Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Co jest najważniejsz przy wyborze fotografa?
Autor Wiadomość
bazyl 


Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 93
Skąd: gdansk
Wysłany: Nie Cze 06, 2010 9:33 pm   Co jest najważniejsz przy wyborze fotografa?

Czym kierujecie lub kierowałyście się przy wyborze fotografa?
Na co zwracaliście uwagę w pierwsze kolejnośći? Cenę? Portfolio? Kontakt z fotografem, tzn podejscie jego? A może polecenie go przez znajomych?

mam nadizeję że takiego tematu ejszcze nie było...
 
 
 
Audiolka 


Wiek: 39
Dołączyła: 25 Kwi 2008
Posty: 2581
Skąd: Uć
Wysłany: Nie Cze 06, 2010 9:42 pm   

Przede wszystkim zdjęcia, które są jego pracą. Cena. I on/a sam/a.
Serdeczność, życzliwość, uśmiech. To też się liczy.
Ostatnio zmieniony przez Audiolka Nie Cze 06, 2010 9:43 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Misiak87 
Misiakomamusia:)


Wiek: 36
Dołączyła: 13 Lis 2007
Posty: 1983
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Pon Cze 07, 2010 10:54 am   

Liczą się jego prace, ogólne podejście do pracy i do klientów, to że lubi to co robi... Strasznie mnie odstraszył jeden fotograf, który powiedział że np zdjęć z pleneru będziemy mieć u niego 20, ewentualnie 21. Co to za wyliczanie? :roll: Nasz obecny fotograf powiedział, że zdjęć będziemy mieć tyle, ile nam się spodoba z tych, które zrobił.

Dobre opinie też się liczą, ale my np naszego fotografa wybraliśmy bez żadnych opinii, bo jeszcze ich nie miał. ;)

No i cena, żeby nie była jakaś z kosmosu. ;)
_________________
Ostatnio zmieniony przez Misiak87 Pon Cze 07, 2010 10:55 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
obiektywem 
Firma

Dołączyła: 29 Sty 2010
Posty: 24
Skąd: łódź
Wysłany: Czw Cze 17, 2010 12:24 pm   

"Strasznie mnie odstraszył jeden fotograf, który powiedział że np zdjęć z pleneru będziemy mieć u niego 20, ewentualnie 21. Co to za wyliczanie? "

No ale wiesz, myślę, że dobrze jest z klientami umówić takie rzeczy chyba.
Bo 20 zdjęć to jest jakiś czas który trzeba przeznaczyć na sama sesję, potem na przygotowanie tych zdjęć. TO się przekłada na konkretny czas pracy.

Klientka której wykonywałam zdjęcia reportażowe dostała z sesji plenerowej która trwała 2 godz 700 zdjęć. Ja sobie nawet nie mogę wyobrazić JAK technicznie tego fotograf dokonał. Bo to jest zdjęcie co 10 sekund :-) Według mnie to jakaś masakra jest- mnie jako fotografowi niewyobrażalne się wydaje przejrzeć te zdjęcia i wyselekcjonować - ale każdy ma swój sposób pracy.

Zmierzam do tego, że by zdjęcia były ciekawe, to ich większa ilość wymaga i większego zaangażowania i czasu więcej trzeba i może miejsc, może jakiś akcesoriów dlatego musi mieć to przełożenie na cenę.

Piszę na zasadzie "uderz w stół nożyce się odezwą" bo też określam liczbę zdjęć jakie otrzymują klienci :-)
 
 
 
Misiak87 
Misiakomamusia:)


Wiek: 36
Dołączyła: 13 Lis 2007
Posty: 1983
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Czw Cze 17, 2010 4:02 pm   

Przecież nie mówię, że chcę 700 zdjęć. Ale jeśli jedziemy na całodzienny plener, to "20, ewentualnie 21" to trochę za mało.
_________________
 
 
mazurowicz.com 
Firma

Wiek: 38
Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 133
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 18, 2010 3:46 pm   

Dodam tylko że w byle studiu za pozę płaci się 60-70 zł , a nie wymaga to praktycznie żadnego zaangażowania , większych umiejętności i wyczucia ;]

Chociaż podzielam zdanie że przy całodniowym plenerze i kilku miejscach jak dla mnie 20 zdjęć to mało trochę.
 
 
M4rcysi4 


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 4350
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Pią Cze 18, 2010 4:22 pm   

W kolejności:
cena, portfolio (prace muszą chwytać za serce i rozum ,wiadomo że nie wybiorę kogoś kto oddaje totalnie nieobrobione zdjęcia lub przekolorowuje), osobowość fotografa (sztywniaka i **** nie wezmę choćby miał nie wiem jak dobre portfolio). ;)
 
 
obiektywem 
Firma

Dołączyła: 29 Sty 2010
Posty: 24
Skąd: łódź
Wysłany: Sob Cze 19, 2010 1:17 pm   

Misiak87 napisał/a:
Przecież nie mówię, że chcę 700 zdjęć. Ale jeśli jedziemy na całodzienny plener, to "20, ewentualnie 21" to trochę za mało.



Z doświadczenia wiem że młode pary po jakiś trzech godzinach wymiękają :-) Całodzienny plener to jakiś hardkor jest :-)

Nie oceniam czyichś metod pracy bo może fotograf ma pomysł na super wystylizowane, wykreowane fotografie na zrobienie których potrzeba tyle czasu.

Sesje dla gazet też potrafią trwać cały dzień i powstaję pięć zdjęć :-) )))
 
 
 
mazurowicz.com 
Firma

Wiek: 38
Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 133
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Cze 19, 2010 4:36 pm   

Cały dzień nie oznacza bite 10 godzin fotografowania ;]
 
 
bazyl 


Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 93
Skąd: gdansk
Wysłany: Sob Cze 19, 2010 5:07 pm   

mnie aktualnei przeraża perspektywa całego dnia robienia zdjęć choć myślę ze 5h to da się wytrzymac :)
i myśle ze 20 to zdecydowanei mało zdjęć i oczekiwałbym więcej.
a czy fotografowi przekazujecie ogólnie jakieś swoje sugestie co do tego jak maja wygladac zdjęcia czy obróbka czy pozwalacie na całkowita dowolnośc?
 
 
 
obiektywem 
Firma

Dołączyła: 29 Sty 2010
Posty: 24
Skąd: łódź
Wysłany: Pon Cze 21, 2010 3:01 pm   

mazurowicz.com napisał/a:
Cały dzień nie oznacza bite 10 godzin fotografowania ;]


nie?

;-)
 
 
 
jkfotografia 
Firma

Dołączył: 30 Cze 2010
Posty: 2
Skąd: Żory
Wysłany: Sro Cze 30, 2010 11:26 am   

Najlepiej byłoby zobaczyć jego zdjęcia i dowiedzieć się coś o sprzęcie na którym pracuje. To też świadczy o jego profesjonalności.
Ostatnio zmieniony przez Pusiak Pon Lip 12, 2010 12:38 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Marchewunia 

Dołączyła: 25 Wrz 2009
Posty: 44
Skąd: k/Łódź
Wysłany: Pią Lip 02, 2010 8:37 am   

jkfotografia napisał/a:
Najlepiej byłoby zobaczyć jego zdjęcia


to chyba jest najważniejsze :)
na sprzęcie nie każdy musi się znać a zdjęcia to jest coś :)
 
 
katrina 


Wiek: 41
Dołączyła: 15 Gru 2009
Posty: 759
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 02, 2010 10:22 am   

jeśli miałoby to być 20 zdjęć zaj... obrobionych i mega ciekawych to nie byloby problemu jeśli widziałabym oczywiście wcześniej portfolio i 20 takich zdjęć ze wcześniejszych plenerów par...porządne obrobienie zdjęć zajmuje jednak trochę czasu - ale mówie - musialoby mnie to powalić na kolana :D

sprzęt...to tak jak napisała marchewunia - nie kazdy musi sie znać, jaki aparat, jaką ma matrycę, ile zdjęć robi i w jakim czasie i czy ma takie a nie inne ISO czy ma to być taki a nie inny obiektyw :)

dla mnie zdjęcia muszą mieć to coś w sobie....
_________________
 
 
Misiak87 
Misiakomamusia:)


Wiek: 36
Dołączyła: 13 Lis 2007
Posty: 1983
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Pią Lip 02, 2010 10:57 am   

obiektywem napisał/a:
Z doświadczenia wiem że młode pary po jakiś trzech godzinach wymiękają :-) Całodzienny plener to jakiś hardkor jest :-)

A jednak się udało, nie wymiękliśmy i mamy 60 cudownych zdjęć.
Nawet jeszcze byliśmy na sesji w studio.

Super, gdy fotograf jest miły i można się z nim dogadać. :)
_________________
 
 
roberto603 
Firma

Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 8
Skąd: toruń
Wysłany: Sro Lip 14, 2010 5:35 pm   

Misiak87 napisał/a:
obiektywem napisał/a:
Z doświadczenia wiem że młode pary po jakiś trzech godzinach wymiękają :-) Całodzienny plener to jakiś hardkor jest :-)

A jednak się udało, nie wymiękliśmy i mamy 60 cudownych zdjęć.
Nawet jeszcze byliśmy na sesji w studio.

Super, gdy fotograf jest miły i można się z nim dogadać. :)

Wszystko zależy od pary. Można zrobić plener w 2h i mieć masę fajnych zdjęć a można poświęcić na to i 6-7h i mieć dużo różnorodnych zdjęć. Zmiana lokalizacji tez zajmuje trochę czasu.
Ważne żeby pomiędzy para a fotografem była nić porozumienia. Ale to już mozna stwierdzić po pierwszym spotkaniu.
 
 
bazyl 


Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 93
Skąd: gdansk
Wysłany: Czw Lip 15, 2010 8:17 am   

hmmm jak fotograf jest miły to chyba da sie z nim dłużej wytrzymać... no i jak ma pomysły na zdjęcia to raczej w kilka godzin je spokojnie zrealizuje a jak nie ma pomysłów to i cały dzien bedzie mało...
 
 
 
fotografialodz 
Firma


Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 248
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 15, 2010 8:42 am   

tak z ciekawosci , jak zrobic robic plener 6-7h godzinny w momencie kiedy mamy takie temperatury jakie mamy
koledzy i kolezanki fotografowie ugotujecie panna mloda i pana mlodego :)
 
 
Greginia 
improvers salseros


Dołączyła: 10 Gru 2008
Posty: 511
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 15, 2010 8:59 am   

Ja ostatnio robiłam plener na małej górce i powiem, że wszyscy daliśmy radę, ale głównie dzięki temu, że odbył się on między 8-mą a 11-tą :wink: Myślę, że jeśli byłby dłuższy lub w późniejszych godzinach, to byłoby ciężko...
_________________
 
 
segl 
Firma

Wiek: 43
Dołączył: 22 Mar 2008
Posty: 16
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 15, 2010 10:44 am   

fotografialodz napisał/a:
tak z ciekawosci , jak zrobic robic plener 6-7h godzinny w momencie kiedy mamy takie temperatury jakie mamy
koledzy i kolezanki fotografowie ugotujecie panna mloda i pana mlodego :)


przecież o tej porze roku foty się robi wieczorem, minimum 18:00 także wszystko jest do wytrzymania
 
 
fotografialodz 
Firma


Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 248
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 15, 2010 10:47 am   

no ja wiem, tylko jak robic przez 6-7 godzin, od 15 do 21 :)
15 za wczesnie, a 21 juz za pozno
 
 
chwileulotne 
Firma


Dołączyła: 13 Sty 2010
Posty: 69
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 15, 2010 11:16 am   

fotografialodz napisał/a:
tak z ciekawosci , jak zrobic robic plener 6-7h godzinny w momencie kiedy mamy takie temperatury jakie mamy
koledzy i kolezanki fotografowie ugotujecie panna mloda i pana mlodego :)


Chyba, że wrzucimy ich do wody :] Stawu, jeziora, rzeki lub basenu :)
A efekt może być ciekawy.
 
 
 
fotografialodz 
Firma


Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 248
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 15, 2010 11:30 am   

a to prawda tak to nawet i dluzej moge robic :)
 
 
roberto603 
Firma

Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 8
Skąd: toruń
Wysłany: Czw Lip 15, 2010 12:05 pm   

fotografialodz napisał/a:
tak z ciekawosci , jak zrobic robic plener 6-7h godzinny w momencie kiedy mamy takie temperatury jakie mamy
koledzy i kolezanki fotografowie ugotujecie panna mloda i pana mlodego :)

część tego czasu można spędzić we wnętrzach między 13-15, a o 21 jest zachód słońca dopiero. nad morzem daje ciekawe efekty.
Ostatnio zmieniony przez roberto603 Czw Lip 15, 2010 12:05 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
krufka 


Wiek: 36
Dołączyła: 23 Mar 2010
Posty: 104
Skąd: Potato City
Wysłany: Nie Lip 25, 2010 9:57 pm   

wracając do tematu... :smile:

bazyl napisał/a:
Czym kierujecie lub kierowałyście się przy wyborze fotografa?


Jestem w trakcie poszukiwań i zwracam uwagę na następujące rzeczy:
a) cena (to chyba oczywiste jest)
b) co i ile czego jest w "pakiecie"
c) pomysłowość
d) portfolio - i tutaj jestem bardzo krytyczna i wybredna, bo:

co prawda fotografem nie jestem, jednakże moje wykształcenie sprawia, że musiałam posiąść trochę więcej niż podstawy teoretyczne kilku dziedzin, między innymi także fotografii i wideofilmowania i po prostu trochę się na tym można powiedzieć, ze znam - oglądałam ostatnio pewne portfolio ( z wiadomych przyczyn nie napisze czyje, ale i nawet nie pamiętam, bo odrzuciłam je od razu), niby wszystko cacy, zdjęcia ogólnie ładne, ale raziły mnie błędy techniczne, których mój narzeczony nie wyłapał dopóki mu nie pokazałam jak powinno być... zdaję sobie oczywiście sprawę, że taki reportaż to nie są zdjęcia pozowane, ale do portfolio wybiera się raczej te najlepsze zdjęcia, a w tamtym pewne rzeczy powtarzały się notorycznie

jednocześnie, żeby nie było, ze jestem jakąś straszną zołzą i się wymądrzam czy coś - uważam, że znakomita większość prezentowanych w tym dziale forum firm robi świetne zdjęcia, dlatego mam dylemat :smile:
_________________
Nasza Strona Ślubna
Ostatnio zmieniony przez krufka Nie Lip 25, 2010 10:01 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
AMFoto_michal 

Dołączył: 22 Lut 2011
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lut 11, 2012 9:20 pm   

Wg mnie najważniejszym kryterium jest to czy zdjęcia nam się podobają, czyli portfolio. Kiedy wybieraliśmy fotografa na nasz ślub najpierw wyeliminowaliśmy tych, których fotografie odpadały. Dobrze jest też ustalić czy na ślubie będzie rzeczywisty autor zdjęć. W dalszym etapie były kryteria komunikatywności, czy się dogadujemy oraz cena. Jeśli chodzi o sprzęt potrzebowałem się tylko upewnić czy fotograf był przygotowany na sytuacje awaryjne, czyli sprzęt zapasowy.
 
 
Wiol25 

Dołączyła: 06 Lut 2012
Posty: 147
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Mar 18, 2012 7:13 pm   

Ja jestem właśnie na etapie wybierania fotografa i pierwszym oraz najważniejszym kryterium było dla mnie portfolio. Do fotografów, których zdjęcia nas urzekły wysłaliśmy następnie prośbę o podanie ceny i innych szczegółów. Oczywiście cena była kolejnym kryterium :) Ostatnia faza to spotkania z wybranymi fotografami, żeby dowiedzieć się jaki mają sposób pracy, czy są komunikatywni itd., myślę, że takie spotkanie pozwoli ocenić czy przyjemnie będzie się z daną osobą pracowało.
 
 
artisticzoom 
Firma


Wiek: 47
Dołączyła: 31 Lip 2010
Posty: 191
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Nie Mar 18, 2012 7:15 pm   

Wiol25 napisał/a:
myślę, że takie spotkanie pozwoli ocenić czy przyjemnie będzie się z daną osobą pracowało.

Spotkanie to jeden z koniecznych warunków przed podpisaniem umowy, jeżeli tylko macie taka mozliwosć to skorzystajcie z niej, a jeżeli nie to chociaz rozmowa telefoniczna.

Relacje jakie wywiazują się miedzy parą a fotografem poprostu widać później na zdjęciach :)
_________________
Pozdrawiam - Anita Komorowska Fotografia Ślubna i Dziecięca
 
 
Morfii 
Firma


Wiek: 40
Dołączył: 16 Lut 2012
Posty: 61
Skąd: Łódź, Rąbień
Wysłany: Pon Mar 19, 2012 12:48 am   

Każdy wybiera to co widzi, a potem patrzy na cenę... albo odwrotnie. To główne zasady przy wyborze... :wink:
 
 
 
Flipomania.pl 
Firma

Dołączyła: 05 Gru 2011
Posty: 36
Skąd: Polska
Wysłany: Pon Mar 19, 2012 9:40 am   

Wiol25 napisał/a:
Ja jestem właśnie na etapie wybierania fotografa i pierwszym oraz najważniejszym kryterium było dla mnie portfolio. Do fotografów, których zdjęcia nas urzekły wysłaliśmy następnie prośbę o podanie ceny i innych szczegółów. Oczywiście cena była kolejnym kryterium :) Ostatnia faza to spotkania z wybranymi fotografami, żeby dowiedzieć się jaki mają sposób pracy, czy są komunikatywni itd., myślę, że takie spotkanie pozwoli ocenić czy przyjemnie będzie się z daną osobą pracowało.


sama prawda :)
 
 
fotografialodz 
Firma


Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 248
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 19, 2012 2:04 pm   

dodam ze warto poprosic fotografa o pelna galerie zdjec bo te na stronie zazwyczaj mamy powybierane, a tak to zobaczycie jak wygladaja zdjecia z calej imprezy.

potem spotkanie spotkanie i jeszcze raz spotkanie, pamietajcie fotograf jak i kamerzysta to dwie osoby ktore tego dnia sa w zasadzie najblizej, czesto mozemy doradzic bo bylismy juz na niejednym slubie
_________________
Pozdrawiam
Michał Jankowski

Fotografia Ślubna
 
 
artisticzoom 
Firma


Wiek: 47
Dołączyła: 31 Lip 2010
Posty: 191
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Pon Mar 19, 2012 3:43 pm   

fotografialodz napisał/a:

potem spotkanie spotkanie i jeszcze raz spotkanie, pamietajcie fotograf jak i kamerzysta to dwie osoby ktore tego dnia sa w zasadzie najblizej, czesto mozemy doradzic bo bylismy juz na niejednym slubie


Otóż to:) a czasem i nawet zdaża się, ze przypomnimy o czymś ważnym...
Nie chwaląc sie na jednym ze ślubów w zeszlym roku uratowałam głowę pana młodego, który.... zapomniał wziaść ze sobą obrączek... na szczęscie, akurat robiłam zdjęcia detali i poprosiłam go o obrączki. Pan Młody panika, szuka po kieszeniach i nie ma. Do świadka, a ten tez nie ma. Wyobraźcie sobie ich miny, bo dom pana młodego, gdzie zostały obrączki w sąsiedniej wsi... :smile: na szczęscie jeszcze spro czasu było, by świadek zdązył wrócić i dojechać do koscioła przed ślubem.
_________________
Pozdrawiam - Anita Komorowska Fotografia Ślubna i Dziecięca
 
 
Kamila M 


Dołączyła: 11 Maj 2010
Posty: 20
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 30, 2012 11:18 am   

Warto przy wyborze kierować się opiniami innych na temat danego fotografa, żeby się nie rozczarować. Bywają i tacy, którzy nie dotrzymują terminów, albo efekty z sesji są mizerne. Później zostaje tylko niesmak, więc lepiej takim sytuacjom zapobiegać. Nie wiem, czy słyszeliście, ale w Polsce prężnie działa Polskie Stowarzyszenie Fotografów Ślubnych, które zrzesza naprawdę fajnych fotografów. Zajrzyjcie sobie na ich portfolio to się przekonacie, że tak jest jak piszę. :)
_________________
"Czekam na Ciebie i będę czekać, człowiek jest po to by kochać człowieka."
 
 
kaskapawell 

Wiek: 40
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 18
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Wysłany: Sro Sty 23, 2013 6:50 pm   

Kamila M napisał/a:
Warto przy wyborze kierować się opiniami innych na temat danego fotografa, żeby się nie rozczarować. Bywają i tacy, którzy nie dotrzymują terminów, albo efekty z sesji są mizerne. Później zostaje tylko niesmak, więc lepiej takim sytuacjom zapobiegać. Nie wiem, czy słyszeliście, ale w Polsce prężnie działa Polskie Stowarzyszenie Fotografów Ślubnych, które zrzesza naprawdę fajnych fotografów. Zajrzyjcie sobie na ich portfolio to się przekonacie, że tak jest jak piszę. :)


ładnie powiedziane.
_________________
kaska&pawel
 
 
Karyna 


Dołączyła: 11 Wrz 2013
Posty: 13
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 11, 2013 5:55 pm   

Ja pomału rozglądam się za jakimś fotografem i szczerze przyznam, że cena nie gra dla mnie roli - ważne jest portfolio i sposób wykonywania zdjęć. Już po kilku fotkach widać, czy ktoś to czuje, czy po prostu robi chłam, byleby kasy natrzepać. Aktualnie wśród moich faworytów znajduje się pan Michał Bachulski - strasznie podobają mi się jego plenery w górach. Jestem niemal pewna, że to właśnie na niego się zdecyduję.
 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Czw Wrz 12, 2013 11:23 am   

My nie zaglądaliśmy do internetu, tylko do albumów naszych znajomych/rodziny. Potem podpytaliśmy ich o opinię na temat współpracy. W ten sposób ograniczyliśmy się do 2 fotografów.
Następnie umówiliśmy się z każdym z nich, żeby zaprezentował nam coś więcej (przecież nie chcemy identycznych zdjęć, jak nasi znajomi), złożył swoją propozycję i opowiedział jak wygląda współpraca z nim.
Decyzję podjęliśmy jeszcze w dzień drugiego spotkania. Dodam, że była jednomyślna, chociaż wcale nie łatwa.
Zdecydowanie polecam taką formę poszukiwań. Od razu widzisz całość pracy (w portfolio są tylko najlepsze zdjęcia), dowiadujesz się czy nie było jakiś "komplikacji" i nie marnujesz czasu na spotkania z kimś, na kogo może cię i tak nie stać.
 
 
zuziaczek 

Wiek: 37
Dołączyła: 29 Paź 2012
Posty: 38
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 12, 2013 8:04 pm   

Karyna napisał/a:
Ja pomału rozglądam się za jakimś fotografem i szczerze przyznam, że cena nie gra dla mnie roli - ważne jest portfolio i sposób wykonywania zdjęć. Już po kilku fotkach widać, czy ktoś to czuje, czy po prostu robi chłam, byleby kasy natrzepać. Aktualnie wśród moich faworytów znajduje się pan Michał Bachulski - strasznie podobają mi się jego plenery w górach. Jestem niemal pewna, że to właśnie na niego się zdecyduję.


Wiesz piękne górski plener zrobił Sławomir Gubała i też jest z Krakowa, jeżeli rzeczywiście cena dla Ciebie nie gra roli to spróbuj u niego, dużo fajniejsze fotki ma od tego wybranego przez Ciebie fotografa.
 
 
Gomigo 


Dołączyła: 08 Maj 2015
Posty: 224
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Mar 20, 2016 1:36 pm   

Kieruję się portfolio i tym, jak jest elastyczny dany fotograf. Sama robię zdjęcia, więc troszkę znam się w temacie :) ale tym razem nie mogę biegać z aparatem.
 
 
Romcio 

Dołączył: 18 Lut 2017
Posty: 13
Skąd: Łódź
  Wysłany: Pią Mar 01, 2019 10:08 am   Czym się kierujecie w wyborze fotografa?

No właśnie, czym się kierujecie w wyborze fotografa? Ceną, jakością, a może czymś innym?
 
 
cruecker 


Wiek: 33
Dołączyła: 05 Mar 2023
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Mar 05, 2023 6:12 pm   

Jeśli chcesz nagrywać swoje popisowe wsady, serie ćwiczeń, triki z piłką czy figury akrobatyczne, to konieczne będzie dobre oświetlenie planu. Współcześnie wydajne lampy wideo są łatwo dostępne. Technologia LED umożliwiła znaczne obniżenie ich ceny i kosztów eksploatacji, przy jednoczesnym zachowaniu ogromnej wydajności świecenia.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl