Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
przekŁucie uszu
Autor Wiadomość
Aida 

Wiek: 42
Dołączyła: 27 Lut 2008
Posty: 82
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Maj 10, 2008 5:25 pm   przekŁucie uszu

Przepraszam dziewczyny, że się wcinam z moim pytaniem w wątek o biżuterii, ale po prostu nie znalazłam lepszego miejsca.... :zalamany: Gdzie w Łodzi (na Górnej) można profesjonalnie, szybko i (najlepiej) bezboleśnie przekłuć uszy ? Pytałam w salonach kosmetycznych i nikt nie miał odpowiedniego sprzętu.

edit: Wątek wydzielony z innego tematu
dodaŁam opis tematu
Sajonara6
_________________
Ostatnio zmieniony przez Nie Maj 11, 2008 2:03 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Maj 10, 2008 5:42 pm   

Aida... no mnie troszkę zdziwiło, że w gabinetach kosmetycznych nie mają sprzętu do przekłuwania uszu. W końcu jest to już tak tradycyjny i popularny zabieg, że raczej powinni mieć pistolety.

A popytaj może w centrum :cool:

edit: usunęŁam część posta dot. wypowiedzi w innym wątku
Sajonara6
_________________
Ostatnio zmieniony przez Nie Maj 11, 2008 12:45 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Aida 

Wiek: 42
Dołączyła: 27 Lut 2008
Posty: 82
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Maj 10, 2008 9:07 pm   

misia-misia napisał/a:

Aida... no mnie troszkę zdziwiło, że w gabinetach kosmetycznych nie mają sprzętu do przekłuwania uszu. W końcu jest to już tak tradycyjny i popularny zabieg, że raczej powinni mieć pistolety.

A popytaj może w centrum :cool:


Mnie też to zdziwiło. Byłam przekonana, że każda poważna kosmetyczka świadczy tak prostą usługę. Nie wiem, może jest to usługa zbyt prosta i nieopłacalna. Dzisiaj pytałam w 4 miejscach i obsługa z pełnym politowania uśmiechem odpowiadała, że u nich nie przekłuwa się uszu. To jak kobiety sobie (czy też swoim córkom) przekłuwają uszy? W łazience, za pomocą igły i mydła? :razz:
_________________
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Nie Maj 11, 2008 12:37 am   

Mnie ten problem dotknąŁ w zeszŁym roku. Faktycznie strasznie trudno mi byŁo znaleźć lokal, w którym przebito by mi uszy. Ale w końcu się udaŁo - salon kosmetyczny przy ul. Lubelskiej 4/6
Ostatnio zmieniony przez gosc Nie Maj 11, 2008 12:46 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Abudabi 
żona swojego męża


Wiek: 40
Dołączyła: 18 Kwi 2007
Posty: 434
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Maj 11, 2008 11:05 am   

Aida napisał/a:
To jak kobiety sobie (czy też swoim córkom) przekłuwają uszy? W łazience, za pomocą igły i mydła? :razz:

Ciocie pielęgniarki przy pomocy kolczyka i korka :wink:
Mnie tak przebijano - i gdybym miała zdecydować się na to po raz drugi, poleciałabym do salonu. Przebijałam uszy w czerwcu, prawe paprało mi się do września :-? ble
_________________

16.08.08
 
 
 
Aida 

Wiek: 42
Dołączyła: 27 Lut 2008
Posty: 82
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Maj 11, 2008 11:11 am   

Abudabi napisał/a:
Przebijałam uszy w czerwcu, prawe paprało mi się do września :-? ble


To może ja za późno się za to wzięłam? Może mi się do września nie zagoić? :?
_________________
 
 
Abudabi 
żona swojego męża


Wiek: 40
Dołączyła: 18 Kwi 2007
Posty: 434
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Maj 11, 2008 12:35 pm   

Etam - ja była ekstremalnym przypadkiem.
najpierw ciocia mi to ucho przebiła krzywo, i musiała poprawiać - w sumie jeden ból.
Zaraz po przebiciu nie wolno jakiś tam czas wyjmować tych kolczyków, na co moja mama kupiła mi piękne, z kryształami, jednego przełożyłam - drugiego nie. Pojechałam do cioci - przebiła 3x, a 4x sama przebiłam, jak misię w nocy kolczyk odpiął i przesunął "zgubił wylot" :wink:

Jeśli przekłujesz w sterylnych warunkach i będziesz grzecznie słuchała instrukcji, że w uchu potem jakiś czas grzebać nie wolno - zagoi Ci się spokojnie :)
_________________

16.08.08
 
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Nie Maj 11, 2008 2:05 pm   

Zgadzam się z Abudabi
ja przebijaŁam uszy w kwietniu, żeby na czerwiec byŁy zagojone i żebym mogŁa moje kolczyki zaŁożyć. Wszystko się pięknie zagoiŁo więc nie martw się Aida
 
 
klarysa 

Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 895
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Maj 11, 2008 5:06 pm   

uszu nie powinno sie przbijac pistoletem. ta maszynka rozrywa tkanke, rana jest szarpana i dluzej sie goi. wieksze szanse na papranie sie. najlepiej zrobic to w salonie tatuazu, gdzie przebijaja rozne czesci ciala igla z wenflonem.

jesli chodzi o umiejetnosci kosmetyczek - mnie kiedys przebila ucho dziewczyna ze sklepu z akcesoriami (w szkocji to bylo). miala mi poprawic stare dziurki, ktore troche zarosly. miala pistolet. zrobila to oczywiscie zle, w innym miejscach, krzywo. kolczyki wyjelam po 3 dniach i nowe dziurki zarosly. strata czasu i pieniedzy.

dziurki goja sie nawet w 2 tygodnie, ale przez 3 miesiace nie mozna nosic dlugich i/lub ciezkich kolczykow, bo porozciagaja nam dziurki
 
 
*lmyszka 
Moderator
EL jak elmyszka :P


Wiek: 40
Dołączyła: 26 Lis 2006
Posty: 2328
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Maj 11, 2008 5:16 pm   

ja miałam przebijane uszy pistoletem w salonie i nic mi sie nie paprało, dziurki są róne, jedynie kosmetyczka zaleciła przcierać koło dziurki wodą utlenioną przez jakieś 3 dni, tak zrobiłam a kolczyki zmieniłam już na swoje po tygodniu
_________________
 
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 15, 2008 12:38 pm   

Przebijanie pistoletem jest szybkie, w miarę bezbolesne i uszy dość szybko się goją, nawet jeśli jest to rana szarpana. Łatwo też równo przekłuć.
Natomiast poprawki pistoletem są z tego co wiem niewskazane, bo na istniejącej dzirce pistolet może się obsunąć i przekłuć ucho w zupełnie innym miejscu.
Mnie kiedyś brzydko zarosła jedna z dziurek i kosmetyczka przebijała mi ponownie kolczykiem, warstwa po warstwie tak, żeby trafić w to samo miejsce. Dziurka była bardzo brzydka i długo mi się paprała, ale nie dłużej niż 2 miesiące, więc po normalnym przekłuci na pewno zagoi ci się do ślubu.
 
 
truskawka_ja 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 781
Skąd: ...
Wysłany: Czw Maj 15, 2008 2:25 pm   

Ja też miałam przebijane uszy pistoletem, u kosmetyczki. Szybko mi się zagoiły - bez żadnych problemów.
 
 
agunia84 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2007
Posty: 3627
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Maj 16, 2008 10:21 am   

Mi kilkanaście lat temu kosmetyczka przebijała uszy igłą. Był okres, że nie nosiłam kolczyków i musiałam sobie przebić ponownie uszy, zrobiłam to sama dobrze naostrzonym kolczykiem :) to nic trudnego i prawie nie boli ;)
 
 
Aida 

Wiek: 42
Dołączyła: 27 Lut 2008
Posty: 82
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 20, 2008 12:43 pm   

Super, dzięki dziewczyny za opinie. Jestem umówiona na przekłucie już jutro. :] 45 zł razem z kolczykami. Tydzień temu musiałam się zapisać, bo kolejki jak do oklulisty :)
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl