Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Zmiany?Powrót do ślubów cywilnych??
Autor Wiadomość
niesia2708 
Kociara :)


Wiek: 38
Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 2700
Skąd: Piotrków/Tomaszów
  Wysłany: Wto Kwi 14, 2009 11:01 pm   Zmiany?Powrót do ślubów cywilnych??

Nie wiem czy to prawda, ale ponoć ma być zlikwidowany ślub konkordatowy i powrócić cywilny przed ślubem kościelnym.
Takie informacje mam od kuzynki, która bierze ślub we wrześniu i ponoć księża w 2 kościołach tak im mówili.
Szukałam informacji w internecie,ale nic nie znalazłam.
Dla mnie w sumie to nie ważne,bo i tak już mamy ślub kościelny ale może się okazać istotne dla innych.
_________________

 
 
 
skalimonka 
żona skalimona


Wiek: 38
Dołączyła: 05 Gru 2008
Posty: 2003
Skąd: UK
Wysłany: Sob Kwi 18, 2009 12:07 am   

Wow nie slyszalam o tym. Wlasciwie, to nie tak dawno to wprowadzili. Nie rozumiem dlaczego mieliby likwidowac, skoro jest to duzo wygodniejsze. Ciekawe...
_________________
 
 
Agguniaa 


Wiek: 38
Dołączyła: 06 Lip 2008
Posty: 714
Skąd: Bełchatów i o-lica
Wysłany: Sob Kwi 18, 2009 1:49 pm   

Hmm, ciekawe bo jak byliśmy z początkiem kwietnia w USC, to Pani nic nie mówiła..
jedynie przypominała gdzie i jak mam się podpisać pod protokołem ślubnym:)
_________________

6 czerwiec 2009
Pozdrawiam
Aga
 
 
 
izunia_82 

Wiek: 41
Dołączyła: 07 Lis 2007
Posty: 1376
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Kwi 18, 2009 10:57 pm   

A może to był dowcip na prima aprilis czy co :?: :?: Bo też jakoś nie chce mi się w to wierzyć i faktycznie nigdzie nie można znaleźć tej informacji.
_________________


 
 
skalimonka 
żona skalimona


Wiek: 38
Dołączyła: 05 Gru 2008
Posty: 2003
Skąd: UK
Wysłany: Nie Kwi 19, 2009 12:03 am   

Zgadza sie. Poza tym pewnie ksiadz by cos nam wspomnial na ten temat na naukach przedmalzenskiech, ktore niedawno skonczylismy...
_________________
 
 
niesia2708 
Kociara :)


Wiek: 38
Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 2700
Skąd: Piotrków/Tomaszów
Wysłany: Nie Kwi 19, 2009 6:20 pm   

Nie wiem czy to żart.Księża w 2 kościołach w których byli tak mówili i ponoć w którymś innym wisi taka informacja w gablotce.Na prawdę nie wiem skąd to się wzięło.
_________________

 
 
 
Malwina_łódź 


Wiek: 37
Dołączyła: 30 Gru 2007
Posty: 1291
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Kwi 19, 2009 9:39 pm   

Dzisiaj byliśmy w kościele, ale ksiądz Nam nic nie mówił
_________________

 
 
gnagna 


Dołączyła: 18 Kwi 2009
Posty: 13
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Kwi 19, 2009 10:59 pm   

Warunki, jakie muszą być spełnione, aby zawarcie małżeństwa kanonicznego wywierało także skutki według prawa polskiego reguluje Konkordat między Stolicą Apostolską i Rzecząpospolitą Polską, podpisany w Warszawie dnia 28 lipca 1993 r.(Dz. U. z dnia 23 kwietnia 1998 r.) a także Kodeks rodzinny i opiekuńczy, który stanowi:

art. 1 § 2. Małżeństwo zostaje również zawarte, gdy mężczyzna i kobieta zawierający związek małżeński podlegający prawu wewnętrznemu kościoła albo innego związku wyznaniowego w obecności duchownego oświadczą wolę jednoczesnego zawarcia małżeństwa podlegającego prawu polskiemu i kierownik urzędu stanu cywilnego następnie sporządzi akt małżeństwa. Gdy zostaną spełnione powyższe przesłanki, małżeństwo uważa się za zawarte w chwili złożenia oświadczenia woli w obecności duchownego.

Nic w tej dziedzinie ostatnio sie nie zmieniło :wink:
 
 
skalimonka 
żona skalimona


Wiek: 38
Dołączyła: 05 Gru 2008
Posty: 2003
Skąd: UK
Wysłany: Pon Kwi 20, 2009 1:27 pm   

Ale skoro bylo gdzies w gablotce takie info i kilku ksiezy tak mowilo, to moze probuja wprowadzic jakies swoje "reguly". Ale tak nie mozna przeciez... :wink: a w ogole jesli to nie prawda, to takie wprowadzanie ludzi w blad jest przykre... :evil:
_________________
 
 
gnagna 


Dołączyła: 18 Kwi 2009
Posty: 13
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 20, 2009 6:42 pm   

Konkordat obowiązuje obie strony i zapewniam, że żaden ksiądz nie może wprowadzać "własnych reguł"
 
 
skalimonka 
żona skalimona


Wiek: 38
Dołączyła: 05 Gru 2008
Posty: 2003
Skąd: UK
Wysłany: Pon Kwi 20, 2009 11:16 pm   

No to ja juz nic nie rozumiem. A nawet jakby zmiany mialy nastapic - w co watpie, to i tak zdazymy sie jeszcze zachaczyc na konkordat 8)
_________________
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 21, 2009 11:52 am   

No dajcie spokój. Jak nie zabobony to takie niepotwierdzone informacje. :-?

A już interesu kościoła w powrocie do oddzielnych ślubów w ogóle nie widzę. :lol:
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl