Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Kamień w pierścionku
Autor Wiadomość
Gabro 

Dołączyła: 15 Mar 2007
Posty: 699
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 26, 2007 10:58 am   Kamień w pierścionku

Czy słyszałyście może o takim przesądzie, że niektóre kamienie w pierścionku zaręczynowym nie wróżą dobrze parze? Takim kamieniem jest podobno opal.

Nie pytam oczywiście czy wierzycie w ten przesąd :)
 
 
Martysia 
mammolina


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Sie 2007
Posty: 538
Skąd: Milano
Wysłany: Sro Wrz 26, 2007 2:24 pm   

hmmm nie słyszałam o tym, co to za dziwactwo?:) no ale dobrze, że ja nie mam tego kamienia:P tych przesądów jest od groma i nawet gdyby się dobrze pilnować to i tak zawsze się znajdzie coś co ci niby nieszczęście przyniesie:D
_________________
 
 
 
Koalinha 


Wiek: 38
Dołączyła: 11 Sie 2007
Posty: 212
Skąd: Łódź / Portugalia
Wysłany: Sro Wrz 26, 2007 7:28 pm   

Nigdy o tym nie słyszałam, właściwie nie znam żadnych przesądów dotyczących kamieni w pierścionku zaręczynowym. Ale ponoć powinien być srebrny, bo tylko obrączka jest potem złota. Tak tylko obiło mi się o uszy :)
_________________
Monika
9.08.2008.
 
 
Martysia 
mammolina


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Sie 2007
Posty: 538
Skąd: Milano
Wysłany: Sro Wrz 26, 2007 8:14 pm   

a ja właśnie słyszałam, że nie powinien być srebrny:)
_________________
 
 
 
agunia84 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2007
Posty: 3627
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 27, 2007 12:06 pm   

Ja slyszalam, ze nie moze byc w pierscionku ciemny kamien.
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 28, 2007 12:50 pm   

Ja słyszałam tylko o perłach. Wiem, że niebieskie oczko jest na szczęście (ale to chyba niedawny przesąd - z tej piosenki). I jeszcze niedawno dowiedziałam sie, że rubin przy skórze przynosi pieniądze, ale generalnie - nie tylko w obrączce lub pierścionku zaręczynowym
 
 
dalenka 


Wiek: 40
Dołączyła: 28 Sie 2007
Posty: 70
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sty 08, 2008 2:24 pm   

Wiem tylko o perłach, że ogólnie nie należy ich nikomu w prezencie dawać, bo symbolizują łzy.
_________________
 
 
Hatifnatka 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2007
Posty: 948
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sty 08, 2008 2:48 pm   

i ja też tylko o perłach słyszałam - że przynoszą pecha i nie należy ich mieć w pierścionku zaręczynowym.
ale oczywiście to tylko przesądy :razz:
_________________
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Pon Sty 14, 2008 7:22 pm   

co kraj to ... przesąd - u nas perŁy to Łzy a np. w Niemczech perŁy oznaczają dostatek, bogactwo i szczęście, dlatego każda niemiecka panna mŁoda ma obowiązkowo na sobie jakiś perŁowy drobiazg :)
 
 
Petitka 
nareszcie żona:)


Wiek: 39
Dołączyła: 05 Maj 2007
Posty: 1166
Skąd: Zgierz
Wysłany: Pon Sty 14, 2008 7:39 pm   

Ja tez slyszlalam jedynie o perlach, ale nie w pierscionku zareczynowym
_________________

24.05.2008 na zawsze... :wedding:
 
 
 
wiedzmapat 


Wiek: 38
Dołączyła: 05 Sty 2008
Posty: 161
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 16, 2008 6:58 am   

mnie ukochany obdarował pierścionkiem zaręczynowym z białego złota i brylantu........mnie to nie przeszkadza bo nie wierzymy w żadne przesądy
_________________


 
 
Emi 


Wiek: 38
Dołączyła: 25 Cze 2007
Posty: 524
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 17, 2008 10:47 am   

Zgadzam się z Sajonarą. Każdy kraj ma własne przesady i dlatego nie należy aż tak w nie wierzyć. :mmm:
_________________

 
 
 
MNE 


Wiek: 44
Dołączyła: 21 Mar 2007
Posty: 38
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lut 09, 2008 4:12 pm   

a co powiecie na zgubienie pierscionka? (z gory przepraszam,jesli taka wypowiedz jest juz w innym wątku)

mój dzisiaj tajemniczo zaginął w domu,przeszukałam każdy kącik i ...nic
miny do tej pory mamy nietęgie :cry:

nie będzie mnie w domu przez tydzień,nie wiem,czy czekać te dni z odszukaniem, czy roglądać się za nowym (ponoc rzeczy odnajduja sie, kiedy przestalo sie ich szukac)
_________________
 
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lut 10, 2008 7:21 pm   

Oj, nie przejmuj się. Na pewno się znajdzie.
Ja kiedyś dostałam od D pierścionek, nie zaręczynowy tylko taki ot. Pojechaliśmy z naszymi tatusiami do jaskini i ja do dzisiaj nie wiem co z tym pierścionkiem zrobiłam, że znalazł się na ziemi. Oczywiście nikt nie wiedział, że go wogóle zgubiłam. Była jesień, kupa liści. Łaziliśmy wokół tej dziury w ziemi przez ponad 2 godziny depcząc po tych liściach. Przepadłby jak amen w pacieżu! Ale wyobraźcie sobie, że jak ja z D byliśmy pod ziemią, to tata D znalazł ten pierścionek, bo coś mu zamigotało w liściach, ale nie wiedział, że to mój. Pokazał znalezisko mojemu tacie i dopiero ten poznał, że to mój pierścionek, który dostałam od D. Mam go do dzisiaj. :) Ale niewiele brakowało.
 
 
MNE 


Wiek: 44
Dołączyła: 21 Mar 2007
Posty: 38
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 25, 2008 10:23 pm   

niestety nie znalazl sie

najbardziej przykro mi bylo,kiedy w pierwszym odruchu poszlismy do jubilera poszukac czegos nowego,a tam na wystawie takie pierscionki cudenka,a ja moje cudo zgubilam :cry:

postanowilismy "odnowic" zareczyny wedle pierwotnego planu,na angielskich klifach

tym razem nie wiem,jaki bedzie pierscionek,ale juz sie nie moge doczekac

w sumie zgadzam sie z tym,co wyczytalam gdzies:"moglabym sie zareczac co miesiac" :]
_________________
 
 
 
niesia2708 
Kociara :)


Wiek: 38
Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 2700
Skąd: Piotrków/Tomaszów
Wysłany: Sro Cze 18, 2008 4:50 pm   

Gdzieś czytałam,że pierścionek zaręczynowy powinien mieć brylant.Ale ja mam to w nosie i mam (nie chwaląc się :) ) śliczną cyrkonię :)
_________________

 
 
 
evelinka 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lut 2008
Posty: 554
Skąd: ja to mogę wiedzieć?
Wysłany: Czw Cze 19, 2008 8:00 pm   

Ja dopiero na forum wyczytałam, że w zaręczynowym pierścionku powinien być bryant
 
 
Tajgete 
żona swojego męża :)


Wiek: 40
Dołączyła: 24 Mar 2008
Posty: 833
Skąd: Kolumna
Wysłany: Pią Sie 08, 2008 8:00 am   

Ja słyszałam tylko o tym, że kamień nie powinien być czarny. Niestety, ponieważ zawsze chciałam taki kamień. W moim pierwszym pierścionku był kamień granatowy (w odpowiednim świetle był czarny). Wprawdzie związek się rozpadł, ale nie sądzę, by kamień miał na to jakikolwiek wpływ... :roll:
_________________
 
 
Yoanna 
mamuśka


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 1441
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 11, 2008 5:40 pm   

Ja słyszałam właśnie, że nie może być granatowy...heh
_________________
 
 
Malwina_łódź 


Wiek: 37
Dołączyła: 30 Gru 2007
Posty: 1291
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 12, 2008 9:26 am   

Ja już dostałam drugi pierścionek z czarnym oczkiem w środku. Jak znajoma zobaczyła to, aż krzyknęła, że czarny być nie może. No cóź mi się podoba. Nie wierzę w przesądy :>
_________________

 
 
Alabama 

Dołączyła: 28 Lip 2008
Posty: 11
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 22, 2008 12:09 am   

Podobno kamień w pierścionku zaręczynowym nie powinnien być niebieski, bo oznacza smutek,łzy. Ale czy to prawda...? Może ktos ma doswiadczenia z takim pierscionkiem?;-)
 
 
Malwina_łódź 


Wiek: 37
Dołączyła: 30 Gru 2007
Posty: 1291
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 22, 2008 1:57 pm   

Coś czuje, że niedługo będzie, że pierścionek nie może być z żółtego złota, bo to przynosi pecha :D
_________________

 
 
elka85 


Wiek: 38
Dołączyła: 22 Sty 2008
Posty: 410
Skąd: Zgierz
Wysłany: Wto Sie 26, 2008 12:09 pm   

Alabama - ja mam pierścionek z szafirem i jakoś na razie nie płaczę 8)

Zobaczymy co będzie dalej :smile:

A tak poważnie to wcalę się nie zdziwię, jeśli zaraz usłyszę, że np: cyrkonia w pierścionku oznacza nietrwałośc uczuc czy coś takiego :smile:

Co ma byc to będzie i kamień w pierścioku tego nie zmieni 8)
_________________

 
 
Kociadło 


Wiek: 39
Dołączyła: 17 Lut 2008
Posty: 2269
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Paź 30, 2008 10:04 pm   

matko nie wiedziałam że takie przesądy w ogóle istnieją brrrr możnaby oszaleć - ja mam pierścionek z szafirem pod słońce przebłyskuje granatem a tak wydaje sie czarny i do tego jest w połowie z białego złota - i jest mi z tym dobrze, nie wiem czasem mam wrażenie że te przesądy wymyśłają jacyś nieszczęśliwi ludzie żeby tym którym się udaje troche podokuczać
gdyby postepowac zgodnie z wszystkimi zasadami to chyba nikomu by sie ślubu wziąść nie chciało.
_________________
 
 
 
skalimonka 
żona skalimona


Wiek: 38
Dołączyła: 05 Gru 2008
Posty: 2003
Skąd: UK
Wysłany: Nie Kwi 19, 2009 2:21 am   

Mam podobne odczucia jak Kociadlo po przeczytaniu tego tematu... nie ciemny, nie srebrny, nie brylant, nie perla, nie niebieski... ludzie, czasem sie zastanawiam kto wymysla takie bzdury :smile: :o
_________________
 
 
Tissaia 
pani stara*


Wiek: 38
Dołączyła: 14 Kwi 2008
Posty: 536
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 23, 2009 4:39 pm   

Z tymi perłami to mam na pieńku, ale z innych powodów niż pierścionki. Otóż wymarzyłam sobie perełki na szyję, jakieś malutkie. Ponieważ nie dysponuję czymś takim, popytałam po koleżankach, także w celu odhaczenia "czegoś pożyczonego" (bo naprawdę nie mam już pomysłu, co mogłoby być pożyczone - wszystko inne mam...). Koleżanka odpowiedziała, że owszem, dysponuje prześlicznymi perłami, ale... pereł się nie pożycza! Bo to przynosi łzy czy coś tam! :? Myślałam, że szlag mnie trafi. O ile te przesądy z czymś nowym, starym czy pieniążkiem w bucie są dla mnie słodkie, bo pozytywne, to te, które oznaczają wykluczanie, zabranianie itd. (tego nie wolno, tamtego nie wolno) są po prostu głupie...
_________________
*Mój wieczór panieński, etap szaleństw w klubie, przyplątuje się jakiś facet i zwraca do mojej zamężnej już wtedy koleżanki:
-To ty jesteś ta panna młoda?
Koleżanka:
-Nie, ja jestem już pani stara...

Mission accomplished 06.06.09. :)
 
 
calineczka 


Wiek: 43
Dołączyła: 02 Mar 2008
Posty: 14
Skąd: Dallas, Łódź
Wysłany: Sob Maj 30, 2009 9:05 pm   

Mowi sie, ze perly to zastygle lzy bogow i ze jesli sie je dostanie to placz..duzy placz jesli jest to parzysta liczba perel a maly placz jesli nieparzysta. A teraz powiem Ci co ja o tym mysle Tissaia..lubie zabobony (czasami) ale podchodze do nich juz bardzo z przymruzeniem oka bo tak naprawde kazda kultura mowi co innego-tutaj nieszczescie a gdzie indziej szczescie. :wink: w astrologii mowia, ze bizuteria z perel nie ma zadnego znaczenia, gdyz przewiercone perly traca moc... Tak naprawde stanie sie wszystko w co uwierzysz..pamietaj, ze kazda nieprzyjemna mysl to zla rzecz, ktora doslownie umieszczamy w swoim ciele...wiec jesli gdzies gleboko w Tobie istnieje mysl, ze perly sa zle beda dla Ciebie zle a jesli bedziesz myslala o nich w pozytywny sposob bede dla Ciebie dzialac dobrze. 8)
Ja min. znalazlam taka notatke o perlach: "Perly zawieraja duze ilosci wapnia i moga pomoc w przypadku chorob spowodowanych brakiem tego elementu.
Perly stymuluja procesy oczyszczania organizmu.
Daja nam szanse na pogodzenie się z dawnymi, pozornie zapomnianymi, bolesnymi odczuciami i ranami". Widzisz? Nie sa takie zle. :D
_________________
My goal in life is to be the person my dog thinks I am. ;0)
 
 
mala82 

Dołączyła: 07 Cze 2009
Posty: 26
Skąd: łódź
Wysłany: Nie Cze 07, 2009 5:43 pm   

Pierścionek najlepiej jeśli jest wykonany z metalu szlachetnego - ze złota lub platyny.
Te metale są również symbolem trwałości, co jest istotne w zawieraniu związku
Jeżeli pierścionek to tylko diamentowy. Dawniej uważano, że jedynie diament jako najtwardszy kamień może zapewnić trwałość oraz stałość małżeństwa. Natomiast nie należy wybierać pierścionków z perłą bo może przynieść smutek cierpienie i łzy.
 
 
asiulek82 


Dołączyła: 08 Paź 2008
Posty: 257
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Cze 09, 2009 7:38 am   

Każdy kamień ma jakieś właściwości i "magiczne moce", jest polecany konkretnym znakom zodiaku. Tak naprawdę ich magiczna moc leży w naszej wierze, bo potrafimy podświadomie ściągać szczęście pozytywnym myśleniem. Jeśli ktoś jest głęboko przekonany, że jego srebrny pierścionek z czarnym oczkiem przynosi szczęście to tak właśnie jest i to jest chyba ważniejsze niż przesądy ;)
_________________
 
 
Agata1234 

Wiek: 36
Dołączyła: 21 Cze 2009
Posty: 553
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 29, 2010 2:01 pm   

evelinka napisał/a:
a dopiero na forum wyczytałam, że w zaręczynowym pierścionku powinien być bryant
W takim razie z tym jednym przesądem nam się udało i jest brylant
 
 
Stokrotka812 

Wiek: 36
Dołączyła: 03 Kwi 2009
Posty: 331
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 07, 2010 7:34 pm   

Mnie też od kilku lat marzą się perły - chociaż malutkie kolczyki...i przez te głupie przesądy mama i mój przyszły mąż mnie pilnują, żebym czasem sama sobie ich nie kupiła. W sklepie jubilerskim jestem po prostu ciągnięta ze słowami "tam Ci nie wolno" :(
Myślałam, żeby kiedyś wbrew zakazom sobie kupić, ale pewnie i tak mi je zabiorą :placze:
Wierzę co prawda w moc kamieni, ale tylko pozytywną i nie wydaje mi się, żeby piękny minerał mógł komuś w jakiś sposób zaszkodzić :wink:
_________________
 
 
pszczółka 


Wiek: 42
Dołączyła: 17 Mar 2010
Posty: 37
Skąd: Zgierz/Łódź
Wysłany: Czw Kwi 29, 2010 7:42 pm   

Brylant (oszlifowany diament) jest najtwardszym kamieniem, więc wróży trwałości, nierozerwalności związku.

[ Dodano: Czw Kwi 29, 2010 8:43 pm ]
Niebieskie kamienie wróżą wierność, a czerwone namiętność w związku.
Ostatnio zmieniony przez pszczółka Czw Kwi 29, 2010 7:44 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Anita 

Dołączyła: 01 Lut 2010
Posty: 20
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 04, 2010 3:19 pm   

Stokrotka812 napisał/a:

Myślałam, żeby kiedyś wbrew zakazom sobie kupić, ale pewnie i tak mi je zabiorą :placze:


To głupota, jak chcesz sobie kupić to kup :-) Nie ma czegoś takiego jak pech przynoszony przez perły!
_________________
 
 
Stokrotka812 

Wiek: 36
Dołączyła: 03 Kwi 2009
Posty: 331
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 04, 2010 6:28 pm   

Wiem, że nie ma, ale moja mama jest strasznie przesądna.
Już jednak obmyśliłam cały plan :] Mój narzeczony zrobi dla mnie wszystko, także po ślubie zrobię tak, że to to on mi te perły kupi i będę miała święty spokój zarówno u niego jak i u mamy :dan
_________________
 
 
marciami 
Żona i mama :)


Wiek: 36
Dołączyła: 16 Sty 2010
Posty: 1117
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pią Maj 07, 2010 12:32 pm   

pszczółka napisał/a:
Niebieskie kamienie wróżą wierność
no to mój mąż będzie wierny do końca swych dni ;) w zaręczynowym pierścionku mam niebieski kamień :)
_________________

 
 
Stokrotka812 

Wiek: 36
Dołączyła: 03 Kwi 2009
Posty: 331
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Maj 07, 2010 1:50 pm   

Mój też będzie mi wierny do końca swoich dni ale to nie ze względu na żadne oczka w pierścionku :wink: po prostu na tym polega małżeństwo :mar
Marciami też dostałam pierścionek z niebieskim oczkiem - topazem ale nie jako zaręczynowy tylko imieninowy, a jaki Ty masz kamień?
_________________
 
 
marciami 
Żona i mama :)


Wiek: 36
Dołączyła: 16 Sty 2010
Posty: 1117
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pią Maj 07, 2010 6:23 pm   

ja mam szafir :)
Stokrotka812 napisał/a:
Mój też będzie mi wierny do końca swoich dni ale to nie ze względu na żadne oczka w pierścionku po prostu na tym polega małżeństwo

mam nadzieję, ze mój też będzie dlatego wierny ;)
_________________

 
 
wamaba 


Dołączyła: 10 Sie 2010
Posty: 318
Skąd: Lodz/Warszawa
Wysłany: Nie Lis 07, 2010 8:29 pm   

Ja wlasnie znalazlam takie wytlumaczenie znaczenia kamienia w pierscionku zareczynowym:
"Pierscionek zareczynowy mial chronic, przyciagac pozytywne energie i zapewniac pewne cechyprzyszlemu zwiazkowi. I tak, jesli chcesz, by Twoja narzeczona:
-byla chroniona, podaruj jej pierscionek z krysztalem gorskim lub turkusem,
-byla wierna, podaruj jej pierscionek z akwamarynem lub szafirem,
-byla oddana domowemu ognisku, podaruj jej pierscionek z kamieniem ksiezycowym lub nefrytem,
-byla plodna, podaruj jej pierscionek z agatem lub szmaragdem.

Jezeli chcesz, by w Twoim zwiazku:
-panowala zgoda, podaruj pierscionek z cytrynem lub karneolem,
-panowaly wysokie wibracje, podaruj pierscionek z diamentem lub opalem,
-panowala harmonia seksulana, podaruj pierscionek z granatem lub rubinem,
-panowal dobrobyt materialny, podaruj pierscionek z bursztynem lub topazem

Uwaga: dawniej rowniez kobiety obdarowywaly swego narzeczonego pierscionkiem zareczynowym. Nie bez powodu mowilo sie o wymianie pierscionkow."
 
 
PaulinaS 

Dołączyła: 03 Paź 2010
Posty: 529
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lis 14, 2010 11:24 pm   

marciami napisał/a:
pszczółka napisał/a:
Niebieskie kamienie wróżą wierność

no to mój mąż będzie wierny do końca swych dni


Mój też - ja również mam niebieski kamień w pierścionku - akwamaryn, ale zupełnie nie ze względu na ten przesąd (wcześniej o nim nie słyszałam), tylko dlatego, że chciałam mieć niebieskie oczko i dostałam akwamaryn, bo mój D wyczytał, że to szczęśliwy kamień i mojego i jego znaku zodiaku :smile:
_________________
 
 
aniolek1987 

Dołączyła: 12 Sty 2011
Posty: 20
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Kwi 10, 2011 7:40 pm   

Ja myśle że to nie ma większego znaczenia, jaki kamień jest w pierścionku. Ważne jest że jest podarowany jest z miłości i uczucia :)
_________________

 
 
Siasia 

Dołączyła: 05 Kwi 2011
Posty: 11
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Kwi 20, 2011 3:32 pm   

Nie od wczoraj wiadomo, że diamonds are a girl's best friend!!! :)
 
 
sansa 
Firma

Dołączył: 14 Lut 2011
Posty: 12
Skąd: lodz
Wysłany: Pią Cze 03, 2011 5:29 pm   

diamonds to podstawa ;)
 
 
Dosia_Zosia 


Wiek: 43
Dołączyła: 31 Sie 2007
Posty: 931
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Cze 08, 2011 4:36 pm   

Gabro napisał/a:
Czy słyszałyście może o takim przesądzie, że niektóre kamienie w pierścionku zaręczynowym nie wróżą dobrze parze?

Ja słyszałam, moja mama ma pierścionek z aleksandrytem i mówiła,że podobno ten kamień przynosi pecha.
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl