Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Parafia Matki Boskiej Jasnogórskiej na widzewie
Autor Wiadomość
paulakom 


Wiek: 42
Dołączyła: 10 Lip 2007
Posty: 11
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sty 06, 2008 1:38 am   Parafia Matki Boskiej Jasnogórskiej na widzewie

Dziewczyny! Czy miala któraś jakies doswiadczenia w tej Parafii?? :-)
_________________

Wystarczy, że nie jestem dla siebie a wszystko jest piękne..
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Nie Sty 06, 2008 2:32 am   

w tym wątku jest spis naszych KościoŁów. W Twoim ślubuje Sylweczka :)
 
 
SYLWECZKA 


Wiek: 39
Dołączyła: 01 Paź 2007
Posty: 680
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 11, 2008 11:04 pm   

paulakom ja będę miała ślub po Tobie więc mam nadzieję, że napiszesz o swoich doświadczeniach, bo ja też nie słyszałam opinii ludzi ślubujących w tej Parafii :D
_________________
 
 
marcin823 

Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 6
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Paź 21, 2009 10:21 am   

podzieli się ktoś spostrzeżeniami?
SYLWECZKA? paulakom?
 
 
MalaJu 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 2628
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lis 08, 2009 11:56 am   

update:
Wczoraj byłam tam na ślubie. Była to moja pierwsza wizyta w tym kosciele. Oto spostrzezenia:
1. zimno jak w psiarni. nie ma co sie dziwic, skoro kosciol jest o-grom-ny!!! Naprawde, przyszlo ok 150 osob, a wygladała, jakby była nas tylko garstka. Takiego koscioła po prostu nie da sie ogrzać
2. dziwne, awangardowe wnetrze, ale dosc ładne i nie ma przepychu, ktory tam mnie drazni w starych barokowych kosciołach.
3. Bardzo miły, madry ksiadz. Taki młody, ok 30, ale ma talent oratorski i z przyjemnoscia sie go słuchało
4. oprawa muzyczna rewelacja
5. a teraz najwiekszy hit - w kosciele jest kaplica, w ktorej Młodzi przyjmują życzenia. Jak na sezon jesienno-zimowy rozwiazanie idealne.

Generalnie dla mnie jako goscia całość na czwórkę.
 
 
Agata1234 

Wiek: 36
Dołączyła: 21 Cze 2009
Posty: 553
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Sty 09, 2010 7:01 pm   

ja najprawdopodobniej też bede miała tam ślub. Mimo, ze to moja parafia to na żadnym ślubie jeszcze w niej nie byłam. To, że zimno to fakt, ale latem jest przyjemnie tak w sam raz. Wielki to też prawda. kaplica boczna super jesli pada albo jest zimno życzenia mogą się tak odbywac bez przeszkadzania kolejnej parze. Wystrój dość surowy, ale ma pewien urok bynajmniej dla mnie. Jesli chodzi o resztę wypowiem się kiedy będę miała jakieś doświadczenia z organizacją...czyli pierwsze już niedługo... :lol:
 
 
katrina 


Wiek: 41
Dołączyła: 15 Gru 2009
Posty: 759
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 16, 2010 4:45 pm   

my też bedziemy tam ślubować
MalaJu właśnie tego księdza chcemy upolować, bo nam się spodobał jak chodził po kolędzie i nam nie prawił morałów że przed ślubem razem mieszkamy :)

kościół ogromny - fakt

uwaga: słyszałam że jak oferują przybranie to nie brać żywych kwiatów, ponieważ dają stare kwiaty ;/

no i nie wiem jak jest gdzie indziej ale jak poszliśmy zarezerwować termin i godzinę to musieliśmy od razu zapłacić 150zł ! taki jakiś dziwny cennik ;/

a z tą kaplicą to fajna sprawa :)

resztę będę wiedziała jak zaczniemy dalej załatwiać sprawy
_________________
 
 
Agata1234 

Wiek: 36
Dołączyła: 21 Cze 2009
Posty: 553
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 12, 2010 4:08 pm   

katrina napisał/a:
my też bedziemy tam ślubować
MalaJu właśnie tego księdza chcemy upolować, bo nam się spodobał jak chodził po kolędzie i nam nie prawił morałów że przed ślubem razem mieszkamy

O którym księdzu dokładnie piszesz? bo jest dwóch takich młodych, a ostatnio jak byliśmy na naukach to jeszcze jeden nowy się pojawił.
Ja też chciałabym żeby jeden z nich udzielał nam ślubu, ale nie wiem czy to ten sam, o którym Wy mówicie. A w ogóle to można tak sobie wybrać księdza do ślubu?
 
 
truskawka_ja 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 781
Skąd: ...
Wysłany: Pon Kwi 12, 2010 5:57 pm   

Agata1234 napisał/a:
A w ogóle to można tak sobie wybrać księdza do ślubu?

Pewnie ze mozna. Wystarczy pojsc wczesniej i porozmawiac. :) Jeden z tych mlodych ksiezy to moj znajomy- szczerze polecam. :wink:
Ostatnio zmieniony przez truskawka_ja Pon Kwi 12, 2010 5:57 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
katrina 


Wiek: 41
Dołączyła: 15 Gru 2009
Posty: 759
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 12, 2010 7:44 pm   

mówie o ksiedzu mariuszu sicińskim
_________________
 
 
resta82 


Dołączyła: 22 Sty 2009
Posty: 51
Skąd: łódź
Wysłany: Pon Kwi 12, 2010 8:31 pm   

To pariafia do której przynależałam mieszkając na widzewie. Moja siostra miała tam slub o godzinie 19:30. przed ceremoną weszlismy ze swiadkiem do srodka aby podpisac dokumety ksiadz sie zdziwił, ze jeszcze jedna para została :/ okazało sie że sprzątneli juz kwiaty spod ołtarza, dywan i pogasili częśc świateł. Niestety nie było czasu na ponowne wystawienie zabranych dekoracji gdyz goscie zaczeli wchodzic do środka. Było ponad 100 osób kosciele, wogóle nie było widać gosci- kościół jest OGROMNY.
Ostatnio zmieniony przez resta82 Pon Kwi 12, 2010 8:33 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Agata1234 

Wiek: 36
Dołączyła: 21 Cze 2009
Posty: 553
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 4:06 pm   

katrina napisał/a:
mówie o ksiedzu mariuszu sicińskim

:smile: tak tak 8) :smile: Właśnie jego bym chciała. bardzo fajny jest. :smile:
resta82 napisał/a:
Było ponad 100 osób kosciele, wogóle nie było widać gosci- kościół jest OGROMNY.

To prawda, nawet jak jest ok 160 osób to właściwie ich nie widać. mam nadzieję że goście usiadą z przodu, a nie porozsiadają się po całym kosciele.
resta82 napisał/a:
okazało sie że sprzątneli juz kwiaty spod ołtarza, dywan i pogasili częśc świateł.

Wicie co tak się własnie zastanawiałam czy mają dywan i raz w sobotę kiedy szlismy na nauki zajrzałam do koscioła żeby zobaczyć czy jest. Akurat trafiliśmy między jednym a drugim slubem. I dywanu nie było.
resta82 napisał/a:
przed ceremoną weszlismy ze swiadkiem do srodka aby podpisac dokumety ksiadz sie zdziwił, ze jeszcze jedna para została
Troche nie fajne podejście swoją drogą. Żeby nawet nie wiedziec ile par będzie miało slub. Widać, ze raczej o indywidualnym kazaniu nie ma co marzyć.
 
 
katrina 


Wiek: 41
Dołączyła: 15 Gru 2009
Posty: 759
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 15, 2010 5:17 pm   

byliśmy dziś u księdza zorientować się jak z naukami i.....nic nie musimy robić, nawet żadnej poradni :smile: :smile: :smile: :smile:
zapowiedzi co łaska - ogólnie ksiądz pokazał nam po prostu księgę z zapowiedziami i były kwoty od 30 zl w zwyż :smile:
to co zapłaciliśmy przy zaklepywaniu terminu - 150zł to za organistę i kościelnego
a ceny ślubu - też nam pokazał księgę ślubów i ceny były też co łaska i nawet były od 350zł :smile: :smile: :smile: :smile: :smile:
i jeszcze 30zł będzie trzema zapłacić za jakiś podatek :smile:
ubranie kościoła to opcja większa to 600zł i to podzielone na ilość par biorących ślub, na 4 września na razie jest 5 par , więc wyszłoby 120zł za przybranie
i oczywiście byliśmy u księdza co chodził po kolędzie u nas :smile: :smile: :smile:
chcemy żeby nam udzielał ślubu ale....on na pewno będzie w parafii do końca sierpnia a dalej to nie wie gdzie go biskup skieruje :(
_________________
 
 
malinna84 

Dołączyła: 05 Lip 2010
Posty: 10
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 08, 2010 6:32 pm   

ja byłam dziś i jednym słowem przeżyłam traumę, dzięki kartina za wszelkie informacje bo od księdza dowiedziałam się tylko tyle, że mam zapłacić 150 zł, a jak nie mam to mam przyjść w innym terminie ;/ to, że kwota 150 zł jest na organistę i kościelnego wiem od Ciebie. Oczywiście przeszliśmy szczegółowy wywiad społeczny, co, jak, dlaczego, po co.Po 10 minutowej rozmowie usłyszeliśmy wiele ciekawych nowości na temat własnej osoby....:( :? .to że mamy nauki ze szkoły to jest mało ważne...mamy być na wszystkich! (więc nie wiem po co mi ten papier ze szkoły??;/)generalnie ręce mi opadły i odechciało mi się śluby kościelnego, wyszłam z kancelarii ze "świeczkami w oczach".Ton rozmowy był więcej niż lekceważący i niegrzeczny. Oczywiście może trafił nam się taki ksiądz, ale jak taki człowiek ma mi udzielać ślubu, po którym mam wyjść z płaczem i zapamiętać tyo jako katorgę...chyba nie o to chodzi. :cry: aaaJ:( :cry:
 
 
Greginia 
improvers salseros


Dołączyła: 10 Gru 2008
Posty: 511
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 08, 2010 7:39 pm   

malinna84 napisał/a:
wyszłam z kancelarii ze "świeczkami w oczach".Ton rozmowy był więcej niż lekceważący i niegrzeczny

Malinna, nie martw się :glaszcze: Ja po wizycie w kancelarii tego kościoła wyszłam z taką samą refleksją... Ksiądz bardzo konserwatywny i antyspołeczny bym powiedziała :/ Na pocieszenie powiem Ci, że są jeszcze na świecie otwarci i wyrozumiali księża, trzeba ich tylko trochę poszukać :wink:
_________________
 
 
katrina 


Wiek: 41
Dołączyła: 15 Gru 2009
Posty: 759
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 08, 2010 8:20 pm   

dziewczyny podejrzewam na którego księdza trafiłyście ...

Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---
_________________
 
 
Greginia 
improvers salseros


Dołączyła: 10 Gru 2008
Posty: 511
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 08, 2010 8:51 pm   

Katrina, już gdzieś rozmawiałyśmy na ten temat ;) Jeśli nie ma w tej parafii innego o podobnej urodzie, to potwierdzam, że to TEN :evil: !
_________________
 
 
katrina 


Wiek: 41
Dołączyła: 15 Gru 2009
Posty: 759
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 08, 2010 9:15 pm   

Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---
_________________
 
 
Greginia 
improvers salseros


Dołączyła: 10 Gru 2008
Posty: 511
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 08, 2010 9:28 pm   

Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---
_________________
 
 
kariczeq 


Wiek: 39
Dołączyła: 29 Cze 2009
Posty: 1076
Skąd: Zgierz
Wysłany: Pon Lip 19, 2010 4:01 pm   

co do księży z tej parafii zwłaszcza jedne może doprowadzić do palpitacji serca, ale ogólnie reszta całkiem znośna, my już jesteśmy po spisaniu protokołu poszło gładko, choć nadal nie wiemy kto nam udzieli ślubu, a szczerze powiem, że właśnie na tego jednego księdza nie chciałbym trafić, bo mi humor popsuje na maxa.... :/ , a jego wypowiedzi na kursach świadczą, o tym że poglądy ma ze średniowiecza, bo inaczej tego nazwać nie można, powiedział że dziewczyna do ślubu powinna się ubierać jak Królowa angielska.... z rękawkami... eh co za człowiek...
_________________


udanego dnia Gość
Ostatnio zmieniony przez kariczeq Pon Lip 19, 2010 4:04 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kasiuta 

Dołączyła: 28 Lip 2010
Posty: 1
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 28, 2010 12:02 pm   

Czy ktoś wie w jakie dni i o której godzinie ma dyżur w kancelarii ksiądz Siciński?
 
 
Martyna2803 

Dołączyła: 18 Lut 2010
Posty: 3
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Paź 10, 2010 9:23 am   

Hej dziewczynki. Byłam 9 października na ślubie o 19.00 i na wejściu pięknie śpiewała Pani na chórze "Ave Maryja", a potem z druga panią śpiewały bardzo wzruszającą pieśń. Nie wiecie może czy te panie były z zewnątrz czy "z kościoła" i może ktoś ma jakiś kontakt do nich. Aha i jeszcze jedno: Jak się nazywa ksiądz który prowadził ten ślub w tym dniu? Nie jesteśmy obydwoje z tej parafii, nie znamy jeszcze księży, ale będziemy mieć ślub w tym kościele. Bardzo nam sie podobało jak wygłosił kazanie i chciałabym, żeby poprowadził nasz ślub :-) Błagam pomóżcie:-)
_________________
Martyna i Adam
 
 
ŻURAW 

Dołączyła: 11 Lis 2010
Posty: 1
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lis 11, 2010 8:09 pm   plecam ślub w tej parafii

Osobiście polecam trzech, którzy slub poprowadzą profesjonalnie, z wyczuciem, powiedzą wartościowe kazanie i każdy będzie zadowolony...
 
 
Agata1234 

Wiek: 36
Dołączyła: 21 Cze 2009
Posty: 553
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 12, 2011 4:40 pm   

Mam do odstąpienia ustaloną godzinę ślubu na godzinę 17.00 25 czerwca 2011.
Jesli ktoś chciałby ode mnie termin prosze o kontakt na priv lub lub pod numerem telefonu 793 662 645
 
 
pestka 


Dołączyła: 22 Cze 2009
Posty: 102
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 13, 2011 8:35 pm   

Agata1234 napisał/a:
Mam do odstąpienia ustaloną godzinę ślubu na godzinę 17.00 25 czerwca 2011.
Jesli ktoś chciałby ode mnie termin prosze o kontakt na priv lub lub pod numerem telefonu 793 662 645


Przepraszam za off-topic, ale to termin ślubu w kościele też trzeba komuś "odstąpić"? Nie można się po prostu wykreślić?
_________________
 
 
malinna84 

Dołączyła: 05 Lip 2010
Posty: 10
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 22, 2011 12:42 pm   

hej,
Kobietki mamy pytanko do tych, które już miały ślub w tym kościele. W jakiej kwocie "co łaska" powinnam się zamknąć? Jak wygląda sprawa z wystrojem kościoła? Czy są problemy jeżeli chciałabym swoją śpiewaczkę, albo skrzypce??
 
 
izuniaP 

Dołączyła: 11 Mar 2011
Posty: 131
Skąd: łódź
Wysłany: Sob Kwi 02, 2011 7:57 pm   

29.10.2011 ślub w tej Parafii :)

Malinna84
mnie powiedziano ze slub kosztuje ok 300zl + 150zl zaliczka za zaklepanie terminu (ktorych juz nie maja na ten rok)
 
 
malinna84 

Dołączyła: 05 Lip 2010
Posty: 10
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lip 03, 2011 9:32 am   

wiecie co, chyba zaczynam żałować wyboru tego Kościoła
przy ustaleniu terminu-problemy
monopol kwiaciarni przy kościele na wykonanie dekoracji ślubnej, wykonanie naszej dekoracji-PROBLEMY
dodatkowy śpiew, dodatkowa opłata u organisty do rączki i to już zniechęciło mnie całkiem.

MASAKRA JAKAŚ!!

Dziewczyny miałyście jakieś problemy z organistą?
 
 
izuniaP 

Dołączyła: 11 Mar 2011
Posty: 131
Skąd: łódź
Wysłany: Nie Lip 03, 2011 10:21 am   

malinna84 napisał/a:
wiecie co, chyba zaczynam żałować wyboru tego Kościoła
przy ustaleniu terminu-problemy
monopol kwiaciarni przy kościele na wykonanie dekoracji ślubnej, wykonanie naszej dekoracji-PROBLEMY
dodatkowy śpiew, dodatkowa opłata u organisty do rączki i to już zniechęciło mnie całkiem.

MASAKRA JAKAŚ!!

Dziewczyny miałyście jakieś problemy z organistą?



malinnna84
a z kim rozmawiałaś w kancelarii? z Panią czy z Ksiedzem?
o kwiaciarni slyszalam same złe opinie dlatego my zrezygnowalismy z dekoracji kosciola
 
 
malinna84 

Dołączyła: 05 Lip 2010
Posty: 10
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lip 03, 2011 11:14 am   

rozmowa była z Księdzem na pierwszej wizycie w kancelarii,
opłatę 150 zł uiściłam przy rezerwowaniu terminu ( dopiero na forum dowiedziałam się, że to opłata za organistę ;/ ), a o dodatkowej opłacie odwiedziłam się w indywidualnej rozmowie z organistą.
 
 
izuniaP 

Dołączyła: 11 Mar 2011
Posty: 131
Skąd: łódź
Wysłany: Czw Lip 07, 2011 10:04 am   

ja tez wpłaciłam 150zł za zaklepanie terminu i poinformowano mnie że ta kasa idzie na organiste,nie słyszałam nic o dodatkowiej opłacie. Pani powiedziała że sam ślub kosztuje ok 300zł wszystko zależy od Ksiedza.
My zrezygnowaliśmy z dekoracji kościoła bo o kwiaciarni parafialnej słyszalam same negatywne opinie, ze robia ze starych kwiatów,ze obiecuja cos czego i tak nie zrobia,dekoracje są małe i tak naprawde ich nie widać.
Natomiast inna dekoracja nie wchodzi w grę,bo kosciół jest za duzy ( nawet gosci na slubie nie widac tylko puste miejsca) i za drogo to wyjdzie.



mój dzienniczek : http://www.forum.wesele-l...p=514397#514397
 
 
Ańćka 

Dołączyła: 12 Kwi 2011
Posty: 12
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 07, 2011 11:46 am   

co do dekoracji... to nie wiem czy byłyście w jakąś sobotę oglądać śluby w kościele, ale dekoracja naprawdę dodaje tu dużo uroku :smile: co do ceny to jeszcze nie wiem jak to wygląda nie byłam pytać, ale na dekoracje na dany dzień składają się np wszystkie pary.. wychodzi taniej i korzystniej :]
ja mam ślub 27.08.2011 ... możne ktoś chętny do podziału kosztów? :smile:

[ Dodano: Czw Lip 07, 2011 12:49 pm ]
Kwestia opłat... 150 zł rezerwacja terminu, natomiast msza z intencją ... ja usłyszałam od księdza... 400...450... dobrze ze siedziałam, wydaje mi się ze ciut dużo :kwasny:
mam nadzieję, ze przejdzie co łaska ale nie mniej niż... :kwasny:
 
 
izuniaP 

Dołączyła: 11 Mar 2011
Posty: 131
Skąd: łódź
Wysłany: Czw Lip 21, 2011 9:29 pm   

[ Dodano: Czw Lip 07, 2011 12:49 pm ]
Kwestia opłat... 150 zł rezerwacja terminu, natomiast msza z intencją ... ja usłyszałam od księdza... 400...450... dobrze ze siedziałam, wydaje mi się ze ciut dużo :kwasny:
mam nadzieję, ze przejdzie co łaska ale nie mniej niż... :kwasny: [/quote]


z ktorym ksiedzem rozmawialas?
 
 
kariczeq 


Wiek: 39
Dołączyła: 29 Cze 2009
Posty: 1076
Skąd: Zgierz
Wysłany: Pią Lip 22, 2011 9:51 am   

my przy płaceniu trafiliśmy na księdza Zenona, który raczej nie sprawdza kto ile daje nawet nazwał to najmniej przyjemną częścią spotkania...
_________________


udanego dnia Gość
 
 
Ańćka 

Dołączyła: 12 Kwi 2011
Posty: 12
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lip 23, 2011 2:46 pm   

rozmawiałam z takim młodym Księdzem Mariuszem.
Sama mam dylemat ile dać :/

[ Dodano: Sob Lip 23, 2011 3:49 pm ]
ostatnio jak byłam... to jeszcze usłyszałam o ofierze dla Pana Kościelnego....który posprząta pod kościołem... i ogólnie się opiekuje :P
można dostać zawrotu głowy, muszę ustalić jakąś średnią z tych opłat ;)
 
 
izuniaP 

Dołączyła: 11 Mar 2011
Posty: 131
Skąd: łódź
Wysłany: Sob Lip 23, 2011 3:01 pm   

wow
ja nic nie slyszalam o dodatkowych oplatach ciekawa jestem w jakiej kwocie sie zamkniemy?!
na razie chodzimy na nauki,ktore jak sie okazalo po 2 miesiacach, tez sa platne jakas masakra :/
 
 
cammillka 

Dołączyła: 12 Paź 2011
Posty: 95
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Paź 18, 2011 7:05 pm   

Ten Kościół jest masakryczny. Tak się złożyło, że przed weselem się przeprowadziliśmy z mężem do własnego M, a kościół ten stał się automatycznie naszą parafią.

Mieliśmy wielki problem z nimi. Nie chcieli nam wydać zgody na ślub w innym kościele, udało się dopiero za czwartym podejściem i łapówką... tak, dobrze widzicie... Łapówka w kościele... Ale jaki kościół, takie metody.

W tym kościele wszystko jest płatne. Masakra. Obiecałam sobie, że moja noga tam więcej nie postanie. I nie postanie. A parafia, drogie forumowiczki, nie jest tam, gdzie się mieszka, tylko tam, gdzie się czuje. Ale o tym dowiedziałam się niestety za późno i niestety straciłam i czas i pieniądze w Jasnogórskiej.
 
 
 
izuniaP 

Dołączyła: 11 Mar 2011
Posty: 131
Skąd: łódź
Wysłany: Czw Paź 20, 2011 6:05 pm   

dzisiaj byłam ustalić który ksiądz będzie udzielać ślubu wybór padł na M.Sicińskiego,jak do tej pory nie mielismy zadnych problemów w załatwianiu formalności w kościele, jestem bardzo zadowolona i z pani w kancelarii jak i z księży z ktorym mialam nauki przez 3 miesiące :)
wszystko załatwione czekamy na ślub 29.10.2011 :D
 
 
anulkaB 

Dołączyła: 04 Sty 2012
Posty: 14
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 04, 2012 9:37 pm   

Bralam tam slub rok temu. Wszystko przebiegło w milej atmosferze. Nie było zadnych problemów z dodatkowymi prozbami (np. wyłaczeniem swiatel by uzyskac bardziej kameralna atmosfere) Moze proposzcz troche dziwny, ale jest i tak o.k :)
 
 
tylkojego 

Wiek: 41
Dołączyła: 15 Cze 2012
Posty: 4
Skąd: ŁÓDŹ - os. Teofilów
  Wysłany: Pią Cze 15, 2012 7:15 pm   

straszny moloch Ładniejsza parafia obok - św. Alberta
_________________
Gdyby Bóg nie kochał nas- świat by jeszcze dziś nie istniał
 
 
skrzat 


Wiek: 35
Dołączyła: 30 Gru 2012
Posty: 312
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lis 02, 2013 9:39 pm   

Widzę, że temat w tym wątku troszkę "umarł", a ponieważ w przyszłym roku biorę ślub w tej parafii chciałabym go odświeżyć :wink: czy któraś z Was mogłaby się podzielić bardziej aktualnymi opiniami, radami(?) odnośnie tego Kościoła, Księży itd?
_________________
 
 
kasiulka664 

Dołączyła: 02 Paź 2013
Posty: 31
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 05, 2013 7:23 pm   

ja też jestem ciekawa, jakie są opinie:)mamy ślub we wrześniu :) póki co, co do opłat zapłaciliśmy 150 zł. w tym jest organista, 50 zł. za mszę. dodatkowo pewnie trzeba zapłacić za zapowiedzi, z tego co zrozumiałam.
 
 
skrzat 


Wiek: 35
Dołączyła: 30 Gru 2012
Posty: 312
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lut 01, 2014 8:23 pm   

a ja do wątku dodam może cenną informację, że "monopol" na wykonanie dekoracji kościoła przez Parafialną Kwiaciarnię został chyba zdjęty, gdyż dostaliśmy pozwolenie od Pani z Kancelarii na wykonanie dekoracji we własnym zakresie :smile: na wszelką okoliczność potwierdzę tę informację jeszcze u osoby trzymającej władzę, tj. Proboszcza :razz:
_________________
 
 
kunoem 


Wiek: 39
Dołączył: 05 Lut 2014
Posty: 3
Skąd: Korczyna
Wysłany: Sob Lut 15, 2014 11:21 am   

Jeszcze jest trochę opłat. Właśnie ile się daję 150 właśnie wystarczy księdzu czy trochę więcej mniej nie wiem jak na to patrzeć a organiście ? JA nie wiem jak się na to zaopatrywać
_________________
Wieczorkami gram sobie w gry - http://najlepsze-gry.pl
 
 
Monika Maria 

Dołączyła: 27 Cze 2014
Posty: 22
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 27, 2014 10:41 am   

Parafia MBJ była moją parafią przez większość życia i m.in. ze względu na pazerność proboszcza nie chciałam brać tam ślubu.
Notorycznie mówił z ambony o pieniądzach np. na ogrzewanie kościoła a w praktyce grzali tylko sobie za ołtarzem a ludzie zimą marzli.

W kwestii cen: za wypis chrztu z adnotacją o bierzmowaniu (czyli standardowy papier ślubny) opłata"co łaska" ale "proboszcz sugeruje 50 zł".
Zostawiłam 30 zł, może dałabym więcej gdyby nie ta sugestia, jak to się mówi chytry 2 razy traci.
 
 
M i A 

Dołączyła: 29 Sty 2015
Posty: 13
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lut 13, 2015 12:58 pm   

My będziemy tam mieć ślub, póki co zapłaciliśmy 150 zł za organistę i 50 zł za mszę.. a co dalej okażę się na początku marca bo musimy wtedy załatwić resztę formalności. Może ktoś podzieli się opinią jak wygląda dekoracja w kościele /zapomnieliśmy spytać/?
_________________

 
 
dziduunia 

Dołączyła: 18 Cze 2015
Posty: 57
Skąd: łódź
Wysłany: Wto Lip 28, 2015 11:20 am   

Moja Parafia, gdyż mieszkam na Widzewie... sluchajcie co jak co, ale w zyciu nie zdecydowalabym się na ślub w tym Kosciele. Kościół nastawiony na kase, a nie na wiernych. przyklad? już o nim kiedys pisalam ale powtórze: chcielismy naszą Pannę M. ochrzcić wiec poszlismy do parafi po zaswiadczenie o mozliwosc chrztu dziecka w innej parafie (od poczatku wiedzielismy ze nie chcemy tu chrzcic) w kancelarii byla Pani. rozmawiamy rozmawiamy Pani zaczela wypisywać papierek po czym mowi: to bedzie kosztowało, co łaska minimum 50 zł. moj narzeczny się oburzył ze padlo takie stwierdzenie i zaczął dyskutować. nie bede przytuaczac dokladnie dyskusji bo to nie ma znaczenia, ale przytocze jeszcze jedną kwestię: Pani zaprosila nas na inny dzien do proboszcza by ta kwestie wyjasnic. moj narzeczony zapytal czy probosz tez bedzie żądał minimalnych kwot. na to Pani odpowidziala ze probosz to bedzie chcial od Panstwa: co laska Minimum 100 zł. w tej parafii "co łaska" wymaga minimalnych kwot. jak opowiadamy o problemach z naszą parafią a propo zalatwiania formalnosci slubnych w innych parafiach to uwaga: nawet nie musimy podawać nazwy parafii a pytają się nas czy to chodzi o tą wlasnie parafię gdyz ona jest taka problemowa i wierni z tej parafii zawsze mają pod górę. to jeden z przykladów az bałabym się "pytac" ile byśmy musieli wydać na ślub.

dodam jeszcze kwestię wizyty Księdza po Kolędzie: nie ważne ze mieszkamy tu ponad 2 lata i przyjmowalismy księdza, nie ważne jest to ze nie jestesmy do tej pory wpisani w parafialny rejestr jako "nowi" parafianie. wazne jest to czy była koperta gdyż to bylo skrupulatni odhaczone przy wizycie.
Ostatnio zmieniony przez dziduunia Wto Lip 28, 2015 11:26 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
martula_87 

Wiek: 36
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 833
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lip 28, 2015 8:59 pm   

dziduunia, to też aktualnie moja parafia mam podobne zdanie.
Nam udało się zrobić chrzest w innej parafii bez zaświadczeń ale od razu zapowiedziano nam żeby nie przyznawać się gdzie dziecko było chrzczone jak ksiądz będzie chodził po kolędzie.
Nie lubię nawet chodzić do tej parafii ciągle tylko kasa kasa kasa a to ten blok dał za mało a to tamten iid. Już nie mówiąc o tym że kasę nie zbierają tylko po kolędzie ale i w trakcie roku zdarzają się wizyty żeby wspomóc biedną parafię szkoda że oni nie garną się do pomocy.
_________________

 
 
EP Mucha 


Wiek: 36
Dołączyła: 18 Lip 2014
Posty: 12
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 05, 2015 1:12 pm   

Braliśmy w tej Parafii ślub, ponieważ od dziecka jesteśmy z nią związani. Muszę jednak przyznać, że to nie był dobry pomysł. Jesteśmy bardzo rozczarowani postawą duchownych. Nie spodziewaliśmy się, że tak to wszystko wygląda "od zaplecza". Wstyd....
_________________
EP Mucha
12 lat za nami - przed nami całe życie :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl