Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamiast księgi gości
Autor Wiadomość
owca8712 


Wiek: 36
Dołączyła: 18 Cze 2010
Posty: 51
Skąd: Łódź
  Wysłany: Wto Sie 31, 2010 8:36 pm   Zamiast księgi gości

Co powiecie aby zamiast księgi kości stworzyć pamiątkowe zdjęcia z wesela robione przez gości aparatem jednorazowym.

Na każdym stoliku (w przypadku okrągłych, w przypadku tradycyjnych co jakiś odstęp) pozostawić ładnie przybrany aparat jednorazowy,którym goście weselni w każdej chwili będą mogli uwiecznić jakiś wyjątkowy moment i scenę z Waszego wesela.

Obok tacę na której ułożone będą ozdobne karteczki na których napiszą komentarz do zdjęcia, które zrobili. Po wywołaniu zdjęć można dopasować komentarze do zdjęć i stworzyć niepowtarzalną pamiątkę,która może być swego rodzaju reportażem :)

Nie każdy moment sfotografuje fotograf, a punkt widzenia gości może być całkiem interesujący :)

Mogło by to wyglądać tak:



aparat.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 562 raz(y) 59.54 KB

 
 
 
tulipan87 
w pełni rozkwitu...


Wiek: 36
Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 827
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 31, 2010 8:52 pm   

Ciekawy pomysł, pierwszy raz się z takim spotykam :) Tylko przy większej imprezie może być technicznie trudny do rozwiązania. No bo jeśli wesele jest na powiedzmy 130-150 osób to tych aparatów musiałoby być naprawdę sporo, żeby każdy mógł zrobić choć jedną fotkę. No i pomysł jest nowatorski, więc trzeba by wytłumaczyć gościom o co w tym chodzi.
_________________
 
 
owca8712 


Wiek: 36
Dołączyła: 18 Cze 2010
Posty: 51
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 31, 2010 9:13 pm   

tulipan87 napisał/a:
pomysł jest nowatorski, więc trzeba by wytłumaczyć gościom o co w tym chodzi.


Z tym raczej problemu nie ma, ponieważ obok aparatu stoi karteczka z krótką informacją. A swoją drogą na początku wesela można o tym wspomnieć :-)

tulipan87 napisał/a:
Tylko przy większej imprezie może być technicznie trudny do rozwiązania. No bo jeśli wesele jest na powiedzmy 130-150 osób to tych aparatów musiałoby być naprawdę sporo, żeby każdy mógł zrobić choć jedną fotkę


Jeśli chodzi o stoły okrągłe to będzie to około 12 aparatów, na każdym stole po jednym. Natomiast w przypadku tradycyjnego rozstawienia stołów było by to również ok. 10-15 szt. zależy jak często sami byśmy chcieli je ustawić.

Klisza może być na 36 zdjęć, więc wydaje mi się,że każdy mógł by zrobić przynajmniej jedną fotkę :)
 
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Sro Wrz 01, 2010 8:32 am   

owca8712, widziałam taki pomysł, kiedys sama rozważałam. Ale uwazam, ze nie ma to sensu, bo np moi goscie beda mieli cyfrówki, co najmniej kilka (wiem po 2 weselach przyjaciol, natrzaskali z 300 zdjec kazdy), w tym wlasnie takie, jakie by zrobili przy stole, pamiatkowe, grupowe, no rozne. A na cyfrowym od razu widac, nie trzeba wywolywac, lepsza jakosc. Sam pomysl fajny, ale w tych czasach zbedny i klopotliwy wg mnie.
 
 
 
PositiveAga 
PozytywneInspiracje


Wiek: 37
Dołączyła: 21 Cze 2009
Posty: 1844
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 01, 2010 8:51 am   

zaciekawił mnie ten pomysł ale po dłuższym przemyśleniu tematu raczej jest to drogi i zbędny wydatek :|

koszt aparatu jednorazowego to około 20zł allegro i teraz razy np. 12 sztuk = ok.240zł

za taką sumę można kupić super księgę do wpisów

poza tym te aparaty na zdjęciu są w bardzo ładnej obudowie więc trzeba by było znaleźć firmę która je produkuje i mogę się założyć że cena będzie dużo dużo większa podejrzewam że nawet o 100%

zastanowiłam się co ja bym zrobiła z takim aparatem na miejscu gościa i sądzę że większość zdjęć będzie z głupimi minami, z językami, dzióbkami, czerwonymi twarzami od nadmiaru alkoholu i goście będą sobie robić zdjęcia "dla jaj" i co ja potem zrobię z takimi zdjęciami?? nie sądzę abym kiedykolwiek je ponownie oglądała



może pomysł ciekawy, oryginalny, zapożyczony z ameryki ale u nas w Polsce raczej się nie przyjmie :roll:
_________________

Rafałek 09.04.2014 | 3200g | 55cm | 10pkt Apgar
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Sro Wrz 01, 2010 10:04 am   

PositiveAga napisał/a:
zastanowiłam się co ja bym zrobiła z takim aparatem na miejscu gościa i sądzę że większość zdjęć będzie z głupimi minami, z językami, dzióbkami, czerwonymi twarzami od nadmiaru alkoholu i goście będą sobie robić zdjęcia "dla jaj" i co ja potem zrobię z takimi zdjęciami?? nie sądzę abym kiedykolwiek je ponownie oglądała


popieram! a cyfrówką też można takie zrobić:) plus wiele innych i na bieżąco zobaczyć, jak wychodzą, czego brakuje jednorazówkom...
 
 
 
agulka1989 


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Paź 2009
Posty: 2973
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 01, 2010 10:15 am   

cena takiego aparatu- 45 złotych


Zamiast wydać 450 złotych (przy 10 okrągłych stolikach) na 10 aparatów, wolę kupić księgę gości (koszt od 30-150zł) i mieć pamiątkę w postaci zabawnych i wzruszających wpisów...

Większość gości tak naprawdę ma cyfrówki, więc zdjęcia od nich i tak mogę mieć, jeśli o to poproszę.
_________________
 
 
owca8712 


Wiek: 36
Dołączyła: 18 Cze 2010
Posty: 51
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 01, 2010 10:50 am   

Zgadzam się,że większość gości ma cyfrówki. Czasami jednak są osoby,które nie mają aparatu lub po prostu zapomnieli go zabrać :)

W przypadku takich aparatów goście nie cykali by zdjęć na lewo i prawo,tylko robili jakieś pamiątkowe zdjęcie,które później było by dodatkiem do komentarza lub życzeń :) Całość stworzyła by coś w rodzaju albumu z wpisami :-) Bardziej chodziło mi o takie właśnie wykorzystanie tego pomysłu.

Jeśli wykorzystam to na swoim weselu, podzielę się wrażeniami. Czy pomysł okaże się trafiony czy wręcz przeciwnie będzie totalną klapą. Nie sprawdzając nie przekonamy się o tym :)
 
 
 
PositiveAga 
PozytywneInspiracje


Wiek: 37
Dołączyła: 21 Cze 2009
Posty: 1844
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 01, 2010 10:53 am   

nie ma co ukrywać ... koszt takiej atrakcji jest potwornie drogi :kwasny:
_________________

Rafałek 09.04.2014 | 3200g | 55cm | 10pkt Apgar
 
 
justinaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 1601
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 01, 2010 11:04 am   

owca8712 napisał/a:
Jeśli wykorzystam to na swoim weselu, podzielę się wrażeniami. Czy pomysł okaże się trafiony czy wręcz przeciwnie będzie totalną klapą. Nie sprawdzając nie przekonamy się o tym


jeśli wykorzystasz, to koniecznie daj znać, bo mam podobne wątpliwości co do pomysłu, jak dziewczyny, ale pomysł fajny
_________________

www.boatmummy.blogspot.com
www.lodzkiemamy.pl
 
 
owca8712 


Wiek: 36
Dołączyła: 18 Cze 2010
Posty: 51
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 01, 2010 11:31 am   

PositiveAga napisał/a:
nie ma co ukrywać ... koszt takiej atrakcji jest potwornie drogi :kwasny:


Oczywiście się zgadzam,jeśli mieli byśmy kupować księgę gości i aparaty. Natomiast przy wyborze jednego z wariantów jest to różnica ok 100 zł.

To chyba przy takich kwotach jakie przeznaczone są na całą uroczystość nie jest już dużo. Przynajmniej tak mi się wydaję.
 
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Sro Wrz 01, 2010 11:41 am   

owca8712, koszt akurat nie jest jakiś barykadujący pomysł - tylko wlasnie ciekawa jestem jak to się przyjmie. Mnie osobiście wydaje sie, że na weselu cyfrówkami kazdy bedzie obcykany, a zawsze można fotografowi szepnąć, żeby fotografował przy stołach wszystkich grupami na pamiątkę. Przynajmniej zdjęcia będą świetnej jakości i wykadrowane, bo obawiam się, ża to jest wątpliwe przy tych aparatach, ale też jestem ciekawa, jak ten pomysł sprawdzi się u Ciebie:)
Ostatnio zmieniony przez Malena Sro Wrz 01, 2010 11:42 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Magdzik
[Usunięty]

Wysłany: Sro Wrz 01, 2010 3:59 pm   

Pomysł nawet ciekawy ale ja bym się nie zdecydowała jednak ze względu na wydatek
oraz
PositiveAga napisał/a:
goście będą sobie robić zdjęcia "dla jaj" i co ja potem zrobię z takimi zdjęciami??

Też tak myślę...

Bardziej przemawia do mnie księga gości,każdy napisze coś od siebie i będzie miła pamiątka,a zdjęć itak fotograf i rodzina mnóstwo zrobią :razz:
 
 
nolly 

Dołączyła: 16 Lis 2009
Posty: 19
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 17, 2010 8:59 pm   

pomysł ciekawy, ale zgadzam się z tym, że strasznie dużo osób bierze na wesele cyfrówkę, albo telefon z dobrym, wbudowanym aparatem. Ze względu na koszty, które i tak są wysokie będę musiała zrezygnować z takiej atrakcji:(
 
 
ZegaryBrzozow 
Firma

Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 21
Skąd: Brzozów
Wysłany: Sro Wrz 22, 2010 9:48 am   

Pomysł bardzo ciekawy,ale takze drogi-wyobraźmy sobie koszty każdego aparatu przy jednej parze na weselu,a co jeśli mamy 200 osób?:) Chyba bardziej opłaca się prowadzić ksiegę gości.
_________________

 
 
Sagarika 

Dołączyła: 21 Sie 2009
Posty: 25
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Paź 07, 2010 11:13 pm   

ja planuję zamiast typowej księgi gości postawić biały/ecru wazon i markera do CD,żeby goście się na nim wpisywali-choćby "gratulacje-Ania i Adam".wiem,że mogą głupotki powychodzić ale koszt takiego wazonu w Ikea to do 20 zł+5 zł marker a może będzie fajna pamiątka na wiele lat:)
_________________


11.06.2011r.

 
 
PositiveAga 
PozytywneInspiracje


Wiek: 37
Dołączyła: 21 Cze 2009
Posty: 1844
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 11, 2010 5:34 pm   

Sagarika napisał/a:
ja planuję zamiast typowej księgi gości postawić biały/ecru wazon i markera do CD,żeby goście się na nim wpisywali-choćby "gratulacje-Ania i Adam".wiem,że mogą głupotki powychodzić ale koszt takiego wazonu w Ikea to do 20 zł+5 zł marker a może będzie fajna pamiątka na wiele lat:)


chodzi o coś w tym stylu??
_________________

Rafałek 09.04.2014 | 3200g | 55cm | 10pkt Apgar
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl