Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Ile porcji mięsa i ciasta na osobę, co zamiast bimbru? :/
Autor Wiadomość
Majorka636 

Wiek: 36
Dołączyła: 21 Paź 2008
Posty: 71
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Sro Sty 26, 2011 10:26 pm   Ile porcji mięsa i ciasta na osobę, co zamiast bimbru? :/

Hej Dziewczyny!

Byliśmy ostatnio na naszej sali weselnej, żeby już tak dokładniej dowiedzieć się co i jak i mamy 1 (no może 3) dylematy...

1. Mamy 2 możliwości jeśli chodzi o mięso do obiadu - 2,5 porcji na osobę lub 3,5 porcji na osobę. 3,5 porcji kosztuje 10 zł więcej, czyli wychodzi prawie 2 tysiące złotych drożej. I tak się zastanawiam... jak myślicie, 3,5 porcji to nie przesada? Tak jak bywałam na weselach to wydaje mi się że faceci jedli zazwyczaj 2 porcje, ci co żarłoczniejsi 3, a kobiety max. 2. I tak się zastanawiam czy te 2,5 nie wystarczy? Jak jest u Was, ile liczycie na osobę?

2. Dylemat co do ciasta - sala weselna może zająć się ciastem - byłyby to ciasta pieczone na pierwszy dzień, drugi, oraz kupione w cukierni do rozdawania gościom (zapakowane w pudełka, jedno na parę). Koszt wyniósłby 12 zł/osoba. Możemy też sami kupić ciasta - ale muszą to być ciasta z cukierni z paragonem, nie mogą być samodzielnie pieczone :/ jak myślicie, co się bardziej opłaca?

3. Właściciel nie pozwala wstawiać bimbru na stół wiejski w pierwszy dzień wesela :/ szczerze przyznał, że ludzie są różni, niektorzy wstawiają coś porządnego, inni jakieś paliwo rakietowe, potem goście się trują i on ma kłopoty :/ i tak się zastanawiamy czym ze sklepu można byłoby ten bimber zastąpić, zeby bylo to cos 'swojskiego' i mocniejszego od wodki? (wiecie jak jest, niektorzy wujkowie 2/3 wesela spedzaja przy stole wiejskim wiec musimy cos wymyslic...). Tesciu wpadl na pomysl zeby kupic sliwowice - to jest produkt regionalny, wiec legalny i mozna kupic ja fabrycznie zamknieta. Ale moze ktoras z Was tez miala podobny problem i jakiś fajny pomysł?

Z gory dzieki za pomoc i podpowiedzi :) pozdrawiam!!!!
_________________

 
 
 
agulka1989 


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Paź 2009
Posty: 2973
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 26, 2011 10:35 pm   

1. Ja wybrałabym
Majorka636 napisał/a:
2,5 porcji na osobę

Tym bardziej, że w innym wątku pisałaś, że będzie obiad +6 ciepłych posiłków

2. Wybrałabym opcję
Majorka636 napisał/a:
Możemy też sami kupić ciasta

Wystarczy się dogadać z jakąś cukiernią, sądzę, że przy dużej ilości można negocjować cenę.
A są też sklepy, gdzie sprzedawane są takie prawdziwe domowe ciasta... Ja mam jeden taki na osiedlu.
Wtedy można byłoby zamówić w takim sklepie. Paragon będzie a ciasta tak samo pyszne jak te domowe.

3. Może cytrynówka? Np.

Dobra i nie zabija ceną.

Albo dębowa
_________________
Ostatnio zmieniony przez agulka1989 Sro Sty 26, 2011 10:37 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Majorka636 

Wiek: 36
Dołączyła: 21 Paź 2008
Posty: 71
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Sro Sty 26, 2011 10:38 pm   

Też myślałam o cytrynówce, ale zauważyłam że panowie podchodzą do stołu wiejskiego na coś "mocniejszego" niż wódka stojąca na stole :/ dlatego też szukam czegoś większego niż 40%.
Co do tych 2,5 porcji to w sumie masz racje... będzie jeszcze 6 posiłków... tylko Ci moi teściowie tak "lubią się pokazać"... więc ich muszę przekonać, bo wg mnie porcja 2,5 jest wystarczająca. Ale ten Twoj argument bedzie bardzo przydatny, dzieki :D
_________________

 
 
 
sloneczkoo 


Wiek: 35
Dołączyła: 21 Sie 2008
Posty: 972
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 26, 2011 10:50 pm   

Majorka636 napisał/a:
2,5 porcji na osobę

wystarczy ;)

Majorka636 napisał/a:
Możemy też sami kupić ciasta - ale muszą to być ciasta z cukierni z paragonem, nie mogą być samodzielnie pieczone :/ jak myślicie, co się bardziej opłaca?

Paranoja, że nie możecie mieć własnego ciasta.. przejdź po cukierniach sprawdź ceny i oblicz co jest korzystniejsze. (zapewne to co proponuje sala)
Ale agulka ma rację ceny można negocjować w cukierniach ;) Tylko trza dobrze zagadać i można mieć spory rabat.. ale to z właścicielem nie sprzedawcą :)

Majorka636 napisał/a:
Tesciu wpadl na pomysl zeby kupic sliwowice

bardzo dobra zamiana ;)
_________________


Dzienniczek -> http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=11584 :D
 
 
 
mrozanek 

Wiek: 39
Dołączyła: 19 Lut 2010
Posty: 15
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 27, 2011 12:06 am   

Witam
Co do cukierni i ciasta to proponuje podzwonic tez po piekarniach może uda sie kupic większa ilośc bez posrednictwa sklepu po cenie hurtowej, można popróbowac to nic nie kosztuje a moze sie udac zaoszczedzic... :) ... poza tym uwazam że 2,5 porcji w zupełności wystarczy... co do problemu z bimbrem to faktycznie śliwowica byłaby dobrym rozwiązaniem... Pozdrawiam serdecznie:)
 
 
Hellen 


Wiek: 44
Dołączyła: 18 Paź 2010
Posty: 1861
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 27, 2011 7:14 pm   

Cytrynówka która wkleiłaś agulka 1989 jest pyszna. Moi rodzice bardzo ja lubią - ja też. Nawet myślę czy nie kupić paru butelek oprócz zwykłej wódki.
U mnie na sali jest tak samo - czyli nie wolno swojego ciasta i nie wolno bimbru. Z jednej strony to nie jest czasem fajne ale z drugiej to jaka pewność ma właściciel, że goście się tym bimbrem albo ciastem nie strują? Bo jak tak się stanie to wtedy renoma lokalu spadnie i to właściciel będzie miał problemy.
Tez nie wiemy co ze stołem wiejskim - a raczej co do picia. Niby ma być tam beczka z czymś (nie pamiętam dokładnie co to ma być) od właściciela - chyba ma być Siwucha.

_________________

Ostatnio zmieniony przez Hellen Czw Sty 27, 2011 7:19 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Misiak87 
Misiakomamusia:)


Wiek: 36
Dołączyła: 13 Lis 2007
Posty: 1983
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Czw Sty 27, 2011 7:42 pm   

Ja bym stawiała na śliwowice zamiast bimbru. :) Wujkowie powinni być usatysfakcjonowani takim substytutem bimberku. :)

_________________
 
 
przemekigabi 

Wiek: 35
Dołączył: 27 Cze 2010
Posty: 6
Skąd: łódź
Wysłany: Czw Sty 27, 2011 8:04 pm   

Majorka636, na stokach jest zakład cukierniczy "Delicja" (tylko nie pamiętam na jakiej ulicy) sprzedaja ciasta po cenach hurtowych wiec się naprawdę opłaca i co najwazniejsze mają bardzo duży wybór a ciasta są przepyszne
 
 
tulipan87 
w pełni rozkwitu...


Wiek: 36
Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 827
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 28, 2011 5:49 pm   

Majorka636 napisał/a:
Tesciu wpadl na pomysl zeby kupic sliwowice - to jest produkt regionalny, wiec legalny i mozna kupic ja fabrycznie zamknieta. Ale moze ktoras z Was tez miala podobny problem i jakiś fajny pomysł?

Na weselu mojej siostry była zamiast bimbru i cieszyła się ogromnym powodzeniem. Nawet ja, która z alkoholem niewiele ma wspólnego stwierdziłam, że jest lepsza niż bimber. Także ja polecam :) A dla pań mogłaby być cytrynówka, tak jak pisała agulka.
sloneczkoo napisał/a:
Paranoja, że nie możecie mieć własnego ciasta..

Ale czy nawet gdyby mogli mieć "własne" to piekli by je sami? :? No raczej wątpię :roll:
Moja rada jest tylko taka, że jeżeli różnica w cenie między ofertą sali a cukierni jest niewielka to skorzystajcie z tego co daje sala. Może zapłacicie parę złotych drożej, ale będziecie mieli trochę mniej na głowie( np. transport).
_________________
 
 
sloneczkoo 


Wiek: 35
Dołączyła: 21 Sie 2008
Posty: 972
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Sty 29, 2011 8:13 am   

tulipan87 napisał/a:
sloneczkoo napisał/a:
Paranoja, że nie możecie mieć własnego ciasta..

Ale czy nawet gdyby mogli mieć "własne" to piekli by je sami? :? No raczej wątpię :roll:

A czemu nie? :?
Część można byłoby kupić, a cześć upiec ;)
Nie każdemu by się chciało :-) i miałby na to czas.. ale niektórym na pewno tak ;) A zawsze jest to oszczędność np. blacha duża sernika wyniosłaby ok 20zł (2kg), a za to w niektórych cukierniach trzeba byłoby zapłacić 50zł ;)
_________________


Dzienniczek -> http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=11584 :D
 
 
 
tulipan87 
w pełni rozkwitu...


Wiek: 36
Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 827
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Sty 29, 2011 3:06 pm   

sloneczkoo napisał/a:
A czemu nie?

- bo jak wiadomo takie ciasto musi być świeże, czyli pieczone max. 2 dni przed imprezą
- bo musi być go dość dużo...kilkanaście blach co najmniej :o
Kto ma na to czas kilka dni przed weselem? :? Wierzcie mi, że wtedy jest milion ważniejszych spraw do załatwienia.
Że już nie wspomnę o tym, że takie ciasto zawsze może nie wyjść...ze stresu na przykład :roll:
_________________
 
 
ava 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lut 2008
Posty: 3728
Skąd: Bełchatów/Łódź
Wysłany: Sob Sty 29, 2011 7:16 pm   

tulipan87 napisał/a:
Kto ma na to czas kilka dni przed weselem?
Panna młoda i np. jej matka na pewno nie, ale przecież mogą je zamówić np. u słynacej ze swych wypieków sąsiadki :D Spotkałam się kiedyś z taką sytuacją - ciotka mojego Męża robiła jakąś imprezę w knajpie (bo nie nazwałabym jej restauracją :wink: ), właścicielka zaproponowała jej jakąś tam cenę za jedną blachę ciasta (nie pamiętam ile), ale powiedziała, że ciasto może też być "swoje". Wtedy ciotka S. skontaktowała się z kobietą, która piekła ciasta dla tej knajpki (w końcu na wsi większość ludzi wie kto, co i dla kogo robi) i zamówiła bezpośrednio u niej kilka blach. Różnica w cenie wynosiła ok. 40% :o

Oczywiście nie zawsze jest to możliwe, bo zazwyczaj
Majorka636 napisał/a:
muszą to być ciasta z cukierni z paragonem, nie mogą być samodzielnie pieczone
, właściciele chcą się w końcu zabezpieczyć w wypadku np.salmonelli itp.
_________________
Nasz ślub - 05.09.2009r.

 
 
Bella 
misiowa żona

Wiek: 40
Dołączyła: 04 Maj 2008
Posty: 849
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 07, 2011 2:20 pm   


u nas właśnie była taka beczułka z dębową i zrobiła furorę :)
Spotkałam się też kiedyś z siwuchą i śliwowica na wiejskim stole. Także nie powiedziane, ze koniecznie musi być bimber :wink:
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl