Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Ile płacicie za podróż poślubną?
Autor Wiadomość
Martuś i Jaruś 


Dołączyła: 30 Sty 2008
Posty: 531
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: Sro Sty 07, 2009 10:23 am   Ile płacicie za podróż poślubną?

Witam chciałam założyć temat dotyczący kosztów podróży poślubnej, chodzi mi nie tylko o to ile kosztuje dana wycieczka, ale ile kaski przeznaczacie albo przeznaczyliście dodatkowo na "przyjemności". Sama stoję przed wyborem wycieczki i zastanawiam się ile potrzeba bedzie kaski (poza wyżywieniem) w hotelu z opcją All lub HB na pamiatki czy inne rzeczy. Pozdrawiam
_________________


 
 
ppola 
Birdwoman


Wiek: 41
Dołączyła: 05 Wrz 2008
Posty: 2189
Skąd: Kanzas
Wysłany: Sro Sty 07, 2009 11:36 am   

Pierwsze pytanie gdzie chcesz jechac :)
Po drugie musisz sie liczyc ze przy wyżywieniu HB, czyli dwóch posiłkach, napoje masz zwykle tylko do śniadania. W związku z tym dochodza koszty wszelkich napoii i przekasek w ciagu dnia. Nie kazdy facet wytrzymuje bez jedzenia od powiedzmy 9 rano do 18 ;) Kobieta szybciej.
Po trzecie nastawiacie sie na lezenie na plazy czy aktywne zwiedzanie.
Po czwarte jesli chcecie zwiedzac, to czy sami (wynajem auta), wycieczki zorganizowane (przez firme z ktora sie wybraliscie lub przez biuro miejscowe)
Po piąte jesli macie zamiar duzo zwiedac a różnica miedzy all a hb jest duza to lepiej wybrac HB - bo mniej posilkow sie traci, ale jesli podczas tygodniowego pobytu pojedziecie na dwie wycieczki to juz warto sie zastanowic nad All
Po szóste - w zaleznosci od kraju roznie wyglada All, czasem sie go nie oplaca brac albo go nie ma ( jak ma to miejsce we Włoszech, gdzie hoteli z All jest malo a ceny maja masakryczne)

To teraz tak na szybko przychodza mi takie pomysly i zaleznosci ;) Poniewaz w zaleznosci jak odpowiesz sobie na powyzsze pytania bedzie inna kwota, w która powinniście sie uzbroic. Poza tym na stronach touroperatorów zwykle podane sa przyblizone ceny na miejscu, np. lokalnego wina, herbaty czy znaczka pocztowego. Wiec mozna "ogólnie" sie zorientowac w kosztach.
_________________

Obudź się Gość :D
 
 
izunia_82 

Wiek: 41
Dołączyła: 07 Lis 2007
Posty: 1376
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 07, 2009 6:19 pm   

No właśnie, wszystko zależy od miejsca gdzie chcecie jechać i w jakim okresie. My za dwutygodniową podróż do Egiptu do Sharm-el-Sheikh do hotelu 5-gwiazdkowego z opcją All zapłaciliśmy dokładnie 4911zł za dwie osoby. Wyjazd był na przełomie września i października zeszłego roku. A i dodam, że oprócz tego wzięliśmy ze sobą 2tyś na własne wydatki i szczerze powiem, że wróciliśmy z powrotem ze sporą sumką, mimo tego, że jeździliśmy na wycieczki i kupowaliśmy różne "pierdoły". :)
_________________


Ostatnio zmieniony przez izunia_82 Sro Sty 07, 2009 6:22 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Martuś i Jaruś 


Dołączyła: 30 Sty 2008
Posty: 531
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: Sro Sty 07, 2009 6:44 pm   

Bardzo dziekujemy, my wlasnie myslimy o egipcie z opcja rejsem po nilu. I tak chcemy sie zorientowac ile trzeba miec takiego kieszonkowego i jakies dodatkowe wydatki. Pozdrawiam:)
_________________


 
 
owieczka_foto 
Firma


Dołączyła: 28 Paź 2007
Posty: 452
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 07, 2009 7:36 pm   

Martuś i Jaruś napisał/a:
egipcie z opcja rejsem po nilu.


w którym biurze?, bo też ostatnio sporo przeglądam ofert w tym temacie.
_________________
mynewborn... fotografia od dnia narodzin, ciążowa, noworodkowa, niemowlęca, na chrzest i komunię
 
 
Martuś i Jaruś 


Dołączyła: 30 Sty 2008
Posty: 531
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: Sro Sty 07, 2009 7:55 pm   

Zastanawialismy sie nad Triada albo Alfa Star, ale nie ma wogule za duzo ofert w tym temacie.
_________________


 
 
ppola 
Birdwoman


Wiek: 41
Dołączyła: 05 Wrz 2008
Posty: 2189
Skąd: Kanzas
Wysłany: Sro Sty 07, 2009 8:00 pm   

Egipt z rejsem po Nilu jest na pewno wspaniała i ciekawa podróżą. W zeszłym roku najatrakcyjniejsza oferte miało Alfa Star (Rejs 5dni + 2 dni zwiedzanie Kairu i oczywiscie Gizy) cenowo tez niezle sie prezentowal jednak hotel, na drugi, wypoczynkowy tydzień mozna bylo wybrac na zasadzie tzw "hotel fortuna", znaczy sie wybieramy standard (liczbe gwiazdek) i rodzaj wyżywienia. Doplaty do konkretnych hoteli w zaleznosci od juz konkretnego wahały sie od 200 do 600zł na osobe. Triada oferuje tez fajny cenowo i z konkretnymi hotelamia ale nie ma tam Kairu i Gizy (a przynajmniej w zeszlym sezonie nie byl, jak jest teraz przyznam sie nie mam pojecia:) )
Ale jeszcze jedna sprawa, w chwili obecnej na terenie Strefy Gazy panuje regularna wojna, a Egipt z tego co czytałam dzis chce byc mediatorem. Juz od jakiegos czasu zdazalo sie ze wycieczki musialy miec uzbrojona dodatkowa ochrone, wiec ja bym sie zastanowila czy faktycznie to jest w chwili obecnej dobry pomysl.
No i ostatnia kwestia temperatura. Moim skromnym zdaniem wybieranie Egiptu w licu czy sierpniu na zwiedzanie jest bardzo odwaznym działaniem. Tam temperatury siegaja ponad 40, no i wtej temeraturze zwiedzac niektore zabytki znajdujace sie na pustyni. No cóz moim zdaniem lepiej poczekac az sie ochłodzi :)
_________________

Obudź się Gość :D
 
 
owieczka_foto 
Firma


Dołączyła: 28 Paź 2007
Posty: 452
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 07, 2009 8:01 pm   

Martuś i Jaruś napisał/a:
Zastanawialismy sie nad Triada albo Alfa Star, ale nie ma wogule za duzo ofert w tym temacie.


w Triadzie brakuje mi Kairu podczas wycieczki, a to co znalazłam w Alfa Star to wersja ekskluzywna > 6 000 PLN od osoby - dla nas to zdecydowanie za dużo. Teraz dopiero przegladam Misje Kleopatrę... ale też widzę, że Kairu brak :(

[ Dodano: Sro Sty 07, 2009 8:04 pm ]
ppola napisał/a:
Egipt z rejsem po Nilu jest na pewno wspaniała i ciekawa podróżą. W zeszłym roku najatrakcyjniejsza oferte miało Alfa Star (Rejs 5dni + 2 dni zwiedzanie Kairu i oczywiscie Gizy)


gdzie ten Kair ?? czy ja czegoś nie widzę ??

ppola napisał/a:
Ale jeszcze jedna sprawa, w chwili obecnej na terenie Strefy Gazy panuje regularna wojna, a Egipt z tego co czytałam dzis chce byc mediatorem. Juz od jakiegos czasu zdazalo sie ze wycieczki musialy miec uzbrojona dodatkowa ochrone, wiec ja bym sie zastanowila czy faktycznie to jest w chwili obecnej dobry pomysl.


Trochę się nad tym też zaczynam zastanawiać, w planach mieliśmy Izrael lub Jordanię z Syrią... teraz to niewykonalne... sama nie wiem...
_________________
mynewborn... fotografia od dnia narodzin, ciążowa, noworodkowa, niemowlęca, na chrzest i komunię
 
 
ppola 
Birdwoman


Wiek: 41
Dołączyła: 05 Wrz 2008
Posty: 2189
Skąd: Kanzas
Wysłany: Sro Sty 07, 2009 8:11 pm   

Egipt od A do Z
http://www.alfastar.com.p...jazdowe&wid=6&/
Ceny 11 czerwca w zalezności od wyzywienia i standardu od 2485 do 3534
Egipt w przekroju
http://www.alfastar.com.p...jazdowe&wid=7&/
Ceny 11 czerwca w zaleznosci od wyzywienia i standardu od 2763 do 3715
Wcenach gwarancja niezmiennosci ceny i gwarancja od rezygnacji ;)
Normalnie az sprawidzilam bo od pol roku juz nie siedze w tych zabawkach ;)
_________________

Obudź się Gość :D
 
 
owieczka_foto 
Firma


Dołączyła: 28 Paź 2007
Posty: 452
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 07, 2009 8:14 pm   

ppola napisał/a:
Egipt od A do Z
Egipt w przekroju


dzięki ppola

już wiem dlaczego nie mogłam znaleźć , przejrzałam tylko oferty z nazwą "rejs" i na ten nawet nie rzuuciłam okiem.

Jakie opinie masz o Alfa Star? komppletnie tego biura nie znam.
_________________
mynewborn... fotografia od dnia narodzin, ciążowa, noworodkowa, niemowlęca, na chrzest i komunię
 
 
ppola 
Birdwoman


Wiek: 41
Dołączyła: 05 Wrz 2008
Posty: 2189
Skąd: Kanzas
Wysłany: Sro Sty 07, 2009 8:22 pm   

Ja mam jak najlepsza opinie jesli chodzi wlasnie o rejs, ludzie wracali zadowoleni. Jedyny problem to to ze do Kairu jedzie sie pociagiem, nie wszystkim to odpowiada.
Reszta jak najbardziej ok, skarg nie było ;)
Jedyny numer ktory wyciela Alfa była sprawa, kiedy ludzie jechali juz do konkretnego hotelu i kilka dni przed wylotem Alfa zmienila im docelowe miejsce. Ale zaproponowala kilka opcji z takim samym lub wyzszym standardem, zwrot różncy cen, no chyba ze ktos nie reflektowal i zupelnie zrezygnowal to od razu kase zwracali. Powodem bylo nie wywiazanie sie hotelu z umowy i w efekcie zerwanie umowy przed sezonem.
Generalnie powiem tak jesli rejs to ja stawiam na Alfe, jesli pobyt moga byc inni ;)

Jeszcze jedno co do dodatkowych kosztow, do Egiptu trzeba obowiazkowo wykupic wize w zeszlym roku bylo to 15-20 dloarow, teraz nie mam pojecia ale do znalezienia na stronie :)
_________________

Obudź się Gość :D
 
 
owieczka_foto 
Firma


Dołączyła: 28 Paź 2007
Posty: 452
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 07, 2009 8:32 pm   

ppola napisał/a:
Jeszcze jedno co do dodatkowych kosztow, do Egiptu trzeba obowiazkowo wykupic wize w zeszlym roku bylo to 15-20 dloarow, teraz nie mam pojecia ale do znalezienia na stronie :)


Dziękuję za odpowiedź. Podobno 15 USD.
_________________
mynewborn... fotografia od dnia narodzin, ciążowa, noworodkowa, niemowlęca, na chrzest i komunię
 
 
ppola 
Birdwoman


Wiek: 41
Dołączyła: 05 Wrz 2008
Posty: 2189
Skąd: Kanzas
Wysłany: Sro Sty 07, 2009 8:37 pm   

Polecam sie ;) Fakt ze juz nie orientuje sie na bierzaco ale jeszcze cos tam w glowie zostalo ;) Jakby co w innych kierunkach tez moge sprobowac naprowadzic ;)
?eby nie bylo ze sie bezpodstawnie wymadrzam - pracowalam w Biurze Podróży ;)
_________________

Obudź się Gość :D
 
 
Martuś i Jaruś 


Dołączyła: 30 Sty 2008
Posty: 531
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: Pon Sty 26, 2009 11:12 am   

My jesnak prawie zdecydowaliśmy się na Trucję ze względu na niepewną sytuację koło Egiptu, nie chcemy się decydować na podóż w "ciemno" w tak odległym terminie jakim jest Lipiec. Jak myślicie, jak chodzi o kieszonkowe to ile potrzeba by było kaski na 2 tygodnie na wycieczce 7+7 z wersją All w hotelu (7dni), troche te koszty mnie przerażają;(. pozdrawiam
_________________


 
 
sistermonn 
:)


Wiek: 42
Dołączyła: 17 Lip 2007
Posty: 905
Skąd: Łódź - Górna
Wysłany: Pon Sty 26, 2009 11:38 am   

My byliśmy na 7 +7 w Turcji w październiku i mieliśmy chyba 300€ i dolary ( ale nie pamiętam ile).
Głównie wydawaliśmy pieniądze na objazdówce - lunch (mieliśmy śniadania i obiadokolacje), pamiątki.
Na "pobycie", wydaliśmy bardzo mało pieniędzy. Wszystkiego mieliśmy pod dostatkiem:)
 
 
 
Martuś i Jaruś 


Dołączyła: 30 Sty 2008
Posty: 531
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: Pon Sty 26, 2009 1:54 pm   

Sistermonn, mówiąc o 300euro, masz na mysli 90pare na głowe na wejsia w części objazdoewj, czyli zostaj około 100 euro, czy 300 euro tylko na własne wydatki. W tym roku trzeba liczyc koło 95 euro na głowe za wejścia do muzełów, za przewdnika itp.
_________________


 
 
sistermonn 
:)


Wiek: 42
Dołączyła: 17 Lip 2007
Posty: 905
Skąd: Łódź - Górna
Wysłany: Pon Sty 26, 2009 2:00 pm   

my płaciliśmy w dolarach. To było chyba 150 $ od głowy na wejściówki i bakszysz dla tureckiej przewodniczki i kierowcy. 300€ mieliśmy na własne wydatki.
 
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Pon Sty 26, 2009 11:09 pm   

my bylismy tydzien w Turcji w hotelu z all z super zarciem :) przez ten tydzien wydalismy okolo 800zl na osobe (część w dolarach, czesc w euro, sporo tez na miejscu zamienialismy na walute turecka) w tej kwocie jednak zawieraly sie pamiatki, dwie wycieczki i jakies wieczorne wyskoki na piwko czy do jakiegos klubu-kwota o ktorej pisze jest sprzed 1,5 rok,ale moze komus sie przyda ;) a z innej beczki-szczerze polecam hotel Club Big Blue w Alanyi :)

my co prawda na podroz poslubna jeszcze nic nie wydalismy,bo takowa sie nie odbyla, ale mam nadzieje,ze sie odbedzie i ze zajrze w pozniejszym terminie do tego wątku ;) tymczasem wszystkim Wam zycze udanych podrozy poslubnych
!!
 
 
Martuś i Jaruś 


Dołączyła: 30 Sty 2008
Posty: 531
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: Wto Sty 27, 2009 11:04 am   

Olciap6 dziekujemy za twoje informacje -napewno się przydadzą:)
_________________


 
 
Niebieskooka 

Wiek: 39
Dołączyła: 14 Lut 2008
Posty: 1983
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Pią Sty 30, 2009 7:39 pm   

nasza podróż to ok. 12.500,00 zł dwa tygodnie na Fuerteventurze( Kanary) w szczycie sezonu (początek sierpnia) , wersja All.., hotel ****, nie wiem jeszcze ile wydamy na miejscu ale weźmiemy tak ok. 3 tys zł. mamy gwarancję niezmienności ceny więc już na pewno nic dopłacać nie będziemy, ponadto wykupiliśmy jeszcze ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży (chodzi o to,że w razie jakiejś choroby, złamania, pobytu w szpitalu czy czegoś co uniemożliwi lot nie stracimy całej zapłaconej kwoty , tylko 20% )
_________________

 
 
Magda M. 


Wiek: 39
Dołączyła: 29 Kwi 2008
Posty: 43
Skąd: Łódź PL/Aalborg DK
Wysłany: Sro Lis 04, 2009 5:18 pm   Majorka i Belgia - ile może kosztować

My jeździmy sami tj. sami organizujemy przeloty, noclegi, wyżywienie. Po ślubie też zorganizowaliśmy sobie taki odpoczynek (październik 2009). Nie jest to napewno 5* All Tak więc nie każdy się do tego nadaje i nie każdy chce mieć takie warunki zwłaszcza na podróż poślubną. Przedstawiam ogólne koszty:

Majorka 7 dób ze śniadaniem (pokój 2 os. z łazienką) 87.5 EUR
Bruksela 2 doby ze śniadaniem (hostel pokój 8 os.) 36 EUR
Przeloty 16 EUR
transport po Polsce 14 EUR

Koszt podstawowy na osobę: 153.5 EUR x 4.25 PLN (październik 2009) daje ok. 650 PLN

ponadto koszty:
posiłków (obiadów, kolacji, napojów)
wynajmu samochodu żeby sobie pozwiedzać, czy dodatkowego transportu pociągami i autobusami żeby jeszcze coś innego oblookać - ale to każdy płaci kto chce coś zobaczyć a nie tylko leżeć plackiem na plaży - np w postaci wycieczki fakultatywnej U nas przykładowo samochód na cały dzień kosztował 30 EUR + paliwo 20 EUR co daje 25 EUR na osobę za wycieczkę (i oczywiście jeszcze wejściówki trzeba sobie doliczyć)

Tak więc może być tanio, pięknie, nawet egzotycznie tylko bez wielkich luksusów.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl