Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Grecja
Autor Wiadomość
Ela_i_Adam 


Dołączyła: 21 Sty 2007
Posty: 860
Skąd: łódź-widzew
Wysłany: Nie Lut 21, 2010 9:24 pm   

Bylismy w Grecji na Rodos 2 lata temu w czerwcu i było cudownie :) gorąco ale tam to jakoś nie przeszkadza tak bardzo jak u nas ;) ehhh chętnie znowu bym tam pojechała wygrzać się w słońcu :cool: każdemu kto chce pozwiedzać poopalać się a wieczorem dobrze bawić polecam Rodos i miejscowość Faliraki super klimat i zabawa na maxa 8)
_________________

Kocham Cię Adasiu :) 21.07.2007!!!!!!
 
 
kasia_m85 


Wiek: 38
Dołączyła: 29 Paź 2008
Posty: 1343
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Cze 23, 2010 4:59 pm   

W niedzielę wróciliśmy z podróży poślubnej na Krecie i mogę z czystym sumieniem polecić...
Byliśmy w małej miejscowości Analipsis między Heraklionem (20 km,lotnisko) a Hersonissos (4km). Hotel mieliśmy rewelacyjny (www.stellapalace.gr) z prywatnym basenem (super sprawa,dla mnie warta swoich pieniędzy), z pysznym jedzeniem- urozmaiconym, świeżym- dużo warzywek i owoców... Hotel polecam, bo wyglądał nawet lepiej niż na folderach (strona idealnie go odzwierciedla).Teren hotelu jest bardzo duży i rozległy. Miasto w którym byliśmy było dość małe ale typowo turystyczne- same hotele,tawerny i trochę sklepów z dosłownie wszystkim. Do plaży mieliśmy bliziutko- za bramą hotelu i ulicą, chociaż greckie plaze średnio mi się podobają-piasek szary,kamienisty, nasza hotelowa plaza była w dodatku dość mała (na szczęście baseny hotelowe były ogromne i czyściutkie).Woda w morzu oczywiście turkusowa... Do najbliższego dużego miasta mieliśmy 4 km- tam już było bardzo europejsko ze tak powiem:)
Byliśmy również na wycieczce na Santorini (statek plus autokar) i chociaż drogo to polecam, bo zabytki,światynie itp warte zobaczenia.
Grecy bardzo sympatyczni i pomocni (zwłaszcza Ci pracujący w restauracjach)...
Podsumowując bardzo nam się podobało:)
No i najważniejsze pogoda-rewelacja-gorąco,w nocy cieplutko, nawet jednej chmurki nie widzieliśmy.
_________________
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Sro Cze 23, 2010 6:01 pm   

To ja dorzucę coś o Kos i Nissiros. :)
Kos to wiele pięknych piaskowych długich plaż (co jest rzadkością w Grecji), jak na tak małą wyspę to sporo antycznych zabytków, ładna stolica z ciekawymi miejscami, małe malownicze górskie wioski, piękne widoki np. na dzikim Kefalos, spokój, niezajechana turystami wyspa (przynajmniej na początku czerwca), z biało-niebieskimi kościółkami i typowo greckimi klimatami, ludzie przyjaźni i nienastawieni jedynie na to jak tu naciągnąć turystów.
Bardzo mi się podobało. :) Byłam w Mastichari, spokojnej rybacko-portowej miejscowości z ładną plażą.
Natomiast Nissiros to już bajka sama w sobie - wyspa-wulkan z ogromnym kraterem wulkanicznym w środku (wrażenie - nie do opisania! Nigdy chyba czegoś takiego nie czułam jak to zobaczyłam), oprócz tego wyspa jak z obrazka i widokówek: małe białe domki z niebieskimi drzwiami i okiennicami, bujnymi kwiatami wkoło, ludzie żyją jakby czas się tam zatrzymał.
Znam osobę, która zjeździła ponad 40 (!) wysp greckich plus półwysep i Nissiros jest u niej na pierwszym miejscu pod względem klimatu greckiego.

Ale ja jestem miłośniczką wysp Morza Sródziemnego, czym mniejsza i mniej turystyczna (ale interesująca) tym lepiej. :)
_________________
 
 
justinaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 1601
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 28, 2010 2:18 pm   

a ja dwa tygodnie temu już :) wróciłam z Korfu i tak, jak pisała już Skalimonka i zresztą wspominali nam o tym w biurze, jes to najmniej grecka z greckich wysp, tzn. nie ma co tam szukać takiego bajkowego jak na Santorini krajobrazu, małych białych domków i błękitnych dachów, tego na Korfu nie widziałam w ogóle, jest za to baaardzo zielono, jest bardzo dużo gajów oliwnych
wyspa jest dość mała, więc warto wynając autko, nas WV Polo kosztował z ubezpieczniem na wszystko 60 Euro i udało nam się dojechać do miasta Corfu/ Kerkyra, dość zatłoczone, więc ciężko zaparkować :) ale poza tym warte zobaczenia, bo takie mało greckie, wąskie uliczki, stare, czasem odbrapane budynki, ale klimatycznie, ze stolicy Korfu bardzo blisko jest do letniej rezydencji Sisii czyli Achillonu, wstęp kosztuje 7 Euro (+ ewntualnie dodatkowe 3 Euro za audio guide), w cenie jest samodzielne zwiedzanie wnętrza rezydencji (trochę jak pałac Poznańskiego, wnętrze z końca XIX wieku) oraz ogrodu
poza tym udaliśmy się do miejscowości po drugiej stronei wyspy o nazwie Paleokastritsa, widoki są rzeczywiście cudowne, skały, turkusowa woda, cudownie, zdecydowanie polecam
żałuję jedynie, że nie pojechaliśmy jeszcze do Sidari, do Kanału Miłości, ale jakoś źle oceniliśmy ilość benzynyw baku :smile:

generalni polecam Korfu osobom, które lubią ładne, widokówkowe obrazki, bo takich jest na Korfu sporo
poza tym polecam przywieźć z Korfu wyroby, powidła albo liker z kumkwatu, aaa i jeszcze jedno, my co prawda z tego nie skorzystaliśmy, ale Korfu jest bardzo blisko Albanii ( z naszego pokoju było już widać wzgórza Albanii) i można udać się do wycieczkę do tego egzotycznego kraju :)
_________________

www.boatmummy.blogspot.com
www.lodzkiemamy.pl
Ostatnio zmieniony przez justinaa Wto Wrz 28, 2010 2:23 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
anuszkaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 23 Lis 2009
Posty: 777
Skąd: Zgierz
Wysłany: Wto Wrz 28, 2010 2:22 pm   

justinaa napisał/a:
żałuję jedynie, że nie pojechaliśmy jeszcze do Sidari, do Kanału Miłości, ale jakoś źle oceniliśmy ilość benzynyw baku

oj jest co żałować!!! ale może następnym razem uda się tam pojechać :)
Ja osobiście na Korfu spędziłam trochę więcej czasu niż 2 tygodnie i polecam ją z czystym sumieniem. Warto zwiedzić ją całą, ma swój niepowtarzalny klimat
_________________
Ostatnio zmieniony przez anuszkaa Wto Wrz 28, 2010 2:24 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
justinaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 1601
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 28, 2010 2:34 pm   

ano właśnie, tak to jest, jak człowiek pojedzie na wakacje w zasadzie bez przygotowania :) ale zdecydowaliśmy się na Korfu dość spontanicznie i nie było czasu
_________________

www.boatmummy.blogspot.com
www.lodzkiemamy.pl
 
 
Aga1986 
Żołnierzowa Żona


Wiek: 38
Dołączyła: 15 Wrz 2009
Posty: 1572
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Paź 13, 2010 3:52 pm   

a my byliśmy na Płw. Athos - Chalkidiki. Hotel (Akrathos) super, właściwie miał do zaoferowania wszystko co tylko mogłoby się przydać, szkoda tylko, ze na takim uboczu, do miasteczka 1,5km jeździły też autobusy, właściwie nie było tam wielu atrakcji, były w hotelu animacje ale nic specjalnego. Wypoczęliśmy, mieliśmy piękną plażę, widzieliśmy delfiny, zwiedziliśmy Saloniki i byliśmy na rejsie wzdłuż półwyspu (Republika Mnichów), było naprawdę pięknie, ale hotel raczej da rodzin z dziećmi (dzieciaki miały naprawdę sporo frajdy, fajny plac zabaw, animatorzy) nam brakowało trochę atrakcji. ach no i to przepyszne jedzenie mniam !! Do Grecji jeszcze wrócimy :smile:
_________________



Tam skarb Twój, gdzie serce Twoje...
 
 
 
misiao1983 
To sem ja


Wiek: 41
Dołączyła: 12 Lut 2009
Posty: 1365
Skąd: To tu, to tam...
Wysłany: Sro Paź 13, 2010 4:13 pm   

No dobra to i ja napiszę, póki pamiętam, byliśmy tydzień na Krecie, Kreta zachodnia, hotel mieliśmy niedaleko miasta Rethymno, można było tam dojechać lokalnymi busami lub dojść pieszo plażą i deptakiem (wzdłuż tawerny z greckim żarciem)- ale to tak z godzinny spacer. Hotel mieliśmy nad samiuśkim morzem z bezpośrednim zejściem na plażę. Byliśmy na wycieczce na Santorini (rejs statkiem na Santorini)- drogo, ale polecam, początkowo się zastanawialismy jechać czy nie, dobrze że pojechaliśmy, bo bym teraz żałowała.
Wynajmowalismy też auto (akurat był kryzys paliwowy, dlatego cudem udało nam się wynająć autko), wtedy zwiedzilismy zachodnią Kretę - miasto Chania oraz przejechalismy na południe Krety przez kreteńskie małe wioski - na Elafonissi - i tam było jak w raju - turkusowa woda, zatoczki po prostu miodzio! Jechalismy baardzo wąską drogą, także bałam się spojrzeć za okno w przepaść! Serio :)
Greckie żarcie - przepyszne! po prostu się zakochalismy! musaka, feta z pieca, kleftiko, stifado - no po prostu próbowalismy wszystkiego i kupiliśmy sobie książkę kucharską na pamiatkę :)
I bylo tak spokojnie, cykady... grecy przemili i strasznie powolni! Często przesiedzielismy w restauracji 1,5 godziny by coś zjeść, tak wszystko powoli płynęło.

Kreta i jej klimat bardzo mnie ujął, myślę że jeszcze kiedyś wrócimy w greckie klimaty, tylko tym razem może będzie to Grecja kontynentalna (no i jeszcze Kretę Wschodnią przydałoby się zwiedzić, a tydzień to było stanowczo za mało).

A oto raj :)
_________________


Ostatnio zmieniony przez misiao1983 Sro Paź 13, 2010 4:23 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
skalimonka 
żona skalimona


Wiek: 38
Dołączyła: 05 Gru 2008
Posty: 2003
Skąd: UK
Wysłany: Wto Sty 31, 2012 11:01 pm   

Ostatni urlop spędzilismy na Rodos. Ponownie Grecja nie zawiodła, aczkolwiek szczerze mówiąc na Korfu bardziej nam się podobało. Ale na Rodos też są piekne miejsca, stolica Rodos bardzo urokliwa, bardzo dużo do zwiedzania, na conajmniej 2 dni, ponadto cudne Lindos po prostu mnie oszołomiło pieknem, Kameiros - wspaniałe ruiny starego miasta przepięknie położone przy skarpie z której widać Turcję, Kritini z ruinami zamku, Tsambika z cudną kapliczką baaaaardzo wysoko :) ) - chodzą tam pielgrzymki modlić się o poczęcie :hyhy: no i koniecznie Zatoka Antony'ego Quinna (gdzie byly kręcone "Działa Navarony"). Oprócz tego zwiedzilismy jeszcze Dolinę Epta Piges, Jalissos, Embonas, Afandou, Psinthos i Petaloudes. Szczególnie wschodnia część wyspy jest urokliwa. Jeśli chodzi Faliraki, o którym MonikaZgierz, to jak dla mnie to było najgorsze miejsce na wakacje (ale co kto lubi). Faliraki porównałabym do Mielna w Polsce... jeśli ktoś lubi takie klimaty. A poza tym to woda cieplutka i baaardzo czysta, większość plaż kamienista i wspaniała, ale sa tez piaskowe. Piekne widoki i wspaniałe jedzenie :smile:
_________________
 
 
Karola5 


Wiek: 43
Dołączyła: 11 Maj 2010
Posty: 980
Skąd: Łódź/Wawa
Wysłany: Sro Lut 01, 2012 1:48 pm   

Ja też byłam na Rodos i nie polecam w miesiącach lipiec/sierpień. Było tak gorąco, że jak wlazłam w Lindos na górę z ruinami to nie miałam ochoty wyłazić z cienia kolumny. Zwiedzanie polegało na przemykaniu z cienia do cienia i czy możemy już gdzieś odpocząć. Sama wyspa rewelacyjna!
_________________

dzienniczek Basi
 
 
ewelinailukasz 

Dołączyła: 26 Gru 2011
Posty: 13
Skąd: Łęczyca
Wysłany: Pią Lut 03, 2012 2:00 pm   

Karola5 napisał/a:
Ja też byłam na Rodos i nie polecam w miesiącach lipiec/sierpień. Było tak gorąco, że jak wlazłam w Lindos na górę z ruinami to nie miałam ochoty wyłazić z cienia kolumny. Zwiedzanie polegało na przemykaniu z cienia do cienia i czy możemy już gdzieś odpocząć. Sama wyspa rewelacyjna!


Potwierdzam w 100%. Jeśli południe Europy to tylko w kwietniu lub październiku. Chyba, że ktoś jest wyjątkowo ciepłolubny :razz:
 
 
skalimonka 
żona skalimona


Wiek: 38
Dołączyła: 05 Gru 2008
Posty: 2003
Skąd: UK
Wysłany: Pią Lut 03, 2012 2:05 pm   

My na Rodos byliśmy we wrześniu i było rzeczywiście jeszcze ciągle bardzo gorąco, duszno i parno. Dlatego nigdy nie jeździmy na wczasy w lipcu ani w sierpniu i zawsze zastanawiam się jak ludzie wytrzymują te upały w środku sezonu :lol: skoro mnie teraz tak strasznie gorąco :) )

Karola5 napisał/a:
Było tak gorąco, że jak wlazłam w Lindos na górę z ruinami to nie miałam ochoty wyłazić z cienia kolumny.

My podczas wchodzenia też się poruszaliśmy od cienia do cienia, co chwila musiałam stawać, bo czułam, że zaraz zemdleję, w jedną stronę na górę wypiliśmy 2x1,5 litra wody. :smile:
_________________
 
 
M4rcysi4 


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 4350
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Czw Wrz 13, 2012 1:28 pm   

My 16.09 lecimy na Kretę okolice Aghia Pelagia. Zdam relację po powrocie :wink:

[ Dodano: Czw Paź 11, 2012 11:28 am ]
Było cudownie! Polecam, choć to może bardziej zasługa hotelu i mojego męża :P Przyznam jednak, że w terminie 16.09-23.09 pogoda była idealna. Temperatura 27-30 stopni i cały czas słońce. Raz padał deszcz, ale to w nocy, a w dzień znowu smażenie :wink:
_________________
 
 
Gacjusz_pl 

Dołączył: 25 Lip 2012
Posty: 20
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: Sob Gru 29, 2012 12:46 pm   

Wrzesień to idealny miesiąc na taką podróż. W samej Grecji obawiałbym się tylko licznych strajków,ale w nadmorskich kurortach raczej ten problem nie występuje.
_________________
www.gacjusz.pl - Tanie noclegi Łódź. Hostel Gacjusz zaprasza :)
 
 
Catylyn89 


Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 1836
Skąd: Krk
Wysłany: Czw Paź 09, 2014 3:54 pm   

Z Grecji polecam Zakynthos :) Przepiękna wyspa, z piaszczystymi plażami, krystalicznie czystą wodą... No i Navagio oraz Błękitne Gorty :dribble: Cudowne widoki!

My na podróży poślubnej byliśmy na Kos, ale nie było już takich widoków jak na Zante, to jest jedyny minus wyspy Hipokratesa.
_________________
 
 
sreg 

Dołączyła: 16 Lis 2014
Posty: 23
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 2/3/7
Wysłany: Wto Gru 02, 2014 12:53 pm   

Polecam Kretę jak i Grecję samą w sobie :wink:


edit: usunięte niedozwolona reklama z podpisu - ppola
Ostatnio zmieniony przez ppola Pią Sty 23, 2015 1:30 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jemioła 


Dołączyła: 16 Sty 2015
Posty: 41
Skąd: centrum
Ostrzeżeń:
 3/3/7
Wysłany: Czw Lut 26, 2015 2:01 pm   

A co powiecie o Santorini? Słyszałam, że jest tam wiele ciekawych miejsc i pięknych hoteli. Zresztą, tu jest to miejsce dobrze opisane: Usunęłam link. Odsyłam do regulaminu forum. Moderatorka Asiek
Aż chce się pojechać. Była tam któraś z was? Słyszałam, że mają tam dwie ciekawe plaże, jedną czarna, a drugą czerwoną. Mnie by ta czarna bardziej interesowała, bo czerwone piaski to i u nas można spotkać, ale czarnych jeszcze w życiu nie widziałam. Tylko nie pamiętam na których wyspach są te plaże, ale można sprawdzić.

Trochę to jak żużel jakiś wygląda.
_________________
Praw­dzi­wa głupo­ta zaw­sze po­kona sztuczną inteligencję.
Ostatnio zmieniony przez Asiek Czw Lip 09, 2015 12:40 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
podrozniczkaa 

Dołączyła: 07 Sty 2015
Posty: 91
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 26, 2015 3:06 pm   

Nie miałam okazji być jeszcze na Santorini ale widziałam zachwycające zdjęcia znajomych.
Czarne plaże są na Teneryfie, średnio mi się osobiście podobały... Piasek strasznie się nagrzewa, nie da rady ustać na nim dłuższą chwilę a dzieci bawiące się w nim wyglądają jakby wypadły z komina :lol:
_________________


Dzienniczek -> http://forum.wesele-lodz.pl/viewtopic.php?t=17448
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Czw Lut 26, 2015 4:12 pm   

Jemioła - Santorini plaże ma po prostu nędzne. :cool: Ale ta wyspa nie jest "plażowa" - jej urok polega na czymś zupełnie innym, prawda? :)
_________________
 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Czw Lut 26, 2015 5:16 pm   

A ja słyszałam, że Santorini jest przereklamowane. Tłok, duchota, 2 ciekawe punkty, a reszta to nędza. Do tego, jeśli chce się tam zamieszkać, to jest okrutnie droga, bo wszystko jest dowożone (łącznie z wodą). Mimo to chciałabym zobaczyć wyspę na góra dwudniowej wycieczce, ale nie chciałabym spędzać tam urlopu.

A różowa plaża jest na Krecie. Chociaż moim zdaniem od Elafonisi dużo ładniejsza jest wycieczka na Gramvousa i Balos. Żałuję, że najpierw pojechałam na Elafonisi, bo po wcześniejszej wycieczce, już mnie tak nie zachwyciło.
 
 
M4rcysi4 


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 4350
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Czw Lut 26, 2015 9:55 pm   

Terry napisał/a:
dużo ładniejsza jest wycieczka na Gramvousa i Balos

A moim zdaniem ta wycieczka to była strata czasu i pieniędzy :dontgetit:
_________________
 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Czw Lut 26, 2015 10:44 pm   

To pewnie tak jak z Santorinii. Jedni nazwą to najpiękniejszą wyspą grecką, a inni komercyjną ściemą.
 
 
alekul89 


Wiek: 35
Dołączyła: 10 Maj 2014
Posty: 1360
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 15, 2015 10:35 am   

Jedziemy na tygodniową podróż poślubną na Kretę :D Już nie mogę się doczekać.
_________________


 
 
Jackk9181jf 

Dołączył: 16 Lut 2023
Posty: 10
Skąd: France
Wysłany: Czw Mar 30, 2023 12:26 pm   

Nie zauważyłem, niedługo się skończy:)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl