Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Który kościół wybrać ???
Autor Wiadomość
Sylsia84 


Wiek: 39
Dołączyła: 06 Cze 2009
Posty: 61
Skąd: Łódź
  Wysłany: Sob Cze 06, 2009 8:40 pm   Który kościół wybrać ???

Witam
Ślub mamy w czerwcu 2010, sala orkiestra itd już jest natomiast nie możemy się zdecydować na kościół. Nie chcę brać ślubu w mojej parafii więc proszę o rade, gdzie ?? Chcieli byśmy ładny kościół, z miłym księdzem. Wesele mamy z Zielonym Zaciszu a ja mieszkam na Dąbrowie, więc dobrze było by też by ten kościół był jakoś po drodze, a nie w drugim końcu miasta.
_________________
 
 
skrzypaczka 
Firma


Dołączyła: 16 Gru 2007
Posty: 59
Skąd: Łódź i okolice
Wysłany: Wto Cze 09, 2009 5:16 pm   

To może ja się wypowiem bo byłam w większości kościołów w Łodzi 8) Na Dąbrowie jest ogromny Maksymilian Kolbe i Trójcy Przenajświętszej, ten drugi jest dość surowy, położony pośród bloków i nie ma chóru. Oprócz tego Święta Anna, dość duży również oraz Matki Boskiej Anielskiej na Rzgowskiej. Osobiście zdecydowanie polecałabym ten ostatni, to nieduży ale piękny i klimatyczny kościółek. Jest tylko jeden minus, drzwi kościoła prowadzą prosto na ulicę :? nie ma nawet ogrodzenia. Na drugim miejscu św. Anna.
Na Widzewie św. Kazimierz(kościół-ruina), św. Albert(nie taki zły, ale to młoda parafia), Piotr i Paweł( dowiem się w najbliższą sobotę :D ) oraz Matki Bożej Jasnogórskiej(jakoś mnie nie przekonuje, wielki). Gdyby jednak rozszerzyć poszukiwania na całą Łódź...Najbardziej oblegane są Łagiewniki:) piękny zabytkowy kościół a także piękne otoczenie. Ale jest to na drugim końcu Łodzi. Poza tym polecałabym również parafię w Mileszkach (bodajże św. Doroty). Jest to na obrzeżach Łodzi, ale z Dąbrowy akurat jest dość dobry dojazd, a kościół jest przepiękny- drewniany i zabytkowy, a wkoło drzewa i spokój :D Z parafiami w centrum jest ten problem, że prawie wszystkie mieszczą się w sąsiedztwie ruchliwych ulic a poza centrum to z Dąbrowy wszędzie daleko :wink: odradzałabym kościoły na Retkini ale na forum nie napisze dlaczego :twisted:
Gdybym ja miała wybierać...to w kolejności Mileszki, Łagiewniki, Matki Boskiej Anielskiej, św. Anna.
A o księżach nie będę się wypowiadać bo większość mnie zna :razz:
No to się rozpisałam :wink:
Powodzenia w poszukiwaniach ;)
Ostatnio zmieniony przez skrzypaczka Wto Cze 09, 2009 5:18 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
France 

Dołączyła: 27 Sty 2009
Posty: 155
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Cze 14, 2009 10:22 am   

ja bym wybrala jakis kosciol niedaleko sali im mniejsza parafia tym lepsza-denerwuje mnie jak sobota przypomina fabryke slubow tak jest na pewno w kosciolach w centrum Łodzi i Łagiewnikach,w dzien mojego slubu bedzie kilka innych i troche sie martwie,ze wlasnie bedzie jak w fabryce
wiec ja na Twoim miejscu bralabym tez to pod uwage
_________________
 
 
Tissaia 
pani stara*


Wiek: 38
Dołączyła: 14 Kwi 2008
Posty: 536
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 19, 2009 7:33 pm   

Ja jeszcze polecam (ze względów estetycznych) trzy kościoły:

-mój (podwyższenia św. Krzyża, Sienkiewicza 38)
-drugi kościół na Sienkiewicza, jezuitów - przy Galerii Łódzkiej
-kościół św. Wojciecha (córka ciotecznego brata miała tam komunię, jest bardzo piękny)
_________________
*Mój wieczór panieński, etap szaleństw w klubie, przyplątuje się jakiś facet i zwraca do mojej zamężnej już wtedy koleżanki:
-To ty jesteś ta panna młoda?
Koleżanka:
-Nie, ja jestem już pani stara...

Mission accomplished 06.06.09. :)
 
 
wilczek 

Dołączyła: 30 Cze 2008
Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 22, 2009 10:55 am   

Podobnie jak skrzypaczka odradzam Ci kościół na Retkini a szczegolnie Najświętszego Serca Jezusowego!!! Są tam ze wszystkim problemy. A polecam Kościólek na ul. Ogrodowej :)
 
 
darling 


Wiek: 41
Dołączyła: 14 Kwi 2009
Posty: 181
Skąd: lodz
Wysłany: Sro Lip 22, 2009 12:51 pm   

France napisał/a:
ja bym wybrala jakis kosciol niedaleko sali im mniejsza parafia tym lepsza


W 100% się z tym zgadzam. Mamy wesele w Ksawerowie i tam też bierzemy ślub, choć nie jest to ani moja ani A. parafia. Nikt nie będzie miał problemów z dojazdem i nikt po drodze się nie zgubi :) Myślę, że kościół blisko sali to bardzo dobre rozwiązanie.
_________________
 
 
ssysia 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 30
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 31, 2009 6:08 pm   

witam serdecznie

osobiście odradzam parafię Św. Wojciacha - jest to moja parafia i od kiedy pamiętam nie widziałam tam żadnego miłego księdza i podobno zawsze robią jakieś problemy - ponad to mnie osobiście podobają się mniejsze kościoły.

Mogę za to polecić parafię NMP Matki Odkupiciela i Św. Jana Bożego na Jutrzenki 7 (Chojny) tam właśnie brałam ślub. Z Dąbrowy nie jest daleko a chociaż trochę w kierunku Retkini.
Księża są bardzo mili zarówno Ksiądz Stanisław jaki i Ksiądz Proboszcz, jest to dość nowy kościół (więc jeszcze nie zniszczony), nie za duży, ma ładny ołtarz i Siostry z tej parafii prześlicznie ubierają kościół - z resztą sama zobacz


kosciół1.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 588 raz(y) 78.55 KB

Ostatnio zmieniony przez ssysia Pią Lip 31, 2009 6:11 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
leosia 

Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 14
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 04, 2009 11:27 am   

Osobiście polecam kościół Wniebowzięcia Najświetszej Maryi Panny na placu kościelnej (dokładny adres kościelna 8/10). Tam miałam swój ślub, a wesele ok 1 km od kościoła w Igraszce:) Fajnie wyszło, goście mogli spacerkiem iść do sali. W kościele wszystko łatwo poszło, Księża bardzo mili.
 
 
karotka 

Wiek: 43
Dołączyła: 06 Sie 2009
Posty: 10
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 06, 2009 2:42 pm   

dołączam sie do tego tematu:)
slub planujemy na czewiec 2010 roku. Sala jest juz wybrana. problem natomiast mamy z kościółkiem. nie wiemy, na który się zdecydować. Do wyboru mamy 2. Kościół przy Okólnej w Łagiewnikach lub przy Włókniarzy - Najświętszego Zbawiciela(tym jestem zauroczona). czy któraś z was ma może jakieś zdjęcia z tego Kościoła - chodzi mi naturalnie o wnętrze?
 
 
Ines_87 

Wiek: 36
Dołączyła: 05 Sie 2009
Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 07, 2009 9:55 am   

Ja lubię śluby skromne i proste. Będąc na ślubie w kościece na Mileszkach trochę przeraził mnie przepych (ale może był to wybór trochę państwa młodych).
Zupełnie nie pod drodze jest kościół sióstr na Rudzkiej ale polecam serdecznie - ksiądz bardzo miły, mało problemowy, a w sezonie letnim jak się dobrze zagada jest możliwość zrobienie zdjęcia w ogrodzie sióstr przy kościele (piękne miejsce).


Przepraszam że tak może odbiegnę od tematu :roll: ale jak długie (mniej więcej) sa terminy w kościołach :?:
 
 
 
skalimonka 
żona skalimona


Wiek: 38
Dołączyła: 05 Gru 2008
Posty: 2003
Skąd: UK
Wysłany: Sro Sie 19, 2009 10:12 pm   

Moze i w kosciele w Mileszkach jest przepych od zlotych oltarzy, jednak kosciol jest wyjatkowo klimatyczny miedzy innymi dzieki tym wlasnie oltarzon oraz ze jest drewniany. Jest najstarszym kosciolem w Łodzi i to juz czyni go wyjatkowym... jest piekny, jedyny w swoim rodzaju i urzekajacy. W wielu kosciolach niestety jest tak ascetycznie, zeby nie powiedziec jałowo, ze zastanawiam sie czasem, czy to kosciol, czy jakas kamienica z krzyzem i swietym obrazem na scianie... :(
_________________
 
 
skrzypaczka 
Firma


Dołączyła: 16 Gru 2007
Posty: 59
Skąd: Łódź i okolice
Wysłany: Sro Lis 18, 2009 10:56 pm   

wilczek napisał/a:
Podobnie jak skrzypaczka odradzam Ci kościół na Retkini a szczegolnie Najświętszego Serca Jezusowego!!! Są tam ze wszystkim problemy. A polecam Kościólek na ul. Ogrodowej :)


wilczek a my to chyba się znamy z wilczkowego ślubu :wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl