Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Dyskusja na temat zdjęć w wątkach Firm.
Autor Wiadomość
@Mac-erson 
Administrator
forum.wesele-lodz.pl


Wiek: 51
Dołączył: 10 Lis 2006
Posty: 323
Skąd: Łódź
  Wysłany: Sro Mar 30, 2011 8:01 pm   Dyskusja na temat zdjęć w wątkach Firm.

W związku ze sprzecznymi interesami różnych grup na Forum i wieloma pytaniami na PW odnośnie możliwości wstawiania zdjęć w wątkach Forumowych chciałbym poprosić o Wasze propozycje - rozwiązania tej kwestii. Tak aby regulamin był jasny i precyzyjny.

Chodzi o znalezienie złotego środka który:
- uniemożliwia kryptoreklamę firmom
- ułatwia możliwość oceny danego usługodawcy przez Forumowiczów

Przeprowadziłem rozmowę na PW z kilkoma osobami w tej kwestii i spodobał mi się pomysł Agulki1989:

agulka1989 napisał/a:


Mac, myślę, że dobrym rozwiązaniem będzie umożliwienie wstawianie wyłącznie swoich zdjęć do odpowiednich wątków. Żadnych innych zapożyczonych ze stron internetowych, facebooka czy innych portali. Ewentualnie żeby uniknąć sytuacji, że ktoś się rejestruje, zachwala i tyle można wprowadzić ograniczenie odnośnie zdjęć, że np może je wstawiać osoba mająca min, 30 postów. w ten sposób byłoby łatwiej uniknąć podejrzanych i mało wiarygodnych postów.


Pozwolę sobie zacytować jej propozycję jako początek dyskusji w tym temacie(mam nadzieję, że zainteresowana się nie obrazi).
Mam nadzieję, że uda się znaleźć ten złoty środek i doprecyzować regulamin tak aby był przejrzysty i czytelny dla wszystkich :)
 
 
martula_87 

Wiek: 36
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 833
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 30, 2011 8:07 pm   

Ja jestem za pomysłem Agnieszki zgadzam się powinnismy wstawiac tylko swoje zdjęcia.
Dobry pomysł.
Nie może tak byc że wątku makijażystki nie ma żadnego zdjęcia jej prac itp. jaki ma sens to forum jak nie będziemy mieli wglądu w prace danej firmy.?????
_________________

 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Sro Mar 30, 2011 8:09 pm   

Jestem za mniejszym limitem niż 30 postów (w sumie czy tylko tych z działów gdzie są naliczane?), żeby móc wstawić zdjęcia, bo jednak to dosyć dużo.
Reszta brzmi rozsądnie.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Asiek Sro Mar 30, 2011 8:10 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
agulka1989 


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Paź 2009
Posty: 2973
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 30, 2011 8:10 pm   

Mac-erson napisał/a:
Pozwolę sobie zacytować jej propozycję jako początek dyskusji w tym temacie(mam nadzieję, że zainteresowana się nie obrazi)

Nie obrazi się :)
Podtrzymuję swoją propozycję :)
_________________
 
 
fotografialodz 
Firma


Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 248
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 30, 2011 8:47 pm   

ja mysle ze ten limit postow powinien byc w granicach 20-30 postow, z drugiej strony chyba latwo jest poznac kogos kto sie loguje i pisze nawet 20 czy 30 w ciagu np tygodnia, bo jesli jakas firma bedzie chciala dzialac nie fair to spokojnie poswieci pare dni oby dodac po pare postow dziennie i bedzie miala ten limit, moze sprawdzenie limit i ewentualny staz czasowy na forum bylby jakims rozsadnym rozwiazaniem. hmn.. tylko jak to wdrozyc
 
 
PositiveAga 
PozytywneInspiracje


Wiek: 36
Dołączyła: 21 Cze 2009
Posty: 1844
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 30, 2011 8:48 pm   

zgadzam sie z propozycją Agnieszki odnośnie zdjęć, ale aż 30 postów ...może to jest trochę za dużo
_________________

Rafałek 09.04.2014 | 3200g | 55cm | 10pkt Apgar
 
 
fotografialodz 
Firma


Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 248
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 30, 2011 8:59 pm   

moze zmienie nieco temet ale wiaze sie z zaistaniala sytuacja,
a co z linkami ktore zostaly pousuwane, tyle ze nie we wszystkich watkach wiec jak to jest

sorry ale albo kasujemy wszystkim albo wszystkim zostawiamy wtedy jest sprawiedliwie
 
 
kinix21 


Wiek: 34
Dołączyła: 07 Sty 2011
Posty: 474
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 31, 2011 12:02 am   

jestem za pomysłem agulki, unikniemy dzięki temu kryptoreklamy, a jednocześnie forumki będą mogły naocznie ocenić czyjeś prace, np. makijazu. co do ilości postów, to wydaje mi się, że 30 to chyba trochę za dużo, tym bardziej, że nie ze wszystkich działów się zliczają :roll: co do linków, to ja bym je zostawiła, zawsze jakoś to ułatwia innym szybkie znalezienie poszukiwanej firmy, a przecież jeden link do kogoś to chyba nie aż taka mega reklama.
_________________
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 31, 2011 8:33 am   

fotografialodz napisał/a:
a co z linkami ktore zostaly pousuwane, tyle ze nie we wszystkich watkach wiec jak to jest

Zostało uzgodnione z Adminem, że linki można zostawiać, właśnie po to, aby ocenić prace itp. Ale link musi być jeden i napisany przez forumowicza proszącego o opinie, a nie przez firmę.

Usuwanie linków wynikało/wynika chyba przez zapomnienie. Po trochu wątki będą uzupełniane w czasie porządków.


agulka1989 napisał/a:
myślę, że dobrym rozwiązaniem będzie umożliwienie wstawianie wyłącznie swoich zdjęć do odpowiednich wątków

A do tej pory tak nie było? Ja przynajmniej takie zdjęcia zostawiałam, wywalając te wstawiane przez firmy albo przez forumowiczów na prośbę firm.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
fotografialodz 
Firma


Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 248
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 31, 2011 9:30 am   

kryszka napisał/a:
fotografialodz napisał/a:
a co z linkami ktore zostaly pousuwane, tyle ze nie we wszystkich watkach wiec jak to jest

Zostało uzgodnione z Adminem, że linki można zostawiać, właśnie po to, aby ocenić prace itp. Ale link musi być jeden i napisany przez forumowicza proszącego o opinie, a nie przez firmę.



ale o to chodzi ze zostaly usuniete linki dodane przez osoby z forum a nie firmy
 
 
misiao1983 
To sem ja


Wiek: 41
Dołączyła: 12 Lut 2009
Posty: 1365
Skąd: To tu, to tam...
Wysłany: Czw Mar 31, 2011 9:58 am   

Cytat:
a co z linkami ktore zostaly pousuwane, tyle ze nie we wszystkich watkach wiec jak to jest

sorry ale albo kasujemy wszystkim albo wszystkim zostawiamy wtedy jest sprawiedliwie
też mnie to zastanawia, oczyszczony ze zdjęć i linków zupełnie został wątek megi i fotografialodz, a resztę jakoś minęło chyba całkowite czyszczenie.

Jestem za pomysłem Agulki.
A to że tych zdjęć nie można teraz wrócić, zrobiło na prawdę śmietnisko z wątków.
_________________


 
 
agulka1989 


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Paź 2009
Posty: 2973
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 31, 2011 10:12 am   

Z tego co widzę to w wątku fotografialodz pojawiło się kilka zdjęć, m.in misiao1983.
Czyli jednak się da przywrócić?
_________________
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 31, 2011 10:20 am   

fotografialodz napisał/a:
ale o to chodzi ze zostaly usuniete linki dodane przez osoby z forum a nie firmy

OK, moderatorek jest kilka i nie będę się wypowiadać za wszystkie. Tak jak napisałam - pewnie przez zapomnienie albo z rozpędu, od tego też chyba zaczęła się ta dyskusja.


agulka1989 napisał/a:
Czyli jednak się da przywrócić?

Oczywiście, że się da przywrócić.
Każde zdjęcie wstawione do wątku musiało być na jakimś serwerze. Wystarczy przesłać adres tego zdjęcia do moderatora (przy poście widać kto go moderował), moderator je wstawi i będzie przywrócone.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
@Mac-erson 
Administrator
forum.wesele-lodz.pl


Wiek: 51
Dołączył: 10 Lis 2006
Posty: 323
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 31, 2011 10:21 am   

Sprawdzam co da się przywrócić. Niektóre linki do zdjęć pozostały w historii zmian i te jeśli będą zgodne z uszegółowionym regulaminem postaramy się sukcesywnie przywracać. :)

Przywróciłem też pole ilości postów przy użytkowniku - aby ułatwić weryfikację.

Czyli ustalmy te 20 postów jako graniczny.

Dodatkowo chcę ustalić maksymalny rozmiar wstawianych zdjęć (powiedzmy 400-500px szerokość).
 
 
mietka 
double trouble


Wiek: 46
Dołączyła: 28 Cze 2007
Posty: 1749
Skąd: Łódź/Żabiczki
Wysłany: Czw Mar 31, 2011 10:21 am   

dla mnie to też trochę przesadzona akcja.
Zdjęcia wstawione przez forumowiczki, na których są one same. w makijażach wykonanych przez megi powinny zostać w jej wątku. Przecież tam właśnie inni szukają informacji. A zdjęcie makijażu jest najlepszą "informacją" w tym temacie.
_________________
 
 
@Mac-erson 
Administrator
forum.wesele-lodz.pl


Wiek: 51
Dołączył: 10 Lis 2006
Posty: 323
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 31, 2011 10:35 am   

Acha - i według mnie jeśli juz się decydujemy wkleić swoje zdjęcia w danym wątku Firmy to bez opcji ukrytej - bo tak zmuszamy innych do odpowiadania w wątku firmy aby zobaczyć zdjęcia.
 
 
@Mac-erson 
Administrator
forum.wesele-lodz.pl


Wiek: 51
Dołączył: 10 Lis 2006
Posty: 323
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 31, 2011 11:04 am   

Nie ma tego złego.... :)

Udało się odzyskać praktycznie wszystkie zdjęcia/linki usunięte, które są zgodne z nowym regulaminem (z wątków, megi, fotografialodz, pauliny...)
Nie odzyskałem zdjęć wstawianych jako ukryte (bo nawet nie miałem jak ich zobaczyć) a więc te osoby, które wstawiały zdjęcia jako ukryte niech ewentualnie wstawią je jeszcze raz w opcji widocznej dla każdego.

Jutro postaram się wstawić poprawki do regulaminu, które jednoznacznie sprecyzują niejasności (na przyszłość).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl