Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Zaproszenie tylko na poprawiny
Autor Wiadomość
ewa 


Wiek: 43
Dołączyła: 24 Lut 2004
Posty: 67
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 18, 2004 1:25 pm   Zaproszenie tylko na poprawiny

chciałabym jakoś ładnie napisać zaproszenia dla gości na poprawiny (tacy, którzy nie będą na weselu)

macie jakiś pomysł mnie nic nie wychodzi
 
 
pipi 


Wiek: 47
Dołączyła: 11 Lut 2004
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 18, 2004 1:32 pm   

Ewo miałam ten sam problem. A rozwiązałam go tak, że do zaproszenia na ślub w kopercie dołożyłam drugą kartkę z napisem:

Serdecznie zapraszamy na poczęstunek ....
 
 
ewa 


Wiek: 43
Dołączyła: 24 Lut 2004
Posty: 67
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 18, 2004 1:43 pm   

dziekuję Ci bardzo chyba coś właśnie takiego napiszę
 
 
emilkaa 
więcej niż mama


Wiek: 41
Dołączyła: 28 Gru 2005
Posty: 674
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 25, 2006 10:45 pm   

nie wiem czy gdzie tu o tym pisalysmy ale co uwazacie wlasnie o takim zapraszaniu gosci na same poprawiny.... to nie jest takie troszke zapraszanie kogos na to by dojesc resztki po weselu?? przepraszam za okreslenie ale tak mi sie to jakos kojarzy ... ;(
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Maj 26, 2006 10:27 am   

Wcale tak nie uważam. Wiadomo, że wesele jest bardziej rodzinne i "oficjalne", a poprawiny są luźniejsze, a i jedzenie wcale nie jest resztkami, tylko są nowe gorące posiłki. :D Resztki to się potem w domu wyjada. ;)

Znajomi zaprosili np. kolegów z pracy tylko na poprawiny - nikt nie poczuł się urażony, a wręcz zaszczycony i świetnie się bawili. Ja też byłam zaproszona tylko na poprawiny do dalszej kuzynki, choć moi rodzice szli również na wesele.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Pią Maj 26, 2006 10:31 am   

Zgadzam się z Kryszką.
Byliśmy ostatnio na poprawinach u przyjaciela K.
Młodzi postanowili, że na weselu będzie tylko najbliższa rodzina żeby nikt nie czuł się niezręcznie, a także żeby nie zaniedbywać gości.
Na poprawinach byli tylko koledzy i wtedy dopiero Nowożeńcy poszaleli ;)
 
 
emilkaa 
więcej niż mama


Wiek: 41
Dołączyła: 28 Gru 2005
Posty: 674
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Maj 26, 2006 3:03 pm   

no u nas na weselu jest cala rodzina i wszyscy znajomi :D na poprawiny to my nie mamy tak za bardzo kogo innego zaprosic ale rodzice mysla o zaproszeniu swoich znajomych... wlasnie slyszalam ze teraz jest to normalne ale tak jakos ciezko mi sie przekonac...

najsmieszniej wychodzi jak ktos przyjdzie na slub, pojedzie na domu, a potem na poprawiny zostanie zaproszony... jakos tak dziwnie...

a jak takie osoby na poprawiny sie zaprasza? tylko slownie czy z zaproszeniami???
 
 
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Pią Maj 26, 2006 3:06 pm   

emilkaa napisał/a:
najsmieszniej wychodzi jak ktos przyjdzie na slub, pojedzie na domu, a potem na poprawiny zostanie zaproszony... jakos tak dziwnie...


My taką sytuację właśnie mieliśmy i wcale nie wyszło śmiesznie.
Byliśmy na ślubie, a potem na poprawinach :D
Zapraszani byliśmy ustnie.
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Maj 26, 2006 5:07 pm   

Najbliżsi znajomi moich rodziców akurat byli na weselu, więc jeśli Twoi rodzice chcą swoich zaprosić tylko na poprawiny to naprawdę nie widzę w tym nic dziwnego.

Wcale to śmiesznie nie wygląda. :)
Mnie zapraszano ustnie, ale na początku wątku masz tekst, którym posługiwała się pipi.

Emilkoo - nie wymyślaj sobie problemów - takie zapraszanie to naprawdę normalka. :)
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
agataka 

Wiek: 37
Dołączyła: 13 Wrz 2009
Posty: 100
Skąd: ŁDZ
Wysłany: Nie Paź 18, 2009 7:54 pm   

My też mamy mnóstwo znajomych którzy nie moga byc na weselu ze względu na ograniczona ilość osób które sala może pomieścić...wesele jest wiec dla najbliżeszej rodziny a poprawiny to bedzie impreza dla znajomych...bo nie chcieliśmy normalnych poprawin na sali...koszt naszej sali na poprawiny to 110 zl od osoby:/ ...wiec wynajmiemy mały klub z DJ i zrobimy huczna impreze dla przyjaciół :smile:
 
 
 
kazia 


Wiek: 38
Dołączyła: 25 Lis 2009
Posty: 63
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Maj 17, 2010 6:18 pm   

Nie wiem, ale ja chyba nie zgodziłabym się zaprosić kogos tylko na poprawiny.Raczej wolałabym zaprosić tylko na ślub, a najwyżej kilka dni po weselu wydać małe przyjęcie na które zaprosilibyśmy te osoby ...
Nie wiem...jakos tak głupio by mi było zaprosić tylko na poprawiny...moze jestem dziwna, ale ja bym tego nie zrobiła.
_________________
 
 
anuszkaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 23 Lis 2009
Posty: 777
Skąd: Zgierz
Wysłany: Wto Maj 18, 2010 7:24 am   

Dla mnie to jest normalne, że ktoś zaprasza na ślub i potem na poprawiny tylko, na przyklad jacys znajomi itd. I nie uważam tego za nietaktowne. Poza tym u nas jest zwyczaj, że na poprawiny zapraszani są ludzie z pracy i znajomi rodziców i zazwyczaj takie zaproszenia były ustne, ale pomysł pipi, żeby napisać słowko o poprawinach do zaproszenia na ślub mi się podoba :smile:
_________________
 
 
Yoanna 
mamuśka


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 1441
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 19, 2010 12:39 pm   

Z racji dużego wesela nie mogliśmy zaprosić już więcej osób..
Zaproszenia na poprawiny dostali znajomi oraz sąsiedzi ;)
Nikt nie był obrażony, bo rozumieli naszą sytuację ;)
_________________
 
 
Stokrotka812 

Wiek: 36
Dołączyła: 03 Kwi 2009
Posty: 331
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Maj 30, 2010 7:26 pm   

My też dzisiaj tak sobie pomyśleliśmy, że niektórych znajomych chętnie byśmy zaprosili na same poprawiny. Jest to trochę takie rozwiązanie problemu, bo wiadomo, że wszystkich znajomych na wesele się nie zaprosi...zbyt duże koszty niestety :( Ale musimy to jeszcze przedyskutować. Wtedy trzeba drukować dla nich inne zaproszenia?
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl