Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Zameldowanie/zamieszkanie a parafia
Autor Wiadomość
Kot 


Wiek: 45
Dołączyła: 27 Kwi 2005
Posty: 1423
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Cze 30, 2005 9:22 am   Zameldowanie/zamieszkanie a parafia

Kurcze zaczynam się denerwować

Jak podjęliśmy decyzję o ślubie to byłam przekonana, że moja parafia jest na Olechowie. Tam jestem zameldowana już od 16 lat ale nie mieszkam już od 8.

Przeniosłam się na Dąbrowę i kiedy w tym roku przyszedł ksiądz po kolendzie, tu na Dąbrowie, i powiedział że skoro tu mieszkam i to tak długo to tu jest teraz moja parafia, że nie liczy się adres zameldowania i tak dalej...

No to podjęliśmy decyzję ślub na Dąbrowie, mamy zarezerwowaną datę i godzinę ale ...

Jak słuchałam tego co opowiadała Dotka to mi się teraz słabo robi, bo przecież oni mogą teraz właściwie zażądać od nas tych licencji :( Na Dąbrowie byłam chrzczona, a na Olechowie bierzmowana więc wizyta tam mnie nie minie...

quka gdzie jest moja parafia? :cry:

Z K. też nie jest tak prosto od urodzenia mieszka na Retkinii, tam chodzi do kościoła, jest bardzo związany z parafią, ale od 1,5 roku jest zameldowany u dziadka w zupełnie innej części miasta :cry:
_________________
... pamiętasz była jesień....

 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Cze 30, 2005 11:38 am   

Tak jak mówiłam - liczy się miejsce zamieszkania, tam gdzie parafia posiada księgę o Tobie (jakoś się ten kajet nazywa, ksiądz przynosi go na kolędę), tak mi powiedział ksiądz w Łagiewnikach. Na logikę to w końcu tu wszystko o Tobie wiedzą. Ja np. w kościele z miejsca zameldowania byłam raz, i to na ślubie Mi. :wink: :lol:

Mówiłam również, że u nas ksiądz nie sprawdzał dowodów, więc karteczkę do zapowiedzi wydał dla tej parafii, którą ja wskazałam. I przynosząc pozwolenie też nic nie sprawdzał. :)

Tyle że niestety co parafia to obyczaj. :roll: A jak się ksiądz uprze, to nie ma siły (tzn. jest kuria, ale komu chce się walczyć...). Kot, nie przejmuj się na zapas. :)
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
pipi 


Wiek: 47
Dołączyła: 11 Lut 2004
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Cze 30, 2005 12:04 pm   

Kot nie przejmuj się tak
Parafią jest dla ciebie ten obiekt, który Ty czujesz że jest i tak staraj się do tego podejść :mrgreen:
 
 
Dotka 


Wiek: 43
Dołączyła: 12 Mar 2005
Posty: 562
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Cze 30, 2005 6:12 pm   

Kocie
jeżeli ksiądz na Dąbrowie nie wymagał żadnych pozwoleń to będzie wszystko ok. Ksiądz powiedział, że to jest już Twoja parafia. Sama słyszałaś, że u Kryszki było inaczej a u mnie inaczej. Ja musiałam załatwiać pozwolenie (pobraliśmy je z parafii P). Na szczęscie to było tylko pozwolenie bo słyszałam, że niektórzy muszą załatwiać licencję, a to jest jeszcze coś innego i droższego. Zagmatwane to wszystko jest i już. :)
_________________
 
 
 
Kot 


Wiek: 45
Dołączyła: 27 Kwi 2005
Posty: 1423
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Cze 30, 2005 9:43 pm   

Uspokoję się chyba dopiero jak mi jeszcze raz powtórzą, że jestem z tej parafii :oops:
Boże mam nadzieję, że ten ksiądz co chodził po kolendzie wiedział co mówi :roll:

ale to wyjdzie chyba dopiero przy spisywaniu protokołu
_________________
... pamiętasz była jesień....

 
 
Dotka 


Wiek: 43
Dołączyła: 12 Mar 2005
Posty: 562
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Cze 30, 2005 10:19 pm   

Kotku uśmiechnij się :P , będzie wszystko dobrze.
_________________
 
 
 
Kot 


Wiek: 45
Dołączyła: 27 Kwi 2005
Posty: 1423
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Cze 30, 2005 10:57 pm   

:smilegirl:
proszę bardzo uśmiech specjalnie dla Dotki

a do kościoła spróbujemy pójść w poniedziałek ksiądz miał dać namiary na kogoś z poradni rodzinnej, może się coś wyjaśni
_________________
... pamiętasz była jesień....

 
 
Mika 


Wiek: 44
Dołączyła: 19 Mar 2005
Posty: 1034
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 01, 2005 8:01 am   

Kocie nie przejmuj się skoro ksiądz tak mówił to napewno mówił prawdę :) Przecież ksiądz nie sprawdza gdzie jesteś zameldowana ważne gdzie księdza przyjmujesz po kolędzie.
_________________
http://www.biurotassa.pl
 
 
 
katia 


Wiek: 42
Dołączyła: 06 Lis 2005
Posty: 178
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 22, 2006 1:11 pm   

Chyba wszystko zalezy od interpretacji konkretnego ksiedza
Ja wczoraj byłam w swojej parafii i powiedziano mi,że parafia jest tam gdzie sie mieszka, a nie tam gdzie sie jest zameldowanym.Tłumaczyłam mu,ze w przypadku mojego N. on ani razu nie był w tak rozumaianej swojej parafii i nie maja tam o nim zadnych informacji z racji,że jest cudzoziemcem.Ksiadz stwierdził,że to nie ma zadnego znaczenia.
 
 
Klaudia22 

Dołączyła: 16 Mar 2006
Posty: 139
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: Sro Mar 22, 2006 5:01 pm   

Mi sie wydaje ze parafia jest tam gdzie jest ktoś zameldowany ale równie dobrze moze to być interpretacja księdza kto gdzie należy do parafii. Kazdy ksiadz sie chetnie przyzna do parafianki bo wie ze trzeba coś odpalić chocby za ta licencje na slub w innym kosciele ;)
_________________
Ślub tuż tuż...
 
 
Magda2 


Dołączyła: 09 Lut 2006
Posty: 209
Skąd: ...
Wysłany: Czw Mar 23, 2006 10:53 am   

Ja jestem "bezdomna". To jak sadzicie, gdzie jest moja parafia :hmmm:
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 23, 2006 11:27 am   

Moim zdaniem tam gdzie była ostatnio i mają Twoją kartotekę.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
anna_b 


Wiek: 44
Dołączyła: 11 Gru 2005
Posty: 101
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Maj 26, 2006 11:59 am   

No to ja też zapytam: może Koleżanki z forum będą wiedzieć :wink:
Biorę ślub w jeszcze nieswojej parafii - ale po ślubie, a może na kilka dni przed to już będzie moja parafia. Mam nadzieję, że rozumiecie, bo ja chyba coś kręcę... Otóż na razie mieszkam na Bałutach, ale jakoś tuż przed ślubem przeprowadzam się i tak się składa, że akurat na teren parafii, gdzie będę miała ślub. I czy ja muszę załatwiać pozwolenie z mojej obecnej parafii? Czy fakt, że na kilka dni przed ślubem będę już mieszkać w pobliżu kościoła, gdzie ślubuję, wystarczy i nie będę potrzebowała żadnej zgody (bo w sumie będę miała ślub we własnej parafii)? Aha, i czy muszę mieć zaświadczenie o przemeldowaniu? Tylko w sumie z tym przemeldowaniem, to ja chciałam poczekać już do ślubu - wtedy za jednym zamachem podałabym w urzędzie dane o zmianie: adresu, stanu cywilnego i nazwiska.
_________________
Ściskam Cię serdecznie Gość !
 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Maj 26, 2006 1:14 pm   

Anna_b - zależy od księdza. :wink: Dopóki się jego nie spytacie i tak nie będziecie pewni na 100%. :roll:
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
anna_b 


Wiek: 44
Dołączyła: 11 Gru 2005
Posty: 101
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Maj 26, 2006 1:42 pm   

Kryszeńko - dziękuję za odzew :)
Tak myślałam, że nie ma jakiś konkretnych zasad, tylko wszystko zależy od księży...
Mam nadzieję, że z racji, że zyskują dwójkę nowych parafian :wink: nie będą wymagać zezwoleń z obecnej parafii :mrgreen: Ale tak jak piszesz-musimy z księdzem porozmawiać.
_________________
Ściskam Cię serdecznie Gość !
 
 
 
vaniliaxxx 


Wiek: 40
Dołączyła: 07 Wrz 2005
Posty: 101
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Maj 27, 2006 1:04 pm   

U nas też był podobny problem. Jednak jasno i wyraźnie powiedziano nam, że należy się do parafii według miejsca zamieszkania, czyli tam, gdzie się przyjmowało księdza po kolędzie (tam muszą mieć jakieś zapiski w swoich aktach - to z nimi przychodzi ksiądz po kolędzie) :)
_________________

SERDECZNIE POZDRAWIAM Gość :D
 
 
 
Agatka_P 


Wiek: 41
Dołączyła: 07 Wrz 2005
Posty: 1093
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Maj 27, 2006 1:17 pm   

Ej a jak to jest ja byłam chrzczona w innej parafi niż teraz mieszkam, to papierki mam odebrać tam gdzie była chrzczona tak?
 
 
anna_b 


Wiek: 44
Dołączyła: 11 Gru 2005
Posty: 101
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Maj 27, 2006 1:18 pm   

vaniliaxxx napisał/a:
jasno i wyraźnie powiedziano nam, że należy się do parafii według miejsca zamieszkania, czyli tam, gdzie się przyjmowało księdza po kolędzie (tam muszą mieć jakieś zapiski w swoich aktach - to z nimi przychodzi ksiądz po kolędzie) :)


No to nie wiem co będzie u nas, bo miejsce zamieszkania powolutku, stopniowo zmieniamy - na razie maleńki remoncik, ale już za jakiś miesiąc zaczniemy zwozić nasz "dobytek", dokupywać meble, i w sumie powoli tam zamieszkiwać...
Za to tu na razie gdzie mieszkam, to księdza po kolędzie ostatnio nie widziałam... Bo tak mi się praca i zajęcia po pracy ułożyły, że nie zdążyłam na tę "wizytację" ;)
A swoją drogą, to lepiej znam księży z tej mojej przyszłej parafii, niż z obecnej, więc może jednak obejdzie się bez tego pozwolenia :wink: :twisted:

[ Dodano: Sob Maj 27, 2006 1:25 pm ]
Agatka_P napisał/a:
Ej a jak to jest ja byłam chrzczona w innej parafi niż teraz mieszkam, to papierki mam odebrać tam gdzie była chrzczona tak?

Agatko_P - odpowiedź brzmi: tak. Wszystkie informacje dotyczące także Twojej I komunii św. oraz bierzmowania znajdują się w parafii, gdzie byłaś chrzczona. I po taki odpis chrztu z adnotacją właśnie o komunii i bierzmowaniu, musisz udać się do Twojej "chrzcielnej" parafii.
_________________
Ściskam Cię serdecznie Gość !
 
 
 
Megusia 

Wiek: 40
Dołączyła: 01 Maj 2006
Posty: 248
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lip 02, 2006 1:39 am   

Też się zastanawiam jak to będzie u nas. Chcemy wziąć ślub w mojej byłej parafii. Przeprowadziłam się już 3 lata temu i 1 raz był u nas ksiądz z mojej obecnej parafii, choć nie pamiętam, czy o coś się pytał- ewentualnie o nazwisko. Wobec tego, co powinnam zrobić na rozmowie z księdzem w parafii, gdzie chcemy wziąć ślub? Powiedzieć mu, że nie jestem już jego parafianką czy się nie odzywać na ten temat? Jak myślicie?
Dodam, że na msze chodzę do mojej starej parafii i czuję się z nią dość związana.
 
 
sierotka 


Dołączyła: 07 Kwi 2006
Posty: 19
Skąd: Łódź
  Wysłany: Sob Lis 04, 2006 12:20 pm   

U mnie podobny problem- mój miły mieszka na Janowie i to tu przyjmuje księdza ale jest zameldowany u Dziadka na Dąbrowie, który też przyjmuje księdza :rotfl: Mam nadzieję, że nie mówił mu, że już zameldował wnuka, bo wtedy zrobi się problem z tymi księgami- czy wtedy będzie zapisany w dwóch??? :shock:
Postanowiliśmy więc dać na zapowiedzi tam, gdzie mój miły faktycznie mieszka- z tą parafią czuje się związany, w kościele na Dąbrowie nigdy nie był.... Liczymy na uległość i zrozumienie księdza, z mojej parafii, który będzie dawał nam zaświadczenia na zapowiedzi..UFFFF ile jeszcze roboty! :zdziwko:
_________________
sierotka
 
 
Misiamo 

Wiek: 47
Dołączyła: 13 Cze 2005
Posty: 241
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lis 05, 2006 9:17 am   

U nas bylo tak: ja mieszkam na terenie parafii NMP. Mój M. był zameldowany u swojej babci, która też należy do tej parafii, choć mieszkał u swoich rodziców w parafii Michała Archanioła [zanim nie przeprowadził się do mnie]. Na szczęście nie przeniesiono jego papierów. Bo gdyby przeniesiono, to musielibyśmy "walczyć" z księdzem z mojej parafii, który za pozwolenia na ślub w innej parafii (Łagiewniki) chciał 250 zł!! A tak M. udał sie do swojej starej parafii i tam za pozwolenie zapłacił 50 zł!
Czasem warto mieć bałagan w papierach ;)
 
 
Duszka 

Wiek: 45
Dołączyła: 22 Wrz 2006
Posty: 93
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 07, 2006 2:23 pm   

Ja jeszcze jakis czas temu zameldowana bylam u babci a mieszkalam u rodzicow. Jak potrzebowalam zaswiadczenie z kosciola (na chrzest) to wtedy okazalo sie, ze maja mnie w aktach u rodzicow (bo tam kiedys bylam zameldowana, mieszkalam i mnie wpisali przy okazji kolendy). Poniewaz bylam tez u ksiedza w parafii u mojej babci i powiedzialam mu, ze w sumie powinnam byc tutaj to mnie wpisal (ale dopiero po mojej wizycie, powiedzialam mu wtedy, ze mieszkam u babci, zeby nie bylo...) i od tej pory mialam zmieniona parafie.

Teraz przy okazji slubu - bierzemy go w parafii mojego B. wiec pozwolenia nie potrzebujemy - zapytalam sie ksiedza, czy nie moze to byc tez moja parafia, bo ja tu w sumie juz mieszkam. Powiedzial, ze gdybym zglosila to przed "wpisaniem nas do kajetu" to daloby sie zalatwic, bo parafia jest tam gdzie sie mieszka, ale teraz jest juz troche za pozno. Wiec nie pozostaje mi nic innego jak tylko dac na zapowiedzi do mojej parafii w Lodzi, a swiadectwo chrztu brac z jeszcze innej parafii. Straszne jest to zagmatwane.

Choc teraz sie zastanawiam, bo wlasnie dzis zostalam zameldowana u mojego B, wiec jakby sie uprzec, to moze udaloby sie wszystko zalatwic tutaj. W koncu ksiadz po kolendzie chodzic bedzie jeszcze jeszcze przed naszym slubem :lol: .

I co tu zrobic :roll: - musze sie zastanowic.

Ale generalnie konkluzja jestataka - Twoja parafia jest tam gdzie mieszkasz, a nie gdzie jestes zameldowana
_________________
~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~
Nasz dzien 08.04.2007

 
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Czw Lis 09, 2006 12:19 am   

Czyli wychodzi na to, że nasza w Warszawie? :?

No to księża się chyba nie połapali w tym wszystkim, bo ślub bierzemy w byłej parafii Ł. (mieszkał tam do 19 roku życia i nadal jest zameldowany) i żadnych licencji nikt od nas nie wymagał. Bo i skąd mieliby wiedzieć, że mieszkamy w Warszawie?
_________________
chez alma |
 
 
Duszka 

Wiek: 45
Dołączyła: 22 Wrz 2006
Posty: 93
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lis 09, 2006 10:54 am   

Generalnie chodzi o to ze jak gdzies mieszkasz (a niekoniecznie jestes tam zameldowana) i ksiadz ma to wpisane w swoj rejestr - tzn np. zglosilas mu to, byl u Ciebie po keledzie i w ten sposob Cie zanotowal w swoim kajeciku to tam wlasnie jest Twoja parafia. Ale jesli bylas gdzies przypisana do parafii, wyprowadzilas sie, ale w ksiegach nic nie zmienialas to nadal Twoja parafia jest tam gdzie byla.
Ksieza nie patrza na meldunki w urzedach, wiec to tak naprawde od Ciebie zalezy - to Ty im to podajesz. Ja to tak rozumiem i z moich doswiadczen tak wynika.

Czyli Alma - w Twoim przypadku wszystko jest ok. Nikt nigdzie (tzn. ksieza) nie zglaszal, ze Twoj Ł. zmienila miejsce zamieszkania i parafie i dlatego nadal jest tam przypisany i nie bylo potrzebnych zadnych zezwolen ani licencji.

Strasznie to zagmatwane jest.
_________________
~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~
Nasz dzien 08.04.2007

 
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Czw Lis 09, 2006 11:42 am   

Czyli wychodzi na to, że każde z nas ma wybór między trzema parafiami - tam, gdzie jesteśmy zameldowani i przyjmowaliśmy księdza przez kilkanaście lat (i czasem nadal zdarza się, że jesteśmy podczas kolędy), tam, gdzie przyjmowaliśmy ksiedza przez ostatnich kilka lat i tam, gdzie rzeczywiście mieszkamy i ksiądz był u nas raz.

Skomplikowane to trochę ;)
_________________
chez alma |
 
 
Spontana 

Dołączyła: 11 Paź 2006
Posty: 84
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lis 10, 2006 11:04 am   

Hmm.. Ciekawe jak to będzie u mnie ropatrywane.
Jestem zameldowana w Łodzi. Do ok 12 roku życia moja parafia mieściła się spory kawałek od miejsca zamieszkania (tam miałam komunię i chciałabym wziąć ślub). Póżniej wybudowano Kaplicę(Kościół w cały czas się tworzy) do której przypisano moje osiedle .Obecnie nie mieszkamy w Łodzi a co za tym idzie nie uczęszczamy do żadnego z w\w Kościołów. ?eby tego było mało moje Kochanie jest z Wrocławia gdzie jest zameldowany i do niedawna mieszkał. Więc chyba będziemy musieli zdobyc pozwolenia z Wrocławia i z mojego wciąż budowanego Kościoła. Tak to się odbywa? :roll:
 
 
Duszka 

Wiek: 45
Dołączyła: 22 Wrz 2006
Posty: 93
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lis 10, 2006 11:53 am   

Mozecie tez sprobowac "wpisac sie do rejestru" w Twojej parafi. I wtedy nie bedzie problemu.

A poza tym z tego co sie orientuje to jesli slub bierze sie w parafi jednej z osob pary mlodej to zadne pozwolenie nie jest wtedy potrzebne. Przynajmniej u mnie tak jest. Slub w parafii mojego B. i zadnych formalnosci w zwiazku z tym nie musimy zalatwiac(tzn poza zapowiedziami u mnie w parafii). Po prostu sie wpisalismy w kajecik na 2007r. i juz.
_________________
~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~
Nasz dzien 08.04.2007

 
 
 
*lmyszka 
Moderator
EL jak elmyszka :P


Wiek: 40
Dołączyła: 26 Lis 2006
Posty: 2328
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Gru 14, 2006 6:25 pm   

kurde to co ja mam zrobić?
bo się kompletnei pogubiłam.
całe życie mieszkałam na Pietrynie i moją parfią była Katerdra
teraz znowu mieszkam na Kozinach i i kościół który tu przynależy to Najświętszego Zbawiciela.
I właśnie w tym kościele chcę wziąć ślub jako w Mojej parafii obecnej ( bo tak do tej pory myślałam ) gdy ksiądz się mnei spytał przy wyznaczaniu terminu czy to moja parafia to powiedziałam że TAK, bo tu jestem zameldowana i co teraz? czy okaże się że musze mieć zgode z Katedry czy można inaczej stać się członiem tej parafii i nie robić problemu
_________________
 
 
 
Spontana 

Dołączyła: 11 Paź 2006
Posty: 84
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Gru 14, 2006 9:54 pm   

Imyszko, Kościół w którym chcesz wziąć ślub to Twoja parafia, chyba że mieszkasz tam krócej niż 3 m-ce. Tak tłumaczył mi ksiądz do którego dzwoniłam z prośbą o zaświadczenie że jestem katoliczką (potrzebne do bycia chrzestną). Od miesiąca nie mieszkam w Lodzi więc jeszcze należę do Łódzkiej parafii. Wzwiązku z powyższym nie powinnaś mieć żadnych problemów :)
 
 
mischelle22 


Wiek: 42
Dołączyła: 27 Gru 2003
Posty: 1211
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Gru 15, 2006 10:35 am   

Popieram przedmówczynię.
Teraz Twoją parafią jest kościół na Kozinach :)
_________________

 
 
 
Nikulec 

Wiek: 42
Dołączyła: 07 Lis 2006
Posty: 171
Skąd: łódź
Wysłany: Czw Sty 04, 2007 7:15 pm   

Na pewno ten na Kozinach, także nie bój kota. Jak był u nas ksiądz po kolędzie, to go wypytaliśmy :) Moje kochane mieszkało na Zdrowiu, ale zameldowany był w ?ródmieściu gdzie teraz mieszkamy od 1,5 roku. Ksiądz stwierdził, że to jest jego parafia i jak będziemy starać się o licencję (bo my akurat nie będziemy brali ślubu w parafii żadnego z nas) to właśnie tutaj.

Olcia polecam też żebyście przyjęli księdza po kolędzie, to Was wpisze jako parafian do tych swoich papierków i nie będzie problemu. Ja co prawda miałam opory z przyjęciem księdza, bałam się, że pojedzie po nas, że żyjemy w grzechu itp., ale trafiliśmy na bardzo fajnego księżulka :)
Ostatnio zmieniony przez Nikulec Czw Sty 04, 2007 7:16 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mischelle22 


Wiek: 42
Dołączyła: 27 Gru 2003
Posty: 1211
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lut 07, 2007 9:17 pm   

dymocha - całkiem normalne :lol:
Dlaczego uważasz, że dziwne?
_________________

 
 
 
mischelle22 


Wiek: 42
Dołączyła: 27 Gru 2003
Posty: 1211
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 08, 2007 7:28 pm   

Pewnie ksiądz uznał, że mieszka tam, gdzie jest zameldowany - z reguły tak uważają :)
_________________

 
 
 
Karolcia82 


Wiek: 41
Dołączyła: 21 Lut 2007
Posty: 40
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 05, 2007 6:57 pm   

No to jak bedzie u mnie? Ja i moj S jestesmy z jednej prafii św. Wojciecha, ale jeszce w tym roku S zmieni adres zameldowania (a w przeyszlym roku mamy slub), czy on bedzie musial cos załatwiac ze swojej nowej parafii? czy moze faktycznie nie informowac w "Wojciechu", ze takie zmiany nastapia i udawac, ze caly czas przynalezymy do jednej parafii. Dodam jescze, ze ja wyprowadzam sie razem z S ale zamelduje sie chyba dopiero po ślubie... jeszcze nie wiem :-?
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Nie Lip 15, 2007 9:39 pm   

my na szczęście zapowiedzi damy tylko w mojej parafii. Proboszcz, jak usŁyszaŁ, że jesteśmy już maŁżeństwem, mieszkamy razem już od dawna a Criss się wŁaśnie przemeldowaŁ to stwierdziŁ, że nie ma sensu dawać na zapowiedzi w jego byŁej parafii :)
 
 
=MiLi= 


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Sty 2007
Posty: 897
Skąd: Rtk, ale z Bałut
Wysłany: Pon Lip 16, 2007 7:19 am   

Hmm moja parafia to Dobry Pasterz (w którym bierzemy ślub), parafia mojego S to św Wojciech, z tym, ze ja miałam chrzest na Grabieńcu w kościele Matki Boskiej Bolesnej, mój S miał chrzest chyba na Dąbrowie, bierzmowanie na Szternfelda... a mieszkamy na Teofilowie i teoretycznie teraz nasza parafia jest Grabieniec... ale zameldowani nie jesteśmy...
_________________
 
 
hawwa 


Wiek: 44
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 99
Skąd: Łódź i...
Wysłany: Sro Sie 01, 2007 4:54 pm   

U nas tak jak u Sajonary gdy ksiadz uslyszal ze juz kilka lat mieszkamy razem uznal, ze ja rowniez podlegam pod parafie narzeczonego i zapowiedzi wychodzily tylko w jednym kosciele.
_________________
 
 
dalenka 


Wiek: 41
Dołączyła: 28 Sie 2007
Posty: 70
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 30, 2007 10:01 pm   

Ale czy nie będą nam później robić problemów, kiedy będziemy się starać o pozwolenie na ślub w innej parafii, jeśli przyjmiemy Księdza po Kolędzie i zostanie odnotowane, że mieszkamy razem bez ślubu? Pytam, bo miałam już raz bardzo nieprzyjemną sytuację z tego powodu... :x
_________________
Ostatnio zmieniony przez Kati Pią Sie 31, 2007 1:03 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Petitka 
nareszcie żona:)


Wiek: 39
Dołączyła: 05 Maj 2007
Posty: 1166
Skąd: Zgierz
Wysłany: Pon Lis 02, 2009 8:59 pm   

Dzięki dziewczyny, dzięki Wam dowiedziałam się, że skoro jesteśmy już małżeństwem a ja jestem zameldowana w domu mojego męża, zaczęłam niejako należeć do jego parafii.
Tylko czy mam po prostu iść do parafii w Bedoniu i powiedzieć, że tu należę? A czy z mojej starej parafii muszę sie "wypisywać"?
Ale mam jeszcze jedno pytanie - skoro jesteśmy małżeństwem, to jakie nazwisko ksiądz wyczyta na zapowiedziach? moje panieńskie? skomplikowane to wszystko :roll:
_________________

24.05.2008 na zawsze... :wedding:
 
 
 
malapipi84 

Wiek: 40
Dołączyła: 29 Wrz 2010
Posty: 52
Skąd: łódź
Wysłany: Sob Lut 12, 2011 5:25 pm   

U NAS BEDZIE TROCHE ZAKRĘCENIE W PAPIERKACH !!
A WIĘC TAK : JA CHRZESZT, KOMUNIA,BIERZMOWANIE MIALAM W PARAFI NA UL WODNEJ
TERAZ MIESZKAM NA DĄBROWIE I TU JESTEM ZAMELDOWANA OD ROKU :o
MOJ R MA WSZYSTKIE DOKUMENTY W PARAFI GDZIES NA RUDZIE ,A ZAMELODOWANY JEST NA BAŁUTACH U SWOJEJ BABCI
..NO I ŚLUB BEDZIE WOGOLE W INNEJ PARAFII WYBRANEJ PRZEZ NAS!!!!!!!!!!!!
WIEC BEDZIE TROCHE LATANIA PO KOSCIOŁACH I ZAŁATWIANIA
MAM NADZIEJE ZE NIE BEDZIE PROBLEMUU!!!!!!!!!!!????????????? :o :( :?
_________________

 
 
anuszkaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 23 Lis 2009
Posty: 777
Skąd: Zgierz
Wysłany: Nie Lut 13, 2011 12:28 pm   

ja jestem juz zameldowana (mieszkam tez juz tam) w innym rejonie, gdzie mieszkalam z rodzicami. Ale i tak ide do mojej starej parafi. W końcu tam są wszystkie moje dokumenty.
_________________
 
 
cammillka 

Dołączyła: 12 Paź 2011
Posty: 95
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Paź 18, 2011 8:09 pm   

Parafia jest tam, gdzie się człowiek czuje dobrze w kościele, to nie zależy od miejsca zamieszkania. To kościół sobie tak to nazwał roboczo.

Jeśli przez ostatnie 3 miesiące chodziło się do danego kościoła, to on jest uznawany za parafię.
 
 
 
oreska 


Dołączyła: 17 Maj 2011
Posty: 293
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lis 07, 2011 9:18 pm   

Wczoraj ksiądz na naukach mówił, że parafia jest tam gdzie się mieszka a nie gdzie się jest zameldowanym. Mówił, że wystarczy np mieszkać gdzieś miesiąc i już ma się tam swoją parafię. :)
 
 
cotumka 


Wiek: 34
Dołączyła: 01 Kwi 2010
Posty: 1142
Skąd: Beauty Bałuty
Wysłany: Sro Lis 09, 2011 12:21 pm   

My na szczęście nie będziemy mieli problemu z parafią :) oboje należymy do tej samej, w tej samej mieliśmy chrzest, komunię, bierzmowanie :) mieszkamy tam gdzie jestesmy zameldowani, więc chociaż w tej kwestii nie będziemy mieli pod górkę :)
_________________
 
 
cammillka 

Dołączyła: 12 Paź 2011
Posty: 95
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Gru 03, 2011 10:50 pm   

oreska napisał/a:
Wczoraj ksiądz na naukach mówił, że parafia jest tam gdzie się mieszka a nie gdzie się jest zameldowanym. Mówił, że wystarczy np mieszkać gdzieś miesiąc i już ma się tam swoją parafię. :)


dokładnie tak!
 
 
 
Karolina1984 

Wiek: 39
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 553
Skąd: Konstantynów
Wysłany: Wto Gru 20, 2011 11:23 am   

No ja mieszkam tu, gdzie mieszkam od prawie 4 lat, ale jednak na zapowiedzi chyba muszę dac w swojej parafii, czyli zgodnie ... nie wiem, z miejscem stałego zameldowania??
Mam mały dylemat- bo chrzest miałam pod Sochaczewem,komunię Siedlcach- i tam stałe zameldowanie- a bierzmowanie w Katowicach.
Nie bardzo wiem, którą parafię traktować jako "swoją" :?:
_________________
 
 
agulka1989 


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Paź 2009
Posty: 2973
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Gru 20, 2011 11:28 am   

Karolina1984 napisał/a:
Nie bardzo wiem, którą parafię traktować jako "swoją"

a przeczytałaś wątek? Wystarczy spojrzeć kilka postów wyżej i masz napisane:
oreska napisał/a:
ksiądz na naukach mówił, że parafia jest tam gdzie się mieszka a nie gdzie się jest zameldowanym. Mówił, że wystarczy np mieszkać gdzieś miesiąc i już ma się tam swoją parafię.
_________________
 
 
Karolina1984 

Wiek: 39
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 553
Skąd: Konstantynów
Wysłany: Wto Gru 20, 2011 11:31 am   

No ale ja nie jestem w żaden sposób w tej parafii zarejestrowana?? Z tego co wiem, jako swoją powinnam traktować tą zgodną z zameldowaniem ! Czyli co, teoretycznie to nasza wspólna parafia, i na zapowiedzi tylko raz musimy wybulić?? To miło 8)
_________________
 
 
Bian 


Wiek: 37
Dołączyła: 04 Maj 2010
Posty: 938
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Gru 20, 2011 12:25 pm   

agulka1989, ale pozostaje kwestia dokumentów. U Oreski ksiądz powiedział, że parafia jest tam gdzie miejsce zamieszkania. U mnie było inaczej. Pochodzę z Piotrkowa, a mieszkam w Łodzi (w obecnym mieszkaniu ponad 3 lata). Mimo to protokół przedślubny musieliśmy spisać w parafii w Piotrkowie, podobnie jak dać na zapowiedzi - ja w Piotrkowie, M. w Białymstoku. Ślub braliśmy w jeszcze innym kościele. U mnie w Piotrkowie księża wcale nie uznali, że parafia jest w Łodzi, tylko właśnie tam gdzie jestem zameldowana.
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl