Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Formalności
Autor Wiadomość
Kot 


Wiek: 44
Dołączyła: 27 Kwi 2005
Posty: 1423
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sie 28, 2005 1:01 pm   

Joasiu my ślub mamytylko tydzień przed wami i jak poszliśmy w ubiegły poniedziałek s[pisywać protokół to siądz już właśnie machnął ręką na poradnię mimo że wcześniej mówił że to konieczne... pewnie już jest stosunkowo mało czasu i dlatego :D
_________________
... pamiętasz była jesień....

 
 
Mefiu 


Wiek: 45
Dołączył: 10 Maj 2005
Posty: 66
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 29, 2005 8:37 am   

joanna_25 napisał/a:
ok. to już wszystkie papiery mamy...oprócz zaświadczenia z poradni :?
tak się zastanawiam.Może iść zanieść te papiery księdzu jakoś niedługo przed ślubem,żeby już było mało czasu i żeby nam darował poradnię bo nie zdążymy jej załatwić?? :hm:


Myślę że spokojnie możecie iść spróbować zanieść bez poradni. U Nas ksiądz nawet się o tą poradnie nie pytał, a w razie czego możecie powiedzieć że donieśiecie później :) ale zanieść musicie wcześniej.
_________________




Pozdrawiam Gość
 
 
 
Kasiawka 
Żonomama


Wiek: 44
Dołączyła: 17 Lut 2005
Posty: 1150
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 29, 2005 8:50 am   

Zanieślismy dzisiaj dokumenty do USC, odbiór w piatek.

Przy wypełnianiu nazwiska po slubie mój R. powiedział wpisz jakie chcesz :shock: ja wpisałam bez wachania jego i od razu zobaczyłam uśmiech na jego buzi:D

ps nie wiedziałam, ze dokumentów w USC nie dostaje sie od ręki :( , alez jestem zakręcona
_________________

Kasiawka szczęśliwa żona swojego męża
 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 29, 2005 5:32 pm   

KasiaK napisał/a:
ps nie wiedziałam, ze dokumentów w USC nie dostaje sie od ręki :( , alez jestem zakręcona

Nagana za nie czytanie forum. :wink:
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Kasiawka 
Żonomama


Wiek: 44
Dołączyła: 17 Lut 2005
Posty: 1150
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 30, 2005 8:33 am   

kryszka napisał/a:
KasiaK napisał/a:
ps nie wiedziałam, ze dokumentów w USC nie dostaje sie od ręki :( , alez jestem zakręcona

Nagana za nie czytanie forum. :wink:


:cryingtomato:
_________________

Kasiawka szczęśliwa żona swojego męża
 
 
 
joanna_25 


Wiek: 43
Dołączyła: 02 Lut 2005
Posty: 357
Skąd: łódź
Wysłany: Pią Wrz 16, 2005 4:31 pm   

Kot napisał/a:
Asiu ja spisywałam protokół w parafii, w której byłam chrzczona i nie musiałam wcześniej wyciągać od nich metryki chrztu. W momencie spisywania protokołu po prost wyjęli odpowiednie akta i to wystarczyło.


Nam niestety nie darowali.Mimo że bierzemy ślub tam gdzie mój M. miał bierzmowanie to i tak musiał przynieść akt chrztu z adnotacją o bierzmowaniu.Znowu musiał jechać do Zgierza.Już z cztery razy tam był. :?
No ale na szczęście darowano nam poradnię.W sumie ksiądz się nie wczytywał w te papiery więc może nawet nie zauważył że mamy tylko kurs przedmałżeński :D
Uffff! Nareszcie pozałatwiane te formalności.Pod koniec września mamy przyjść spisać protokół w kościele i będzie z głowy. :D
_________________
Pozdrawiam Cię Gość!


 
 
gambi 


Wiek: 44
Dołączyła: 05 Sty 2005
Posty: 509
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 16, 2005 9:37 pm   

Nam niestety ksiadz nie darowal formalnosci :? najpierw powiedzial, ze nie musimy miec nauk, a teraz nakazal isc na kilka spotkan, najpierw zapowiedzi na Slowacji nie mialo byc a teraz robia problemy, ze przychodzimy tak pozno :evil:
_________________

Miłego dnia Gość ;)
 
 
 
joanna_25 


Wiek: 43
Dołączyła: 02 Lut 2005
Posty: 357
Skąd: łódź
Wysłany: Sob Wrz 17, 2005 7:00 am   

HM..... teraz sobie dopiero uswiadomilam ze ksiadz nie kazal nam iść do spowiedzi...czy to dlatego że za wcześnie jeszcze(bo miesiąc do ślubu)?czy zapomniał?
_________________
Pozdrawiam Cię Gość!


 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 20, 2005 2:45 pm   

przy przyjmowaniu dokumentów ksiądz powinien był Wam wydac karteczki na zapowiedzi i jednoczesnie karteczki do spowiedzi, jako że pierwsz spowiedź przedślubna powinna sie odbyć po daniu na zapowiedzi. Lepiej zadzwońcie i sie spytajcie, bo może faktycznie zapomniał... Ale mógł też uznać, że te karteczki załatwi sie przy spisywaniu protokołu, tyle tylko, że na zapowiedzi potrzebne są dwa tygodnie, więc jeśli macie przyjść po koniec września a ślub za miesiąc, to cos tu nie gra... a jeżeli dał Wam karteczki na zapowiedzi to powinien był dać i te do spowiedzi...
ufff... chyba troszkę zagmatwałam :oops:
_________________

 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 21, 2005 2:25 pm   

Albo taka praktyka. Ja nie dostałam żadnej karteczki do spowiedzi, ksiądz powiedział że to sprawa mojego sumienia. :D A na zapowiedzi owszem, dostałam karteczkę.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Mika 


Wiek: 44
Dołączyła: 19 Mar 2005
Posty: 1034
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 21, 2005 8:03 pm   

My dostaliśmy karteczki do spowiedzi jak byliśmy spisać protokół
_________________
http://www.biurotassa.pl
 
 
 
gosiael 

Wiek: 44
Dołączyła: 15 Lip 2005
Posty: 20
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 22, 2005 5:16 am   

Cytat:
przy przyjmowaniu dokumentów ksiądz powinien był Wam wydac karteczki na zapowiedzi i jednoczesnie karteczki do spowiedzi, jako że pierwsz spowiedź przedślubna powinna sie odbyć po daniu na zapowiedzi. Lepiej zadzwońcie i sie spytajcie, bo może faktycznie zapomniał...


Nie zapomniał. Ta sprawa dwóch spowiedzi przed slubem i karteczek do spowiedzi, to klasyczny przykład tzw. "prawa powielaczowego" tzn. czegoś co nie ma formalnego umocowania w przepisach. Przepisy kościelne mówią tylko usilnym zalecniu by narzeczeni się wyspowiadali [np. Kodeks Prawa Kanonicznego Kanon 1065 par.2]. A jest rzeczą ksiedza w jaki sposób to zaleca. W niektórych parafiach [jesli nie w większosci] tak sie utarło, że "usilnie się zaleca" przy pomocy dwóch karteczek.Ale jesli ktos był raz u spowiedzi, to jego małżeństwo jest tak samo owocne...

Pozdrawiam

Gosia
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 22, 2005 9:49 am   

Aha :) No to sprawa jest jasna, ale na miejscu narzeczonych i tak bym sie upewniła, żeby potem nie było zaskoczenia :)
_________________

 
 
 
Kot 


Wiek: 44
Dołączyła: 27 Kwi 2005
Posty: 1423
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 23, 2005 9:37 am   

Byłam wczoraj na Olechowie po zaświadczenie o sakramencie bierzmowania. Udało mi się zastać księdza w kancelarii, wszystko pięknie, wypisał odpowiednie zaświadczenie, włożył w kopertę i miło porozmawiał... w domku otwieram kopertę i niby ok tylko czemu napisał że przyjęłąm imię Magdalena skoro ja wiem że Kinga :smut:
_________________
... pamiętasz była jesień....

 
 
joanna_25 


Wiek: 43
Dołączyła: 02 Lut 2005
Posty: 357
Skąd: łódź
Wysłany: Pią Wrz 23, 2005 9:54 am   

:shock:
jakie karteczki na zapowiedzi?
co to jest?pierwsze słyszę.Ksiądz wziął kasę za zapowiedzi i ślub ale nic nie mówił o żadnych karteczkach ani o spowiedzi.Kazał przyjść tylko spisać protokół za jakiś czas.
_________________
Pozdrawiam Cię Gość!


 
 
Kot 


Wiek: 44
Dołączyła: 27 Kwi 2005
Posty: 1423
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 23, 2005 10:03 am   

Jeśli bierzecie slub w kosciele, który jest waszą parafią to żadnych karteczek na zapowiedzi nie dostajecie. Jesli ?lub jest w parafii jednego z narzeczonych to dostaje się karteczkę z prośbą do drugiej parafi o wygłoszenie/ wywieszenie zapowiedzi.
_________________
... pamiętasz była jesień....

 
 
joanna_25 


Wiek: 43
Dołączyła: 02 Lut 2005
Posty: 357
Skąd: łódź
Wysłany: Pią Wrz 23, 2005 10:07 am   

Ufff! Kot-ku uspokoiłaś mnie.Bo już się bałam że coś znowu nie tak. :roll:
_________________
Pozdrawiam Cię Gość!


 
 
Kot 


Wiek: 44
Dołączyła: 27 Kwi 2005
Posty: 1423
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 03, 2005 4:18 pm   

W piątek wraz z naszymi świadkami idziemy spisać akt ślubu :shock: Boże jak to zleciało sama nie wiem kiedy....
_________________
... pamiętasz była jesień....

 
 
tysia 


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Cze 2005
Posty: 68
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 16, 2005 11:00 am   

mam małe pytanko
mamy ślub w innej parafii niż moja i mojego ukochanego (mamy taką samą). czy po to zezwolenie na ślub w innej parafii mamy iść 3 miesiące przed czy możemy wcześniej? czy może iśc tylko mój partner żeby nie było wiadomo że ja tez jestem z tej parafii? czy oni pytają skąd jest ta druga ooba, z jakiej parafii? boje się trochę problemów bo ta nasza parafia to zdziera strasznie kase i robi problemy. a czy te zapowiedzi załatwia się za jednym razem z tym pozwoleniem? a jeśli my jesteśmy z tej samej parafii to czy musimy płacić za nas dwoje czy tylko za jedną oosobe?
 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 16, 2005 11:13 am   

tysia napisał/a:
mam małe pytanko
mamy ślub w innej parafii niż moja i mojego ukochanego (mamy taką samą). czy po to zezwolenie na ślub w innej parafii mamy iść 3 miesiące przed czy możemy wcześniej?

Możecie wcześniej.

czy może iśc tylko mój partner żeby nie było wiadomo że ja tez jestem z tej parafii?

Może iść tylko jedna osoba. Zasada jest taka, że uzyskuje się pozwolenie z parafii młodego lub młodej.

czy oni pytają skąd jest ta druga ooba, z jakiej parafii? boje się trochę problemów bo ta nasza parafia to zdziera strasznie kase i robi problemy.

Owszem, ksiądz może się zapytać gdzie jest druga parafia.

a czy te zapowiedzi załatwia się za jednym razem z tym pozwoleniem?

Na zapowiedzi musisz dostać karteczkę z parafii, w której bierzesz ślub. Więc dopiero jak to będziesz miała idziesz do swojej z tą karteczką. Przynajmniej tak było u nas.

a jeśli my jesteśmy z tej samej parafii to czy musimy płacić za nas dwoje czy tylko za jedną oosobe?

A licho wie. :roll: Pójdziecie to się pewnie dowiecie.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
rorrim 


Dołączyła: 08 Cze 2005
Posty: 338
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sty 10, 2006 11:07 am   

Mam wiadomość w sprawie wazności aktów urodzenia wydanych jeszcze w PRL-u:

- jeśli ktoś urodził się w Łodzi - nie ma sprawy jego "stary" akt zostanie w USC przyjęty,
- jeśli ktoś urodził się gdzie indziej - niestety musi uzyskać nowy akt urodzenia ze swojego miejsca urodzenia.

Mnie czeka wyprawa do Brzezin.
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sty 10, 2006 11:16 am   

Rorrim, a skąd masz tą informację? Zmieniły się przepisy USC?
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
rorrim 


Dołączyła: 08 Cze 2005
Posty: 338
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sty 10, 2006 11:26 am   

Informację powyższą otrzymałam od kierownika USC na Piłsudskiego 100 w ubiegły czwartek.
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 23, 2006 12:09 pm   

mam siweze wiadomosci dotyczace oplat za dokumenty z usc.

20 zl za znaczki skarbowe przy zalatwianiu skroconego aktu urodzenia.
75 zl za dokumenty slubne (to, co nalezy dostarczyc do kosciola).
_________________
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 23, 2006 1:00 pm   

Czyli nic nowego. :wink:
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 23, 2006 5:28 pm   

no faktycznie. a ja sie chcialam pochwalic, ze sie czegos dowiedzialam ... :D
_________________
 
 
bajeczka 


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Mar 2005
Posty: 940
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 23, 2006 8:39 pm   

Dobrze wiedziec, że nie bylo podwyżek ;)
_________________


Życzę miłego dnia i pozdrawiam Cię gorąco Gość :)
 
 
 
Lukasz 


Wiek: 43
Dołączył: 07 Sty 2006
Posty: 65
Skąd: Lodz
Wysłany: Wto Sty 31, 2006 9:13 am   

Jak zaczalem czytac ten temat to troche jeszcze rozumialem ale teraz juz niespecjalnie :(
Juz mamy blizej niz 3 miesiace do slubu czyli juz powinnismy zaczac zalatwiac te sprawy tak?
Bylbym wdzieczny jak opisalybyscie mi to jeszczeraz jak krowie na granicy co mam zrobic i gdzie isc.
Urodzilem sie w Zgierzu.

Chrzest, komunia, bierzmowanie: Sw. Katarzyny Zgierz- tu sie pobieramy tez.

Mam juz zaswiadczenie z Parafii gdzie jestem zameldowany ze mozemy sie pobrac w Sw. Katarzyny. Wystarczy nam jeden taki papierek jak to okreslil proboszcz w Sw. Katarzynie.
Mamy zaswiadczenie o naukach przedmalzenskich wydane w liceum.
Mamy sie jeszcze zglosic na jakies nauki dodatkowe ale nie wiem jakie i czy juz na to isc.

Teraz tak. Co dokladnie z tymi USC, tam mam sie teraz zglosic po odpisy aktu urodzenia i zalatwiac slub? (bedzie konkordatowy)

Kasia jak przeczytalem z waszych postow musi sie zglosic na Pilsudzkiego po odpis aktu urodzenia i mamy to razem zlozyc w USC u mnie w Zgierzu tak?

Pomozcie blagam!!!

A jeszcze pytanie czy ja musze te wszystkie odpisy zalatwiac jak mialem wszystkie sakramenty w Kosciele w ktorym sie pobieramy?

Z gory dzieki, sory za bledy ewentualne i niescislosci ale juz mi sie wszystko dokladnie wymieszalo. :(
_________________
http://world2.monstersgam...id&vid=35018036 Sprawdz sie !!
 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sty 31, 2006 9:28 am   

Lukasz napisał/a:
Juz mamy blizej niz 3 miesiace do slubu czyli juz powinnismy zaczac zalatwiac te sprawy tak?
Możecie, będziecie mieć z głowy, niż czekając na ostatnią chwilę.

Mamy zaswiadczenie o naukach przedmalzenskich wydane w liceum.
Jeśli w kościele, w którym bierzecie ślub wystarcza takie zaświadczenie to ok.

Mamy sie jeszcze zglosic na jakies nauki dodatkowe ale nie wiem jakie i czy juz na to isc.
Zapewne do poradni przedmałżeńskiej, chyba że nie honorują zaświadczenia o naukach z liceum. Idźcie już, bo zależnie od poradni/kościoła może to trochę trwać, a i terminy mogą wam nie pasować.

Kasia jak przeczytalem z waszych postow musi sie zglosic na Pilsudzkiego po odpis aktu urodzenia i mamy to razem zlozyc w USC u mnie w Zgierzu tak?
Kasia, jeśli urodzona w Łodzi to na Piłsudskiego, Ty w Zgierzu.

A jeszcze pytanie czy ja musze te wszystkie odpisy zalatwiac jak mialem wszystkie sakramenty w Kosciele w ktorym sie pobieramy?
Gwoli ścisłości - załatwia się tylko odpis aktu chrztu, pozostałe sakramenty są opisane na tym odpisie.
Zależy od kościoła w którym ślubujecie - może się okazać ze nie będzie potrzebne, ale może się też okazać, że jednak jest potrzebny ten odpis do jakiś dokumentów do wczepienia w papierki ślubne. :roll: Musisz się zapytać.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Lukasz 


Wiek: 43
Dołączył: 07 Sty 2006
Posty: 65
Skąd: Lodz
Wysłany: Wto Sty 31, 2006 9:33 am   

Dzieki Kryszka troche jasnieje mi w glowie :) .
Kurde gdybym tak jeszcze nie pracowal do 16, w domu jestem na 17 i zalatwiaj tu cos, chyba bede musial obmyslic co i gdzie i wziac wolny dzien.
_________________
http://world2.monstersgam...id&vid=35018036 Sprawdz sie !!
 
 
 
rorrim 


Dołączyła: 08 Cze 2005
Posty: 338
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sty 31, 2006 11:45 am   

Łukasz, ja mam ślub tak samo ja Wy i już wszystkie papierki pozałatwiałam.
We wtorki i czwartki urzędy pracują dłużej z reguły to 17 to może wtedy spróbujesz.

Jeśli chodzi o poradnię przedmałżeńską, bo to chyba Wam zostało to polecam moją - wystarczy jedno spotkanie. Jeśli chcesz prześlę Ci namiary na priv.
Ostatnio zmieniony przez rorrim Wto Sty 31, 2006 11:50 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
gosiaczek 

Dołączyła: 27 Sie 2004
Posty: 645
Skąd: stąd i z owąd
Wysłany: Wto Sty 31, 2006 11:48 am   

?eby to jeszcze kancelarii parafialnych dotyczyło...
 
 
rorrim 


Dołączyła: 08 Cze 2005
Posty: 338
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sty 31, 2006 11:51 am   

gosiaczek napisał/a:
?eby to jeszcze kancelarii parafialnych dotyczyło...


Gosiu - co ma dotyczyć kancelarii parafialnych?
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sty 31, 2006 11:56 am   

Pewnie godzin otwarcia kancelarii. :wink:
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Lukasz 


Wiek: 43
Dołączył: 07 Sty 2006
Posty: 65
Skąd: Lodz
Wysłany: Wto Sty 31, 2006 12:09 pm   

Dzieki rorrim, my mamy sie zglosic na dodatkowe nauki bo zaswiadczenia mamy z liceum.
Rozmawialismy wczesniej z proboszczem jak rezerwowalismy termin w wakacje ale jakos tak zeszlo od tamtego czasu.

Musze zobaczyc czy USC w zgierzu w sobote pracuje.
Bo inaczej nie damy rady, moja Kasia do 19-20 czasem pracuje. :(
_________________
http://world2.monstersgam...id&vid=35018036 Sprawdz sie !!
 
 
 
gosiaczek 

Dołączyła: 27 Sie 2004
Posty: 645
Skąd: stąd i z owąd
Wysłany: Wto Sty 31, 2006 12:35 pm   

Tak, chodziło o godziny pracy kancelarii. Przepraszam za nieścisłość.

Wg informacji na stronie parafii kancelaria Katarzyny pracuje w godzinach 15-17, codziennie, oprócz sobót. Tel. 716 33 18


Parafia św. Katarzyny
 
 
rorrim 


Dołączyła: 08 Cze 2005
Posty: 338
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sty 31, 2006 12:45 pm   

Gosiu, masz rację to są standardowe godziny pracy kancelarii. Ale myślę, że można telefonicznie w wyjątkowych przypadkach umówić się na inną godzinę.
 
 
Lukasz 


Wiek: 43
Dołączył: 07 Sty 2006
Posty: 65
Skąd: Lodz
Wysłany: Pon Lut 06, 2006 8:54 am   

No w Kancelarii juz bylem, proboszcz w Katarzynie jest calkiem spoko, rozmawia sie z nim jak z "normalnym" czlowiekiem zupelnie nie tak jak w mojej parafi Rozancowej w Zgierzu tez.
W tym tygodniu Kasia idzie zlozyc podanie o wydanie odpisu aktu urodzenia.
Nie wiecie moze w jakich godzinach jest otwarty USC-Centrum na Widzewie?
Normalnie od 8-16 a wtorek, czwartek do 17?

Ja tez w tym tygodniu sie zglaszam do USC Zgierz po odpis aktu urodzenia.

Okazuje sie ze jak mialem wszystkie sakramenty w Kosciele w ktorym sie pobieramy to juz nie trzeba odpisu chrztu ani bierzmowania.
_________________
http://world2.monstersgam...id&vid=35018036 Sprawdz sie !!
 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 06, 2006 9:02 am   

Lukasz napisał/a:
Nie wiecie moze w jakich godzinach jest otwarty USC-Centrum na Widzewie?
Normalnie od 8-16 a wtorek, czwartek do 17?

Nie pamiętam. To jest telefon do tego USC: 638-53-03.




I jeszcze sprostowanie: odpisy bierzmowania nie są potrzebne! Bierzmowanie jest zaznaczone na odpisie aktu chrztu. :)
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
rorrim 


Dołączyła: 08 Cze 2005
Posty: 338
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 06, 2006 9:46 am   

USC na Widzewie
Wtorki, czwartki do 17.
 
 
Lukasz 


Wiek: 43
Dołączył: 07 Sty 2006
Posty: 65
Skąd: Lodz
Wysłany: Pon Lut 06, 2006 11:27 am   

Dzieki Rorrim, tak myslalem, pewnie zaczynaja od 9 i do 17 :) .
Kasia chyba podjedzie jednak od rana przed praca.
_________________
http://world2.monstersgam...id&vid=35018036 Sprawdz sie !!
 
 
 
pidzamka81 


Wiek: 42
Dołączyła: 18 Sty 2006
Posty: 22
Skąd: Zgierz
Wysłany: Sro Lut 08, 2006 11:46 pm   

Łukasz ja bede brala slub w rozancowej wlasnie 9 wrzesnia. MOwisz ze ten proboszcz taki straszny???? Hehe niezle mnie nastraszyles:D:D:D.

My musimy zrobic nauki przedmalzenskie bo moj Maciek nie chodzil na religie w liceum i nie ma tego zaswiadczenia... Ale mysle ze na nauki mamy jeszcze czas.
A powiedzcie mi moi mili czy za nauki to cosik sie placi czy nie?

My zalatwilismy termin telefonicznie z proboszczem z rozancowej, powiedzial ze termin zaklepany i mamy zglosic sie ze wszystkimi papierkami w po 9 czerwca.

A gdzie planujecie wesele?? Bo my w lokalu Route One na Ozorkowskiej.

POzdrawiam
_________________
PRZESYŁAM BUZIACZKI I ŻYCZĘ MIŁEGO DNIA Gość
 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lut 08, 2006 11:54 pm   

pidzamka81 napisał/a:
A powiedzcie mi moi mili czy za nauki to cosik sie placi czy nie?

Istnieje cały dział poświęcony naukom :arrow: http://www.forum.wesele-lodz.pl/viewforum.php?f=5


pidzamka81 napisał/a:
A gdzie planujecie wesele?? Bo my w lokalu Route One na Ozorkowskiej.

To nie ten wątek. Proponuję priv albo poszukać tej odpowiedzi samemu na forum.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 42
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 02, 2006 10:22 am   

Ja mam pytanie bo akurat jest mi to potrzebne. Chciałabym wiedzieć ile ważny jest akt chrztu?Czytam rózne strony o ślubach na necie, min. o sprawach kościelnych na naszym forum i nadal nie wiem... :shock: Informacje jakie się pojawiają to raz 6 miesięcy a raz 3 miesiące...Więc jak jest faktycznie. Za pół roku mam slub i chciałam teraz wyciągnąć akt chrztu ale jeśli okaze się ze będzie za wcześnie i przepadnie....W notesie mam zapisane ze juz w tym miesiącu powinnam dac na zapowiedzi i dostarczyć akt chrztu :? Co mam robić?
Czytam wasze posty i już się w tych informacjach pogubiłam. Zresztą najwięcej danych dotyczy USC.
Dlatego tez jesli ktoś wie z praktyki jak jest faktycznie to prosze o info :)
P.S. Nie dawajcie mi linków do stron na których co nie co pisze, bo już tyle ich przejrzałam a i tak jestem w kropce :wink:
_________________
 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 02, 2006 10:25 am   

Misiu, rozbieżności wynikają właśnie z faktu, że w różnych parafiach jest różnie. Musisz się dowiedzieć jak jest właśnie u ciebie.
W Łodzi w jednym kościele akt jest ważny 1 miesiąc, w innym 3 miesiące, a jeszcze w innym nawet właśnie 6 miesięcy. :roll: U mnie w kościele nawet na tablicy informacyjnej było napisane jedno, a ksiądz mówił co innego.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 42
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 02, 2006 10:31 am   

Serdzeczne dzięki Kryszka za wyjaśnienie :graba:
To ja wybiorę się do księdza i zobacze jak jest u mnie. Ale wydaje mi się, że to jednak 6 m-cy...bo przecież z powietrza nie wziął się w kalendarzu wpis o dostarczeniu aktu i daniu na zapowiedzi :wink:
_________________
 
 
 
gosiaczek 

Dołączyła: 27 Sie 2004
Posty: 645
Skąd: stąd i z owąd
Wysłany: Czw Mar 02, 2006 11:43 am   

Misiu, mnie też uczyli na naukach, że 6 miesięcy. Ale nie dostarczalismy tego tak wcześnie, bo chcieliśmy załatwić wszystko - akty chrztu, zapowiedzi, dokumenty cywilne i protokół - za jednym zamachem. A tu wiążąca jest data ważności dokumentów z USC - 3 miesiące i ani dnia dłużej.
 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 42
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 02, 2006 12:27 pm   

Ja rozumiem że tak jest najprościej, bez dodatkowego chodzenia, donoszenia dokumentów...tylko wiecie "co ksiądz to obyczaj..." :lol: i jeśli ksiądz stwierdził (jak sobie to zanotowałam to chyba tak było :shock: a moze mi sie przyśniło :shock: :shock: ) że skoro biorę slub w sierpniu to tak mnie jwięcej na poczatku, no...w połowie marca nalezałoby dac na zapowiedzi i dostarczyć akt chrztu...
Kurcze mam nadzieję że mi się to faktycznie nie przyśniło no i info nie jest wyssane z palca :wink:
Kto nie ma w głowie ten ma w nogach... mądre powiedzenie :graba:
_________________
 
 
 
Dotka 


Wiek: 43
Dołączyła: 12 Mar 2005
Posty: 562
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 03, 2006 2:25 pm   

Ja pamiętam, że nasze papiery ważność miały do 3 miesięcy.
_________________
 
 
 
Agnesia 


Wiek: 44
Dołączyła: 18 Maj 2005
Posty: 187
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 27, 2006 7:09 pm   

Byliśmy dzisiaj w USC i p. kierownik powiedziała, że po zaświadczenie mamy zgłosić się w przyszły poniedziałek.
Czy ktoś się może orientuje, czy można np. w piątek, czy jak termin jest na pn, to nie ma zmiłuj i trzeba czekać do pn?
_________________
Szczęśliwa żona i mama!!!

Cieplutkie pozdrowienia Gość
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl