Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Asiek
Sro Lut 05, 2014 6:15 pm
Pytanie do doświadczonych i niedoświadczonych:)
Autor Wiadomość
paulii 
bella coZa


Dołączyła: 19 Kwi 2010
Posty: 500
Skąd: zewsząd
Wysłany: Pon Kwi 19, 2010 6:10 pm   Pytanie do doświadczonych i niedoświadczonych:)

Planujemy z moim K ślub w przyszłym roku tj. 2011. Myślimy o 25 czerwca albo 30 kwietnia. Zostało nam zatem troszkę więcej niż rok i mam w związku z tym pytanie. Czy myślicie, że damy radę z organizacją wszystkiego jeśli zaczniemy ją w czerwcu 2010?A trzeba wziąć pod uwagę fakt, że mieszkamy aktualnie za granicą, narzeczony jest ze Szczecina a ja z Łodzi i w Polsce będziemy cały czerwiec i potem w grudniu na Święta. Oczywiście rodzina zgłosiła chęć pomocy. Wiem, że wiele spraw można załatwić przez neta, ale przecież nie wszystko (choćby suknia). Zatem może jakieś rady etc.
ps. Aha, chcemy ślubu konkordatowego z weselem i poprawinami.
 
 
Misiak87 
Misiakomamusia:)


Wiek: 36
Dołączyła: 13 Lis 2007
Posty: 1983
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Pon Kwi 19, 2010 6:20 pm   

Poczytajcie opinie o zespołach, salach, fotografach (chociażby na forum), tym sposobem od razu wyeliminujecie tych, którzy Wam nie przypadną do gustu. Przyjedziecie w czerwcu, będziecie mieć już swoje typy, spotkacie się i już. :)
Szczerze mówiąc ja dzięki temu forum obejrzałam tylko jedną salę (bo miała dobre opinie a okazała się prześliczna), przesłuchaliśmy jedną orkiestrę (bo było podobnie jak z salą). Fotografów też można pooglądać przez internet, i wytypować sobie wymarzonego.

Salę i zespół przeważnie należy rezerwować 1,5 roku przed ślubem, ale nie jest to reguła, często zależy to od sali i zespołu, a często ludzie rezygnują z wesela i terminy się zwalniają. Moim zdaniem z czerwcem może być ciężko (popularny miesiąc), z kwietniem już mniej, tak samo z majem i czasami lipcem. Ale jeszcze raz mówię, że to nie reguła.

Na forum jest dużo forumek, które zorganizowały ślub i wesele w kilka miesięcy, więc wszystko jest wykonalne. :) Powodzenia. :)
_________________
 
 
agulka1989 


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Paź 2009
Posty: 2973
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 19, 2010 6:21 pm   

paulii, przede wszystkim musicie się zdecydować czy ślub chcecie w Łodzi czy w Szczecinie, bo z tego co wyczytałam w powitaniach to jeszcze sami nie wiecie...
nie wiem jak z terminami jest w szczecinie ale w Łodzi jest ciężko... są sale gdzie termin trzeba zaklepać nawet na dwa lata do przodu. Musielibyście baaaardzo się sprężyć i wtedy jest szansa, że ze wszystkim zdążycie. Choć znam pary które cały ślub, wesele i poprawiny zorganizowały w przeciągu miesiąca czasu, więc dość szybko...
powodzenia :)
_________________
 
 
paulii 
bella coZa


Dołączyła: 19 Kwi 2010
Posty: 500
Skąd: zewsząd
Wysłany: Pon Kwi 19, 2010 6:32 pm   

No właśnie jesteśmy na etapie robienia eliminacji (tj. robienia wstępnej listy gości) Ustaliliśmy, że do 30 kwietnia lista musi być gotowa. Potem eliminujemy miasto i wyszukujemy sali. Prawdopodobnie będzie to Łódź. Gdy przyjedziemy to już będziemy się koncentrować na konkretnych działaniach. Umówić się na spotkanie w celu obejrzenia sali czy tam zdjęć wybranego fotografa można zrobić przez net, a zatem jeszcze zanim będziemy w Pl. Mam nadzieję, że to się uda:) Dziękuję za rady:))
_________________


dziennikarsko http://www.forum.wesele-l...der=asc&start=0
 
 
Misiak87 
Misiakomamusia:)


Wiek: 36
Dołączyła: 13 Lis 2007
Posty: 1983
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Pon Kwi 19, 2010 6:43 pm   

Aha, jeśli byście zorganizowali ślub w jeden z dni tygodnia (część forumek miała/będzie mieć ślub w środę, piątek czy inny dzień) to już w ogóle byście mieli o wiele większe pole manewru.
_________________
 
 
skalimonka 
żona skalimona


Wiek: 38
Dołączyła: 05 Gru 2008
Posty: 2003
Skąd: UK
Wysłany: Pon Kwi 19, 2010 8:56 pm   

paulii, podczytałam.... i proponowalabym najpierw ustalic pewną date i jej sie trzymac, bo bez daty, konkretnej, ani nie dowiecie sie nic konkretnego od sali, ani od orkiestry i bedzie to strata czasu. Jak juz szukac, to na konkretny termin i wtedy wiadomo, czy warto rozmawiac i jak. Jesli zrobicie wesele w tygodniu (jak my na przyklad) mozecie dostac sporo rabatow a i z terminami nie bedzie tak źle - popieram Misiak87, :) Powodzenia
_________________
 
 
paulii 
bella coZa


Dołączyła: 19 Kwi 2010
Posty: 500
Skąd: zewsząd
Wysłany: Pon Kwi 19, 2010 9:16 pm   

Dziękuję za porady:) No właśnie nad tym też się zastanawiamy, bo przed nami sporo wyzwań (choćby to, że jesteśmy z odległych miast) i będziemy patrzeć na koszty, biorąc pod uwagę fakt, że musimy zapłacić za noclegi gości... Oj szalony czas przed nami, ale zanim do tego etapu dojdziemy już tak zupełnie, to ja muszę się skoncentrować i pracę mgr napisać. A potem już tylko przyjemności (mam nadzieję:))
_________________


dziennikarsko http://www.forum.wesele-l...der=asc&start=0
 
 
Tatarak 

Wiek: 41
Dołączyła: 25 Lut 2010
Posty: 98
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 20, 2010 1:31 pm   

Jeśli się zdecydujecie na 25.06 to się generalnie spieszcie, bo to będzie długi weekend - Boże Ciało wypada 23.06, obłożenie sal jest spore. Nam się udało zaklepać, ale wzięliśmy się za to jakoś na przełomie lutego i marca.

Cytat:
że musimy zapłacić za noclegi gości...

Nic nie musicie. To tylko wasza dobra wola. Możecie zaznaczyć, że jest możliwość nocowania w hotelu/hostelu/pensjonacie (a w Łodzi są takie), ale goście sami zapłacą. Ewentualnie najbliższą rodzinę możecie przenocować u siebie/Waszych rodziców. Przecież na forsie nie siedzicie.
Szczerze powiedziawszy mnie nigdy nikt na żadnym weselu noclegu nie fundował. Na swoim też nie zamierzam Hiltona ludziom opłacać. Parę osób wciśnie się do rodziców, do nas nie bardzo, bo raz, że kawalerka, dwa jakoś nocy poślubnej z współspaczami sobie nie wyobrażam :mrgreen: Reszta, jeśli będzie chciała, kimnie się w opłaconym przez siebie hotelu (wynalazłam w okolicy tańszy, namiar na pensjonat też mam).
Ostatnio zmieniony przez Tatarak Wto Kwi 20, 2010 1:40 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Agata1234 

Wiek: 37
Dołączyła: 21 Cze 2009
Posty: 553
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 20, 2010 5:05 pm   

paulii napisał/a:
Myślimy o 25 czerwca albo 30 kwietnia.

Sądze, ze z czerwcem mozecie mieć już problem, samam mam ten termin a załatwiałam go w sierpniu 2009 i już były terminy zajęte. Zależy to też jaką sale chcecie mieć ogólnie z dużymi jest gorzej. Orkiestrę również raczej wcześniej min 1,5 roku przed. Przynajmniej w Łodzi.
Jeśli chodzi o noclegi to ja jeszcze nie byłam na weselu, na którym nie miałam zapewnionego noclegu. I na moim również opłacimy noclegi oczywiscie czesc gości rozlokujemy po domach.
Sumująć jeśli naprawdę chcecie ten ślub w 2011 to musicie się sprężyć i to chyba niezależnie od tego czy będzie to kwiecień czy czerwiec.
 
 
paulii 
bella coZa


Dołączyła: 19 Kwi 2010
Posty: 500
Skąd: zewsząd
Wysłany: Sro Kwi 21, 2010 12:31 pm   

Trochę mnie to wszystko przeraża, no ale cóż. Dziękują za rady i zabieram się za szukanie... A salę potrzebujemy tak mniej więcej na 70-80 osób. To chyba niezbyt dużą?
_________________


dziennikarsko http://www.forum.wesele-l...der=asc&start=0
 
 
Emmi 

Wiek: 38
Dołączyła: 08 Mar 2010
Posty: 104
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 13, 2010 5:36 pm   

dokładnie....my rezerwowaliśmy salę i zespół już w lutym...udało nam się na 18 czerwca 2011 ale decydować musieliśmy się błyskawicznie,bo już byli inni chętni na nasz termin.....a zespół to już tylko ten termin miał wolny,reszta czerwca zaklepana(ale się cieszę ze nam się sfarciło bo nie wyobrażam sobie innego zespołu).No i proponuję już wybrać kościół i zaklepać termin...u nas np.w św.Annie już czerwiec pełen.my mamy ślub o 19:15 :)
_________________

 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Pon Maj 17, 2010 2:58 am   

paulii, moim zdaniem na sale w Lodzi w czerwcu na rok przed nie macie szans..chyba że wesele w piątek. Powodzenia!
 
 
 
Misiak87 
Misiakomamusia:)


Wiek: 36
Dołączyła: 13 Lis 2007
Posty: 1983
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Pon Maj 17, 2010 8:01 am   

Polecam wątek"pilnie odstąpię salę"

KLIK
_________________
 
 
paulii 
bella coZa


Dołączyła: 19 Kwi 2010
Posty: 500
Skąd: zewsząd
Wysłany: Nie Cze 13, 2010 12:52 pm   

Dziewczyny dziękuję Wam za rady, ale... Spokojnie znalazłam salę, jest co najmniej jeszcze ze 3, 4 wolne w terminie 25 czerwiec 2011, podejrzewam, że nawet więcej. Także nie ma co panikować. My wybraliśmy Sobolową, bo ze wszystkich ta najbardziej nam się spodobała. Mam nadzieję, że to dobry wybór. No i zaczęliśmy nasze przygotowania już na poważnie;)))
_________________


dziennikarsko http://www.forum.wesele-l...der=asc&start=0
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl