Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Rowerek stacjonarny
Autor Wiadomość
Maverick 


Wiek: 37
Dołączyła: 02 Kwi 2007
Posty: 246
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Cze 04, 2007 9:36 am   Rowerek stacjonarny

Mam nadzieję, że nie ma podobnego tematu (szukałam, ale nic nie znalazłam). Chciałam zadać kilka pytań do osób, które korzystają z takiego "sprzętu"
Ile czasu powinno się jeździć dziennie?
Czy lepiej ćwiczyć na większym obciążeniu, czy z minimalnym? Zależy mi na spaleniu tłuszczu a nie wyrobieniu mięśni, ale jak jeździłam z z minimalnym obciążeniem to się wcale nie zmęczyłam :-?
No i jakie są efekty i po jakim czasie :)
Będę wdzięczna za każdą odpowiedź :)
_________________
Ostatnio zmieniony przez Maverick Pon Cze 04, 2007 9:37 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Oli 

Wiek: 44
Dołączyła: 12 Paź 2005
Posty: 143
Skąd: Lodz
Wysłany: Pon Cze 04, 2007 10:37 am   

Ja mam "orbitka"rowerek areobowy i polecam..
ogólnie nie mam jakiegos ustalonego programu.
Najlepiej jest ćwiczyć rano po kawie (cherbacie), ale przed śniadaniem..lub po 18 :00 (oczywiście, póżniej już bez kolacji, albo z lekką kolacyjką).. ja na początku przez pierwszys tydzień jeżdziłam po 15 min co drugi dzień na 3, a póżniej zwiększyłam do 30min, 3 razy w tygodniu na 4.. i jak na razie to mi wystarcza :wink:
Poprawiła mi się kondycja fizyczna ..a czy spodenki lużniejsze..hmm..chyba minimalnie..
ps: mój rowerek ma skalę od 1 do 9 (tak mi się wydaje) i troszkę jest podobny do tego..
_________________
[url=http://www.pour-bientot.com][img]http://www.pour-bientot.com/3785696-1
 
 
Maverick 


Wiek: 37
Dołączyła: 02 Kwi 2007
Posty: 246
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Cze 04, 2007 11:22 am   

Mój rowerek to jeszcze staaaaaary typ. Skala nie jest numerowana, tylko kręcąc pokrętełkiem ustalasz sobie obciążenie.
Jest dokładnie taki jak w tym linku
http://www.allegro.pl/item181606604_okazja_.html
_________________
Ostatnio zmieniony przez Maverick Pon Cze 04, 2007 11:27 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
cosola 
full-time mum


Wiek: 40
Dołączyła: 04 Sty 2007
Posty: 730
Skąd: Łódź/Leicester, UK
Wysłany: Pon Cze 04, 2007 7:32 pm   

Od jakichś 4 miesięcy staram się regularnie używać mojego rowerka stacjonarnego :)
Założyłam sobie że jeżdżę 45 minut, co najmniej 3 razy w tygodniu (czasem się udaje mniej czasem więcej, ale generalnie się staram) :wink:
Dzielę sobie ten trening na 3 etapy:
- pierwsze 15 min - rozgrzewka - jadę powoli ok 20-22 km/h, po płaskim terenie
- kolejne 15 min - podobne tempo, czasem wyższe, ale zaliczam 2 górki (taki program, że raz łatwiej się jedzie raz trudniej)
- ostatnie 15 min - staram się jechać szybko (mój max to 35 km/h) jak najszybciej do mety :wink:
Nie wiem czy to prawidłowy system jeśli chodzi o najbardziej efektowne spalanie tłuszczu, ale dla mnie jest ok :)
Po takiej trasie czuję się zmęczona, ale i zadowolona z wykonanej pracy :)
Na wyświetlaczu odczytuję zwykle 16-18 przejechanych kilometrów i ok 600 spalonych kalorii :)
_________________
 
 
madzia8181 


Wiek: 42
Dołączyła: 05 Paź 2006
Posty: 701
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Cze 06, 2007 11:18 am   

Ja chcialabym taki rowerek. Niestety w kawalerce nie ma na niego miejsca :(
_________________
 
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Sro Cze 06, 2007 9:55 pm   

Cosola piszesz, że już 4 miesiące masz taki trening. A jakie efekty :?:
 
 
cosola 
full-time mum


Wiek: 40
Dołączyła: 04 Sty 2007
Posty: 730
Skąd: Łódź/Leicester, UK
Wysłany: Sro Cze 06, 2007 11:57 pm   

Trudno mi obiektywnie ocenić, ale mój K. mówi, że widać efekty :zawstydzony: ja za bardzo nie wiem gdzie :D bo nie ważyłam się, ani nie mierzyłam centymetrów w pasie, udach czy pupie. Ale na pewno czuję się lepiej, mam więcej energii i cieszę sie że robię coś dla swojego zdrowia :) polecam każdemu taki rowerek! a najlepiej sie jedzie przy ulubionym serialu :D
_________________
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Czw Cze 07, 2007 12:00 am   

chętnie bym zakupiŁa ale boję się, że więcej by staŁ niż byŁ używany. Poza tym problem z miejscem. Chyba jednak wolę trening na siŁowni raz w tygodniu :D
ale gratuluję wyników :D :ok:
 
 
Maverick 


Wiek: 37
Dołączyła: 02 Kwi 2007
Posty: 246
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Cze 07, 2007 11:08 am   

Sajonara6 napisał/a:
chętnie bym zakupiŁa ale boję się, że więcej by staŁ niż byŁ używany.

Dlatego ja swój pożyczyłam od "teściów", bo u nich tylko stał i miejsce zajmował:)
_________________
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Pią Cze 08, 2007 6:27 pm   

Te dziewczyny, którym zależy bardziej na kondycji i spaleniu tłuszczyku, a nie na wyrobieniu mięśni - pamiętajcie o pulsie podczas ćwiczeń : nie powinien przekraczać 130.
Ja obciążenie w skali 1-10 ustawiam na 7-7,5. Na początku jest ok, pierwzy wysiłek czuję po jakichś 10-12 minutach.
Jeżdżę na rowerku codziennie, minimum 20 minut - nie ukrywam, że to nudne dla mnie, niestety. Ale efekty widziałam już po 10 dniach. :smile: Pośladki i uda bardziej sprężyste, chodzi się też jakoś tak z większą lekkością. Zastrzegam, że mnie właśnie o to chodziło, a nie o utratę wagi.
_________________
 
 
dominiqsz 

Wiek: 40
Dołączyła: 21 Sty 2007
Posty: 1224
Skąd: Aleksandrów Ł.
Wysłany: Sob Cze 09, 2007 11:57 am   

mam koleżanke która jest instruktorka aerobiku, ale jednoczesnie prowadzi zajęcia na siłowni i mi osobiście odradzała roerek stacjonarny, gdyż w jakis sposób powoduje poszerzenie bioder, nie wiem jak to sie dzieje, ale częste intensywne ćwiczenia na tym przyrządzie moga tym skutkować
_________________
 
 
Maverick 


Wiek: 37
Dołączyła: 02 Kwi 2007
Posty: 246
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Cze 09, 2007 2:46 pm   

A ja spotkałam się z opinią, że dopiero po 25 minutach jazdy zacznya się proces spalania tkanki tłuszczowej...
A tym powięszkaniem bioderek to trochę jestem przerażona :( :przestraszony: :kwasny:
_________________
Ostatnio zmieniony przez Maverick Sob Cze 09, 2007 2:47 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
cosola 
full-time mum


Wiek: 40
Dołączyła: 04 Sty 2007
Posty: 730
Skąd: Łódź/Leicester, UK
Wysłany: Nie Paź 07, 2007 9:26 pm   

Po wakacyjnej przerwie znowu zaczynam rowerowe treningi... ale ciężko idzie... :kwasny: po 20 min. mam dosyć... :kwasny: gdzie się podziałam moja kondycja :?: przecież już niedługo wesele wiec trzeba mieć siły żeby tańcować całą noc :!:
zbieram sie do roboty zamiast przesiadywać na Forum :mrgreen:
_________________
 
 
Gabro 

Dołączyła: 15 Mar 2007
Posty: 699
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lis 16, 2007 9:07 am   

Ja niestety nie mam miejsca na rowerek. A chętnie bym sobie poćwiczyła... (a jakoś nie bawi mnie chodzenie na siłownię, gdzie jest tłum "karków" :kwasny: )
 
 
Maverick 


Wiek: 37
Dołączyła: 02 Kwi 2007
Posty: 246
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lis 16, 2007 2:18 pm   

Gabro napisał/a:
a jakoś nie bawi mnie chodzenie na siłownię, gdzie jest tłum "karków" :kwasny: )

Ja zawsze chciałam ćwiczyć na bierzni. Nie stać mnie na jej kupno a na siłownie nie uśmiecha mi się chodzić dokładnie z tego samego powodu.
_________________
 
 
Kasia_Fizjo 

Dołączyła: 29 Gru 2008
Posty: 4
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Gru 30, 2008 1:35 pm   

Jeśli chodzi o "spalanie tłuszczu" ;) to rzeczywiście dochodzi do niego podczas treningów wytrzymałościowych - powyżej 30 minut , o średniej intensywności, minimum 3 razy w tygodniu. Krótsze i rzadziej wykonywane ćwiczenia nie mają wpływu na skład ciała, natomiast krótkie ale stosowane regularnie poprawiają wydolność krążeniowo-oddechową.
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Wto Gru 30, 2008 1:37 pm   

Mam takie urządzenie - tzn teraz stoi u rodziców. Jeździ mama :)
Generalnie nudne to - ja nie lubię jazdy na rowerze, także nie ma znaczenia, czy to stacjonarny czy normalny :)
_________________

 
 
 
izunia_82 

Wiek: 41
Dołączyła: 07 Lis 2007
Posty: 1376
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Gru 31, 2008 3:17 am   

Ha, swojego czasu napaliłyśmy się na taki rowerek z mamą i kupiłyśmy go na spółkę. Przyjemności miałyśmy z niego może przez dwa, maksymalnie trzy miesiące(bo zgodnie stwierdziłyśmy, że będziemy się odchudzać), a teraz stoi pewnie cały zakurzony w piwnicy(bo nie widziałam go wyjętego na święta, ani po świętach u rodziców :P ).
_________________


 
 
Mika 


Wiek: 44
Dołączyła: 19 Mar 2005
Posty: 1034
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Gru 31, 2008 8:44 am   

Ja mam orbitreka i zdecydowanie wolę go od rowerka, w porównaniu do rowerka nie jest nudny :)
_________________
http://www.biurotassa.pl
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl