Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
tekst przysięgi
Autor Wiadomość
mała9364 


Wiek: 40
Dołączyła: 03 Lut 2009
Posty: 458
Skąd: łódź
Wysłany: Sro Lis 11, 2009 8:16 am   

Malena napisał/a:
co sądzicie o napisaniu przez młodych kilku słów, które przeczytają lub powiedza w kościele tu przed przysięgą? Taka własnymi śłowami ulozona przysięga, wyrazająca to, co czujemy do tej drugiej osoby? Spotkaliście się z tym kiedyś? Marzy mi się cos takiego, żeby przełamać ten zbyt podniosły i pretensjonalny nastrój panujący zwykle w kościołach...byłoby to coś od nas, a nie tylko formułka


Hej my właśnie chcemy ułożyć dodatkowo własną przysięgę:).Po nowym roku będziemy rozmawiać w naszej parafii z biskupem.Ale jesteśmy dobrej myśli
_________________


 
 
ppola 
Birdwoman


Wiek: 41
Dołączyła: 05 Wrz 2008
Posty: 2189
Skąd: Kanzas
Wysłany: Sro Lis 11, 2009 11:58 am   

Malena napisał/a:
o sądzicie o napisaniu przez młodych kilku słów, które przeczytają lub powiedza w kościele tu przed przysięgą? Taka własnymi śłowami ulozona przysięga, wyrazająca to, co czujemy do tej drugiej osoby?

szczerze mówiąc nie wiem czy w Kościele Katolickim taka opcja w ogóle by przeszła, z samodzielnie układana przysięga spotkałam się tylko na tzw ślubie humanistycznym, ale to zupełnie inna bajka
_________________

Obudź się Gość :D
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Pią Lis 13, 2009 2:52 pm   

Na czym polega slub humanistyczny? nigdy o takim nie słyszałam?

w każdym razie ta ułozona przysięga nie miałaby zastąpić katolickiej - tylko powiedziana no przed formułką:)
 
 
 
truskawka_ja 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 781
Skąd: ...
Wysłany: Pią Lis 13, 2009 3:00 pm   

Malena napisał/a:
w każdym razie ta ułozona przysięga nie miałaby zastąpić katolickiej - tylko powiedziana no przed formułką:)

Mysle ze to nie przejdzie - w koncu slub w kosciele ma okreslona liturgie, przebieg ktory nie moze byc dowolnie zmieniany.

A poza tym troche sie dziwie osobom ktore biora slub koscielny i chca modyfikowac przysiege. Wedlug mnie ta przysiega jest prosta i piekna - sa w niej wszystkie istotne przyrzeczenia. Nawet trudno jest mi sobie wyobrazic co jeszcze warto powiedziec w takiej chwili. A ze wszystkie pary mowia tak samo - no coz nie staralabym sie byc na sile oryginalna. :wink:

[ Dodano: Pią Lis 13, 2009 3:01 pm ]
A tu o slubie humanistycznym
http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,5614
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Pią Lis 13, 2009 3:21 pm   

Dzięki za link, jakos dziwnie mi brzmi ten humanistyczny slub...Jestem za konkordatowym...

To tylko taki luźny pomysł, pewnie podczas ślubu jest jednak stres lub przejecie i wtedy można zapomieć wszystko, co się chciało powiedziec, he he.

po prostu widziałam kilka takich przysiąg na filmach slubnych i było to urocze, takie osobiste, ale u nas nie ma tej tradycji i nie chciałabym, żeby ktoś pomyślał, że wydziwiam, a tak może sie stac...
 
 
 
truskawka_ja 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 781
Skąd: ...
Wysłany: Pią Lis 13, 2009 3:30 pm   

Malena napisał/a:
Dzięki za link, jakos dziwnie mi brzmi ten humanistyczny slub...Jestem za konkordatowym...


Bo ten slub jest dla osob ktore deklaruja sie jako ateisci a chca czegos wiecej niz tylko sucha i sztampowa formulka przed urzednikiem. :)
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Wto Lis 17, 2009 2:18 am   

Po przemyśleniach doszlam do wniosku, że to, co bym chciała powiedziec w mojej łasnej przysiędze mogę powiedzieć podczas toastu na weselu - juz mojemu męzowi. Nie bedzie niepotrzebnego udziwniania i spiecia.
 
 
 
Agata1234 

Wiek: 36
Dołączyła: 21 Cze 2009
Posty: 553
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 29, 2010 2:19 pm   

Chciałam żebyśmy ułożyli sami swoją przysięgę, ale niestety dowiedziałm się tutaj, ze nie mogę ku wielkiej radosci mojego narzeczonego. Jednak nie chce klepać sucho za księdzem jak jakieś bezmózgie stworzonko. Wymysliłam, że powinnismy chociaż wypowiedzieć ją z pamięci.
truskawka_ja napisał/a:
Boje sie, ze na slubie wypale "biore Ciebie za ZONE" :lol:

Ja też bo nie wiem czemu, ale jak w myślach wypowiadam przysięgę to jakoś zawsze z tą żoną, ale trudno jak się pomylę to najwyżej troche śmiechu będzie.
Malena napisał/a:
oczywiście te najwazniejsze slowa muszą byc wypowiedziane, ale mozna cos powiedziec przed i potem przejsc do meritum..:)

Ja uważam, ze to bardzo dobry pomysł, sama nie chcę takiej zwykłej standardowej formułki bo wydaje mi sie ona taka sztywna i "wyklepana". Wiadomo zawiera ważne rzeczy, ale nie ma dla mnie osobistego charakteru bo w końcu każdy ją wypowiada, nie to co wyjątkowe słowa ułożone przez siebie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl