Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: szczako
Czw Lis 30, 2006 7:38 pm
Wilno, czy ty pamiętasz mnie..............?
Autor Wiadomość
Kiwax 


Wiek: 48
Dołączyła: 02 Mar 2004
Posty: 324
Skąd: Łódź/Zgierz
Wysłany: Czw Sie 26, 2004 10:11 am   Wilno, czy ty pamiętasz mnie..............?

Tak jak postanowiliśmy tak było. Byliśmy w Wilnie. Miasto jest przepiękne i naprawdę wszystkim bardzo polecam. Najgorszy jest dojazd - jesli planuje się inny srodek transportu niż własny samochód. Do wilna jechalismy UWAGA!! 21 godzin. Wyjechalismy za Zgierza pociągiem do Torunia, tam expressowa przesiadka na pociąg do Olsztyna gdzie mielismy 7 godzin do odjazdu autobusu. Ale to połączenie było w sumie tanie (88 zł od osoby). No cóż, albo komfort albo zaoszczędzona kasa. W Wilnie mieszkaliśmy w bardzo dobrym punkcie. 10 min od dworca PKP i PKS i jakieś 15 minut od Ostrej Bramy i Starówki a także Cmentarza na Rossie. pRzyjmowali nas Polacy więc problemów z komunikacją nie było. Wilno jest miastem kosciołów - tak to moge okreslić. Rózne, barokowe, renesansowe, gotyckie. No i cerkwie. Przepiękne. Naprawdę mnie urzekły. Ceny porównywalne do polskich cen. Jedynym problemem jest język litweski, który jest.......... piekielnie dziwny i trudny (tak przy pierwszym kontakcie). Oczywiście nie ma problemu, zeby się dogadać po angielsku czy rosyjsku. Polski nie wszędzie "chwyta", zazwyczaj jak ltoś usłyszy polski język odpowiada od razu po rosyjsku.
Warto też pojechać do Trok - to fajne miasteczko położone jakieś 30 km od Wilna nad przepięknymi jeziorami. Na jednym z jezior jest wyspa a na niej wielki zamek, w którym obecnie mieści się muzeum. Super wrażenie. Oprócz tego można tam popływać rowerem wodny, czy innym specyfikiem :) no i się kąpać :)
Ciekawą rzeczą jest to, że w Wilnie nie spotkaliśmy się z instytucją pt. "KANTOR". Pieniądze można wymienić w banku (przy dworcu PKP jest bank czynny non-stop :shock: )
Podróż powrotną zaplanowalismy juz inaczej. Jechalismy liniami Eurolines do Warszawy no i później pociągiem do Łodzi. W sumie koszt przejazdu około 160 zł od osoby.
Może i chaotycznie to wszystko, ale wierzcie mi - BYŁO SUPER!!!!!!!!!!!! Może niedługo zeskanuję jakieś foty to sami ocenicie :)
_________________
Kiwax zamężny :)
---------------------
 
 
 
monicleo 


Wiek: 45
Dołączyła: 23 Sie 2004
Posty: 124
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 27, 2004 12:56 pm   

A nie próbowaliście wykupić jakiejś wycieczki?
Byłam kiedyś w Druskiennikach - to miejscowość sanatoryjna, ale jest tam bardzo ładnie. Przejazd autokarem i zakwaterowanie w pensjonacie lub hotelu.
Oczywiście mozna było wybrac się prawie codziennie na jakaś wycieczke po Litwie i nie tylko...
Ja byłam w Wilnie i w Trokach - zameczek piekny ;)
Ale były tez wycieczki do innych miast, np. Grodno.
Z tego co pamietam nawet niedrogo to było.
W 100 % podzielam twoje zdanie co do Wilna.
Napisz, czy byliście może w kosciółku barokowym na koncercie organowym - według mnie super...
;)
Pozdrawiam i wszystkiego naj na nowej drodze życia, bo chyba jeszcze nie składałam...
 
 
Kiwax 


Wiek: 48
Dołączyła: 02 Mar 2004
Posty: 324
Skąd: Łódź/Zgierz
Wysłany: Pią Sie 27, 2004 9:46 pm   

Dzieki za żczyenia :)

Z premedytacją wybraliśmy się sami gdyż oboje nie przepadamy za zorganizowanymi wyjadami. Wolimy chodzić i zwiedzac w swoim tempie zaopatrzeni w dobry przewodnik, podpierając się wszelkimi miejscowymi ulotkami no i czasami podsłuchując przewodników wycieczek.


W przyszłym roku chcemy zaatakować Kowno a później Rygę i może Tallin......... Oj, już się rozmarzyłam...
_________________
Kiwax zamężny :)
---------------------
 
 
 
Kiwax 


Wiek: 48
Dołączyła: 02 Mar 2004
Posty: 324
Skąd: Łódź/Zgierz
Wysłany: Pią Sie 27, 2004 9:49 pm   

Niestety nie bylismy na koncercie chociaż wiem, że się cyklicznie odbywają w jednym z kościołów. Jakoś nie zgraliśy się godzinowo :(
_________________
Kiwax zamężny :)
---------------------
 
 
 
monicleo 


Wiek: 45
Dołączyła: 23 Sie 2004
Posty: 124
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 01, 2004 12:22 pm   

Kiwax napisał/a:
Niestety nie bylismy na koncercie chociaż wiem, że się cyklicznie odbywają w jednym z kościołów. Jakoś nie zgraliśy się godzinowo :(

Na pewno jeszcze bedziecie mieli okazję
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl