Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Wrastające paznokcie u nóg
Autor Wiadomość
izunia_82 

Wiek: 41
Dołączyła: 07 Lis 2007
Posty: 1376
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lut 13, 2009 1:56 pm   Wrastające paznokcie u nóg

Mam problem z wrastającymi paznokciami u nóg, próbowałam już różnych sposobów ich obcinania, ale niestety bez rezultatów. Oprócz tego jeden paznokieć jakoś dziwnie mi rośnie, tzn. krzywo, tak jakby w bok. Lekarz pierwszego kontaktu powiedział mi, że powinnam się zgłosić do salonu kosmetycznego, który zajmuje się zwyrodnieniami paznokci, ale nie polecił mi żadnego konkretnego bo sam nie zna. Może Wy dziewczyny będziecie mi w stanie pomóc i kogoś polecić, jakiegoś dobrego specjalistę bo strasznie boli, a poza tym jak będzie lato, to aż wstyd z takim paznokciem chodzić :oops:
_________________


 
 
evelinka 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lut 2008
Posty: 554
Skąd: ja to mogę wiedzieć?
Wysłany: Pią Lut 13, 2009 2:06 pm   

Ja słyszałam, że zrobienie sobie żeli lub akryli na takich paznokciach pomaga. Pytałam nawet kosmetyczki o to i potwierdziła.
 
 
izunia_82 

Wiek: 41
Dołączyła: 07 Lis 2007
Posty: 1376
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lut 13, 2009 2:19 pm   

A mi właśnie kosmetyczka odradziła, powiedziała, że najpierw ten paznokieć (co krzywo rośnie) powinien być wyprofilowany z powrotem na swoje miejsce, i dopiero wtedy kombinować dalej, ale ona się tego nie podejmie bo dla niej ten paznokieć powinien być wyrwany i kolejny rósłby wtedy prawidłowo. Podobno jest specjalistyczny salon kosmetyczny na Piotrkowskiej, który zajmuje się takimi zwyrodnieniami i mają odpowiedni sprzęt, ale za cholerę nie mogę go znaleźć w necie, chyba nie mają swojej strony internetowej. Kosmetyczka mówiła mi też, że zakładają tam takie specjalne metalowe "zawiasy" na wrastające paznokcie, w których chodzi się około miesiąca i później już jest w porządku.
_________________


 
 
evelinka 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lut 2008
Posty: 554
Skąd: ja to mogę wiedzieć?
Wysłany: Pią Lut 13, 2009 3:52 pm   

Moja mama ma ten problem i jak jej bardzo wrósł ten paznokieć, to musiała się zgłosić do chirurga na zerwanie paznokcia. Ale jeśli jesteś na etapie przed wizytą do lekarza, to fakt najpierw idź do niego, a potem do kosmetyczki
 
 
izunia_82 

Wiek: 41
Dołączyła: 07 Lis 2007
Posty: 1376
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lut 13, 2009 8:50 pm   

Podobno salon kosmetyczny na Piotrkowskiej 182 zajmuje się takimi paznokciami więc może mi pomogą, a jak nie to nie pozostanie mi nic innego jak kolejna wizyta u swojego lekarza i prośba o skierowanie do chirurga. Trochę mnie to przeraża, ale chyba nie będę miała innego wyjścia.
_________________


 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lut 13, 2009 10:25 pm   

do nas czasem przychodzą osoby z wrastającymi paznokciami czy halluksami.
Sama mam problem z wrastającymi paznokciami.
Regularny pedicure, opiłowywanie paznokci na kwadrat pomaga. Jeżeli ktoś ma dużo poważniejszy problem polecam klamry na paznokcie. U nas jeszcze tego nie ma. A z chęcią sama bym sobie założyła.
Co do akrylu - nie próbowałabym z tą metodą.
W salonie mamy fajny preparat do przygotowania paznokci powrastanych do pedikiuru.
Preparat nanosimy codziennie pomiędzy wał paznokciowy a paznokieć. Po tyg robimy zabieg.
Polecam również co takiego. Po wymoczeniu stóp z watki lub wacika zrobić maleńki rulonik i wcisnąć w szczelinę między wałem a paznokciem. Takie waciki można zmieniać codziennie. W stanie zapalnym można pokryć maścią typu Argosulfan.
Pomaga bo tampon odpycha wał od paznokcia i sprawia że paznokieć kierowany jest na właściwy tor.
_________________
 
 
 
izunia_82 

Wiek: 41
Dołączyła: 07 Lis 2007
Posty: 1376
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lut 13, 2009 10:28 pm   

misia-misia, a może Ty wiesz gdzie zakłada się te klamry :?: :?: :?:
_________________


 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lut 13, 2009 10:33 pm   

właśnie nie bardzo :-?
_________________
 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lut 14, 2009 11:48 pm   

Na innym forum dziewczyny polecają płyn Scholla na wrastające paznokcie oraz wizytę u dermatologa jako właściwego specjalisty.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lut 14, 2009 11:53 pm   

ja bym bardziej polecała płyn Gewohla... to typowo profesjonalna firma produkująca preparaty do stóp. Podobno już można dostać ich produkty w aptekach i salonach.
Co do dermatologa... nie bardzo widzę celu. Bardziej polecałabym kosmetyczkę wykonującą pedicure leczniczy. Sama miałam robiony i teraz już sama go sobie robię.
Tamponady paznokci mogą pomóc (mnie pomagają), klamry. W najgorszym przypadku zerwanie paznokcia - drastyczne ale i nie do końca skuteczne. Znam przypadki, gdzie ponownie odrastający paznokieć na nowo wrastał.
_________________
 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lut 14, 2009 11:55 pm   

A scholl nie jest profesjonalny? Tyle że bardziej dostępny.


misia-misia napisał/a:
Co do dermatologa... nie bardzo widzę celu.

Przepisuję tylko infomację. Na logikę mi osobiście się wydaje, że lekarz "skórny" ma jednak jakieś pojęcie o problemie.

[ Dodano: Sob Lut 14, 2009 11:59 pm ]
Znalezione w necie:
Cytat:
Kontaktu z lekarzem wymaga:
Wrastający paznokieć wymaga szczególnego, opisanego poniżej postępowania.
Jeżeli pomimo tego dolegliwości nie ustępują lub nawet nasilają się, należy zasięgnąć porady lekarza.
Pilnego kontaktu z lekarzem wymaga wystąpienie objawów bakteryjnego zakażenia wału paznokciowego lub całego palca.

http://www.emedica.pl/szc...p3?nr=169&typ=1 - szeroko o problemie

http://uroda.rb.pl/proktologia/paznokcie.html - ze zdjęciami
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lut 15, 2009 12:10 am   

kryszka napisał/a:
A scholl nie jest profesjonalny? Tyle że bardziej dostępny.


jak dla mnie mało profesjonalny i dlatego szeroko dostępny...

kryszka napisał/a:
Na logikę mi osobiście się wydaje, że lekarz "skórny" ma jednak jakieś pojęcie o problemie.


o problemie i owszem, pojęcie ma... tylko nie bardzo zajmie się oczyszczaniem wału paznokciowego z dużym stanem ropnym... przynajmniej ja nie znam osobiście takich dermatologów. Odsyłają od razu do chirurga...
I z tego co pamiętam dermatolog odsyłał mnie do kosmetyczki zajmującej się pedicurem typowo leczniczym i zakładaniem klamer. Bo on tego nie zrobi...

a i jeszcze jedno...
Kryszko, pokazałaś stronkę ze zdjęciami. Tam z boku sa opisane metody leczenia i min. Rurki Sulci-Protektor. One działają podobnie jak ta tamponada opisana przeze mnie :)
_________________
 
 
 
gabrycha 

Wiek: 43
Dołączyła: 08 Kwi 2008
Posty: 16
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lut 15, 2009 12:26 am   

Dermatolog nic nie zrobi z wrastającym paznokciem, chirurg zerwie paznokcia, co jest bolesne i zazwyczaj nieskuteczne.
Płyny zmiękczające owszem są skuteczne, ale niestety nie zawsze. Czasem bez klamry się nie obejdzie.
Tak jak misia-misia, uważam że nie ma porównania między produktami Scholl a Gehwol. Scholl jest marką apteczną a Gehwol profesjonalną.
 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lut 15, 2009 12:29 am   

gabrycha napisał/a:
Scholl jest marką apteczną


i ostatnimi czasy marketową...

ja już od dawna zastanawiam się nad klamrami. Zwłaszcza, że na lato chciałabym sobie wyprowadzić pazurki. Póki co ratuję się gewohlem i tamponadami. I jest na razie ok.
Ale bez klamer się nie obejdzie...
A kiedyś było tak fajnie, pazurki nie wrastały :(
_________________
 
 
 
dymocha 

Wiek: 43
Dołączyła: 17 Mar 2006
Posty: 115
Skąd: łódź
Wysłany: Wto Mar 17, 2009 12:54 pm   

Niedawno trafiłam w gazecie na artykuł o wrastających paznokciach. Pani, która się wypowiadała m. in. o klamrowaniu była specjalistą medycznego pedicure. Znalazłam jej gabinet na Lutomierskiej. Może którejś z Was się przyda? :)
_________________
 
 
resta82 


Dołączyła: 22 Sty 2009
Posty: 51
Skąd: łódź
Wysłany: Wto Mar 17, 2009 8:49 pm   

Może pomogę, moja miała duze problemy z paznokciami. Groziło jej chirurgiczne usunięcie paznokci. przeczytałam kiedyś artykuł w gazecie o domowym sposobie przeciwdziałania wrastaniu się paznokcie. Zastosowałm to u mamy i pomogło, ale nie obyło sie bez bólu!!! Mianowiecie należy stopy bardzo dobvrze wymoczyc, najlepiej w ciepłej wodzie z solą i mydłem. Następnie osuszyc ręcznikiem. Z waty kosmetycznej należy zrobc malutkie kuleczki i "powciskac" je pod paznokiec- dosłownie w miejscu gdzie sie wrasta (czyli 2 na jeden paznokiec). Zostawic na kilka dni, po pewnym czasie nalezy zabieg powtórzyc zmieniajac kuleczki na nowe. Naprawę wystarcza odrobina waty, aby paznokiec nie dotykał skóry. Powinno sie to powtarzac dopóki paznokiec nie zmieni kierunku odrostania. Zabieg boli ale naprawdę warto.
 
 
izunia_82 

Wiek: 41
Dołączyła: 07 Lis 2007
Posty: 1376
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 17, 2009 9:56 pm   

dymocha, a możesz podać dokładniejszy adres :?: :?: :?:
_________________


 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 16, 2009 11:30 pm   

resta82 napisał/a:
należy stopy bardzo dobvrze wymoczyc, najlepiej w ciepłej wodzie z solą i mydłem. Następnie osuszyc ręcznikiem. Z waty kosmetycznej należy zrobc malutkie kuleczki i "powciskac" je pod paznokiec- dosłownie w miejscu gdzie sie wrasta (czyli 2 na jeden paznokiec). Zostawic na kilka dni, po pewnym czasie nalezy zabieg powtórzyc zmieniajac kuleczki na nowe. Naprawę wystarcza odrobina waty, aby paznokiec nie dotykał skóry.


to jest właśnie tamponada o której pisałam :cool:

bardzo pomaga to przy wrastających paznokciach
Ja np oprócz tamponady z wacika zakraplam jeszcze płynem Gehwol płyn zmiękczający paznokcie

_________________
 
 
 
Mroweczka 

Wiek: 37
Dołączyła: 10 Lip 2008
Posty: 79
Skąd: łódź
Wysłany: Pią Lis 13, 2009 4:48 pm   

Moj maz mial z tym problem i udalo sie wyleczyc . Poszedl na klamry a pozniej ja mu je leczylam i powiem jedno NIE MACZAJCIE W WODZIE NOG JAK MACIE WRASTAJACE PAZNOKCIE!!!!jest to ulga chwilowa skora jest miekka i lepiej wrastaja!! Leczenie nie jest trudne jeśli ktoś ma taki problem to na pw napisac powiem jak leczylam mezowi. A i jak zauwazycie juz lekkie rwrastanie nie w stanie zaawansowanym dzialajcie!
_________________
 
 
Magdzik
[Usunięty]

Wysłany: Pią Lip 16, 2010 11:42 am   

Mi w dużym palcu też wrasta z boku paznokieć.Ale jak już czuję,że zaczyna mi wrastać to używam elektrycznego zestawu do paznokci.Tam mam taką końcówkę z pilniczkiem(takie wiertełko małe ze spiczastym zakończeniem) i to mi świetnie piłuje paznokieć w kącikach.Po wypiłowaniu jest ogromna ulga :)
 
 
Brinka 


Wiek: 42
Dołączyła: 30 Wrz 2009
Posty: 1360
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Sob Lip 17, 2010 12:08 pm   

Od kilku dni mam cały zaropieły paznokieć, a własciwie wał pry paznokciu, boli jak nie wiem co, boję się ze nie będę mogła przez niego tańczyć na własnym weselu. Przejdę się może so kosmetyczki i zapytam o ten gewohl, wydaje mi się że widziałam taki plakat.
_________________

Dużo słońca dla Ciebie Gość
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl