Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Co się dzieje z chlebem?
Autor Wiadomość
polczan 

Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 14
Skąd: Gościmowice
Wysłany: Sob Sty 12, 2008 1:47 pm   Co się dzieje z chlebem?

Istnieje taki zwyczaj witania parę Młodych chlebem i solą. Chleb u mnie był coś na kształt serca bardzo ładny, ale co sie z nim dzieje na weselu lub po? Ja nie mogę sobie przypomnieć co się z nim stało. Mam nadzieje że go skonsumowaliśmy, jestem ciekaw waszych opinii a może ciekawych historyjek związanych właśnie z chlebkiem

Pozdrowienia
_________________
Polczan
 
 
wiedzmapat 


Wiek: 38
Dołączyła: 05 Sty 2008
Posty: 161
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 14, 2008 1:33 am   Re: Co się dzieje z chlebem?

my byliśmy na weselu na którym para młoda po oczepinach miała pokrojony ten powitalny chleb na małe kawałeczki i częstowała nim gości....bardzo mi sie to podobało....
 
 
ava 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lut 2008
Posty: 3728
Skąd: Bełchatów/Łódź
Wysłany: Pią Lut 22, 2008 12:06 pm   

W praktyce nie spotkałam się się częstowaniem gości tym chlebem, ale wiem od rodziców, ze w czasach kiedy oni brali ślub to na poprawinach był on krojony i podawany gościom.

Natomiast teraz wydaje mi się, że młodzi po prostu zabierają go do siebie i jakoś powoli go konsumują :)
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lut 22, 2008 1:05 pm   

Nie mam pojęcia co się z nim stało, zresztą nigdy mnie to nie interesowało. My go na pewno nie dostaliśmy. Myślę, że został po prostu potraktowany jak kolejny rekwizyt ślubny.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lut 22, 2008 2:29 pm   

My też go nie dostaliśmy :) Być może trafił w formie pokrojonej na stół wiejski :)
_________________

 
 
 
Agha
[Usunięty]

Wysłany: Pią Kwi 11, 2008 4:58 pm   

Bardzo ciekawe pytanie, też mnie to kilka razy intrygowało. Myślicie, że częstowanie tym chlebem gości byłoby czymś dziwnym? Ale czy wtedy kroić chleb i każdy kawałek posypać solą? Na swój sposób byłoby to jak dzielenie się opłatkiem czy jajkiem w święta.
Jak to zorganizować? Czy to młodzi mieliby chodzić do każdego z chlebem? Czy poprosić obsługę, aby każdego poczęstowali?
 
 
IGRASZKA 
Firma

Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 27
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 30, 2008 2:11 pm   

ten chleb jest zazwyczaj chowany i oddawany młodym po weselu, ale uważam że pomysł skonsumowania go wspolnie z gości nie jest zły, ale bez specjalnego rozglaszania, bo faktycznie zacznie to przypominać wigilijną wieczerze:)
_________________
Z serdecznymi pozdrowieniami,

Joanna Kobalczyk
 
 
ava 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lut 2008
Posty: 3728
Skąd: Bełchatów/Łódź
Wysłany: Wto Maj 13, 2008 12:59 pm   

Moja siostra była ostatnio na weselu z poprawinami; na poprawinach na samym początku jako pierwsze danie ciepłe podano barszcz czy żurek (nie pamiętam dokładnie) i obok każdego nakrycia na małym talerzyku leżał kawałek chleba- poinformowano gości, że jest to właśnie ten chleb, którym witano parę młodą.
_________________
Nasz ślub - 05.09.2009r.

 
 
izunia_82 

Wiek: 41
Dołączyła: 07 Lis 2007
Posty: 1376
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lis 10, 2008 5:08 pm   

Nasz chleb powitalny został dołożony do wiejskiego stołu.
_________________


 
 
Dorotka847 


Wiek: 39
Dołączyła: 19 Gru 2007
Posty: 426
Skąd: łódź
Wysłany: Sro Lis 12, 2008 4:40 pm   

My nasz dostaliśmy do domu i zjedliśmy :smile:
_________________
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Sro Lis 12, 2008 4:43 pm   

Nie interesowało mnie to... nie mam pojęcia... :smile:
_________________

 
 
 
agunia84 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2007
Posty: 3627
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 12, 2008 5:27 pm   

ava napisał/a:
Moja siostra była ostatnio na weselu z poprawinami; na poprawinach na samym początku jako pierwsze danie ciepłe podano barszcz czy żurek (nie pamiętam dokładnie) i obok każdego nakrycia na małym talerzyku leżał kawałek chleba- poinformowano gości, że jest to właśnie ten chleb, którym witano parę młodą.


Ja też byłam takim weselu, było to w Kleopatrze w Zwierzchowie. :mrgreen: :mrgreen: My tak samo chcemy zrobić, bo pomysł bardzo nam się podoba.
 
 
Kahira 


Wiek: 38
Dołączyła: 27 Lis 2007
Posty: 10
Skąd: Rawa Mazowiecka
Wysłany: Sro Lis 12, 2008 9:06 pm   

Nasz chlebek wrócił do nas po weselu. Był on prezentem od chrzestnego mojego męża który jest piekarzem. Niestety tydzień przed weselem był on na urlopie, więc chlebek przygotował wcześniej i zamknął w chłodni. Był prześliczny, lecz niestety obsechł i nie nadawał się do późniejszej konsumpcji. Więc zjadły go kurki mojego kuzyna.....
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl