Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Organizer ślubny
Autor Wiadomość
poradnikorg 

Dołączyła: 20 Mar 2010
Posty: 5
Skąd: łódź
Wysłany: Sob Mar 20, 2010 7:30 am   Organizer ślubny

am do was takie pytanie.

Zamierzam wydać organizer ślubny dla osób,które planują ślub i wesele.
Będzie to coś w rodzaju książki-poradnika ,z formularzami umów,wszystko od A-Z.Dodatkowo taki dodatek przegródki na różne papiery,dokumenty,które osoby planujące sami zorganizować sobie ślub i wesele mogliby wszystko mieć w jednym miejscu.
Co myślicie o takim pomyśle?
Albo druga wersja- segregator z dodatkowymi miejscami na te dokumenty i oczywiście lektura,wzory umów z podwykonawcami.
Jest już książka taka na rynku,ale ja wolałabym coś takiego aby w jednym miejscu mieć wszystko.Znam z doświadczenia
,że karteczek,umów,wizytówek zbiera się przez
rok i potem nie wiadomo jak i gdzie to trzymać.
Widziałam już taki organizer na rynku ale za 90 zł nawet 110 zł.Mój koszt byłby mniejszy.
No i koniec monopolu,niech każdy wybiera to co chce mieć.

Wcześniej zajmowałam się organizowaniem ślubów,przyjęć weselnych.
Niestety z przyczyn zdrowotnych nie zajmuję się tym już.

Wiem wszystko od strony
organizatorskiej i wiem również,że przygotowaniem do takiej uroczystości poradziłby sobie każdy.Najważniejszy jest plan pracy.Dobra organizacja.

Czekam na wasze sugestie.
Myślę,że że czas 2 m-cy i byłoby to już na rynku.

Pozdrawiam
Dusia
 
 
katrina 


Wiek: 41
Dołączyła: 15 Gru 2009
Posty: 759
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Mar 20, 2010 8:37 am   

fajny pomysł, bo my zbieramy umowy, wizytówki i inne takie rzeczy w teczkę

ale pilnowanie terminów to już trzeba kalendarz i monitorować wszystko na bieżąco...

dodatkowo żeby monitorować koszty na bieżąco , mamy xls gdzie każdy wydatek związany ze slubem, weselem po prostu wpisujemy i widzimy jaka się już robi sumka, co mamy w całości zapłacone, co zadatkowane i ile jeszcze trzeba dopłacić

co do formularzy umów, zazwyczaj każdy ma swój formularz i raczej tutaj my nie musieliśmy mieć własnych

na pewno niezbędnik, co trzeba załatwić , nie tylko dajmy na to że salę itp, ale też rzeczy mniejszej rangi

jakieś porady , np. czy wypada aby jechać do zdjecia i zostawić gosci w domu przed ślubem
ewentualnie dają KP z pokwitowaniem wpłaty

fajnie by było gdyby był terminarz/kalendarz, ale może być problem jeśli ktoś planuje ślub za 1,5 - 2 lata , bo wiadomo że to różnie bywa

ja bym chciała np żeby były jakieś adresy, kontakty do fotografów, sal , kamerzystów itp np najbardziej popularnych albo polecanych - najlepiej z cenami :D adresy gdzie najtaniej można np załatwić obrączki

może jakieś ogłoszenia z darmowymi usługami

pewnie wymyślam ale tak mi się nasuwa to teraz na myśl :)
_________________
 
 
marysia 


Wiek: 39
Dołączyła: 23 Sty 2008
Posty: 492
Skąd: Pabianice
Wysłany: Sob Mar 20, 2010 9:55 am   

Moim zdaniem w takim organizerze powinny znaleźć się wskazówki o co pytać przy wyborze zespołu, kamerzysty, sali itd... Powinno wyglądać to tak że jest po kilka stron z każdego formularza, np. wybór sali i pod spodem pytania oraz miejsce na notatkę.

Umowy to może rzeczywiście nie bo wszędzie maja swoje ale wzory powinny być i koniecznie wskazówki co w takiej umowie musi być zawarte, np. fotograf to nie wystarczy podpisać danych obydwu stron oraz że ma być to plener + studio i na tym koniec, wiele ludzi nie wie że trzeba wymienić gdzie będą zdjęcia, jakie będą, ile gwarantuje póz, kiedy przypuszczalny odbiór itd.
_________________
 
 
katrina 


Wiek: 41
Dołączyła: 15 Gru 2009
Posty: 759
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Mar 20, 2010 10:18 am   

i adnotacje prawne, co w przypadku jeśli się nie wywiążą z tej umowy...

podobnie przy umowie z salą i zapisem że ceny mogą ulec zmianie w przyszłym roku albo coś takiego ewentualnie co jeśli w umowie takiego zapisu nie ma a cena jednak ulega zmianie bądź jeśli nie zostaliśmy o tym poinformowani - jak dochodzić wtedy swojego
_________________
 
 
PositiveAga 
PozytywneInspiracje


Wiek: 37
Dołączyła: 21 Cze 2009
Posty: 1844
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Mar 20, 2010 10:34 am   

Ja osobiście w życiu bym nie kupiła takiego organizera ....

po co mam kupować i wydawać pieniądze skoro np. takie forum jest skarbnicą wiedzy, można skontaktować się z innymi osobami, wymienić zdaniami, uwagami ... a w takim organizerze są "suche" informacje które równie dobrze mogę znaleźć w Google ...

formularze umów? po co skoro umowy i tak dostaje się od np. orkiestry, fotografa, kamerzysty itd a ewentualnie można dopisać jakieś uwagi

wszelkie ulotki trzymam w ogromnej koszulce i segregatorze, niektóre ulotki maja większy format od A4 ... a poza tym otwieram taki organizer a cała masa ulotek mi z niego wypada, więc już wole trzymać je osobno

wszelkie daty, koszty zapisuje w Excelu i od razu robię podsumowanie, dużo szybciej niż wypisywanie wszystkiego na kartce

z tego co rozumiem to ma być organizer a nie poradnik (czyli wszelkie informacje "o co pytać" "adnotacje prawne") nie powinny tam być ponieważ wtedy organizer nie będzie pełnił swojej funkcji i zmieni się w poradnik


moim zdaniem takie coś się nie sprzeda na rynku, i mało osób w ogóle będzie wiedziało o istnieniu takiego organizera :kwasny:

przepraszam za negatywne podejście ale uważam że taki organizer nie jest potrzebny
_________________

Rafałek 09.04.2014 | 3200g | 55cm | 10pkt Apgar
 
 
poradnikorg 

Dołączyła: 20 Mar 2010
Posty: 5
Skąd: łódź
Wysłany: Sob Mar 20, 2010 11:32 am   

Wielkie dzięki za odpowiedzi.
Plan mój jest taki.
Będzie to organizer-poradnik.Coś w rodzaju(podaję link takiego organizera)
mam tylko inny plan,więcej informacji,materiałów i nie w takiej cenie.
Jest taki organizer na allegro ale koszt ok 90 zł.To dużo.
Chciałam podać link,ale nie mogę(mam za mało postów):(

Wiele osób daje mi znać,że chętnie by to chcieli kupić.
Ale zastanawiam się czy to będzie miało poparcie u dużej liczby ludzi.
Zadaje takie pytania na wielu forach i jak na razie jest spore zainteresowanie.
Jeszcze raz wielkie dzięki.

Krytyka tylko jedna,rozumiem zawsze to w czymś pomaga.

Pozdrawiam
Dusia
 
 
katrina 


Wiek: 41
Dołączyła: 15 Gru 2009
Posty: 759
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Mar 20, 2010 12:05 pm   

na allegro jest coś takiego http://www.allegro.pl/ite...owe_wesele.html
_________________
 
 
poradnikorg 

Dołączyła: 20 Mar 2010
Posty: 5
Skąd: łódź
Wysłany: Sob Mar 20, 2010 12:26 pm   

O no właśnie o tym mówiłam.
mam tylko inny na to pomysł.
Ale jak na razie to jest produkt monopolowy,a mamy wolny rynek i im więcej konkurencji tym lepiej:)
Ale poważnie,to jestem pod koniec realizacji tego projektu a pytanie moje wiąże się,czy warto po prostu wejść na rynek.
Dusia
 
 
misiao1983 
To sem ja


Wiek: 41
Dołączyła: 12 Lut 2009
Posty: 1365
Skąd: To tu, to tam...
Wysłany: Sob Mar 20, 2010 12:36 pm   

Moim zdaniem warto, myślę że panny młode, będą chętnie go kupować, o ile jeszcze będzie można w nim robić swoje notatki,zapiski będzie on swojego rodzaju pamiętnikiem. I myslę że gdybym była jeszcze przed tymi całymi przygotowaniami, nie miałabym nic przeciwko żeby dostać taki w prezencie.
marysia napisał/a:
Moim zdaniem w takim organizerze powinny znaleźć się wskazówki o co pytać przy wyborze zespołu, kamerzysty, sali itd... Powinno wyglądać to tak że jest po kilka stron z każdego formularza, np. wybór sali i pod spodem pytania oraz miejsce na notatkę.
zgadzam się
_________________


 
 
niesia2708 
Kociara :)


Wiek: 38
Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 2700
Skąd: Piotrków/Tomaszów
Wysłany: Sob Mar 20, 2010 12:38 pm   

poradnikorg, a mniej więcej liczyłaś koszty?? Bo przecież oni też ceny nie wzięli znikąd.
Do pytania czy warto wejść na rynek- trudno powiedzieć :roll: Na pewno jest część takich osób, które nie mają czasu na szukanie informacji w internecie i chętnie z niego skorzystają. Masz ogólny projekt organizera?? Jaką formę będą miały np. porady?? Może pokażesz?A my Ci powiemy, czy nam się podoba i czy byśmy się na taki zdecydowały gdyby był nam potrzebny :razz:
_________________

 
 
 
poradnikorg 

Dołączyła: 20 Mar 2010
Posty: 5
Skąd: łódź
Wysłany: Czw Mar 25, 2010 9:58 am   

Witam
Koszt ok. 50 zł. Zawierać będzie wszystkie zagadnienia potrzebne do zorganizowania ślubu i wesela. Kalendarz ślubny, harmonogram, miejsce na własne notatki,lista spraw do załatwienia, lista gości, zagadnienia prawne dotyczące każdego rodzaju ślubu.
Taka pigułka.
Dodatkowo przegrody na wszystkie inne dokumenty, o których już wspominałam.
Nie mam jeszcze gotowego projektu abym mogła wam pokazać. niestety
Będzie to na spirali z dołączonymi przegródkami, oraz wiele materiałów, które będzie można odciąć/przerwać. Zasłonięte w twardej oprawie.
Jestem w trakcie rozmów z firmami, które użyczą mi zdjęć,adresów, wszystkich niezbędnych informacji do organizera. Będą one podzielone branżowo na województwa.
Wiem, że nie jest to precyzyjna informacja i może ciężko to sobie wyobrazić, ale wg mnie to naprawdę ciekawy projekt.
Podobny miałam, gdy sama organizowałam swój ślub hm…. 7 lat temu.
Jestem maniaczką kalendarzy, organizerów to taki mój konik.Ale wtedy sama zbieram setki materiałów i wklejałam,albo doczepiałam do organizera.
Książki są już na rynku w tej tematyce, ale mnie nie chodzi o lekturę tylko o sprawną logistykę w przygotowaniu do tej uroczystości.

Dzięki za posty
Pozdrawiam
Dusia
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 25, 2010 10:06 am   

Osobiście w ogóle nie widzę potrzeby posiadania Takiego organizera.


A z innej beczki do forumowiczów - naprawdę będziecie rzucać pomysłami obcej osobie jak to ma wyglądać, skoro ona chce na tym zarabiać? I szuka porad nie tylko na tym forum?
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Misiak87 
Misiakomamusia:)


Wiek: 36
Dołączyła: 13 Lis 2007
Posty: 1983
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Czw Mar 25, 2010 10:07 am   

50 zł?
Ja bym tyle nie zapłaciła. Zwłaszcza, że spokojnie poradziłam sobie z organizacją ślubu, i wcale ciężkie to nie było.
Ale być może znajdą się takie panny młode, które pośród ogromnych wydatków ślubno-weselnych będą chciały tyle zapłacić.
_________________
 
 
sheria 

Wiek: 38
Dołączyła: 05 Sty 2010
Posty: 175
Skąd: Zgierz
Wysłany: Czw Mar 25, 2010 10:22 am   

poradnikorg piszesz, że koszt poradnika to 50 zł.
Hmm.. czyli rozumem, że uwzględnłaś tu koszty druku (tylko czarno-białe, czy kolor równeż), koszt wydania? Ewentualne koszty związane z umeszczaniem rysunków, zdjęć (niektórzy nie dają zgody na umeszczanie ich prac za darmo). Cena również ulega zmianie gdy wstawia się ją już do miejsca, z którego można ją nabyć (średnio marża takiego miejsca to 30 % ceny podstawowej książki).
I w ogóle ile ten poradnik-organizer miałby stron? Jakiej byłby wielkości?
_________________
Jestem tu w chwili kiedy mnie nie ma
-ot-
chwila dla świata zapomnienia..




 
 
agulka1989 


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Paź 2009
Posty: 2973
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 25, 2010 10:25 am   

Ja bym czegoś takiego nie kupiła. Uważam że to zbędny wydatek, bo informacje które mnie interesują mogę znaleźć choćby na tym forum... a wszelkie dokumenty trzymam w zwykłej teczce za duuużo mniejsze pieniądze.
szczerze to nawet nie wiedziałam że coś takiego wogóle istnieje... co oznacza, że skoro nie szukałam to jest to zbędne...
_________________
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 25, 2010 10:46 am   

Misiak87 napisał/a:
50 zł?
Ja bym tyle nie zapłaciła.

Ale inni na Allegro zapłacili za coś podobnego 90 zł albo i więcej. :smile:
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
agulka1989 


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Paź 2009
Posty: 2973
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 25, 2010 10:50 am   

kryszka, ale oni nie wiedza o forum :lol:
_________________
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 25, 2010 10:54 am   

Pewnie tak. :lol:

Bardziej mi chodziło o zdziwienie, że aż tyle.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
poradnikorg 

Dołączyła: 20 Mar 2010
Posty: 5
Skąd: łódź
Wysłany: Czw Mar 25, 2010 12:39 pm   

KRYSZKA napisała
A z innej beczki do forumowiczów - naprawdę będziecie rzucać pomysłami obcej osobie jak to ma wyglądać, skoro ona chce na tym zarabiać? I szuka porad nie tylko na tym forum?

No to chyba wyszło nieporozumienie.
Ja nie prosiłam abyście podawali mi na tacy pomysły tylko sugestie. Czy to ma sens?

Wiem, że forum to czy każde inne to kopalnia wiedzy i bardzo dobrze, po to jest.
Każdy może przeczytać to, co chce i to, czego szuka zazwyczaj znajdzie, ale też są i tacy, którzy wolą mieć wszystko podane na tacy, nie lubią czy też nie chcą tracić czasu na przeglądanie witryn.
Wszystko jest dla ludzi.
Faktycznie -chcę na tym zarabiać to chyba nie jest złe, tym bardziej, że jest na to zapotrzebowanie. A wiecie to jest tak jak z konsultantem ślubnym.
Dla osób, które czytają fora (np.by zasięgnąć ważnych dla nich informacji ) nie mają potrzeby takiej osoby zatrudnić, ale coraz więcej osób decyduje się na taki krok.

Nie reklamuję się również, bo to już byłaby przesada.
Po prostu zapytałam się, co o tym sądzicie?

Sheria – tak to będzie w kolorze, stron ok. 100, A-4 materiały zawarte, czyli zdjęcia są za zgodą (to logiczne).A to też jest i dla nich reklama. Opłaca się jednej jak i drugiej stronie. Zdjęcia są podpisane.


Wielkie dzięki za komentarze.
Powodzenia we własnych organizacjach, wiem dobrze na własnej skórze jak pod koniec jest stresowo.

Dusia
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 25, 2010 1:21 pm   

poradnikorg napisał/a:
Ja nie prosiłam abyście podawali mi na tacy pomysły tylko sugestie.

Ależ ja nic do tego nie mam. Ale forumowicze są wyrywni i sami mają do tego zapędy. :wink:
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
sheria 

Wiek: 38
Dołączyła: 05 Sty 2010
Posty: 175
Skąd: Zgierz
Wysłany: Czw Mar 25, 2010 1:35 pm   

poradnikorg napisała:
Cytat:
tak to będzie w kolorze, stron ok. 100, A-4


Jeśli tak, to szczerze wątpię, żeby cena egzemplarza była zawarta w 50zł. No chyba, że nakład będzie około 1 tysiąca, a zysk ze sprzedaży widoczny po 3 latach..

Aha.. jeszcze do kosztów wchodzi grafik na projekt i wykonanie okładki do książki..

(Z wydawaniem książki jestem akurat na czasie)
_________________
Jestem tu w chwili kiedy mnie nie ma
-ot-
chwila dla świata zapomnienia..




 
 
Weira 


Wiek: 38
Dołączyła: 07 Lis 2008
Posty: 649
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 25, 2010 2:57 pm   

agulka1989 napisał/a:
Ja bym czegoś takiego nie kupiła. Uważam że to zbędny wydatek

Uważam tak samo.
_________________
 
 
Agata1234 

Wiek: 36
Dołączyła: 21 Cze 2009
Posty: 553
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 26, 2010 8:59 am   

kryszka napisał/a:
Osobiście w ogóle nie widzę potrzeby posiadania Takiego organizera.

Ja również, uwazam to za zbędny wydatek i wydaje mi się, zę spokojnie dam radę bez niego.
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Sro Mar 31, 2010 12:41 pm   

dla mnie to zbędny wydatek, mam organizer w excellu, w którym wszystko pięknie podliczam i to mi wystarczy + umowy trzymamy w teczce.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl