Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Praga
Autor Wiadomość
strawberrytea 


Wiek: 42
Dołączyła: 19 Lip 2005
Posty: 667
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 05, 2005 2:20 pm   Praga

Wybieramy się w podróż poślubną do Pragi. Znacie może jakiś ładny, nie aż tak drogi pensjonat z dobrym dojazdem do centrum???
_________________
W naszej zielonej kuchni
Ostatnio zmieniony przez kryszka Pią Maj 05, 2006 8:28 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
szoko 


Wiek: 46
Dołączyła: 04 Sie 2004
Posty: 99
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 07, 2005 7:53 pm   

też byliśmy w podrózy poślubnej w Pradze- serdecznie polecam!!
na nocleg polecam hotel DUM. 20 minut do centrum- ceny całkiem logiczne.
A czym jedziecie??
 
 
 
strawberrytea 


Wiek: 42
Dołączyła: 19 Lip 2005
Posty: 667
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 08, 2005 8:24 am   

dzięki Weszłam na stronkę tego hotelu... I widzę takie ceny że mnie obezwładniają (od listopada ponad 600 zł za dobę!!! a przed 1ym 2 razy więcej). czy źle trafiłam na stronę czy na prawdę tyle płaciliście??? Nam chodzi raczej o coś w granicach 100-120 zł za dobę...
Co do dojazdu to jedziemy pociągiem. Zastanawiamy się tylko czy jechać tym bezpośrednim z Łodzi czy też z przesiadką żeby było taniej... Nie wiem czy jest sens. Napisz proszę czym jechaliście.
Pozdrawiam
_________________
W naszej zielonej kuchni
 
 
szoko 


Wiek: 46
Dołączyła: 04 Sie 2004
Posty: 99
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 08, 2005 9:24 am   

W Pradze jest kilka hotelów mających w nazwie DUm- mi chodzi o trzygwiazdkowy- adres Modrany 4 ; nam wyszło jakieś 150 zł za dobę od osoby razem ze śniadaniem.
Doradzam wykupienie tam także obiadokolacji- jest świeże i smacznie- dwa dania + deser za jakieś 15 złotych od osoby, co przy praskich cenach jest bardzo korzystne.
Polecam bezpośredni pociąg z Łodzi wagonem sypialnym z rezerwacja miejsc- wyjeżdżasz wieczorem, zamykasz sie w wagonie sypialnym i bezpiecznie, wyspana dojeżdzasz rano dnia następnego do Pragi- a różnica w cenie nie jest zatrważająca.
 
 
 
strawberrytea 


Wiek: 42
Dołączyła: 19 Lip 2005
Posty: 667
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 08, 2005 9:56 am   

dzięki :)
troszkę jeszcze poszperam... Gdyby tak te 150 zł było na 2 osoby to byłoby dobrze ;)
Wolimy więcej wydać na zwiedzanie, jakieś kawiarnie czy restauracje... Nie liczyliśmy się z takim wydatkiem, nie oczekujemy nie wiadomo jakich warunków (wakacje zawsze spędzamy w namiocie ;) )
Znalazłam ze 2 bardzo sympatyczne hostele w centrum Pragi, tanie (wychodzi niecałe 100 zł za pokój 2-os) ale mają tylko pojedyncze łóżka :(
A czym wy jechaliście? Właśnie tym pociągiem? Możesz mi napisać ile kosztuje bilet w obie strony?
pozdrawiam
_________________
W naszej zielonej kuchni
 
 
szoko 


Wiek: 46
Dołączyła: 04 Sie 2004
Posty: 99
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 08, 2005 2:36 pm   

My jechaliśmy własnie tym pociągiem- koszt wraz z rezerwacją miejsc w dwie strony 300 złotych od osoby.
Poza tym polecam przewodnik książkowy Pascala po Pradze- świetnie sie z nim zwiedza(mnie bardzo denerwują przewodnicy którzy pędzą bo tak mają w planie) Każda uliczka każdy znaleziony z przewodnika pałacyk - to jak odkrywanie nowych lądów.
 
 
 
strawberrytea 


Wiek: 42
Dołączyła: 19 Lip 2005
Posty: 667
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 09, 2005 9:57 am   

dziękuję :) My się na pewno zaopatrzymy w przewodnik wydawnictwa Bezdroża - strasznie lubię tę serię. Za Pascalem akurat nie przepadam choć wiem że zwiedza się z nim całkiem dobrze podobno ;)
Chyba się jednak zdecydujemy na Pension15. Złączymy najwyżej łóżka. Nic innego w samej Pradze w sensownej cenie i z ładnymi pokojami niestety nie widzimy...
_________________
W naszej zielonej kuchni
 
 
gosiael 

Wiek: 44
Dołączyła: 15 Lip 2005
Posty: 20
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 13, 2005 11:10 pm   

To ciekawe..my też odwiedziliśmy Pragę w podrózy poslubnej:-)
Ale mielismy tam jedynie przesiadkę (zresztą specjalnie w Pradze zaplanowaną) przed dalszą podróżą i bylismy tam jedynie kilkanaście godzin, ale zawsze w Pradze był nasz pierwszy jako małżonków nocleg poza Łodzią.
W sprawie noclegu niewiele mogę poradzic, ale powiem tylko, że cena w Pension 15 jest rzeczywiscie atrakcyjna jak na Pragę i watpie czy cos znacznie taniej znajdziecie.
Natomiast co do podróży....istotnie pociąg kosztuje ok.300 zł za osobę, ale nie wiem czy wiecie, ze teraz za mniej więcej te same pieniądze mozna polecieć do Pragi samolotem. W tanich liniach Centralwings [www.centralwings.pl] bilet za dwie osoby kosztuje w promocyjnych terminach 540zł. To doliczając koszt dojazdu na Okęcie [w Pradze dojeżdza się na lotnisko miejskim autobusem więc to koszt minimalny] mniej wiecej tyle samo co pociąg, a o wiele szybciej i [przynajmnie dla mnie] znacznie fajniej.

Pozdrawiam

Gosia
 
 
strawberrytea 


Wiek: 42
Dołączyła: 19 Lip 2005
Posty: 667
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 14, 2005 10:37 am   

dziękuję Gosia, zobaczymy ofertę tanich linii, choć trzeba się zastanowić czy płacąc tyle samo warto targać się na Okęcie, czekać tam na odprawę..., potem znów dużo wcześniej być na lotnisku żeby wrócić... Zobaczymy. Ale dzięki :)
_________________
W naszej zielonej kuchni
 
 
Linka 


Wiek: 45
Dołączyła: 29 Mar 2005
Posty: 334
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 15, 2005 7:50 pm   

ech! Praga! Ja i mój mąż musieliśmy jechać aż do Pragi żeby się przekonać, że chyba to cos poważnego. To takie czarodziejskie miejsce, wspominamy z sentymentem. Na pewno tam kiedyś jeszcze pojedziemy w taką podróż romantyczną :przytul:
_________________


:)
 
 
Mika 


Wiek: 44
Dołączyła: 19 Mar 2005
Posty: 1034
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 04, 2006 8:23 am   

No i wróciliśmy z podróży do pięknej Pragi :) Ogólnie było cudownie, dużo zwiedzaliśmy (pogoda dopisała), smacznie jedliśmy (najlepsze i najtańsze poza centrum) i piliśmy dużo piwa :D Polecam taką wycieczkę :D
_________________
http://www.biurotassa.pl
 
 
 
Mika 


Wiek: 44
Dołączyła: 19 Mar 2005
Posty: 1034
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 04, 2006 10:23 am   

szczako napisał/a:
ale z tym jedzeniem i piciem piwka to roznie bywa ... trzeba uwazac na ilosci :)

Ja bardzo mało piwa ogólnie piję natomiast tam wypiłam sporo aż się mój mąż śmieje, że przekroczyłam normę całoroczną ;)
Kasiu uważaj na siebie
_________________
http://www.biurotassa.pl
 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 04, 2006 2:46 pm   

Oj, Mika, zazdroszczę (chyba się powtarzam :wink: ). :mrgreen: Ja kombinuję jakby tak namówić rodziców i razem z nimi pojechać; mam nadzieję, że się uda argumentem "przypomnicie sobie stare dobre czasy". :hyhy:


Kasiawka - co jest?
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Mika 


Wiek: 44
Dołączyła: 19 Mar 2005
Posty: 1034
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 04, 2006 4:56 pm   

Kryszka naprawdę warto, zatem trzymam kciuki abyś łatwo namówiła rodziców :) Teraz planujemy w wakacje zwiedzić następną stolicę tylko nie wiemy wschód czy zachód ;)
_________________
http://www.biurotassa.pl
 
 
 
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Czw Maj 04, 2006 5:35 pm   

W Pradze trzeba wiedziec, gdzie zjesc i wypic zeby Cie nie naciagneli - bo do Polaków mają niestety uprzedzenie. My jak bylismy z Miskiem w Pradze po całym dniu zwiedzania padalismy z glodu, a przewodnik powiedzial ze najlepiej to zjesc w McDonaldzie, bo wszedzie indziej w poblizu sami zdziercy byli :kwasny: :zly:
 
 
Mika 


Wiek: 44
Dołączyła: 19 Mar 2005
Posty: 1034
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Maj 05, 2006 7:01 am   

To bardzo dziwne, że tak Wam powiedział przewodnik, my za pierwszym razem również byliśmy na wycieczce i przewodnik polecił nam bardzo fajną restaurację i niedrogą. Teraz byliśmy sami i naszym sposobem było wyjeżdżanie poza centrum jakimkolwiek tramwajem, tam znajdywaliśmy jakąś restauracyjkę-bar nastawiony raczej na Czechów niż na turystów. Jedzenie nie dość, że smaczne to porcje były duże i kosztowało to niewiele.
_________________
http://www.biurotassa.pl
 
 
 
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Pią Maj 05, 2006 7:18 am   

Mika napisał/a:
To bardzo dziwne, że tak Wam powiedział przewodnik, my za pierwszym razem również byliśmy na wycieczce i przewodnik polecił nam bardzo fajną restaurację i niedrogą.


Mika - masz racje - nam tez polecal takie restauracje .... w drugim koncu Pragi a my mielismy 40 minut wolnego czasu :/
 
 
Mika 


Wiek: 44
Dołączyła: 19 Mar 2005
Posty: 1034
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Maj 05, 2006 8:02 am   

my mieliśmy za pierwszym razem godzinę i polecono nam restauracje na starym mieście w okolicach Orloj, blisko też pomnika ?więtego Wacława, tylko niestety nie pamiętam jak się nazywała i teraz jak byliśmy nie mogliśmy jej znaleźć :| [/i]
_________________
http://www.biurotassa.pl
 
 
 
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Pią Maj 05, 2006 8:20 am   

Mika napisał/a:
my mieliśmy za pierwszym razem godzinę i polecono nam restauracje na starym mieście w okolicach Orloj, blisko też pomnika ?więtego Wacława[/i]


Nam tez ja polecal , ale byla pelniuuuutka :| W koncu kupilismy te fajne duze buly z parowkami (na pewno wiesz jakie - Megahotdogi) i poszlismy ogladac zegar po raz drugi (uwielbiam te figurki ;) ). A grajace fontanny widzialas ??
 
 
Mika 


Wiek: 44
Dołączyła: 19 Mar 2005
Posty: 1034
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Maj 05, 2006 8:25 am   

Tak 2 razy, ale najbardziej urzekły mnie za pierwszym razem bo wtedy był przedstawiony musical, tańczyli tańcerze, fontanny i nawet była krótka projekcja filmu...Super było :D
_________________
http://www.biurotassa.pl
 
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Maj 05, 2006 8:59 am   

my w Pradze bylismy na wlasna reke. mieszkalismy jakies 15 minut tramwajem od centrum i w takich odleglosciach rowniez jadalismy. podpisuje sie pod tym, co napisala Mika - poza centrum mozna znalezc rewelacyjne klimatyczne knajpki, w ktorych mozna dobrze i niedrogo zjesc.
i nie zauwazylam niecheci do Polakow :)
jestem w trakcie obrobki zdjec z tego wyjazdu (jeszcze mi pewnie troche zejdzie, ale potem umieszcze tu moze jakis link).
_________________
 
 
pipi 


Wiek: 47
Dołączyła: 11 Lut 2004
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Maj 08, 2006 11:20 am   

A ja właśnie wróciłam z Czech, ale nie Pragi i mam jedną opinię jedzenie tam to tragedia.
Ciężko znaleźć jakikolwiek lokal, a jak się coś w końcu znajdzie to jedzenie niestety zostawia wiele do życzenia. :kwasny: Zupełnie nie tego się spodziewałam.
 
 
Mika 


Wiek: 44
Dołączyła: 19 Mar 2005
Posty: 1034
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Maj 08, 2006 11:21 am   

Pipi współczuję bo w Pradze nam udało się natrafić naprawdę na wspaniałe jedzenie i to nie w centrum miasta w restauracjach nastawionych na turystów.
_________________
http://www.biurotassa.pl
Ostatnio zmieniony przez Mika Pon Maj 08, 2006 11:23 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Maj 08, 2006 11:24 am   

Pipi, chyba miałaś pecha. Mi jedzenie w Czechach i na Słowcji bardzo smakowało. :D
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
bajeczka 


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Mar 2005
Posty: 940
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Maj 08, 2006 7:29 pm   

pipi napisał/a:
A ja właśnie wróciłam z Czech, ale nie Pragi i mam jedną opinię jedzenie tam to tragedia.
Ciężko znaleźć jakikolwiek lokal, a jak się coś w końcu znajdzie to jedzenie niestety zostawia wiele do życzenia. :kwasny: Zupełnie nie tego się spodziewałam.


Niestety ja podzielam tę opinię :( Ale może to kwestia gustu :)
_________________


Życzę miłego dnia i pozdrawiam Cię gorąco Gość :)
 
 
 
Mika 


Wiek: 44
Dołączyła: 19 Mar 2005
Posty: 1034
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 09, 2006 5:20 am   

Bajeczko to w takim razie miałyście obie pecha, albo rzeczywiście całkiem inny gust bo tak jak pisała Kryszka ja również jadłam w restauracjach i w Czechach i na Słowacji i na jedzenie nie mogłam narzekać.
_________________
http://www.biurotassa.pl
Ostatnio zmieniony przez Mika Wto Maj 09, 2006 5:21 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lis 05, 2006 9:23 pm   

znalazlam taka stronke:
Praga

mozna nawet wziac caly pakiet: slub, wesele i podroz w Pradze :)

a oto nasze zdjęcia z wypadu do Pragi
_________________
 
 
Natalka 

Wiek: 37
Dołączyła: 04 Sty 2007
Posty: 46
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 06, 2007 2:08 pm   

Dziewczyny razem z moim nabrzeczonym mamy zamiar jechać do Pragi na week majowy, bedzie to raczej podróż przedślubna niż poślubna ale jedziemy sami autkiem i martwimy sie ze nie zobaczymy tego co naprawde warto:) moze polecicie nam miejsca które koniecznie musimy odwiedzic? z góry dzieki:)
 
 
q 

Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 17
Skąd: Zarzew
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Wto Mar 13, 2007 9:57 pm   

specjalistą od Pragi nie jestem, ale...
1. o ile pamiętam, to spory parking dość blisko centrum jest w okolicach stadionu Sparty, czyli w okolicach ulicy Letnej (będzie łatwo znaleźć). chyba niedaleko fajny zameczek był :)
2. w mieście nie sposób się zgubić, gdyż wszędzie są drogowskazy,
3. co warto zobaczyć, to najlepiej zobaczyć w ofertach biur podróży :)
4. na pewno: Hradczany, most Karola, Złota Uliczka i domek jakiegoś pisarza :) (Kafki bodajże) - czyli zestaw standardowy.
ogólnie miasto bardzo fajne, ale restauracji w centrum raczej nie polecam(ze względu na ceny)
 
 
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Wto Mar 13, 2007 10:02 pm   

Co do Złotej Uliczki - my zrezygnowaliśmy.Trzeba stać w kolejce godzinę po bilet, a atrakcja jak dla mnie żadna :?
 
 
asia84 
żonka

Dołączyła: 10 Lut 2007
Posty: 819
Skąd: Łodź
Wysłany: Wto Mar 13, 2007 10:16 pm   

fiona83 napisał/a:
Co do Złotej Uliczki - my zrezygnowaliśmy.Trzeba stać w kolejce godzinę po bilet, a atrakcja jak dla mnie żadna :?


lepiej iść na piwo, tam biletów nie potrzeba :)
_________________


19 lipiec 2008 nasz dzień :)


Magia, która nas otacza sięga gwiazd...
 
 
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Wto Mar 13, 2007 10:18 pm   

Asia - piwo jak piwo ;)
My woleliśmy grające fontanny. To jest dopiero coś [smilie=lizak.gif]

Do dziś oglądamy film z pokazu 8)
 
 
asia84 
żonka

Dołączyła: 10 Lut 2007
Posty: 819
Skąd: Łodź
Wysłany: Wto Mar 13, 2007 10:21 pm   

fiona, pomyliło nam się to miał napisać mój M. tylko się nie wylogował :) i napisaliśmy z mojego konta :)
_________________


19 lipiec 2008 nasz dzień :)


Magia, która nas otacza sięga gwiazd...
 
 
q 

Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 17
Skąd: Zarzew
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Wto Mar 13, 2007 10:31 pm   

to już ja jako ja :) ogólnie dla mnie Praga, jako jedyne miasto z tych, które odwiedziłem, może konkurować klimatem z Łodzią (nie wiem dlaczego).
 
 
Mamutka 


Dołączyła: 08 Mar 2007
Posty: 15
Skąd: Karolew
Wysłany: Wto Mar 13, 2007 11:05 pm   

Znacie i macie może namiary na jakieś przytulne hotele/hostele w przystępnej cenie?? Tak wogólne to w jakiej cenie są ceny za hotel w Pradze ?? Może byc na obrzezach bo jade samochodem i na 2-3 noce cos potrzebuje :) POMOCY!!
 
 
q 

Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 17
Skąd: Zarzew
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Wto Mar 13, 2007 11:20 pm   

najtańszy hotel to namiot :)
ja byłem w Pradze bez noclegu. rano wyjazd z jeleniej góry, wieczorem powrót. ale na 2-3 dni to trochę za daleko :kwasny: myślę, że w necie można znaleźć namiary na jakieś hoteliki. ale podejrzewam, że kilka kilometrów za Pragą powinno być sporo taniej. a przy wyprawie samochodem wyjazd za miasto nie powinien sprawić większego problemu
Ostatnio zmieniony przez q Wto Mar 13, 2007 11:22 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
cosola 
full-time mum


Wiek: 40
Dołączyła: 04 Sty 2007
Posty: 730
Skąd: Łódź/Leicester, UK
Wysłany: Nie Mar 16, 2008 5:27 pm   

Czy ktoś kto był w miarę niedawno w Pradze może polecić jakiś niedrogi, fajny hotelik w dobrej lokalizacji :?: nie wymagam luksusów :wink:
_________________
 
 
juta79 


Wiek: 44
Dołączyła: 05 Paź 2007
Posty: 394
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lip 04, 2010 5:28 pm   

za tydzień wybieramy sie do Pragi na 1- dniową wycieczkę w ramach urlopu w Karpaczu, a urlop w ramach 2 rocznicy slubu 8)
Ile koron wymienić na taka wycieczkę? Myślę ze napijemy się piwka i coś zjemy.
No możne jakaś butelczyna choć alkoholu już się chyba nie opłaca kupować?
_________________

 
 
 
Sorc 

Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 97
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lip 04, 2010 8:27 pm   

Jakby ktoś poszukiwał niedrogiego noclegu w dobrych warkunkach :)
http://www.booking.com/ho...mladeze.pl.html

Gorąco polecamy.
30 minut z buta na most karola.
 
 
Jackk9181jf 

Dołączył: 16 Lut 2023
Posty: 10
Skąd: France
Wysłany: Czw Mar 30, 2023 12:23 pm   

gorąca wycieczka
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl