Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Formalności
Autor Wiadomość
skalimonka 
żona skalimona


Wiek: 38
Dołączyła: 05 Gru 2008
Posty: 2003
Skąd: UK
Wysłany: Nie Gru 06, 2009 6:09 pm   

Z USC trzeba wszystko odbierac osobiscie, chyba ze mozna sie postarac o upoważnienie, ale chyba trzebaby miec takie od notariusza. Wiem na pewno, ze nie wydadza nic nikomu innemu i tak samo skladac wniosek trzeba samodzielnie. Co innego jesli chodzi o parafie, tam akty chrztu moze wziac ktos z rodziny.
_________________
Ostatnio zmieniony przez skalimonka Nie Gru 06, 2009 7:11 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ava 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lut 2008
Posty: 3728
Skąd: Bełchatów/Łódź
Wysłany: Nie Gru 06, 2009 6:25 pm   

skalimonka napisał/a:
Z USC trzeba wszystko odbierac osobiscie, Co innego jesli chodzi o parafie, tam akty urodzenia moze wziac ktos z rodziny.

Niestety nie do końca masz rację :roll: Z USC akt urodzenia mogą odebrać także rodzice, tak było w moim przypadku - odpis został wydany mojemu Tacie.
Natomiast jeśli chodzi o parafie, to przecież tam nie wydają aktów urodzenia, tylko metryki chrztu... Podejrzewam, że również rodzicom mogą one zostać wydane :roll:
_________________
Nasz ślub - 05.09.2009r.

 
 
skalimonka 
żona skalimona


Wiek: 38
Dołączyła: 05 Gru 2008
Posty: 2003
Skąd: UK
Wysłany: Nie Gru 06, 2009 7:14 pm   

Tak, przepraszam, chodziło mi oczywiscie o akty chrztu z kosciola :) Juz poprawilam poprzedniego mylnego posta. Jesli zaś chodzi o skladanie wnioskow i odbieranie dokumentow w USC, to mnie poinformowano, ze trzeba to zrobic osobiscie, nawet Pan, ktory mi tej informacji udzielal (w okienku, w ktorym wydaja wnioski), wytlumaczyl, ze nie moze nikomu innemu wydac odpisu, bo jest on jak dowod osobisty, zaswiadcza o tożsamości człowieka, i kto inny mógłby sie z nim za mnie podac, tak wiec nie wiem skąd te rozbierzności.
_________________
 
 
ava 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lut 2008
Posty: 3728
Skąd: Bełchatów/Łódź
Wysłany: Nie Gru 06, 2009 9:02 pm   

Zgodnie z art. 83 ust. 1 ustawy z dnia 29 września 1986 r. Prawo o aktach stanu cywilnego odpisy aktów stanu cywilnego (do których należy przecież także akt urodzenia) wydaje się na wniosek sądu lub innego organu państwowego, osoby, której stan cywilny został w akcie stwierdzony, jej wstępnego, zstępnego, rodzeństwa, małżonka lub przedstawiciela ustawowego. Tu jest cała ustawa -> http://www.abc.com.pl/serwis/du/2004/1688.htm radzę podsunąć ten artykuł urzędnikowi, z którym rozmawiałaś :mrgreen:
_________________
Nasz ślub - 05.09.2009r.

 
 
kasialeo 

Dołączyła: 27 Lis 2009
Posty: 11
Skąd: lodz
Wysłany: Pon Gru 07, 2009 10:24 am   

Dzieki dziewczyny za odpowiedz.
Powiedzcie mi jeszcze tylko 1 rzecz. z USC musze wyciagnac akt urodzenia i potem na podstawie tego aktu to zaswiadczenie stwierdzajace brak okolicznosci wykluczajacych malzenstwo, dobrze to rozumiem? czy jeden dokument nie jest wcale zalezny od drugiego? I z tego co wiem to zaswiadczenie nie mozna wyciagnac wczesniej niz 3 miesiace przed slubem, jest to prawda? i co w przypadku aktu urodzenia? tez nie moze byc starszy niz 3 miesiace?
Dopytuje sie o to czy moze te dokumenty odebrac ktos z rodziny (no i tez zlozyc wnioski) bo mieszkam w Hiszpanii wiec ciezko mi tak byloby przyjezdzac co 2 tygodnie :)
Pozdrowionka
 
 
skalimonka 
żona skalimona


Wiek: 38
Dołączyła: 05 Gru 2008
Posty: 2003
Skąd: UK
Wysłany: Pon Gru 07, 2009 10:27 am   

Wiesz ja z urzędasami nie lubię dyskutować, bo można tylko pogorszyć swoją sytuację, a ja się spieszyłam i może gdybym bardzo potrzebowała, to dowiedzialabym sie jak to jest, a raczej jak powinno być. :razz: Spytałam jego, ale mimo, że odpowiedz byla negatywna, nie przejęłam się tym za bardzo, bo miałam inne wyjście z sytuacji. Dobrze jednak, ze przytoczyłaś tą podstawę prawną, bo ktos inny, kto bedzie czytał forum, może bardziej potrzebować niż ja i wtedy będzie mógł urzędnika przycisnąć. Niestety świadczy to o niekompetencji urzędników :roll:

[ Dodano: Pon Gru 07, 2009 10:35 am ]
Kasialeo, poczytaj troche co jest wyzej napisane. Kto moze wyciagnac i odebrac wlasnie zostalo dzieki Avie wyjasnione. Akt urodzenia musisz miec, zeby spisac papier o braku przeciwskazan do slubu. Akt urodzenia jest wazny dlugo, to znaczy nawet pare lat. Idziesz z tym aktem urodzenia i dowodem (oraz z przyszlym mężem i jego aktem) i wtedy wydaja Ci papier o braku przeciwskazan - nie dalej niz 3 miesiace przed slubem.
_________________
 
 
ava 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lut 2008
Posty: 3728
Skąd: Bełchatów/Łódź
Wysłany: Pon Gru 07, 2009 12:53 pm   

kasialeo napisał/a:
Dopytuje sie o to czy moze te dokumenty odebrac ktos z rodziny (no i tez zlozyc wnioski) bo mieszkam w Hiszpanii wiec ciezko mi tak byloby przyjezdzac co 2 tygodnie :)

Z tego co się orientuję to odpis aktu urodzenia nie ma daty ważności :)

Natomiast nie wiem jak to jest z tym zaświadczeniem stwierdzajacym brak okoliczności wykluczajacych malżenstwo - ale podejrzewam, że trzeba to zrobić osobiście, bo (przynajmniej w naszym przypadku tak było) równocześnie z jego załatwianiem składaliśmy oświadczenia dotyczące, np. mojego nazwiska, czy tego czy istnieje między nami jakieś pokrewieństwo. A to trzeba zrobić osobiście :roll:
_________________
Nasz ślub - 05.09.2009r.

 
 
yennefer 

Dołączyła: 14 Wrz 2008
Posty: 641
Skąd: nowhere
Wysłany: Pon Gru 07, 2009 2:43 pm   

ava napisał/a:
zaświadczeniem stwierdzajacym brak okoliczności wykluczajacych malżenstwo - ale podejrzewam, że trzeba to zrobić osobiście

Osobiście za I razem, przy odbiorze już nie trzeba.
 
 
ava 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lut 2008
Posty: 3728
Skąd: Bełchatów/Łódź
Wysłany: Pon Gru 07, 2009 2:53 pm   

My odbiór tego zaświadczenia mieliśmy po 15 minutach od złożenia oświadczeń :mrgreen: Ale w innych urzędach może być inaczej :roll:
_________________
Nasz ślub - 05.09.2009r.

 
 
kasialeo 

Dołączyła: 27 Lis 2009
Posty: 11
Skąd: lodz
Wysłany: Pon Gru 07, 2009 3:29 pm   

Myslicie ze jedna wizyta w USC wystarczy? to znaczy akt urodzenia wyciagnie mi mama wczesniej. chodzi mi o to czy jak juz oboje pojdziemy pojdziemy z aktami urodzenia i z dowodami do USC czy dadza nam to zaswiadczenie od razu? bo postraszyla mnie kolezanka ze ona az 2 razy byla bo od razu nie dali..
 
 
ava 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lut 2008
Posty: 3728
Skąd: Bełchatów/Łódź
Wysłany: Pon Gru 07, 2009 3:39 pm   

Tak jak wyżej napisałam - w poszczególnych urzędach może być różnie :roll: My dostaliśmy zaświadczenie niemalże od ręki, ale to jest urząd na wsi, gdzie petentów w tych sprawach nie ma zbyt dużo. Radzę się zorientować jak to wygląda w Twoim USC :)
_________________
Nasz ślub - 05.09.2009r.

 
 
szaraczarownica 
zgryźliwy tetryk


Wiek: 39
Dołączyła: 15 Mar 2008
Posty: 1429
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Gru 07, 2009 3:54 pm   

USC Łódź - Bałuty na Zgierskiej to dokładnie tydzień oczekiwania. I to jest standard, bo każdy dostawał taki termin.
_________________

 
 
sheria 

Wiek: 38
Dołączyła: 05 Sty 2010
Posty: 175
Skąd: Zgierz
Wysłany: Wto Sty 05, 2010 9:24 pm   

Cześć.. ja mam pytanie.. ponieważ, z tego co dowiadywałam się ostatnio wynika, że nastąpiły zmiany w formalnościach związanych ze ślubem konkordatowym.. i obecnie to kościół w którym bierze się ślub załatwia wszystkie formalności z USC, a to skąd odbiera się papierek potwierdzający zawarcie małżeństwa to już można odebrać tam gdzie wygodniej, czy w kościele czy w USC (że niby do uzgodnienia). Więc jak to właściwie jest??
_________________
Jestem tu w chwili kiedy mnie nie ma
-ot-
chwila dla świata zapomnienia..




 
 
tulipan87 
w pełni rozkwitu...


Wiek: 36
Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 827
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sty 05, 2010 9:37 pm   

sheria napisał/a:
Więc jak to właściwie jest??

Byliśmy niedawno(jakiś tydzień temu) z narzeczonym u księdza i kazał nam załatwiać wszystko jak dotychczas(tzn. z aktem urodzenia do USC po zaświadczenie i z tym do niego). Nie wspominał nic o zmianach w tej kwestii. Ale oczywiście nie wykluczam, że mógł być niedoinformowany :D
_________________
 
 
mysza83 


Wiek: 41
Dołączyła: 18 Lut 2009
Posty: 512
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 08, 2010 7:20 pm   

Dziewczyny, pojawiły się pewne rozbieżności, więc pytam - jak to jest? Czy do podpisania protokołu przedślubnego potrzebujemy też zaświadczenia o braku przeciwwskazań? Czy to już późniejszy etap dostarczania dokumentów?
_________________


 
 
skalimonka 
żona skalimona


Wiek: 38
Dołączyła: 05 Gru 2008
Posty: 2003
Skąd: UK
Wysłany: Pon Lut 08, 2010 7:39 pm   

mysza83 napisał/a:
Czy do podpisania protokołu przedślubnego potrzebujemy też zaświadczenia o braku przeciwwskazań?


Nam ksiadz powiedzial, ze musimy miec zaswiadczenie z USC jak do niego przyjdziemy spisywac protokół i reszte papierów tez, to znaczy akty chrztu, nauki itp
_________________
 
 
mysza83 


Wiek: 41
Dołączyła: 18 Lut 2009
Posty: 512
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 08, 2010 7:42 pm   

skalimonka napisał/a:
Nam ksiadz powiedzial, ze musimy miec zaswiadczenie z USC jak do niego przyjdziemy spisywac protokół i reszte papierów tez, to znaczy akty chrztu, nauki itp

I ja też tak właśnie myślałam, wydawało mi się, że dobrze pamiętam to co powiedział ksiądz, ale martka mówi, że podpisywała bez tego zaświadczenia... Widać u niej jest inaczej.
_________________


 
 
...martusia.... 

Dołączyła: 20 Lut 2009
Posty: 22
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 09, 2010 12:43 pm   

a ja mam inne pytanie. Otóż urodziłam się w innym mieście niż mieszkam, a jeszcze gdzie indziej mój luby ;/ I teraz tak, akt chrztu muszę mieć z kościoła, w którym byłam ochrzczona, akt urodzenia, gdzie byłam zgłoszona, a papierek o braku przeciwwskazań do małżeństwa gdzie mogę załatwić? W miejscu gdzie jestem zameldowana mam się stawić z narzeczonym czy muszę jechać tam gdzie się urodziłam?
Ostatnio zmieniony przez ...martusia.... Wto Lut 09, 2010 12:59 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mysza83 


Wiek: 41
Dołączyła: 18 Lut 2009
Posty: 512
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 09, 2010 12:56 pm   

...martusia.... napisał/a:
W miejscu gdzie jestem zameldowana mam się stawić z narzeczonym czy muszę jechać tam gdzie się urodziłam?


Z tego co wiem w miejscu zameldowania, ale warto dopytać.
A z kościoła musisz mieć akt chrztu ;)
_________________


 
 
...martusia.... 

Dołączyła: 20 Lut 2009
Posty: 22
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 09, 2010 1:02 pm   

Dzięki za odpowiedź. Za dużo tego kręcenia i już mi się wszystko miesza. Wiem, że akt urodzenia można załatwić pocztą, ale czy akt chrztu też? Bo szczerze mówiąc nie mam czasu jechać pół Polski, żeby odebrać 2 papierki i też nie wiadomo czy dostanę je od ręki ;/

już poprawiłam, oczywiście akt chrztu z kościoła, a nie akt urodzenia ;)
 
 
mysza83 


Wiek: 41
Dołączyła: 18 Lut 2009
Posty: 512
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 09, 2010 1:04 pm   

Co do aktu chrztu nie jestem pewna, ale chyba pocztą nie załatwisz, w każdym razie wiem na pewno, że nie musisz osobiście, może Ci to załatwić ktoś z rodziny. Mojemu narzeczonemu wszystkie dokumenty z kościoła załatwiał jego tata, bo nie było możliwości zrobienia tego osobiście.
_________________


 
 
...martusia.... 

Dołączyła: 20 Lut 2009
Posty: 22
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 09, 2010 1:09 pm   

Jeszcze dla pewności zadzwonię do tego kościoła i się dowiem dokładnie, o ile się dodzwonię bo rodzice mówili, że przed moją pierwszą komunią załatwiali to osobiście, a akt wypisywała starsza zakonnica, która prawie nic nie słyszała :razz:

trochę poszperałam i wyszukałam w innym temacie, że można załatwić to listownie ;)
Ostatnio zmieniony przez ...martusia.... Wto Lut 09, 2010 1:17 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
skalimonka 
żona skalimona


Wiek: 38
Dołączyła: 05 Gru 2008
Posty: 2003
Skąd: UK
Wysłany: Wto Lut 09, 2010 1:58 pm   

...martusia...., papier o braku przeciwskazan do ślubu musisz zalatwiac w Urzedzie Stanu Cywilnego podporządkowanemu po parafii wktórej bierzecie ślub!!! A akt urodzenia w urzedzie w ktorym jest archiwum w Twoim miescie.
_________________
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 09, 2010 2:02 pm   

skalimonka napisał/a:
...martusia...., papier o braku przeciwskazan do ślubu musisz zalatwiac w Urzedzie Stanu Cywilnego podporządkowanemu po parafii wktórej bierzecie ślub!!!

Nie.

Akt ślubu odbiera się w USC zgodnym z parafią ślubu, dokumenty do ślubu (brak przeciwskazań) załatwia się w USC zgodnym z meldunkiem obojętnie którego narzeczonego.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
skalimonka 
żona skalimona


Wiek: 38
Dołączyła: 05 Gru 2008
Posty: 2003
Skąd: UK
Wysłany: Wto Lut 09, 2010 2:26 pm   

kryszka napisał/a:
Akt ślubu odbiera się w USC zgodnym z parafią ślubu, dokumenty do ślubu (brak przeciwskazań) załatwia się w USC zgodnym z meldunkiem obojętnie którego narzeczonego.


Czyli, jeśli bierzemy ślub w innej parafii niz należymy, to załatwiamy papiery w innym urzedzie stanu cywilnego i w innym odbieramy?? I co to znaczy obojetnie ktorego narzeczonego? Jak oboje jestesmy zameldowani w innej czesci miasta, to bez znaczenia w ktorym USC zalatwimy potwierdzenie o braku przeciwwskazan??
Dziwne... do tej pory myślałam, ze mniej więcej rozumiem te formalności... zreszta ksiądz wyraźnie nam powiedział, do którego urzedu mamy się udać zalatwiac papiery i nie rozdzielał bynajmniej na dostanie dokumentu lub odebranie.
_________________
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 09, 2010 2:37 pm   

skalimonka napisał/a:
jeśli bierzemy ślub w innej parafii niz należymy, to załatwiamy papiery w innym urzedzie stanu cywilnego i w innym odbieramy?

Jeśli parafia podlega pod inny USC niż ten, w którym będziecie załatwiać papiery (patrz niżej), to tak, akt ślubu będziecie odbierać w innym USC.

skalimonka napisał/a:
I co to znaczy obojetnie ktorego narzeczonego? Jak oboje jestesmy zameldowani w innej czesci miasta, to bez znaczenia w ktorym USC zalatwimy potwierdzenie o braku przeciwwskazan??

Bez znaczenia, byle by to był urząd jednego z was.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
skalimonka 
żona skalimona


Wiek: 38
Dołączyła: 05 Gru 2008
Posty: 2003
Skąd: UK
Wysłany: Wto Lut 09, 2010 2:51 pm   

Aha! Czyli jeżeli jedno z nas należy (jest zameldowane) do urzedu stanu cywilnego odpowiedniego(tego samego) dla parafii w ktorej bierzmy ślub, rozumiem, że tylko w tym jednym załatwiamy wszystkie dokumenty... dlatego ksiadz wskazal nam urząd... pomieszanie z poplątaniem :P Dzieki Kryszka :razz:

[ Dodano: Wto Lut 09, 2010 2:58 pm ]
Ale jeszcze sie upewnie, podajac przyklad...
załóżmy, że pan mlody nalezy do urzedu na Widzewie, panna mloda na Srodmiesciu, ale parafia w ktorej bierzmy ślub tez należy do Widzewa, wtedy załatwiamy wszystko w urzedzie na Widzewie :-)
Jesli natomiast pan mlody nalezy do urzedu na Widzewie, panna mloda na Srodmiesciu, ale ślub biorą w kosciele należącym do urzedu stanu cywilnego na Bałutach, wtedy zalatwiaja papiery(zaswiadczenie o braku przeciwskazan do slubu) na Srodmiesciu badz na Widzewie, ale odbieraja na Bałutach (akt slubu). Tak? :wink:
_________________
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 09, 2010 3:54 pm   

skalimonka napisał/a:
Tak? :wink:

Tak :lol:
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
...martusia.... 

Dołączyła: 20 Lut 2009
Posty: 22
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 09, 2010 11:10 pm   

Akt urodzenia odbiera się w mieście, w którym się urodziło, a nie w którym jest się zameldowanym, bo przecież papiery "nie chodzą" za nami. A szkoda, bo by było mniej plątania dla nas, klientów urzedów ;P
 
 
Tissaia 
pani stara*


Wiek: 38
Dołączyła: 14 Kwi 2008
Posty: 536
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lut 14, 2010 5:40 pm   

skalimonka napisał/a:
załóżmy, że pan mlody nalezy do urzedu na Widzewie, panna mloda na Srodmiesciu, ale parafia w ktorej bierzmy ślub tez należy do Widzewa, wtedy załatwiamy wszystko w urzedzie na Widzewie :-)


W przypadku pary Widzew-Śródmieście i tak nie ma różnicy, bo obie dzielnice załatwiają wszystko na Piłsudskiego 100.
_________________
*Mój wieczór panieński, etap szaleństw w klubie, przyplątuje się jakiś facet i zwraca do mojej zamężnej już wtedy koleżanki:
-To ty jesteś ta panna młoda?
Koleżanka:
-Nie, ja jestem już pani stara...

Mission accomplished 06.06.09. :)
 
 
Pecetka 

Dołączyła: 14 Kwi 2009
Posty: 44
Skąd: Lodz
Wysłany: Pią Kwi 02, 2010 10:14 am   

Czy mozecie mi powiedziec czy protokół spisuje sie przed czy po zapowiedziach?
I jeszcze jedno czy do zapowiedzi potrzebne sa jakieś dokumenty, czy to dopiero po zapowiedziach???
_________________
 
 
skalimonka 
żona skalimona


Wiek: 38
Dołączyła: 05 Gru 2008
Posty: 2003
Skąd: UK
Wysłany: Pią Kwi 02, 2010 11:26 am   

Pecetka napisał/a:
Czy mozecie mi powiedziec czy protokół spisuje sie przed czy po zapowiedziach?
I jeszcze jedno czy do zapowiedzi potrzebne sa jakieś dokumenty, czy to dopiero po zapowiedziach???

U nas bylo tak, ze trzeba isc do ksiedze ze wszystkimi dokumentami (akty chrztu, akty urodzenia, bierzmowanieitp) podpisac protokol przedslubny i wtedy ksiadz dal karteczki do spowiedzi i wtedy daje tez na zapowiedzi (chodz nas akurat zapowiedzi ominęły).
_________________
 
 
Kleo_85 

Dołączyła: 17 Lis 2009
Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Maj 30, 2010 1:45 pm   

A ja mam inne pytanie (jeśli gdzieś już zostało zadane, a ja tego nie zauważyłam, to bardzo przepraszam). Nasz ślub odbędzie się w parafii Pana młodego. Ja jestem z Łodzi i załatwiłam już w USC akt urodzenia i w kościele akt chrztu z adnotacją o bierzmowaniu. Pozostaje jeszcze ten świstek o braku przeciwwskazań no i nie wiem teraz gdzie mam go załatwić, czy w Łodzi, czy w miejscowości gdzie będziemy brać ślub, ksiądz z tamtejszej parafii gdy pytałam się go jakie dokumenty muszę posiadać nic nie wspomniał o tym zaświadczeniu wykluczającym przeciwwskazania :(
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Maj 30, 2010 2:19 pm   

Bo to jest zaświadczeni wydawane w USC.

Załatwia się je w USC panny młodej LUB pana młodego, zanosząc odpisy aktów urodzenia z USC.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
mavika 

Dołączyła: 17 Wrz 2009
Posty: 80
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Cze 03, 2010 5:39 pm   

Czytam i czytam o tych formalnościach i tak się zamotałam że już nie wiem od czego zacząć. Ślub jest za 3 miesiące i chcemy załatwić dokumenty. Ślub bierzemy w Łagiewnikach, moja parafia jest a Widzewie, Arka na Polesiu. Wiem że potrzebne są zapowiedzi w obu parafiach, zgoda proboszcza z jednej z naszych parafii, zaswiadczenie z USC o braku przeciwwskazań i protokół przedślubny. Jednak w różnych źródłach jest różna kolejność.
Nie wiem, czy najpierw mamy jechać do łagiewnik z aktami chrztu, bierzmowania i zaświadczeniami o naukach żeby spisać protokół?
Czy do rozpisania zapowiedzi u nas też potrzebujemy stamtąd jakiś papier, czy załatwia się to od razu w swojej parafii?
Kiedy należy załatwić tą licencję od proboszcza jednej z naszych parafii?
Pomóżcie... :zalamany:
_________________
nasz dzienniczek http://www.forum.wesele-l...p=344184#344184
 
 
Misiak87 
Misiakomamusia:)


Wiek: 36
Dołączyła: 13 Lis 2007
Posty: 1983
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Czw Cze 03, 2010 10:47 pm   

mavika napisał/a:
czy najpierw mamy jechać do łagiewnik z aktami chrztu, bierzmowania i zaświadczeniami o naukach żeby spisać protokół?

Protokół spisuje się na 2-3 miesiące przed ślubem. My też mieliśmy ślub w Łagiewnikach, i najlepiej żebyś sama się spytała księdza jak to ma wyglądać, ale z tego co pamiętam to my byliśmy u ojca kilka razy, co jakiś czas mu coś dostarczaliśmy. Właśnie pozwolenie na ślub w innej parafii, akty chrztu, zaświadczenie z USC, zaświadczenie o naukach i poradni- i wtedy podpisaliśmy protokół, jak już wszystko dostarczyliśmy. Zapowiedzi były chyba później, już po protokole.

Co do zapowiedzi- dostajecie karteczkę w Łagiewnikach, z którą idziecie do swoich parafii (chyba obu, nie wiem dokładnie bo my mieliśmy wspólną).

Pozwolenie na ślub w innej parafii (nie licencję! to nie to samo) warto załatwić już teraz, bo my ją już mieliśmy przy podpisywaniu protokołu, tak jak już wyżej pisałam.
_________________
 
 
monika_zyga 


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Paź 2006
Posty: 401
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 04, 2010 8:01 am   

Najlepiej jest przygotować sobie wszystkie papierki, czyli swiadectwo chrztu, nauki, zaswiadczenie z USC, pozwolenie ze swojej parafi i z tym do kosciola, wtedy spisujecie protokol i dostajecie karteczke na zapowiedzi. Pozniej zapowiedzi z powrotem zaniesc do kosciola.
_________________
Zapraszam na mojego bloga o rozszerzaniu diety, BLW i nie tylko!
GuGuGa
 
 
 
mavika 

Dołączyła: 17 Wrz 2009
Posty: 80
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 04, 2010 9:20 am   

dzieki :*
_________________
nasz dzienniczek http://www.forum.wesele-l...p=344184#344184
 
 
haohao 


Dołączyła: 20 Lip 2010
Posty: 14
Skąd: tm
Wysłany: Pon Sie 16, 2010 10:36 am   

dziewczyny powiedzcie mi jedno..
u mnie (mieszkam na wsi..o zgrozo :/ ) zwykle jeździło się do usc do najbliższego miasta
ale teraz tzn w tym roku otworzyli usc u nas w gminie
a my nie mamy tam najlepszych wspomnień :/
wobec tego czy musimy brać te 3 egzemplarze w naszej gminie koniecznie ;(
 
 
Elwirka1 


Wiek: 42
Dołączyła: 22 Wrz 2008
Posty: 645
Skąd: Krk
Wysłany: Pon Sie 16, 2010 10:39 am   

te 3 egzemplarze załatwiasz w USC zgodnym z Twoim zameldowaniem ale opłate 84 zeta za akt małżeństwa wpłacasz na konto USC, do którego należy parafia, w której bierzecie ślub (bo może się zdarzyć, że to nie ten sam USC) :)
_________________
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 16, 2010 11:53 am   

Jaka wpłata na konto?!

Załatwiając zaświadczenie w USC właściwym dla miejsca zameldowania płaci się znaczkami skarbowymi kupowanymi na miejscu.

Za odbiór (w USC właściwym ze względu na adres kościoła) i za sam akt małżeństwa nic się osobno nie płaci. Z ustawy akt taki jest zwolniony z opłat.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Elwirka1 


Wiek: 42
Dołączyła: 22 Wrz 2008
Posty: 645
Skąd: Krk
Wysłany: Pon Sie 16, 2010 11:59 am   

płaci się za sporządzenia aktu, ja tak robiłam w piątek. Moje USC jest w Krakowie a USC kościoła jest w Łodzi
_________________
 
 
szaraczarownica 
zgryźliwy tetryk


Wiek: 39
Dołączyła: 15 Mar 2008
Posty: 1429
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 16, 2010 1:24 pm   

Cytat:
Jaka wpłata na konto?!

Załatwiając zaświadczenie w USC właściwym dla miejsca zameldowania płaci się znaczkami skarbowymi kupowanymi na miejscu.

kryszka, odpowiem podobne :razz:
Jakie znaczki skarbowe? Ja płaciłam w kasie USC i dostałam po prostu kwitek do ręki. Mogłam również zrobić przelew na podany nr konta.
_________________

 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 16, 2010 1:28 pm   

A to przepraszam, widocznie się pozmieniało. :lol: Może w końcu zmądrzeli.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
szaraczarownica 
zgryźliwy tetryk


Wiek: 39
Dołączyła: 15 Mar 2008
Posty: 1429
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 16, 2010 2:29 pm   

kryszka napisał/a:
Może w końcu zmądrzeli.

W cuda wierzysz? :smile:
_________________

 
 
mjmj2010 

Dołączyła: 17 Sie 2009
Posty: 253
Skąd: łódź
Wysłany: Pią Sie 20, 2010 9:19 am   

Dziewczyny te 3 misiesiące to jest maksymalny termin a jaki jest minimalny termin na złożenie papierków do kościoła i spisanie protokołu? Czy 1,5 miesiąca przed nie bedzie za późno ?
 
 
Bian 


Wiek: 37
Dołączyła: 04 Maj 2010
Posty: 938
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 20, 2010 9:30 am   

My byliśmy jakoś właśnie 1,5 miesiąca przed, a w sumie ksiądz powiedział, że moglibyśmy przyjść jeszcze później. Wydaje mi się, że to też zależy w dużej mierze od parafii, jedni wolą załatwić wcześniej, a drudzy nie lubią tak rozgrzebywać papierków.
_________________

 
 
paulii 
bella coZa


Dołączyła: 19 Kwi 2010
Posty: 500
Skąd: zewsząd
Wysłany: Pią Sie 20, 2010 4:24 pm   

dziewczyny jak czytam o tych formalnościach to myślę "czarna magia"-a to wszystko jeszcze przed nami... I to zza granicy :?
_________________


dziennikarsko http://www.forum.wesele-l...der=asc&start=0
 
 
mjmj2010 

Dołączyła: 17 Sie 2009
Posty: 253
Skąd: łódź
Wysłany: Pon Sie 23, 2010 1:31 pm   

Wiecie może ile teraz się czeka na zaświadczenie o braku przeciwskazań w USC na piłsudskiego?
 
 
atalinka 

Dołączyła: 07 Wrz 2009
Posty: 15
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 24, 2010 2:37 am   

mjmj2010, my czekaliśmy bodajże 3 dni
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl