Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
dekoracja kościoła
Autor Wiadomość
Audiolka 


Wiek: 39
Dołączyła: 25 Kwi 2008
Posty: 2581
Skąd: Uć
Wysłany: Pon Lut 28, 2011 10:18 pm   

Nie, ja nie. Nam ksiądz tylko powiedział żeby małpiego gaju z kościoła nie robić :wink: no i było uroczo :razz:
Ostatnio zmieniony przez Audiolka Pon Lut 28, 2011 10:18 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
czkawka 
Firma

Wiek: 48
Dołączyła: 28 Lut 2011
Posty: 8
Skąd: bydgoszcz
Wysłany: Wto Mar 01, 2011 12:29 pm   

Az tak zle nie było zeby wielebny dekoracji nie pozwolił robic .. :roll:
kasia-m85 superowo że Ci sie udało. to jest własnie super:) aby miec to co sie podoba;)
_________________

 
 
wamaba 


Dołączyła: 10 Sie 2010
Posty: 318
Skąd: Lodz/Warszawa
Wysłany: Wto Mar 01, 2011 8:44 pm   

Ja też się nie spotkałam z taką sytuacją, gdzie kościół byłby całkowicie bez dekoracji ale często są przypadki, że ksiądz proponuje dekoracje wykonaną przez jakieś osoby z kościoła lub mówi, że kościół posiada własną dekorację, oczywiście trzeba odpowiednio dopłacić.
 
 
czkawka 
Firma

Wiek: 48
Dołączyła: 28 Lut 2011
Posty: 8
Skąd: bydgoszcz
Wysłany: Sro Mar 09, 2011 10:27 am   

wamaba dokładnie. Tylko nie raz ta ich dekoracja jest taka ze lepiej jak w ogóle by jej nie było... chociaz zdarzaja sie przypadki ze jest ok:)
_________________

 
 
madziuja 

Wiek: 40
Dołączyła: 18 Sty 2011
Posty: 37
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 10, 2011 12:57 pm   

My będziemy sami dekorować kościół. Ksiądz powiedział,że możemy zamówić dekoracje u nich albo wziasc kogoś od siebie.Dzwoniłam po różnych kwiaciarniach i firmach i ceny są kosmiczne( jak dla nas). Postanowiliśmy więc,że sami zrobimy to o 1/4 taniej i do tego z żywych kwiatów:)
 
 
K11_06_2011 

Dołączyła: 11 Wrz 2009
Posty: 71
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 30, 2011 11:40 am   

allbino napisał/a:
AnBa napisał/a:
Nieuczciwe są panie, które mają wyłącznosc w kosciele Brata Alberta Chmielowskiego na Bartoka w Łodzi. Rządają dużych pieniedzy za udekorowanie kosciola i trzeba sie na ich kwote zgodzic, bo jak sie nie zgodzi to nie ma sie nic. te panie wiedza ze maja wylacznosc i robia co chca. ich ceny sa 2 razy wieksze niz w normalnej firmie zajmujacej sie dekoracja kosciolów. wazne jest tez to, ze w tym kosciele nie wolno miec innej, zewnetrznej firmy! trudno! takze przestrzegam i radze sie ostro targowac jesli nie macie wyjscia i chcecie albo musicie miec slub w tym kosciele. my nie bylismy zadowoleni z dekoracji, a jednoczesnie zostalismy oszukani (szczegoly mozemy wyslac na prywatna poczte)


Niestety tak jest w większości kościołów.
Z tego co wiem to jak firma dekoratorska nie podzieli się zyskiem z dekoracji z księdzem/proboszczem to ten nie chce pozwolić aby robiła dekorację "w jego" kościele. (cyt. "w moim kościele, bo ja tu jestem gospodarzem". ) W innym przypadku po prostu para młoda musi dołożyć trochę kasy na ofiarę aby "gospodarz kościoła" zgodził się na inną firmę dekoratorską, ale nawet wtedy dyktuje jakie mają być kwiaty i ile kwiatów musi być koniecznie zrobione na ołtarze.

Mnie dekoracje robiła dekoratorka Agnieszka Bartoś z Łodzi i za naprawdę nieduże pieniądze i pomimo problemów z proboszczem bardzo sprawnie i szybko. Jak ktoś będzie chciał nr.tel. to proszę pisać na priva.

Pozdrawiam i życzę wszystkim wytrwałości w przygotowaniach dekoracji kościoła

w jakim kościele braliscie ślub?? bo przypomina mi moj Najśw.Zbawiciela na al.włókniarzy :)
_________________
 
 
Dajmond 

Wiek: 39
Dołączyła: 21 Maj 2011
Posty: 3
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Maj 29, 2011 11:32 pm   

Przeczytałam wszystkie posty z tego tematu i wniosek jest jeden-wcześniej nie było problemu z dekoracjami kościołów , z umawianiem się z parami aby podzielić koszty przybrania,Im póżniejszy post to zaczynaja się problemy... A to ,że nie są wpuszczane firmy dekoratorskie do kościołów( niby ,że potem brzydko wygląda jak po ceremonii "zwijają" cała dekoracje..) a to,że ryżu nie mozna sypać (bo potem bałagan, a zaraz kolejny slub) ,że kościelni nie dają nr telefonów do ludzi którzy biorą slub w tym samym dniu, przybranie kosztuje np. 150 zł od każdej pary a przecież przez cały dzień jest ta sama dekoracja(używana oczywiście w innych dniach też). To przykre ,że w tak dla nas ważnym dniu , który nie mało nas kosztuje nerwów i pieniędzy,w czasach kiedy wszystko da sie załatwić , zorganizować i dogadać , niektórym zalezy tylko na łatwych pieniądzach...natomiast jeżeli nie zapłacicie za "dekoracje" kościoła ( zapomnieliście w natłoku spraw, czy mysleliście iż jest tto w cenie opłaty za ślub)to możecie być spokojni ,że ona i tak będzie.zyczę wszystkim udanego ślubu!!!
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Wto Maj 31, 2011 12:21 pm   

Dziewczyny, może któreś z Was same dekorowały kościoły? Na pewno taniej wyjdzie kupienie kwiatów i udekorowanie ławek + postawienie świeczek. Tylko pytanie techniczne - kto dokłądnie to robi (świadkowie? czy młoda para? tylko kiedy?). Na pewno takie rady przydadzą się dziewczynom.

I polecajcie firmy dekoratorskie z aktualnymi cenami. Szukam taniej dekoracji, kwiatki żywe i tiulowa kokarda przy każdej łąwce + świeczki na podłodze wzdłuż drogi do ołtarza, nie wiecie, gdzie można taką zamówic i za ile?
 
 
 
Dosia_Zosia 


Wiek: 43
Dołączyła: 31 Sie 2007
Posty: 931
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 31, 2011 1:14 pm   

Malena napisał/a:
Tylko pytanie techniczne - kto dokłądnie to robi (świadkowie? czy młoda para? tylko kiedy?)

Najlepiej iść do kościoła i tam omówić sprawę,że chcecie sami dekorować i kiedy można to zrobić. Ja podejrzewam,że raczej w sobotę ale nie wiadomo czy rano czy po południu(rano może być msza) a jak dekoracja byłaby w sobotę to raczej sama nie będziesz się tym zajmować bo wiadomo fryzura, makijaż itd.
_________________
 
 
 
AZEA 
Firma

Dołączyła: 10 Maj 2011
Posty: 13
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Cze 01, 2011 11:48 am   

Czasami pozwalają zrobić dekorację wcześniej, np. w czwartek lub piątek. Myślę, że ksiądz-proboszcz może się nawet ucieszy, bo będzie miał dekorację kościoła, a jak po ślubie zostawicie kwiaty (które postoją jeszcze kilka dni), to wydaje mi się, że nie powinno być problemu.:)
_________________
AZEA - dekoracje inne niż wszystkie
Ostatnio zmieniony przez AZEA Sro Cze 01, 2011 11:53 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Sro Cze 01, 2011 1:09 pm   

AZEA napisał/a:
Czasami pozwalają zrobić dekorację wcześniej, np. w czwartek lub piątek


hmm, żywe kwiaty i świeczki na podłodze raczej niekoniecznie....
 
 
 
niem 


Dołączyła: 08 Kwi 2011
Posty: 252
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Cze 01, 2011 1:36 pm   

czasem ktoś zapomni w natłoku zapłacić? trzeba twardo stąpać po ziemi, głównie ktoś specjalnie nie odbiera telefonu, zeby ktoś udekorował Kościół za nich.. żeby mieć łqdnie za darmo, to nie fair :/ jakby ktoś był złośliwy to zwinałby swoją dekoracje, a kolejne śluby, co nie zapłaciły miałyby problem i stres, plucie w brodę, że poskąpili

a swoja drogą uważam, ze każdy powinien posprzątać ten ryż, czy płatki róz, bo pieniądze nie zostają tylko pozostałe "amerykańskie" wymyślone śmieci, którymi rzuca się w młodych.. nie chciałabym, żeby przed moim wejściem do Kościoła ktoś to wszystko zostawił niesprzątnięte
Dajmond napisał/a:
natomiast jeżeli nie zapłacicie za "dekoracje" kościoła ( zapomnieliście w natłoku spraw, czy mysleliście iż jest tto w cenie opłaty za ślub)to możecie być spokojni ,że ona i tak będzie

Dajmond wnioskuję, że nie zapłaciłaś i się nie martwisz, bo inni udekorują i zapłaca za Ciebie?[/quote]
Ostatnio zmieniony przez niem Sro Cze 01, 2011 1:37 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
AZEA 
Firma

Dołączyła: 10 Maj 2011
Posty: 13
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Cze 01, 2011 3:04 pm   

Malena, z własnego doświadczenia wiem, że pozwalają. Jeśli w piątek kupisz świeże kwiaty na giełdzie, to bez problemu wytrzymają do soboty. A świeczki to oczywiste, że w sobotę tuż przed ceremonią.

[ Dodano: Sro Cze 01, 2011 4:32 pm ]
A może żeby się nie martwić z czego zrobić dekorację, kiedy i kto ma ją przygotować i rozstawić w kościele, warto ją komuś zlecić. Przynajmniej jedno zmartwienie mniej.
_________________
AZEA - dekoracje inne niż wszystkie
 
 
hapcia82 

Wiek: 41
Dołączyła: 27 Paź 2010
Posty: 8
Skąd: łódż
Wysłany: Sro Cze 15, 2011 10:11 pm   

moje wszystkie dekoracje robila kobitka z parviflory(prochnika8).wszystko bylo super na stronie to te gdzie w kosciele sa pomaranczowe lilie.z reszta wszedzie byl pomarancz i zielen,wszystkie dekoracje w jednej tonacji.polecam!!!
_________________
Ostatnio zmieniony przez hapcia82 Sro Cze 15, 2011 10:12 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
anuszkaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 23 Lis 2009
Posty: 777
Skąd: Zgierz
Wysłany: Wto Lip 19, 2011 1:41 pm   

u nas dekoracja kosciola to tylko sukiennki na krzesłach Mlodych i Swiadków. To wszystko. Ale kosciol byl malutki.
_________________
 
 
M4rcysi4 


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 4350
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Czw Wrz 15, 2011 9:21 pm   

Pytałam dziś w jednej z kwiaciarni o dekorację kościoła i tak za tego typu dekorację:

a dokładniej mówiąc stojaki obleczone materiałem tak jak tu (również połączone tym materiałem) tylko w stojakach żywe mieczyki po ok. 4-5 gałązek przez cały tak długi korytarz kościoła (ok. 60m):

Do tego dekoracja siedzeń młodych i świadków no i dekoracja ołtarza w kilku bukietach Pani powiedziała 1200 zł. Wydaje mi się, że to nie jest wysoka cena. Cenę tutaj skutecznie podwyższa dekoracja długaśnego korytarza :-) Oczywiście gdybym sama brała ślub tego dnia bym się nie zdecydowała, ale jeśli zbierze się 5 par byłoby super.

kosciol.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1182 raz(y) 54.69 KB

_________________
 
 
marciami 
Żona i mama :)


Wiek: 36
Dołączyła: 16 Sty 2010
Posty: 1117
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pią Wrz 16, 2011 2:20 pm   

M4rcysi4, może skontaktuj się z dekoratorami, którzy u mnie robili dekorację kościoła. U nas wzięli 900 zl za salę i kościół, a przystroili naprawdę ładnie :)
_________________

 
 
tulipan87 
w pełni rozkwitu...


Wiek: 36
Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 827
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 16, 2011 3:09 pm   

M4rcysi4, myślę, że zanim dogadasz się z dekoratorem powinnaś skontaktować się z parami, które ewentualnie mają ślub tego samego dnia. Bo wiesz cena to jedno, a koncepcja dekoracji to drugie. Pomijam już fakt, że któraś z par też może mieć już "zaklepaną" dekorację, albo chociaż jej wizję.
My musieliśmy dogadać się tylko z jedną parą, ale i tak nie byłam tym zachwycona, bo tamta Panna Młoda na wszystko kręciła nosem. Ledwo się udało dojść do kompromisu.
_________________
 
 
M4rcysi4 


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 4350
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Pią Wrz 16, 2011 5:30 pm   

Generalnie chodziło mi o cenę. Dekoracja średnio mi się podoba nie przepadam za mieczykami :razz: No i miałam w zamyśle świece. Tak wiem, ze może być trudno z innymi parami, ale jeszcze nie będę panikować :wink:
_________________
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Pią Paź 14, 2011 11:55 am   

Nasza dekoracja - materiał ecru na ławkach, swiece, żywe róże ecru - cena 400zł ("Świat dekoracji" Joanna Radka)



Ostatnio zmieniony przez Malena Pią Paź 14, 2011 11:56 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
decolife_dekoracje 
Firma

Wiek: 51
Dołączyła: 22 Lis 2006
Posty: 77
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Paź 20, 2011 12:06 pm   

niem napisał/a:

Dajmond napisał/a:
natomiast jeżeli nie zapłacicie za "dekoracje" kościoła ( zapomnieliście w natłoku spraw, czy mysleliście iż jest tto w cenie opłaty za ślub)to możecie być spokojni ,że ona i tak będzie

Dajmond wnioskuję, że nie zapłaciłaś i się nie martwisz, bo inni udekorują i zapłaca za Ciebie?
[/quote]

Takie sytuacje mają miejsce coraz cześciej niestety. Ja kiedyś rozliczałam się za dekorację kościoła we wtorek po ślubie. Teraz, po kilku nieprzyjemnych doświadczeniach z płatnościami, oczekuję rozliczenia najpóźniej do 12 w sobotę. Obdzwaniam wszystkie młode pary "składkowe" w chwili zakończenia dekoracji, robię foty i wysyłam MMS. I w 99,9% przypadków przyjeżdza MP lub ktos z rodziny i reguluje płatność. Jesli któraś z młodych par nie zapłaci - demontuje dekorację. Czy robię źle? Według mnie robię dobrze, ponieważ po weselu nie jestem już nikomu do niczego potrzebna. Owszem można iść do sądu z podpisana umową...ale to też są koszta a przede wszystkim stracony czas. Dlatego oczekuje 100% płatności tuż po zakończeniu dekoracji, to samo tyczy się dekoracji sali czy płatności przy odbiorze bukietów ślubnych czy kwiatów dla rodziców. Ludzie uczą rozumu.
 
 
 
Wiktoriaaa 

Dołączyła: 12 Lis 2011
Posty: 5
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lis 12, 2011 10:15 am   

Witajcie :)
Z tego co zaobserwowałam na ślubach to czesto "wystrój w cenie ofiary na kościoł" jest dość mizerny, no niestety taka jest prawda w większości przypadków.

W ubiegłym tygodniu slub brała moja przyjaciółka i miała naprawde rzeczową Pania dekoratorę :)
Zrobiła wszystko dokładnie tak jak ustaliły to wcześniej i była bardzo elastyczna jeżeli chodzi o sugestie panny młodej itp;p
Moja przyjaciółka oprocz dekoracji kościoła zamówiła u tej Pani również wiązanke ślubną, butonierki, dekoracje samochodu, sali i dostała kwiaty we włosy o ktorych wczesniej moja przyjaciolka nie wiedziała :)
fryzjerka zrobiła z nich wspaniały pożytek;d
dołącze zdjęcie kościoła :)
kontakt moge podaj jesli ktos by chciał :)

[ Dodano: Sob Lis 12, 2011 10:18 am ]
decolife_dekoracje wydaje mi sie Twoj sposób jest niezwykle dobrym pomyslem :) wydaje mi sie ze wygodniej jest młodej parze zaplacic wczesniej ale jesli niechcą badz n ie moga to taka forma jest dobrym zabezpieczeniem :)

[ Dodano: Sob Lis 12, 2011 10:25 am ]
M4rcysi4 masz racje że wygodnie jest sie skontaktowac i parami ktore biora ślub w tym samym dniu :) to obniża koszta zdecydowanie:) ale 1200zl to jest kosmiczna kwota!! ;p W ubiegłym tyg. moja przyjaciółka płaciła duuuuuzo mniej :) i efekt był rewelacujny, a dekoratorka fantastyczna ;p :)

śluby 012.jpg
wiązanka :)
Pobierz Plik ściągnięto 1386 raz(y) 34.17 KB

śluby 052.jpg
kościół
Pobierz Plik ściągnięto 1384 raz(y) 57.6 KB

_________________
Pozdrawiam Wiktoriaaa
 
 
 
alamakota2011 

Dołączyła: 12 Kwi 2012
Posty: 10
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 12, 2012 9:30 am   

Proboszcz w mojej parafii zakazał przystrojania kościoła na własną rękę. Twierdzi że jest wystarczająco piękny i już nie potrzeba żadnego upiększania. Standardowo jest dywan, krzesła i klęknik dla młodych ustrojony, ale żadnych swoich kwiatów, kokardek przy ławkach gości itd. nie można. Ja miałam szczęście bo w niedzielę na drugi dzień po moim ślubie było wazne święto kościelne i ołtarz był bogato przystrojony kwiatami. I nie wydałam na to dodatkowych pieniędzy :)
 
 
oreska 


Dołączyła: 17 Maj 2011
Posty: 293
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 17, 2012 9:35 am   

nasza dekoracja kościoła, koszt 600 zł (dzielone na 3 pary), pani Szymańska kwiaciarnia Konstantynów, jesteśmy średnio zadowoleni

dekoracja przed kościołem


dekoracja w kościele






dekoracja 5.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1068 raz(y) 16.45 KB

dekoracja 4.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1115 raz(y) 28.52 KB

dekoracja 3.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1107 raz(y) 56.79 KB

dekoracja 2.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1085 raz(y) 12.9 KB

 
 
ava 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lut 2008
Posty: 3728
Skąd: Bełchatów/Łódź
Wysłany: Czw Maj 17, 2012 10:52 am   

oreska napisał/a:
jesteśmy średnio zadowoleni
Sama dekoracja jest ładna i skromna, ale jak dla mnie nie warta aż 600 zł :o Na naszym ślubie mieliśmy podobną dekorację ławek i zapłaciliśmy 200 zł (tyle, że my nie braliśmy dekoracji krzeseł młodych).
Jak wrócę do domu to wkleję zdjęcie.
_________________
Nasz ślub - 05.09.2009r.

 
 
oreska 


Dołączyła: 17 Maj 2011
Posty: 293
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 17, 2012 11:14 am   

ava napisał/a:
oreska napisał/a:
jesteśmy średnio zadowoleni
Sama dekoracja jest ładna i skromna, ale jak dla mnie nie warta aż 600 zł :o .

dokładnie o to chodzi, że naszym zdaniem nie jest to dekoracja za 600 zł, mężowi też nie podobała się ta dekoracja przed kościołem, ja jej prawdę mówiąc w dniu ślubu nawet nie zauważyłam
 
 
Kalanchoe 


Dołączyła: 12 Wrz 2011
Posty: 718
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 17, 2012 12:54 pm   

oreska, ładnie, skromnie ale naprawdę ładnie. Jak to kosztowało 600 zł to liczyłabym na jakieś świeczki, materiał czy więcej kwiatów na samej drodze do ołtarza - bo tam tak troszkę licho...
 
 
ava 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lut 2008
Posty: 3728
Skąd: Bełchatów/Łódź
Wysłany: Sob Maj 19, 2012 3:47 pm   

Tak jak obiecałam wstawiam zdjęcia naszej dekoracji:

_________________
Nasz ślub - 05.09.2009r.

 
 
Deco-Strefa 
Firma

Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 180
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Maj 19, 2012 7:52 pm   

oreska Napisz co się stało z tymi dekoracjami przed kościołem i z czego one były zrobione - bo być może właśnie te dwa elementy wpłynęły na podwyższenie ceny.
 
 
oreska 


Dołączyła: 17 Maj 2011
Posty: 293
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Maj 19, 2012 8:37 pm   

ava ładna dekoracja ławek

Deco-Strefa napisał/a:
Napisz co się stało z tymi dekoracjami przed kościołem i z czego one były zrobione

tzn co mialo sie stac z dekoracjami?? zostały przed kościołem ;) cała dekoraja miała byc z bialych tulipanow, kupionych bylo podobno 300 szt, ta dekoracja przed kościołem jak tak patrze raczej z tulipanów nie była
 
 
Deco-Strefa 
Firma

Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 180
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Maj 19, 2012 11:15 pm   

oreska napisał/a:
tzn co mialo sie stac z dekoracjami??
Są różne możliwości:
- wypożyczenie na czas ceremoni - ale to najczęściej w przypadku "sztucznych" kompozycji lub takich ozdobnych drzewek doniczkowych. (ale w takiej sytuacji cena mocno by mnie zakoczyła)
- dekoracje, które po ceremonii Młodzi zabierają ze sobą na salę (ale raczej trudne do zrealizowania, kiedy koszt dekoracji pokrywa wiecej niż jedna para - bo niby która miałaby zabrać?)
- kompozycje kwiatowe, które zostają w kościele


Ale skoro piszesz o 300 tulipanach, to może w ramach dekoracji - oprócz ławek i krzeseł - były jeszcze jakieś wiązanki pod ołtarz, tabernakulum, ołtarze boczne??
Szukam wyjaśnienia ceny, bo sama jestem ciekawa.
 
 
oreska 


Dołączyła: 17 Maj 2011
Posty: 293
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Maj 21, 2012 2:37 pm   

jak dostaniemy płytę to dokładnie zobaczymy co i jak, ołtarz też miał być zdobiony, ogólnie dekoracja miała być na full wypasie - czy taka była? nie wiem

napiszę jak zobaczymy dokładnie na filmie

i tak jak pisałam wszystko zostało w kościele bo po nas były jeszcze 2 pary
Ostatnio zmieniony przez oreska Pon Maj 21, 2012 2:38 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Deco-Strefa 
Firma

Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 180
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Maj 21, 2012 9:13 pm   

oreska, jeżeli chcesz to jak będziesz już miała film i przyjrzysz się dekoracji to powiem Ci wtedy, gdzie mogły być ukryte koszty (o ile były).

Ogólnie powiem tak - zanim zaczęłam się zajmowac dekoracjami, sama byłam zdziwiona niektórymi cenami. Jak słyszałam o kosztach dekoracji kościoła to włos mi się na głowie jeżył.
Teraz patrzę na to nieco inaczej, bo wiem, że żeby zrobić naprawdę efektowną dekorację z żywych kwiatów to trzeba się niestety liczyć z kosztami. Bo okazuje się, że kwiaty niestety są drogie (z czego sama nie zdawałam sobie sprawy, kiedy kupowałam sobie np 10 kwiatków do wazonu).
 
 
M4rcysi4 


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 4350
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Czw Maj 24, 2012 11:44 am   

U mnie jak się okazuje księża ustalili, że dekorację robi jedna florystka (kwiaciarnia) i bez względu na to ile jest tego dnia par to płaci się 200zł za dekorację. Niby jak składka przekroczy wartość dekoracji to pójdzie to na dekoracje w inne dni (nie ślubne), a jak będzie za niska to ksiadz dopłaci :-? Ja nie kumam nie wiem jak to będzie wyglądało, czym prędzej muszę się wybrać do tej kwiaciarni.
_________________
 
 
AgaNika 


Dołączyła: 25 Mar 2011
Posty: 654
Skąd: z Krainy Deszczowców
Wysłany: Pią Lip 06, 2012 7:26 pm   

W mojej parafii dekoracją kościoła zajmują się siostry zakonne. Dekoracje są z żywych kwiatów w ustalonych przez pary kolorach. Koszt całości to 600 zł - u nas podzielone na 4 pary, więc w sumie koszt niewielki. Pomiędzy wazonami - w tkaninie na podłodze ustawione były świece w szklanych kulach. Poza tym było sporo kwiatów w okolicy ołtarza. Według mnie wyglądało ślicznie ale hiciorem, który zobaczyłam dopiero na zdjęciach, było to, że pomiędzy nami - na klęczniku siedziały dwa gołąbki z czego jeden miał na głowie stroik ślubny a drugi czarny cylinder :smile: Tak to mniej więcej wyglądało


_________________
Ostatnio zmieniony przez AgaNika Pią Lip 06, 2012 7:27 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
bluszcz 
Firma

Dołączyła: 28 Sie 2012
Posty: 34
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Wrz 27, 2012 8:06 am   

M4rcysi4 napisał/a:
: a i że jeszcze nie wolno sypać przed kościołem ryżem??!


No ja się ostatnio spotkałam z tym, że pod koniec mszy, ksiądz poprosił, by nie rzucać ryżem, bo to jedzenie - że tylko płatkami kwiatów, konfetti albo drobnymi można rzucać...
to było na ślubie kuzynki, a ja w torebce miałam pełny woreczek konfetti wymieszanego z ryżem właśnie. no co miałam zrobić - już bym tego ryżu nie ugotowała, a rozdzielać je od siebie to robota głupiego, więc obsypaliśmy młodych i nic się takiegoo nie stało - przecież nikt Ci ślubu za to nie cofnie ;)
_________________
PartyKiosk!
 
 
gaskaB 

Wiek: 37
Dołączyła: 09 Wrz 2011
Posty: 250
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Wysłany: Wto Lis 13, 2012 9:31 pm   

Mi się bardzo podobają skromne dekoracje kościołów z gradiolami w roli głównej... są to przecudne kwiaty, które same w sobie stanowią zachwycającą dekorację :D niestety nie mogę wkleić swoich pomysłów.
_________________

 
 
bluszcz 
Firma

Dołączyła: 28 Sie 2012
Posty: 34
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro Lis 14, 2012 7:54 am   

gaskaB napisał/a:
Mi się bardzo podobają skromne dekoracje kościołów z gradiolami w roli głównej... są to przecudne kwiaty, które same w sobie stanowią zachwycającą dekorację :D niestety nie mogę wkleić swoich pomysłów.

a nie gladiole?
ja obstaję przy dekoracjach bogatych, ale nie przesadzonych za bardzo
_________________
PartyKiosk!
 
 
Partyshow_pl 
Firma

Dołączył: 08 Lis 2012
Posty: 59
Skąd: POLSKA
Wysłany: Nie Sty 13, 2013 7:19 pm   

Można też samemu zająć się dekoracją kościoła czy sali. W internecie można kupić teraz wszystkie niezbędne rzeczy do dekoracji i udekorować według własnych upodobań i często mniejszym kosztem.
_________________

 
 
bluszcz 
Firma

Dołączyła: 28 Sie 2012
Posty: 34
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Sty 14, 2013 8:03 am   

Ja myślę, że lepiej to zostawić profesjonalistom - nie porywać się samemu. Poza tym, Państwo Młodzi są wystarczająco zajęci przed ślubem.
_________________
PartyKiosk!
 
 
Deco-Strefa 
Firma

Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 180
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 14, 2013 4:18 pm   

bluszcz napisał/a:
Poza tym, Państwo Młodzi są wystarczająco zajęci przed ślubem.
Po ślubie zresztą też, a ktoś przecież musi tą dekoracje jeszcze zdemontować.

Nam zdarzyło się już kilka razy zaobserwować sytuację, kiedy kończy się ceremonia, wychodzą młodzi - a zaraz za nimi biegną mamy i zdejmują dekorację z ławek.
Czyli można. Tylko czy rodzice w tym momencie powinni się tym zajmować? Czy nie lepiej aby poświęcili ten czas gościom czekającym w kolejce do życzeń?
 
 
bluszcz 
Firma

Dołączyła: 28 Sie 2012
Posty: 34
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Sty 15, 2013 8:27 am   

Pewnie! Byłoby mi dziwnie, gdyby moi rodzice, zamiast być koło mnie, zdejmowali kwiaty i wstążki z kolumn kościoła czy ławek. Według mnie, to w ogóle nie przystoi. Faux pas na całej linii!
_________________
PartyKiosk!
 
 
Polinka1987 

Dołączyła: 16 Wrz 2012
Posty: 7
Skąd: Zgierz
Wysłany: Pon Sty 28, 2013 11:14 am   

Czy wie któraś z Was czy można gdzieś klęczniki wypożyczyć?
 
 
Deco-Strefa 
Firma

Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 180
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 30, 2013 6:43 pm   

Polinka1987, nie wiem. A w kościele nie ma?
Może w teatrach popytaj - może mają w swoich rekwizytach.
 
 
Polinka1987 

Dołączyła: 16 Wrz 2012
Posty: 7
Skąd: Zgierz
Wysłany: Sro Sty 30, 2013 10:13 pm   

Niestety nie ma, dzis sie jeszcze dowiedzialąm ze nie moge isc i odejscod ołtarza jak człowiek bo na środku koscioła ksiadz ustawił fotele kinowe i nie zamierza ich usunąc, nam tez nie pozwolil tego zrobic, tak wiec juz z mezem bedziemy wg niego wychodzic z kosciola osobno lub gesiego
 
 
PaulinaPS 

Dołączyła: 03 Wrz 2012
Posty: 443
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 30, 2013 10:55 pm   

Polinka1987, wykłóć się o te fotele, a klęczniki może z innego kościoła.
 
 
Deco-Strefa 
Firma

Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 180
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 31, 2013 2:21 pm   

Polinka1987, a co robią fotele kinowe w kościele?? Ciekawostka.

Powiem jeszcze tak: klęczniki nie będą tego dnia najważniejsze. Ich brak można przeżyć - tym bardziej jeśli ołtarz główny jest jakby na schodku (a najczęściej tak jest). Krzesła Młodych możecie postawić przed tym schodkiem i w odpowiednim momencie przyklęknąć na tym schodku.
Tak naprawdę klęcznik jest wykorzystywany tylko przez krótki moment podczas ceremonii i nie ma co się denerwować, że go nie ma.
Jeżeli natomiast są one tak bardzo istotne dla was porozmawiaj z kimś kto będzie Wam dekorował kościół (o ile się na to decydujecie): powiedzcie o problemie. Powinni znaleźć rozwiązanie.

Co nie zmienia faktu, że zadziwiające jest to, że w kościele klęczników nie ma. Może kościelny chce od was wyciągnąć dodatkową kasę za ich wystawienie? Bo opcja - nie ma, wydaje mi się aż tak bardzo nierealna.
 
 
ajwonka 

Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 5
Skąd: Zduńska Wola
Wysłany: Nie Lut 02, 2014 3:35 pm   

Do mojego ślubu jest jeszcze trochę czasu. Ale tak orientacyjnie chciałam się wstępnie zorientować z jakimi kosztami trzeba się liczyć w przypadku dekoracji kościoła? Jakiejś takiej skromnej dekoracji raczej..
 
 
Kasioludek 

Dołączyła: 23 Lip 2008
Posty: 29
Skąd: Koluszki
Wysłany: Pon Lut 03, 2014 10:44 pm   

Ja patrząc z rocznej perspektywy czasu myślę, że zrobiłabym teraz to samodzielnie. Bo choć nasza dekoracja była naprawdę śliczna - żółte tulipany i róże w kremie, to wydaliśmy sporo pieniędzy (byliśmy jedyną parą w danym dniu biorącą ślub, ba! nawet w danym miesiącu).

A mam wrażenie, że wiele osób naprawdę na to nie zwróciło uwagi... chyba lepiej dołoży pieniądze np. w fajniejszy zespół albo fotografa :-)
 
 
lejla79 

Dołączyła: 21 Lis 2013
Posty: 15
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lut 09, 2014 6:05 pm   

My mamy ślub w dość dużej parafii na Retkini więc tam są śluby dość często i mam nadzieję że uda się skontaktować z jakąś parą żeby wspólnie udekorować kościół ( bo ceny są czasem kosmiczne ) zawsze będzie trochę taniej a i tak śluby są w krótkich odstępach więc ciężko by było zmieniać dekoracje .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl