Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
paszport z panieńskim nazwiskiem
Autor Wiadomość
klara76 


Wiek: 47
Dołączyła: 06 Sie 2006
Posty: 538
Skąd: łódź-bałuty
Wysłany: Czw Cze 28, 2007 7:23 pm   paszport z panieńskim nazwiskiem

Tak zupełnie teoretycznie: co zrobić jeżeli w podróż poślubną, tuż po ślubie, chcemy jechać za granicę a paszport jest na nazwisko panieńskie? Nie będzie z tym żadnych kłopotów?
_________________
 
 
 
Ela_i_Adam 


Dołączyła: 21 Sty 2007
Posty: 860
Skąd: łódź-widzew
Wysłany: Czw Cze 28, 2007 8:23 pm   

klara nie będzie żadnych kłopotów ja specjalnie na wyjazd po ślubie musiałam wyrobić nowy paszport a ze robiłam go przed ślubem wiec jeszcze na panieńskie nazwisko :)
kościoł ma na przesłanie aktu małzenstwa ok 7 dni od daty slubu a z tego co wiem to akt musi się uprawomocnić i odbiera się go dopiweo 2 tyg po slubie i wtedy jest określona ilośc czasu na zmianę dokumentów więc nie ma problemu :) pojedziesz na panieńskim paszporcie i dowodzie ;)
_________________

Kocham Cię Adasiu :) 21.07.2007!!!!!!
 
 
EJ-ET 
Żona i Mama :))


Wiek: 43
Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 841
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Cze 28, 2007 8:25 pm   

wydaje mi się że możesz spokojnie jechać na paszporcie "panieńskim"- w końcu rezerwacja też pewnie będzie na panieńskie nazwisko (a poza tym chyba nie odbiera się aktu małżeństwa w dniu ślubu, więc będziesz jednocześnie już mężatką i jeszcze nie mężatką zanim odbierzesz akt i wymienisz dokumenty).
Na lotnisku nawet się nie chwal, że już zmienione, bo jeszcze stworza problem...
_________________
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Cze 28, 2007 9:54 pm   

Najważniejsze, żeby dane z biura podróży (jeśli z takim jedziecie) zgadzały się z danymi w paszporcie.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
klara76 


Wiek: 47
Dołączyła: 06 Sie 2006
Posty: 538
Skąd: łódź-bałuty
Wysłany: Czw Cze 28, 2007 10:39 pm   

tak też myślałam, ale nigdy nie zaszkodzi się podpytać :D
_________________
 
 
 
Gabro 

Dołączyła: 15 Mar 2007
Posty: 699
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 29, 2007 8:43 am   

Ja pojechałam w podróż poślubną z paszportem wystawionym na nazwisko panieńskie - wyrobiłam go na 2 miesiące przed ślubem, bo stary tracił ważność. Nie było żadnych problemów przy przekraczaniu granicy.
Kryszka ma rację- najważniejsze, żeby dane, którymi dysponuje biuro podrózy i które podaje np. w hotelu, były zgodne z danymi w paszporcie.
 
 
meduzza 

Dołączyła: 22 Lis 2007
Posty: 2
Skąd: xxx
Wysłany: Czw Lis 22, 2007 12:06 pm   

Dziewczyny,nie ma co panikować. Wielu mężatkom się to przydarza.

Wiadomo, że trzeba się uważać bo może być nieprzyjemnie, ale może wyjść taka śmieszna sytuacja:
http://www.navigeo.net/bl...mlodym-mezatkom

Mi się łatwo śmiać, bo jestem jeszcze przed ślubem - chociaż tej dziewczynie raczej do śmiechu nie było, a raczej stresująco. Ale mnie jako czytelnikowi zrobiło się wesoło, mam nadzieję,że się na mnie nie obrazi :)
 
 
juliazuk 


Wiek: 42
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 336
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Czw Lis 22, 2007 8:12 pm   

Fajnie, ze powstał taki wątek, bo dokładnie dzisiaj się nad tym zastanawiałam. My będziemy wyjeżdżać dwa tygodnie po ślubie, ale przecież do tego czasu nie zdążę wymienić dokumentów. a poza tym planuję mieć podwójne nazwisko, więc problem w takiej sytuacji jest chyba mniejszy.
_________________




9.08.2008 r.
 
 
DzonTravolta 

Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 14
Skąd: Sieradz
Wysłany: Wto Cze 30, 2009 9:57 pm   

My też nie przewidzieliśmy problemu z nazwiskiem w paszporcie. Ale planujemy wyjazd tydzień po ślubie więc i tak nie będzie jeszcze szansy na wymianę.
 
 
miluka 

Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 122
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 01, 2009 7:55 am   

My wyjeżdżalismy tydzień po ślubie i też nie miałam zmienionego paszportu. Ale rezerwacja w biurze była robiona jeszcze na nazwisko panieńskie więc żadnego problemu nie było. Na biletach i w paszporcie było to samo nazwisko. I chyba to jest najważniejsze.
 
 
ewcia29 
Żoneczka i mamuśka


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Maj 2008
Posty: 384
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 01, 2009 8:26 am   

My lecimy 3 dni po ślubie! Też mam paszport z panieńskim nazwiskiem! rozmawiałam z Panią z biura podruży i powiedziała że niebędzi problemu jeśli się podaje przy rezerwacji Panieńskie nazwisko :) :wink:
_________________
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Sro Lip 01, 2009 9:09 am   

Nie ma z tym problemu :) tzn ja nie miałam :roll:
_________________

 
 
 
izunia_82 

Wiek: 41
Dołączyła: 07 Lis 2007
Posty: 1376
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 01, 2009 9:10 pm   

My wyjeżdżaliśmy także trzy dni po ślubie i nie miałam żadnych problemów z panieńskim w paszporcie. Przecież logiczne jest to, że jeszcze nie zdążymy wyrobić nowego paszportu, jeśli wyjeżdżamy za granicę zaraz po ślubie, z resztą na takową wymianę mamy trzy miesiące czasu od dnia zawarcia małżeństwa. Ja w ogóle nie poruszałam tematu o zmianie stanu cywilnego na granicy.
_________________


 
 
asiulek82 


Dołączyła: 08 Paź 2008
Posty: 257
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lip 28, 2009 10:04 pm   

A jeśli wyjazd jest, jak w naszym przypadku ponad miesiąc po ślubie? Wyjeżdżamy 26. sierpnia, rezerwacja jest na nazwisko panieńskie i moja siostra, która pracuje w biurze podróży i wycieczkę nam załatwiała mówi żebym na razie dokumentów nie zmieniała, dopiero jak wrócę. W tej sytuacji nie wiem co mam robić... wymienić tylko dowód czy nic nie wymieniać... jak będzie inne nazwisko w paszporcie i inne w dowodzie to też nie dobrze...
_________________
 
 
owieczka_foto 
Firma


Dołączyła: 28 Paź 2007
Posty: 452
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 29, 2009 7:40 am   

asiulek82 napisał/a:
jak będzie inne nazwisko w paszporcie i inne w dowodzie to też nie dobrze...

Czy musisz okazywać się dowodem za granicą?
Ja mam paszport na panieńskie, dwa zagraniczne wyjazdy bez problemu. Biorę ze sobą tylko pasport.
_________________
mynewborn... fotografia od dnia narodzin, ciążowa, noworodkowa, niemowlęca, na chrzest i komunię
 
 
Martuś i Jaruś 


Dołączyła: 30 Sty 2008
Posty: 531
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: Sro Lip 29, 2009 8:01 am   

Nie ma się czym przejmować :) możesz wymienić sobie dowód ( i tak czeka sie na niego miesiąc, więc mozesz przed wyjazdem złożyć wniosek) a odebrać go po podróży ( bo i tak stary dowód tracisz dopiero przy odbiorze nowego) a jak chodzi o paszport to bierz stary i tyle, dowód zreszta też :)
_________________


 
 
asiulek82 


Dołączyła: 08 Paź 2008
Posty: 257
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 29, 2009 9:31 am   

Dzięki dziewczyny za rozwianie wątpliwości. Martuś i Jaruś, z tym wnioskiem zrobię tak jak mówisz, złożę przed wyjazdem.
_________________
 
 
sylwunia_niunia 


Wiek: 41
Dołączyła: 31 Mar 2009
Posty: 83
Skąd: lodz
Wysłany: Sro Lip 29, 2009 3:33 pm   

Ja wyzjezdzam tydzien po slubie, odpisu aktu malzenstwa jeszcze nie bede miala :( nastepny raz w Polsce jestem 24 grudnia i 28 z samego rana znowu wyjezdzam, wiec znowu nie odbiore odpisow, nie zloze wniosku o nowy dowod. Nastepny raz nie wiem kiedy bede w Polsce, na pewno do marca-kwietnia nie przyjade :( w Konsulacie tez nie wymienie paszportu, bo nie bede miala odpisu aktu malzenstwa :? czyli przez jakies pol roku-rok po slubie nadal "bede" panna. Tylko jak po roku pojde w koncu do Urzedu Miasta zeby ten wniosek zlozyc, to pewnie jeszcze bure od pani w okienku zbiore, bo na wymiane dowodu mam 3 miesiace....
A rezerwacje na loty w tym czasie na panienskie nazwisko. Nie powinno byc problemu...
Do zlozenia wniosku w konsulacie potrzebny jest oryginal odpisu aktu malzenstwa. Powiedzcie mi w takim razie, co dostajemy w kociele po slubie? Narzeczony ostatnio jako swiadek odbieral w dniu slubu od ksiedza "cos", tylko nie pamieta co. I ja nie wiem co. Wiec co to? Z tym nie moge isc do Urzedu Miasta czy Ambasady? Ehhh ta biurokracja...

[ Dodano: Sro Lip 29, 2009 3:37 pm ]
Jeszcze jedno...czy odpisy aktu malzenstwa moze odebrac za mnie np.mama? Czy tylko osobiscie? Wtedy mi przysle i moze cos sie uda w tym Konsulacie zalatwic, zebym chociaz paszport miala na "legalne" nazwisko... :wink:
_________________
 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 29, 2009 4:02 pm   

sylwunia_niunia napisał/a:
Powiedzcie mi w takim razie, co dostajemy w kociele po slubie?

Jest to "ZAŚWIADCZENIE stanowiące podstawę sporządzenia aktu małżeństwa zawartego w sposób ....", czyli to co Młodzi i świadkowie podpisują w kościele na dowód zawarcia małżeństwa. Drugą kopię tego dokumentu ksiądz wysyła do USC i na tej podstawie wystawiają odpisy aktu małżeństwa.

sylwunia_niunia napisał/a:
Jeszcze jedno...czy odpisy aktu malzenstwa moze odebrac za mnie np.mama? Czy tylko osobiscie?

Nie jestem pewna, ale chyba osobiście, jeden z małżonków.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
sylwunia_niunia 


Wiek: 41
Dołączyła: 31 Mar 2009
Posty: 83
Skąd: lodz
Wysłany: Sro Lip 29, 2009 4:09 pm   

Ksiadz ma 7 dnina dostarczenie do urzedu....to nie moge ja sobie sama pojsc do USC z tym co dostane w kosciele i sobie "przyspieszyc" cala akcje? O ile w polskich urzedach da sie przyspieszyc....apropo przyspieszania - zaswiadczenia o "braku przeciwskazac...." z USC mielismy do odebrania w czwartek, wiec dzwonie w srode czy przed 16 przed zamknieciem nie mozemy odebrac (czas nas naglil, a od razu w srode moglismy do kancelarii isc). Na co pani odpowida, ze w czwratek od 8 rano. Wiec co za roznica sroda 15.50 czy czwartek 8? Ale to juz zboczylam z tematu....
_________________
 
 
 
asiulek82 


Dołączyła: 08 Paź 2008
Posty: 257
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 30, 2009 6:51 am   

No właśnie, dla nich różnicy większej pewnie nie ma. Niestety większość urzędników nie potrafi się postawić w czyjejś sytuacji i postarać o przyspieszenie biegu spraw. Mają urzędowo wyznaczony czas i reszta ich nie obchodzi. O ile życie byłoby łatwiejsze gdyby wszyscy starali się pracować dając z siebie więcej niż ustawa przewiduje :wink:
_________________
 
 
skalimonka 
żona skalimona


Wiek: 38
Dołączyła: 05 Gru 2008
Posty: 2003
Skąd: UK
Wysłany: Wto Sty 12, 2010 4:23 pm   

Mnie tez powiedziano, rezerwujac podroz poslubna, zebym wstrzymala sie ze zmniana dokumentow do wyjazdu, bo moga byc problemy. Slub w czerwcu, a podroz we wrzesniu, ale nie przewiduje klopotow, w razie czego przeciez jest papier, ze nie tak dawno temu wzielismy slub :)
_________________
 
 
martus 

Dołączyła: 21 Wrz 2010
Posty: 9
Skąd: łódź
Wysłany: Nie Wrz 26, 2010 8:43 pm   

ja lexialam 3 tyg. po slubie i nie było żadnych problemów, ale slyszałam ze ich nie ma nawet 10 lat po slubie.
 
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Pon Wrz 27, 2010 7:25 am   

Gdybym nie miała aktu ślubu ze sobą, to lecąc na Rodos (5 lat po ślubie)miałabym kłopot...
_________________

 
 
 
owieczka_foto 
Firma


Dołączyła: 28 Paź 2007
Posty: 452
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 27, 2010 9:44 pm   

Kati, a można wiedzieć na czym polegał problem? Miałaś bilety na panieńskie?
Czy dobrze myślę, że problem pojawił się, bo lecieliście w trójkę, a nie w dwójkę?
 
 
desti 

Dołączyła: 05 Paź 2009
Posty: 22
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 22, 2011 10:12 am   Paszport z panieńskim nazwiskiem

Hej


Ja właśnie wróciłam z podróży poślubnej. Miałam bilet i paszport na panieńskie nazwisko i nie było problemu na lotnisku nic a nic. Miałam ze sobą akt ślubu w 2 językach. Miałam tylko problem ze zwrotem podatku na kartę kredytową ale zwrot poszedł na kartę męża
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Sro Mar 23, 2011 7:30 pm   

owieczka_foto napisał/a:
Kati, a można wiedzieć na czym polegał problem? Miałaś bilety na panieńskie?
Czy dobrze myślę, że problem pojawił się, bo lecieliście w trójkę, a nie w dwójkę?
Bilet był na obecne, paszport na panieńskie ;)
_________________

 
 
 
anooleczka 
Szczęśliwa Żona


Wiek: 39
Dołączyła: 23 Mar 2010
Posty: 1040
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 25, 2011 1:31 pm   

My wybieramy sie w podroz 2/3 miesiace po slubie.
Paszport bede musiala wymieniec na nowy czyli dowod osobisty tez, dlatego ze po miesiacu od zmiany danych osobowych nalezy wymienic dokumenty. W podroz zatem bede jechac z 2 paszportami, bo w starym bede miec wize (zreszta na panienskie nazwisko), i z aktem slubu.
Bilety mam na nazwisko po mezu :)
_________________
 
 
ppola 
Birdwoman


Wiek: 41
Dołączyła: 05 Wrz 2008
Posty: 2189
Skąd: Kanzas
Wysłany: Pią Mar 25, 2011 1:59 pm   

anooleczka napisał/a:
Paszport bede musiala wymieniec na nowy czyli dowod osobisty tez, dlatego ze po miesiacu od zmiany danych osobowych nalezy wymienic dokumenty.
gwoli ścisłości dowód - w ciągu 14 dni powinno złożyć wniosek o wydanie nowego http://lex.pl/serwis/du/2008/1198.htm
paszport - Zmiana nazwiska lub innych danych
Po zmianie nazwiska lub innych danych osobowych będzie wymagana wymiana paszportu. Dokument taki traci ważność automatycznie po 60 dniach dla osób przebywających w Polsce. Dla osób przebywających za granicą termin ten wynosi 4 miesiące. Jeśli zajdzie konieczność zmiany danych w paszporcie, jego posiadacz musi wystąpić o wydanie nowego dokumentu. Osoby przebywające w kraju muszą to zrobić w ciągu 30 dni od dnia sporządzenia aktu małżeństwa, doręczenia ostatecznej decyzji administracyjnej lub prawomocnego orzeczenia sądu potwierdzającego zmianę. Osoby przebywające poza granicami kraju mają na to 90 dni. Rozporządzenie z lutego 2010r.
_________________

Obudź się Gość :D
 
 
555 


Dołączyła: 02 Lis 2006
Posty: 1486
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 25, 2011 4:48 pm   

no to nieźle, bo ja cały czas (ponad 3 lata) podróżuję na paszport z panieńskim nazwiskiem (czyli nieważny) i nie miałam absolutnie żadnych problemów przy żadnej kontroli.. tylko bilet musi być tez na panieńskie nazwisko..
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl