Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Bierzmowanie
Autor Wiadomość
onaaga 

Dołączyła: 09 Wrz 2010
Posty: 47
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 17, 2011 10:51 am   

ale super, dziękuję Ci bardzo za odpowiedź :)
A nie wiesz czy coś płatne i czy w tygodniu czy w weekend?
 
 
taja 


Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 2193
Skąd: łódź bałuty-rtk
Wysłany: Pon Sty 17, 2011 11:34 am   

wiesz co, nie wiem, czy nie wprowadziłam cię w błąd... :-?
ja chyba pomyliłam to z naukami... nie wiem, strasznie w razie czego przepraszam :(ale najlepiej zadzwoń i zapytaj :)
_________________

 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Pon Sty 17, 2011 2:20 pm   

Dziewczyny, nie wiecie gdzie w Łodzi jest ksiądz, który po prostu odpyta mnie i pozwoli przystapic do bierzmowania - wreczy odpowiednie zaswiadczenie, z ktorym pojde się wybierzmowac ?? Niestety nie mam mozliwosci chodzic na regularne nauki np 2 miesiace z powodu nieregularnej pracy i nie wiem co robic. W ostatecznosci pojde bez bierzmowania do lsubu, ale mniej stresu bym miala, gdybym jednak zrobila..
 
 
 
onaaga 

Dołączyła: 09 Wrz 2010
Posty: 47
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 17, 2011 2:52 pm   

widzę że mamy ten sam problem :(
myślisz, że można tak bez bierzmowania sobie wziąć ślub? Ja się boję że wcale ślubu nie będzie :(
I to nie jest tak, że ja tego bierzmowania nie chcę zrobić, tylko że nigdzie przygotowań nie prowadzą tak żebym mogła na nie przyjść...
 
 
tulipan87 
w pełni rozkwitu...


Wiek: 36
Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 827
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 17, 2011 4:38 pm   

Malena napisał/a:
W ostatecznosci pojde bez bierzmowania do lsubu

To tak można? Pytam z czystej ciekawości, bo z tego co kojarzę to nawet w protokole przedślubnym jest pytanie czy przystąpiło się do tego sakramentu. Mój proboszcz wymagał od nas zaświadczenia o bierzmowaniu i nawet nasze imiona sobie zanotował w protokole :?
_________________
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Pon Sty 17, 2011 5:30 pm   

tulipan87 napisał/a:
To tak można?


byla juz o tym mowa - de facto to zalezy od kosciola i ksiedza, ale bierzmowanie nie jest obowiazkowe do wziecia slubu, ale zalecane, a to jednak roznica. Ja po prostu nie mam teraz jak zrobic, bo tak pracuje, ze nie moge chodzic 2-3 miesiace na przygotowania i nie wiem czy mi sie uda znalezc kogos, kto mi to ulatwi..
 
 
 
Greginia 
improvers salseros


Dołączyła: 10 Gru 2008
Posty: 511
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 17, 2011 5:46 pm   

Malena, ja podchodząc do bierzmowania w pierwszej kolejności wybrałam się do Katedry Łódzkiej. Tam na tablicy była informacja, kiedy i w którym kościele odbywają się najbliższe bierzmowania. Następnie udałam się do jednego w nich na rozmowę z księdzem.
Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---
Sprawniejszego załatwienia sprawy nie znam. Powodzenia.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Greginia Pon Sty 17, 2011 5:47 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Pon Sty 17, 2011 6:05 pm   

Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---
 
 
 
Greginia 
improvers salseros


Dołączyła: 10 Gru 2008
Posty: 511
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 17, 2011 6:31 pm   

Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---
_________________
 
 
agulka1989 


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Paź 2009
Posty: 2973
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 17, 2011 6:45 pm   

Malena, znałam kiedyś fajnego księdza, dało się z nim pogadać i załatwić niektóre rzeczy... "urzędował" w parafii na Widzewie. Niestety w tej chwili mieszka w Piotrkowie Trybunalskim :(
_________________
 
 
martula_87 

Wiek: 36
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 833
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 17, 2011 7:38 pm   

Jak byłam świadkową to pan młody załatwiał na szybko bierzmowanie w Katedrze.
Miał też problem z czasem ale jakoś się dogadał z księdzem bez większego problemu i załatwił sobie bierzmowanie.Myślę że to kwestia znalezienia wyrozumiałego księdza.
A nas o pierwsze co zapytali to czy mamy bierzmowanie więc myślę że jest potrzebne.
_________________

 
 
onaaga 

Dołączyła: 09 Wrz 2010
Posty: 47
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sty 18, 2011 10:21 am   

Greginia napisał/a:
Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---


Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Wto Sty 18, 2011 6:03 pm   

Greginia napisał/a:
Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---


Te podstawy znam, nawet troszkę więcej. Patronkę też wybrałam - Laurę, podoba mi się jej życiorys. Także jak nic nie załatwię w kościele tu w Wawie, to następnym razem ruszam do tej widzewskiej parafii z nadzieją, że mnie też się uda w ten sposób to załatwić:)
 
 
 
Greginia 
improvers salseros


Dołączyła: 10 Gru 2008
Posty: 511
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sty 18, 2011 6:11 pm   

onaaga napisał/a:
Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---

Podstawowe modlitwy raczej mam w głowie, jak na chrześcijankę przystało :]

onaaga napisał/a:
Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---

Bierzmowanie miałam w maju ubiegłego roku. Myślę, że księża w tej parafii nie często się zmienią.

onaaga napisał/a:
Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---

Nie trzeba.
_________________
 
 
Kat 

Dołączył: 16 Lis 2010
Posty: 1
Skąd: łódź
Wysłany: Wto Lut 08, 2011 11:42 pm   

Witam
Mam pytanie dotyczące sakramentu bierzmowania. Gdzie można w szybki lub w miarę szybki sposób zdobyć zaświadczenie o odbyciu nauk by można było udać się do Katedry.
Jak poszedłem do Katedry to zakonnica powiedziała że mam się udać do parafii do której należę, tak też uczyniłem. Niestety po spotkaniu z proboszczem wyszedłem ostro zdenerwowany, bo stwierdził, że nauki trwają rok :lol: i szybko tego nie da się załatwić. Jak mu powiedziałem, że pracuje i ciężko bym cały rok chodził na spotkania to stwierdził, że powinienem wybrać praca albo sakrament :twisted: Dodam że ślub mam we wrześniu i z tego powodu zależy mi na czasie.

Dziękuję z góry za pomoc :)
 
 
maartina 

Dołączyła: 27 Lut 2011
Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Mar 27, 2011 9:02 am   

Ja bierzmowanie mam 09.04.2011 w Katedrze. Chodzę na nauki przedmałżeńskie w Łagiewnikach i ksiądz był na tyle miły że bez problemu wystawił mi zaświadczenie do bierzmowania.
 
 
tyt321 

Dołączył: 24 Paź 2010
Posty: 7
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 18, 2011 7:44 am   

sensownie jest na ul. Aleksandrowskiej-Chochoła 3. Z tego co wiem kurs zaczyna się w grudniu jakoś a kończy w maju. ale jak data ślubu wcześniejsza to da się z księdzem wikarym dogadać. generalnie ciekawie prowadzone ale nie odfajkowane
 
 
vee 

Dołączył: 20 Maj 2011
Posty: 1
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Maj 20, 2011 2:25 pm   

Właśnie idę dowiedzieć się wszystkiego u księdza. Życzcie powodzenia ;]
 
 
taja 


Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 2193
Skąd: łódź bałuty-rtk
Wysłany: Sob Maj 21, 2011 6:17 am   

wiecie może czy do bierzmowania mam iść po świeży odpis chrztu, czy starczy m ten odpis, który brałam na komunię??
_________________

 
 
onaaga 

Dołączyła: 09 Wrz 2010
Posty: 47
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Maj 23, 2011 11:58 am   

to chyba zależy od księdza, my załatwialiśmy świeży, bo ktoś mi tak polecił zrobić, ale ksiądz tylko spisał dane i nam oddał, bo powiedział że nie jest mu potrzebny.
 
 
aguuuunia44 


Wiek: 33
Dołączyła: 21 Maj 2010
Posty: 405
Skąd: Głowno/Łódź
Wysłany: Nie Cze 05, 2011 12:17 pm   

witajcie!!
A ja mam taki mały problem. W chwili obecnej mieszkam już z moim narzeczonym i przyszłymi teściami, a czeka mnie jeszcze koniecznie przed ślubem przystąpienie do bierzmowania (w katedrze). I teraz pytanie: do której parafii mam się udać na rozmowę z księdzem o przygotowanie do tego sakramentu? Do mojej parafii w Łodzi czy tu gdzie obecnie mieszkam (i jestem tymczasowo zameldowana) w Głownie gdzie będziemy mieć ślub?
I jeszcze pytanie co zrobić jak ksiądz nie będzie chciał wystawić zaświadczenia? Bo jednak przygotowania w większości kościołów trwają rok, a do ślubu zostały już tylko 4 miesiące... :( Można wtedy udać się do innego kościoła ? :(

Proszę poradźcie. :(
_________________



Miłego dnia Gość :)
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Pon Cze 06, 2011 12:48 pm   

aguuuunia44 napisał/a:
jeszcze pytanie co zrobić jak ksiądz nie będzie chciał wystawić zaświadczenia?


zaświadczenia pewnie od ręki nie wystawi. Najczęściej, jesli ksiądz chce pójść na rękę, to trzeba kupić książeczkę "Katechizm bierzmowanych" z księgarni archidiecezji (róg Skorupki i Piotrkowskiej, przy Katedrze) i nauczyć się tych pytań, po czym ksiądz z tego odpyta i wtedy wystawi dokument (trzeba mieć ze sobą świadectwo chrztu, dane są potrzebne do tego dokumentu).

Ja bym posżła najpierw do parafii, gdzie bierzesz slub (ja tak zrobiłam) i ksiądz mi pomógł.

Najbliższe bierzmowanie jest w Katedrze Łódzkiej 8 lipca (piątek), ja będę sie wtedy bierzmować.
Ostatnio zmieniony przez Malena Pon Cze 06, 2011 12:49 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
aguuuunia44 


Wiek: 33
Dołączyła: 21 Maj 2010
Posty: 405
Skąd: Głowno/Łódź
Wysłany: Sro Cze 08, 2011 7:39 am   

Malena, dziękuję ślicznie za odpowiedź.
Mam nadzieję, że też załapię się na tego 8lipca. Razem zawsze raźniej :)
_________________



Miłego dnia Gość :)
 
 
asia7 


Wiek: 38
Dołączyła: 28 Maj 2011
Posty: 659
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Cze 09, 2011 1:43 pm   

jak zdam pomyślnie egzamin to też będę mieć bierzmowanie 8.07 :)
_________________
 
 
Boo 

Dołączyła: 06 Lip 2011
Posty: 1
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 06, 2011 8:46 pm   

witam, jestem zameldowana na polesiu w tej chwili, a zalezy mi na szybkim bierzmowaniu, niestety najblizsze kursy sa we wrzesniu, a zalezy mi zeby zrobic to w katedrze w sierpniu, czy ktos sie orientuje gdzie na polesiu sa ksieza ktorzy moga pojsc na reke w tej sytuacji? w sensie w ktorej parafii? :)

pozdrwiam
 
 
MoniaK_84 


Wiek: 39
Dołączyła: 28 Paź 2012
Posty: 129
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Gru 27, 2012 1:21 pm   

Ech ja też mam problem z bierzmowaniem :?
Również chcę to zrobić w Katedrze i dzisiaj idę do Księdza z mojej obecnej parafii prosić o pozwolenie...
Co instotne mieszkam w Łodzi juz od 7 lat, ale często zmieniałam miejsce zamieszkania i tak naprawdę z żadną parafią nie jestem związana, a z obecną to już wogóle zero!
Mam duży duży stres :zalamany:
_________________
Mój dzienniczek: http://www.forum.wesele-l...p=703585#703585



Dwie połówki pomarańczy...
 
 
 
tomk1 

Dołączył: 19 Sty 2013
Posty: 10
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Sty 19, 2013 3:24 pm   

Trzeba iśc do proboszcza parafii do której się należy i tam załatwić wszystko

Usunęłam reklamę z podpisu. Moderatorka Asiek
Ostatnio zmieniony przez Asiek Pią Lut 15, 2013 7:00 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
karoosia 

Wiek: 42
Dołączyła: 26 Sty 2013
Posty: 108
Skąd: łódź
Wysłany: Pią Lut 22, 2013 11:12 pm   

W zeszła niedzielę w Łagiewnikach rozpoczęły się nauki przedmałżeńskie (20zł od osoby) - trwają 4 spotkania. była lista obecności ale jeśli komuś zależy to może chyba podejść w tą niedzielę i pogadać - msza o 16, nauki o 17.
Bierzmowanie odbędzie się 5 mja, przygotowanie we wszystkie niedziele kwietnia, tez o 16 msza i nauki o 17.
warto to załatwić za wczasu

[ Dodano: Sob Kwi 06, 2013 11:55 pm ]
ja przypominam, że jutro jest w Łagiewnikach kurs przygotowujący do bierzmowania: masza o 16, kurs po mszy.
_________________
KAROOSIA
 
 
aganor 

Dołączyła: 08 Maj 2013
Posty: 13
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 22, 2013 4:41 pm   

Hej, mam pytanie gdzie można odbyć Bierzmowanie dla dorosłych w Łodzi, orientuje się ktoś?

Pozdrawiam
 
 
alex88 

Dołączyła: 04 Sty 2013
Posty: 334
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 22, 2013 4:49 pm   

W Katedrze są co jakiś czas takie bierzmowania, wydaje mi się, że kiedyś były nawet raz w miesiącu.
 
 
Ciekawska_Besti 

Dołączyła: 24 Cze 2012
Posty: 180
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 22, 2013 8:19 pm   

aganor, sprawa bierzmowania jest bardzo prosta pod warunkiem, że w swojej parafii trafisz na sympatycznego księdza.
Idziesz do księdza, mówisz jak wygląda sprawa i są 2 opcje:
- albo powie Ci, że masz chodzić przez rok na msze
- albo da Ci taką czerwoną książeczkę, każe się nauczyć, przyjść na egzamin a potem wyśle do katedry na bierzmowanie i tutaj droga się kończy:)

Bierzmowania są w pierwszy piątek każdego miesiąca w katedrze.
 
 
aganor 

Dołączyła: 08 Maj 2013
Posty: 13
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 30, 2013 9:42 am   

Dzięki Ciekawska_Besti za odpowiedź, byłem w katedrze wczoraj i Proboszcz zalecił mi kupić czerwona ksiażeczkę i iść z nią do swojej parafi i pogadać, a następnie zapraszał mnie na bierzmowanie do katedry :)
 
 
emiiskaa 


Dołączyła: 20 Gru 2013
Posty: 459
Skąd: EZG
Wysłany: Pią Lip 11, 2014 7:01 pm   

a nie wiecie jak teraz jest w Lagiewnikach z tym bierzmowaniem albo kiedy zaczyna sie jakis szybki kurs?
_________________


 
 
Gilgamesz 
Firma


Wiek: 36
Dołączył: 04 Lip 2012
Posty: 239
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lip 12, 2014 10:06 am   

A tak w ogóle to bierzmowanie nie jest potrzebne :)

W mojej parafii ksiądz nie ma z tym problemu a i można o tym przeczytać tutaj :

http://www.infor.pl/prawo...zed-slubem.html
_________________
Nasz ślub :)
http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=17268
I Nasze Przygotowania
http://www.forum.wesele-l...p=745391#745391
 
 
emiiskaa 


Dołączyła: 20 Gru 2013
Posty: 459
Skąd: EZG
Wysłany: Pon Lip 14, 2014 1:59 pm   

tak, ja wiem, ale jak Ksiądz się uprze...
w czterech Kościołach w których byliśmy kazali mieć..
_________________


 
 
tynnnka 


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Paź 2012
Posty: 137
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 23, 2015 9:52 pm   

Odświeżam temat, orientujecie się gdzie teraz szybko można zrobić bierzmowanie?
_________________

 
 
Juska 


Dołączyła: 10 Mar 2013
Posty: 3084
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 24, 2015 7:40 am   

Gilgamesz napisał/a:
A tak w ogóle to bierzmowanie nie jest potrzebne :)


Jest potrzebne, dlatego, że jest to kolejny sakrament potrzebny do zawarcia uświęconego związku :) Tak stanowi prawo kanoniczne :) Jeśli komuś na tym nie zalezy może nie brać ślubu kościelnego :)

Gilgamesz napisał/a:
W mojej parafii ksiądz nie ma z tym problemu a i można o tym przeczytać tutaj :

http://www.infor.pl/prawo...zed-slubem.html


To jakiś wyluzowany ksiądz :) A potem się okaże, że jakiś inny oszołom z kurii zaneguje ważność udzielonego małżeństwa :) Już takie przypadki bywały i młodzi po latach dowiadywali się, że wcale małżeństwem w kościelnym znaczeniu nie są :)

tynnka
, Zbliżają się terminy bierzmowań, więc proponuję popytać w parafiach. U nas w szkole na przykład jest 30 maja :) [/b]
_________________
 
 
123qwe 

Dołączył: 12 Kwi 2016
Posty: 1
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 12, 2016 9:09 am   no to super

dzieki za odpowiedzi
 
 
Scope 

Dołączyła: 10 Sty 2017
Posty: 1
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sty 10, 2017 4:19 pm   

Odświeżam wątek - czy ktoś wie, gdzie można szybko ogarnąć skierowanie na bierzmowanie? Ksiądz w mojej parafii się nie zgodził i odesłał na kurs :/
 
 
lukash 

Dołączył: 19 Sie 2015
Posty: 11
Skąd: ŁDZ
Wysłany: Czw Sty 19, 2017 3:50 pm   

Polecam Bierzmowanie na Sienkiewicza :)
_________________
 
 
verufael 

Dołączyła: 02 Lut 2017
Posty: 1
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 02, 2017 10:33 am   

Czy w przypadku gdy narzeczony i świadkowa pochodzą z innego miasta i nie są przypisani do żadnej parafii w Łodzi mogą pójść do bierzmowania tutaj? Czy muszą wrócić z tą sprawą do swojej parafii w innym mieście? Czy może wystarczy dogadać się z ich księdzem by wystawił pozwolenie do przystąpienia i zgłosić się do katedry w Łodzi? Da się tak w ogóle? Help :cry:
 
 
Klaudijka 


Wiek: 35
Dołączyła: 04 Lut 2017
Posty: 34
Skąd: Andrespol
Wysłany: Pią Mar 03, 2017 10:43 pm   

Z tego co się orientuje to najbliższe bierzmowanie w łódzkiej katedrze zaplanowane jest na 10.03.2017
_________________
Mój dzienniczek!

 
 
mandala 

Dołączyła: 06 Kwi 2017
Posty: 1
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 06, 2017 5:02 pm   

Hej, czy któraś z Was orientuje się, czy w maju i czerwcu w katedrze bierzmowania odbywają się normalnie w 2. pt miesiąca?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl