Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Kościół św. Wojciecha
Autor Wiadomość
Dotka 


Wiek: 43
Dołączyła: 12 Mar 2005
Posty: 562
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Sie 13, 2005 8:52 am   

Ja od samego początku miałam godzinę 19 i już nic nie zmienialismy
_________________
 
 
 
Calinka 


Wiek: 43
Dołączyła: 21 Lip 2005
Posty: 190
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 02, 2005 9:43 am   

No i się załamałam.
Bylismy wczoraj w kancelarii żeby wyznaczyć godzinę naszego ślubu i ogarnęla mnie taka wściekłość, że niestety, ale w Wojciechu slubu mieć nie będziemy.
Zalezalo nam żeby ślub był udzielony na mszy, pani w kancelarii zaproponowała nam tylko godzinę 16.30, jedyna godzina na której mozna wziąść ślub na mszy :zdziwko: a myslelismy ze tak ok. 19 nie będzie zadnego problemu (o 18 jest msza dla ogółu wiernych i w tym czasie ślubu nie udzielają, ale akurat to wiedzielismy). Po godzinie 19 są już tylko śluby jak ja to nazywam ekspresiaki. Godzina 19 była już zajęta i pani powiedziała że jeszcze zostaje nam godzina 19.30, ale tylko ekspresiak.
Akurat pojawił się proboszczi pytamy się czy nie może być ślub o 19.30 ale z mszą, ale on mówi, że czasami pary chcą sie żenić nawet o 20 i on nie będzie potem do północy ślubów udzielał. To my na to, że może nie będzie chętnych na ślub już po 20 a poza tym moze ktoś właśnie będzie wolał ekspresiaka po godzinie 16.30 i w ogóle mu powiedzielismy, że to troche nie w porządku tak z góry narzucać, że ślub ma być bez mszy.
Zbulwersowałam się tez jak pani bez mrugnięcia okiem wyskoczyła z opłatą za samą uroczystość dodając, że to nie są jedyne koszta. Normalnie jak w sklepie cennik mają :smut:
Zamówiliśmy wstępnie ślub na godzinę 16.30, ale i tak juz planowaliśmy iść do innego kościoła.
Jak wyszliśmy to zgadaliśmy się z inną parą która rano rezerwowała sobie termin, i powiedzieli nam że proboszcz planuje REMONT Ołtarza I Prezbiterium (o którym pani nie wspomniała nam nawet słówkiem!!), ale pani nie wiedziała dokładnie kiedy i kazala przyjechac po południu zapytać się o szczególy. Dorwaliśmy proboszcza i sę go pytamy a on potwierdził i dodał, że prace zaczną się w czerwcu, ale nie wie dokładnie ile potrwają i rzeba sie liczyc, że w sierpniu będą jeszcze prowadzone.
Załamka totalna.
?lub bedziemy więc brać na ul. Jutrzenki W parafii NMP Matki Odkupiciela, też mam blisko i zamówilismy juz termin bez żadnych problemów tak jak chcieliśmy na mszy, na 19 i wyjdzie nas taniej nawet jak zapłacimy proboszczowi za wystawienie delegacji (opłata też z góry narzucona 100 zł).
Juz dzisiaj mi trochę przeszło, ale wczoraj byłam zła, że chyba bym gryzła. ?ałuję trochę, że nie w Wojciechu bo to moja parafia, tu miałam komunie, bierzmowanie i przez całe życie myslałam, ze będe też miała ślub, ale nie ma tego złego...
_________________
 
 
Mika 


Wiek: 44
Dołączyła: 19 Mar 2005
Posty: 1034
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 02, 2005 10:46 am   

Niestety ja też już się przekonałam, że ludzie związani z tym kościołem są szczerze mówiąc do niczego. Ja idę do kancelarii jutro żeby spisać akt ślubu i zobaczymy czy kolejny raz mnie nie zdenerwują :?
_________________
http://www.biurotassa.pl
 
 
 
Żaneta 
Jestem mamusią

Wiek: 39
Dołączyła: 17 Lip 2005
Posty: 925
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: Pią Wrz 02, 2005 9:38 pm   

Calinko! Na szczęście wszystko jest w porządku!!!!!
_________________
 
 
basia80 


Wiek: 43
Dołączyła: 24 Sty 2006
Posty: 44
Skąd: łódź
Wysłany: Wto Sty 31, 2006 8:35 pm   

czy ktoś z was ma może ślub 24 czerwca 2006 w Wojciechu, proszę o wiadomości
_________________
pozdrawiam Cię gorąco Gość !! !!



 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lut 03, 2006 9:50 am   

basia80 napisał/a:
czy ktoś z was ma może ślub 24 czerwca 2006 w Wojciechu, proszę o wiadomości


basiu80 zajrzyj prosze do odpowiednich watków:
Nasze daty: http://www.forum.wesele-l...topic.php?t=262
Nasze kościoły: http://www.forum.wesele-l...opic.php?t=3315
_________________

 
 
 
Madzialena 


Wiek: 44
Dołączyła: 25 Lis 2005
Posty: 68
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 26, 2006 1:49 pm   Jednak i tu rozumieją ludzi, a formalizm ma swoje granice.

Ja się naczytałam o Wojciechu, że tu sami formaliści i naprawdę z duszą na ramieniu szłam spisywać kontrkat, bo brakowało mi nauk przedmałżeńskich. Pani w kancelarii dodatkowo podkręciła atmosferę, bo stwierdziła, że brakuje mi najważniejszego dokumentu.
No to się załamałam, ale na pocieszenie dodała, że porozmawia w naszje sprawie z księdzem i on zadecyduje. Szczerze mówiąc byłam pewna, że wykupimy ładny kawałek wyremontowanej ściany za ten brakujący papier.

Skończyło się na stanowczym stwierdzeniu, że wszyscy mówią, że nie mieli czasu oraz komentarzu przy dosłownie każdym punkcie kontraktu. Zostaliśmy poinformowani o wszelkich możliwych powikłaniach i komplikacjach występujących w małżeństwach, których oczywiście nikt nie zakłada przed ślubem. Następnie dostaliśmy kartkę do spowiedzi i zapłaciliśmy za zapowiedzi!!! Byłam nieco oszołomiona, że tak łatwo poszło. Mój luby ma teorię, że to moja szczera wypowiedź, co do chęci posiadania dzieci zmiękczyła serce księdza. Więc na przyszłość polecam się tym chwalić (oczywiście tylko szczerze).

UFF... "Jakoś poszło ośle, jakoś poszło" ;)
_________________
Ciepło pozdrawiam Gość
 
 
Nikulec 

Wiek: 42
Dołączyła: 07 Lis 2006
Posty: 171
Skąd: łódź
Wysłany: Czw Lis 23, 2006 2:34 am   

No ja swoją opinię na temat księży ze św. Wojciecha wyraziłam tutaj
http://www.forum.wesele-l...p=131303#131303
I niestety w wielu postach znalazłam potwierdzenie :(

just_Kate napisał/a:
Ale księża (wszyscy) są bardzo niemili i wg mnie zachowują się wręcz nie po chrześcijańsku.
Może jednak coś się zmieniło przez te parę miesięcy.

Raczej nic się nie zmieniło (i to od ponad 20stu lat - tyle pamiętam) i raczej się już nie zmieni. Wszyscy księża są już niestety przesiąknięci negatywnym klimatem i z pokolenia na pokolenie chyba się od siebie uczą. Jedno wiem - wołami mnie nie zaciągną żebym wzięła tam ślub! :[
Ostatnio zmieniony przez Nikulec Czw Lis 23, 2006 2:38 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Madzialena 


Wiek: 44
Dołączyła: 25 Lis 2005
Posty: 68
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lis 23, 2006 8:32 am   

Wzięliśmy ślub w Wojciechu!

Nie mogę złego słowa powiedzieć. Być może w innych kościołach, księża są bardziej przyjaźnie nastawieni w trakcie załatwiania formalności, ale i tu nie spotkały nas żadne przykrości.
Sama uroczystość przebiegła w bardzo miłej atmosferze, ksiądz na koniec podszedł do nas, podał nam rękę i powiedział kilka miłych słów. Kazanie było bardzo pogodne i nie zauważyłam nawet przez moment niczego niewłaściwego w czasie całej ceremonii. Byliśmy 6 albo 7 parą tego dnia.
Może jednak nie zawsze jest tak źle w tym kościele?
_________________
Ciepło pozdrawiam Gość
 
 
Nikulec 

Wiek: 42
Dołączyła: 07 Lis 2006
Posty: 171
Skąd: łódź
Wysłany: Czw Lis 23, 2006 1:05 pm   

Każdy wyjątek potwierdza regułe ;)
Naprawdę cieszę się, że Ci się udało :D
Jednak moją rodzinę za dużo przykrości spotkało od tamtejszych księży i już na stałe mam niesmak. Naprawdę widziałam parafie bardziej "friendly for user" ;)
 
 
gambi 


Wiek: 44
Dołączyła: 05 Sty 2005
Posty: 509
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 29, 2006 10:12 pm   

Madzialenka,

Gratulacje, ze Wam sie udalo i ze jestescie zadowoleni, bo to w najwazniejsze!!

Ale mysle, ze to niestety wyjatek potwierdzajacy regule,
Ja jestem bardzo zadowolona, ze zmienilismy kosciol. Bylo milej, przyjemniej i bardziej rodzinnie.
_________________

Miłego dnia Gość ;)
 
 
 
Karolcia82 


Wiek: 41
Dołączyła: 21 Lut 2007
Posty: 40
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 08, 2007 2:48 pm   

Moze ktoras z Was orientuje sie czy akceptuja w Wojciechu kursy przedmalzenskie ukonczone na lekcji religii? wprawdzie mam nadzieje,ze uda mi sie wziac slub w innej parafii ( na Wiskitnie ) ale wole spytac...

Pozdrawiam Cię Gość!!
 
 
=MiLi= 


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Sty 2007
Posty: 897
Skąd: Rtk, ale z Bałut
Wysłany: Sro Maj 09, 2007 8:00 am   

?w. Wojciech to parafia mojego S. myśleliśmy nad tym, żeby wziąć ślub w tej parafii, ale jednak wygrała moja :) ufff ;)
_________________
 
 
Gabro 

Dołączyła: 15 Mar 2007
Posty: 699
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 09, 2007 12:02 pm   

Karolcia82 napisał/a:
Moze ktoras z Was orientuje sie czy akceptuja w Wojciechu kursy przedmalzenskie ukonczone na lekcji religii? wprawdzie mam nadzieje,ze uda mi sie wziac slub w innej parafii ( na Wiskitnie ) ale wole spytac...

Pozdrawiam Cię Gość!!


Akceptują. Ja dostałam zaświadczenie wystawione w parafii, do której należy moje liceum (św. Maksymiliana) i proboszcz w moim kościele- św. Wojciechu - przyjął je bez słowa sprzeciwu.

Ja negatywne doświadczenia mam jedynie z panią z kancelarii. Przez telefon jest słodka aż do bólu, a w rzeczywistości mnoży problemy:( Proboszcz był bardzo miły, pozytywnie mnie zaskoczył:)

Poza tym kompetentny okazał się organista. Dał nam nawet płytkę, którą nagrał ze skrzypkiem, żebyśmy mogli wybrać sobie utwory:)
Ostatnio zmieniony przez Gabro Sro Maj 09, 2007 12:07 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Karolcia82 


Wiek: 41
Dołączyła: 21 Lut 2007
Posty: 40
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 09, 2007 7:27 pm   

Dzieki za informacje :) A co do proboszcza to mialas wielkie szczescie Gabro :o Szczerze mowiac nigdy go nie lubilam, a jak do niego poszlismy to tylko przekonalam sie, ze mialam racje. Co za niemiluch brrr :zly:

Pozdrawiam Cię Gość !!
 
 
Gabro 

Dołączyła: 15 Mar 2007
Posty: 699
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 10, 2007 10:25 am   

Może, jak z nami rozmiawiał, to miał dobry dzień:)

[ Dodano: Sro Maj 30, 2007 11:57 am ]
Byliśmy wczoraj w kancelarii parafialnej sporządzić akt ślubu. Na szczęście pani nie robiła żadnych problemów. Była nawet bardzo sympatyczna:)

Jutro czeka nas wizyta u siostry, która zajmuje się dekoracją kościoła. I u organisty.
 
 
aniesd 


Dołączyła: 01 Lip 2007
Posty: 41
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sty 01, 2008 12:01 pm   pytanko

Wiem, że pewnie ten temat się przewijał często - ale szczerze przyznam, że jak mam przeszukać wszystkie te watki to mi się odechciewa - a trzeba sobie w życiu ułatwiać :)

Generalnie chodzi mi o to, że jestem parafianką św. Wojciecha. Mój narzeczony jest parafianinem innego kościoła, w którym to zamierzamy z wielu powodów wziąść ślub. Czy w takiej sytuacji ja również muszę mieć jakieś pozwolenia i takie inne? W końcu nie będziemy brać ślubu w zupełnie obcej dla nas obojga parafii...
Z góry dziękuję za odpowiedź.
_________________
Kubuś zdziwił się, że drzwi Prosiaczkowego mieszkania są otwarte. Im bardziej zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było.

 
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Nie Sty 06, 2008 12:56 am   

wszelkie informacje dot. formalności ślubnych znajdziesz tutaj
W pierwszym poście jest odpowiedź na Twoje pytanie ale i tak na Twoim miejscu dopytaŁabym się u źródŁa, czyli w Twojej parafii
 
 
aniesd 


Dołączyła: 01 Lip 2007
Posty: 41
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Cze 05, 2008 4:24 pm   

Widzisz Sajonara6 zgodzę się, że istnieje pewien schemat postępowania odnośnie przygotowań ślubnych - ale czasami kościoły rządzą się swoimi prawami - stąd moje pytanie. Chociażby różnica polega na tym, że w wybranym przez nas kościele mogliśmy się wyspowiadać tylko raz - tam wogóle nie praktykuje się podwójnej spowiedzi. Zresztą nieważne. Gdyby ktoś z was borykał się z tematem pozwolenia z parafii to mogę teraz śmiało powiedzieć, że nie jest ono potrzebne jeśli ślub odbędzie się w parafii chociażby jednego z narzeczonych. W każdym innym przypadku ?w.Wojciech będzie wymagał pozwolenia.
_________________
Kubuś zdziwił się, że drzwi Prosiaczkowego mieszkania są otwarte. Im bardziej zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było.

 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 06, 2008 9:31 am   

aniesd napisał/a:
Gdyby ktoś z was borykał się z tematem pozwolenia z parafii to mogę teraz śmiało powiedzieć, że nie jest ono potrzebne jeśli ślub odbędzie się w parafii chociażby jednego z narzeczonych.

To jest akurat normą w każdej parafii i wielokrotnie było poruszane na forum:
http://forum.wesele-lodz.pl/viewtopic.php?t=1966
http://forum.wesele-lodz.pl/viewtopic.php?t=2718

A zasadą tego forum jest "najpierw przeczytaj, potem pytaj".
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
aniesd 


Dołączyła: 01 Lip 2007
Posty: 41
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 06, 2008 11:42 am   

Ok nie będę się spierać...
Dla wyjaśnienia sytuacji moja znajoma nie musiała dla przykładu płacić za żadne pozwolenie - mimo, że ślub nie odbył się w parafii żadnego z narzeczonych. Więc morał z tego taki, że nie jednemu psu na imię Burek - stąd moje pytanie :) Stąd też po przejściu przez ten etap przygotowań - odpowiedziałam jak się sytuacja ma odnośnie konkretnej parafii :)
Ale widać, że nawet chęć niesienia pomocy innym jest nie mile widziana...
_________________
Kubuś zdziwił się, że drzwi Prosiaczkowego mieszkania są otwarte. Im bardziej zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było.

 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 06, 2008 12:16 pm   

aniesd napisał/a:
Ale widać, że nawet chęć niesienia pomocy innym jest nie mile widziana...

Taaa... najlepiej tak napisać... zwłaszcza po słowach w stylu "tyle tego że nie chce mi się czytać".
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
aniesd 


Dołączyła: 01 Lip 2007
Posty: 41
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 06, 2008 12:32 pm   

kryszka napisał/a:
Taaa... najlepiej tak napisać... zwłaszcza po słowach w stylu "tyle tego że nie chce mi się czytać".


Ok każdy będzie miał inne zdanie na ten temat.
Przeczytałam teraz cały ten wątek i z przykrością muszę stwierdzić, że nie odnalazłam odpowiedzi odnośnie kosztów pozwolenia w ?w.Wojciechu. Jedyne co to odesłanie mnie do formalności odnośnie spraw ślubnych. Ale tak już napisałam wcześniej - to, że w jednym kościele takie pozwolenie kosztuje tyle i tyle nie oznacza, że tutaj będzie tak samo. A chodziło mi o konkret - a nie o to jak "zwykle" się postępuję. Zresztą nieważne to nie jest miejsce i pora na rozstrząsanie takich spraw. Właśnie przez takie zwracanie uwag, wątki rozciągają się na 20 podstron i wcale się nie dziwię, że ludzie nie chcą tego czytać.
_________________
Kubuś zdziwił się, że drzwi Prosiaczkowego mieszkania są otwarte. Im bardziej zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było.

 
 
 
oleczkaw 

Wiek: 42
Dołączyła: 16 Mar 2008
Posty: 40
Skąd: Pabianice
Wysłany: Czw Cze 19, 2008 5:38 pm   

Aniesd, jakiś czas temu byliśmy w kościele św. Wojciecha zarezerwować termin ślubu, jednak ksiądz powiedział nam, że zapisy na następny rok będą dopiero od 1 września...
Mam pytanie, czy w Waszym przypadku też tak było? A jeśli tak, to jak to później wyglądało? Po prostu obawiam się, że będziemy mieli już salę, zespół itd., a z kościołem będzie problem....
Pozdrawiam
_________________
 
 
aniesd 


Dołączyła: 01 Lip 2007
Posty: 41
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Cze 19, 2008 5:48 pm   

Oleczkaw u nas była ta sama historia, w zeszłym roku chcieliśmy zarezerwować sobie termin na ten rok a ksiądz powiedział, że mamy przyjść po 1 września. Zgodnie z tym co usłyszeliśmy, pojawiłam się w parafii we wrześniu i usłyszałam, że jeszcze zapisów nie ma... Kazano nam przyjść pod koniec września. W obawie o to samo co Ty - zrezygnowałam ze ślubu w panieńskiej parafii i wybrałam parafię mojego męża - ?w. Łukasza Ewangelisty i ?w. Floriana Męczennika na Strycharskiej. Wybór należy do Ciebie - ja jednak nie chciałam ryzykować. W parafii męża, bez problemów nas zapisano i mogliśmy spokojnie wszystko organizować dalej.
_________________
Kubuś zdziwił się, że drzwi Prosiaczkowego mieszkania są otwarte. Im bardziej zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było.

 
 
 
oleczkaw 

Wiek: 42
Dołączyła: 16 Mar 2008
Posty: 40
Skąd: Pabianice
Wysłany: Czw Cze 19, 2008 6:06 pm   

Dziękuję Ci za odpowiedź. No właśnie.... wymyślili sobie coś z tym terminem. ?w. Wojciecha to parafia mojego narzeczonego..... ja za bardzo w swojej nie chcę brać ślubu.... chociaż byłoby bliżej sali :)
_________________
 
 
aniesd 


Dołączyła: 01 Lip 2007
Posty: 41
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Cze 19, 2008 8:57 pm   

Może wobec tego wogóle zastanówcie się nad zmianą parafii - chociaż to dodatkowy koszt (spotkałam się z sytuacją gdy nie wiązało się to z dodatkowymi kosztami). Ja generalnie zrobiłabym jeszcze inaczej - normalnie bym załatwiała salę i wszystkie pozostałe rzeczy i poczekała do tego września. Zawsze jak nie uda się wcelować w termin u Wojciecha to można udać się do innej parafii. Pewnie jest to ryzyko i dodatkowy stres - ale z drugiej strony czekać z wszystkimi pozostałymi rzeczami, aż w kancelarii Wojciecha wydłużą długopisem tabelki...
_________________
Kubuś zdziwił się, że drzwi Prosiaczkowego mieszkania są otwarte. Im bardziej zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było.

 
 
 
oleczkaw 

Wiek: 42
Dołączyła: 16 Mar 2008
Posty: 40
Skąd: Pabianice
Wysłany: Pią Cze 20, 2008 11:29 am   

Nie no, w sumie tak właśnie robimy. Sala już jest zarezerwowana. W następnym tygodniu już rezerwujemy zespół. Przecież Wojciech nie jest jedynym kościołem w okolicy, prawda?:)
_________________
 
 
aniesd 


Dołączyła: 01 Lip 2007
Posty: 41
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 20, 2008 1:13 pm   

Dokładnie - nie jedyny :) Jeśli mielibyście problemy z kościołem na Chojnach - to właśnie polecam ten na Strycharskiej (sama brałam tam ślub).
_________________
Kubuś zdziwił się, że drzwi Prosiaczkowego mieszkania są otwarte. Im bardziej zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było.

 
 
 
oleczkaw 

Wiek: 42
Dołączyła: 16 Mar 2008
Posty: 40
Skąd: Pabianice
Wysłany: Pon Cze 23, 2008 9:45 pm   

Dziękuję Ci bardzo! :) Trzymaj za nas kciuki :)
_________________
 
 
misio76 

Dołączyła: 04 Sty 2010
Posty: 8
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Sty 04, 2010 11:34 am   

Problem ze św. Wojciechem jest taki, że często zmieniają się tam księża (z wyjątkiem proboszcza). Obecnie polecam ks. Jarosława
 
 
anula86 

Wiek: 37
Dołączyła: 19 Lis 2008
Posty: 161
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 15, 2010 1:30 pm   

Ile kosztuje wyciągnięcie aktu chrztu i bierzmowania z kościoła św. Wojciecha? Potrzebuję, a czytając opinie na temat tego kościoła zaczynam się bać tam iść:P
_________________

 
 
Dosia_Zosia 


Wiek: 43
Dołączyła: 31 Sie 2007
Posty: 931
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Paź 23, 2010 6:21 pm   

Ja za akt chrztu płaciłam 10 zł ale to było w lutym 2008.
_________________
 
 
 
Elma 

Wiek: 38
Dołączyła: 10 Lut 2011
Posty: 206
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 15, 2011 9:19 pm   

Osoby które brały lub biorą ślub w tym Kościele, proszę o opinię, czy dosyć przyjemnie załatwia się ślub w Wojciechu, ile teraz kosztuje itd. Jestem ciekawa czy od ostatnich opinii coś się zmieniło? Pozdrawiam :wink:
_________________

 
 
misiol 

Dołączyła: 23 Cze 2013
Posty: 37
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lut 07, 2014 9:44 am   

Witam serdecznie,
Podbijam temat. Wlasnie dzwonilam do Kancelarii celem umowienia spotkania i zarezerwowania daty slubu na przyszly rok. Otrzymalam informacje, podobnie jak wyzej, ze nic z tego-dopiero we wrzesniu. Czy jest tu ktos, kto grzecznie poczekal do tego wrzesnia i bez problemu zarezerwowal sobie ten wybrany dzien i odpowiednia godzine? Troche mnie martwi to czekanie, wszystko inne zarezerwowane juz przeciez. O sama date sie nie boje-doby starczy zapewne dla wszystkich chetnych par, ale nie chcialabym brac slubu o godz. 15, czy 20. Z gory dziekuje za pomoc ;)
 
 
Julia_ja 


Dołączyła: 07 Kwi 2013
Posty: 780
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lut 07, 2014 9:56 am   

Ja niestety jestem taką samą "szczęściarą" jak Ty i też czekam do września, żeby zarezerwować swój termin :( nie wiem, czemu tak robią, bo we wszystkich innych parafiach bez problemu teraz można zarezerwować termin na czerwiec 2015... :(
Dołączam się do pytania, czy są jakieś problemy z godzinami ślubu.
_________________

 
 
calsbergiem 

Dołączyła: 02 Kwi 2011
Posty: 17
Skąd: belchatow
Wysłany: Czw Lut 13, 2014 4:26 pm   

My za akt chrztu placilismy 100ke
_________________
kama
 
 
Julia_ja 


Dołączyła: 07 Kwi 2013
Posty: 780
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 13, 2014 6:15 pm   

A mój tata "Bóg zapłać" :)
_________________

 
 
misiol 

Dołączyła: 23 Cze 2013
Posty: 37
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 29, 2014 5:14 pm   

Wie ktoś może w jakiej kwocie, orientacyjnie, zamykają się wydatki na ślub w tym kościele? ;)
 
 
Anetaaa 

Dołączyła: 25 Lis 2014
Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 25, 2014 5:00 pm   

Jakie macie opinie na temat ślubu w tym Kościele?
Czy zmieniło się coś od ostatnich postów?
 
 
Julia_ja 


Dołączyła: 07 Kwi 2013
Posty: 780
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lis 27, 2014 7:48 am   

Ja po rozmowie z proboszczem i Panią z kancelarii wybrałam inny Kościół, nie Św. Wojciecha, choć mam do niego 100 m. Wstępna kwota za udzielenie ślubu (przy czym mamy księdza z innej parafii) to 500 zł - proboszcz praktycznie od tego zaczął. Dodam, że zadawał dużo pytań, gdzie zamieszkamy, a gdzie co i kto, żadneGo pytania o to kim jesteśmy, czy studiujemy, czy pracujemy - nic. Nie kojarzył mojej babci, która swego czasu zanosiło tam kupę pieńiedzy miesięcznie i nawet nie kojarzył mnie choć przez 3 ostatnie lata przyjmowałam go po kolędzie.

Oczywiście to jest cena za samo udzielenie ślubu, do tego 100 zł za dekoracje, zapowiedzi i inne, o które już nie pytaliśmy, bo zaproponowano nam godzine 15:30. Wczerwcu miedzy 17 a 19 nie udzielają ślubów. Co teŻbylo dziwne.
_________________

 
 
Paolina 


Dołączyła: 03 Cze 2012
Posty: 511
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lis 27, 2014 1:10 pm   

Julia_ja napisał/a:
Wczerwcu miedzy 17 a 19 nie udzielają ślubów. Co teŻbylo dziwne.

Faktycznie dziwne. :o
W ubiegłym roku (w czerwcu) moja koleżanka brała ślub w tej parafii. Co prawda o godz. 20, ale tylko dlatego, że wszystkie wcześniejsze godziny (bodajże od 15) były już zajęte.
_________________
Pozdrawiam słonecznie Gość! ;)


 
 
Julia_ja 


Dołączyła: 07 Kwi 2013
Posty: 780
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lis 27, 2014 5:41 pm   

O 17 proboszcz powiedział, że jest różaniec, czy coś a o 18 jest msza w innych, zaplanowanych intencjach. W zeszycie mają w każym dniu dwie kreski, które oddzielają godziny między 17 a 19 i nie można się tam wpisywać.

Tak czy siak, skutecznie nas zniechęcili.
_________________

 
 
Tyche 

Wiek: 37
Dołączyła: 20 Lis 2015
Posty: 14
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Sty 23, 2016 5:18 pm   

Czy orientujecie się, ile płaci się za zapowiedzi w Wojciechu? My bierzemy ślub w parafii narzeczonego na Jutrzenki wiec będzie to konieczne w mojej parafii.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl