Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Asiek
Wto Lis 15, 2011 3:44 pm
idą wybory
Autor Wiadomość
martyna piotr. 

Dołączyła: 09 Paź 2011
Posty: 13
Skąd: łódź
Wysłany: Nie Paź 09, 2011 9:21 pm   

po raz pierwszy nie idziemy z piotrkiem na wybory , bo po co ?
_________________
martyna piotr
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Nie Paź 09, 2011 10:56 pm   

martyna piotr. napisał/a:
bo po co ?



yyyyyyyyy - po to co zawsze? Pokazać co się myśli?? Spełnić obywatelski obowiązek?

Ja zawsze jak głosuję to cieszę się, że to zrobiłam i przyczyniłam się do wyniku.
 
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Paź 09, 2011 11:41 pm   

Hellen napisał/a:
Przeczytajcie sobie ile kasy państwo nam zabiera w podatkach, tylko nie do końca to wiemy (może)
http://uswiadomieni.blog....odatki-w-polsce


Ciekawe wyliczenie, ale populistyczne i wyjątkowo płytkie. Te podatki nie idą przecież wyłącznie do kieszenie rządzących, ale utrzymują cały kraj. Można się spierać o to, czy system jest wydolny czy nie, czy część pieniędzy jest wydawana bezsensownie, albo marnotrawiona itd. Ale nie zmienia to faktu, że dzięki podatkom funkcjonujemy normalnie (lub w miarę normalnie), zwłaszcza ta biedniejsza część społeczeństwa.

Nie wierzycie? To policzcie sobie swoją pensję brutto i przeanalizujcie czy zdołalibyście utrzymać obecny poziom życia jeśli wszystko to co państwo utrzymuje byłoby w prywatnych rękach i musielibyście za to zapłacić.
- żłobek, przedszkole, szkoła, studia - prywatne!
- korzystanie z dróg - płatne, bo drogi byłyby utrzymywane przez prywatne firmy
- komunikacja miejska? - ile by musiał kosztować bilet, żeby bez wspomagania państwowego komukolwiek się to opłaciło?
- szpitale, leczenie - całkiem prywatne (czy ubezpieczenie zdrowotne byłoby tak tanie gdyby wszyscy musieli się leczyć prywatnie?)
- policja? straż pożarna? WOPR? GOPR? - nie byłoby tego bo bez podatków państwa nie byłoby na to stać
- pomoc społeczna? renty?
- wojsko? obronność?
- ach, no i jeszcze trzeba coś odłożyć na emeryturę z własnej kieszeni. No chyba, że zamierzamy pracować aż do śmierci, albo liczymy na to, że nasze dzieci będą nas utrzymywać. W tym drugim przypadku doliczmy sobie do wydatków również koszt utrzymania naszych rodziców.

Myślę, że nie płacąc podatków wyszlibyśmy na tym jak przysłowiowy Zabłocki na mydle. Nie wszystko jest takie proste jak się z pozoru wydaje.
_________________
 
 
Hellen 


Wiek: 44
Dołączyła: 18 Paź 2010
Posty: 1861
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 10, 2011 12:00 am   

EwaM, nikt tu nie mówi o tym aby nie było podatków. Nie wiem skąd wysnułaś takie wnioski. Problem polega na tym, że podatki są za wysokie, każdy (polityk tez, tylko nie wszyscy to przyznają głośno) wie że obniżenie podatków robi dobrze gospodarce.

Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---
_________________

Ostatnio zmieniony przez Hellen Pon Paź 10, 2011 12:01 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mala_mk 

Wiek: 44
Dołączyła: 26 Cze 2008
Posty: 153
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 10, 2011 11:20 am   

wg mnie frekwencja na wyborach poniżej 50% to skandal, ale co się dziwić, jak młodzi ludzie podchodzą do tego w taki sposób
martyna piotr. napisał/a:
nie idziemy z piotrkiem na wybory , bo po co ?

Moja mama i siostra pracowały wczoraj w komisjach wyborczych i mówiły mi, że osoby starsze załatwiały pełnomocnictwa, żeby móc zagłosować np za chorego męża... a młodzi ludzie mają problem, żeby poczytać choć trochę o 150 kandydatach i zadecydować z którym się zgadza, no bo po co...
_________________
 
 
julietta 


Wiek: 41
Dołączyła: 10 Lut 2008
Posty: 205
Skąd: łódzkie
Wysłany: Pon Paź 10, 2011 12:11 pm   

Zawsze głosuję, bo uważam, że to przede wszystkim mój przywilej...
Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---
_________________
 
 
ewa.krzys 


Dołączyła: 17 Lut 2011
Posty: 2643
Skąd: z niedaleka
Wysłany: Pon Paź 10, 2011 1:35 pm   

julietta napisał/a:
Zawsze głosuję, bo uważam, że to przede wszystkim mój przywilej
i obowiązek równocześnie.

My byliśmy oboje, choć u nas wybory różne to cieszę się, że poszliśmy.
_________________


 
 
ava 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lut 2008
Posty: 3728
Skąd: Bełchatów/Łódź
Wysłany: Pon Paź 10, 2011 4:21 pm   

ewa.krzys napisał/a:
My byliśmy oboje, choć u nas wybory różne to cieszę się, że poszliśmy.
U nas dokładnie tak samo :) Dla mnie to obowiązek.
_________________
Nasz ślub - 05.09.2009r.

 
 
Malwina_łódź 


Wiek: 37
Dołączyła: 30 Gru 2007
Posty: 1291
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 10, 2011 4:23 pm   

Wg mnie to też obowiązek, ale wczoraj nie mogłam uczestniczyć.
Pierwszy raz i źle mi z tym :(
_________________

 
 
szaraczarownica 
zgryźliwy tetryk


Wiek: 39
Dołączyła: 15 Mar 2008
Posty: 1429
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 10, 2011 4:30 pm   

Ja zawsze chodziłam na wybory pomimo tego, że do tych wczorajszych chyba nie było przypadku gdy w wyborach do rządu wiedziałam dokładnie na kogo zagłosować. Raczej byłam "anty" w stosunku do konkretnej partii. Wczoraj pierwszy raz miałam świadomie wybranego kandydata i aż mi się chciało iść :)

A nie, przepraszam, nie dotarłam na referendum w sprawie odwołania Kropiwnickiego. Ale miałam bardzo zalatany dzień i dzięki bogu nie musiałam żałować, że nie znalazłam na to czasu :)

Mój mąż w ogóle uważa, że uczestnictwo w wyborach powinno być obowiązkowe, ale powinna być opcja "nie chcę oddać głosu, bo żaden z kandydatów mi nie pasuje". To by pokazało stopień niedopasowania programów politycznych do poglądów społeczeństwa. A pewnie by się też okazało, że duża liczba osób nie głosuje ze zwykłego lenistwa.
_________________

 
 
Pepsi 


Wiek: 41
Dołączyła: 12 Kwi 2009
Posty: 535
Skąd: Nibylandia
Wysłany: Pon Paź 10, 2011 4:36 pm   

Byłam, zagłosowała :) Na wybory nie poszłam tylko raz, bo po prostu ruszyć się nie mogłam z łóżka.
_________________
"Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie"
 
 
 
mala_mk 

Wiek: 44
Dołączyła: 26 Cze 2008
Posty: 153
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 10, 2011 4:44 pm   

szaraczarownica napisał/a:
uczestnictwo w wyborach powinno być obowiązkowe, ale powinna być opcja "nie chcę oddać głosu, bo żaden z kandydatów mi nie pasuje". To by pokazało stopień niedopasowania programów politycznych do poglądów społeczeństwa. A pewnie by się też okazało, że duża liczba osób nie głosuje ze zwykłego lenistwa.

otóż to!
Zastanawiałam się dziś jaka byłaby frekwencja, gdyby uczestnictwo w wyborach dawało jeden dzień wolny w pracy ;)
_________________
 
 
=MiLi= 


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Sty 2007
Posty: 897
Skąd: Rtk, ale z Bałut
Wysłany: Pon Paź 10, 2011 10:02 pm   

A już ideałem by było gdyby można było głosować przez internet ;)
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl