Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Kościół Najświętszego Zbawiciela ( Włókniarzy)
Autor Wiadomość
panna rozyczka 

Wiek: 41
Dołączyła: 25 Mar 2007
Posty: 215
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 09, 2008 10:25 am   

Czy któraś mogłaby mi napisac ile dała za ślub w tej parafii? Czy jest co łaska ( jesli tak to ile dałyście?) czy wyznaczony cennik? Będę wdzięczna za prędką odpowiedź
_________________
 
 
*lmyszka 
Moderator
EL jak elmyszka :P


Wiek: 40
Dołączyła: 26 Lis 2006
Posty: 2328
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 09, 2008 10:44 am   

za sam ślub płąciłam 300 zł ale było to w tamtym roku
_________________
 
 
 
juta79 


Wiek: 44
Dołączyła: 05 Paź 2007
Posty: 394
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 09, 2008 10:55 am   

Jak spisywalismy niedawno protokol to Ks. powiedzial ze tak 300 - 400zl. Organista i koscielny po 50zl.
Moje zapowiedzi kosztowaly 50zl.
_________________

 
 
 
panna rozyczka 

Wiek: 41
Dołączyła: 25 Mar 2007
Posty: 215
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 09, 2008 11:11 am   

Dzięki wielkie za informacje. My idziemy dziś na spisanie protokołu. Mam nadzieje, że nie płaci się przy tej okazji tylko dopiero później?
Trochę martwi mnie fakt, że muszę zapłacić organiście, żeby nie grał. Będę miała znajomych muzyków i organiste swojego a mimo to muszę zapłącić tyle samo jakby wykonał jakąś pracę...
_________________
 
 
*lmyszka 
Moderator
EL jak elmyszka :P


Wiek: 40
Dołączyła: 26 Lis 2006
Posty: 2328
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 09, 2008 11:55 am   

juta79 napisał/a:
Jak spisywalismy niedawno protokol to Ks. powiedzial ze tak 300 - 400zl. Organista i koscielny po 50zl.
Moje zapowiedzi kosztowaly 50zl.


Wiesz co, co do tego kościelnego to on brał w tamtym roku 70 zł a nie 50 tak jak ksiądz mówił, zostaliśmy lekko mówiąc ochrznieni jak powiedzieliśmy że ma kosztować 50 zł bo on stwierdził że to on decyduje a nie ksiądz :) proponuje dowiedzieć się u źródła czyli kościelnego
_________________
 
 
 
juta79 


Wiek: 44
Dołączyła: 05 Paź 2007
Posty: 394
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 09, 2008 1:39 pm   

Dziekuje za ostrzezenie, bo jak zdenerwujemy koscielnego to moze dywanu nam nie rozlozy :lol:
_________________

 
 
 
Gumisia 

Wiek: 37
Dołączyła: 20 Gru 2007
Posty: 40
Skąd: z Łodzi
Wysłany: Pon Maj 19, 2008 5:20 pm   

Ja tez tam mam slub w grudniu.Jak rozmawialam z ksiedzem to mi powiedzial ze jezeli chodzi o organiste i koscielnego to sama musze sie dowiedziec ile biora bo on sie nie miesza do nich.Za slub powiedzial 300 zl zobaczymy co sie okaze pozniej.
 
 
ingainga 

Wiek: 42
Dołączyła: 09 Sty 2008
Posty: 196
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 22, 2008 9:29 am   

My jesteśmy trzy tygodnie po ślubie i też w tym kościele Płaciliśmy 300zł chociaż trafiliśmy na takiego super księdza że powiedział że jak nas nie stać to mamy dać mniej 70zł kościelny i 100zł organistka
_________________
 
 
 
AgneSky 


Dołączyła: 22 Maj 2008
Posty: 16
Skąd: łódź/kraków/gdów
Wysłany: Sro Cze 04, 2008 3:01 pm   

mnie również urzekł ten drewniany kościółek, w niedziele jak przyjade do łodzi idę do księdza, mam tylko nadzieje, że w niedzielę bedzie miał chwilkę
_________________
 
 
 
Mroweczka 

Wiek: 37
Dołączyła: 10 Lip 2008
Posty: 79
Skąd: łódź
Wysłany: Czw Lip 10, 2008 9:52 pm   

Witam ja rowniez wybralam ten kosciol choc nie jest to moja ani narzeczonego parafia ale bardzo nam sie spodobal.Nie bylismy nawet w srodku.Nam powiedzial ze 400zl a slub mamy w sierpniu 2009.
 
 
mietka 
double trouble


Wiek: 46
Dołączyła: 28 Cze 2007
Posty: 1749
Skąd: Łódź/Żabiczki
Wysłany: Pią Lip 11, 2008 9:27 am   

Mroweczka napisał/a:
Witam ja rowniez wybralam ten kosciol choc nie jest to moja ani narzeczonego parafia ale bardzo nam sie spodobal.Nie bylismy nawet w srodku.Nam powiedzial ze 400zl a slub mamy w sierpniu 2009.


ciekawe, czy to przez to, ze wszystko drozeje, czy przez to, ze to nie Wasza parafia..

ale kosciol jest piekny. ja pierwszy raz w nim bylam chyba tydzien przed slubem :) i w ogole ostatnio zobaczylam na zdjeciach, ze bylo tam bardzo duzo kwiatow, a my nie placilismy za dekoracje :) a slub tez byl w sierpniu...
_________________
 
 
juta79 


Wiek: 44
Dołączyła: 05 Paź 2007
Posty: 394
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 11, 2008 11:33 am   

My płaciliśmy w tym tygodniu 300zł za ślub i po 100zł kościelny i organista.
_________________

 
 
 
Edda 


Wiek: 39
Dołączyła: 24 Lut 2008
Posty: 11
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sie 31, 2008 2:44 pm   Kościół Najświętszego Zbawiciela

Witam wszystkich serdecznie! :P

Z narzeczonym mamy zaklepany termin ślubu w tym kościele na 15 sierpnia 2009 roku, ciekawe czy fakt, że jest wówczas święto wpłynie na wygląd i przebieg naszej ceremonii? Kościół ma swój klimat, podoba mi się zieleń dookoła, ale jeszcze nie byliśmy w środku, ponieważ to nie nasza parafia.

Mam pytanka do dziewczyn, które już są po ceremonii: czy nie przeszkadzał Wam nieco hałas, który dociera z pobliskiej autostrady? Ile mniej więcej aut może zaparkować w okolicy, czy można parkować bezpośrednio wokół kościoła? Teren nie wydaje się zbyt duży, a nie chcemy przecież stawać na trawie... a gości będziemy mieć sporo, na samym weselu ok. 120, plus goście tylko na ślubie, czy ten kościółek nie jest za mały na taką ilość osób???

Jeśli macie jakieś fajne fotki ze swojego ślubu to bardzo proszę o przesłanie na priv lub o wklejenie do tego wątku.

Dzięki i pozdrawiam.

8)
Ostatnio zmieniony przez Edda Nie Sie 31, 2008 2:55 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Sob Wrz 13, 2008 1:28 pm   

Ja byŁam tam jako gość na ślubie Imyszki. KościóŁ jest przepiękny :)

Edda napisał/a:
czy nie przeszkadzał Wam nieco hałas, który dociera z pobliskiej autostrady?

W trakcie mszy zupeŁnie nie docieraŁ do nas (w KOściele) zgieŁk z ulicy. Myślę, że MŁodym przy oŁtarzu tym bardziej on nie przeszkadzaŁ. Tam jest taki żywopŁot odgradzający od ulicy i on wygŁusza chaŁas.
Edda napisał/a:
Ile mniej więcej aut może zaparkować w okolicy, czy można parkować bezpośrednio wokół kościoła?

ByŁam zdziwiona, że tak sporo aut zmieściŁo się na posesji przykościelnej. Jednak przede wszystkim goście parkowali przed bramą wjazdową, wzdŁuż ulicy. Tam byŁo najwięcej aut, niektórzy mieli kawaŁek drogi od auta do samego KościoŁa. To jest minus ale raczej przy niewielu Łódzkich KościoŁach jest duży parking dla gości :roll:
Edda napisał/a:
gości będziemy mieć sporo, na samym weselu ok. 120, plus goście tylko na ślubie, czy ten kościółek nie jest za mały na taką ilość osób???

sądzę, że nie. Na pewno wszyscy się pomieszczą, choć może być ścisk. Może to i plus bo goście się szybciej zintegrują (we wspólnej modlitwie za wasze szczęście, oczywiście) :)
 
 
Mariko 


Dołączyła: 09 Lis 2008
Posty: 22
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Maj 02, 2009 1:52 pm   

Byliśmy dzisiaj w kościele z papierami. Ksiądz Tomasz (chyba...) przemiły.

Zaświadczenia ze szkoły średniej były wystarczające, nie mówił nic o dodatkowych naukach przedmałżeńskich, a to różnie bywa. Spisaliśmy protokół, dowieziemy jeszcze tylko zaświadczenia o zapowiedziach i dokumenty z USC, które odbieramy w tym tygodniu.

Dzisiaj dopiero zauważyłam, że za kościołem jest dużo miejsca dla samochodów i chyba od tamtej strony podjedziemy - wcale nie od frontu.

Czy ktoś z Was kojarzy, jacy w kościele są organiści? Ksiądz mówił, że mamy do wyboru pana i panią, a chciałabym wiedzieć coś więcej, nie tylko znać płeć ;) Kogo polecacie?

Aha, jeśli jest na forum para, która bierze ślub tego samego dnia - 20 czerwca 2009 - chętnie porozmawiamy o dekoracji.

Miłego długiego weekendu!
 
 
 
resta82 


Dołączyła: 22 Sty 2009
Posty: 51
Skąd: łódź
Wysłany: Wto Maj 05, 2009 5:08 pm   

Dziewczyny napiszcie proszę na ile rezerwowałyście termin w tym kościele. Dziękuje za odpowiedz.
 
 
Mariko 


Dołączyła: 09 Lis 2008
Posty: 22
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 13, 2009 5:54 am   

Pół roku wcześniej, może pięć miesięcy, nie pamiętam dokładnie. Ale i teraz są wolne terminy w czerwcu, więc raczej nie jest oblegany.

[ Dodano: Nie Cze 21, 2009 2:44 pm ]
Dzień zero był wczoraj :)

Kilka wrażeń na gorąco. Ślubu udzielił nam ksiądz Leszek Czuba i było naprawdę wspaniale. Wygłosił bardzo ciepłe kazanie o miłości, podpowiadał kiedy trzeba ;) i dodawał nam otuchy podczas ceremonii. W najśmielszych marzeniach nie wyobrażałam sobie, że będzie tak dobrze.

Dziewczyny, jeśli rozważacie możliwość wzięcia ślubu w tym kościele, to ksiądz Leszek jest od dziś moim faworytem!
 
 
 
karotka 

Wiek: 43
Dołączyła: 06 Sie 2009
Posty: 10
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 07, 2009 1:15 pm   

my wczoraj zarezerwowalismy termin w tym kościólku. slub bierzemy w w czerwcu przyszlego roku. Rozmawialiśmy z Ks. Leszkiem - sympatyczny, konkretny człowiek. takie wywarł na nas wrazenie. Oboje jesteśmy z innej parafii. Jednak bardzo chcemy wziąć ślub w starym drewnianym kościólku. Atmosfera tego jest niesamowita. Urzekł nas. chociaz zastanawialismy sie jeszcze nad kościołem w Łagiewnikach. Jednak wybraliśmy ten na Włókniarzy.
Mam pytanie do dziewczyn, które brały w tym kościele ślub bez mszy. My na taki się zdecydowaliśmy. Jak to wygląda?
_________________

 
 
Sylsia84 


Wiek: 39
Dołączyła: 06 Cze 2009
Posty: 61
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 11, 2009 1:54 pm   

Karotka ja mam zamiar z moim M jechać do tego kościoła jutro rezerwować termin. Czy kancelaria jest otwarta w godzinach od 9 do 11 jak było? czy może są jakieś godziny popołudniowe? Czy przy rezerwowaniu terminu coś już płaciliście? I na którą godzinę można sobie zarezerwować ślub? Z góry dziękuję za odpowiedź :D
_________________
 
 
karotka 

Wiek: 43
Dołączyła: 06 Sie 2009
Posty: 10
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 12, 2009 7:04 am   

nie wiem dokladnie w jakich godzinach porannych jest czynna kancelaria. my byliśmy popoludniu, wtedy czynna jest napewno do 17. Na pierwszym spotkaniu z ks. Tomaszem rozmawialismy jedynie o terminie i godzinie slubu. wszystko zalezy od tego czy chcecie ślub z msza czy bez, ale myślę, że nie będzie problemu. Slub na dzień dzisiejszy kosztuje 400PLN +100 organista/tka +100 kościelny. czy cos w przyszlym roku sie zmieni? Zobaczymy. Jak na razie nie wpłacaliśmy zadnej zaliczki. Zgłosic mamy sie do kancelarii na 3-2 miesiące przed ślubem z dokumentami. Na razie to wszystko:)
_________________

 
 
Nieogolona_Roza 


Wiek: 39
Dołączyła: 19 Lis 2008
Posty: 108
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 28, 2009 11:19 am   

Ja dziś też zaklepałam termin na 12 czerwca 2010r. w Kościele p.w. Najświetszego Zbawiciela :) Rozmawialam z ks. Leszkiem - super facet :) W sumie to nie zadawałam żadnych pytań wszystko od razu ksiądz Leszek mi opowiedział tak jak wyżek 400 zł msza i po 100 zł dla organisty i koscielnego na dzień dzisiejszy. Co do wystroju to zaoferował ze parafia przystroi oltarz a my alejke wzdłuż której będziemy szli ... Jednak uważam, że co jak co ale tutaj chyba warto zainwestować również w bukiet kwiatów przy ołtarzu, tym bardziej, że np. w mój dzień są juz zapisane 3 pary na 16 i 18 ja mam o 17 :) Wiec wezme namiary na nich od Księdza Leszka i dogadam się z nimi co do wystroju kościoła złozymy sie i zapewnimy pełny wystrój ... tym bardziej że naprawde księża są tam super :) Dziewczyny jeśli któraś z Was rownież bedzie w tym dniu brać tam ślub tj. 12 czerwca 2010r. dajcie znać na priva pogadamy może wymyślimy jakaś fajną dekoracje :)
 
 
Bella 
misiowa żona

Wiek: 40
Dołączyła: 04 Maj 2008
Posty: 849
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 31, 2009 11:27 am   

Z tego co kojarzę, to ksiądz Leszek osobiście zajmuje się tym przystrojeniem i na prawdę ładnie zawsze to wychodzi, widać że ma do tego zmysł ;) widziałam nie raz efekt jego pracy, bo jest to parafia mojego Narzeczonego i czasem tam bywam ;)

Roza a może zapytaj księdza Leszka czy Was nie skontaktuje z pozostałymi parami, które biorą tego dnia ślub? Telefonu to może nie poda, ale może poproś, aby przekazał tamtym parom właśnie wasz nr aby zadzwonili do Was w tej kwestii.
 
 
Nieogolona_Roza 


Wiek: 39
Dołączyła: 19 Lis 2008
Posty: 108
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 31, 2009 1:20 pm   

Bella napisał/a:
Z tego co kojarzę, to ksiądz Leszek osobiście zajmuje się tym przystrojeniem i na prawdę ładnie zawsze to wychodzi, widać że ma do tego zmysł ;) widziałam nie raz efekt jego pracy, bo jest to parafia mojego Narzeczonego i czasem tam bywam ;)

Roza a może zapytaj księdza Leszka czy Was nie skontaktuje z pozostałymi parami, które biorą tego dnia ślub? Telefonu to może nie poda, ale może poproś, aby przekazał tamtym parom właśnie wasz nr aby zadzwonili do Was w tej kwestii.


Tak juz to z nim zalatwilam :)
 
 
K11_06_2011 

Dołączyła: 11 Wrz 2009
Posty: 71
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 17, 2009 11:26 pm   

My idziemy najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu, dowiedzieć się, czy już można zarezerwować Kościółek już na 11.06.2011 :)
to jest mój Kościółek gdzie byłam chrzczona i teraz jest moja Parafią :)
_________________
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Pon Lis 16, 2009 1:14 am   

Mam prośbę dziewczyny, także te które brały ślub w tym kosciele, wkleicie jakieś fotki z wnętrza?

Kiedyś byłam tam na slubie, w liceum, był to ślub mojej nauczycielki i tak sie wtedy zacwyciłam tym uroczym klimatem, że chciałabym wziąć ślub w tym drewnianym kościółku.

nie ma tu problemu, jeżeli ani ja ani mój Ł nie jesteśmy z tej parafii, a księdza też chcemy z innej? (Nasz przyjaciel jest księdzem, ma 25 lat i udziela swietnych slubów, tez byśmy go chcieli)? Jak się to załatwia?

Pytanie kolejne - moja nauczycielka miala wśrod dekoracji świece, slub był przez to cudowny, wszystko w blasku swiec..Czy na taką dekoracje można się bez problemu umowić (przy zgadaniu z innymi parami)?

Mam jeszcz pytanie o oprawę muzyczną - chcemy mieć skrzypaczkę i gitarzystę, do tego żadnego organisty - nie ma tam problemu? Znajoma miała tam na koniec ceremonii spiewaną piosenką U2 przez znajoma wokalistkę, więc chyba są elastyczni? Utwory chcemy nietypowe, ale o to chyba nie trzeba konkretnie pytać księży?

Bedę wdzięczna za rozwianie moich wątpliwości:):)
 
 
 
Weira 


Wiek: 38
Dołączyła: 07 Lis 2008
Posty: 649
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lis 27, 2009 1:45 pm   

Myśleliśmy o tym kościółku, jest taki klimatyczny :)
_________________
 
 
skalimonka 
żona skalimona


Wiek: 38
Dołączyła: 05 Gru 2008
Posty: 2003
Skąd: UK
Wysłany: Nie Sty 17, 2010 5:23 pm   

Natalka napisał/a:
z tego co wiem jedyna drewniana w łodzi czy jakoś tak


Pragne sprostowac, ze nie jest to jedyny drewniany kosciolek w Łodzi. Jest jeszcze ten na ogrodowej, oraz ten, w którym my bedziemy ślubowac, czyli św. Doroty i św. Jana Chrzciciela na Pomorskiej w Mileszkach. Jest on zarazem najstarszym łódzkim kościolem - lecz jeszcze starszy jest ten w Łagiewnikach. Kosciolek na Włókniarzy również bardzo sympatyczny i jakże klimatyczny ;)

Malena napisał/a:
moja nauczycielka miala wśrod dekoracji świece, slub był przez to cudowny, wszystko w blasku swiec..Czy na taką dekoracje można się bez problemu umowić (przy zgadaniu z innymi parami)?


Malena odradzalabym ślub ze świecami w drewnianym kościele... nie wiem czy w ogóle ksiadz sie na to zgodzi, ale raczej marne szanse.
_________________
 
 
Sylsia84 


Wiek: 39
Dołączyła: 06 Cze 2009
Posty: 61
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Maj 21, 2010 7:49 am   

Czy może ktoś będzie brał ślub w tym kościele 19 czerwca 2010?? Pytam, ponieważ wczoraj dzwoniła do mojego narzeczonego dziewczyna, która ma ślub po nas i myślimy by razem ubrać kościół, ale może jeszcze ktoś był by chętny? :) Niestety ksiądz w tym kościele nie podaje numerów telefonów :? Jeśli ktoś zna kogoś lub sam będzie tam ślubował i był by zainteresowany proszę o kontakt:)
_________________
 
 
resta82 


Dołączyła: 22 Sty 2009
Posty: 51
Skąd: łódź
Wysłany: Pon Maj 24, 2010 5:18 pm   

nasz ślub 04.09.2010r. poszukujemy par w tej samej sprawie.
Ostatnio zmieniony przez resta82 Pon Maj 24, 2010 5:20 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
madzik_86 

Wiek: 37
Dołączyła: 28 Lip 2009
Posty: 662
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Cze 22, 2010 12:23 am   

Sylsia84 napisał/a:
Niestety ksiądz w tym kościele nie podaje numerów telefonów :?

Sylsia84, dla Ciebie to już za późno bo już wyszłaś za mąż :D ale muszę powiedzieć, że na dziwnego księdza musiałaś trafić skoro nie dał Wam numerów..my dostaliśmy nr nie prosząc o niego :) przy spisywaniu protokołu ksiądz (proboszcz) nam dał od razu nr do drugiej pary :)
_________________
 
 
K11_06_2011 

Dołączyła: 11 Wrz 2009
Posty: 71
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 01, 2010 11:46 am   

Szukam Pary,która będzie brała ślub w tym Kosciołku 11.06.2011 :)
prosze o priva :)

Aha czy ktoś wie jakie są ceny na 2011??
_________________
 
 
Justyss 

Wiek: 33
Dołączyła: 15 Wrz 2010
Posty: 70
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Paź 09, 2010 2:33 pm   

Czy mógłby mi ktoś kto brał tam ślub wysłać zdjęcia wnętrza kościoła? ponieważ nigdy tam nie byłam, a do tego chciałabym zobaczyć jak ten kościół prezentuje się na zdjęciach:)
_________________
 
 
Frezja1980 


Dołączyła: 10 Wrz 2010
Posty: 492
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Paź 09, 2010 8:38 pm   

K11_06_2011, ślub z mszą-600 zł bez mszy-500 zł+organista+kościelny ceny na przyszły rok
_________________

 
 
madzik_86 

Wiek: 37
Dołączyła: 28 Lip 2009
Posty: 662
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Paź 09, 2010 9:26 pm   

a kościelny i organista/organistka (ale polecam organistę) biorą po 100 zł..w tym roku ceny były o 100 zł niższe za ślub czyli my za ślub z mszą płaciliśmy 500 zł :) widać podnieśli cenę
_________________
 
 
poziomka_ii 


Wiek: 38
Dołączyła: 05 Paź 2009
Posty: 7
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Paź 24, 2010 11:02 am   

Z kolei my z narzeczonym byliśmy tam w ubiegłym tygodniu zarezerwować termin na maj 2011 i dowiedzieliśmy się , że koszt ślubu "to jest ofiara, ale pary płacą 400-500zł". Nie było mowy o 600zł, a zaznaczyliśmy że chcemy ślbu z mszą. Dlatego jestem trochę przerażona kwotą 600zł!!! A jaki ksiadz przyjmował w kancelarii, kiedy byłaś rezerwować termin, Frezja? Co do kościelnego i organisty to tak jak pisałaś - po 100zł...
_________________
Usiąść obok i czyjąś dłoń zamknąć w swojej dłoni - wtedy nawet łzy będą smakować jak szczęście...
Ostatnio zmieniony przez poziomka_ii Nie Paź 24, 2010 11:03 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Frezja1980 


Dołączyła: 10 Wrz 2010
Posty: 492
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Paź 24, 2010 12:23 pm   

poziomka_ii, rezerwowałam w sierpniu to "cennik"na przyszły rok,oboje nie jesteśmy z tej Parafii być może to jest powodem innej ceny
_________________

 
 
poziomka_ii 


Wiek: 38
Dołączyła: 05 Paź 2009
Posty: 7
Skąd: Łódź
  Wysłany: Nie Paź 24, 2010 1:49 pm   

Raczej nie, bo ja i narzeczony również nie jesteśmy z tej parafii ;-(
Dziwi mnie po prostu fakt, że są udzielane różne informacje... 100zł wiecej nie jest dla nas bez różnicy.
W kazdym razie, jak widzę ,trzeba być przygotowanym na większą kwotę...
_________________
Usiąść obok i czyjąś dłoń zamknąć w swojej dłoni - wtedy nawet łzy będą smakować jak szczęście...
 
 
Frezja1980 


Dołączyła: 10 Wrz 2010
Posty: 492
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Paź 24, 2010 2:05 pm   

poziomka_ii, a to jeszcze nie koniec wydatków,dodatkowy koszt to pozwolenie ze swojej parafii i zapowiedzi ale być może ta kwota nie jest "sztywno"ustalona i po szczerej rozmowie z księdzem można troszkę ponegocjowac? :przytul:
_________________

 
 
K11_06_2011 

Dołączyła: 11 Wrz 2009
Posty: 71
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 24, 2010 11:53 am   

Frezja1980 napisał/a:
K11_06_2011, ślub z mszą-600 zł bez mszy-500 zł+organista+kościelny ceny na przyszły rok

dziękuję za info :) my nie chcemy organisty (nie podoba nam sie jak zawodzi i zapomina tekstu:() dlatego bedziemy rozmawiac ze schola :D mam nadzieje, ze sie zgodza :)

Jest jeszcze jakas para, ktora pobiera sie 11.06.2011???

[ Dodano: Pon Kwi 04, 2011 5:58 pm ]
podnoszę temat!
Szukam pary która pobiera się 11 czerwca po godzinie 18!!!!
ja mam ślub o 17, o 18 jest msza dla ludu, więc szukam pozostałych par!
mam już wybraną dekoratorkę, szukam pary do podzialu kosztów :) )
PILNE!
_________________
 
 
agulka1989 


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Paź 2009
Posty: 2973
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Cze 25, 2011 11:06 am   

Byliśmy w czwartek na ślubie w tym kościele.
I szczerze mówiąc było super.
Oprawa muzyczna- boska. Kościół wyglądał super...
Pannę Młodą do ołtarza prowadził tata a robił to przy "what a wonderful world " Louisa Armstronga, granym na trąbce...
Później na wiolonczeli i skrzypcach zagrano "Hallelujah" (to ze shreka).
Później były jeszcze chyba 2 czy trzy utwory...
Ja osobiście pierwszy raz byłam na takim ślubie i byłam zachwycona.
Po przysiędze rozległy się brawa, ksiądz był super.
Naprawdę baaaaardzo mi się podobało :)

a dekoracja wyglądała tak (Malena, coś dla Ciebie :) )

_________________
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Nie Cze 26, 2011 10:39 pm   

agulka1989, cieszą mnie Twoje słowa:) a brawa mnie zaskoczyły pozytywnie:):)
piosenki super, ten kościół jest tolerancyjny:)

A dekoracja urocza, będziemy mieć bardzo podobną:)
 
 
 
ardillaroja 

Wiek: 51
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 51
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lip 16, 2011 6:30 pm   

ja dziś oglądałam ten kościół, idealny dla nas, niestety spóźniliśmy się do kancelarii :/ i czekamy do poniedziałku, oby były terminy wolne!

[ Dodano: Pią Lip 29, 2011 9:20 pm ]
Kościół cudowny, niestety planują remont ołtarza głównego od marca do września, wobec czego ja nie będę ryzykować, ślub we wrześniu, przeniosłam się na Sienkiewicza :P
 
 
troszka88 


Dołączyła: 14 Wrz 2011
Posty: 1395
Skąd: łódź
Wysłany: Sro Wrz 21, 2011 8:43 am   

No właśnie,ten remont! Mam nadzieję,że się wyrobią, bo nasz ślub odbywa się 8 września 2012 r. Nie chcę innego kościoła, bo od zawsze o nim marzyłam (choć nie jest moją parafią) ma ten niepowtarzalny klimat, jest urokliwy no i to otoczenie... :)
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Pią Paź 14, 2011 11:52 am   

Mieliśmy ślub w tym kościele 13.08.2011
Polecam z całego serca!

Księża są tu wspaniali, każdy jeden, wszystkie etapy załatwiania dokumentów, protokół, podpisanie aktu - były bardzo przyjemne, żadnych problemów, a wręcz pomocna dłoń wyciągana w stronę młodych.

Kazanie było wspaniałe, wzruszyliśmy się, bo ksiądz znał nas 2 dni, a goście pytali się, czy to "nasz ksiądz", który nas dobrze zna...Uwzględnił naszą prośbę o przeczytanie zamiast "Hymnu o miłośći" "Piesni nad piesniami", na czym bardzo nam zależało, przeczytał pięknie, a jego słowa zapamiętamy na pewno, gdyż poruszyły nas bardzo.
Gościom bardzo podobało się też, że ksiądz wyszedł po nas na początku, a nam dodało to otuchy, gdy mocno uścisnał nam dłonie:) Na koniec mszy złożył piękne życzenia.

Swoboda przy oprawie muzycznej jest duża - u nas grały 2 skrzypaczki, na wejście był utwór Metallica "Nothing else matters", a przed Marszem Mendhelssona zabrzmiało Aerosmith "I don't wanna miss a thing".

Jeżeli zależy Wam na kameralnej, niezapomnianej uroczystości - to jest kościół idealny.

Trochę zdjęć:




Ostatnio zmieniony przez Malena Pią Paź 14, 2011 11:53 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
troszka88 


Dołączyła: 14 Wrz 2011
Posty: 1395
Skąd: łódź
Wysłany: Pią Paź 14, 2011 1:48 pm   

Malena czy dekoracja kościoła jest Wasza czy to ze strony parafii??
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Pią Paź 14, 2011 1:56 pm   

troszka88 napisał/a:
dekoracja kościoła jest Wasza czy to ze strony parafii??


dekoracje zalatwialismy sami u Joanny Radki ("Świat dekoracji"), koszt 400zł
 
 
 
koniczynka84 


Wiek: 40
Dołączyła: 29 Wrz 2011
Posty: 1649
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sty 10, 2012 12:16 pm   

Malena, powiedz mi, czy ksiądz podczas ślubu "nie smęcił"? Rodzice byli na mszy ostatnio i mówili że jeden z nich strasznie przynudza.
_________________
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Wto Sty 10, 2012 12:26 pm   

koniczynka84, nie wiem ilu tam jest księży, nasz absolutnie nie przynudzał - napisałam, że kazanie i ceremonia były fantastyczne, treściwe, wzruszające, na temat i piękne - lepsze nie mogłoby być.
 
 
 
madzik_86 

Wiek: 37
Dołączyła: 28 Lip 2009
Posty: 662
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sty 10, 2012 6:02 pm   

koniczynka84, jako, że mowa o mojej parafii i doskonale znam tamtejszych księży to pozwolę sobie odpowiedzieć na Twoje pytanie :) jedyny ksiądz, który może smęcić to ks. Leszek (taki niski dosyć, siwy, okrągły :D , w okularach), ale i jemu rzadko to się zdarza..u nas jest 4 księży i na pewno Proboszcz (udzielał ślubu Malenie), ks. Waldek i ks. Tomasz (szczególnie on) są ostatnimi, którzy mogli by smęcić :) ks. Leszek po prostu jest taki hmm zasadniczy jeśli chodzi o kwestie wiary, nie ma dla niego okoliczności łagodzących np. jeśli chodzi o niechodzenie do kościoła :D mówi dość wolno i dosadnie, ale na pewno nie smęci w sensie nie mówi "od czapy", potrafi piękne kazania wygłaszać, a jeśli chcesz być pewna, że smęcenia nie będzie to poproś o księdza Tomka :D udzielał nam ślubu i mieliśmy z nim spotkanie na naukach..gwarantuję dużo śmiechu, krzyku i luzu :)
_________________
 
 
Frezja1980 


Dołączyła: 10 Wrz 2010
Posty: 492
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 11, 2012 10:37 am   

madzik_86 napisał/a:
jedyny ksiądz, który może smęcić to ks. Leszek (taki niski dosyć, siwy, okrągły :D , w okularach), ale i jemu rzadko to się zdarza.

my załatwialiśmy wszystkie formalności z ks.Leszkiem bardzo sympatyczny,wesoły,uśmiechnięty,ślubu miał udzielać nam proboszcz ale stwierdziliśmy że miło by było gdyby właśnie ks.Leszek był z nami w tym dniu ;) zgodził się bez problemu,nie przynudzał,nawet jakiś żarcik wtrącił :razz:
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl