Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Sanepid -Ksiązeczka
Autor Wiadomość
Audiolka 


Wiek: 39
Dołączyła: 25 Kwi 2008
Posty: 2581
Skąd: Uć
Wysłany: Wto Wrz 29, 2009 9:10 pm   Sanepid -Ksiązeczka

Nie wiem czy w dobrym dziale, ale jak coś to kochane moderatorki przeniosą :)
Muszę sobie wyrobić takową książeczkę, wiecie może gdzie, ile kosztuje i ogólnie jak wygląda cała procedura?? I czy długo to trwa.
 
 
Madzik13 


Wiek: 38
Dołączyła: 24 Wrz 2009
Posty: 88
Skąd: Koluszki/ Borowa
Wysłany: Sro Wrz 30, 2009 9:13 am   

Ja co prawda nie robiłam w Łodzi..a w Koluszkach i Brzezinach ale wyglądało to tak że poszłam do lekarza a on mi wypisał kilka skierowań. i tak poszłam na prześwietlenie klatki piersiowej około 20 zł.. i miałam po 2 dniach, morfologia itp, badanie kału.. o to kosztowało chyba ze 60 złotych, czekało sie ze 3 tygodnie..
a ksiazeczka ważna tylko rok..
_________________
 
 
 
Debussy 
pedagog specjalny


Dołączyła: 16 Lut 2008
Posty: 1712
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 30, 2009 10:13 am   

Audiolka napisał/a:
wiecie może gdzie, ile kosztuje i ogólnie jak wygląda cała procedura?? I czy długo to trwa.

To zależy zapewne do jakiej pracy.
W każdym razie najpierw idziesz do lekarza ogólnego, ale takiego który pracuje w przychodni gdzie jest medycyna pracy.
On najpierw robi Ci badanie wstępne (osłuchuje, mierzy ciśnienie, zadaje różne pytania bądź daje ankietę do wypełnienia). Ja byłam na ul. Leczniczej.
Później ten sam lekarz kieruje Cię do stacji sanitarno - epidemiologicznej na badanie kału. Taka stacja znajduje się na Przybyszewskiego 10 (obok Placu Reymonta).
Tam bierzesz trzy pojemniczki na kał, robisz próby przez trzy dni, po czym zanosisz, wpłacasz 65 zł (ale rachunek bierzesz na pracodawcę, który powinien Ci zwrócić za to).
Ja czekam tydzień na wyniki. Później z wynikami mam wrócić do tej ogólnej lekarki. I to chyba tyle. O morfologii nic mi nie mówiła ta ogólna.
:)
_________________
Są tajemnice, które tylko niebo może ostatecznie odkryć...
 
 
ppola 
Birdwoman


Wiek: 42
Dołączyła: 05 Wrz 2008
Posty: 2189
Skąd: Kanzas
Wysłany: Sro Wrz 30, 2009 12:57 pm   

Ja wyrabialam poza łodzią i poszlam od razu do sanepidu bez skierowania dostalam pojemniczki na kał, musialam kupic ksiazeczke, wpisali mi wynik badania i tyle, cen nie pamietam bo to dawno bylo ;)
_________________

Obudź się Gość :D
 
 
Audiolka 


Wiek: 39
Dołączyła: 25 Kwi 2008
Posty: 2581
Skąd: Uć
Wysłany: Sro Wrz 30, 2009 3:35 pm   

Debussy prywatny żłobek. Szefowa powiedziała ze zwróci pieniądze i wspominała coś o ul. Wodnej.
Czyli najpierw mam iść do swojego lekarza pierwszego kontaktu?
 
 
Debussy 
pedagog specjalny


Dołączyła: 16 Lut 2008
Posty: 1712
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 30, 2009 5:24 pm   

Audiolka napisał/a:
Czyli najpierw mam iść do swojego lekarza pierwszego kontaktu?

Jeżeli jest lekarzem medycyny pracy.
Bo jeśli nie, to musisz iść do przychodni gdzie jest tabliczka "medycyna pracy". :wink:
_________________
Są tajemnice, które tylko niebo może ostatecznie odkryć...
 
 
Audiolka 


Wiek: 39
Dołączyła: 25 Kwi 2008
Posty: 2581
Skąd: Uć
Wysłany: Sro Wrz 30, 2009 7:56 pm   

tak, tak to taka przychodnia. Dziękuje za odpowiedź.
 
 
PositiveAga 
PozytywneInspiracje


Wiek: 37
Dołączyła: 21 Cze 2009
Posty: 1844
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 04, 2010 12:28 am   

Jak napisała Debussy wszystko się zgadza ... tylko ja musiałam jeszcze zapłacić w przychodzi u lekarza ogólnego dodatkowe 20zł za to że pani przepisała mi wyniki badań do książeczki i postawiła pieczątkę :kwasny:
_________________

Rafałek 09.04.2014 | 3200g | 55cm | 10pkt Apgar
Ostatnio zmieniony przez PositiveAga Pon Sty 04, 2010 12:29 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
_karolka_ 

Wiek: 34
Dołączyła: 16 Wrz 2007
Posty: 76
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 04, 2010 3:15 pm   

Jak wyrabiałam książeczkę w przychodni tzn oni brali moje badania i przez nich było załatwiane to zapłaciłam ponad 80 zł plus wypisanie książeczki a jak moja mama ostatnio była w sanepidzie i sama załatwiała to zapłaciła za badania 40 zł ale za to lekarz wziął prawie 40 zł za wypisanie. Co za zdzierstwo nie dość że dostaje pensje i to pewnie nie małą za to, że tam siedzi to jeszcze dodatkowo bierze za parę wyrazów i stempel
 
 
Audiolka 


Wiek: 39
Dołączyła: 25 Kwi 2008
Posty: 2581
Skąd: Uć
Wysłany: Pon Mar 22, 2010 8:34 pm   

PositiveAga napisał/a:
tylko ja musiałam jeszcze zapłacić w przychodzi u lekarza ogólnego dodatkowe 20zł

ja też i na rok jest tylko ważna książeczka. Podobno następnym razem bezterminowo będzie.
 
 
katrina 


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Gru 2009
Posty: 759
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 22, 2010 9:13 pm   

badania sanepidowskie są ważne do momentu zmiany pracy
karolka a w którym sanepidzie Twoja mama robiła tak tanio badania ?
bo w powiatowej jest 65zł a w wojewódzkiej 77zł
_________________
 
 
nastia87 


Wiek: 36
Dołączyła: 18 Lis 2009
Posty: 6
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Nie Mar 28, 2010 1:22 pm   

Z tą datą ważności badania jest różnie, wszystko zależy po pierwsze od lekarza, po drugie - od pracy jaką wykonujecie. Jeżeli jest bezpośredni kontakt z żywnością, to czas niestety się skraca, natomiast taka książeczka potrzebna np. nauczycielom, może być podbita bezterminowo. Pójście do medycyny pracy to niestety nic innego jak przepisanie przez lekarza nr badań z sanepidu i podbicie swoją pieczątką oraz nadanie daty powtórnego badania.
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl