Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
nazwiska gosci w zaproszeniach
Autor Wiadomość
sylwunia_niunia 


Wiek: 41
Dołączyła: 31 Mar 2009
Posty: 83
Skąd: lodz
Wysłany: Wto Mar 31, 2009 4:36 pm   nazwiska gosci w zaproszeniach

Witam wszystkich, pisze tu po raz pierwszy, wiec z gory przepraszam za jakies gafy :)
W najblizszych tygodniach zamawiamy zaproszenia i pojawil sie konfilkt...podpowiedzcie mi, czy w Waszych zaproszeniach slubnych umieszczaliscie imiona i nazwiska gosci w srodku zaproszenia czy tylko na kopercie? Tesciowka podpowiada, ze savoir-vivre nakazuje umiescic je w srodku i na kopercie, ale jak dla mnie to "za duzo szczescia naraz". Nazwiska narzeczonych, wierszyk, pozostaly tekst i jeszcze np. " Sz.P. Marie Kowalska i Zdzislawa Iksinskiego".
Pomocy :(
 
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 31, 2009 4:38 pm   

Myśmy nie podpisywali kopert :) Chociaz jeśli ma się ich kilka ze sobą, to trzeba porzadnie uważać, żeby się nie pomylić - przy podpisanych nie ma tego problemu :)

Natomiast na zaproszeniach wpisywaliśmy oczywiście imiona i nazwiska - ręcznie :)
_________________

Ostatnio zmieniony przez Pusiak Sro Kwi 01, 2009 10:38 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
aapsik 

Dołączyła: 08 Mar 2006
Posty: 39
Skąd: łódź
Wysłany: Wto Mar 31, 2009 6:50 pm   

Mieliśmy ten sam dylemat. Zależało nam na personalizacji zaproszeń. I tak naprawdę zadecydowała za nas Pani ze DiD studio gdzie zamawialiśmy nasze zaproszenia. Podpowiedziała by drukować nazwiska gości w głównej treści zaproszeń, bo gość ma poczucie, że to zaproszenie zostało wykonane specjalnie dla niego, natomiast na kopertach odręcznie starannym pismem wypisać nazwiska.
Tak też zrobiliśmy i było bardzo elegancko.
 
 
elka85 


Wiek: 38
Dołączyła: 22 Sty 2008
Posty: 410
Skąd: Zgierz
Wysłany: Wto Mar 31, 2009 6:51 pm   

My prawdopodobnie nie będziemy wpisywać w treści zaproszenia nazwisk gości - będą wpisane na kopercie :) Na prośbę teściowej, która jeszcze nie wie kogo dokładnie zaprosić a tak będzie bardziej elastycznie :) Gdyby nie to wpisalibyśmy ich w treści zaproszenia a koperty podpisywali tak jak pisze Pusiak tylko wtedy, gdy dawalibyśmy kilka zaproszeń na raz:)
_________________

Ostatnio zmieniony przez elka85 Wto Mar 31, 2009 6:52 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
yennefer 

Dołączyła: 14 Wrz 2008
Posty: 641
Skąd: nowhere
Wysłany: Wto Mar 31, 2009 7:17 pm   

Pusiak napisał/a:
jeśli ma się ich kilka ze sobą, to trzeba porzadnie uważać, żeby się nie pomylić

To nie jest takie skomplikowane. Wystarczy ułożyć w pewnej kolejności lub/i się podzielić i nie ma problemu.
aapsik napisał/a:
Podpowiedziała by drukować nazwiska gości w głównej treści zaproszeń, bo gość ma poczucie, że to zaproszenie zostało wykonane specjalnie dla niego, natomiast na kopertach odręcznie starannym pismem wypisać nazwiska.

Jestem tego samego zdania. Dostaliśmy ostatnio takie bez naszych nazwisk w środku ani nawet na kopercie. I notabene z powodu takiej a nie innej sytuacji otrzymaliśmy zaproszenie dziadka pana młodego :? Młodzi nie dołączyli nazwisk zapraszanych, bo im się nie chciało odmieniać :o Zdecydowanie jestem za pełną personalizacją w treści głównej. A jeśli ktoś ma ochotę, to może jeszcze dopisać na kopercie, byleby ładnie :wink:
 
 
truskawka_ja 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 781
Skąd: ...
Wysłany: Wto Mar 31, 2009 7:25 pm   

Nasze zaproszenia sa personalizowane, ale koperta ma taka fakture, ze nie dalo sie na niej wydrukowac nazwisk. Ale poradzilismy sobie w ten sposob, ze na kazda koperte nakleilismy karteczke samoprzylepna z nazwiskiem. Karteczke odkleimy tuz przed wreczeniem zaproszenia, nie bedzie po niej sladu. Mysle, ze tak jest najwygodniej, przynajmniej nic nam sie nie pomyli (mam nadzieje...). :)
Ostatnio zmieniony przez truskawka_ja Wto Mar 31, 2009 7:27 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Debussy 
pedagog specjalny


Dołączyła: 16 Lut 2008
Posty: 1712
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 31, 2009 7:42 pm   

My też mamy personalizację w zaproszeniu. Wiem, że jest to dość drogie kiedy zamawia się w salonie z zaproszeniami. My akurat sami drukowaliśmy zaproszenia, więc nie było problemu. Ale jakoś nie wyobrażam sobie dawać komuś zaproszenia bezosobowego.
_________________
Są tajemnice, które tylko niebo może ostatecznie odkryć...
 
 
Niebieskooka 

Wiek: 39
Dołączyła: 14 Lut 2008
Posty: 1983
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Wto Mar 31, 2009 10:44 pm   

też jestem za personalizacją .... dostałam kiedyś jedno zaproszenie bez person. i wydało mi się takie bezosobowe... :-)
_________________

 
 
ppola 
Birdwoman


Wiek: 41
Dołączyła: 05 Wrz 2008
Posty: 2189
Skąd: Kanzas
Wysłany: Sro Kwi 01, 2009 12:38 am   

My zaproszenia weselne mamy bez personalizacji, nawet jakbym chciala to nie dało rady - nie zmiescilo sie ;) Wiec sprawa sama sie rozwiazala a nazwiska beda na kopertach. Natomiast przy slubnych mam miejsce na wpisanie nazwiska wiec beda personalizowane.

A tak swoja droga nigdy w zyciu nie dostalam personalizowanego zaproszenia, zawsze nazwisko bylo na kopercie, wiec nie jest to dla mnie ani dziwne ani nie taktowne
_________________

Obudź się Gość :D
 
 
sylwunia_niunia 


Wiek: 41
Dołączyła: 31 Mar 2009
Posty: 83
Skąd: lodz
Wysłany: Sro Kwi 01, 2009 9:12 am   

ppola napisał/a:
A tak swoja droga nigdy w zyciu nie dostalam personalizowanego zaproszenia, zawsze nazwisko bylo na kopercie, wiec nie jest to dla mnie ani dziwne ani nie taktowne


No wlasnie ja tez nie. Mam gore zaproszen w domu i zawsze nazwiska gosci sa tylko na kopercie.

Dziekuje Wam za odzew i pedze do "Powitan" oficjalnie przedstawic swoja skromna osobe :]


edit: poprawiłam cytat
kryszka
Ostatnio zmieniony przez kryszka Czw Kwi 02, 2009 1:16 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
ava 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lut 2008
Posty: 3728
Skąd: Bełchatów/Łódź
Wysłany: Pią Kwi 03, 2009 9:55 pm   

U nas nazwiska gości są wydrukowane w głównej treści zaproszenia, miałam zamiar wydrukować/wypisać nazwiska także na kopertach, ale teraz zastanawiam się czy nie zrobić tego tylko w stosunku do tych gości, u których wręczane będzie kilka zaproszeń, żeby się nie pomylić...
_________________
Nasz ślub - 05.09.2009r.

 
 
Tissaia 
pani stara*


Wiek: 38
Dołączyła: 14 Kwi 2008
Posty: 536
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 03, 2009 10:06 pm   

U nas i zaproszenia i koperty mają nazwiska wypisane ręcznie. Podpisujemy koperty na też zaproszenia na sam ślub, nie personalizowane. Okazało się to najlepszym wyjściem, bo lista gości uległa od czasów zamawiania zaproszeń wielu modyfikacjom :)
_________________
*Mój wieczór panieński, etap szaleństw w klubie, przyplątuje się jakiś facet i zwraca do mojej zamężnej już wtedy koleżanki:
-To ty jesteś ta panna młoda?
Koleżanka:
-Nie, ja jestem już pani stara...

Mission accomplished 06.06.09. :)
 
 
Dzesia 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Gru 2006
Posty: 64
Skąd: z Łodzi
Wysłany: Czw Kwi 09, 2009 2:29 pm   

U nas nazwiska gości sa i na zaproszeniach, i na kopertach. Na kopertach to bardziej dla naszej wygody - ułożyłam sobie wszystkie 1010 zaproszeń alfabetycznie, i kiedy do kogoś idę, by je wręczyć, nie mam problemu z odnalezieniem właściwej koperty. Dziwne? Cóż, jestem z zawodu bibliotekarzem, ustawienia alfabetyczne to u mnie norma ;)
_________________
www.sygnaturka.blox.pl

 
 
ppola 
Birdwoman


Wiek: 41
Dołączyła: 05 Wrz 2008
Posty: 2189
Skąd: Kanzas
Wysłany: Czw Kwi 09, 2009 2:36 pm   

Dzesia napisał/a:
ułożyłam sobie wszystkie 1010 zaproszeń alfabetycznie
ilee????? no przy tej ilosci to sie nie dziewie ze trzeba bylo wszystko podpisac :)
_________________

Obudź się Gość :D
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 09, 2009 5:43 pm   

A to nie jest normalne? :lol: Ja też miałam wszystkie zaproszenia ułożone alfabetycznie, jeszcze z podziałem na rodzinę moją i męża oraz znajomych.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
darling 


Wiek: 40
Dołączyła: 14 Kwi 2009
Posty: 181
Skąd: lodz
Wysłany: Pią Kwi 24, 2009 10:39 am   

ava napisał/a:
U nas nazwiska gości są wydrukowane w głównej treści zaproszenia, miałam zamiar wydrukować/wypisać nazwiska także na kopertach, ale teraz zastanawiam się czy nie zrobić tego tylko w stosunku do tych gości, u których wręczane będzie kilka zaproszeń, żeby się nie pomylić...

ja bede robic dokladnie tak samo :)

ppola napisał/a:
A tak swoja droga nigdy w zyciu nie dostalam personalizowanego zaproszenia, zawsze nazwisko bylo na kopercie, wiec nie jest to dla mnie ani dziwne ani nie taktowne

ja zawsze dostawalam zaproszenia imienne, wiec sama takie zrobie. dla mnie jest to bardziej eleganckie
_________________
 
 
Karolka_23 


Wiek: 43
Dołączyła: 28 Kwi 2008
Posty: 162
Skąd: Zgierz
Wysłany: Nie Maj 24, 2009 12:06 pm   

My również mamy wydrukowane imię i nazwisko gościa w treści zaproszenia i koperty też są dodatkowo podpisane, a co tam :)
Natomiast zaproszenia na sam ślub mamy różne, tzn. większość z nich jest z personalizacją a część mamy bez, tak na wszelki wypadek gdybyśmy zechcieli jeszcze kogoś zaprosić. Oczywiście w tych bez personalizacji-koperty obowiązkowo będą wypisane.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Karolka_23 Nie Maj 24, 2009 12:12 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
joannakarolina 


Wiek: 42
Dołączyła: 05 Maj 2008
Posty: 401
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Gru 10, 2009 9:53 pm   

My będziemy pisać na kopertach imiona i nazwiska gości, na personalizację na zaproszeniach niestety nie starczy miejsca. Dostałam w swoim życiu sporo zaproszeń na śluby i wesela i w większości imię i nazwisko było na kopercie więc nie widzę w tym nic złego, chociaż może rzeczywiście ładniej to wygląda jak zaproszenie jest skierowane personalnie do danej osoby :)
_________________
Pozdrawiam
Asia




===> 19.06.2010 r. ;)
 
 
Ambrozja 


Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 1434
Skąd: Katowice
Wysłany: Pią Gru 11, 2009 8:21 am   

My imiona i nazwiska gości mieliśmy wydrukowane tylko na zaproszeniach, na kopertach był tylko napis - zaproszenie. Jeśli jechaliśmy gdzieś, gdzie trzeba było wręczyć więcej zaproszeń to po prostu układaliśmy je sobie w wyznaczonej kolejności (od najstarszego) i potem po kolei wręczaliśmy. Nie pomyliliśmy się ani razu :)
_________________
Kobiety są niewolnicami tylko tych, którzy potrafią je mocno trzymać i dogadzać ich kaprysom - Bolesław Prus
 
 
 
agulka1989 


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Paź 2009
Posty: 2973
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Gru 12, 2009 9:01 pm   

My jeszcze się zastanawiamy, ale najprawdopodobniej nazwiska gości będą na zaproszeniach. A przy rozdawaniu na pewno znajdziemy sposób, żeby się nie pomylić :)
_________________
 
 
truskawka_ja 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 781
Skąd: ...
Wysłany: Nie Gru 13, 2009 10:47 am   

Nasze zaproszenia byly personalizowane, ale koperta miala taka fakture, ze nie dalo sie na niej wydrukowac nazwisk. Poradzilismy sobie w ten sposob, ze na kazda koperte nakleilismy taka zolta karteczke samoprzylepna z nazwiskiem. Karteczke odkleilismy tuz przed wreczeniem zaproszenia, nie bylo po niej sladu.
 
 
Stokrotka812 

Wiek: 36
Dołączyła: 03 Kwi 2009
Posty: 331
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Cze 14, 2010 6:59 pm   

Sprytnie Truskawko, sprytnie :wink:
_________________
 
 
Magdzik
[Usunięty]

Wysłany: Czw Sie 26, 2010 8:39 am   

sylwunia_niunia napisał/a:
w srodku i na kopercie

Ja się spotkałam najczęściej,że nazwiska są umieszczone i na zaproszeniach i na kopercie,ponieważ goście później wkładają pieniążki dla Pary Młodej w tę kopertę,żeby było wiadomo,że to od nich.Bo zdarzają się i tacy,że do niepodpisanej koperty wkładają wycinki z gazety.Ale to już jest świństwo.
 
 
mjmj2010 

Dołączyła: 17 Sie 2009
Posty: 253
Skąd: łódź
Wysłany: Czw Sie 26, 2010 10:06 am   

My też mieliśmy nazwiska tylko na zaproszeniach, nigdy się nie pomyliliśmy bo układaliśmy też od "najstarszego gościa "
 
 
sloneczkoo 


Wiek: 35
Dołączyła: 21 Sie 2008
Posty: 972
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 27, 2010 4:55 pm   

My będziemy mieć tylko na kopercie w środku bez personalizacji ;)
Przepraszam o co Wam chodzi z pomyleniem kopert.. jak gdzieś jadę i zapraszam ludzi to gdy zaproszenie nie ma personalizacji to co za różnica kto dostanie które?
Najwyżej, że jednych prosicie na ślub, a innych na wesele.

yennefer napisał/a:
I notabene z powodu takiej a nie innej sytuacji otrzymaliśmy zaproszenie dziadka pana młodego

a skąd wiecie, że dziadka jak nie były podpisane ani na kopercie ani w środku? bo ja tego nie kumam ;/
_________________


Dzienniczek -> http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=11584 :D
 
 
 
Ambrozja 


Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 1434
Skąd: Katowice
Wysłany: Pon Wrz 27, 2010 8:28 pm   

sloneczkoo napisał/a:
My będziemy mieć tylko na kopercie w środku bez personalizacji ;)
Przepraszam o co Wam chodzi z pomyleniem kopert.. jak gdzieś jadę i zapraszam ludzi to gdy zaproszenie nie ma personalizacji to co za różnica kto dostanie które?
Najwyżej, że jednych prosicie na ślub, a innych na wesele.



Ano chodzi o to, że zaproszenia SĄ personalizowane, nazwiska gości są wpisane w zaproszeniu, ale nie są podpisane na kopercie. Przecież dziewczyny wyraźnie to napisały.
_________________
Kobiety są niewolnicami tylko tych, którzy potrafią je mocno trzymać i dogadzać ich kaprysom - Bolesław Prus
 
 
 
sloneczkoo 


Wiek: 35
Dołączyła: 21 Sie 2008
Posty: 972
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 27, 2010 10:01 pm   

Pusiak napisał/a:
Natomiast na zaproszeniach wpisywaliśmy oczywiście imiona i nazwiska - ręcznie :)

przeoczyłam to zdanie na początku..
Ambrozja napisał/a:
SĄ personalizowane

w takim wypadku nie mam wątpliwości.. dziękuję Ambrozja :*
_________________


Dzienniczek -> http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=11584 :D
 
 
 
agulka1989 


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Paź 2009
Posty: 2973
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Paź 21, 2010 10:07 am   

Nie wiedziałam gdzie to napisać, nie chciałam tworzyć nowego tematu o takim tytule, więc piszę tutaj...

Jakiś czas temu zaczęłam drukować zaproszenia.

Mam kuzyna, który już jakiś czas jest ze swoją dziewczyną, więc uznałam, że zapraszanie go "z osobą towarzyszącą" będzie kiepskim pomysłem. Chciałam napisać imię i nazwisko tej jego dziewczyny/narzeczonej...
No i napisałam sms do jego mamy jak A. ma na nazwisko. Odpisała mi, że jak my będziemy brali ślub to ona już będzie U..... (czyli będzie po ślubie z tym kuzynem).
No spoko, wszystko ładnie pięknie, tylko, że sądzę że jak będziemy ich zapraszać (a ich akurat planujemy w grudniu korzystając ze świąt) to nie będzie jeszcze miała na nazwisko U.....
No i powiedzcie mi teraz... czy dalej mam się dowiadywać o jej nazwisko czy po prostu wpisać U..... ?
_________________
 
 
Bian 


Wiek: 37
Dołączyła: 04 Maj 2010
Posty: 938
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Paź 21, 2010 10:18 am   

agulka1989, u mnie była podobna sytuacja. Moja przyjaciółka ze studiów przed ślubem była L., ślubowała dwa tygodnie przede mną i na moim ślubie była już K. Ale zaproszenie wręczaliśmy im sporo wcześniej, dlatego zaproszenie było wypisane "Karolina L. i Michał K.", a dopiero na naszym weselu na winietkach miała już wpisane nazwisko po mężu.

Ja zatem wpisałabym nazwisko panieńskie narzeczonej Twojego kuzyna.
_________________

 
 
tulipan87 
w pełni rozkwitu...


Wiek: 36
Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 827
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Paź 21, 2010 10:30 am   

Bian napisał/a:
Ja zatem wpisałabym nazwisko panieńskie narzeczonej Twojego kuzyna.

Ja również. W tej kwestii nie ma co wybiegać w przyszłość, nie powinna czuć się urażona, bo przecież w momencie zapraszania będzie jeszcze panienką :)
Mieliśmy podobną sytuację i też w ten sposób z niej wybrnęliśmy :)
_________________
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Paź 21, 2010 10:35 am   

Oczywiście, że panieńskie! Do czasu ich ewentualnego ślubu może się wiele zdarzyć.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
agulka1989 


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Paź 2009
Posty: 2973
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Paź 21, 2010 10:38 am   

Bian napisał/a:
wpisałabym nazwisko panieńskie narzeczonej Twojego kuzyna
tulipan87 napisał/a:
Ja również.
kryszka napisał/a:
Oczywiście, że panieńskie!


No to upewniłyście mnie, że dobrze myślałam :) Dziękuję :)
_________________
 
 
PaulinaS 

Dołączyła: 03 Paź 2010
Posty: 529
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Paź 21, 2010 10:40 am   

tulipan87 napisał/a:
nie powinna czuć się urażona, bo przecież w momencie zapraszania będzie jeszcze panienką :)


dokładnie, ja również umieściłabym na zaproszeniu nazwisko panieńskie...
_________________
 
 
sloneczkoo 


Wiek: 35
Dołączyła: 21 Sie 2008
Posty: 972
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Paź 21, 2010 12:08 pm   

Ja też bym wpisała panieńskie :) Nie powinna się obrazić bo nie ma o co :)

Jak będzie Nas prosić kuzynka A. na wesele które jest 2tyg. po naszym to uważam, że jeśli będzie nas prosić przed ślubem (a będzie) to powinna wpisać moje nazwisko obecne :) Takie jest moje zdanie.

Najwyżej, że nie będzie personalizowane - ale i tak na kopercie się pisze :P
_________________


Dzienniczek -> http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=11584 :D
 
 
 
promyczek_mm
[Usunięty]

Wysłany: Czw Paź 21, 2010 12:14 pm   

kryszka napisał/a:
Oczywiście, że panieńskie! Do czasu ich ewentualnego ślubu może się wiele zdarzyć.


Zgadzam się z Kryszką. Tylko i wyłącznie panieńskie, natomiast tak jak pisała Bian na winietkach możecie już wpisać nazwisko po mężu.
 
 
agulka1989 


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Paź 2009
Posty: 2973
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Paź 21, 2010 12:15 pm   

Już ok, napisałam cioci, że "wydaje mi się, że jak będziemy zapraszać to jeszcze nie będzie U.... ". Na co ciocia odpisała mi, że mam rację i że "wtedy będzie jeszcze R...." :) Zaproszenie już gotowe :)
_________________
 
 
sloneczkoo 


Wiek: 35
Dołączyła: 21 Sie 2008
Posty: 972
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Paź 21, 2010 12:55 pm   

agulka1989 napisał/a:
Zaproszenie już gotowe :)

super, że udało się dojść do porozumienia ;D

Powodzenia w dalszych zaproszeniach ;)
_________________


Dzienniczek -> http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=11584 :D
 
 
 
paulii 
bella coZa


Dołączyła: 19 Kwi 2010
Posty: 500
Skąd: zewsząd
Wysłany: Czw Lis 11, 2010 9:44 am   

agulka1989 napisał/a:
No i powiedzcie mi teraz... czy dalej mam się dowiadywać o jej nazwisko czy po prostu wpisać U..... ?
Moja pierwsza reakcja była taka jak u dziewczyn że panieńskie. Jednak po dłuższej chwili zastanowienia i rozmowie z kuzynem stwierdziłam, że w sumie jeśli nawet wpisałabyś nazwisko swojego kuzyna, to zapewne nikt by się nie pogniewał i nie byłby to jakiś duży nietakt. Co innego byłoby w przypadku rozwodników, tutaj mógłby być jakiś tam problem, ale zwykle normalni ludzi rozumieją, że błąd rzecz ludzka zdarzyć się może, a tym bardziej w trakcie przygotowań ślubnych, kiedy jest tyle spraw do ogarnięcia...
_________________


dziennikarsko http://www.forum.wesele-l...der=asc&start=0
 
 
Magdzik
[Usunięty]

Wysłany: Sro Lip 27, 2011 11:32 am   

Ja mam kilka pytań.
1. W zaproszeniu najpierw pisze się imię i nazwisko Panny Młodej,a potem Pana Młodego? Czy odwrotnie?
2. Jak Wpisać imiona i nazwiska gości? SzP A. D. Walczaków np? Czy całe imiona?
3. Wpisujemy imiona gości zaczynając od kobiety czy mężczyzny? Chyba od mężczyzny?
4. I jeszcze odnośnie nazwy Urzędu. To w skrócie USC w np Łodzi czy całą nazwę?
 
 
yennefer 

Dołączyła: 14 Wrz 2008
Posty: 641
Skąd: nowhere
Wysłany: Sro Lip 27, 2011 3:54 pm   

1. Najpierw zawsze kobieta.
2. Pełne imiona i nazwisko.
3. Patrz punkt 1. Na końcu dzieci.
4. Bardziej elegancki będzie rozwinięty skrót.
 
 
M4rcysi4 


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 4350
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Czw Lip 28, 2011 11:23 am   

Popieram w całości przedmówczynię :)
_________________
 
 
Marcka 


Wiek: 35
Dołączyła: 13 Sty 2010
Posty: 405
Skąd: łódzkie ;)
Wysłany: Czw Lip 28, 2011 12:42 pm   

yennefer nic dodac nic ując ;)
u mnie mój M zapraszał brata z dziewczyną i bardzo chciał aby był najpierw brat wpisany a potem dziewczyna, ale wytłumaczyłam, że kobiety mimo wszystko mają pierszeństwo, nawet gdy są "osobami towarzyszącymi".
_________________
 
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Czw Lip 28, 2011 3:10 pm   

U nas byla swietna akcja - tesciowa nie byla pewna pisownie jednego z nazwisk u Ł w rodzinie, wiec chciala przy nich wypisywac i sie spytac podczas wizyty. Ja powiedzialam, ze absolutnie nie, ide dopiero poznac ludzi z rodziny Ł jako narzeczona i mam pytan o pisownię nazwiska...i sprawdzalismy...na nagrobku czlonkow rodziny na cmentarzu..no ale ja mam zakorzenione, ze nie wolno tak podczas wreczania, trzeba sie jakos o nazwisko dowiedziec, a tu nie bylo jak, ani na skrzynce na listy, ani w necie, ani w ksiazce telefonicznej:) Zapamietam to:)

yennefer, swietne rady, dokladnie tak ma byc:)
 
 
 
M_and_M 
Michałowa :)


Wiek: 43
Dołączyła: 03 Sie 2010
Posty: 563
Skąd: teo, widzew
Wysłany: Czw Lip 28, 2011 3:53 pm   

Marcka napisał/a:

u mnie mój M zapraszał brata z dziewczyną i bardzo chciał aby był najpierw brat wpisany a potem dziewczyna, ale wytłumaczyłam, że kobiety mimo wszystko mają pierszeństwo, nawet gdy są "osobami towarzyszącymi".


a tu się nie zgodzę :) może to i wbrew regułom ale ja wpisywałabym najpierw brata a potem jego dziewczynę. w koncu on to rodzina a dziewczyna moze sie zmienic ;)
_________________
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Czw Lip 28, 2011 3:56 pm   

M_and_M napisał/a:
tu się nie zgodzę może to i wbrew regułom ale ja wpisywałabym najpierw brata a potem jego dziewczynę. w koncu on to rodzina a dziewczyna moze sie zmienic


jak byla stala dziewczyna, tez wpisywalismy najpierw ja - tak jest wg mnie elegancko, nawet, jesli jej nie znalismy, a zapraszalismy przyjaciela lub kogos z rodziny. Chyba, ze nie wiedzielismy z kim ktos przyjdzie - wtedy "z os. towarzyszaca".
 
 
 
Marcka 


Wiek: 35
Dołączyła: 13 Sty 2010
Posty: 405
Skąd: łódzkie ;)
Wysłany: Pią Lip 29, 2011 5:09 pm   

jeśli jest to nowa dziewczyna czy nie wiem z kim przyjdzie to piszę z osobą towarzyszącą, a jeśli są ze sobą już kilka ładnych lat i wiem, że planują jakąś wspólną przyszłośc to jednak piszę najpierw dziewczyne ;) ale jak kto chce ;)
_________________
 
 
 
PaulinaS 

Dołączyła: 03 Paź 2010
Posty: 529
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 29, 2011 5:59 pm   

Malena napisał/a:
jak byla stala dziewczyna, tez wpisywalismy najpierw ja - tak jest wg mnie elegancko


Zgadzam się. W tym roku byliśmy zapraszani na wesele i mimo, że było to wesele kuzynki D, to w zaproszeniu byłam wpisana jako pierwsza.
_________________
 
 
koniczynka84 


Wiek: 40
Dołączyła: 29 Wrz 2011
Posty: 1649
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Gru 07, 2011 10:57 am   

Co do samodzielnego wypisywania zaproszeń mówię zdecydowanie NIE, jeśli ich liczba jest większa niż 20. Wypisywałam zaproszenia koleżance i przy 27 sama już nie wiedziałam jak się nazywam.

Fajne jest personalizowanie zaproszeń i nazwiska gości wydrukowane od razu, jednakże tu znowu problem z tymi osobami towarzyszącymi. Kuzynka wpisała brata z narzeczona, niestety 2 tygodnie przed swoim ślubem dowiedziała się że dziewczyna narzeczoną już nie jest.

Dlatego u nas nazwiska będą wypisywane na kopertach, będziemy mieć takie same wzory zaproszeń zarówno dla osób zapraszanych na ślub i wesele jak i na sam ślub (różniące się treścią).

Oto co NA RAZIE wybraliśmy

_________________
Ostatnio zmieniony przez koniczynka84 Sro Gru 07, 2011 10:58 am, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Doriart 


Dołączyła: 03 Gru 2011
Posty: 32
Skąd: PL
Wysłany: Pon Sty 09, 2012 10:20 am   

Poza tym wydrukowane elegancko wygladają

A zaproszenia b. fajne - zabawne
 
 
 
Magdzik
[Usunięty]

Wysłany: Pon Sty 09, 2012 10:24 am   

Trzeba się upewniać z odmianą nazwisk. Ja według programu, podanego tutaj przez którąś z dziewczyn odmieniałam nazwiska i później niektórzy mi powiedzieli, że ich nazwiska się nie odmieniają :-? Zależy jak kto sobie przyjmie, jedni chcą żeby odmieniać, a inni bez odmiany i bądź tu mądry :o
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl