Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Mieszkanie w prywatnej kamienicy
Autor Wiadomość
izab 

Dołączyła: 08 Cze 2008
Posty: 6
Skąd: UĆ
Wysłany: Sro Cze 11, 2008 1:35 pm   

zastanawia mnie tylko za co mam tyle placic?? przeciez kamienica to zaden luksus
 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Cze 11, 2008 1:44 pm   

przestrzeń, wysokość pomieszczeń, położenie w centrum, wysokie koszty remontów, nie płacenie czynszu (ze względu na jego wysokość) przez niektórych lokatorów, prywatny właściciel narzuca czynsz jaki mu pasuje (podobnie jak za sprzedawane rzeczy w sklepie)... itd... itd...
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
annavel 

Dołączyła: 02 Lis 2008
Posty: 3
Skąd: łódź
Wysłany: Pon Lis 03, 2008 7:53 pm   

cześc dziewczyny ja mma pytanie w zwiazku z tym mieszkaniem w kamienicy ...rozumiem ,że płacicie kaucje i mozecie mieszkac tam jak długo???? wtedy dostajecie zameldowanie na stałe dozywotnio czy jednak jest to krótszy okres
ja z mama jestesmy w podbramkowej sytuacji i mysle jak tu dla nas mieszkanie znalezc wiadomo nie stac nas na mieszkaniea z drugiej stronny płacenie jakiś gigantycznych opłat za wynajem
poszukuje jakiegos mieszkanka młego 40 -50 metrów czy mozecie powiedziec ile mniej więcej wynoszą opłaty u was za takie mieszkanie
do tej pory nie płaciłysmy żadnych opłat typu komorne, czynsz jesteśmy zmuszone opuśic nasz dom gdyz dach wali sie nam na głowe a nie mamy pieniedzy na emont kamienica jest do generalnego remontu gdzie jest 3 włascieli przy czym oni maja wszystko w nosie a mnie i mamy ie stać na taki remont poza tym mamy dośc użerania sie z ta nedzna chałupa

dziekuje za odpowiedzi
 
 
Ela_i_Adam 


Dołączyła: 21 Sty 2007
Posty: 860
Skąd: łódź-widzew
Wysłany: Pon Lis 03, 2008 8:34 pm   

annavel najlepiej wejdź do jakiegoś dużego biura nieruchomości i dowiedz się co mają i za jaką kaucję. jak my pytaliśmy to są dwie opcje tzn w pierwszej wpłacasz kaucję zwrotną ale zameldowanie dostajesz na czas określony w umowie najmu (kaucje zwykle nizsze) w drugiej wpłacasz kaucję bezzwrotną ale dostajesz zameldowanie na stałe i najem na czas nieokreślony w gratce tez pojawiają się ogłoszenia o prywatnych kamienicach. Tylko zanim wpłacisz komukolwiek pieniądze dowiedz się wszystkiego o właścicielu kamienicy (najlepiej popytaj sąsiadów) i z nim omawiaj wszystkie warunki najmu i kaucji za mieszkanie a nie z osoba która jest obecnym najemcą danego mieszkania ;) powodzenia
Ps a nie możecie starać się o jakis lokal z urzędu miasta w takiej sytuacji mieszkaniowej i materialnej?
_________________

Kocham Cię Adasiu :) 21.07.2007!!!!!!
 
 
annavel 

Dołączyła: 02 Lis 2008
Posty: 3
Skąd: łódź
Wysłany: Wto Lis 04, 2008 7:00 am   

jestesmy za "bogate" mam zarabia całe 1600:/
ja studiuje dziennie i jedynie dorabiam w weekendy więc wiadomo jak jest więc chociazby z teggo powodu urząd nie ebedzie chciał przyznac mieszkania z reszta jest to kamienica własnosciowa więc nie wiem czy urząd miasta bedzie chciał przyznac cokolwiek w takiej sytaucji

z jednej strony wiem ze w mieszkaniu od minny był by w miare stały czynsz zas u prywatnego własciciela moze podnosic czynsz do b.wysokich kwot
 
 
Ela_i_Adam 


Dołączyła: 21 Sty 2007
Posty: 860
Skąd: łódź-widzew
Wysłany: Wto Lis 04, 2008 10:12 am   

Annavel z tym czynszem w prywatnej kamienicy to też jest różnie wszystko zalezy od właściciela moja Teściowa mieszka w prywatnej już ponad 25lat i nie narzeka na zbyt wygórowany czynsz, dużo też zależy jaki jest zapis w umowie najmu ;) spróbuj się jeszcze dowiedzieć o kamienice pod zarządem należą do gminy lub urzędu miasta a zarządzają nimi administracje najem jest na czas nieokreślony i stały meldunek pani z biura ostatnio nam takie proponowała tam też są niższe kaucje niż zakup mieszkania ;)
A w urzędzie miasta jest też możliwość dostać mieszkanie w przetargu najbliższy będzie na początku grudnia wszystkie informacje znajdziesz na www.uml.lodz.pl w zakładce przetargi. jak pojawi się oferta to bedzie ona pod hasłem lokale opróżnione w wyniku eksmisji i do remontu kapitalnego. dokumenty do złożenia pobiera się w urzędzie miasta zgodnym z zameldowaniem lub na piotrkowskiej w głównym :)
poza tym w UML są przetargi na stawkę czynszu w mieszkaniach w prywatnych kamienicach dobywają się cały czas a wykaz jest do wglądu w głównym urzędzie na piotrkowskiej trzymaj się powodzenia
_________________

Kocham Cię Adasiu :) 21.07.2007!!!!!!
 
 
annavel 

Dołączyła: 02 Lis 2008
Posty: 3
Skąd: łódź
  Wysłany: Wto Lis 04, 2008 6:58 pm   

mniie własnie interesowało czy mozna wynając własnie takie mieszkanie od gminy bo wiadomo na pewno jest taniej.. i w sumie myśle ze bezpieczniej....myslałam ze na takie mieszkanie od gminny właśnie długo trzeba czekac w sumie najbardzije mi zależy zeby dostac stały meldunek i nie martwic sie ze za 2 lata bede musiała szukac nowego lokum



spróbuj się jeszcze dowiedzieć o kamienice pod zarządem należą do gminy lub urzędu miasta a zarządzają nimi administracje najem jest na czas nieokreślony i stały meldunek pani z biura ostatnio nam takie proponowała tam też są niższe kaucje niż zakup mieszkania ;)

chciałm się jeszcze ciebie spytac:)
wlaśnie ile mniej więcej wynosi taka kaucja??
pewnie zalezy od metrazu mieszkania mnie by interesowało takie mniej wiecej okło 40m2 2 pokojowe

w gole dziękuje za informacje:)
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 04, 2008 7:47 pm   

annavel napisał/a:
myslałam ze na takie mieszkanie od gminny właśnie długo trzeba czekac

Bo trzeba. Te mieszkania z przetargu są na zasadzie konkursu, już nieraz było o tym na forum. Podczas przetargu zlicza się na podstawie pewnych kryterium ilość punktów, jednym z nich jest ile się czeka - im dłużej tym więcej punktów.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Ela_i_Adam 


Dołączyła: 21 Sty 2007
Posty: 860
Skąd: łódź-widzew
Wysłany: Wto Lis 04, 2008 8:37 pm   

tak ale nie wszystkie mieszkania od urzędu miasta są w przetargu a spróbować warto to nic nie kosztuje :) a jesli chodzi o kaucję to zalezy od metrażu standardu mieszkania i lokalizacji ale mozna znaleźć takie jak mówiłaś za ok 20-30tys kaucji a czasem mniej ;) najlepiej jedz do urzędu i dowiedz się dokładnie na miejscu :) powodzenia
_________________

Kocham Cię Adasiu :) 21.07.2007!!!!!!
 
 
redi_79 

Wiek: 44
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 1
Skąd: łódz
Wysłany: Pią Sty 02, 2009 6:57 pm   

Witam, też szukamy mieszkania w łodzi, jesteśmy w podbramkowej sytuacji :( i jeśli miałby ktoś wiadomość o jakimś kamieniczniku lub wiedziałby o.. 2,3 pokojowym mieszkanku w prywatnej kamienicy to prosze o kontakt..... :roll:
Pozdrawiam



edit: usunęłam powtórzoną część posta
kryszka
Ostatnio zmieniony przez kryszka Pią Sty 02, 2009 7:43 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Martita 
Mamunia Jasiunia:)


Wiek: 42
Dołączyła: 16 Lis 2005
Posty: 294
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Maj 16, 2009 10:48 am   

Ja wynajmuję mieszkanie w prywatnej kamienicy (jak już wcześniej tu pisałam). Teraz szukam innego mieszkania troszkę większego w z dala od centrum, więc możliwe, że niedługo moje mieszkanie się zwolni. Poprzedniej lokatorce, która wyprowadzała się musiałam zapłacić odstępne za dobudowanie garderoby i łazienki. Nie ukrywam, że chciałabym odzyskać te pieniądze wyprowadzając się tym bardziej, że wyremontowaliśmy to mieszkanie.

Gdyby ktoś wiedział o jakimś mieszkaniu do wynajęcia 2-3 pokojowegona radogoszczu najlepiej..a jak nie to w każdym razie w rejonach północnej Łodzi, koniecznie nieumeblowane to będę wdzięczna.
_________________
 
 
 
kaledonia 


Wiek: 40
Dołączyła: 08 Wrz 2006
Posty: 409
Skąd: już nie Retkinia
Wysłany: Nie Cze 18, 2017 11:37 pm   

Wyciągam.

Zauważyłam dużo ogłoszeń mieszkań w prywatnych kamienicach. Wiem, że trzeba płacić tzw odstępne i potem oczywiście czynsz właścicielowi, ale zdziwiły mnie ogłoszenia gdzie poza tym wymagany jest remont takiego mieszkania. To są praktycznie nory, totalne ruiny.

Czy taki remont i potem płacenie np. 10zł/m2 jest opłacalny ? Co jeśli właściciel zmieni zdanie i po wyremontowaniu mu mieszkania będzie się chciał pozbyć lokatorów (tzw czyściciele kamienic) ?

Kto z Was podjął się takiego remontu i jakie to są koszty ?
_________________

ślub cywilny 01.12.2012
 
 
Hachiko 

Dołączyła: 11 Sty 2016
Posty: 144
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Cze 19, 2017 8:01 am   

kaledonia, ja z narzeczonym nad tym myślimy. Mój wujek ze swoją żoną po ślubie kupili sobie mieszkanie za odstępne bodajże za ok. 40 tysięcy. Ich mieszkanie nie było w takim stanie, o jakim mówisz. To co prawda kawalerka, bo została przebudowana przez właściciela kamienicy (nie właściciela mieszkania), ale jest spora, bo ma jakieś 40m2, więc sami urządzili sobie z tego dwa pokoje+kuchnię w jednym. Czynsz mają dość wysoki, bo to rząd ok. 1000zł miesięcznie. Ogrzewanie nie mają miejskiego, więc zimą płacą dodatkowo (ale nie wiem ile, bo nie wypada mi pytać) i mają elektryczne, nie gazowe. Wyremontowali całą kamienicę z zewnątrz i naprawdę ładnie wygląda, tylko wiadomo - klatka schodowa straszy, ale może kiedyś ją też wyremontują.
Prawnie nie występuje definicja "za odstępstwo", trzeba zatem poprosić jakiegoś adwokata o poradę, żeby właściciel mieszkania w kamienicy właśnie Was nie oszukał - czyli Wy zapłacicie im pieniądze, a on po czasie wymówi Wam lokal, bo nadal zostaje właścicielem. Umowa musi wyglądać jak kupno-sprzedaż, dlatego potrzebny jest adwokat.
Należy też sprawdzić, czy nie będzie w najbliższym czasie inwestycji typu - wyburzanie kamienicy, bo teraz w Łodzi bardzo wiele wyburzyli, a ludzie nie dostają w większości mieszkań zastępczych, bo właścicielami są prywatni ludzie, a nie spółdzielnie, więc na to też trzeba zwrócić uwagę...
_________________

 
 
muffinka 

Dołączyła: 22 Cze 2017
Posty: 9
Skąd: Ornontowice
Wysłany: Pią Cze 23, 2017 1:50 pm   Re: Mieszkanie w prywatnej kamienicy

mischelle22 napisał/a:
Czy któraś z Was może mieszka w takowej?
A może któraś orientuje się gdzie są w Łodzi takie kamienice - z wolnymi mieszkaniami na dodatek?
Będę wdzięczna za wszelkie info.
(Interesuje nas mieszkanko 2 pokojowe z łazienką).


Podpinam się pod wątek, bo też szukam jakiegoś lokum :)
 
 
kaledonia 


Wiek: 40
Dołączyła: 08 Wrz 2006
Posty: 409
Skąd: już nie Retkinia
Wysłany: Wto Lip 11, 2017 1:11 pm   

Hachiko napisał/a:
kaledonia, ja z narzeczonym nad tym myślimy. Mój wujek ze swoją żoną po ślubie kupili sobie mieszkanie za odstępne bodajże za ok. 40 tysięcy. Ich mieszkanie nie było w takim stanie, o jakim mówisz. To co prawda kawalerka, bo została przebudowana przez właściciela kamienicy (nie właściciela mieszkania), ale jest spora, bo ma jakieś 40m2, więc sami urządzili sobie z tego dwa pokoje+kuchnię w jednym. Czynsz mają dość wysoki, bo to rząd ok. 1000zł miesięcznie. Ogrzewanie nie mają miejskiego, więc zimą płacą dodatkowo (ale nie wiem ile, bo nie wypada mi pytać) i mają elektryczne, nie gazowe. Wyremontowali całą kamienicę z zewnątrz i naprawdę ładnie wygląda, tylko wiadomo - klatka schodowa straszy, ale może kiedyś ją też wyremontują.
Prawnie nie występuje definicja "za odstępstwo", trzeba zatem poprosić jakiegoś adwokata o poradę, żeby właściciel mieszkania w kamienicy właśnie Was nie oszukał - czyli Wy zapłacicie im pieniądze, a on po czasie wymówi Wam lokal, bo nadal zostaje właścicielem. Umowa musi wyglądać jak kupno-sprzedaż, dlatego potrzebny jest adwokat.
Należy też sprawdzić, czy nie będzie w najbliższym czasie inwestycji typu - wyburzanie kamienicy, bo teraz w Łodzi bardzo wiele wyburzyli, a ludzie nie dostają w większości mieszkań zastępczych, bo właścicielami są prywatni ludzie, a nie spółdzielnie, więc na to też trzeba zwrócić uwagę...

Strasznie drogo to wychodzi w takim razie. Rata kredytu dla mieszkania o podobnej wielkości jest nawet niższa. Elektryczne ogrzewanie przerabiałam na wynajęciu i to są olbrzymie kwoty niestety, do 1tys zł miesięcznie w sezonie.
_________________

ślub cywilny 01.12.2012
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl