Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Pękające naczynka
Autor Wiadomość
pipi 


Wiek: 47
Dołączyła: 11 Lut 2004
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 21, 2005 10:24 am   Pękające naczynka

Jesteście takie mądre i obeznane w tematach kosmetycznych, więc proszę Was o rady.

Jak zapobiegać pękającym naczynkom?
Jakich minerałów witamin brak gdy ma się ten problem?
Czym smarować, może na początek co łykać czego więcej jeść?

Na razie zdobyłam jedną radę:
- rutyna :D
 
 
Calinka 


Wiek: 43
Dołączyła: 21 Lip 2005
Posty: 190
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 21, 2005 10:37 am   

Tez mam ten problem.
Przez jakis czas używalam serii AA na pekajace naczynka jakiś zmian niezaobserwowałam, moze jak bym była badzej systematyczna :oops: .
Jest taki zabieg u kosmetyczki majacy na celu zamknięcie juz popękanych naczynek, ale ja sie jeszcze nie zdecydowałam. Moze ktos poddał się już takiemu zabiegowi? Słyszalam, że po jakimś czasie moga sie odnowić. Prawda to?
Przetestowałam tylko, że saunę muszę omijać szerokim łukiem.
Chętnie dowiem sie czegos jeszcze :) .
_________________
 
 
Żaneta 
Jestem mamusią

Wiek: 39
Dołączyła: 17 Lip 2005
Posty: 925
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: Sro Wrz 21, 2005 10:37 am   

Tyle wygrzebalam w internecie:


Jak pielęgnować?

Cera naczynkowa nie toleruje gorącej wody. Jej temperatura powinna być umiarkowana. Dotyczy to zresztą całego ciała, gdyż letnie natryski działają kojąco na wrażliwą skórę.

Codzienna pielęgnacja tej cery wymaga odpowiednich kosmetyków. W takich preparatach powinny znaleźć się odpowiednie substancje, które uszczelniają naczynka i wzmacniają je, chroniąc przed pękaniem. Ich zadaniem jest również pielęgnacja skóry. Najczęściej w tego typu kosmetykach znajdują się:
rutyna - zmniejsza łamliwość, kruchość i przepuszczalność w naczynkach krwionośnych, stosuje się ją doustnie i miejscowo na skórę;
ekstrakt z oczaru - hamamelis - o właściowściach łagodnie ściągających i przeciwzapalnych, działa kojąco na skórę z rozszerzonymi naczynkami;
witamina K - wpływa na proces regulacji krzepnięcia krwi, zapobiega krwotokom, likwiduje pajączki, wylewy podskórne;
witamina PP - uszczelnia naczynka krwionośne, chroniąc je przed pękaniem;
wyciąg z arniki górskiej - wspomaga krążenie krwi, wzmacnia naczynka krwionośne, działa przeciwzapalnie, zmniejsza zaczerwienienia;
wyciąg z kwiatów dzikiego mirtu - działa obkurczająco, wzmacniająco na naczynia krwionośne, przeciwdziała ich pękaniu;
witamina C - ma działanie uszczelniające i wzmacniające naczynka krwionośne;
ekstrakt z miłorzębu japońskiego (Ginkgo biloba) - uelastycznia ściany naczyń, poprawia krążenie w drobnych naczyniach krwionośnych skóry.
Firmy kosmetyczne proponują osobom mającym problemy z rozszerzonymi naczynkami specjalne kosmetyki, np. serię Pharmaceris N Erisa (mleczko, tonik, krem nawilżający, odżywczy i z witaminą K 1%, peeling enzymatyczny, maseczka, balsam do ciała), krem Bratek z serii Kwiaty Polskie (Uroda), krem nawilżający i półtłusty z miłorzębem japońskim z serii Anti allergique (Mincer - Mona Liza Cosmetics).

Jesienią i zimą, gdy nasila się wpływ niekorzystnych warunków atmosferycznych, należy pamiętać o właściwym zabezpieczniu tego typu skóry. Poleca się stosowanie kremu dziennego, następnie odpowiedniego podkładu (fluidu) i pudru. Wiosną i latem należy chronić skórę przed promieniowaniem UV, stosując kremy z filtrami.

Najwłaściwszym peelingiem w przypadku cery naczynkowej jest peeling enzymatyczny (gommage).



Jeszcze poszperam
_________________
 
 
pipi 


Wiek: 47
Dołączyła: 11 Lut 2004
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 21, 2005 2:26 pm   

Dziękuję dziewczyny, ale jeszcze przydałaby się informacja co nakładać na skórę a co stosować wewnętrznie pić łykać.

No i szczęśliwie :( problem nie tyczy się mnie tylko mojej kochanej połóweczki, pojechaliśmy sobie na 2 tyg. do ciepłych krajów i słonko zasiało straszną destrukcję i efekty postępują nadal i to zastraszająco szybko :mad:
 
 
Żaneta 
Jestem mamusią

Wiek: 39
Dołączyła: 17 Lip 2005
Posty: 925
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: Sro Wrz 21, 2005 3:29 pm   

Przede wszystkim - dieta!

Zauważono bowiem, że brak witamin z grupy B (a zwłaszcza wit.B2) oraz C i PP powoduje kruchość naczynek.
Chorobie sprzyja też dieta uboga resztkowo (czyli taka, w której produkty zawierają mało niestrawnych
składnikównp. białe pieczywo, cukierki) i tłusta, wywołująca zatwardzenia i niedomogi wątroby.
Jeśli więc masz trwale zaczerwienione policzki - w pierwszym rzędzie zmień dietę.

Oprócz tego:
*Bardzo wskazane jest codzienne picie napoju droźdżowego
*Przed snem zjadaj 2 pomarańcze lub wypijaj sok z czarnej porzeczki (biała część skórki pomarańczy jest zasobna
w witaminę PP).*Przed obiadem zjedz płaską łyżkę otrąb pszennych.
*Zrezygnuj, albo wydatnie ogranicz spożycie smażeniny oraz potraw ciężkostrawynch.

Wprowadzenie tych zmian w żywieniu powinno znacznie wzmocnić kruche naczynka krwionośne.

Czy istnieją zabiegi kosmetyczne zamykające naczynka krwionośne?

Tak, np. firma ERIS wytwarza specjalne kosmetyki przeznaczone do takiej właśnie cery. Jeśli kurację zaczniesz w
początkowej fazie powstawania rumienia, osiągniesz znaczącą poprawę.
Wystarczy 2 razy dziennie przetrzeć twarz tamponem (koniecznie bawełnianym!) z tonikiem i nałożyć cienką
warstwę kremu;
2 razy w tygodniu zrobić maseczkę przeznaczoną przez firmę ERIS na zakończenie całej kuracji kosmetycznej.

Nieco inaczej rzecz się ma, gdy naczynka są bardzo popękane, a twarz szpeci już brzydki rumieniec. Wówczas
używa się tych samych kosmetyków, tyle że w zwiększonej dawce.
Po powrocie z pracy zmyj makijaż i połóż na policzki, nos i brodę (a więc tam, gdzie z regóły pękają naczynka)
płaty ligniny lub waty nasączone tonikiem ERIS lub innej firmy (z serii przeznaczonej do cery z problemami
naczynkowymi).
Codziennie wieczorem połóż na twarz maseczkę (grubszą warstwą) z tej samej serii.
Ponadto wskazane jest stosowanie (rano) żelu arnikowego (można go kupić w aptekach i zielarniach) oraz łykanie
rutinoskorbinu.

Co na popękane naczynka proponują gabinety kosmetyczne?

Przede wszystkim - zamykanie chorych naczynek specjalną igłą. Zabieg jest nieco bolesny, ale bardzo skuteczny.
Można go przeprowadzać tylko wczesną wiosną i jesienią. Latem, w upały, oraz w mroźne zimy - jego efekt bywa
krótkotrwały. Kosmetyczka może ponadto polecić jonoforezę lub maseczkę kolagenową nasyconą wyciągiem z
miłorzębu.

[ Dodano: Sro Wrz 21, 2005 3:36 pm ]
Mam nadzieję,że się nie powtarzam!

ZALECENIA:
Stosować łagodne, bezzapachowe kosmetyki
Stosować kremy z filtrami UVA i UVB(najlepiej blokery słoneczne)
W okresie jesienno-zimowym stosować kremy chroniące przed zimnem i wysuszeniem
Stosować techniki relaksacyjne
W przypadku nerwicy naczyniowej stosować ziołowe środki uspokajające
Stosować właściwą dietę , bogatą w owoce i warzywa
Obserwować jakie potrawy pogłębiają zmiany na skórze
Można stosować peeling enzymatyczny
Starać się wykonywać makijaż z użyciem podkładu, pudru (jako dodatkowa ochrona)
Dwa razy w roku ( wiosną i jesienią ) poddawać się serii zabiegów wzmacniających naczyńka
Poddawać się zabiegom zamykania naczyń (nie należy czekać aż będą bardzo rozszerzone)
Można zażywać wit. C, Rutinoscorbin, AscoRutiCal , nalewkę z kasztanowca, preparaty z gingko biloba (miłorząb japoński), arniką, korą dębu.
KOSMETYKI POMOCNE W PIEL?GNACJI CERY NACZYNKOWEJ np.:
Seria A.T.W: śmietanka, tonik, żel na naczyńka, krem regenerujący, fitoregulator z arniką, kasztanowcem, oczarem
Dermika: seria winogronowa z wit. PP
Dr. Eris: seria N
Floslek: seria na naczyńka
Ziaja: seria Phytoactiv
Sans soucis
Inter-Biomedika: seria Ananda
ZABIEGI PIEL?GNACYJNE W GABINECIE KOSMETYCZNYM:
Osoby z cerą naczyńkową muszą szczególną wagę przykładać do regularnej pielęgnacji w gabinecie kosmetycznym. Polecane są wszystkie zabiegi przygotowane z myślą o cerze wrażliwej.Dwa razy w roku, wiosną i jesienią kosmetyczka powinna zaproponować Ci zabiegi seryjne , mające na celu wzmocnienie i obkurczenie naczyńek.

Mogą to być proste i niedrogie zabiegi np. jonoforeza z zastosowaniem chlorku wapnia lub zabiegi bardziej skomplikowane z wykorzystaniem leczniczych ampułek, maseczek i alg (świetne są maseczki ?gumowe? , chłodzące z alg). Zabiegi powinny być wykonane w serii ok. 8-10 ,po dwa , trzy zabiegi w tygodniu.

Jeszcze raz przypominam: jeśli Twoja cera zdradza oznaki cery naczyńkowej dbaj o nią szczególnie. Uwaga nadchodzi zima! To najtrudniejszy okres dla cery z rozszerzonymi naczyńkami.

[ Dodano: Sro Wrz 21, 2005 3:38 pm ]
Laser – sposób na popękane naczynka
Kończą się wakacje, zbliżająca się jesień to odpowiedni czas na przeprowadzenie specjalistycznych zabiegów likwidujących nieestetyczne czerwone "pajączki" lub wybielających przebarwienia skóry. Tego typu zabiegom można poddawać się także wiosną, ogólnie rzecz biorąc: w czasie, gdy nie ma ani mrozów, ani wysokich temperatur, które dodatkowo pogarszają stan skóry.

Wskazania i przeciwwskazania
Zabieg z użyciem lasera nadaje się szczególnie dla osób, u których rumień występuje stale, niezależnie od zmian temperatury czy wzrostu emocji, a pajączki albo cała ich siateczka widoczne są gołym okiem. Oznacza to, że naczynka są nadmiernie rozszerzone lub popękane i doszło do wylewów podskórnych. Jeśli natomiast problemy z cerą naczynkową są niewielkie i rumień pojawia się czasowo (naczynka nie są trwale uszkodzone, tylko intensywniej pracują), lepiej jest skorzystać z zabiegów wzmacniających ścianki słabych naczynek (np. jonoforeza, sonoforeza).
Przeciwwskazaniem do poddania się laserowej terapii usuwania pajączków jest zaawansowany trądzik różowaty, stan zapalny skóry, łojotok, osłabienie organizmu i przyjmowanie leków fotouczulających. Kobiety powinny pamiętać również o tym, by nie korzystać z laserowego zabiegu w okresie miesiączki, nie jest ona co prawda dużą przeszkodą, ale w tym czasie skóra jest bardziej wrażliwa na ból i mocniej ukrwiona.

Zamykanie naczynek
Zabieg jest bezpieczny pod warunkiem, że wykonuje go doświadczony lekarz dermatolog. Trwa od kilku minut do pół godziny. Urządzenie najpierw "namierza" pajączki, a następnie strumień światła uderza w ciemniejsze miejsca z czerwonymi krwinkami, których szybki rozpad uszkadza naczynka włosowate od wewnątrz. W tym miejscu, gdzie spowodowano uszkodzenie, naczynko zarasta, krew przestaje w nim krążyć i staje się ono niewidoczne. Sam zabieg jest bezbolesny, choć w jego trakcie odczuwa się lekkie szczypanie skóry, szczególnie gdy laser stosowany jest pod oczami i na nosie. Po zastosowaniu lasera może wystąpić lekkie opuchnięcie twarzy, które znika na ogół po kilku godzinach, a w miejscach, gdzie naczynka były zamykane mogą pojawić się maleńkie strupki. Najczęściej nie wystarczy jeden zabieg, aby usunąć defekt, trzeba wykonać całą ich serię, w odstępach mniej więcej co dwa tygodnie. Cena jednego zabiegu waha się od 150 do 500 zł i zależy głównie od liczby uszkodzonych naczynek, które lekarz musi usunąć.
Wychodząc z domu, przez kilka tygodni po zabiegu, skórę twarzy trzeba smarować kremem z wysokim filtrem UV (faktor 60 lub 100). Skórze przyda się także silniejsze niż zwykle nawilżenie, ponieważ laser działa na nią lekko wysuszajaco.

[ Dodano: Sro Wrz 21, 2005 3:39 pm ]
krem od rana do nocy

Jego zadanie to dobrze nawilżyć skórę (bo tylko wtedy pracuje ona sprawnie) oraz otulić ją ochronną kołderką. Kremy, które mają zieloną barwę dodatkowo lekko maskują rozszerzone naczynka.

tego w nich szukaj:

witaminy
C uszczelnia naczynka krwionośne i wspomaga ich regenerację
K przyspiesza gojenie się popękanych naczynek; regulujeproces krzepnięcia krwi
PP uszczelnia naczynka, chroniąc je przed pękaniem rutyna zmniejsza kruchość i przepuszczalność naczynek krwionośnych wyciągi roślinne
z oczaru (zwany też hamamelisem) łagodnie ściąga i działa przeciwzapalnie, koi skórę naczynkową o z kasztanowca i arniki górskiej poprawiają mikrokrążenie, wzmacniają i uszczelniają naczynka; działają przeciwobrzękowo i przeciwzapalnie
z miłorzębu japońskiego (zwany też Ginkgo biloba) uelastycznia ściany naczyń i poprawia w nich krążenie.

to szkodzi...


promieniowanie UVA (słoneczne i pochodzące z lamp w solarium): rozszerza naczynka krwionośne


promieniowanie podczerwone, czyli cieplne, zwane też IR (odpowiedzialne za uczucie gorąca): zwiększa skłonność naczynek do pękania


gorące i ostre potrawy: powodują gwałtowne rozgrzanie organizmu i rozszerzanie się naczynek


alkohol: działa podobnie jak gorące potrawy: rozszerza naczynka


pilingi ziarniste (na bazie np. rozdrobnionych pestek owoców lub drobin pumeksu): szorowanie się nimi może uszkodzić położone płytko naczynka


sauna fińska (sucha) i gorące kąpiele: wysoka temperatura sprawia, że naczynka mocno się rozszerzają i mogą popękać

... a to pomaga


krem z filtrem SPF 30: smaruj nim twarz przez cały rok; latem sięgnij po mocniejszy filtr, SPF 60-100: warto zainwestować też w kremy z filtrem IR, który zmniejsza działanie rozgrzewających skórę promieni podczerwonych


preparaty uszczelniające naczynka: z witaminą C, wapnem, wyciągiem z kasztanowca oraz rutyną; te składniki poprawiają kondycję naczynek i wzmacniają ich kruche ścianki; choć te specyfiki są bez recepty, powinien je zalecić lekarz (nie przyjmuje się ich cały czas, bo mogą zaszkodzić, ale w kuracjach)


zabiegi w gabinecie: skórę naczynkową ukoi maska z alg; piling kwasami AHA "hartuje" kruche naczynka krwionośne; uwaga! u kosmetyczki najbezpieczniej jest czyścić twarz ultradźwiękami, bo nie ma wtedy potrzeby rozgrzewania skóry maską

[ Dodano: Sro Wrz 21, 2005 3:40 pm ]
Przepraszam,ale nawet nie vczytalam tego i mam nadzieję,że nie pisalam kilka razy tego samego!
Znalazlam to wszystko w google!
Mam nadzieję,że to ci coś pomoże
_________________
 
 
Calinka 


Wiek: 43
Dołączyła: 21 Lip 2005
Posty: 190
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 21, 2005 3:41 pm   

Uff, przeczytalam i wezmę sobie do serca :) .
_________________
 
 
Żaneta 
Jestem mamusią

Wiek: 39
Dołączyła: 17 Lip 2005
Posty: 925
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: Sro Wrz 21, 2005 3:44 pm   

Też muszę przeczytać tym bardziej,że zbliża się zima,a ja pracuję w warunkach chlodniczych!
_________________
 
 
rorrim 


Dołączyła: 08 Cze 2005
Posty: 338
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Paź 02, 2005 12:35 am   

Cera naczynkowa to moja cera również... niestety...:cry:

Wypróbowałam już i serię Erisa i AA Oceanic i Ziaji i znaczących efektów nie było... nie wiem może traciłam do nich zbyt szybko cierpliwość...
Z własnego doświadczenia mogę polecieć:
- do mycia twarzy - płatki owsiane (serio, serio to działa)
- a na buźkę do smarowania - krem z wiesiołkiem Oeparol - na zimę półtłusty, na inne pory roku nawilżający - łagodzi wszelkie podrażnienia i jakbym się już mniej czerwieniła.
- cerutin do łykania - 2 tabletki raz dziennie

Ale generalnie każda z nas musi znaleźć metodą prób i błędów własny zestaw kosmetyków. :|
 
 
pipi 


Wiek: 47
Dołączyła: 11 Lut 2004
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 03, 2005 10:29 am   

To może się pochwalę i ja, tym co stosujemy:
- cerutin, tylko że ja uważam że z lekami nie należy przesadzać wybrać jedno opakowanie i koniec
-krem rosaliac la Roche Posay, krem jest zielony więc optycznie maskuje zaczerwienienia

a efekt jest taki, że przestały się pojawiać (jak na razie) kolejne pęknięte naczynka, czyli jest dobrze. Bo w takie cuda jak znikające powstałe juz zmiany to nie wierzę.

Ale chętnie posłucham kolejnych rad w co wzbogacić dietę, aby wzmocniać naczynka.

pozdrawiam
pipi
 
 
Lucky 

Wiek: 41
Dołączyła: 07 Lis 2005
Posty: 748
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Gru 29, 2005 2:10 pm   

Ja niestety mam ten sam problem.
U mnie wygląda to dosyć okropnie, gdyż pękło mi naczynko pod samym okiem i wyglądam koszmarnie. :(
I to się na dodatek rozłazi :(
No więc zdecydowałam sie na usunięcie tego paskudztwa.
Jestem umówiona na zabieg 14 stycznia metoda laserową.
Jak będzie po wszystkim to opowiem jak to wygląda ile kosztuje i co robić później żeby się takie pająxczki nie pojawiały.
 
 
agga123 


Wiek: 44
Dołączyła: 10 Lis 2005
Posty: 49
Skąd: Szkocja
Wysłany: Sro Lut 22, 2006 1:36 pm   

Anik prosze napisz jak tam po zabiegu? Jak to wszystko wygladalo,czy bolalo i ile kosztuje taki zabieg-plissssssss
Mnie tez cos takiego wyskoczyło po prawej stronie nosa...chodze juz z tym dluuuuugo prawie 5 lat i nie chce mi zniknac :(
 
 
Lucky 

Wiek: 41
Dołączyła: 07 Lis 2005
Posty: 748
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 30, 2006 2:06 pm   

Gdzieś mi umknął ten temat, ale jestem już po zabiegu i pisze co i jak :mrgreen:

A więc całośc trwa dosłownie kilka minut, w zależności jak rozległe jest pęknięcie.

Zabieg jest wykonywany bez znieczulenia, lekarz dobiera odpowiednią moc i puszcze kilka udrzeń lasera w miejsce pęknięcia. Wrażenie nie zbyt przyjemne :? ale nie jest to ból bardziej takie szcypanie :? Zresztą ponoć najbardziej nie przyjemne są okolice oczu i nos, niestety :?
Po zabiegu około 3 godzin twarz wygląda niezbyt ciekawie, ale pozniej wszystko wraca do normy. W moim przypadku zrobił sie lekki strupek, ale po tygodniu odpadł i teraz efekt jest super :mrgreen:
Przez 3 dni po zabiegu lekarz kazał myć twarz w samej wodzie mineralnej i nie używac zadnych kremów, że by nie wywołac reakcji alergicznej.
Nie powiem ile kosztuje taka przyjemność, bo nie wiem :?
Ja suma sumarum miałam załatwione po znajomości i kosztowało mnie to dobra kawe :D

Ale polecam bo efekt jest naprwde rewelacyjny :mrgreen:
 
 
agga123 


Wiek: 44
Dołączyła: 10 Lis 2005
Posty: 49
Skąd: Szkocja
Wysłany: Sro Kwi 12, 2006 2:57 pm   

Anik dziekuje Ci bardzo za odpowiedz!!!!!! A czy moglabys mi podac te sprawdzone namiary do tego lekarza :pliz:
_________________
 
 
Lucky 

Wiek: 41
Dołączyła: 07 Lis 2005
Posty: 748
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 12, 2006 9:43 pm   

Agga pojęcia nie mam jak się nazywa ten lekarz :?

Natomiast moge ci powiedzieć że było to robione w klinice dermatologii na Piotrkowskiej 80 bodajże.
Lecznica nazywa się dermed to jest zaraz koło Narutowicza wchodzi się w brame :roll:

Jak idziesz w strone Placu wolności to po prwej stronie za Narutowicza 2 albo 3 brama :mrgreen:
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 13, 2006 9:45 am   

ja moge potwierdzic, ze w dermedzie sa dobrzy specjalisci. zawsze mnie potrafia wyleczyc :)
_________________
 
 
suzanka 


Dołączyła: 18 Mar 2006
Posty: 44
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Maj 26, 2006 2:36 pm   

Ja tylko i wyłącznie przez naczynka muszę używać podkładów :rozpacz:
Teraz stosuję Iwostin Krem na Naczynka i po miesiącu już widzę poprawę.
Oby tak dalej!
 
 
agga123 


Wiek: 44
Dołączyła: 10 Lis 2005
Posty: 49
Skąd: Szkocja
Wysłany: Sro Cze 14, 2006 4:29 pm   

Chcialam sie zdecydowac na ten zabieg przed weselem ale troche sie boje czy wszystko ladnie by sie wygoilo (bo to jest w koncu nos),zreszta teraz to i tak juz za pozno bo do wesela juz tylko m-c, wiec jak na razie odpuszczam sobie ale zaraz ''po'' na pewno umowie sie na taki zabieg.
Dzieki za informacje
_________________
 
 
Agati 


Wiek: 43
Dołączyła: 12 Kwi 2006
Posty: 278
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 16, 2006 12:00 pm   

suzanka napisał/a:
Ja tylko i wyłącznie przez naczynka muszę używać podkładów :rozpacz:
Teraz stosuję Iwostin Krem na Naczynka i po miesiącu już widzę poprawę.
Oby tak dalej!


Na mnie niestety Iwostin nie działa. W ogóle nie zauważyłam jakiejkolwiek poprawy :(
_________________



:serce: Ach... 16.06.2007. :serce:
 
 
 
katarzynka1 

Wiek: 43
Dołączyła: 18 Kwi 2006
Posty: 136
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lis 04, 2006 7:28 pm   

No cóż moje naczynka pękaja na nogach ... i też musze się zdecydować na laser bo wygląda to coraz gorzej, ostatni nabytek wylazł na łydce- dobrze że jest zima i nie chodzę z gołymi nogami
 
 
dorota20w 


Wiek: 40
Dołączyła: 12 Sie 2005
Posty: 144
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lis 05, 2006 12:40 am   

A mi kosmetyczka poleciła na naczynka krem Eris Pharmaceris Rosalgin HYdro na trądzik różowawy bo jak stwierdziła ten lepszy jest dla cery mieszanej a sklad taki jak w kremie do naczynkowej tylko nie jest tłusty. Kosztuje ok 40zł w aptekach
_________________



http://lemontea.blox.pl/html
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 14, 2006 4:08 pm   

naczynkom mówimy "nie"
_________________
 
 
Agiii 


Wiek: 41
Dołączyła: 23 Mar 2008
Posty: 25
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Mar 23, 2008 3:44 pm   

znalazlam adres:
Dermed
Piotrkowska 48



Zapraszamy:
Pn - Pt
Sob 8.00 - 20.00
9.00 - 14.00
Laboratorium:
Pn - Pt
Sob 7.00 - 18.00
8.00 - 12.00


Maja filie na Placu Wolnosci i Jaracza 14

Usuwanie naczyn:
naczyniak płaski 50.00 zł/cm2


naczyniaki gwiaździste (pajączki) 50.00 - 100.00 zł
/2-3 zmiany/

naczyniaki rubinowe 100.00 - 150.00 zł/
/do 10 zmian/


teleangiektazje (czerwone naczynia):
- twarz 200.00 - 500.00 zł
- nos 100.00 - 200.00 zł
- dekolt 200.00 - 500.00 zł
- tułów 200.00 - 500.00 zł
- udo 100.00 - 600.00 zł
- podudzie 100.00 - 600.00 zł


venektazje (niebieskie żyłki)
- udo 200.00 - 600.00 zł
- podudzie 200.00 - 600.00 zł


Ich strona : dermed (kropka)com(kropka) pl (wpisuje z kropkami czyt . bo jestem nowa i nie minęło 7 dni od zarejestrowania i nie mogę dodawać linków)


Pozdrawiam :)
 
 
klarysa 

Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 895
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 24, 2008 2:25 pm   

mialam 2 zabiegi zamykajace naczynka w dermedzie. polecam. zamknieto mi wiekszosc naczynek. po jakims czasie czesc z nich sie odnowila, ale i tak wyglada to duzo lepiej niz kiedys. ja powinnam byla ich wtedy jeszcze na 1, ale nie mialam czasu.

uzywam tez roznych kremow do cery naczynkowej, trzeba dobrac cos dla siebie (mi np po erisie jest jeszcze gorzej) i zawsze mam na polikach podklad z filtrami, ktory dodatkowo chroni wrazliwa skore przed sloncem, zanieczyszczeniami, wiatrem itd
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 26, 2008 11:06 pm   

Mam wrażenie, że to strasznie drogo. Moja kosmetyczka zrobiła mi naczynka zdecydowanie taniej. Co prawda miałam tylko na nosie, ale sporo.
 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sty 20, 2009 8:49 pm   

ponieważ u mnie na buzi pojawiły się naczynka, zajęłam się tym :)
Stosuję w domu na noc krem Ananda firmy Leim.

Dodatkowo chodzę na zabiegi do cery naczynkowej. Jest lepiej. naczynka są mniej widoczne. Nie znikną całkowicie, ale dzięki kosmetykom nie będą się pojawiały - przynajmniej mam taką nadzieję.
Osoby z naczynkami powinny unikać solarium ( ja nie unikam :roll: ), powinny ograniczyć palenie, picie alkoholu. Zgubne działanie mają także ostre przyprawy, pikantne jedzenie, sauna, gorące kąpiele.
Generalnie wszystko to, co powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych.
_________________
 
 
 
diamond 


Wiek: 35
Dołączyła: 08 Kwi 2010
Posty: 1439
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 9:44 pm   

Pipi na cerę naczynkową bierz witamię C, unikaj solarium i nadmiernego opalania się, stosuj kosmetyki z zawartością rutyny, miłorzębu japońskiego, wit.C, arniką górską, różą, bratkiem, stosuj latem kremy z filtrami.
_________________

moje ślubne wspomnienia :) www.forum.wesele-lodz.pl/...p=622862#622862
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl