Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
liczba świadków na ślubie
Autor Wiadomość
aness 

Dołączyła: 15 Sie 2007
Posty: 81
Skąd: łódź
  Wysłany: Sro Wrz 19, 2007 5:32 pm   liczba świadków na ślubie

witam
chciałabym dowiedzieć się o liczbę świadków uczestniczących w ceremonii zaślubin :mrgreen:
myślałam że będzie "tradycyjnie" tylko 2,po 1 z każdej strony,poprosiłam na świadkową kuzynkę......i ......zrodził się konflikt....przyjaciółka obraziła się na mnie bo liczyła że będzie moim świadkiem,nie wiem co robić?a może 4 świadków na ślubie????słyszałam że można mieć ilu się chce.
 
 
555 


Dołączyła: 02 Lis 2006
Posty: 1486
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 19, 2007 5:49 pm   

mozna miec wiecej niz 2 swiadkow, ale w dokumentach podpisuje sie tylko 2..
_________________
 
 
aness 

Dołączyła: 15 Sie 2007
Posty: 81
Skąd: łódź
Wysłany: Sro Wrz 19, 2007 6:01 pm   

hmmmmmmm........np. poprosze teraz dodatkowo jeszcze przyjaciółke ,czyli bym miała 2 świadkowe, ale przy podpisywaniu dokumentów musiałabym kogoś wybrać ?tak?to chyba znowu grozi jakimś konfliktem że faworyzuję jedną z nich :cry:
 
 
555 


Dołączyła: 02 Lis 2006
Posty: 1486
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 19, 2007 6:07 pm   

hmm.. wiesz, zalezy od regionu.. w niektorych sa jeszcze druhny, moze przyjaciolke poprosic na duhne..?
_________________
 
 
oleczkaaa 


Wiek: 38
Dołączyła: 13 Wrz 2007
Posty: 55
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 20, 2007 10:17 am   

ja slyszalam ze ludzie nawet i po 6 swiadkow maja..po prostu stoi odpowiednia ilosc krzesel za para mloda w kosciele...gorzej juz jest z usadzeniem swiadkow na sali bo swiadek od strony mlodej ma siedziec kolo niej i znowu bylaby klotnia czy tam jakies niedomowienia...Przyznam Ci sie ze ja mam niestety podobny problem...chce by swiadniek byla moja kolezanka ktora znam od lo..a z drugiej strony chcialabym by druga tez byla swiadniek. ale postanowilam rozwiaac ten problem w doborze chrzestnej :) ! ta co nie bedzie swiadniek bedzie chrzestna ;)tylko ze bedzie musiala troszke poczekac.
_________________
08.08.2008 r. :) :) Moja MAGICZNA data :)
 
 
aness 

Dołączyła: 15 Sie 2007
Posty: 81
Skąd: łódź
Wysłany: Pon Wrz 24, 2007 11:46 am   

czyli można mięć świadków tylu ilu się chce :P
dziewczynki ale jak jest przy podpisywaniu aktu :help: naprawdę tylko 2 świadków podpisuje?............nie ma żadnego wyjątku? :mur:
a co z odczepinami?........wszyscy świadkowie uczestniczą?
 
 
magda26 
Żona i mama :)


Wiek: 43
Dołączyła: 26 Lut 2007
Posty: 338
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 24, 2007 1:50 pm   

555 ma rację, że podpisuje się tylko dwóch świadków - to wiem na pewno.
A ilu może być to nie mam pojęcia. W zeszłym roku byłam na ślubie kolegi u którego świadkami było 4 facetów. W kościele cała 4 siedziała za młodymi. Nie wiem natomiast jak to było na oczepinach, podejrzewam, że wszytko zależy od Was i od orkiestry. Ale jak np dwie świadkowe zaczną odpinać Ci welon to niewiele z niego lub z fryzury może zostać...warto zatem się zastanowić nad tą większą liczbą świadków.
_________________


 
 
 
aness 

Dołączyła: 15 Sie 2007
Posty: 81
Skąd: łódź
Wysłany: Pon Wrz 24, 2007 5:36 pm   

dzięki magda26 za potwierdzenie inf......masz racje z tymi odczepinami.... :( na razie nie wiem jak ten problem rozwiążę......
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 27, 2007 10:03 pm   

A może jedna z nich będzie podpisywała dokumenty, a druga cię oczepi? W ten sposób każda będzie miała ważną rolę. Wybór możesz pozostawić tej bardziej obrażalskiej lub wulosować.
 
 
zabeczka 

Dołączyła: 06 Paź 2007
Posty: 143
Skąd: obywatelka swiata
Wysłany: Sob Paź 06, 2007 4:36 pm   wybor swiadkow

ja wiem kto bedzie naszym swiadkiem moj ukochany starszy brat i brat mojego sloneczka...oprcz tego bede miala trzy druhenki...dzieciaczki sypiace kwiaty...i niosace obraczki...chce zeby moj dzien byl idealny
 
 
dominiqsz 

Wiek: 40
Dołączyła: 21 Sty 2007
Posty: 1224
Skąd: Aleksandrów Ł.
Wysłany: Pon Paź 08, 2007 6:35 pm   

Moja siostra i przyjaciej mojego D. a ponadto będzie mija słodka chrzesnica idąca przed nami z obrączkami :)
_________________
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Nie Lis 04, 2007 11:32 am   

my mamy tradycyjnie- 2 osoby będą świadkami- moja siostra cioteczna i mojego A. brat rodzony. Jednak u moich znajomych np świadków było aż 6-cioro (3 kobiety i 3 mezczyzn)
 
 
SYLWECZKA 


Wiek: 39
Dołączyła: 01 Paź 2007
Posty: 680
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lis 04, 2007 9:04 pm   

My będziemy mieć tradycyjnie 2 świadków: mój brat i siostra mojego Narzeczonego :)
:wedding:
_________________
 
 
juta79 


Wiek: 44
Dołączyła: 05 Paź 2007
Posty: 394
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lis 05, 2007 1:57 pm   

My bedziemy mieli 4 swiadkow bo niestety mam podobna sytuacje do aness. Z jednej strony swiadkiem bedzie siostra narzeczonego a z mojej przyjaciolka a poniewaz bardzo mi sie nie podobaja dwie swiatkowe to zrobie dwie pary i poprosze jeszcze 2 facetow. :smile: Chyba dobry pomysl?
 
 
 
Yoanna 
mamuśka


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 1441
Skąd: Łódź
  Wysłany: Pon Lis 12, 2007 3:34 pm   1 świadkowa i 2 druhny

Moja przyjaciółka wymyśliła sobie ze na jej slubie-czerwiec 2008- ja bedę głowna świadkową-czyli ta, która podpisuje dokument, a ponadto jej dwie siostry cioteczne będą w kościele druhnami:) Twierdzi, że to na szczęcie :P
Problem pojawił sie poznije....wszstkie trzy mamy miec taki sam kolor i materiał sukien...fasony maja sie róznic... Wyobrażam sobie, że to będzie pieknie wyglądało....natomiast problemem jest znalezienie tych sukien....Prosze pomóżcie [smilie=k030.gif]
_________________
 
 
fastyna 
rudzielec :)


Wiek: 38
Dołączyła: 28 Wrz 2007
Posty: 582
Skąd: Rawa Mazowiecka
Wysłany: Pon Lis 12, 2007 4:13 pm   

ja myślę ze warto byłoby przejechać sie do ptaka. Tam jest sporo sklepów producentów z sukienkami i myślę, że nie będzie problemu z zakupieniem trzech takich samych sukienek ewentualnie w innych rozmiarach. Tylko jest jeden problem, każda z was ma pewnie inna figurę wiec ciężko będzie znaleźć coś w czym każda z was będzie na prawdę dobrze wyglądała, chyba, że jesteście podobnie zbudowane

A tak moim zdaniem to jakiś dziwny pomysł z narzucaniem innym osobom sposobu ubrania się.. przecież każdemu inny fason czy kolor pasuje. Chyba, że ona wam te sukienki zakupi a na weselu sie z swoje przebierzecie...
_________________
 
 
 
SYLWECZKA 


Wiek: 39
Dołączyła: 01 Paź 2007
Posty: 680
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lis 12, 2007 5:02 pm   

to tak jak w filmach druhenki w jednakowych sukienkach :) Z pewnością ładnie to wygląda na ślubie, ale kłopot też niemały sprawia!
:wedding:
_________________
 
 
Yoanna 
mamuśka


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 1441
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lis 12, 2007 7:09 pm   

Nio własnie każda z nas ma inna figurę :-? proponowany kolor to róż, jasny fiolet lub brzoskwiniowy... Myśle ze rózowy bedzie najbardziej uniwersalny dla naszej trójcy :) Chciałabym żeby sie wszystko udało, tak jak to sobie przyjaciółka wymarzyła..
Na 100% pojedziemy do C.H."Ptak"...
Jeśli macie jeszcze jakieś inne propozycje prosze piszcie :!:

PS.Dodatkowym kłopotem jest to, ze jedna z druhen mieszka w Anglii i przyleci 26.11.07 tylko na tydzien...Tyle mamy czasu na znalezienie sukien!! o zgrozo :o
Oczywiście ni etrace nadzieji ze wszystko sie uda :]
_________________
Ostatnio zmieniony przez Yoanna Pon Lis 12, 2007 7:11 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pamcia 


Wiek: 39
Dołączyła: 13 Lis 2007
Posty: 481
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 25, 2008 2:13 pm   

myslalam ze tylko ja mam problem z iloscia swiadkow ale widze ze nie jestem sama, moja kuzynka i moja przyjaciolka bardzo chca byc moimi swiadkami... nie potrafie zdecydowac i pomyslalam ze beda obie i do tego dwoch facetow.
my bedziemy brac slub cywilny i nie wiem czy to jest mozliwe aby bylo 4 swiadkow..
nie wiem co robic ;(
_________________


Nasza data: 08.08.2008!!
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Pon Lut 25, 2008 2:38 pm   

jest,ale formalnie beda wystepowac tylko dwie osoby w roli swiadkow, tzn tylko dwie osoby moga formalnie skaldac podpis jako swiadkowie, ta druga para nie bedzie nigdzie figurowac w papierach... no i w sumie nie wiem czy to ma sens, gdyż wlasciwie ta druga para bedzie tylko stac i nic nie robic...no i bedzie czuc sie gorzej, ze wybralas tamtych do podpisu... no ale to moje zdanie zrobisz jak uwazasz :]

wiem to gdyz moi znajomi mieli 6 swiadkow czyli 3 pary i musieli wybrac swiadkow glownych, ktorzy beda swiadkami do podisywania formalnosci :]
 
 
juta79 


Wiek: 44
Dołączyła: 05 Paź 2007
Posty: 394
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 25, 2008 2:59 pm   

Pamcia u mnie tez bedzie 4 swiadkow, moja najlepsza przyjaciolka i narzeczonego siostra oraz dwoch panow. Panowie zdecydowanie sie przydadza przy odbieraniu kwiatow no i moze pomoga przy bramkach. A podpisywac beda dziewczyny i chlopaka wcale nie jest przykro z tego powodu. Wiem ze to glupie ale ja nie chcialam dwoch dziewczyn a niepotrafilam wybrac miedzy przyjaciolka i siostra i dlatego z narzeczomnym wpadlismy na taki pomysl 8)
_________________

 
 
 
Maja_Kris 


Wiek: 40
Dołączyła: 05 Mar 2007
Posty: 1020
Skąd: Łódż/Kanzas
Wysłany: Pon Lut 25, 2008 3:38 pm   

u mnie tez 4. sami panowie. nasi bracia i najlepsi przyjaciele :)
_________________
najszczęśliwsza żona na świecie :)
 
 
elisa69 

Wiek: 54
Dołączyła: 15 Sty 2008
Posty: 191
Skąd: z Bałut
Wysłany: Wto Lut 26, 2008 2:51 pm   

Maja-Kris - jak fajnie! Zdaje sie, ze masz slub w maju, jak ja, i bedziesz miala 4 panow! A my bedziemy miec 2 panow - moj najlepszy przyjaciel i zarazem kolega z pracy i tak samo ze strony A.!
Zawsze chcialam miec swiadkow facetow, nawet, kiedy myslalam jeszcze, ze bede miala slub koscielny.
Okropnie nie lubie ogladac tych druhen na slubach, rzadko pasuja do mlodej.... i zazwyczaj takie pary stworzone na potrzeby swiadkowania nie pasuja do siebie nawzajem (wiekiem ,wygladem, ubraniem, wzrostem, a przede wszystkim wieje od nich wzajemna obojetnoscia). Chyba, ze sie bierze na swiadkow parę ktora jest autentyczną Parą.
Dlatego uwazam, ze 2 czy 4 mezczyzn za Mloda Parą wyglada swietnie.
Pozdrawiam Cie serdecznie :)
 
 
Ola.P 

Wiek: 42
Dołączyła: 19 Sie 2008
Posty: 61
Skąd: Łódź/UK
Wysłany: Sob Wrz 06, 2008 5:40 pm   

moja kolezanka miala po dwoch swiadkow,czyli łącznie czworo.

Mi w zupelnosci wystraczy tylko jeden moj swiadek i drugi swiadek M.
 
 
Kociadło 


Wiek: 39
Dołączyła: 17 Lut 2008
Posty: 2269
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Wrz 21, 2008 10:18 pm   

mje kochanie wymyśliło po 3 osoby - ale mu to wybiłam z głowy i bedzie po jednym z każdej stony:)
_________________
 
 
 
izka80 

Wiek: 43
Dołączyła: 17 Wrz 2008
Posty: 50
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 22, 2008 12:34 pm   

No własnie....mam dylemat-moj M. bedzie mial na pewno za świadka faceta,a ja generalnie nie wiem co mam zrobic a to dlatego,ze z 1 strony chcialabym miec równiez faceta-dokaldnie naszego wspolnego kolege a z drugiej strony moja przyjaciolka chyba by sie obrazila(moze nie ...nie wiem...)gdybym nie wziela jej na świadka....Nie chcialabym sprawic jej przykrosci...i teraz badz człowieku mądry ... :?
_________________

...szczęśliwa.
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 24, 2008 8:21 pm   

Poproś ją, żeby była twoją druchną, pomagała ci się ubrać, wpięła welon, oczepiała, siedziała w pierwszej ławce w kościele itd.
A może tak po amerykańsku poprowadzi was do ołtarza, czyli będzie szła przed wami?
 
 
ppola 
Birdwoman


Wiek: 41
Dołączyła: 05 Wrz 2008
Posty: 2189
Skąd: Kanzas
Wysłany: Sro Wrz 24, 2008 8:43 pm   

A ja jakos bym dwoch facetow nie chciala ;) zawsze druga kobieta, pomoze jak sie sukienka zawinie albo cos, no i jak to kumpel kiedys powiedzial jakos tak gejowato wyglada ;) ( przy calej sympatii dla gejów :) )
_________________

Obudź się Gość :D
 
 
Trismegista 

Wiek: 40
Dołączyła: 06 Maj 2008
Posty: 2405
Skąd: to tu, to tam
Wysłany: Sro Wrz 24, 2008 10:38 pm   

my bedziemy miec dwie kobitki :)
 
 
MalaJu 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 2628
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 24, 2008 11:07 pm   

u nas bedzie para :)
 
 
truskawka_ja 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 781
Skąd: ...
Wysłany: Sro Wrz 24, 2008 11:45 pm   

Na cywilnym mielismy dwoch facetow - brata Saida i mojego dobrego znajomego. Bardzo dobrze sie spisali. Moj swiadek byl zaopatrzony w chusteczki higieniczne i podawal mi je w odpowiednich momentach. :wink:
 
 
Niebieskooka 

Wiek: 39
Dołączyła: 14 Lut 2008
Posty: 1983
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Czw Wrz 25, 2008 3:07 pm   

my mamy parkę :razz:
_________________

 
 
izka80 

Wiek: 43
Dołączyła: 17 Wrz 2008
Posty: 50
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 05, 2008 11:39 am   

A ja dalej nie wiem co zrobic..Co prawda przyjaciólka wie juz,ze bedzie 2 panów :lol:
ale ja i tak nie mam 100% pewnosci czy dobrze robie...ehh...Mam wrazenie,ze nie powie mi iz myslala,ze nie bedzie swiadkiem.. :? Narazie nie poprosilam oficjalnie nikogo wiec cały czas gdybam :wink:
_________________

...szczęśliwa.
 
 
izunia_82 

Wiek: 41
Dołączyła: 07 Lis 2007
Posty: 1376
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 05, 2008 8:35 pm   

My mieliśmy dwójkę, ja siostrę mojej mamy, a mąż kuzyna.
_________________


 
 
Magda M. 


Wiek: 39
Dołączyła: 29 Kwi 2008
Posty: 43
Skąd: Łódź PL/Aalborg DK
Wysłany: Pią Lis 14, 2008 1:41 pm   o drużbach i druhnach i druhenkach

świadków jest zawsze 2 a reszta orszaku do drużbowie i druhny W łódzkim nie jest to może zbytnio praktykowane ale np. na Podhalu za parą młodą idą świadkowie a dalej 5 albo i 10 par własnie drużbów z druhnami którzy pełnia tak jakby obstawe pary młodej Ładnie wygląda jak wszyscy sa ubrani w stroje regionalne Mozna tez sobie zrobic wersje amerykanska z dziewczynami w rozowych sukienkach A na dostawke są jeszcze druhenki czyli inaczej flower girls
_________________
 
 
yennefer 

Dołączyła: 14 Wrz 2008
Posty: 641
Skąd: nowhere
Wysłany: Pią Lis 14, 2008 2:24 pm   

Miałam w rodzinie ślub, gdzie za młodymi i świadkami stała cała świta z różyczkami. Efekt kiepski. W ogóle nie było widać młodych :? Co za dużo...
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 19, 2008 9:11 pm   

U nas był szpaler strażaków. Szli za świadkami (dwóch) a podczas mszy stali w nawie głównej. Też nie było nas widać i niektórzy goście narzekali. :) Ale strażacy w mundurach to nie to samo co zwykli znajomi z różyczkami, więc myślę, że wybaczono nam ten nietakt :wink:
 
 
yennefer 

Dołączyła: 14 Wrz 2008
Posty: 641
Skąd: nowhere
Wysłany: Czw Lis 20, 2008 11:17 pm   

na mundurowych zawsze miło popatrzec :lol:
 
 
Markasiak 


Dołączyła: 19 Mar 2008
Posty: 67
Skąd: Uć
Wysłany: Nie Lis 23, 2008 10:04 am   

U mnie było tradycyjnie - dwoje. Para naszych najbliższych przyjaciół. Teraz my ich szykujemy do slubu ;)
_________________


Dziękuję serdecznie! I ja Was pozdrawiam dziewczyny!!! :)
 
 
alexaw 

Wiek: 38
Dołączyła: 18 Gru 2008
Posty: 25
Skąd: ...
Wysłany: Pon Sty 12, 2009 10:37 am   

U nas była moja przyjaciółka i brat mojego M. A przed nami szła moja bratanica z obrączkami:-) Miałam "obawy" żeby nie wyglądała piękniej ode mnie;-)
_________________
alexaw
 
 
Magdzik
[Usunięty]

Wysłany: Pon Kwi 11, 2011 12:49 pm   

U nas tradycyjnie będzie 2 świadków. Moja siostra i jej mąż.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl