Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
parafia Świętego Antoniego z Padwy (Bałuty - Żubardź)
Autor Wiadomość
Weira 


Wiek: 38
Dołączyła: 07 Lis 2008
Posty: 649
Skąd: Łódź
  Wysłany: Wto Lis 18, 2008 4:10 pm   parafia ?więtego Antoniego z Padwy (Bałuty - ?ubardź)

Witam serdecznie.
Jakie macie doświadczenia związane z tym kościołem. Czy ktoś w nim ślubował? Co powiecie o ks. P. May-Majewskim?
Pozdrawiam :)
_________________
 
 
spray 


Wiek: 41
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 144
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sty 04, 2009 3:34 pm   

Ja tam będę slubowała w czerwcu :)
Nie jest to moja parafia, tylko mojego narzeczonego.
O samym kościele wiem niezbyt dużo, ale słyszałam, że na ślubie trzeba specjalnie prosić o włączenie świateł- jest tam dosyć ciemno.
Sam proboszcz jest w porządku, kompetentny i rzeczowy.
_________________
 
 
Paulinqa 

Dołączyła: 11 Lut 2009
Posty: 11
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lut 13, 2009 10:29 am   

My bierzemy tam slub w lipcu, ale jeszcze nie znam szczegolow. Bede wiedziala nieco wiecej za tydzien, bo mamy umowione spotkanie z ksiedzem Piotrem na przyszly czwartek.
 
 
paulposz 

Dołączyła: 05 Sie 2008
Posty: 63
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lut 13, 2009 3:48 pm   

Moja teściowa twierdzi że jak ślub to tylko ks. P. May-Majewski. Ja nie wiem, nie moja parafia. A ślub mam tam w czerwcu :)
_________________
 
 
Paulinqa 

Dołączyła: 11 Lut 2009
Posty: 11
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lut 20, 2009 1:34 pm   

Hej

Mam juz troche wiecej informacji. Koszt slubu konkordatowego w Sw.Antonim to 400-500zl (tyle podobno zazwyczaj daja mlodzi). Nie obejmuje to organisty i dekoracji kosciola. Z organista (p. Marek) trzeba umawiac sie indywidualnie, a nad dekoracja rowniez czuwa jedna pani (chyba Basia), z ktora nalezy to odpowiednio wczesnie omowic.

Jesli chodzi o wymagania "papierkowe", to chyba tak jak w kazdej innej parafii (zobaczcie inne watki).

Ks. Piotr jest bardzo mila i rzeczowa osoba i na pewno odpowie na wszystkie pytania. Z tego co pamietam, dyzur ma w czwartki, wiec wtedy najlatwiej go zlapac.
 
 
Weira 


Wiek: 38
Dołączyła: 07 Lis 2008
Posty: 649
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lut 20, 2009 7:43 pm   

Dzięki serdeczne, moje drogie gdybyście miały jakiekolwiek jeszcze informacje piszcie.
Ja też niedługo wybiorę się zaklepać mój termin i odpowiednią godzinę :) )
_________________
 
 
skrzypaczka 
Firma


Dołączyła: 16 Gru 2007
Posty: 59
Skąd: Łódź i okolice
Wysłany: Wto Cze 09, 2009 2:28 pm   

Duży, ładny kościół, aktualnie przednia część z zewnątrz w remoncie(stoją jakieś rusztowania). O księżach wiem niewiele ale za to dobry organista :D
_________________
 
 
spray 


Wiek: 41
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 144
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 12, 2009 5:28 pm   

Jesteśmy świeżo po ślubie i jestem bardzo zadowolona.
Ksiądz był cudowny:D ciepły, życzliwy i konkretny, poprowadził ceremonię zgrabnie i bez przeciągania (wersja bez mszy). Sam kościół był dobrze oświetlony, mój fotograf był z tego bardzo rad :) Organista zagrał dobrze, nie fałszował :D Za ślub daliśmy w kopercie 500zł i wydano nam 50zł :smile:
_________________
 
 
France 

Dołączyła: 27 Sty 2009
Posty: 155
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Cze 14, 2009 9:17 am   

Nie bylam tam na slubie,ale wiem,ze ksieza sa tam spoko ,a to polowa sukcesu jesli chodzi o zaslubiny
_________________
 
 
faellivrin 

Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 9
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lip 04, 2009 10:46 am   

Kilka jak najbardziej pozytywnych opini o tym kościele:
-opłata 500 zł + 100 zł za mszę (bez mówienia, że co łaska)
w tym już jest opłata za zapowiedzi, kościelnego i organistę (myślę, że tylko podstawowa oprawa mszy jest w to wliczona, niedługo się wybierzemy do p. organisty, to coś więcej napiszę)
-księża, jak już było wspomniane, bardzo mili, my rozmawialiśmy z ks. Arturem - cudowny człowiek - bardzo przychylny do próśb młodych i przyjacielski.
-żeby niezbyt dużo czasu poświęcać sprawom papierkowym zaproponowano nam, żeby wszystkie formalności załatwić już w połowie lipca (ślub 22 sierpnia br.)
- nie dopytaliśmy się jeszcze o dekorację, ale nadrobimy to za dwa tygodnie :)
Ogólnie na razie wrażenia jak najbardziej pozytywne.
 
 
Aga1986 
Żołnierzowa Żona


Wiek: 38
Dołączyła: 15 Wrz 2009
Posty: 1572
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 12, 2009 1:28 pm   

jest to moja parafia także co nieco o niej wiem, bo i chrzest i komunia i bierzmowanie w tym samym kościele... i chociaż nie przepadam za polityką tego kościoła i wiele rzeczy mi się w nim nie podoba, to planuję tam swój ślub ze względu na sentyment i ze względu na ks. P. May-Majewskiego. Jest to cudowny człowiek. Prowadził moje zajęcia z religii w liceum i był to jedyny ksiądz który był tak życzliwy swoi uczniom, nie narzucał im wiary i nie głosił kazań, raczej pokazywał nam swoja wiarę przez swoje zachowanie. Bynajmniej ja tak to odbierałam. Był to jedyny ksiądz u którego byłam w "domu" (tzn w tym budynku obok kościoła gdzie mieszkają księża, nie bardzo wiem jak się to nazywa :oops: ) tam często przeprowadzał z nami lekcje religii, pomagał w innych problemach, wysłuchiwał nas. Mojemu obecnemu narzeczonemu pozwolił jechać z nami do Częstochowy przed maturą chociaż nawet nie chodził ze mną do szkoły. Jako jedyny z księży, których poznałam ma powołanie, jest człowiekiem dobrym, szczerym i nastawionym na innych. Nie wyobrażam sobie żeby ktoś inny mógł udzielić nam ślubu :) zwłaszcza, ze zna nas jako parę od samego początku, zna też moją najbliższą rodzinę, a mojemu bratu pomógł przejść przez bierzmowanie kiedy inny ks. z tej parafii robił jakieś kosmiczne problemy...
_________________



Tam skarb Twój, gdzie serce Twoje...
 
 
 
Weira 


Wiek: 38
Dołączyła: 07 Lis 2008
Posty: 649
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lis 14, 2009 3:37 pm   

Kochane a jak same formalności z problemami czy bez? I czy dają karteczki do spowiedzi?
Aha i bardzo mnie jeszcze interesuje jak to jest z ta dekoracja kosciola, dlaczego nie mozna dekorowac przy lawkach?
_________________
 
 
randomgirl 

Dołączyła: 17 Sty 2010
Posty: 276
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon Gru 06, 2010 1:47 am   

My też tam ślubowaliśmy :smile:
_________________

 
 
annie_rosa 

Dołączyła: 08 Maj 2011
Posty: 17
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Maj 28, 2011 11:14 am   

to moja parafia, chciałam tam ślubować, no ale w moim terminie nie było odpowiedniej godziny buu:(
_________________
wędliny tradycyjne
dla każdego coś dobrego!
 
 
Qna 


Dołączyła: 16 Kwi 2011
Posty: 3
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Cze 06, 2011 5:02 pm   

Po przeczytaniu informacji dostępnych w Internecie i po rozmowach ze znajomymi co do trudności jakie mogą się pojawić przy zmianie parafii, zdecydowaliśmy się pozostać przy moim rodzinnym Żubardzkim Kościele.

W parafii zaskoczyło mnie podejście wobec nas ponieważ rezerwację daty i godziny (09-06-2012r) udało się załatwić za pośrednictwem mojego ojca gdy sama byłam za granicą . Beż żadnych dodatkowych opłat czy marudzenia - wykonałam później jeden telefon do kancelarii - podpowiedziano mi gdzie mogę zrobić nauki przedmałżeńskie i poproszono o następną, już osobistą wizytę pół roku przed ślubem celem omawiania szczegółów.

Marzyliśmy z narzeczonym wprawdzie o maleńkim, drewnianym kościele ( coś w rodzaju parafii na Mileszkach )- a zostaliśmy przy kościele masywnym, trochę sprawiającym rodzaj blokowiskowego :)

Zastanawiam czy może któraś z forumowiczek posiada w swojej ślubnej kolekcji zdjęcia z tego jak wyglądał kościół wewnątrz :) i czy parafia naprawdę stwarza jakieś problemy z dekoracją ławek.
 
 
niem 


Dołączyła: 08 Kwi 2011
Posty: 252
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Cze 06, 2011 10:40 pm   

ja byłam tam na ślubie i z tego co pamiętam, to koło ołatrza stały 3 wielkie wazony kwiatów, wybranych i dostarczonych Pani dekorujacej przez Młodą Parę - koszt ok. 200zł. a na co drugiej ławce wisiałą białą kokardka:) uważam, że stosownie i wystarczająco, aha i dywan przez cały Kosciół, podaj maila na pw to może znajdę jakąś foteczkę, a fotografowie i kamerzysta również zachwyceni z oświetlenia:)
 
 
Justyss 

Wiek: 33
Dołączyła: 15 Wrz 2010
Posty: 70
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 06, 2011 5:31 pm   

Nasz ślub odbył się w tym kościele i mogę powiedzieć, że z niczym nie robią tam problemów. Żadnych poradni, żadnych dodatkowych nauk - wystarczyły tylko te żółte kartki ze szkoły średniej. Cena za ślub 400 zł więc nie ma jakiejś wygórowanej kwoty. Dodatkowo trzeba zapłacić za organistę 150 zł (pomimo, że w kancelarii mówią, że nie trzeba płacić).
Nam ślub dawał ksiądz Włodzimierz Dudka. Bardzo miły i fajny ksiądz, pokazywał nam kiedy wstać, kiedy usiąść, dawał po cichu uwagi co mamy robić, wiec mieliśmy ten komfort, że się nie pomylimy :smile:
_________________
 
 
Muszkowa 


Wiek: 33
Dołączyła: 12 Lis 2014
Posty: 308
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 14, 2015 7:09 pm   

Dziewczyny, które miały tam ślub niedawno - jak wygląda kwestia dekoracji? Mam wymarzoną dekorację, ale różne rzeczy czytałam (nawet tutaj). Czy ktoś wie coś więcej na ten temat?
_________________
Zapraszam do mnie: http://www.forum.wesele-l...der=asc&start=0

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl