Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Stara panna / stary kawaler
Autor Wiadomość
madzia8181 


Wiek: 42
Dołączyła: 05 Paź 2006
Posty: 701
Skąd: Łódź
  Wysłany: Sro Maj 16, 2007 2:31 pm   Stara panna / stary kawaler

Zastanawiam sie kiedy mozna o kims powiedzieć, że jest starą panną/starym kawalerem ?
Czy chodzi tu o sposob bycia, czy moze jakas granica wieku faktycznie istnieje :) ??
_________________
 
 
 
Agnieszka19 


Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1715
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 16, 2007 3:56 pm   

W sumie nigdy nie zstanawiałam się nad tym, ale wydaje mi się że znaczenie ma i jedno i drugie.
Jeżeli chodzi o wiek to wydaje mi się że to może być coś około 40 lat :-? coś takiego.
No a zachowanie to nie wiem , może jakiś maminsynek co wiecznie czepia się mamy spódnicy, niesamodzielny, nie pragnący w ogóel ożenku :-?
No sama nie wiem :razz:
_________________


Nasz dzień 26.04.2008
 
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Sro Maj 16, 2007 4:13 pm   

Tylko wtedy, gdy chciałaby/chciałby wyjść za mąż, a nie udaje się... i to powoduje wszechobecną frustrację.
_________________

 
 
 
Maja_Kris 


Wiek: 40
Dołączyła: 05 Mar 2007
Posty: 1020
Skąd: Łódż/Kanzas
Wysłany: Sro Maj 16, 2007 4:19 pm   

gdy jest sie stara panna!!! czyli np po 35 kiedy nawet sie nie mysli o zalozeniu stalego zwiazku...tak mi sie wydaje!
_________________
najszczęśliwsza żona na świecie :)
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Sro Maj 16, 2007 4:21 pm   

No ale może być singiel/ka z wyboru, natomiast stara panna/kawaler - chyba tylko gdy jest sama choć tego nie chce...
_________________

 
 
 
madzia8181 


Wiek: 42
Dołączyła: 05 Paź 2006
Posty: 701
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 16, 2007 5:25 pm   

Kati napisał/a:
stara panna/kawaler - chyba tylko gdy jest sama choć tego nie chce...

dokladnie. A nie wydaje sie wam że to moze byc bardziej kwestia sposob bycia i zachowania niz jakiejs granicy wiekowej?
Np o wiecznie narzekajacej i niezadowolonej kobiecie, ze skwaszoną miną pomyslime "pewnie stara panna"...
A moze byc pani np grubo po 40 z optymistycznym nastawieniem do zycia, usmiechnieta pelna wigoru i energii i nie powiemy o niej stara panna...

:razz:
_________________
Ostatnio zmieniony przez madzia8181 Sro Maj 16, 2007 5:26 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Dunia 


Wiek: 47
Dołączyła: 04 Mar 2007
Posty: 167
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro Maj 23, 2007 7:30 pm   

madzia wg mnie jest dokładnie tak jak piszesz, bo mam kilka kumpel, które są singielkami. O jednej (29-letniej) już mówią jako o starej pannie, która nikogo raczej nie znajdzie. Ona ma właśnie taki "specyficzny" charakter (a co tam, nie będę owijała w bawełnę- jest złośliwa i upierdliwa). A o drugiej (33-letniej) kumpeli której ciągle papa się śmieje jeszcze nie słyszałam, żeby ktoś tak powiedział. Ludzie co prawda mówią, że dziwne dlaczego jeszcze sobie kogoś nie znalazła, ale nie mówią o niej "stara panna".
_________________

Trzymaj się Gość
 
 
Audiolka 


Wiek: 39
Dołączyła: 25 Kwi 2008
Posty: 2581
Skąd: Uć
Wysłany: Pon Cze 23, 2008 10:10 pm   

Mam dwóch kuzynów(teraz maja ok 35 lat) wszystkie ciotki wróżyły im starokawalerstwo.Az tiu nagle dwa lata temu,we wrześniu jeden sie ożenił a w grudniu drugi!!!
Mam tez kuzynkę(ma 35 lat)nigdzie nie wychodzi z domu,z nikim sie nie spotyka,nie miała faceta(wogule zachowuje sie jak ''co to nie ja jestem'')-ma zadatki na stara pannę.
Taka jak była moja sąsiadka(całe życie sama mieszkał,nie chciała męża,tak je było dobrze)
Dla mnie stara panna to kobieta która świadomie nie chce nikogo mieć-to samo tyczy sie starego kawalera.
 
 
Debussy 
pedagog specjalny


Dołączyła: 16 Lut 2008
Posty: 1712
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lip 27, 2008 9:49 am   

"Stary kawaler" i "stara panna" użyłabym w odniesieniu do kogoś, kto ma już trzydziestkę na karku :razz: To już jest dla mnie jakaś taka granica, że do tego wieku dobrze by było się ustatkować :lol:
_________________
Są tajemnice, które tylko niebo może ostatecznie odkryć...
 
 
truskawka_ja 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 781
Skąd: ...
Wysłany: Nie Lip 27, 2008 11:19 am   

Debussy napisał/a:
"Stary kawaler" i "stara panna" użyłabym w odniesieniu do kogoś, kto ma już trzydziestkę na karku :razz:


Czyli wychodzę za mąż za starego kawalera. Muszę powiedzieć Saidowi... :razz:

Dla mnie staropanieństwo i starokawalerstwo jest stanem ducha/umysłu i nie wynika z ilości przeżytych lat. To pewien zbiór cech charakteru i mentalność która jest niezależna od wieku. Znam osoby, które nie myślą o założeniu rodziny, inaczej planują swoje życie - poświęcają się pracy zawodowej, działalności społecznej czy charytatywnej. Nie nazwałabym ich starą panną czy kawalerem. Nie uważam, że posiadanie męża/żony i dzieci jest jedynym i najlepszym sposobem na życie.
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Nie Lip 27, 2008 1:00 pm   

truskawka_ja bardzo dobrze powiedziane.
Ja nie przepadam za szufladkowaniem ludzi. A niektórzy 30-latkowie są mŁodsi niż np. 23-latki.
 
 
szept 

Dołączyła: 20 Sie 2005
Posty: 230
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lip 27, 2008 2:24 pm   

Popieram Truskawkę i Sajonarę6.
Powody samotności są różne. Ktoś jest samotnikem z wyboru,ktoś przeżył zawód miłosny i nie potrafi się otrząsnąć,a jeszcze ktoś inny nie chce kogokolwiek,byle wcisnąć obrączkę na palec,tylko czeka na tą jedyną/jedynego.

W naszym społeczeństwie ktoś,kto jest sam,to nieudacznik i pewnie ma paskudny charakter,bo nikt go nie chciał. A ileż to znamy złośliwych i upierdliwych mężatek,czy żonatych,co? :wink:

Albo pewnie brzydka/brzydki. A ileż to samotnych, pięknych kobiet i przystojnych facetów błąka się po świecie,a mało ciekawe panie i panowie są zaobrączkowani? :wink:

Wg mnie takie określanie powinny przejść dawno do lamusa i tyle.
Chyba,że zaczniemy mówić stary żonkoś i stara mężatka. Jak równouprawnienie,to równouprawnienie :lol:
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl