Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Parafia NMP Matki Odkupiciela na Jutrzenki 7
Autor Wiadomość
Niepowaga 

Dołączyła: 07 Maj 2008
Posty: 14
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 30, 2010 7:16 pm   

nauki zaczynają się 12-04-2010 o 19:00 trzeba się wcześniej zapisać :)
 
 
anula86 

Wiek: 37
Dołączyła: 19 Lis 2008
Posty: 161
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 31, 2010 1:31 pm   

0niepowaga a skad wieszz?
_________________

 
 
Niepowaga 

Dołączyła: 07 Maj 2008
Posty: 14
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 01, 2010 5:19 pm   

zapisani już jesteśmy :lol:
Ostatnio zmieniony przez Niepowaga Czw Kwi 01, 2010 5:19 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
martaba 

Wiek: 40
Dołączyła: 18 Lut 2009
Posty: 10
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 02, 2010 11:01 am   

To ja juz nic nie rozumiem. Wczoraj moja Mama byla nas zapisac, bo ja mieszkam na drugim koncu Lodzi i Ksiadz Jerzy jej powiedzial, ze nie zbiera zapisow i ze jak przyjdziemy 12.04.2010 o 19 to sie zapiszemy. Wyglada na to, ze nie robi im to roznicy...
A Was Niepowaga ktory Ksiadz zapisal? Po Mszy czy w godzinach pracy kancelarii?
_________________
 
 
Niepowaga 

Dołączyła: 07 Maj 2008
Posty: 14
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 05, 2010 4:29 pm   

W godzinach pracy kancelarii, a który ksiądz to nie wiem :?: bo my też nie z tej parafii jesteśmy... taki młody, miły, z "trzydniowym" zarostem :-) :P
Ostatnio zmieniony przez Niepowaga Pon Kwi 05, 2010 4:30 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
martaba 

Wiek: 40
Dołączyła: 18 Lut 2009
Posty: 10
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 06, 2010 6:29 am   

Aaa to moze my sie nie musimy zapisywac, bo z kolei oboje nalezymy do tej Parafii (tzn jestesmy tam zameldowani). Zobaczymy w poniedzialek :) Pzdr
_________________
 
 
anula86 

Wiek: 37
Dołączyła: 19 Lis 2008
Posty: 161
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 06, 2010 12:30 pm   

Martaba, ja z moim M też się jeszcze nie zapisaliśmy, a wybieramy się w poniedziałek na nauki :)

edit Kati

[ Dodano: Pon Kwi 12, 2010 12:24 pm ]
dziewczynki a ;powiedzcie mi, w ktorym miejscu maja byc te nauki? w kancelarii?

[ Dodano: Pon Kwi 12, 2010 9:12 pm ]
No i rozpoczeły sie nauki w naszej parafii:) Byłyscie? Jak wam sie podobały?

[ Dodano: Sro Kwi 21, 2010 1:24 pm ]
Czemu nikt nie odpowiada?:( Szczerze to nawet nie wiemy jak wyglądamy, wiec stoimy tylko na tym, ze kilka osob z forum chodzi na te same nauki, ale nie wiadomo kto:D jak wygląda:D
_________________

Ostatnio zmieniony przez Kati Wto Kwi 06, 2010 12:33 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
marta-slawek 

Dołączyła: 10 Sty 2010
Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Maj 14, 2010 8:30 am   

Rozumiem że nauki już trwają, czy ktoś może mi powiedzieć kiedy zaczynają się następne?
 
 
Debussy 
pedagog specjalny


Dołączyła: 16 Lut 2008
Posty: 1712
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Maj 14, 2010 8:57 am   

marta-slawek napisał/a:
Rozumiem że nauki już trwają, czy ktoś może mi powiedzieć kiedy zaczynają się następne?


Za rok :)
_________________
Są tajemnice, które tylko niebo może ostatecznie odkryć...
 
 
sunight 

Dołączyła: 20 Maj 2010
Posty: 11
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Maj 30, 2010 9:07 pm   

W tym roku będziemy mieli ślub w tej parafii. Ślub był załatwiany w styczniu, wszystko sobie skrzętnie notowałam ale niestety ostatnio stwierdziłam że kartka mi się zgubiła i nie wiem już dokładnie co tam było potrzeba, jakie dokumenty, czy same nauki czy poradnia też jest wymagana? Będę wdzięczna za informacje.
 
 
anula86 

Wiek: 37
Dołączyła: 19 Lis 2008
Posty: 161
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 16, 2010 1:19 pm   

Powiedzcie mi, czy cena za ślub obejmuje też tą zaliczkę, którą się wpłaciło i zapowiedzi? czy zapowiedzi osobno się płaci?

[ Dodano: Pią Lip 16, 2010 2:20 pm ]
I czy protokół podpisywałyście razem z narzeczonym? Czy najpierw wchodził narzeczony i pisał a potem narzeczona:?
_________________

 
 
onaaga 

Dołączyła: 09 Wrz 2010
Posty: 47
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 09, 2010 2:28 pm   

Mam pytanie, bo ostatnie wypowiedzi są z dosyć dawna a interesują mnie nowinki :razz: czy wszyscy księża są mili w tej parafii? Bo przyznam, że trochę się stresuję rozmową z księdzem :( i czy wchodząc do kancelarii zawsze jest sam ksiądz czy zdarza się że kościelny jakiś się kręci? :-)
 
 
anula86 

Wiek: 37
Dołączyła: 19 Lis 2008
Posty: 161
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 09, 2010 5:49 pm   

tAK, wszyscy sa mili a najmilszy jest ks. Jerzy:) Z proboszczem to różnie bywa- zależy od jegfo humoru:)
_________________

 
 
onaaga 

Dołączyła: 09 Wrz 2010
Posty: 47
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 10, 2010 8:27 am   

dziękuję za szybką odpowiedź :) w takim razie już się nie będę tak stresowała :-) i liczę na dobry humor proboszcza jeśli go spotkam :razz:
 
 
tuptek 

Dołączyła: 14 Paź 2010
Posty: 5
Skąd: łódź
Wysłany: Wto Paź 19, 2010 11:28 am   

Potwierdzam,jezeli chodzi o ksiedza Jerzego:) Bardzo mily i "dostepny" czlowiek.Bylam tam 3 razy i za kazdym rozmawialam wlasnie z nim,takze na temat innych sie nie wypowiadam:)
Kosciolek mnie urzekl,bardzo ladnie na zewnatrz,wewnatrz jasno,w miare przestronnie a zarazem przytulnie ( o ile mozna o kosciele w ten sposob mowic;) )
Mielismy problemy z podjeciem decyzji w ktorym kosciele brac slub,ale wszelkie watpliwosci zniknely gdy pojawilismy sie na Jutrzenki i po rozmowie z ks. Jerzym 8)
Bardzo sie ciesze na nasz slub w tej parafii:)
 
 
onaaga 

Dołączyła: 09 Wrz 2010
Posty: 47
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Paź 29, 2010 11:15 am   

o to ja się pochwalę - byliśmy i trafiliśmy na Proboszcza. I wiecie co? Super człowiek :)
Nawet mój mężczyzna, który przed wejściem do Kościoła oznajmił że z Księżami to on gadał nie będzie i żebym sama wszystko załatwiła - rozgadał się jak szalony :lol:
Także jestem bardzo zadowolona że tam odbędzie się nasz ślub :)

Tylko wiecie co, troche mnie zastanawia jak dokładnie wygląda to zdobienie kościoła - te Siostry organizują jakieś spotkanie par, czy jak?
A i może wiecie ile organista bo zapomniałam zapytać...
 
 
Debussy 
pedagog specjalny


Dołączyła: 16 Lut 2008
Posty: 1712
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Paź 29, 2010 2:14 pm   

onaaga napisał/a:
Tylko wiecie co, troche mnie zastanawia jak dokładnie wygląda to zdobienie kościoła - te Siostry organizują jakieś spotkanie par, czy jak?

Tak, organizują. OKoło 2 tyg. przed ślubem, ale to Wy się musicie zainteresować!
onaaga napisał/a:
A i może wiecie ile organista bo zapomniałam zapytać...

Rok i 3 miesiąc temu brał 120 zł.
_________________
Są tajemnice, które tylko niebo może ostatecznie odkryć...
 
 
rusałeczka:) 
żonka i mama :)

Wiek: 43
Dołączyła: 05 Lis 2007
Posty: 565
Skąd: Łódź, UK
Wysłany: Pią Paź 29, 2010 7:30 pm   

Debussy napisał/a:
Tak, organizują. Około 2 tyg. przed ślubem, ale to Wy się musicie zainteresować


Siostry organizują takie spotkanie par młodych i ustalane są wtedy wszystkie szczegóły dekoracji tzn. jakie kwiaty, jaki kolor, czy mają być świece itp.

A jeśli chodzi o organistę to bierze co łaska, my rok temu daliśmy mu 100 zł.
_________________


 
 
Konan 

Wiek: 47
Dołączył: 29 Kwi 2006
Posty: 14
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 22, 2011 8:49 pm   

Wprawdzie inflacja postepuje, ale z organista mozna sie dogadac:-).
_________________
PiotreK
Organista parafii N.M.P. Matki Odkupicela w Łodzi
 
 
Elma 

Wiek: 38
Dołączyła: 10 Lut 2011
Posty: 206
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 22, 2011 10:03 pm   

Konan, to świetnie, będę o tym pamiętać :slonko:
A nie wiecie czy nie ma w tej parafii problemu żeby była również schola? Ani ja ani mój K nie jesteśmy z tej parafii dlatego pytam?
_________________

 
 
Konan 

Wiek: 47
Dołączył: 29 Kwi 2006
Posty: 14
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 24, 2011 9:17 pm   

W sprawie scholi to Szef (czyli proboszcz) posiada wszystkie niezbedne kontakty i informacje:-). Ja sie do scholi nie mieszam :-)
_________________
PiotreK
Organista parafii N.M.P. Matki Odkupicela w Łodzi
 
 
Elma 

Wiek: 38
Dołączyła: 10 Lut 2011
Posty: 206
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 24, 2011 9:34 pm   

Konan, dzięki za odpowiedź Pozdrawiam :pa:
_________________

 
 
Konan 

Wiek: 47
Dołączył: 29 Kwi 2006
Posty: 14
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 25, 2011 9:29 pm   

Prosze bardzo:-).
Ja wiem, ze kazda pliszka swoj ogonek chwali, ale jesli chodzi o mnie, to nasza parafia moze (od około 2 lat) pochwalic sie prawdziwymi organami piszczalkowymi, co w obecnej dobie "wszechobecnych" elektronicznych "cyfrowek" - zwlaszcza w lodzkich kosciolach, zwlaszcza w nowych kosciolach - nie jest takie czeste.
_________________
PiotreK
Organista parafii N.M.P. Matki Odkupicela w Łodzi
 
 
anstac 

Wiek: 40
Dołączyła: 17 Wrz 2010
Posty: 24
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 04, 2011 10:41 am   

Czy ktoś z was bierze ślub w środę przed Bożym Ciałem 22,06 - pozdrawiam:)
 
 
justynabeling 

Wiek: 36
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 13
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Gru 13, 2011 4:21 pm   

leminka napisał/a:
Dzisiaj miałam drugie podejscie w kosciele NMP Matki Odkupiciela przy Jutrzenki w Łodzi. I sie udalo :graba:
Ale nie dlatego ze ksiadz z madrzal, tylko trafilam dzisiaj na Proboszcza. Just_kate - Proboszcz jest przecudny, żadnych pretensji, pytan. Nawet nie dal nam karteczek do spowiedzi bo powiedzial ze nam wierzy, zreszta dodal - to nasza wewnetrzna sprawa czy pojdziemy do spowiedzi czy nie :D
I nie bedzie tego sprawadzal bo to nie wojsko... :jumpingmrgreen:

Druga sprawa, zapowiedzi zrobimy tylko w naszych parafiach (Kosciol Odkupiciela nie jest nasza parafią). Proboszcz stwierdzil, ze zapowiedzi w Odkupicielu wystawi nam bez 'zapowiedzi' czyli od razu kwitek :mrgreen:

Just_Kate powiedz mi tylko proszę, ile płaciłaś za udzielenie skaramentu? Bo Proboszcz nie chciał brać od nas kasy i nie wiem co mam zrobic. Mamy przyjsc do Niego jeszcze 10 dni przed slubem, moze wtedy cos nam powie...

LEMINKA


Jak to?! to w ogóle nie potrzebna jest ta kartka z odbyciem spowiedzi ? Ani tej pierwszej, ani tej ostatniej przed ślubem? Bo z tego co wiem, to 2 razy przed ślubem trzeba iść do spowiedzi?
 
 
Debussy 
pedagog specjalny


Dołączyła: 16 Lut 2008
Posty: 1712
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Gru 13, 2011 4:29 pm   

Cytat:
Jak to?! to w ogóle nie potrzebna jest ta kartka z odbyciem spowiedzi

Zgadza się, my też nie musieliśmy nic takiego przynosić.
Cytat:
Bo z tego co wiem, to 2 razy przed ślubem trzeba iść do spowiedzi?

Zgadza się, ale jest to kwestia Twojego sumienia, czy po prostu potrzeby. Księża widać podchodzą do tego tak, że ma to wynikać z potrzeby człowieka, a nie z nakazu.

I słusznie, moim zdaniem :)
_________________
Są tajemnice, które tylko niebo może ostatecznie odkryć...
 
 
justynabeling 

Wiek: 36
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 13
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Gru 13, 2011 8:08 pm   

Debussy napisał/a:
Cytat:
Jak to?! to w ogóle nie potrzebna jest ta kartka z odbyciem spowiedzi

Zgadza się, my też nie musieliśmy nic takiego przynosić.
Cytat:
Bo z tego co wiem, to 2 razy przed ślubem trzeba iść do spowiedzi?

Zgadza się, ale jest to kwestia Twojego sumienia, czy po prostu potrzeby. Księża widać podchodzą do tego tak, że ma to wynikać z potrzeby człowieka, a nie z nakazu.

I słusznie, moim zdaniem :)

To super;) Uważam, że nasz proboszcz, to mądry człowiek.
 
 
justynabeling 

Wiek: 36
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 13
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Gru 14, 2011 7:14 pm   Ślub Konkordatowy w parafii NMP Matki OdkupicielaJutrzenki7

Moje pytania kieruję do osób, które brały ślub w tym kościele. Mam kilka pytań. Na które mam nadzieję mi odpowiecie, w każdym razie będę wdzięczna za udzielenie odpowiedzi;)
1. Które z Was miały udzielany ślub przez Księdza Proboszcza i czy byliście/byłyście zadowoleni/zadowolone z tego, że to właśnie on udzielał Wam ślubu?
2. Ile płaciliście/płaciłyście organiście?
3. Czy na Waszym ślubie grała schola? I ile za takie udogodnienia płaciliście?

Z góry dziękuję za odpowiedzi na moje pytania.
 
 
gochna 

Dołączyła: 09 Sty 2012
Posty: 23
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 19, 2012 2:09 pm   

Hej dziewczyny
Chciałabym troszkę odświeżyć wątek tego kościoła. Powiedzcie mi moje drogie parafianki czy wiecie coś o dokumentach potrzebnych przy ślubie. Wiem napewno, że nauki ok mam papier dostałam z liceum, bierzmowanie i inne podobne ale ostatnio usłyszałam, od kolegi, który pobiera się w katedrze że są potrzebne świadectwa ukończenia Poradni rodzinnej!!?? co do licha?? słyszałyście może czy w tym kościele jest coś podobnego potrzebne? może wiecie jak wygląda kwestia ślubu w piątek. Moja koleżanka się pobierała 3 lata temu nie było problemu ale od kolegi słyszałam, że to jest zabronione, gdyż piątek to dzień postny czy cuś podobnego... i trzeba prosić o zgodę jakiegoś biskupa?????!!!! POMOCYYYY ;-) )
 
 
Debussy 
pedagog specjalny


Dołączyła: 16 Lut 2008
Posty: 1712
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 19, 2012 3:38 pm   

A nie lepiej rozwiać wszelkie wątpliwości i zadzwonić do kancelarii? :wink:

042 645-09-57 :cool:
_________________
Są tajemnice, które tylko niebo może ostatecznie odkryć...
 
 
gochna 

Dołączyła: 09 Sty 2012
Posty: 23
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 19, 2012 4:41 pm   

tak też właśnie zrobiłam ale zakonnica ( odebrała kobieta) powiedziała, że takich informacji udzieli mi dopiero jak będę miała datę ślubu wyznaczoną i musze umówić się na spotkanie z księdzem... myślałam po prostu, że któraś z was wie.... tyle
 
 
Elma 

Wiek: 38
Dołączyła: 10 Lut 2011
Posty: 206
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Sty 21, 2012 8:14 pm   

gochna napisał/a:
ostatnio usłyszałam, od kolegi, który pobiera się w katedrze że są potrzebne świadectwa ukończenia Poradni rodzinnej!!?? co do licha??


Nauki przedmałżeńskie to katecheza przygotowana przez księdza i spotkania organizowane przez małżeństwo z poradni rodzinnej. Kto nie ma nic, często może załatwić jedno i drugie od razu. A kto ma nauki z liceum musi załatwić poradnię.
Nie odpowiem Ci czy wystarczą same nauki z liceum, bo my mamy jedno i drugie, może będzie możliwość dogadania się ale wymóg poradni jest ogólnym wymogiem we wszystkich kościołach.
gochna napisał/a:
może wiecie jak wygląda kwestia ślubu w piątek


Mam znajomą która w 2011 wzięła ślub 11 listopada w piątek (bo akurat fajnie się się ze Świętem złożyło) i ślub wzięli . Kościelny. Wydaje mi się że to akurat zależy od parafii :wink:
_________________

 
 
gochna 

Dołączyła: 09 Sty 2012
Posty: 23
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 06, 2012 5:40 pm   

Elma, dziękuję Ci za odpowiedź ;-) Dzwoniłam raz jeszcze do parafii siostra powiedziała, że nie ma problemu z piątkiem pod warunkiem, że nie będzie to post, albo WIELKI PIĄTEK. zastanawiam się jeszcze jak wygląda kwestia kosztów. Myślicie , że 400 zł za mszę plus organista (150 zł) plus dekoracja kościoła będzie wystarczające?? Ile przeznaczałyście na dekorację?
 
 
AgaNika 


Dołączyła: 25 Mar 2011
Posty: 654
Skąd: z Krainy Deszczowców
Wysłany: Pon Lut 06, 2012 11:45 pm   

gochna, z tego co pamiętam przy ślubach w sobotę siostry biorą 600 zł za dekorację. anstac brała tam ślub w Boże Ciało (jako jedyna para) i z tego co pamiętam powiedziała, że na dekorację może przeznaczyć 300 zł i siostrzyczki się zgodziły udekorować kościół. Co do kosztów ogólnych to dokładnie nie pamiętam, ale jest tego coś koło tej Twojej kwoty...
_________________
 
 
 
Elma 

Wiek: 38
Dołączyła: 10 Lut 2011
Posty: 206
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lut 08, 2012 12:20 pm   

Dziewczyny,
Opowiedzcie jak wygląda ślub który prowadzi ks. Jerzy.
Słyszałam kilka dobrych opinii. Chciałabym żeby nasz ślub przebiegł w miłej uśmiechniętej atmosferze i dlatego proszę o opinie. Czy ewentualnie są jeszcze jacyś inni "super" Księża w tej parafii? :wink:
_________________

 
 
gochna 

Dołączyła: 09 Sty 2012
Posty: 23
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 09, 2012 9:24 am   

Elma, moja znajoma miała z ksiedzem Jerzym. Bardzo fajnie prowadzi, jest usmiechniety i czesto zwraca sie do mlodych ... kiedys wszystkie mlode pary lgnely do proboszcza teraz juz ks. Jerzy jest rownie dobrym prowadzacym ;-) ) Jesli chodzi o proboszcza musicie zwrocic uwage swojemu kamerzyscie czy fotografowi, zeby nie wchodzil robic zdjec czy krecil film wyzej niz jest ksiadz... wtedy proboszcz lekko sie denerwuje i zwraca uwage... u mojej znajomej kilka razy byla taka sytuacja i proboszcz wydawal sie juz później nie tak miły jak przed incydentem ;-) )

co do dekoracjo kosciola uwazam ze 600 zl to lekka przesada.. zwlaszcza ze w kosciele i tak sa zawsze kwiaty a udekorowanie laweczek czy nawet postawienie bramki za 600 zl to juz lekka przesada...


Elma, kiedy ślub??
 
 
Elma 

Wiek: 38
Dołączyła: 10 Lut 2011
Posty: 206
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 09, 2012 10:30 am   

gochna napisał/a:
Jesli chodzi o proboszcza musicie zwrocic uwage swojemu kamerzyscie czy fotografowi, zeby nie wchodzil robic zdjec czy krecil film wyzej niz jest ksiadz.


A nie wiesz może dlaczego takie wymaganie? Pierwszy raz o czymś takim słyszę :?

gochna, 28 kwietnia :smile:
_________________

 
 
gochna 

Dołączyła: 09 Sty 2012
Posty: 23
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 09, 2012 11:50 am   

Elma, Wiesz co nie wiem dlaczego...ale zauważyłam już to na kilku ślubach z udziałem proboszcza... kiedy fotograf jest obok niego nic sie nie dzieje ale kiedy już wkracza za proboszcza ten zwraca mu uwagę..może to miejsce przy ołtarzu jest tylko dla księży... nie wiem naprawde, ale warto zwrócić uwagę fotografowi czy kamerzyście, bo po co później widzieć denerwującego się księdza...

28 kwietnia... no to szczęścia !! ! ;-) )
 
 
Elma 

Wiek: 38
Dołączyła: 10 Lut 2011
Posty: 206
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 09, 2012 11:20 pm   

gochna, Dzięki za podpowiedź. Jak będę widziała się z kamerzystą i fotografem-uprzedzę ;)
gochna napisał/a:
28 kwietnia... no to szczęścia !! ! ;-) )

Dziękuję 8)
_________________

 
 
gochna 

Dołączyła: 09 Sty 2012
Posty: 23
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lut 29, 2012 8:18 pm   

Hej dziewczyny mam sprawę. Byłam ostatnio w kancelarii żeby "zaklepać" sobie termin ślubu. Osoba która nas przyjmowała to jakas osoba nie zwiazana z kościołem. Powiem szczerze ze zapisala nas na piatek ( chociaz niechetnie) ale mielismy wrazenie ze ta Pani sama srednio orientuje sie w formalnosciach. Nie wiedziala co z organista, kto bedzie nam dekorowal kosciol ile co kosztuje. Macie może jakiś namiar do organisty?? Wiem tylko ze za ślub 300 zł. z dokumentow jakie nalezy miec powiedziala ze akt chrztu, katecheza przedmalzenska, i zaswiadczenie z USC o braku przeciwskazan do zawarcia malzenstwa. Wydaje mi sie ze jeszcze bierzmowanie byc powinno? ale o tym juz nie powiedziala.... nie wiem tez jak wyglada sprawa z zapowiedziami. ile wczesniej trzeba to zglosic? moj narzeczony jest z innej parafi czy on musi miec jakies pozwolenia czy cos podobnego? Kurde w sumie pojechalam do kancelarii a wyszlam wiedzac tyle ile wiedzialam.... wiecie moze kiedy "przyjmuje" ksiadz? wiem ze od 8-9 i po 16 jest kancelaria otwarta ale nie chcialabym znow trafic na ta pania....
 
 
Elma 

Wiek: 38
Dołączyła: 10 Lut 2011
Posty: 206
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 01, 2012 12:39 am   

My jak załatwialiśmy wszelkie formalności to byliśmy w godzinach pracy kancelarii i zawsze trafialiśmy na proboszcza. Nie mam namiaru na organistę niestety. Pozwolenie jest potrzebne od jednej z osób(z jej parafii) ale tylko wtedy jeśli kościół w którym bierzecie ślub nie jest ani Twoją ani narzeczonego parafią. Kartkę na zapowiedzi dostaliśmy w momencie podpisywania protokołu i odbyły się od razu w 2 następne niedziele. Protokół podpisywaliśmy jak byliśmy zanieść wszystkie dokumenty. Co do bierzmowania - nie wiem bo my je mieliśmy. Jedynie tylko jak byliśmy w swoich parafiach to braliśmy akt chrztu "do ślubu" i tam była data i chrztu i bierzmowania, więc chyba jest konieczne, ale ja tego na 100 % nie wiem. Nam dekorować kościół będzie siostra i na 100 % jeszcze nie wiemy jaka będzie cena. Dokumenty zaświadczenie z USC, zaświadczenie o odbytych naukach przedmałżeńskich i z naszych parafii te akty chrztu.

Mam nadzieję, że chociaż trochę rozwiałam Twoje wątpliwości :wink:
_________________

 
 
Debussy 
pedagog specjalny


Dołączyła: 16 Lut 2008
Posty: 1712
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 01, 2012 9:36 am   

gochna napisał/a:
nalezy miec powiedziala ze akt chrztu
gochna napisał/a:
Wydaje mi sie ze jeszcze bierzmowanie byc powinno? ale o tym juz nie powiedziala..


Jak odbierasz akt chrztu, to jest tam wpis o bierzmowaniu. (Nawet jeśli w innym kościele miałaś bierzmowanie niż chrzest, to potem parafia przesyła wiadomość, że byłaś bierzmowana i do aktu chrztu jest taka informacja wpisywana).
_________________
Są tajemnice, które tylko niebo może ostatecznie odkryć...
 
 
gochna 

Dołączyła: 09 Sty 2012
Posty: 23
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 01, 2012 6:45 pm   

Elma, Debussy, Dziękuje wam za odpowiedź. Czyli jeśli mój przyszły nie ma bierzmowania po prostu musi je zrobić i przynieść zaświadczenie, że już takowe zrobił. Chyba po prostu w przyszlym miesiącu udam się do kancelarii w godzinach porannych wtedy może będzie ksiądz to zapytam czy wszystko jest wporządku z datą piątkową.... Obym znów nie trafiła na Panią, która mało wie ;P

[ Dodano: Czw Mar 01, 2012 6:48 pm ]
I dodam, że pomoooogły Wasze odpowiedzi ;-)
 
 
AgaNika 


Dołączyła: 25 Mar 2011
Posty: 654
Skąd: z Krainy Deszczowców
Wysłany: Pią Mar 23, 2012 12:33 am   

Dziewczyny, jakby któraś była zainteresowana to udało mi się zdobyć telefon do organisty, jeśli potrzebujecie to piszcie na priv. A co do pani w kancelarii, ona tylko czasami zastępuje księży np w czasie gdy chodzą po kolędzie albo jak są jakieś uroczystości w katedrze...
_________________
 
 
 
Vesna 


Wiek: 34
Dołączyła: 19 Wrz 2011
Posty: 120
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Maj 28, 2012 11:35 pm   

mamy załatwione wszystkie formalności. pozostaje tylko zadzwonić do organisty (także mam numer, jakby ktoś chciał) i porozmawiać z siostrami w sprawie kwiatów. ktoś ma ślub przed nami, więc powinno wszystko jakoś się ułożyć.
chcemy, by ks. Jerzy udzielał nam ślubu. byliśmy na ślubie znajomych i jestem zachwycona. tylko obawiamy się, że zawsze o 18 msze odprawia proboszcz. ktoś coś wie na ten temat?
_________________
Mój dzienniczek: http://www.forum.wesele-l...der=asc&start=0
Ostatnio zmieniony przez Vesna Pon Maj 28, 2012 11:35 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
AgaNika 


Dołączyła: 25 Mar 2011
Posty: 654
Skąd: z Krainy Deszczowców
Wysłany: Sro Maj 30, 2012 9:59 pm   

Ślubu udziela ten ksiądz, którego wybierzecie, o ile oczywiście będzie taka możliwość, ponieważ jeden ksiądz może odprawić jednego dnia tylko 2 msze. Ks proboszcz nawet będzie zadowolony, że to nie jego wybraliście, bo był taki okres gdzie wszystkich ślubów udzielał właśnie on... My poprosiliśmy o księdza Michała i jesteśmy bardzo zadowoleni - cały czas się do nas uśmiechał więc stres był zerowy :D
_________________
 
 
 
wwweronika 


Wiek: 35
Dołączyła: 23 Sie 2012
Posty: 127
Skąd: Łódź-Chojny
Wysłany: Pią Sie 24, 2012 1:07 pm   

Chyba odswieze troche temat :) Wczoraj zarezerwowalismy juz termin na sierpien 2013 :) (chyba jako jedni z pierwszych ;) ) Ksiadz powiedzial nam o dokumentach, wpisal w zeszyciku i tyle. Poniewaz poki co bladzimy troche z organizacja tego slubu jak dziecko we mgle pytalam czy sa jeszcze jakies rzeczy, o ktorych powinnismy pomyslec, czy moze cos poza tym do ustalenia, ale powiedzial ze nie. A tutaj, dzieki Wam juz wiem, ze siostry dekoruja kosciol (i jest to raczej obowiazkowe. bo nie wyobrazam sobie, by kosciol byl na 16.00 udekorowany, potem na 17 szybko sciagali dekoracje, bo para na 17.00 nie wplacila pieniedzy i na 18. znowu w pospiechu przypinali dekoracje :P ), ze jest kwestia kto mnie bedzie proiwadzil do oltarza i ze nauki przedmalzenskie sa tylko na wiosne i na jesieni. Tak, wiec dziekuje i czekam na reszte trzynastek :)
_________________
Mój dzienniczek: http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=15839

 
 
 
AgaNika 


Dołączyła: 25 Mar 2011
Posty: 654
Skąd: z Krainy Deszczowców
Wysłany: Pią Sie 24, 2012 9:42 pm   

wwweronika napisał/a:
siostry dekoruja kosciol (i jest to raczej obowiązkowe)...

Z tego co ja wiem, nie jest obowiązkowe. Podejrzewam, że rozstawienie i usunięcie przygotowanej wcześniej dekoracji zajmuje siostrzyczkom ok 10 minut - także spokojnie mają na to czas pomiędzy ślubami...
_________________
 
 
 
wwweronika 


Wiek: 35
Dołączyła: 23 Sie 2012
Posty: 127
Skąd: Łódź-Chojny
Wysłany: Pon Wrz 03, 2012 7:03 pm   

acha, dziekuje Ci za odpowiedz :) a czy ktos wie cos nt kosztow slubu? z tego wszystkiego sie nie dopytalismy :razz:
_________________
Mój dzienniczek: http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=15839

 
 
 
AgaNika 


Dołączyła: 25 Mar 2011
Posty: 654
Skąd: z Krainy Deszczowców
Wysłany: Pon Wrz 03, 2012 8:53 pm   

wwweronika napisał/a:
cos nt kosztow slubu

Z tego co pamiętam, to ksiądz powiedział 300-350, plus do tego jeśli chcecie organistę to bierze coś ok 150zł, ale to już się z nim bezpośrednio załatwia.
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl