Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Budżet domowy
Autor Wiadomość
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Wto Cze 29, 2010 9:35 am   

kakonka napisał/a:
my nie będziemy mieć jednego konta. Każdy ma swoje i niech tak zostanie. Jedno jest wspólne- gdzie odkładamy pieniążki,


u nas tak samo, mamy konto oszczędnościowe, gdzie oboje odkładamy z kazdej pensji jak najwięcej. Pensja Ł idzie na mieskzanie, duże wydatki, raty, utrzymanie, a moja na drobniejsze wydatki i czasem coś dla mnie (moja za duża nie jest.). Każdy ma swoją pensję, wg mnie bez sensu, jakby teraz złączyć konto, ale zobaczymy jak będzie po ślubie.
Ostatnio zmieniony przez Malena Wto Cze 29, 2010 9:36 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
julietta 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Lut 2008
Posty: 205
Skąd: łódzkie
Wysłany: Wto Cze 29, 2010 9:41 am   

Mamy odzielne konta - obydwoje w mBanku, więc żeby ustanowić współwłaściela trzeba by było z jednego zrezygnować. W innych bankach nie chcemy zakładać dodatkowego konta - są zwykle jakieś opłaty, dziwne ograniczenia lub po prostu nie wzbudzają naszego zaufania. Każde z nas ma określone opłaty, o których musi pamiętać (jeśli akurat braknie komuś pieniędzy przez większe wydatki, to drugie przelewa mu odpowiednią kwotę). Nadwyżki wpłacamy na konto oszczędnościowe przy e-koncie lub na lokaty. Nie kontrolujemy nawzajem swoich wydatków, choć zwykle mówmy sobie, gdy decyzdujemy się na większy zakup.
_________________
 
 
ewex 
aniołek i diabołek


Wiek: 41
Dołączyła: 01 Lip 2008
Posty: 310
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lip 05, 2010 10:02 pm   

A u nas jest tak:
Ja mam konto mój mąż dostaje wypłate do ręki. Więc żyjemy z pensji męża (jedzenie, opłaty, generalnie wszystko). Jeśli zabraknie to biorę z mojego konta a co na nim zostaje jest oszczędnością :)
_________________
 
 
 
kamilla1984 

Wiek: 39
Dołączyła: 02 Sie 2010
Posty: 294
Skąd: ciuchciolandia
Wysłany: Czw Wrz 23, 2010 1:45 pm   

nie jestesmy malzenstwem jeszcze ale konto mamy wspolne i decydujemy o wszystkim wspolnie
_________________

 
 
 
Emi 


Wiek: 38
Dołączyła: 25 Cze 2007
Posty: 524
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 23, 2010 1:58 pm   

My przez 1.5 roku od ślubu mieliśmy swoje indywidualne konta, ja w mBanku a mąż w mBanku i PKO. Teraz mamy swoje indywidualne w mBanku i wspólne w PKO. W zasadzie to i tak znałam dane do jego kont i mogłam sobie sama przelać kasę :-)
_________________

 
 
 
Bian 


Wiek: 37
Dołączyła: 04 Maj 2010
Posty: 938
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 23, 2010 2:37 pm   

My mamy osobne konta, ale znamy do siebie hasła na wszelki wypadek. Teraz zamierzamy założyć osobne konto oszczędnościowe, pewnie jak dostanę nowy dowód to już jako wspólne.

Nie rozliczamy się wzajemnie z każdej złotówki, ale z reguły wzajemnie sobie opowiadamy o poczynionych wydatkach plus większe wydatki obgadujemy wspólnie.
_________________

 
 
tulipan87 
w pełni rozkwitu...


Wiek: 36
Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 827
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Paź 20, 2010 2:44 pm   

Każde z nas ma swoje konto. Natomiast większe wydatki staramy się planować razem :)
_________________
 
 
Michasia 


Wiek: 41
Dołączyła: 01 Paź 2009
Posty: 266
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Czw Paź 21, 2010 10:46 am   

A u nas każdy ma swoje zwykłe konto i konto oszczędnościowe. Razem mamy lokatę z pieniędzmi z wesela. Płacimy rachunki i większe zakupy po równo a z resztą każdy robi na co ma ochotę.
_________________
,
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl