Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
szycie czy kupowanie?????
Autor Wiadomość
mmichalina 


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Kwi 2004
Posty: 98
Skąd: Łódź
  Wysłany: Sob Maj 08, 2004 6:12 pm   szycie czy kupowanie?????

Dziewczyny, ponieważ zupełnie nie znam sie na szyciu u krawcowej to za bardzo nie wiem na co się zdecydować. Powoli już zaczynam szukac sobie coś do ubranka na ślub i jak już wcześniej pisałam znalazłam coś odważnego - spodnie! "Suknia" jest z Demetriosa i tylko mogę zgadywać ile będzie kosztować. Czy uważacie że taniej bedzie uszyc? Pomóżcie!!!!

A oto ten strój:

spodnie.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 720 raz(y) 6.13 KB

 
 
mmichalina 


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Kwi 2004
Posty: 98
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Maj 08, 2004 6:13 pm   

aha, dowiedziałam sie że jest ona zrobiona z jedwabiu lub satyny ...


a to troszke większe zdjęcie ....

1242.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 691 raz(y) 27.46 KB

 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Sob Maj 08, 2004 6:28 pm   

Mmichalino, gratuluję odwagi - chyba będziesz tu pierwszą panną młodą w spodniach. :)
To zdjęcie już gdzieś tu dziewczyny wklejały.
Co do krawcowej i szycia to była o tym mowa w tym temacie
_________________
 
 
stefka 


Wiek: 43
Dołączyła: 29 Mar 2004
Posty: 17
Skąd: Aleksandrów
Wysłany: Sob Maj 08, 2004 6:34 pm   

uszycie kiecki u krawcowej na pewno będzie tańsze ale czy efekt będzie taki sam???? Co do tego jestem raczej pesymistką :(
 
 
mmichalina 


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Kwi 2004
Posty: 98
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Maj 08, 2004 6:59 pm   

Asiek, wiem. Tylko chciałam się spytać o rade i fachowe oko. Nie wiem czy wogóle jest sens sie pytać krawcowych, chodzić i szukac..... Juz poprosiłam Edytę o namiary jej krawcowej ... ale tak jak pisze Stefka ... czy to wogóle wyjdzie tak jak powinno!?
 
 
Olcia.W 


Wiek: 45
Dołączyła: 26 Kwi 2004
Posty: 118
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Maj 08, 2004 7:08 pm   

Spodnie super!!! Gratuluję wyboru,choć odważny.Ten krój może byc nietylko ślubny.Jest super.A co do krawcowej, to musisz mieć bardzo dobra, bo efekt po uszyciu może byc różny.
 
 
 
lesia 

Wiek: 48
Dołączyła: 26 Lut 2004
Posty: 154
Skąd: lodz
Wysłany: Nie Maj 09, 2004 9:47 am   

ale tak wlasciwie to i tak nie ma roznicy ,krawcowa czy kupowanie. Przeciez wszystkie salony i tak szyja sukienke na twoje wymiary , jest tylko ta przewaga ze w salonie mozna na zywo zobaczyc dany model przed uszyciem.
_________________
lesia
wedding day 19 06 2004
 
 
gosia 

Wiek: 46
Dołączyła: 11 Paź 2003
Posty: 1008
Skąd: własnego M.
Wysłany: Nie Maj 09, 2004 10:00 am   

Mmichalino bedziesz bardzo oryginalną Panną Młodą w tym stroju :girl :
_________________
31 sierpnia 2002
9 stycznia 2006 - Mati
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Nie Maj 09, 2004 10:54 pm   

ten model miała chyba sincerity albo demetrios... :roll:

Myślę że spoko ci uszyją... gratuluję odwagi
_________________

 
 
 
pipi 


Wiek: 47
Dołączyła: 11 Lut 2004
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Maj 10, 2004 11:34 am   

Mmichalinko, czy mierzyłas już oryginał?
Jeśli nie, koniecznie to zrób. Wiele z nas wyglądało kiepsko w swoich wymarzonych modelach, a poza tym będziesz miała okazję poprzyglądać się detalom i podpowiedzieć coś krawcowej jeśli zdecydujesz się na szycie.
Ja miałam ten sam dylemat co i Ty i zdecydowałam się na wersję droższą czyli suknię oryginalną, chyba jestem tchórzem.
Pozatym krawcowa mówiła coś o drutach w gorsecie a oryginalna suknia nie ma takowych i to mnie wystraszyło.
 
 
Jelonek 

Dołączyła: 14 Kwi 2004
Posty: 115
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Maj 10, 2004 11:55 am   

Mmichalino , suknie demetriosa sa od 3 tys w górę , dowiadywałam
się , bo mnie się te suknie podobają najbardziej.
Uszycie , mimo ,że lekko zagrożone oddaleniem od oryginały na pewno
będzie dużo dużo tańsze (min 50%).
Ja zdecydowałam się na szycie a nie na salon .Może i trochę się bałam , czy wyjdzie tak
jak na obrazku , ale ..... w pracowni w której robię suknie przymierzyłam podobną spódnicę, więc wiem jak szyją , a gorset najpierw będzie w wersji papierowej
z zaznaczonymi wszelkimi cięciami , więc można korygować wcześniej.
Z tego co wiem suknie z salonu przyjeżdżają już w całości , gotowe i po przymiarce
ewentualne poprawki są robione w salonie , więc wtedy też coś można skiepścić.

A poza tym , nawet jak po uszyciu będzie nieco inna to chyba jest na plus :)
bo będzie bardziej oryginalna , niz taka z katalogu:):):)
Ja sobie tak tłumaczę :) :):)
 
 
Kiwax 


Wiek: 48
Dołączyła: 02 Mar 2004
Posty: 324
Skąd: Łódź/Zgierz
Wysłany: Pon Maj 10, 2004 10:59 pm   

A ja uważam, że dobra krawcowa potrafi wyczarować cacko identyczne jak na zdjęciu. Przecież w końcu ktoś te wszystkie suknie do salonów szyje....


Jeśli się dobrze zna na swojej pracy to nie sknoci roboty a i Twój portfel na tym znacznie mniej ucierpi.



Kurcze, no i gratuluję wyboru. Naprawdę super. Tak trzymaj !
_________________
Kiwax zamężny :)
---------------------
 
 
 
aniaza 


Wiek: 44
Dołączyła: 06 Maj 2004
Posty: 48
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Czw Maj 13, 2004 1:17 pm   

Kiwax napisał/a:
A ja uważam, że dobra krawcowa potrafi wyczarować cacko identyczne jak na zdjęciu.


Podpisuje się pod tym. Trzeba tylko znaleźć dobra krawcową - przeciez od tego jest m. in. forum. Dziewczyny polecają dobre salony czy tez krawcowe z własnego doświadczenia. No i trzeba mieć dobre zdjęcie. Ja akurat szyję sukienkę, która jest na wystawie mojego salonu i zmieniłam trochę jakieś drobne szczegóły. uszyta sukienka daje Ci gwarancję, że będzie pasować akurat na Ciebie - w każdym miejscu :)
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/]

[/url]


Ślubowałam 03.07.2004r.
 
 
 
myszkapl 


Wiek: 44
Dołączyła: 14 Maj 2004
Posty: 68
Skąd: Zgierz
Wysłany: Pią Maj 14, 2004 12:44 pm   

Kiwax napisał/a:
A ja uważam, że dobra krawcowa potrafi wyczarować cacko identyczne jak na zdjęciu. Przecież w końcu ktoś te wszystkie suknie do salonów szyje....


Jeśli się dobrze zna na swojej pracy to nie sknoci roboty a i Twój portfel na tym znacznie mniej ucierpi.




Zgadzam się. Na północnej (nie pamiętam numeru) szyją suknie ślubne i wizytowe. Byłam tam i widziałam gotową suknię do odbioru (też miałam szyć ale akutat znalazłam swój model i nie była taka droga) i wcale nie odbiegał od oryginału. Możesz tam spróbować. Pani może Ci też od razu zaproponować jakiś materiał.
_________________


http://martyna.w8w.pl

 
 
 
ewik 


Dołączyła: 14 Maj 2004
Posty: 5
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Maj 16, 2004 5:11 pm   

Czy mozecie podac mi namiary na sprawdzone krawcowe.?? Mialam jeden cynk ale jest juz spalony do listopada nie ma chwili czasu....
 
 
agawa 

Dołączyła: 02 Cze 2005
Posty: 3
Skąd: Kraków/ Łódź
Wysłany: Sro Cze 08, 2005 7:54 pm   

Kiwax napisał/a:
A ja uważam, że dobra krawcowa potrafi wyczarować cacko identyczne jak na zdjęciu. Przecież w końcu ktoś te wszystkie suknie do salonów szyje....


Być może umiejętności te krawcowe mają, ale maszyn odpowiednich do uszycia niestety nie. A te krawcowe, które szyją do salonów pracują najczęściej w firmach, które mają świetnie wyposażone parki maszynowe. A i to nie zawsze jakość jest idealna. Ja jestem zdecydowanie na NIE.
 
 
joanna_25 


Wiek: 43
Dołączyła: 02 Lut 2005
Posty: 357
Skąd: łódź
Wysłany: Czw Cze 09, 2005 10:55 am   

Ja tez poprosze o podanie na priva namiarow na sprawdzone i dobre krawcowe.
pozdrawiam wszystkich :)
_________________
Pozdrawiam Cię Gość!


 
 
Agatka_P 


Wiek: 41
Dołączyła: 07 Wrz 2005
Posty: 1093
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 20, 2005 8:50 am   

Kobitki co się bardziej opłaca szyć suknie czy kupić w salonie gotową??
 
 
strawberrytea 


Wiek: 42
Dołączyła: 19 Lip 2005
Posty: 667
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 20, 2005 9:59 am   

zależy gdzie chcsz szyć i gdzie chcesz kupować. Generalnie szycie jest tańsze ale nigdy tak dokładnie nie wiesz co z tego wyjdzie...
_________________
W naszej zielonej kuchni
 
 
Agatka_P 


Wiek: 41
Dołączyła: 07 Wrz 2005
Posty: 1093
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 20, 2005 11:25 am   

No bo ja tak własnie myślalam sobie że jak nie znajde tej jedynej wymarzonej to sobie ja uszyje
 
 
Kot 


Wiek: 45
Dołączyła: 27 Kwi 2005
Posty: 1423
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 20, 2005 11:37 am   

Szycie ma ten jeden plus, ze można sobie dokładnie zaprojektować wygląd sukni a nie zdawać się na ofertę solonów - ale to dobre dla indywidualistek. Bo w salonach jest duży wybór :wink:
_________________
... pamiętasz była jesień....

 
 
Agatka_P 


Wiek: 41
Dołączyła: 07 Wrz 2005
Posty: 1093
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 20, 2005 11:39 am   

Dlatego zostawiam ten pomysł jako ostatnią deske ratunku
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 20, 2005 1:22 pm   

Ja szyłam suknię i jestem z niej bardzo zadowolona :)
_________________

 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 20, 2005 2:43 pm   

Generalnie suknie w salonach są droższe niż u krawcowej. Polskie zaczynają się od 1600 zł, zagraniczne od 2000 zł. U krawcowej możesz uszyć już za połowę - zależy co chcesz i kto będzie szył.
Gdyby mi nie było szkoda tyle kasy kupiłabym gotową.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
strawberrytea 


Wiek: 42
Dołączyła: 19 Lip 2005
Posty: 667
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 20, 2005 10:15 pm   

mimo wszystko zawsze lepiej jest przymierzyć model taki sam albo podobny do tej, jaką chcesz uszyć bo wcale nie musi ci być dobrze w tym co sobie wymarzysz... Czasem świetnie wygląda sie w sukience, na która na wieszaku nie zwróciłoby sie uwagi...
_________________
W naszej zielonej kuchni
 
 
Agatka_P 


Wiek: 41
Dołączyła: 07 Wrz 2005
Posty: 1093
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 21, 2005 8:19 pm   

Mam takie pytanie jak np w salonie podoba mi sie spodnica a gorest nie czy jest możliwość dopasowania innego gorsetu albo go uszycie??
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 21, 2005 8:51 pm   

Po pierwsze spytaj w salonie :) Tu chyba jeszcze nie było takiego problemu, żeby spódnica była ładna, a gorset nie bardzo, albo odwrotnie... Po drugie (choc jest to kosztowne rozwiązanie) zawsze możesz kupić całośc, a gorset zamówić u krawcowej.
_________________

 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 21, 2005 10:17 pm   

Musisz pytać, bo nie zawsze to jest możliwe. Ale w większości przypadków można wymieniać poszczególne części pomiędzy modelami. :)
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
monique 


Wiek: 45
Dołączyła: 26 Lut 2005
Posty: 102
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 28, 2005 9:24 am   

ja uszyłam i jestem baaardzo zadowolona. Zaznaczę, że mierzyłam różne suknie, ale akurat modelu który wybrałam nie. Zamówiłam szycie sukni w ciemno - a efekt przeszedł moje najśmielsze oczekiwania.
_________________
serdecznie pozdrawiam Gość i życzę miłego dnia ;-)
 
 
 
aggna 

Dołączył: 04 Sty 2005
Posty: 319
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Czw Paź 13, 2005 6:22 pm   

W Salonie za szycie mojej sukni slubnej bez trenu chca 700 zl (jest gladka). Tylko to jest bez porownania Łódz a Bełchatów.
 
 
magda81 


Wiek: 42
Dołączyła: 09 Paź 2005
Posty: 221
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Gru 02, 2005 12:52 pm   

Wiadomo ze u krawcowej wyjdzie o wiele taniej, ostatnio ogladalam zdjecia mojej kumpeli slub miala jakos w lipcu, powiem ze suknia byla sliczna, gorset lekki ecri, suknia biala z dlugim trenem gladka przyzdobiona rozyczkami, tylko nie wiem jak to wszystko wygladalo na zywo:) na zdjeciach super
oczywiscie dowiadywalam sie ile to kosztuje, ona jako ze krawcowa to b.dobra kolezanka jej mamy zaplacila.... 150 zl szok!!aha ta suknia jest prawie identyczn jak w Slawie ale tam kosztuje ponad 2000....
pytalam sie ile by kosztowalo jak ktos nieznajomy by przyszedl to tez mowila ze ponad 50% taniej
_________________
jeszcze tylko..

just married
Pozdrawiam Cię cieplutko Gość
 
 
 
joanna_25 


Wiek: 43
Dołączyła: 02 Lut 2005
Posty: 357
Skąd: łódź
Wysłany: Pią Gru 02, 2005 11:00 pm   

magda81 napisał/a:

oczywiscie dowiadywalam sie ile to kosztuje, ona jako ze krawcowa to b.dobra kolezanka jej mamy zaplacila.... 150 zl szok!!aha ta suknia jest prawie identyczn jak w Slawie ale tam kosztuje ponad 2000....
pytalam sie ile by kosztowalo jak ktos nieznajomy by przyszedl to tez mowila ze ponad 50% taniej

hm...150 zł?To chyba sam materiał jest droższy( chyba że jakiś kiepski).

Ja ogólnie odradzam szycie sukni u krawcowej.Chyba że u takich które szyją w jakiejś pracowni i tylko takich których poleciła Wam dobra znajoma.Bo szycie sukni u krawcowej która robi to na czarno i w domu to wielkie ryzyko.Ja się nacięłam.
_________________
Pozdrawiam Cię Gość!


 
 
Kot 


Wiek: 45
Dołączyła: 27 Kwi 2005
Posty: 1423
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Gru 03, 2005 9:52 am   

Ja szyłam i byłam bardzo zadowolona :30:
_________________
... pamiętasz była jesień....

 
 
magda81 


Wiek: 42
Dołączyła: 09 Paź 2005
Posty: 221
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Gru 03, 2005 3:02 pm   

joanna_25 napisał/a:

hm...150 zł?To chyba sam materiał jest droższy( chyba że jakiś kiepski).

Wiesz nie wiem jak wygladal na zywo tylko na zdjeciach , jak pisalam wczesniej wygladala super, , z tym ze suknia byla prosta bez kola, mysle ze material mogl tyle kosztowac nie wiecej, pozatym to byla jakas bardzo dobra kolezanka mlodej mamy, wiec mysle ze maxymalnie poszla po kosztach, ja pytajac sie o cene ile bym dala za jej suknie powiedziala ze ok 700 zl, moze kiedys uda mi sie od niej wziasc zdjecie-choc chyba bedzie ciezko :? to bym wkleila i same byscie ocenily :)
_________________
jeszcze tylko..

just married
Pozdrawiam Cię cieplutko Gość
 
 
 
Annajasnabez 

Dołączyła: 19 Lis 2008
Posty: 1
Skąd: łódz
Wysłany: Sro Lis 19, 2008 1:51 pm   

he he ja moge jedynie zaproponować zaprojektowanie sukni ślubnej, studiuje projektowanie ubioru wiec co nieco sie znam jesli któraś z was by chciała mieć własną suknie to zapraszam moj mail jasnnna@wp.pl
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl