Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Kościół św. Maksymiliana Marii Kolbego w Łodzi
Autor Wiadomość
Karolcia 


Wiek: 41
Dołączyła: 27 Wrz 2004
Posty: 14
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Paź 20, 2004 11:45 pm   Kościół św. Maksymiliana Marii Kolbego w Łodzi

Czy ktoś mógłby udzielić jakiś informacji na temat ceremoni ślubnych w tym kościele !! ?? Jak to wszystkowygląda, jak gra organista, czy łatwo jest się dogadać z tamtejszymi ludźmi !! ! A ijak duzo wczesniej trzeba rezerwowac terminy sierpniowe???? Posze o kilka słowek!!!!! :D :wink:
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/]

[/url]

**** Karolcia ****
 
 
 
Asia 

Wiek: 41
Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 551
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Paź 21, 2004 4:47 pm   

Karolciu, w tym kościele miała slub Mi - zwróć się więc do niej po potrzebne informacje.
A jeśli już masz ustaloną datę ślubu, to chyba nic nie stoi na przeszkodzie, by zarezerwowac również godzinę. My rezerwowaliśmy rok wcześniej, gdyż zależało nam na określonej godzinie.
_________________
Mój najpiekniejszy dzień - 25 września 2004 r.
 
 
Bombasik 

Wiek: 41
Dołączyła: 10 Sie 2006
Posty: 41
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 25, 2006 12:17 pm   

Ja mam ślub w tej parafii niedługo. Miałam małe problemy z proboszczem... Ale na razie nic więcej nie napiszę, żeby mnie nie zidentyfikował przypadkiem i nie popsuł ślubu...
_________________
 
 
misiek 

Dołączyła: 24 Sie 2006
Posty: 30
Skąd: Łódź- Londyn
Wysłany: Wto Sie 29, 2006 8:57 pm   

ja bralam slub w tej parafii 19 sierpnia tego roku i nie mialam problemow z zadnym z ksiedzy, wrecz przeciwnie bardzo pomogli. Nawet nie mielismy ostatnich trzech nauk przedmalzenskich i nikt sie tego nie czepial.
 
 
 
Bombasik 

Wiek: 41
Dołączyła: 10 Sie 2006
Posty: 41
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 01, 2006 10:07 am   

no, my ostatnich 3 nauk też nie mieliśmy, ale jeden z księży był pomocny i podstęplował :D natomiast proboszc czepiał się wszystkiego - od kroju sukni, przez tatuaż po to, że mnie na mszy nie widuje... :?
_________________
 
 
FifthAvenue 


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Lut 2006
Posty: 1028
Skąd: Lodz
Wysłany: Pią Wrz 01, 2006 11:32 am   

Bombasik napisał/a:
natomiast proboszc czepiał się wszystkiego - od kroju sukni, przez tatuaż po to, że mnie na mszy nie widuje... :?


Kroju sukni sie czepial ? Czyli co konkretnie mu nie pasowalo ? :roll: :roll: :roll:
_________________
DON'T HATE ME BECAUSE I'M BEAUTIFUL.HATE ME BECAUSE YOUR MAN THINKS I AM !


[/url]
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Pią Wrz 01, 2006 11:35 am   

No właśnie też mnie to zastanowiło... Bo że księża mają problem z odkrytymi ramionami czy dekoltami, to wiem, ale skąd on wiedział, jak będzie wyglądała Twoja suknia? :?
_________________
chez alma |
 
 
FifthAvenue 


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Lut 2006
Posty: 1028
Skąd: Lodz
Wysłany: Pią Wrz 01, 2006 11:39 am   

Alma_ napisał/a:
księża mają problem z odkrytymi ramionami czy dekoltami


vrrrrrr.........
I to mnie wlasnie lekko martwi. Nie to, zebym sie chciala jakos specjalnie rozneglizowac i wydekoltowac, ale jesli taka akurat koncepcje wygladu sobie ustale na ten dzien, to nie chcialabym, zeby ktokolwiek mial z tym problem... oprocz mnie :-/ Robie sie zla na sama mysl, ze musialabym cos zmieniac ze wzgledu na ksiedza, ktoremu "nie pasuje"...
vrrrrrr.........
_________________
DON'T HATE ME BECAUSE I'M BEAUTIFUL.HATE ME BECAUSE YOUR MAN THINKS I AM !


[/url]
 
 
Kot 


Wiek: 45
Dołączyła: 27 Kwi 2005
Posty: 1423
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 01, 2006 11:44 am   

:offtopic:
5th, szczerze podziwiam Twoje samozaparcie w dążeniu do ślubu kościelnego pomimo negacji zasad i wartości Kościoła Katolickiego :wink:
_________________
... pamiętasz była jesień....

 
 
FifthAvenue 


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Lut 2006
Posty: 1028
Skąd: Lodz
Wysłany: Pią Wrz 01, 2006 12:03 pm   

Kocie.... to nie do konca tak.... no ale ja sama siebie tez podziwiam. Ja po prostu nie cierpie zasad i regul, ktore wedlug mnie nijak sie maja do tego co czuje, wedlug jakich wartosci zyje. Gdyby chciec naprawde respetkowac wszystkie zasady Kosciola Katolickiego, to ciekawa jestem ile z nas tak naprawde powinno w ogole brac slub koscielny.
Ja po prostu nie jestem hipokrytka i otwarcie mowie co mi nie pasuje, zwalczam sztuczne i bezsensowne zakazy itd. Poza tym, uwazam, ze w tym dniu ma byc wszystko tak jak JA chce i juz ;-)
_________________
DON'T HATE ME BECAUSE I'M BEAUTIFUL.HATE ME BECAUSE YOUR MAN THINKS I AM !


[/url]
 
 
Megusia 

Wiek: 40
Dołączyła: 01 Maj 2006
Posty: 248
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 01, 2006 12:56 pm   

Karolcia w końcu miała ślub w tej parafii. Nie wiem, czy miała jakieś przejścia z proboszczem, ale ślubu udzialał jej bardzo miły ksiądz, o charakterystycznej, dość dużej :wink: posturze. Jeśli chodzi o suknię, to miała odkryte ramiona i ślub został udzielony.
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Pią Wrz 01, 2006 1:50 pm   

FifthAvenue napisał/a:
Kocie.... to nie do konca tak.... no ale ja sama siebie tez podziwiam. Ja po prostu nie cierpie zasad i regul, ktore wedlug mnie nijak sie maja do tego co czuje, wedlug jakich wartosci zyje. Gdyby chciec naprawde respetkowac wszystkie zasady Kosciola Katolickiego, to ciekawa jestem ile z nas tak naprawde powinno w ogole brac slub koscielny.
Ja po prostu nie jestem hipokrytka i otwarcie mowie co mi nie pasuje, zwalczam sztuczne i bezsensowne zakazy itd. Poza tym, uwazam, ze w tym dniu ma byc wszystko tak jak JA chce i juz ;-)


W 100% się zgadzam :)
Wątpię czy choć 1/100 z biorących ślub kościelny spełnia jego wszystkie warunki i stosuje się do reguł :wink:
 
 
 
Kot 


Wiek: 45
Dołączyła: 27 Kwi 2005
Posty: 1423
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 01, 2006 2:10 pm   

Kati, mój post dotyczył tylko i wyłącznie konkretnego przpadku 5th i nie dotyczył tylko jedej sprawy - kościół a suknia ślubna. Chodzi o całokształt. Ja nie generalizuję :D
_________________
... pamiętasz była jesień....

Ostatnio zmieniony przez Kot Pią Wrz 01, 2006 2:11 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Pią Wrz 01, 2006 2:13 pm   

Kocie ale ja nie pisałam w kontekscie twojej wypowiedzi :wink: Ja się poprostu zgadzam z podejściem Fifth. Myślę podobnie :niepewny:
 
 
 
FifthAvenue 


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Lut 2006
Posty: 1028
Skąd: Lodz
Wysłany: Pią Wrz 01, 2006 2:20 pm   

Dla mnie na przyklad taka suknia to jest wlasnie czesc calosci.... Po prostu mysle, ze pewne rzeczy latwiej nam zaakceptowac i miec "czyste sumienie". Ramiona zakryte, bo odkrytych nie wolno. I po sprawie, bo to TYLKO suknia przeciez. Ale mieszkanie wspolne przed slubem (zeby nie wspomniec o wspolzyciu) - tego do konca nie przestrzegamy....
Wychodzi na to, ze chyba wszystkie, chcac czy nie chcac traktujemy te katolickie zasady dosyc wybiorczo. Kwestia tylko kto co wybiera :-) Ja zazwyczaj wszystko to co chce :-D
_________________
DON'T HATE ME BECAUSE I'M BEAUTIFUL.HATE ME BECAUSE YOUR MAN THINKS I AM !


[/url]
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 01, 2006 4:04 pm   

wdrażając się na nowo w moderowanie zwrócę uwagę, że trochę długi ten OT. :D
_________________
 
 
FifthAvenue 


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Lut 2006
Posty: 1028
Skąd: Lodz
Wysłany: Pią Wrz 01, 2006 4:23 pm   

:oops: przepraszam i prosze o usuniecie tego co OT ;-) Tak ciezko sie czasem trzymac watku :zalamany:
_________________
DON'T HATE ME BECAUSE I'M BEAUTIFUL.HATE ME BECAUSE YOUR MAN THINKS I AM !


[/url]
 
 
misiek 

Dołączyła: 24 Sie 2006
Posty: 30
Skąd: Łódź- Londyn
Wysłany: Pon Wrz 04, 2006 4:30 pm   

ja nie moge narzekac na tych ksiezy, moze mialam do czynienia tylko z tymi wyrozumialymi, bo nie mialam problemu z niczym a i sukienke tez mialam z odkrytymi ramionami i nikt mi nie zwrocil uwagi.a zeby bylo malo to w dniu slubu zapomnielismy kartek od spowiedzi i bez nich slubu nam udzielono.Zycze kazdej dziewczynie zalatwiac slub z takimi ksiezami co ja.
 
 
 
tajchi 

Wiek: 45
Dołączyła: 17 Wrz 2006
Posty: 28
Skąd: LONDON
Wysłany: Nie Wrz 17, 2006 12:55 pm   

misiek napisał/a:
ja nie moge narzekac na tych ksiezy, moze mialam do czynienia tylko z tymi wyrozumialymi, bo nie mialam problemu z niczym a i sukienke tez mialam z odkrytymi ramionami i nikt mi nie zwrocil uwagi.a zeby bylo malo to w dniu slubu zapomnielismy kartek od spowiedzi i bez nich slubu nam udzielono.Zycze kazdej dziewczynie zalatwiac slub z takimi ksiezami co ja.


jakie Ty miałaś szczęście, :lol: teraz to tylko wina picie Ci zostało na ealingu, i znowu powrót do rzeczywistosci, zapraszamy na Marconi Way
_________________
 
 
misiek 

Dołączyła: 24 Sie 2006
Posty: 30
Skąd: Łódź- Londyn
Wysłany: Nie Wrz 17, 2006 4:28 pm   

ok to kiedy mam wpasc na winko? a tak wogole to mieliscie wpasc na plyte z poprawin. wczoraj ogladalismy wszystkie plyty
Ostatnio zmieniony przez misiek Nie Wrz 17, 2006 4:28 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 18, 2006 6:33 pm   

Proszę sprawy prywatne załatwiać na priv.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
betula 


Wiek: 40
Dołączyła: 28 Wrz 2009
Posty: 14
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Paź 01, 2009 2:57 pm   

odgrzewam temat, bo mam pytanie w sprawie organizacyjnej-na stronie internetowej parafii napisane jest, że w kancelarii płaci się osobno za usługi organisty (z których chyba chętnie bym zrezygnowała, bo głos tego pana średnio mi się podoba...) i za szpaler kwiatowy w kościele (dekoracje własne nie są dozwolone). Czy ktoś z Was miał taką dekorację i może powiedziec, jak to wygląda i ile kosztuje? Albo czy pozwalają miec własną muzykę-na żywo lub z taśmy?
Wiem, że o takie rzeczy teoretycznie można pytac w parafii, ale byliśmy już rezerwowac termin, ale ksiądz w kancelarii nie chciał rozmawiac o takich szczegółach-a chciałabym to wiedziec, żeby móc jakoś zaplanowac budżet...
_________________
 
 
squib 

Wiek: 40
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 72
Skąd: łódź
Wysłany: Pią Gru 18, 2009 4:59 pm   

odgrzewam temat kilka odpowiedzi na post betula tez by się przydały
My 10.07.2010 też bierzemy tam ślub

[ Dodano: Wto Sty 05, 2010 12:01 pm ]
betula, byłem wczoraj i rozmawiałem z proboszczem (to nawet miły człowiek)
z tego co się dowiedziałem to niestety przybraniem kosioła zajmują sie oni i nikt z zewnątrz nie może tego zrobić. Na oprawe muzycza się godzą i z organizty można zrezygnowac... gdzieś na youtubie jest filmik ze ślubu udzielanego w tym kosciele na którym jest pokazane przybranie koscioła jak znajde to wrzuce. Jeśli masz jakieś pytania to służe pomocą :) Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl