Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Licencja-za ile?
Autor Wiadomość
Mika 


Wiek: 44
Dołączyła: 19 Mar 2005
Posty: 1034
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 24, 2005 8:36 am   

jasne Kryszka tylko że właśnie u mnie licencja będzie kosztować połowę ślubu dlatego o tym pisałam, ale już wracamy na właściwy tor :wink:
_________________
http://www.biurotassa.pl
 
 
 
Kasiawka 
Żonomama


Wiek: 44
Dołączyła: 17 Lut 2005
Posty: 1150
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 24, 2005 8:39 am   

Kryszko nie rozmawiamy o niczym innym jak o kosztach licencji

ale te koszta sa powiązane ze ślubem, czyli Mika musi zapłacić mało za ślub, żeby za licencję było jeszcze mniej
_________________

Kasiawka szczęśliwa żona swojego męża
 
 
 
tusia_queen 

Wiek: 42
Dołączyła: 21 Gru 2004
Posty: 288
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 24, 2005 10:40 am   

moja parafia wydała mi pozwolenie za 50 zł i nie było żadnego gadania na szczęście..
zapowiedzi też kosztowały mnie tam 50 zł
_________________
 
 
 
Mika 


Wiek: 44
Dołączyła: 19 Mar 2005
Posty: 1034
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 24, 2005 10:43 am   

u mnie niestety pozwolenia nie dają tylko licencję :|
_________________
http://www.biurotassa.pl
 
 
 
Ewelianna 


Wiek: 42
Dołączyła: 10 Cze 2005
Posty: 40
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 07, 2005 4:25 pm   

My potrzebowaliśmy licencji, ale jakby nie z naszej winy. 10 miesięcy przed ślubem, w październiku, jak juz mięliśmy zarezerwowaną salę, poszliśmy do mojej parafii (bo parafia P jest jakieś 50 km. od Łodzi), a pan w kancelarii powiedział, że przez ten czas, to się jeszcze na pewno rozmyslimy, i on nie będzie nam rezerwował terminu. :firedevil: Kazał wrócić najwcześniej w styczniu. Więc poszliśmy 3 stycznia - pierwszy dzień kiedy kancelaria była czynna, a pan mówi nam, że została mu już tylko godzina 15.30 :firedevil: Mamy wielu przyjezdnych gości i zależało nam żeby ślub odbył się jednak później, więc poszliśmy do sąsiedniej parafii i tam zamówiliśmy ślub bez problemów o 19.15
Wracając do meritum, kilka tygodni temu wybrałam sie po pozwolenie do mojej parafii, i ten sam pan kancelarzysta oznajmił, że kosztuje ona 50 zł. Musiałam się zgodzić, bo w parafii P z księdzem wogule sie nie da rozmawiać :sciana:
Szczęśliwe zakończenie jest takie, że jutro dopinamy formalności w bardzo przyjaznej, obcej parafii, do której trafiliśmy przez przypadek :D
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/]

[/url]
pozdrawiam cię cieplutko Gość
 
 
 
Daffodil 

Dołączyła: 31 Mar 2005
Posty: 43
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Pią Lip 08, 2005 10:26 am   

U mnie za licencje zazyczyli sobie 300zł....i czyba nie dostaną nic bo pojdziemy do narzeczonego chociaz tamten ksiadz tez juz zaczal sie migac od wystawienia licencji i tlumaczyl ze parafia panny młodej traci...złości mne to baaaaaardzo :evil:
_________________
 
 
Mika 


Wiek: 44
Dołączyła: 19 Mar 2005
Posty: 1034
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 19, 2005 6:09 pm   

Ja za licencję ostatecznie zapłaciłam 150zł + 50zł za zapowiedzi.
_________________
http://www.biurotassa.pl
 
 
 
gambi 


Wiek: 44
Dołączyła: 05 Sty 2005
Posty: 509
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 22, 2005 11:57 am   

My zaplacilismy 100zl, czyli dokladnie tyle ile wczesniej wplacilismy zeby zarezerwowac termin, bo pieniadze te zostaly 'przeniesione' z jednego celu na drugi. bylam bardzo szczesliwa, ze wszystko odbylo sie bez dodatkowych komplikacji, ale to tylko dzieki uprzejmosci pani w kancelarii.
_________________

Miłego dnia Gość ;)
 
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Pią Lis 18, 2005 10:02 pm   

Rozumiem, że jeśli bierzemy ślub w parafii narzeczonego, to ni potrzebuję żadnego "pozwolenia" z mojej parafii?

Czy tak?
_________________
chez alma |
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lis 18, 2005 10:24 pm   

Tak. W takim przypadku oprócz zapowiedzi nic nie załatwiasz w swojej parafii. :D
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
katia 


Wiek: 42
Dołączyła: 06 Lis 2005
Posty: 178
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 22, 2006 1:05 pm   

W mojej parafii - Najświetszego sakramentu koszt licencji - 100zł ,ale moze troche ponegocjujemy
 
 
Klaudia22 

Dołączyła: 16 Mar 2006
Posty: 139
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: Sro Mar 22, 2006 5:25 pm   

Wiecie coo ta licencja to jest smieszna bo nie dosc ze zaden kapłan nie musi odprawić tej mszy to w dodatku bierze za pozwolenie takie kupe kasy - te kwoty robia wrażenie przynajmniej dla mnie :zdziwko:
_________________
Ślub tuż tuż...
 
 
Misiamo 

Wiek: 46
Dołączyła: 13 Cze 2005
Posty: 241
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 23, 2006 7:23 am   

Ksiądz w parafii Wniębowzięcia NMP (Pl. Kościelny) chciał wczoraj ode mnie 250 zł za pozwolenie. Mimo, że ślub jest za 5 tygodni (w Łagiewnikach), to powiedział, ze możmy się jeszcze zastanowić, zminić decyzję i wziąć ślub w mojej parafii (bo przecież ta parafia jest taka piękna i najwspanialsza na świecie). Wyobrażacie to sobie? Zaproszenia juz prawie rozdane, prawie wszystkie papierki załatwione...
Wiecie co zrobiłam? Najpierw sie rozryczałam, a potem wysłałam mojego M. do swojej parafii (Michała Archanioła) i on tam załatwił to pozwolenie bez problemu. Dziś pójdzie dać karteczkę z prośbą o zapowiedzi i dopiero zapłaci jakąś ofiarę na Kościół (50 zł).

Dopisek:
Dopiero teraz zobaczyłam, że ten post powinnam wpisać w temacie opłata za pozwolenie
Bo jak napisała Kryszka
Cytat:
Pozwolenie to po prostu papierek, na którym proboszcz wyraża zgodę na ślub w innej parafii. Idzie się po to do parafii któregoś z narzeczonych.
Licencja to zgoda, ale i załatwienie wszystkich formalności w macierzystej parafii, typu przyniesienie wszystkich papierków i spisanie protokołu, a potem zaniesienie tego do kościoła w którym bierzecie ślub.
Ostatnio zmieniony przez Misiamo Czw Lis 23, 2006 9:55 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Dotka 


Wiek: 43
Dołączyła: 12 Mar 2005
Posty: 562
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 23, 2006 6:47 pm   

Z tymi formalnościami pieniężnymi w kościołach jest strasznie.
250zł za licencję.... :zly: :evil: brak słów.
_________________
 
 
 
bajeczka 


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Mar 2005
Posty: 940
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 23, 2006 7:54 pm   

Dotka napisał/a:
Z tymi formalnościami pieniężnymi w kościołach jest strasznie.
250zł za licencję.... :zly: :evil: brak słów.


Państwo w państwie............. Niestety :(
_________________


Życzę miłego dnia i pozdrawiam Cię gorąco Gość :)
 
 
 
Nikulec 

Wiek: 42
Dołączyła: 07 Lis 2006
Posty: 171
Skąd: łódź
Wysłany: Pią Lis 24, 2006 5:57 am   

Klaudia22 napisał/a:
Wiecie coo ta licencja to jest smieszna bo nie dosc ze zaden kapłan nie musi odprawić tej mszy [...]

Wiesz dla pazernego księdza to akurat żadna ulga, że nie musi dawać ślubu, bo inny go wyręczy ;) Teściówka opowiadała mi, że jej to ksiądz prosto z mostu powiedział, że mu kaska ucieka :P
Ostatnio zmieniony przez Nikulec Pią Lis 24, 2006 5:57 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Amira 


Dołączyła: 14 Kwi 2009
Posty: 403
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Czw Sie 12, 2010 11:15 am   

uff nareszcie mam dobre wyjaśnienie 8) czym różni się jedno od drugiego, bo ciągle to myliłam i sądziłam, że pozwolenie = licencja :?

Bo jak napisała Kryszka
Cytat:
Pozwolenie to po prostu papierek, na którym proboszcz wyraża zgodę na ślub w innej parafii. Idzie się po to do parafii któregoś z narzeczonych.
Licencja to zgoda, ale i załatwienie wszystkich formalności w macierzystej parafii, typu przyniesienie wszystkich papierków i spisanie protokołu, a potem zaniesienie tego do kościoła w którym bierzecie ślub.
_________________

 
 
Emmi 

Wiek: 38
Dołączyła: 08 Mar 2010
Posty: 104
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sty 30, 2011 10:02 am   

no ja przez chwilę zamierzałam brać w naszej parafii,bo od ślubu cywilnego oboje mamy jedną.Ale niestety nasz proboszcz szybko mnie od tego odwiódł pomysłem że ślub nam zorganizuje w kaplicy.Nic by nie było w tym nadzwyczajnego gdyby nie fakt że znajduje się ona na CMENTARZU!!!szok..........aż się boję iść po to pozwolenie(bo św.Anna tylko pozwolenia wymaga).
_________________

 
 
anuszkaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 23 Lis 2009
Posty: 777
Skąd: Zgierz
Wysłany: Wto Kwi 12, 2011 12:29 pm   

My jestesmy z tej samej parafii, ale slub bierzemy w zupelnie innej. I tak za pozwolenie zaplacilismy 100 zl plus 50 zl za dwa odpisy chrztu czyli łącznie 150 zl. Czeka nas jeszcze opłata za zapowiedzi 50 zl.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl