Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
O co pytać fotografa?
Autor Wiadomość
ava 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lut 2008
Posty: 3728
Skąd: Bełchatów/Łódź
  Wysłany: Sro Kwi 09, 2008 12:17 pm   O co pytać fotografa?

W związku z tym, że w najbliższych dniach wybieramy się z S. na rajd po bełchatowskich zakładach fotograficznych, w celu wybrania najlepszego :) (bo niestety tylko kilka z nich ma swoje strony internetowe, więc trzeba się wybrać osobiście), chciałabym się Was poradzić- o co pytać, tzn. wiadomo że o cenę, ale na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze fotografa?

Dodam, że interesują nas zdjęcia studyjne oraz reportaż od ceremonii w kościele do pierwszego tańca.
_________________
Nasz ślub - 05.09.2009r.

 
 
doni_iza 

Wiek: 42
Dołączyła: 29 Paź 2007
Posty: 1974
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 09, 2008 1:42 pm   

To z moich propozycji :)
Ile zdjęć dostaniecie w albumie?
Czy reszte zdjęć dostaniecie na płycie i w jakiej fomie? ( chodzi o to czy sami już będziecie mogli robić odbitki, czy musicie u fotografa zamawiać)
Czy zdjęcia na płycie są też obrobione?
Co dokładnie jest w waszym pakiecie, a za co dodatkowo i ile się płaci?
Dla mnie tez było ważne czy fotograf jest otwarty na nasze pomysły, propozycje ujęć. Hmm no więcej na razie mi do głowy nie przychodzi :)
_________________
 
 
ava 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lut 2008
Posty: 3728
Skąd: Bełchatów/Łódź
Wysłany: Sro Kwi 09, 2008 10:09 pm   

Dzięki za wskazówki doni-iza.

Ja mam nadzieję, że nie zapomnę zapytać, czy (jeśli chodzi o zdjęcia studyjne) jest jakaś minimalna ilość póz, które musimy wziąć, czy jest to dowolne. Przekonałam się, że to jest ważne pytanie, bo moja znajoma takiego nie zadała, a kiedy pojechała wybrać ujęcia, okazało się, że musi wziąć zdjęcia z co najmniej 20 póz :( A planowała wziąć ok. 10- nietrudno policzyć, że zapłaciła dwa razy tyle ile zamierzała.

Acha i czy w ogóle dostaniemy zdjęcia w albumie :)
_________________
Nasz ślub - 05.09.2009r.

 
 
jpuasz 


Dołączyła: 17 Maj 2006
Posty: 1210
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 10, 2008 1:59 pm   

Czasem jest tak ze iim więcej póz bierzesz tym mniej płacisz za pozę :) No i po prostu obejrzeć zdjęcia studyjne i się zastanowić czy pozy Wam się podobają czy nie. I nie warto np pokazywać zdjęć innego fotografa czy znalezionych w necie i prosic, zeby takie zrobili - od razu mówie, ze to nie wyjdzie :]
_________________
Pozdrawiam :)
Paulina



 
 
fotografialodz 
Firma


Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 248
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 19, 2009 2:34 pm   

Moze lekko odbiegne od tematu ale mysle ze te informacje sie Wam przydadza jak bedziecie sie spotykac z fotografami
Dodam o co warto pytac fotografa, bo to moze sie przydac:

- czy ma zapasowy sprzet, tej samej klasy co 1 dajacy gwarancje ze jesli go wyciagnie to nie bedzie to np kompakt :)
- czy posiada kogos w zastepstwo kto robi zdjecia na podobnym poziomie(w razie np nieszczesliwego wypadku , choroby fotografa itp.)
- czy posiada pozwolenie na fotografowanie ceremonii liturgicznych
- jesli fotograf jest z jakiegos odleglego miasta zapytac ile wczesniej wyjezdza , na drodze moga sie przydarzyc rozne usterki , guma w samochodzie itd, , musi on miec zapas czasu na ewentualne znalezienienowego transportu , czy tez wymiane opony.
- w jakim stroju fotografuje, to samo tyczy sie kamerzysty, kiedys widzialem kamerzyste w klapkach plazowych bez skarpetek i krotkich spodenkach. Wydaje mi sie ze to jakos nie pasuje :) )

sie rozpisalem

pozdrawiam i zycze wszystkiego najlepszego na nowej drodze zycia
Michał
 
 
Belluszi 

Wiek: 41
Dołączyła: 18 Wrz 2008
Posty: 50
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 19, 2009 3:28 pm   

fotografialodz napisał/a:
- czy ma zapasowy sprzet, tej samej klasy co 1 dajacy gwarancje ze jesli go wyciagnie to nie bedzie to np kompakt :)
- czy posiada kogos w zastepstwo kto robi zdjecia na podobnym poziomie(w razie np nieszczesliwego wypadku , choroby fotografa itp.)
- czy posiada pozwolenie na fotografowanie ceremonii liturgicznych
- jesli fotograf jest z jakiegos odleglego miasta zapytac ile wczesniej wyjezdza , na drodze moga sie przydarzyc rozne usterki , guma w samochodzie itd, , musi on miec zapas czasu na ewentualne znalezienienowego transportu , czy tez wymiane opony.
- w jakim stroju fotografuje, to samo tyczy sie kamerzysty, kiedys widzialem kamerzyste w klapkach plazowych bez skarpetek i krotkich spodenkach. Wydaje mi sie ze to jakos nie pasuje :) )

Jeżeli fotografowi - bądź co bądź profesjonaliście trzeba by było zadawać tego typu pytania - to lepiej dać sobie z nim spokój. A poza tym każdy szanujący się fotograf czuł by ię urażony słysząc tego typu pytania ( ta tak by jak zapytać chirurga czy założył rękawiczki i czy ma sterylny skalpel)


edit: poprawiłam wyświetlanie BBCode
kryszka
Ostatnio zmieniony przez kryszka Pią Cze 19, 2009 5:36 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
fotografialodz 
Firma


Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 248
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 19, 2009 4:31 pm   

masz racje kazdemu szanujacemu sie nie trzeba ich zadawac, ale zwracam uwage ze szukajac fotografa nie wiecie ktory jaki jest i jakie zasady stosuje,poniewaz jest teraz mnostwo fotografow na rynku, oczywistym jest ze wiekszosc zna te rzeczy o ktorych pisalem , ale czasami znajda sie jakies "kwiatki"

z calym szacunkiem ale ja jako fotograf nie czul bym sie urazony gdyby para zadawalaby mi te pytania, dla mnie to normalne ze para w najwazniejszym dla siebie dniu chce miec pewnosc ze wszystko bedzie dopiete na ostatni guzik

para o ktorej wspomnialem ktora miala kamerzyste w zoltych klapkach , napewno byla zachwycona tym faktem i tez miala pewnosc ze to profesjonalista w kazdym calu :)
 
 
mazurowicz.com 
Firma

Wiek: 38
Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 133
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Cze 21, 2009 8:44 am   

Zawsze mowie podczas rozmowy zeby pytac sie o wszystko co przychodzi do glowy , nawet najglupsze pytania dla jednego moga byc wazne dla drugiego i zazwyczaj pozwalaja uniknac pozniej jakichs nieporozumien.

Motyw z klapkami bdb musze sprobowac ;]
 
 
gorskit 
Firma

Wiek: 43
Dołączył: 15 Paź 2007
Posty: 10
Skąd: Łodź
Wysłany: Pon Cze 22, 2009 2:24 pm   

Pytania które podał kolega o loginie fotografialodz są jak najbardziej na miejscu. Jednak trzeba uważać żeby nie popaść w paranoje i nie przejmować sie każdymi szczegółami od strony technicznej.
Zapasowe aparaty, ogólna prezencja fotografa i przejrzysta i jasna umowa to podstawy i standard u dobrego fotografa, natomiast moim zdaniem wypytywanie się o rodzaj aparatu, obiektywy to już przesada.
Po zdjęciach widać czy fotki są dobre czy złe i nie warto chyba zawracać sobie głowy takimi drobiazgami.
 
 
 
fotografialodz 
Firma


Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 248
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Cze 22, 2009 10:12 pm   

ja nic nie pisalem o obiektywach :)
 
 
kaczorowski_fot 
Firma


Dołączył: 19 Wrz 2008
Posty: 53
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Wto Cze 23, 2009 9:18 am   

Jedna ważna rzecz. Jak już będziecie na spotkaniu u fotografa, to koniecznie poproście go o pokazanie kilku pełnych reportaży poszczególnych Par. Często jest tak że te kilkanaście pięknych zdjęć z przygotowań czy ceremonii przedstawionych na stronie internetowej to wybrane najlepsze prace z kilkunastu bądź kilkudziesięciu ślubów, a później okazuje się że wśród Waszych zdjęć akurat te dobre się nie trafiły. Każdy fotograf który nie ma nic do ukrycia na pewno chętnie Wam takie pełne reportaże przedstawi.
_________________
FOTO Kaczorowski
Ostatnio zmieniony przez kaczorowski_fot Wto Cze 23, 2009 9:19 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl