Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Tłusta cera- pielęgnacja
Autor Wiadomość
madzia8181 


Wiek: 42
Dołączyła: 05 Paź 2006
Posty: 701
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Paź 26, 2006 1:49 pm   Tłusta cera- pielęgnacja

Witajcie :)
Chcialam założyć wątek odnosnie pielęgnacji tlustej cery.
Jakich kosmetyków używacie - toników, kremow, peelingów...itp
Które są skuteczne?
A moze poddajecie sie zabiegom u specjalistki kosmetyczki :) ?
Jaki jest cennik takich uslug i czy są skuteczne :)

Ja używam żelu do mycia twarzy do cer tlustych- nie mam ulubionego i zmieniam co buteleczke. Nie lubie mleczka dlatego zmywam makijaz zelem pod wodą.
Peeling to st ives- bardzo sobie chwale :)
krem obecnie to Olay- zel do cery tlustej.

Zapraszam do dyskusji :)
pozdrawiam

[ Dodano: Sro Lis 15, 2006 11:06 am ]
czy tylko ja mam tlusta cerę na calym forum ? :hyhy: :wstyd: :rotfl: :zdziwko:
_________________
 
 
 
EJ-ET 
Żona i Mama :))


Wiek: 43
Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 841
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 08, 2007 6:06 pm   

Ojej! Biedna Madzia! NIKT Ci jeszcze nie odpisal?!

Heh, moja cera jest przetluszczajaca sie, co gorsza z tendancja do tradziku /juz nie mlodzienczego :( /, no ale w sumie z wiekiem moge ju zmowic ze mam mieszana skore ;)

Od wieelu lat uzywam roznych kosmetykow do jej pielegnacji, absolutnie nie polecam NIC z alkoholem (nawet w tonikach!) Alkohol tylko wysusza skore i to miejsowo.

Polecam cale serie dermokosmetykow, bo one sie sprawdzaja najbardziej, choc nie wyleczly moich problemow (a nie kosztuja malo). EFFACLAR La Roche Posay, LYSANEL SVR, AVENE, VICHY, z nieco tanszych a tez dobrych DERMEDIC.
Najfajniejsze jest w tych kosmetykach to ze s ana bazie wod nawilzajacych i naprawde mam nawilzona skore od srodka (to wychodzi w badaniach, ktore czasem robia w aptekach)

W kazdym razie przy wiekszych problemach uzywanie tych dermokosmetykow wraz z kuracja farmakologiczna jesli dermatolog ja zaleca, gwarantuje poprawe stanu skory.

To chyba tyle;)
 
 
Nadia1982 

Dołączyła: 16 Sty 2007
Posty: 68
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 08, 2007 8:50 pm   :)

hej Madziu.

Polecam ci zabieg u Pani Ewy na Tuwima 1 .....oczyszczanie skory.Ja uzywam zelu do myscia twarzy Physiosel...do cery bardzo wrazliwej....jeszcze nie udalo mi sie wybrac dobrego kremu matujacego do cery tlustej.....a mam uczulenie na kwasy owocowe wiec musze uwazac.Ale najczesciej uzywam podkladow z dobrych firm:)I zmieniam makijaz ...2 razy na dzien:)jesli wychodze gdzies wieczorem:)

[ Dodano: Czw Lut 08, 2007 8:51 pm ]
Aha cena wizyty u kosmetyczki 80-100 zl.Zelu 29 zl, a podklady zalezy jak mnie stac...raz za 30 zl a nieraz za 60 zl:)
_________________
Nadia
 
 
 
madzia8181 


Wiek: 42
Dołączyła: 05 Paź 2006
Posty: 701
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lut 09, 2007 8:41 am   

Hej dzieczwczyny, już zwątpiłam czy ktos odpisze :)
Ja używam matującego kremu Nivea, żelu do mycia twarzy Polleny Evy z termopellingiem, oraz morelowego peelingu StIves.

Wybieram sie na zabieg oczyszczania twarzy i zgram do z terminem ślubu tak, zeby w tym dniu mieć piękną, gładka cere :)
Jaki czas po zabiegu jest potrzebny, żeby buzia całkowicie doszla do siebie i żeby cieszyć sie efektem ??
_________________
 
 
 
*lmyszka 
Moderator
EL jak elmyszka :P


Wiek: 40
Dołączyła: 26 Lis 2006
Posty: 2328
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lut 09, 2007 7:28 pm   

madzia u mnie było tak że dwa dni miałam lekko czerwona twarz, potem złuszczył mi sie stray naskórek i tak około tygodnia więc minimum 2 tygodnie trzeba jej dać żeby nie było niespodzianki :) a teraz to juz jestem prawie miesiąc po zabiegu i jest super więc lepiej zrobić wcześniej żeby sie potem nie stresować
_________________
 
 
 
Nadia1982 

Dołączyła: 16 Sty 2007
Posty: 68
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lut 09, 2007 8:18 pm   :)

Madzia a ten matujący krem Nivea zawiera kwasy owocowe?Jak masz opakowanie te zerkij prosze na sklad;) I ile kosztuje?
_________________
Nadia
 
 
 
madzia8181 


Wiek: 42
Dołączyła: 05 Paź 2006
Posty: 701
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lut 10, 2007 11:28 am   

wiesz co nie mam opakowania od niego a na słoiczku nie ma składu. ale nie wydaje mi sie zeby zawieral kwasy owocowe... pamietalabym :) a kosztuje ok 16-17 zl. czasem trafia sie w promocji za 14 zl :)
_________________
 
 
 
=MiLi= 


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Sty 2007
Posty: 897
Skąd: Rtk, ale z Bałut
Wysłany: Nie Lut 18, 2007 11:05 am   

Oj ja też mam tłustą skórę ze skłonnością do trądziku :( tylko nieraz ją tak przesuszam (np teraz...) że wióry prawie mi z twarzy lecą... bleh :(
_________________
 
 
ancia19 

Wiek: 43
Dołączyła: 24 Lip 2006
Posty: 198
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 22, 2007 10:12 pm   

moje ulubione kosmetyki do pielęgnacji mojej cery mieszanej:

OCZYSZCZANIE - pianki oczyszczające: Vichy Oligo 25, Biotherm Aquasource, żel Oriflame Optimals zielony, pianka Oriflame Optimals różowa, mleczko z różą Garnier
TONIZOWANIE - tonik zielony Garnier, różowy też (łagodzi), tonik Pure Focus Lancome (ściąga pory i matuje), tonik Biotherm Aquasource (super nawilża)
KREMY - krem Pure Focus Lancome - rewelacja, mam po nim skórę jak pupa niemowlaka. Nawilżający: Biotherm Aquasource, Garnier Nutritionist. Odżywczy Oriflame Moisture Concentrate
PEELING - peeling Biotherm Biopur
MASECZKI - maska Clinique deep cleansing emergency mask: jedyna maska, która naprawdę oczyszcza i zwęża pory
SERUM - koncentrat Total Turnaround Clinique, stosuję go tylko na noc (zawiera kwasy), skóra po nim jest wręcz kaszmirowa
MATOWANIE - w ciągu dnia niezbędne mi są bibułki matujące. Najbardziej lubię te Sephory.
_________________
Nasz najpiękniejszy dzień: 25.08.2007
 
 
 
madzia8181 


Wiek: 42
Dołączyła: 05 Paź 2006
Posty: 701
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lut 23, 2007 8:19 am   

wow
Ancia całą pensję musialabym wydać żeby kupić kosmetyki do twarzy ktorych Ty używasz :) hihihihi
_________________
 
 
 
ancia19 

Wiek: 43
Dołączyła: 24 Lip 2006
Posty: 198
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lut 23, 2007 2:06 pm   

Madziu, ale ja ich nie kupiłam wszystkich naraz ;)
_________________
Nasz najpiękniejszy dzień: 25.08.2007
 
 
 
madzia8181 


Wiek: 42
Dołączyła: 05 Paź 2006
Posty: 701
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lut 23, 2007 2:08 pm   

Ale ja jak bym miala zaczac je stosować musialabym ;) hihihi
_________________
 
 
 
ancia19 

Wiek: 43
Dołączyła: 24 Lip 2006
Posty: 198
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lut 23, 2007 3:42 pm   

z tych rzeczy najbardziej lubię 3: maseczkę Clinique, krem Pure Focus Lancome i koncentrat Turnaround Clinique. Dają naprawdę suuper efekty i są warte swojej ceny. Przynajmniej w przełożeniu na ich działanie na moją skórę :mrgreen:
_________________
Nasz najpiękniejszy dzień: 25.08.2007
 
 
 
MNE 


Wiek: 44
Dołączyła: 21 Mar 2007
Posty: 38
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 21, 2007 9:17 pm   

Jednorazowe oczyszczanie nie da wymiernego efektu.Sugeruję serię zabiegów normalizujących.Pamiętaj też o tym, że ważna jest odpowiednia dieta(zero ostrych przypraw,dużo wody, zero smażonego), bezinwazyjne oczyszczanie odpowiednim żelem/płynem i w żadnym wypadku wysuszanie, nawilżanie i używanie inteligentnych kremów normalizujących

solarium też odpada

ja polecam serię profesjonalną Bielendy i Dermiki, pracuję na tych kosmetykach w gabinecie

serie detaliczne też mają niezłe, wiem bo sama używam, mam cerę mieszaną i do tego unaczynioną
_________________
Ostatnio zmieniony przez MNE Sro Mar 21, 2007 9:18 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Nie Maj 18, 2008 1:41 pm   

Ja mam cerę mieszaną. Łatwa nie jest :-?

Używam:
:arrow: toniku garniera


:arrow: żelu do mycia twarzy


:arrow: kremu na noc i pod oczy z serii


:arrow: kremu na dzień

który był całkiem fajny ;) i świetnie, na długo matowił cerę ;)

ale już się kończy, a na półce czeka
_________________

Ostatnio zmieniony przez Kati Nie Maj 18, 2008 2:19 pm, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
Audiolka 


Wiek: 39
Dołączyła: 25 Kwi 2008
Posty: 2581
Skąd: Uć
Wysłany: Sro Cze 18, 2008 6:26 pm   

to i ja sie ujawnię
mam cerę tłusta ze skłonnościami do trądziku...okropność.od 15 roku życia tak mam.
myślałam że po porodzie się zmienia,ale niestety nie.możliwe że przez hormony z plastrów mam trądzik.
czego używałam-wszystkiego!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ostatnio maseczkę Perfecta No problem-i był większy problem-w lipcu idę na oczyszczanie i jak nie pomoże to

:wstyd:
 
 
mrowcia 

Wiek: 36
Dołączyła: 24 Kwi 2008
Posty: 52
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Cze 18, 2008 11:22 pm   :)

Jeśli chodzi o moje zdanie to co w pielęgnacji takiej cery jest wazne? systematyka, cierpliwość, odpowiednie kosmetyki, przestzegania pewnych zasad.

Oczywiście podstawą jest nie mycie buzi mydlem! do tego służa specjalne zele itp o odczynie lekko kwaśnym lub neutralnym.
Po umyciu oczywiscie nalezy uzyc toniku BEZALKOHOLOWEGO (niektorym wydaje sie, że alkholowy daje od razu jakies efekty co jest bardzo zle, gdyz to tylko przesusza skóre)

Oczywiscie nalezy pamietac o peelingu, czyli scieraniu martwego naskorka tak mniej wiecej raz w tygodniu, w zaleznosci od potrzeb.

To co uważam za najważniejsze!! To nalezy pamietac zeby tlusta skore rowniez regularnie nawilzac!!!!gdyż ta na prawde pod ta warstewka sebum moze byc po prostu przesuszona. Poza tym zazwyczaj osoby majace problem tlustej cery maja manie uzywania wszystkich kosmetykow matujacych,wysuszajacych, sciagajacych itp. niektore produkty na prawde moga wrecz doprowadzic do tego ze orpocz problemu tlustej cery bedziemy miec dodatkowy problem z jej przesuszeniem.:( DLA TEG NAWILZANIE JEST BARDZO WAZNE!

co 4-5 tygodni nalezaloby oczyszczac buzie.... oczywiscie mozna to robic samemu w domku jednak uwazam ze warto wybrac sie na profesjonalny zabieg do kosmetyczki. ale wiadomo, ze jeden nie da efektu na zawsze. zresztą w gabinecie można poddac sie wielu pomagajacym zabiegom:) kawitacja, mikrodermabrazja itp. ale oczywiscie to kosztowne sprawy. Należy pamietac ze czasem po oczyszczaniu nastepuje wyrzut wyprysków i to wcale nie efekt zlego oczyszczania:) tylko naturalny proces- skóra wyrzuca reszte nieprzyjaznych nam substancji)

Super jest oczywiscie stosowanie maseczek (i tu juz trzeba probowac i szukac do skutku, ale też jak ktos sie juz decyduje to warto wydac troszke pieniazkow na cos porzadnego)

Jesli chodzi o makijarz to oczywiscie podklady matujace, korektory punktowe, bazy pod podklad, PUDRY MINERALNE które nie zatykaja porów (super sprawa)

Jeżeli w domu robimy samemu oczyszczanko poprzez tzw "parówke "itp. trzeba pamiętać o zachowaniu higieny!a potem o nalozeniu jakiejs maseczki lagodzacej.

W gabinecie kosmetycznym lub lekarskim oprócz tradycyjnego czyszczenia skóry, masek ziołowych i algowych stosuje się jontoforezę (wprowadzanie składników normalizujących pracę gruczołów łojowych, np. jonów miedzi czy cynku, przy użyciu prądu).

w przyoadku problemow z tradzikiem zdecydowanie polecam leczenie dermatologiczne a takze niestety kosztowne zabiegi mikrodermabrazji (ktore zmniejszaja tez np. blizny potradzikowe)

Ja generalnie lubię stosować zestawy kosmetyków jednej firmy(a nie onik z tej, peeling z tej, zel z jeszcze innej), gdyz sie uzupelniaja doskonale.... no i ja zmieniam kosmetyki, gdyz nie chce zeby skora sie przyzwyczaila zabardzo.. tylko zostawiam te najbardziej sprawdzone i zadawalajace mnie:)
pozdrawiam
_________________



 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sty 20, 2009 8:29 pm   

ponieważ mój mąż ma tłustą cerę, do stosowania w domu kupiłam mu zestaw firmy Bandi
tonik antybakteryjny

i krem matujący


ja sama mam cerę mieszaną, tłustą w strefie T. Sama na dzień stosuję też powyższy zestaw. Dodatkowo biorę serię mikrodermabrazji. Pory mi się zmniejszyły, mniej się świecę. Cera jest o niebo lepsza :D
_________________
 
 
 
izunia_82 

Wiek: 41
Dołączyła: 07 Lis 2007
Posty: 1376
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 21, 2009 1:14 am   

Ja używam żelu z mikrogranulkami do mycia do cery tłustej firmy Garnier i aktualnie kremu na dzień do cery tłustej Nivea Visage.
_________________


 
 
doni_iza 

Wiek: 42
Dołączyła: 29 Paź 2007
Posty: 1974
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 21, 2009 9:21 am   

Ja również mam cerę z problemami, ale raczej mam skórę mieszaną. Do pielęgnacji skóry stosuję mleczko kosmetyczne i tonik ogórkowy ziaja
oraz kosmetyki Iwostin z serii Purritin, żel do mycia twarzy i krem na noc
_________________
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 22, 2009 11:35 am   Re: :)

mrowcia napisał/a:

Oczywiście podstawą jest nie mycie buzi mydlem! do tego służa specjalne zele itp o odczynie lekko kwaśnym lub neutralnym.
Po umyciu oczywiscie nalezy uzyc toniku BEZALKOHOLOWEGO (niektorym wydaje sie, że alkholowy daje od razu jakies efekty co jest bardzo zle, gdyz to tylko przesusza skóre)


Hm, a mnie kosmetyczka właśnie zaleciła myć twarz zwykłym mydłem. A koleżanka dermatolog przepisała mi robione lekarstwo na bazie alkoholu.
Oprócz tego kosmetyczka zaleciła zamiast sosowania kremów przecierać twarz mleczkiem kosmetycznym. Jakikolwiek krem u mnie stosowany regularnie przez okres około 1-1,5 tygodnia skutkuje wysypem głębokim podskórnych zmian.
 
 
szaraczarownica 
zgryźliwy tetryk


Wiek: 39
Dołączyła: 15 Mar 2008
Posty: 1429
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 22, 2009 8:42 pm   

Ja mam skórę tłustą, ale jednocześnie bardzo wrażliwą, więc standardowe kosmetyki do cery tłustej nie zdają u mnie egzaminu. Stosuję więc mieszankę następującą:

do mycia twarzy - Estee Lauder Sparkling Clean Oil-Control Foaming Gel Cleanser

Baaaaardzo wydajny. Przewiduję po zużytej ilości, że spokojnie będę przez rok używała to jedno opakowanie.

tonik (ostatnio ograniczam stosowanie) - Clinique Clarifying Lotion 2


kremy:
1. Biotherm Aquasource Non Stop

W tej chwili najczęściej stosowany. Super nawilża moją podrażnioną przez klimę w pracy skórę i rewelacyjnie pachnie algami.

2. Clarins Ultra-Matte Rebalancing Lotion

Od czasu do czasu. Używałam przez jakiś czas zawsze rano, ale troszkę wysusza skórę i nie nadaje się dla mnie na zimę. Wracam do niego na wiosnę.

3. Clinique Total Turnaround Visible Skin Renewer

Używałam przez ponad dwa lata na noc (i czasami na dzień też). Ostatnio musiałam się na Biotherm przerzucić i tak mi się spodobała konsystencja i zapachy, że nie ma bata i jak Total Turnaround mi się skończy kupuję Biotherm Multi Recharge

Ma takie samo działanie. Cudownie pachnie cytrusami i jest super leciutki. Miła pani z Douglasa przygotowała mi próbkę i się zakochałam :)
_________________

Ostatnio zmieniony przez szaraczarownica Czw Sty 22, 2009 8:45 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Klaudynka 


Wiek: 38
Dołączyła: 20 Kwi 2008
Posty: 1321
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Sty 31, 2009 12:22 pm   

Do mojej tłustej skóry stosuję Nivea visage young. W moim przypadku świetnie się sprawdza. Cały zestaw jest bardzo wydajny. Do pielęgnacji twarzy nie stosuję żadnych innych kosmetyków :)

-żel z mikrogranulkami
-tonik
-krem matujący

_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl