Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Kościół św. Wojciecha
Autor Wiadomość
just_Kate 

Wiek: 47
Dołączyła: 26 Mar 2004
Posty: 719
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Maj 23, 2004 1:53 pm   

A ja napiszę, który kościół jak już będziemy pewni, bo z kościołem to mamy jednak największy problem. Mieliśmy termin zarezerwowany u św. Wojciecha, ale robili nam tam od początku takie problemy, że P. poszedł do kościoła, w którym był chrzczony i tam mu powiedzieli, że u nich to bez problemu, terminy są wolne i w ogóle oburzyli się (zresztą nie tylko tam) na zachowanie księży u sw. Wojciecha, więc zmieniamy kościół, ale że kościół P. jest daleko, staramy się w jeszcze jednym, ale tam jeszcze nie rozmawialiśmy z proboszczem, więc sprawa jest otwarta - nigdy nie pomyślałabym, że to będzie taki duży problem :(
 
 
filmowiec 
Firma

Wiek: 43
Dołączył: 15 Mar 2004
Posty: 334
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Maj 23, 2004 3:25 pm   

lagiewniki sa dosc popularne i podbno bezproblemowe
_________________
Marcin vel filmowiec:)
 
 
 
gambi 


Wiek: 44
Dołączyła: 05 Sty 2005
Posty: 509
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sty 09, 2005 1:51 pm   

po dlugiej przerwie napisze, ze ja mam zarezerwowany termin u św. Wojciecha,

troche mnie przerazilyscie dziewczyny, ze tam sa takie straszne problemy. jesli mozecie napiscie cos wiecej.
czego dotyczyly te problemy?
ja narazie rozmawialam tylko z pania w kancelarii. za mila nie byla, nie potrafila mi odpowiedziec na moje pytania i wszystko zbywala stwierdzeniem, ze to jeszcze tyyyle czasu, tylko ze ja chcialabym to wiedziec wczesniej.
 
 
 
just_Kate 

Wiek: 47
Dołączyła: 26 Mar 2004
Posty: 719
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sty 09, 2005 5:02 pm   

gambi, to ja miałam problemy z załatwieniem ślubu u św. Wojciecha. U nas sprawa była dość problematyczna, bo mój mąż jest niewierzący i księża z tej parafii próbowali go zmusić do wzięcia normalnego ślubu, a jak się zbuntował, to go wyzwali od nygusów i kazali w ogóle wystąpić z Kościoła. Tak więc my sobie daliśmy spokój z tą parafią. :x
Kościół jest bardzo ładny, więc nie zachęcam nikogo do rezygnacji ze ślubu właśnie tam. Ale księża (wszyscy) są bardzo niemili i wg mnie zachowują się wręcz nie po chrześcijańsku.
Może jednak coś się zmieniło przez te parę miesięcy. A może wy będziecie mieli lepsze podejście do samych księży.
?yczę powodzenia. :)
_________________
Życzę miłego dnia Gość ;)
 
 
PIT 


Dołączył: 21 Paź 2004
Posty: 115
Skąd: Łódź
  Wysłany: Czw Lut 17, 2005 6:17 pm   Kościół św. Wojciecha

Jeżeli chcecie podzielić się informacjami dotyczącymi tego miejsca (formalności, opłaty, dekoracje, oprawa muzyczna, itp. ) to jest tutaj ku temu dobre miejsc.

My bierzemy tam ślub w sierpniu 2005, niestety sam nie posiadam informacji na wskazane powyżej tematy - zatem chętnie się dowiem od bardziej doświadczonych


:graba:
_________________
Coć dla Ambasadorów
"Wyznawcy" św. Wojciecha
 
 
gambi 


Wiek: 44
Dołączyła: 05 Sty 2005
Posty: 509
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 17, 2005 7:36 pm   

PIT

pani w kancelarii powiedziala, ze pary ktore maja slub w nadchodzaca sobote spotykaja sie z siostra, odpowiedzialna za dekorowanie i z nia umawiaja sie co do szczegółow. mowila cos o kwiatach ustawionych na stojakach. pytalam o czerwony dywan i stwierdzila, ze to wliczone jest w cene. :lol:
Jesli chodzi o organiste, to po chili namyslu odparla, ze tez wchodzi w cene slubu, ale cytuje "przeciez kazda para zyczy sobie jakis dodatkowy utwor" i wtedy to juz z nim trzeba rozmawiac.
wizytowki nie chciala mi dac, bo do tego czasu organista sie moze zmienic, choc ona by tego oczywiscie nie chciala :wink:
a jesli chodzi o Wojciecha to polecam ksiedza Boguslawa - naprawde przemily ksiadz, powinien przyjmowac w srody w kancelarii.
:D

jesli chodzi o oplaty, to moja mala dygresja mam wrazenie, ze to nie kosciól a sklep ( nie chce nikogo obrazic)
Pani w kancelarii powiedziala, ze rezerwacja terminu bedzie kosztowala teraz 100zl. wiec wprost zapytalam ile bedzie kosztowala calosc. spojrzala ze wplaty wczesniejszych par i stwierdzila 350zl, choc widzial tam oplaty po 400 i 450 zl, wiec spodziewam sie ze pozniej moze cena "podskoczyc".
PIT jesli jeszcze nie macie terminu zarezerwowanego to radze sie pospieszyc, bo ja bylam w na poczatku roku i juz nie mialam specjalnego wyboru na pazdziernik.
a jesli chodzi o formalnosci to tak jak w kazdym kosciele. :D
milych negocjacji :lol: z pania w kancelarii.
_________________

Miłego dnia Gość ;)
Ostatnio zmieniony przez gambi Czw Mar 10, 2005 1:36 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
PIT 


Dołączył: 21 Paź 2004
Posty: 115
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 17, 2005 7:42 pm   

Dzięki gambi za oddzew

:iconpray:

termin mamy zarezerwowany (stówka poszła :wink: )


gambi napisał/a:
"przeciez kazda para zyczy sobie jakis dodatkowy utwor"


:peace:
_________________
Coć dla Ambasadorów
"Wyznawcy" św. Wojciecha
 
 
just_Kate 

Wiek: 47
Dołączyła: 26 Mar 2004
Posty: 719
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 17, 2005 8:23 pm   

gambi, co do ceny za organistę to szczerze jestem zdziwiona, że pani ci powiedziała, że jest wliczony w cenę, bo jak moja koleżanka tam brała ślub (w zeszłym roku) to za organistę się płaciło dodatkowo 100 zł. Może oni też ewoluowali (że posłużę się sformuowaniem PITa, bo wpada w ucho)... :lol: :wink:
A jeśli chodzi o księdza Bogusława, to nam też właśnie ktoś powiedział, że to taki fajny ksiądz - ale on taka cicha woda jest. :hm: Jest ok dopuki się z nim zgadzasz, spróbuj mieć własne zdanie, gambi. To właśnie z nim mieliśmy przejścia...
_________________
Życzę miłego dnia Gość ;)
 
 
gambi 


Wiek: 44
Dołączyła: 05 Sty 2005
Posty: 509
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 28, 2005 8:01 pm   

just_Kate napisał/a:
gambi, co do ceny za organistę to szczerze jestem zdziwiona, że pani ci powiedziała, że jest wliczony w cenę, bo jak moja koleżanka tam brała ślub (w zeszłym roku) to za organistę się płaciło dodatkowo 100 zł. Może oni też ewoluowali (że posłużę się sformuowaniem PITa, bo wpada w ucho)... :lol: :wink:


just Kate z tego co pamietam to pisalam, ze jak to pani powiedziala: "w sumie to organista jest liczony w cene, ale przeciez kazda para chce jakis dodatkowy utwor i wtedy to juz osobiscie trzeba rozmawiac z organista". dla mnie to bylo oczywiste, ze trzeba mu zaplacic, tylko ja moze tak niewinnie wygladam, ze glupio jej bylo powiedziec wprost :wink: , choc gdy mowila o kasie za rezerwacje i ile kosztuje slub to nie miala takich skrupulow :?


mam jeszcze pytanie odnosnie godzin slubow w sw.Wojciechu.
z tego co sie orientuje to sluby sa o 16.30 i 19.00, bo msza jest o 18.00. czy ktos moze mial albo slyszal o innej godzinie slubu w Wojciechu?
zaczelam sie zastanawiac czy 19 w polowie padziernika to nie za pozno, a do kancelarii nie uda mi sie zadzwonic w najblizszych dniach :roll:
_________________

Miłego dnia Gość ;)
 
 
 
PIT 


Dołączył: 21 Paź 2004
Posty: 115
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 28, 2005 8:34 pm   

gambi napisał/a:



mam jeszcze pytanie odnosnie godzin slubow w sw.Wojciechu.
z tego co sie orientuje to sluby sa o 16.30 i 19.00, bo msza jest o 18.00. czy ktos moze mial albo slyszal o innej godzinie slubu w Wojciechu?
zaczelam sie zastanawiac czy 19 w polowie padziernika to nie za pozno, a do kancelarii nie uda mi sie zadzwonic w najblizszych dniach :roll:


my ostatecznie 19.00 w sierpniu - jesteśmy zadowoleni
ale początkowo w planie była 18.00
- zaproponowaliśmy Wojciechowi 18.00
- Wojciech, że o tej godzinie jest msza dla parafian (czytaj: intencje)
- My, że nasi rodzice bardzo chętnie w naszej intencji itd.

ostatecznie wybraliśmy 19.00 bo uznaliśmy, że jak mamy jeszcze przed mszą zaliczyć zdjęcia a Ambasador za rogiem to 19 jest nawet lepsza, ale widzę tu pole do negocjacji
_________________
Coć dla Ambasadorów
"Wyznawcy" św. Wojciecha
 
 
Burza 


Wiek: 41
Dołączyła: 05 Mar 2005
Posty: 25
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Mar 06, 2005 4:19 pm   

powiedzcie mi czy te sluby o 16.30 to cala msza czy skrocone "tak-tak"?
Zapomnialam sie o to zapytac :oops: i teraz pytaja mnie w roznych miejscach o ktorej godzinie dojedziemy na sale...

[ Dodano: Nie Mar 06, 2005 4:23 pm ]
PIT napisał/a:
My bierzemy tam ślub w sierpniu 2005,


a możesz dokładniej zdradzić którego sierpnia?
Chodzi mi o te dekoracje bo babka w kancelarii mowila ze tego dnia sa 4 sluby trzebasie dogadzac miedzy soba i wspolnie przygotowac dekoracje

ha no i wlasnie 4 sluby :!: a mowiliscie o 2 czy to tak w "sezonie" tylko? :mrgreen:
 
 
 
gambi 


Wiek: 44
Dołączyła: 05 Sty 2005
Posty: 509
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 07, 2005 9:57 pm   

Burza
Mysle ze o 16.30 jest skrocony slub, ale wystarczy zadzwonic do kancelarii.(646 76 85)
a jesli chodzi o dekoracje, to z tego co zrozumialam, nie chodzi o dogadanie sie miedzy soba, choc to tez jest wazne, ale najwazniejsza jest siostra :wink: , ktora jest za dekoracje odpowiedzialna i to przy niej pary sie dogaduja.
jesli sie myle to mnie poprawcie, ale dla mnie to taki monopol i do tego ponoc na sztuczne kwiaty :?
_________________

Miłego dnia Gość ;)
 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 09, 2005 9:45 pm   

Wszystkie śluby oprócz mszy głównej (zazwyczaj o 18 ) mogą być skrócone. To zależy tylko od Waszego wyboru.



Gambi - myślę że 19 to zdecydowanie za późno na październik. My mieliśmy ślub 16. o godz. 17 (bez mszy) i po życzeniach praktycznie zostaliśmy sami. Nikt nam nie rzucał pieniążków, ryżu, nikt nie czekał na nasz odjazd żeby pojechać w orszaku, tylko jechaliśmy prawie sami.
Było już po prostu bardzo ciemno, bardzo zimno i padało, więc wcale się gościom nie dziwię, też bym wolała jechać na ciepłą salę niż marznąć.

Ale to wszystko zależy od Was. :) I pogody :wink: . Gdybyśmy brali ślub w każdą inną sobotę października mielibyśmy słońce i jakieś 18 stopni. :roll:
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
gambi 


Wiek: 44
Dołączyła: 05 Sty 2005
Posty: 509
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 09, 2005 10:24 pm   

kryszka napisał/a:
Gambi - myślę że 19 to zdecydowanie za późno na październik.

Kryszko
dzieki za rade. zaczelam sie nad tym zastanawiac i doszlam do wniosku, ze to chyba za pozno. choc bardzo mi pasuje, bo bedzie wiele rzeczy do zalatwienia tego dnia - sporo przyjezdnych gosci itd.
problem polega na tym, ze pani w kancelarii powiedziala, ze to jedyny mozliwy termin, bo 16.30 juz byla zajeta. troche tego nie rozumiem, ale zadzwonie tam jutro i sprobuje to zmienic.

[ Dodano: Czw Mar 10, 2005 1:42 pm ]
a wiec zmienilam z godz 19 na 16, bo nie ma w Wojciechu slubow o 17 czy 17.30 - tylko nie udalo mi sie dowiedziec dlaczego :(
przekonaly mnie Kryszko Twoje uwagi i to,ze zyczenia trwaja z godzine.

a co do pogody to wspolczuje. powiedz mi nie bylo Ci zimno w tym "futerku", ktore mialas?sama sie obawiam o pogode 15.10 bo slyszalam ze caly pazdziernik maja byc wielkie wichury.
_________________

Miłego dnia Gość ;)
 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 10, 2005 10:44 pm   

gambi napisał/a:
a co do pogody to wspolczuje. powiedz mi nie bylo Ci zimno w tym "futerku", ktore mialas?sama sie obawiam o pogode 15.10 bo slyszalam ze caly pazdziernik maja byc wielkie wichury.

Trudno moje bolerko nazwać "futerkiem". :lol: Było z cieniutkiej organzy i na pewno nie zapewniało ciepła. Ale emocje zrobiły swoje i na dworzu wcale nie czułam chłodu. Na szczęście w Łagiewnikach jest salka pomiędzy kościołem a kancelarią i tam przyjmowaliśmy życzenia. Było mi wręcz bardzo gorąco.
Zmarzłam dopiero przed salą przy powitaniu, które jakoś długo trwało, do tego stopnia że ręka z kieliszkiem mi cała drżała i jakbym miała coś wtedy powiedzieć to bym tylko szczękała zębami. :wink:


A co do wichury - jedna "pocieszająca" rzecz - welon fajnie wygląda gdy tak faluje na wietrze albo gdy się wyrwie z włosów to będziesz miała nieprzeciętne wspomnienia. :wink: :30:
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
gambi 


Wiek: 44
Dołączyła: 05 Sty 2005
Posty: 509
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 10, 2005 11:11 pm   

kryszka napisał/a:
Trudno moje bolerko nazwać "futerkiem". :lol: Było z cieniutkiej organzy i na pewno nie zapewniało ciepła. Ale emocje zrobiły swoje i na dworzu wcale nie czułam chłodu.

Kryszko ogladalam Wasze zdjecia i wydawalo mi sie ze to bylo bolerko z futerka, ale przepraszam za pomylke. :(
a z wichurami problem jest taki, ze u mnie zawsze wieje 3 razy bardziej niz gdzie indziej w lodzi i smieje sie ze nas wywieje po prostu :lol:

[ Dodano: Sro Mar 16, 2005 5:58 pm ]
Burza napisał/a:
Chodzi mi o te dekoracje bo babka w kancelarii mowila ze tego dnia sa 4 sluby trzebasie dogadzac miedzy soba i wspolnie przygotowac dekoracje

ha no i wlasnie 4 sluby :!: a mowiliscie o 2 czy to tak w "sezonie" tylko? :mrgreen:


Burza
mam pytanie, czy nie wiesz jakie są godziny tych 4 ślubów w Wojciechu?
wiem, ze sluby są o 16, 16.30, 19, ale czy ten 4. slub jest wczesniej, pozniej a może po środku. pytam bo moze zauwazylas w ksiedze parafialnej godziny.
bede bardzo wdzieczna za odpowiedz.
_________________

Miłego dnia Gość ;)
 
 
 
Dotka 


Wiek: 43
Dołączyła: 12 Mar 2005
Posty: 562
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 24, 2005 6:54 pm   

Mam pytanko. Nasz slub odbedzie się właśnie w Wojciechu 6 sierpnia 2005 o godzinie 19. Czy wiecie coś o naukach przedmałżeńskich w tym kościele? Ja ze swoim P. mamy na swadectwie dojrzałości (XLIII LO na ul. Królewskiej) z religi oceny celujace ale bez zadnych dodatkowych zaświadczen. Jak bylismy w kancelarii zapytac się o wolne terminy slubu to ksiądz powiedział że takie świadectwo nam wystarczy. Natomiast gdy poszliśmy już zatwierdzis nasz termin to była pani, która powiedziała, że należy ukończyć takie nauki. Zastanawialiśmy się w koncu czy robić czy nie i na początku marca wybraliśmy się znowu do kancelarii. Przyjmowała znów ta sama pani i teraz powiedziała, że jeśli tak ksiądz wtedy nam powiedział to już nie musimy chodzić na kursy. Możemy się powoływać na to co ksiądz nam powiedział. My nadal nie wiemy czy będzie wszystko ok. ?eby potem nie wyszło że nie mamy paierka. Czy macie jeszcze jakieś informacje na ten temat. :D
_________________
 
 
 
gambi 


Wiek: 44
Dołączyła: 05 Sty 2005
Posty: 509
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 28, 2005 4:10 pm   

Mysle ze warto porozmawiac jeszcze raz z ksiedzem, choc oni powinni wiedziec ze mieliscie ukonczone nauki na lekcjach religii( wydaje mi sie ze ta szkola podlega pod kosciol sw. Wojciecha).
my tez nie mamy do konca zalatwionej sytuacji z naukami i polegamy na slowie ksiedza
(ksiadz Boguslaw - przyjmuje w kancelarii w srode). dlatego chce isc do niego dokladnie 3 miesiace przed slubem, zeby pozniej miec ewentualnie dosc czasu na zalatwienie tej sprawy, jesli ksiadz nagle zmieni zdanie.
_________________

Miłego dnia Gość ;)
 
 
 
Mika 


Wiek: 44
Dołączyła: 19 Mar 2005
Posty: 1034
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 28, 2005 4:50 pm   

Zgadzam się z Gambi musicie koniecznie jeszcze raz porozmawiać z księdzem. W naszym przypadku musieliśmy pójść dodatkowo na 4 spotkania (mimo zaświadczenia ze szkoły) m.in dotyczące płodności i antykoncepcji i jeszcze zaliczyć spotkanie w poradni rodzinnej.
 
 
 
Dotka 


Wiek: 43
Dołączyła: 12 Mar 2005
Posty: 562
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 28, 2005 9:01 pm   

Dziękuję Gambi i Mika za informację. Czyli najlepszy pomysł jest iść trzy miesiące wcześniej do ksiedza i się upewnić na sto procent. Wybierzemy się w maju jeszcze raz i wtedy bedziemy wiedziec czy musimy uczestniczyć w spotkaniach czy nie. :) :) :)
_________________
 
 
 
Mika 


Wiek: 44
Dołączyła: 19 Mar 2005
Posty: 1034
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 29, 2005 12:21 pm   

:) nie ma za co
 
 
 
Burza 


Wiek: 41
Dołączyła: 05 Mar 2005
Posty: 25
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 29, 2005 5:56 pm   

Cytat:
Burza
mam pytanie, czy nie wiesz jakie są godziny tych 4 ślubów w Wojciechu?
wiem, ze sluby są o 16, 16.30, 19, ale czy ten 4. slub jest wczesniej, pozniej a może po środku. pytam bo moze zauwazylas w ksiedze parafialnej godziny.
bede bardzo wdzieczna za odpowiedz.


a widzisz... no właśnie nie widziałam innych.. natomiast słyszałam (choć z niezbyt pewnego żródła :!: ), że jest o 17.00 a jeszcze z innego ze o 19.30 więc trudno mi stwierdzić..

no i przepraszam za zwłokę ale zaginełam w sieci :mrgreen:


Cytat:
Dotka: Nasz slub odbedzie się właśnie w Wojciechu 6 sierpnia 2005 o godzinie 19.

no ja właśnie tę godzine chciałam :roll:
teraz przynajmniej wiem kto mi ją zajął :lol:

Pozdrawiam
 
 
 
Mika 


Wiek: 44
Dołączyła: 19 Mar 2005
Posty: 1034
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 29, 2005 6:32 pm   

Dziewczyny zadzwońcie do kancelarii to Wam powiedzą.
_________________
http://www.biurotassa.pl
 
 
 
Burza 


Wiek: 41
Dołączyła: 05 Mar 2005
Posty: 25
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 29, 2005 6:45 pm   

no żeby jeszcze to było takie łatwe.. :wink:
 
 
 
Mika 


Wiek: 44
Dołączyła: 19 Mar 2005
Posty: 1034
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 29, 2005 6:47 pm   

jest bo ja tak zrobiłam i pani przez telefon powiedziałam mi wszystko co chciałam :wink:
_________________
http://www.biurotassa.pl
 
 
 
Burza 


Wiek: 41
Dołączyła: 05 Mar 2005
Posty: 25
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 29, 2005 7:44 pm   

a ja dzwoniłam przez tydzień w podanych godzinach i się nie dodzwoniłam :(

nie mam szczęścia widocznie :lol:
 
 
 
Mika 


Wiek: 44
Dołączyła: 19 Mar 2005
Posty: 1034
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 29, 2005 7:51 pm   

widocznie ja mam go zbyt dużo bo dodzwoniłam się za 1 razem :lol:
_________________
http://www.biurotassa.pl
 
 
 
Burza 


Wiek: 41
Dołączyła: 05 Mar 2005
Posty: 25
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 29, 2005 8:05 pm   

no to moglabys podzielić się informacjami, które zdobyłaś :hm:

a interesują mnie wszystkie :mrgreen:
 
 
 
Mika 


Wiek: 44
Dołączyła: 19 Mar 2005
Posty: 1034
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 29, 2005 8:15 pm   

Dowiedziałam się na forum, że o godz. 17 nie ma ślubów w tym kościele a my właśnie na tą godzinę mamy ślub zadzwoniłam więc do nich prosząc o wyjaśnienie. Pani potwierdziła, że nie ma u nich ślubów na godz. 17 z wyjątkiem naszego, który zatwierdził sam proboszcz. Już gdzieś pisałam, że to nie ja załatwiałam, więc z góry mówię, że nie mam pojęcia jak się to udało mojej przyszłej teściowej...
_________________
http://www.biurotassa.pl
 
 
 
Burza 


Wiek: 41
Dołączyła: 05 Mar 2005
Posty: 25
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 29, 2005 8:21 pm   

no prosze czyli jednak szcześciara z Ciebie/ Was :graba:
no pod tym względam akurat też mieliśmy szczęście bo termin był wolny tylko dlatego, że jakaś para zrezygnowała... (za późno zabraliśmy się za to :wink: )
Jak chciałam się dowiedzieć o kilka rzeczy to pani wyjaśniła, że zdążę dowiedzieć się jak przyniosę dokumenty.. (zaznaczyła tylko o tych dekoracjach i organiście) :?
 
 
 
Dotka 


Wiek: 43
Dołączyła: 12 Mar 2005
Posty: 562
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 29, 2005 8:26 pm   

Burza
szkoda, że nie możesz mieć tej 19 :( tak jak chciałaś. Ja miałam do wyboru chyba tylko dwie. Jedna była coś o 15.30czy 16 wiec wczesnie, wybraliśmy 19. A wybieraliśmy już pod koniec wrzesnia lub na początku października (dokładnie nie pamiętam)
Czyli też masz 6 sierpnia 2005? ?wietnie. To jesteś juz trzecia do kolekcji - jest jeszcze Juttah oprócz mnie.
_________________
 
 
 
Mika 


Wiek: 44
Dołączyła: 19 Mar 2005
Posty: 1034
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 29, 2005 8:27 pm   

no to super, że Wam się udało :wink: Wiesz w takim razie więcej niż ja bo pani poinformawała nas tylko o dekoracji :?
_________________
http://www.biurotassa.pl
 
 
 
gambi 


Wiek: 44
Dołączyła: 05 Sty 2005
Posty: 509
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 29, 2005 9:08 pm   

Dziewczyny a co chcecie wiedziec konkretnie??
ja juz wprawdzie nie bede miala slubu w Wojciechu, ale wczesniej zdarzylam sie wszystkich interesujacych mnie rzeczy dowiedziec, wiec chetnie pomoge.
_________________

Miłego dnia Gość ;)
 
 
 
Mika 


Wiek: 44
Dołączyła: 19 Mar 2005
Posty: 1034
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 29, 2005 9:12 pm   

Gambi wszystkiego :wink:
_________________
http://www.biurotassa.pl
 
 
 
gambi 


Wiek: 44
Dołączyła: 05 Sty 2005
Posty: 509
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Kwi 30, 2005 9:43 am   

Cytat:
pani w kancelarii powiedziala, ze pary ktore maja slub w nadchodzaca sobote spotykaja sie z siostra, odpowiedzialna za dekorowanie i z nia umawiaja sie co do szczegółow. mowila cos o kwiatach ustawionych na stojakach. pytalam o czerwony dywan i stwierdzila, ze to wliczone jest w cene.
Jesli chodzi o organiste, to po chwili namyslu odparla, ze tez wchodzi w cene slubu, ale cytuje "przeciez kazda para zyczy sobie jakis dodatkowy utwor" i wtedy to juz z nim trzeba rozmawiac.
wizytowki nie chciala mi dac, bo do tego czasu organista sie moze zmienic, choc ona by tego oczywiscie nie chciala
a jesli chodzi o Wojciecha to polecam ksiedza Boguslawa - naprawde przemily ksiadz, powinien przyjmowac w srody w kancelarii.


To jest moja wczesniejsza wypowiedz z tematu "Który kościół". Jesli chodzi o dekoracje to pani powiedziala, ze zalatwia sie to w czwartek przed slubem.Raczej sa to sztuczne kwiaty. Pary majace slub w dana sobote dziela sie kosztami.
Organisty wizytowki nie dostałam, najlepiej niedlugo przed slubem sie dowiedziec o jego namiary i z nim bezposrednio rozmawiac. koszty chyba takie jak wszedzie - ok 100zl.

Jesli macie jeszcze jakies pytania to piszcie.Mysle ze najlepiej sie o wszystko zapytac, gdy pojdziecie podpisywac protokol.
_________________

Miłego dnia Gość ;)
 
 
 
Mika 


Wiek: 44
Dołączyła: 19 Mar 2005
Posty: 1034
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Kwi 30, 2005 1:02 pm   

Jasne Gambi dzięki. Jeśli chodzi o dekorację to z tego co ja wiem to napewno żywe kwiaty, ponieważ jeśli chodzi o sztuczne to kiedyś firma przywiozła im brudne pogniecione i podobno od tego czasu zamawiają tylko i wyłącznie żywe. Bardziej interesują mnie opłaty, ale moja przyszła teściowa obiecała mi dziś, że wszystkim się zajmie. Mam nadzieję, że pójdzie jej równie dobrze jak z ustalaniem godziny :wink:
_________________
http://www.biurotassa.pl
 
 
 
gambi 


Wiek: 44
Dołączyła: 05 Sty 2005
Posty: 509
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Kwi 30, 2005 1:22 pm   

Mika o oplatach tez juz gdzies pisalam - 350 - 450zl. Takie sumy widzialam w zeszycie oplat, a mi pani powiedziala 350 - 400zl.

Nie chce Cie martwic - ale radzilabym dokladnie zajac sie dekoracja, bo tydzien temu widzialam jak wyglada na zywo i nie bylam pewna czy to zywe czy sztuczne kwiaty. bardzo oryginalna kompozycja :?
_________________

Miłego dnia Gość ;)
 
 
 
Burza 


Wiek: 41
Dołączyła: 05 Mar 2005
Posty: 25
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Kwi 30, 2005 3:10 pm   

Dotka

nic nie szkodzi :) damy jakoś radę przedłużyć to wszystko, żeby orkiestra na sali się wyrobiła :wink: no i dzien zacznie mi sie wczesniej niz planowalam bo fryzurka musi zrobić się już na 9.00
Jak chcieliśmy we wrześniu to nam powiedzieli, że jeszcze dużo czasu i mamy przyjść pod koniec roku :?
Czy Juttah też ma w "naszym" kościele?
no i jak widzę spotkamy się przed w celu ustaleń tych kosztów :mrgreen:
 
 
 
Dotka 


Wiek: 43
Dołączyła: 12 Mar 2005
Posty: 562
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Kwi 30, 2005 5:21 pm   

Burza

Juttah nie ma w naszym kościele ale chodzi mi o to że tego samego dnia co ja. Czy Ty również masz w sierpniu 6, czy we wrześniu bo wydaję mi się że we wrzesniu (już się zakręciłam - wybacz). I którą godzinkę macie zarezerwowaną? Jeśli 6 sierpnia to napewno się spotkamy przed. :D
_________________
 
 
 
Burza 


Wiek: 41
Dołączyła: 05 Mar 2005
Posty: 25
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Kwi 30, 2005 7:25 pm   

no 6 sierpień godzina 16.30 także spotkamy się przed :mrgreen:
szkoda, że nie mamy akurat po sobie wzajemnie :lol:
popatrzyłabym sobie :wink:
 
 
 
Mika 


Wiek: 44
Dołączyła: 19 Mar 2005
Posty: 1034
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Kwi 30, 2005 8:18 pm   

Dzięki Gambi mam nadzieję, że wszystko uda nam się załatwić tak jak chcemy :wink:
_________________
http://www.biurotassa.pl
 
 
 
gambi 


Wiek: 44
Dołączyła: 05 Sty 2005
Posty: 509
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Kwi 30, 2005 9:29 pm   

Mysle ze wszystko sie wam uda zalatwic i Wasz dzien slubu bedzie najwspanialszy!
juz teraz powodzenia i czekamy na relacje po!!
_________________

Miłego dnia Gość ;)
 
 
 
Mika 


Wiek: 44
Dołączyła: 19 Mar 2005
Posty: 1034
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Kwi 30, 2005 9:49 pm   

:D Dzięki :D Tobie również życzę aby 15 dzień października 2005 był taki jak sobie wymarzysz!!! ?eby Wasza wspólna droga usłana była różami...
_________________
http://www.biurotassa.pl
 
 
 
Dotka 


Wiek: 43
Dołączyła: 12 Mar 2005
Posty: 562
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Maj 01, 2005 7:14 pm   

Burza więc siebie bedziemy podziwiać na zdjeciach już po, od tego przecież jest nasza forumowa galeria :D
_________________
 
 
 
Mika 


Wiek: 44
Dołączyła: 19 Mar 2005
Posty: 1034
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Cze 16, 2005 7:46 pm   

Dzisiaj moja przyszła teściowa była w kościele i na dzień dzisiejszy ceny są następujące za sam ślub 400zł, organista 200zł, zapowiedzi 50zł no i oczywiście dodatkowo dekoracja, której cena zależy od ilości ślubów w danym dniu no i co pary sobie zażyczą :smut: Załamałam się :smut: Dotka, Burza a co Wam mówili?
_________________
http://www.biurotassa.pl
 
 
 
Burza 


Wiek: 41
Dołączyła: 05 Mar 2005
Posty: 25
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Cze 20, 2005 8:39 pm   

Dotka napisał/a:
Burza więc siebie bedziemy podziwiać na zdjeciach już po, od tego przecież jest nasza forumowa galeria :D


Oj Dotka...
okazało się, że raczej przyjdę popodziwiać Cię w rzeczywistości...
Pozdrawiam :)

P.S. jak idą przygotowania? :D
 
 
 
Dotka 


Wiek: 43
Dołączyła: 12 Mar 2005
Posty: 562
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Cze 21, 2005 9:06 pm   

Mika
Dzisiaj ja i mój P mieliśmy iść do kościoła, niestety mój Misio dziś żle się czuł (przeziębienie: kaszel i gorączka go bierze już od weekendu). Mam nadzieje, że jutro będzie lepiej i się w końcu wybierzemy na zwiady :D

Burza
Bardzo będzie nam milutko jak pojawisz się na naszym ślubie :) Przygotowania...hm...
Jeszcze musimy wręczyć zaproszenia na wesele rodzince a jeszcze więcej na sam ślub. Nie mamy alkoholu ani dekoracji na autko i wiązanki dla mnie. Mój P stroju jeszcze nie ma a moja mama też. Na szczęście formalności w USC mamy pozałatwiane. Pod koniec tygodnia zamówimy obrączki. A przed sierpniem trzeba będzie wybrać się na salę i omówić menu, omówić wideofilmowanie (co chce a czego nie chcę) i fotografa (co i jak), załatwić w kościele i pewnie wiele innych rzeczy. Moja suknia się szyje, na przymiarkę mam się umówić w lipcu, buciki mam (zdjęcie umieściłam w odpowiednim dziale na forum), nie mam jeszcze bielizny ani welonu i dekoracji na szyje, włosy. Zarezerwowany mam już termin u fryzjera ale z paznokciami jeszcze nie (makijaż prawie też jest zarezerwowany). Najgorsze jest urządzanie (a dokładniej doprowadzanie do użytkowania) naszego małego mieszkanka, co mnie bardzo przeraża bo tyle roboty (jak najtańszym kostem wszystko ale wolno to idzie (robimy sami i z pomoca naszych rodziców). Roboty jeszcze jest dużo więc mozna się załamać ale mam nadzieje, że ze wszystkim zdąże i będę wyglądać jak księżniczka i czuć się wspaniale tego dnia jak i już po. :cry: :happygirl: :dance: :girl : [/b]
_________________
 
 
 
Mika 


Wiek: 44
Dołączyła: 19 Mar 2005
Posty: 1034
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Cze 21, 2005 9:45 pm   

Dotka dużo zdrowia dla narzeczonego :) Dzięki że pamiętałaś, jak czegoś się dowiesz to proszę daj znać. I nie martw się wszystko będzie dobrze zdążycie ze wszystkim :)
_________________
http://www.biurotassa.pl
 
 
 
Dotka 


Wiek: 43
Dołączyła: 12 Mar 2005
Posty: 562
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Cze 21, 2005 9:57 pm   

Mika dziekuję miłe słowa, aż lepiej się ja poczułam :) Ten mój P to taki mało odporny jest na te wszystkie bakterie. Myślę, że jutro już coś będziemy wiedzieć.
_________________
 
 
 
Burza 


Wiek: 41
Dołączyła: 05 Mar 2005
Posty: 25
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 05, 2005 9:11 am   

a ja tak jeszcze z ciekawosci spytam :hm:
Dotka jak dogadalas sie z para z godziny 16 ? :mrgreen:
bo okazalo sie ze to jacys sasiedzi mojej babci :D
nawet kichnac w temacie odwolania nie zdazylam a juz babcia wiedziala :D
bo podobno ksiadz z Wojciecha dzwonil ze 16.30 sie zwolnila i czy chca sobie przelozyc... :wink:
a tak na marginesie to ta godzina jakas pechowa jest :? mysmy przeciez tez ja mieli tylko dlatego ze ktos zrezygnowal..

dobra koncze offtopica :mrgreen:
_________________
Byłam i sobie poszłam ale wrócę :D


Pozdrawiam i miłego dnia życzę Gość
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl