Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
TBS-y
Autor Wiadomość
mischelle22 


Wiek: 42
Dołączyła: 27 Gru 2003
Posty: 1211
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 03, 2009 8:59 am   

Patka86 - poszukaj ludzi, którzy chcą odsprzedać mieszkanie w TBS'ie.
Moja znajoma kupiła tak właśnie mieszkanie w Zgierzu.
_________________

 
 
 
Patka86 

Dołączyła: 02 Wrz 2009
Posty: 2
Skąd: lodz
Wysłany: Czw Wrz 03, 2009 11:50 am   

Hm a duzo wieksza jest wtedy cena?
 
 
*lmyszka 
Moderator
EL jak elmyszka :P


Wiek: 40
Dołączyła: 26 Lis 2006
Posty: 2328
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 03, 2009 11:55 am   

Cena nie jest woększa, ale TBS są ogólnie cholernie drogie w zakupie, mieszkanie około 53 m kosztuje ponad 100 tysięcy a i znaleść takich ludzi nie jest łatwo, są chętni a sprzedaż w TBS pomorska, wejdź na ich strone tam są numery.
_________________
 
 
 
Dzesia 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Gru 2006
Posty: 64
Skąd: z Łodzi
Wysłany: Pią Wrz 04, 2009 9:36 am   

Czytam o tych TBS-ach i się zatsnawiam, chyba złożymy podanie, choć w świetle takich (rzeczywistych) pieniędzy, jakie trzeba wpakować w mieszkanie, dla nas chyba lepszym rozwiązaniem będzie kupno (bo na jedno wyjdzie). Ale mam jeszcze pytanie, bo nie do końca rozumiem pewne rzeczy, może mi wytłumaczycie. Na stronie TBS Pomorska jest dział "Ogłoszenia lokatorów" - czy to znaczy, że chcą sprzedać partycypację? czy to oznacza, że jesli dogadam się z taką osobą i zapłacę jej tę partycypację, którą ona wpłacała, biorąc mieszkanie, to jest to jakby "odkupienie" mieszkania i ono jest moje? I nie muszę wtedy czekać w kolejce? Prosze o poradę:)
_________________
www.sygnaturka.blox.pl

 
 
*lmyszka 
Moderator
EL jak elmyszka :P


Wiek: 40
Dołączyła: 26 Lis 2006
Posty: 2328
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 04, 2009 10:50 am   

nie czekasz wtedy w kolejce, kupujesz mieszkanie a dokłądnie tą partycypację i możesz się wprowadzać, a mieszkanie nie jest twoje tylko dalej TBSu ale nie czekasz tych 7 lat,
_________________
 
 
 
diavollo 

Dołączył: 09 Paź 2009
Posty: 1
Skąd: LDZ
Wysłany: Pią Paź 09, 2009 10:40 pm   

Ja powiem tak . Wizja kredytu mnie przreażała , ogom przez 30 lat to nie dla mnie.
TBS nigdy się nie interesowałem. Tak jak pisaliśnie długi czas oczekiwania, wpisywanie się na listę oczekujących
Całkiem przypadkowo przez znajoma zainteresowałem się TBS w Zgierzu , który to oddaje bloki w Łodzi na Wojewódzkiego. Pojechałem do biura potem na plac budowy, przeczytałem warunki i nastepnego dnia wpalciłem zaliczkę 15 tys. Miałem 6 tyg na wpalcenie reszty co niedawno uczyniłem.
Mieszkanie 2 pokojowe 48 m za udzialy w wysokości 98400.
Czynsz 9,20 z metra + liczniki.
Po 15 latach mozna je wykupić na wlasnosc za 30 % wartości mieszkania w tych latach.
Mysle że to była najlepsza opcja
 
 
agulka1989 


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Paź 2009
Posty: 2973
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Kwi 03, 2010 8:47 pm   

Z powodu ostatnich wydarzeń jakie zaszły u nas, doszliśmy z Z. do wniosku, że może dobrze byłoby gdybyśmy wzięli sobie w najbliższym czasie ślub cywilny i postarali się o kredyt na zakup mieszkania. Znalazłam już nawet jedno 2-pokojowe (46,30m2) u mnie na osiedlu za 110 tysięcy.Nowe bloki, w tym roku w wakacje ma być oddane to mieszkanie...

No i zastanawiam się,czy mamy z Z. szanse na taki kredyt. Ja nie pracuję, Z. tak, ma umowę na czas nieokreślony. Mój tato ma zdolność kredytową więc jak coś to może nam pomóc.

Powiedzcie mi kochane jak to wszystko wygląda, tylko w miarę dokładnie, bo co jak co ale w sprawach banków itp nie jestem zbyt "lotna" :(
_________________
 
 
ola88 
Żona ;)


Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 2026
Skąd: Tu i tam ;)
Wysłany: Sob Kwi 03, 2010 10:35 pm   

Ciut tutaj nowości są

http://biznes.interia.pl/...a-swoim,1459426


a dużo chyba można dowiedzieć się http://www.rodzinanaswoim.pl/ jest kalkulator i można mniej więcej obliczyć zdolność kredytową, na jakie mieszkanko itp.
_________________
 
 
niesia2708 
Kociara :)


Wiek: 38
Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 2700
Skąd: Piotrków/Tomaszów
Wysłany: Sob Kwi 03, 2010 10:37 pm   

agulka1989, ja bym rozważyła ślub cywilny i najpierw poszła do doradcy kredytowego. Dowiedziała się jakie Zbyszek ma szanse na kredyt sam, jako jedna osoba. Bo Ty możesz mu zaniżyć zdolność kredytową. Bo jego dochód dzieli się na dwoje. Dodatkowo nie musielibyście mieszać Twojego taty.....
_________________

 
 
 
ola88 
Żona ;)


Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 2026
Skąd: Tu i tam ;)
Wysłany: Sob Kwi 03, 2010 10:41 pm   

niesia2708 napisał/a:
ja bym rozważyła ślub cywilny
to też dobrey pomysł, my też nad nim myśleliśmy, ale tak wyszło, że zostało już 5 miesięcy do ślubu, więc nie bedziemy mieszkać, a po drugie jeszcze nie wiemy gdzie my w ogóle się podziejemy :D czy Łódź, czy Bełchatów, czy jeszcze coś innego..
_________________
 
 
*lmyszka 
Moderator
EL jak elmyszka :P


Wiek: 40
Dołączyła: 26 Lis 2006
Posty: 2328
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Kwi 04, 2010 7:11 am   

a czy pod TBSa mozna wziąć kredyt hipoteczny ??
_________________
 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Kwi 04, 2010 7:54 am   

agulka1989 napisał/a:
Znalazłam już nawet jedno 2-pokojowe (46,30m2) u mnie na osiedlu za 110 tysięcy.Nowe bloki, w tym roku w wakacje ma być oddane to mieszkanie...

Agulka - a to TBS? Bo cena za niska na normalny rynek.

A z innego wątku widać, że na tbs-y to się długo czeka, nie ma hop-siup.

lmyszka napisał/a:
a czy pod TBSa mozna wziąć kredyt hipoteczny ??

wg tego tak: http://www.apokalipsy.pl/kredyt-na-tbs.html

Ale na stronie http://www.rodzinanaswoim.pl/tresc/65/10/ nigdzie nie piszą o tbs.

niesia2708 napisał/a:
agulka1989, ja bym rozważyła ślub cywilny i najpierw poszła do doradcy kredytowego. Dowiedziała się jakie Zbyszek ma szanse na kredyt sam, jako jedna osoba. Bo Ty możesz mu zaniżyć zdolność kredytową. Bo jego dochód dzieli się na dwoje. Dodatkowo nie musielibyście mieszać Twojego taty.....

Jeśli Z. miałby brać sam kredyt to nie po ślubie! Inaczej musieliby robić rozdzielność majątkową, bo w małżeństwie kredyt mieszkaniowy jest wspólny i zdolność jest dzielona na obydwoje małżonków i ewentualne dzieci.
A jeśli tata Agulki jest w związku małżeńskim bez rozdzielności, to żona ta też by musiała być w kredycie.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
agulka1989 


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Paź 2009
Posty: 2973
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Kwi 04, 2010 12:29 pm   

tak, tak to TBS. A... co to oznacza?? kurdę no mówię że zielona jestem w tym temacie... pomocy :)
i tak to wygląda:

kryszka napisał/a:
jeśli tata Agulki jest w związku małżeńskim bez rozdzielności, to żona ta też by musiała być w kredycie.

moi rodzice są po rozwodzie, więc mama chyba nic do tego nie ma :)
_________________
Ostatnio zmieniony przez agulka1989 Nie Kwi 04, 2010 12:30 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
szaraczarownica 
zgryźliwy tetryk


Wiek: 39
Dołączyła: 15 Mar 2008
Posty: 1429
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Kwi 04, 2010 1:59 pm   

TBS: http://tbs24.pl/
W kilku słowach:
- musisz wnieść kaucję (często sporą - ta którą podałaś jest olbrzymia jak na mój gust)
- płacisz stosunkowo wysoki czynsz
- jesteś najemcą lokalu, a nie właścicielem
- nie pamiętam co z dziedziczeniem, ale wydaje mi się, że udziałów w TBSach się nie dziedziczy

Ponadto polecam: http://wyborcza.pl/1,9579...mieszkanie.html
Będziesz mogła poczytać sobie o formalnościach przy zakupie mieszkania. Podają również przykładowe koszty kredytu oraz opłaty u notariusza.
Na dole masz opisane w jaki sposób możesz zamówić ten dodatek, bo on był w lutym.
Moim zdaniem bardzo dobra lektura dla początkujących. Znalazłam dwa drobne błędy, ale nie pamiętam w których miejscach. I były naprawdę drobne i raczej mało istotne.



To nie będzie rada, tylko mój sposób postępowania gdybym była w takiej sytuacji: ja się trzymam od TBSów z daleka. Wysoki czynsz (to już wolę kredyt spłacać), konieczność posiadania wkładu własnego, a nie jestem właścicielką mieszkania. Dziękuję, daruję sobie.
I nie będę wyjaśniać dokładnie dlaczego. Generalnie środowisko, w którym się obracam, TBSom mówi nie.
Jak ktoś chce: proszę bardzo, nie będę próbowała zniechęcać. Jeżeli ktoś mnie spyta o poradę: czy warto wchodzić w TBSy? Moja odpowiedź jest: nie.
_________________

 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Kwi 04, 2010 10:31 pm   

agulka1989 napisał/a:
tak, tak to TBS. A... co to oznacza??

W takim razie włączyłam posty od Twojego począwszy do właściwego wątku. Przeczytaj proszę informacje napisane wyżej. :)
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
agulka1989 


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Paź 2009
Posty: 2973
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 05, 2010 10:57 am   

dziękuję, kryszka :)

cholerka czyli wychodzi na to, że te TBS-y to tak nie bardzo... jak już się mamy zadłużyć to fajnie byłoby kupić coś czego będziemy właścicielami a nie najemcami...
_________________
 
 
szaraczarownica 
zgryźliwy tetryk


Wiek: 39
Dołączyła: 15 Mar 2008
Posty: 1429
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 05, 2010 11:12 am   

kryszka napisał/a:
lmyszka napisał/a:
a czy pod TBSa mozna wziąć kredyt hipoteczny ??

wg tego tak: http://www.apokalipsy.pl/kredyt-na-tbs.html

Ale na stronie http://www.rodzinanaswoim.pl/tresc/65/10/ nigdzie nie piszą o tbs.

Nie można wziąć RNS, bo to nie jest własność.
Można się strać o Własny Kąt Lokatorski
_________________

 
 
irmina 

Dołączyła: 19 Lis 2010
Posty: 1
Skąd: zgierz
Wysłany: Pią Lis 19, 2010 6:01 pm   

najgorsze jest jak ktoś się na czymś nie zna...
zapraszam wiki-04@o2.pl
udzielę wszystkich info na temat TBS.
mieszkam tu i wiem z czym to się "je".
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl