Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Fotoalbum o nietypowym formacie - jak zrobić
Autor Wiadomość
pipi 


Wiek: 47
Dołączyła: 11 Lut 2004
Posty: 902
Skąd: Łódź
  Wysłany: Czw Wrz 02, 2004 5:30 pm   Fotoalbum o nietypowym formacie - jak zrobić

Mam kolejny problem potrzebuję sobie zrobić album na zdjęcia który byłby większy trochę od A4 - bo takiej wielkości są zdjęcia.
Może wiecie, jak zrobić okładkę i umocować kartki?
Macie może pomysły na przyczepianie zdjęć do kartoników - tak żeby można je było wyjmować.
 
 
Megan 

Dołączyła: 13 Sie 2004
Posty: 52
Skąd: łódź
Wysłany: Czw Wrz 02, 2004 11:07 pm   

Jezeli chodzi o mcowanie zdjec na kartach to chyba najlatwiej bedzie zrobic naciecia po przekatnej na kartkach i w nie wlozyc rogi zdjec. Latwo bedzie sie wyjmowalo zdjecia i napewno nie wypadna. Mozna tez skleic z trzech stron dwa arkusze (od gory zostawic nie sklejone- aby wkladac zdjecia) a w srodku wyciac otwor w dowolnych ksztalcie ktory mialby funkcje obramowania. To tyle z mojej strony. Niestety wiecej pomyslow brak :)
 
 
pipi 


Wiek: 47
Dołączyła: 11 Lut 2004
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 03, 2004 10:44 am   

Megan z tymi nacięciami kartek, to genialny pomysł mało roboty i estetycznie - nie wpadłam na to.
Dzięki :mrgreen:
Kupiłam już kartoniki na razie do robienia prób, mam też fotonarożniki - ale te są brzykie. Kartoniki niestety muszę przycinać do właściwych wymiarów - ponoć nóż do tapet się do tego najlepiej nadaje:
- wypróbuję metodę nacięć na złożonym na pół kartonie dzięki temu rogi zdjęcia nie będą wystawały z drugiej strony gdzie również może być zdjęcie.
- wypróbuję metodę z ramką tu właśnie od spodu do trzymania zdjęcia mogę wykorzystać fotonarożniki
( a ja myślałam że ostatecznie przymocuję zdjęcia na fotonarożnikach, ale pomysł Megan jest o niebo lepszy)
Efektami podzielę się jak to wszystko zrobię, a wolna ze mnie bestia :mrgreen: .
 
 
Mia 


Wiek: 45
Dołączyła: 25 Sie 2004
Posty: 73
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 03, 2004 10:44 am   

Polecam Ci targi Film Video Foto, tam są zawsze stoiska z super albumami. Kiedyś były w listopadzie, a teraz nie wiem jaki jest termin, sprawdź www.mtl.lodz.pl
_________________
 
 
pipi 


Wiek: 47
Dołączyła: 11 Lut 2004
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 03, 2004 11:12 am   

Wygląda na to że najbliższe będą w marcu 2005 - do tego czasu może zrobię sobie własne :roll: , a jak nie to zobaczymy :mrgreen:
 
 
olenka 


Wiek: 46
Dołączyła: 13 Gru 2003
Posty: 457
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 03, 2004 11:28 am   

Pipi tak sobie myślę ze pewnie masz te zdiecia o nietypowym formacie od fotografa i sa one w sepi (nie wiem jak sie to pisze). I tak sobie pomyślłam ze fotonarożniki sa czarne i niezbyt to wygląda. ja bym takie fotonarożniki rozłozyła na kartce i popsikałą złotym sprayem. Moze to poprawi efekt. Nie wiem czy to dobra rada ale...

ja sobie wczoraj kupiłam taki album w mediamarrk co sie samemu wkleja zdiecia. okładka jest nieciekawa ale sobie przerobie:) zamierzam z niego zrobic ksiega i tez wklejac zdiecia gosci z wesela przy ich wpisach:)
_________________
--------------------------------------------------
--##@@ ślubuję 18 września 2004 @@##--
 
 
pipi 


Wiek: 47
Dołączyła: 11 Lut 2004
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 03, 2004 11:45 am   

Nie tylko od fotografa studyjnego ale od fotografa z pleneru i są to zdjęcia 20x30 cm kolorowe - jest to rozmiar w jedną stronę większy o 1 cm od A4.
Chcę zrobić albumy dla rodziców z tymi zdjęciami.
 
 
Megan 

Dołączyła: 13 Sie 2004
Posty: 52
Skąd: łódź
Wysłany: Pią Wrz 03, 2004 5:31 pm   

Ciesze sie ze moglam pomoc. Czekam teraz na efekty twoejej pracy :D :D
 
 
olenka 


Wiek: 46
Dołączyła: 13 Gru 2003
Posty: 457
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 03, 2004 6:22 pm   

czyli pomysł nie trafiony:(

czekamy , czekamy:)
_________________
--------------------------------------------------
--##@@ ślubuję 18 września 2004 @@##--
 
 
monicleo 


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Sie 2004
Posty: 124
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 03, 2004 10:04 pm   

W dzieciństwie miałam album na zdjęcia wielkości A3 (mniej więcej) można było wklejać do niego zdjęcia, a ja miałam specjalne "różki", które można było umieścić w albumie (przykleić) i wkładać w nie zdjęcia. Nie mam pojęcia gdzie to mozna kupić, ale jest coś takiego i pewnie w sklepach fotograficznych wiedzą na ten temat coś więcej.

Dodam tylko, że uwielbiam oglądać zdjęcia i je przekładać - a dzięki tym "elementom" mogłam to robić swobodnie nie niszcząc albumu ani zdjęć.
Polecam

;)
 
 
pipi 


Wiek: 47
Dołączyła: 11 Lut 2004
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 06, 2004 12:45 pm   

Pierwsze próby mam za sobą, oto wyniki:
- fotonarożniki (te różki o których pisze Monicleo) nie są w stanie utrzymać zdjęć 20x30cm, bo się z nich wysuwają,
- sposób Megan jest ciut lepszy bo można chwycić większą część narożnika zdjęcia, ale też zdjęcia nie siedzą zbyt pewnie,
- sposób z ramką też mi za bardzo nie wychodzi - trudno zrobić i się nie pomylić, zdjęcie nie trzyma się stabilnie mimo zastosowania dwóch fotonarożników - może wypaść górą i chybocze się na boki

Sumarycznie postanowiliśmy pójść na kompromis, zastosujemy metodę łączoną fotonarożniki i odrobina taśmy dwustronnej do mocowania zdjęć na środku kartki - Będzie można zdjęcie w razie konieczności odlepić i postawić w jakiejś ramce te taśmy nie trzymają zbyt mocno. Fotonarożniki wbrew pierwszemu wrażeniu są estetyczne, bo chowają się pod zdjęciem.
Jeśli macie jeszcze jakieś propozycje to piszcie - chętnie przetestuję
 
 
monicleo 


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Sie 2004
Posty: 124
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 16, 2004 10:50 am   

pipi na stronie, która ostatnio podawała Kryszka są różki do zdjęć:
http://www.foto-kwiatek.pl/
 
 
pipi 


Wiek: 47
Dołączyła: 11 Lut 2004
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 20, 2004 5:04 pm   

Niektóre albumy mają olbrzymie okładki, ciekawe czy pomieszczą równie olbrzymie zdjęcia?
Kryszko a Ty się nie chwaliłaś, że widziałaś takie wielkie albumy :smut: :mrgreen:
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 20, 2004 5:07 pm   

pipi napisał/a:
Kryszko a Ty się nie chwaliłaś, że widziałaś takie wielkie albumy :smut: :mrgreen:

Chyba jestem nie w temacie :roll: A o co chodzi?
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
pipi 


Wiek: 47
Dołączyła: 11 Lut 2004
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 20, 2004 5:16 pm   

Mam wrażenie że w album o wymiarach 300x365 mm da się upchnąć zdjęcia 20x30cm
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl