Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Zmniejszenie pierścionke zaręczynowego
Autor Wiadomość
GosiaM. 

Wiek: 42
Dołączyła: 12 Lut 2007
Posty: 11
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 04, 2008 5:05 pm   Zmniejszenie pierścionke zaręczynowego

Witam!
Boję się oddać pierscionek do zmniejszenia przed ślubem (a muszę to zrobić, ponieważ palce u mojej lewej ręki są węższe niż u prawej, jak u każdego chyba:), ponieważ nie jestem pewna czy zostanie mi oddany z diamencikiem... Niestety sama nie rozpoznam czy nie został czasem podmieniony.
Jak się jednego zapytałam czy może mi zagwarantować, że nic się nie stanie z kamieniem, to mnie wyprosił, twierdząc, że jeśli mu nie ufam to nie mamy o czym rozmawiać i że nie przyjmie ode mnie tego pierścionka. Było to bardzo niegrzeczne i nieuprzejmy z jego strony :/ Już więcej się u niego nie pojawię
Dlatego też mam prośbę: czy możecie polecić mi uczciwego jubilera, z usług którego już może korzystałyście, który mógłby mi zagwarantować, że po zmniejszeniu pierścionka zaręczynowego będzie w nim wcięż tkwił ten sam kamień co przed? Niestety nigdy nie korzystałam sama z usług żadnego wiec mam prawo chyba mieć obawy:(
Z góry dziękuję za informacje!
_________________
 
 
Audiolka 


Wiek: 39
Dołączyła: 25 Kwi 2008
Posty: 2581
Skąd: Uć
Wysłany: Pon Sie 04, 2008 7:09 pm   

Ja zmniejszałam swój pierścionek zaręczynowy(trwało to jeden dzien bo miał dużo pracy)ale czasem robi się od ręki.
Robiłam to u Jubilera na ul.Rzgowskiej 180.
wiesz tak myślę,że jubiler mogł się poczuc urażony tym co powiedziałąś.I moim zdaniem dobrze postapił,ze nie przyjął Twojego pierścionka-nieładnie z jego strony,że Cie wyprosił.
 
 
sistermonn 
:)


Wiek: 42
Dołączyła: 17 Lip 2007
Posty: 905
Skąd: Łódź - Górna
Wysłany: Wto Sie 05, 2008 7:58 am   

My na Rzgowskiej 180 robiliśmy obrączki, więc mogę polecić tego jubilera. Facet zna się na rzeczy, jest człowiekiem tzw"starej daty", solidny, sumienny, uczciwy.
 
 
 
GosiaM. 

Wiek: 42
Dołączyła: 12 Lut 2007
Posty: 11
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 05, 2008 10:45 am   

Dziękuję Wam bardzo za radę :) Już dzwoniłam do tego zakładu i pojadę tam jutro. Rzeczywiście zmniejsza tam pan na miejscu pierscionki jak nie ma dużo pracy :)

A co do zakładu w którym byłam wcześniej, to jest to bardzo podejrzane, że nie chcieli zagwarantować z jakim kamieniem zwróca pierscionek i zareagowali tak gwałtownie... Ja wyraziłam tylko swoje obawy, które każdy może mieć.
_________________
 
 
Audiolka 


Wiek: 39
Dołączyła: 25 Kwi 2008
Posty: 2581
Skąd: Uć
Wysłany: Wto Sie 05, 2008 4:03 pm   

Gosia ;)
mi chodziło o to,ze mogł sie poczuć urażony tym co powiedziaąłś-ale aż tak gwałtownie nie powienien zareagowac -z drugiej jednak strony powinien Ci zagwarantowac to, ze dostaniesz z powrotem taki sam pierścionek jaki oddałaś-tylko mnijszy!

tak ajk pisze sistermonn-pan jest bardzo solidny-my zmniejszaliśmy u niego pierścionek i robiliśmy nasze obrączki :) polecam gorąco!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Wto Sie 05, 2008 8:10 pm   Re: Zmniejszenie pierścionke zaręczynowego

GosiaM. napisał/a:
Jak się jednego zapytałam czy może mi zagwarantować, że nic się nie stanie z kamieniem, to mnie wyprosił, twierdząc, że jeśli mu nie ufam to nie mamy o czym rozmawiać i że nie przyjmie ode mnie tego pierścionka. Było to bardzo niegrzeczne i nieuprzejmy z jego strony :/ Już więcej się u niego nie pojawię

moim zdaniem to ty się niegrzecznie zachowaŁaś zarzucając jubilerowi zŁodziejstwo. Na jego miejscu zrobiŁabym dokŁadnie to samo. Skoro ktoś pracuje od lat jako jubiler i jest zarejestrowany w cechu to raczej mu się nie opŁaca okradać klientów z ich "gigantycznych" brylantów.
Jeśli przedmiotem zlecenia jest zmniejszenie pierścionka to oczywistym jest, że nic więcej przy nim nie zostanie zmienione. Jak oddajesz buty do szewca to chyba nie prosisz o spisanie umowy, w której dokŁadnie określasz, co wolno a czego nie wolno zrobić zleceniobiorcy z towarem .
Na twoim miejscu udaŁabym się do firmy, w której pierścionek byŁ kupiony. A jeśli do nikogo nie masz zaufania to zostaje ci skorzystać z wŁasnych narzędzi, albo przytycie :wink:
 
 
ART DECO JUBILER 
Firma


Dołączył: 12 Gru 2009
Posty: 286
Skąd: Siedlce
Ostrzeżeń:
 2/3/7
Wysłany: Nie Kwi 18, 2010 10:56 am   

Ale to było dosyć dwuznaczne,bo chodziło (jak myślę) o to czy podczas zmniejszania rozmiaru pierścionka nic się nie stanie z kamieniem,a jubiler potraktował to zupełnie odwrotnie,jako oskarżenie o złodziejstwo. Może miał gorszy dzień..
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl