Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
ślub w ogrodzie przed sala
Autor Wiadomość
Izabella1989 

Dołączyła: 02 Sty 2012
Posty: 32
Skąd: Łódz
Wysłany: Pon Sty 02, 2012 11:21 am   ślub w ogrodzie przed sala

Witam, dopiero się z narzeczonym rozglądamy, chcemy cos wybrać, by spelnić nasze marzenia.

jednym z nich jest to, że pan mlody zobczy mnie dopiero, gdy będę szla do ołtarza z przyszlym teściem. chcielibysmy więc rodem z filmów miec ustawione krzesła, łuk kwiatowy i księdza na koncu drogi do "ołtarza". potem w tym samym miejscu miec wesele, tak by goscie weselni od razu mogli przejsc na salę, a goście ślubni rozjechać się do domów. ślub na powietrzu byl naszym marzeniem, ale niestety domyslam się, ze to łatwe nie będzie. planujemy miec w okolicach 50 gosci na weselu, i raczej nie zaplacic krocia, bo dodatkowe atrakcje, czyli wystep zespolu, który bardzo lubimy, bardzo duzo swiezych kwiatów i sama uroczystosc na powietrzu wyniosą dość dużo.

bardzo prosiłabym o podpowiedz, która sala spelniłaby nasze wymagania, zeby ten dzien byl niezapomniany:)
 
 
Pepsi 


Wiek: 41
Dołączyła: 12 Kwi 2009
Posty: 535
Skąd: Nibylandia
Wysłany: Pon Sty 02, 2012 12:41 pm   

która sala nie wiem, ale mój brat miał ślub na plaży i wesele w ogrodzie ;) tyle tylko ze to było w Australii :)
_________________
"Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie"
 
 
 
skowronek2323 

Wiek: 37
Dołączyła: 04 Gru 2010
Posty: 107
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 02, 2012 12:47 pm   

Ksiądz nie udzieli Ci ślubu "poza kościołem". Zabrania tego prawo kanoniczne.
 
 
PositiveAga 
PozytywneInspiracje


Wiek: 36
Dołączyła: 21 Cze 2009
Posty: 1844
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 02, 2012 12:54 pm   

u nas w Polsce będzie ciężko coś takiego zorganizować, jeśli chodzi o ślub kościelny z księdzem to raczej nie ma szans, natomiast ślub cywilny jeśli sporo zapłacisz w urzędzie może da rade :roll:
jeszcze ap ropo ślubu kościelnego ... w Łagiewnikach przy kościele na zewnątrz jest altanka z ławkami ale o ile dobrze pamiętam to dziewczyny z forum próbowały tam zorganizować ceremonię ale księża byli nie ugięci

jeśli koniecznie chcesz ślub w ogrodzie to ja bym ci radziła znaleźć bardzo dobrą organizatorkę ślubów która już robiła taki ślub i ma dojścia w urzędach stanu cywilnego ... na własną rękę raczej nic nie wskórasz w tym temacie
_________________

Rafałek 09.04.2014 | 3200g | 55cm | 10pkt Apgar
 
 
Izabella1989 

Dołączyła: 02 Sty 2012
Posty: 32
Skąd: Łódz
Wysłany: Pon Sty 02, 2012 3:30 pm   

Zadziwia mnie to co mówicie, znajomy katolik miał slub katolicki u siebie w ogrodzie, zainspirowała go siostra, która slub wzieła podczas przejazdu powozem 12 konnym. bylo to co prawda w niemczech, ale sadzilam, ze prawo jest takie samo w obrebie danej religii :cry:

nie jestem osobą wierzącą, dlatego nie mam pojęcia o technicznej stronie :cry:
 
 
evelinka 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lut 2008
Posty: 554
Skąd: ja to mogę wiedzieć?
Wysłany: Pon Sty 02, 2012 3:59 pm   

Izabella1989 napisał/a:
nie jestem osobą wierzącą
Dziwi mnie w takim razie, że chcesz wziąć ślub kościelny?!

A żeby było w temacie... Dziewczyny mają rację w Polsce to będzie raczej niemożliwe. Przysięgę składa się przed ołtarzem w kościele i jeszcze nie spotkałam się z ani jednym przypadkiem, żeby było inaczej. Co innego ślub cywilny. Tu CZASEM się uda namówić urzędników...
 
 
anuszkaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 23 Lis 2009
Posty: 777
Skąd: Zgierz
Wysłany: Pon Sty 02, 2012 4:16 pm   

wlasciciele sali, w ktorej ja mialam wesele mowili mi, ze jest u nich mozliwosc wziecia slubu (ponoc juz tak raz mieli). Niestety nie dopytalam czy to byl tylko cywilny.
_________________
 
 
mimeczka 


Wiek: 38
Dołączyła: 19 Wrz 2010
Posty: 817
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 02, 2012 7:13 pm   

Co do ślubu kościelnego w plenerze to zależy to od tego czy uda ci się przekonać danego księdza, jak najbadziej jest to możliwe i żadnym wypadku nie jest zabronione przez prawo kanoniczne. Podobnie jak ze ślubem cywilnym musi być zapewniona powaga miejsca itd. Musisz popytać w poszczególnych kościołach, no i oczywiście cena jest wyższa niż "zwykłego" ślubu. Nasi znajomi mieli taki ślub załatwiony, ale niestety ze względu na pogodę ostatecznie odbył się w kościele.
_________________

 
 
 
Izabella1989 

Dołączyła: 02 Sty 2012
Posty: 32
Skąd: Łódz
Wysłany: Pon Sty 02, 2012 7:38 pm   

z drugiej strony, bardzo irytuje mnie fakt "stawek" zmiast wlasciwego "co łaska", które powinno obowiazywac w teorii.

evelinka napisał/a:
Izabella1989 napisał/a:
nie jestem osobą wierzącą
Dziwi mnie w takim razie, że chcesz wziąć ślub kościelny?!

A żeby było w temacie... Dziewczyny mają rację w Polsce to będzie raczej niemożliwe. Przysięgę składa się przed ołtarzem w kościele i jeszcze nie spotkałam się z ani jednym przypadkiem, żeby było inaczej. Co innego ślub cywilny. Tu CZASEM się uda namówić urzędników...


chcemy wziąć slub koscielny. tak sobie założyliśmy, nic wspolnego z wiarą, bardziej jako swiadomosc "jednorazowości" takiej uroczystości. zwyczajnie chcemy :)
 
 
agulka1989 


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Paź 2009
Posty: 2973
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 02, 2012 7:42 pm   

Izabella1989 napisał/a:
nie jestem osobą wierzącą

Izabella1989 napisał/a:
chcemy wziąć slub koscielny. tak sobie założyliśmy, nic wspolnego z wiarą

Przepraszam ale tego to ja już kompletnie nie rozumiem... "Nie wierzę w Boga ale chcę przed nim przysięgać ukochanemu...". Nie chcę tu sypać żadnych umoralniających gadek ale branie ślubu kościelnego bo
Izabella1989 napisał/a:
zwyczajnie chcemy
i mamy taki kaprys jest dla mnie chore i kompletnie niezrozumiałe.
_________________
Ostatnio zmieniony przez agulka1989 Pon Sty 02, 2012 7:43 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Izabella1989 

Dołączyła: 02 Sty 2012
Posty: 32
Skąd: Łódz
Wysłany: Pon Sty 02, 2012 8:04 pm   

Agulka, nie sądzę, by nasz "kaprys" komukolwiek szkodził, są to tylko dla nas większe koszta i wiecej roboty tak naprawdę :) uwazam, ze wierzących jest naprawdę mało, wiekszosc to hipokryzja. Chodzi także, o fakt, ze ciezej ochrzcic bądz poslac do komunii dziecko, które nie jest z "prawego łoża", o tyle, o ile o komunii zadecyduje samo, to ochrzcic je chcemy, jesli zmieni zdanie, wykreslenie się z ksiąg parafilnych jest bardzo łatwe. sądzę, że tak jak nikomu nie wypada zaglądać w portfel, tak samo nie należy okrzykiwać kogoś chorym, bo w instytucją kosciola nie wierzy, a chce ulatwien, które slub koscielny daje, bo to tylko i wylacznie kwestia indywidualnych przekonan, które nikomu nie robią krzywdy i są naszą decyzją. skoro ktos ma fanaberię zapłacic czlowiekowi w czarnym odzieniu za kilka fraz z książki, to uwazam to za jego decyzję i indywidualne chęci. jakoś srednio chce mi się wierzyć, ze kazdy biorący koscielny slub jest zagorzalym katolikiem, który chodzi przynajmniej raz dziennie do kosciola, przestrzega wszystkich przykazan i interpretuje w czasie wolnym slowa najlepszego dziela książkowego naszych czasów.

tak naprawdę liczy się ilość pieniędzy, które będą wydane, ksiądz otwarcie powiedzial nam ile wirtualne bierzmowanie(oboje nie mamy) i nauki będą nas kosztować, więc skoro on nie widzi problemu, po wczesniejszym zapelnieniu sakiewki, to ja również nie widzę żadnego ;)
 
 
ewa.krzys 


Dołączyła: 17 Lut 2011
Posty: 2643
Skąd: z niedaleka
Wysłany: Pon Sty 02, 2012 8:09 pm   

Izabella1989, jedyna moja reakcja na Twój post to wielkie, masakryczne zdziwienie :o

A jeśli chodzi o temat to z USC da się załatwić ślub poza urzędem, warto przejrzeć forum, bo dziewczyny pisały, gdzie idą na takie ustępstwa. Natomiast jeśli chodzi o ślub kościelny to może być większy problem, nie sądzę, żeby ksiądz się zgodził na taki układ.
_________________


 
 
agulka1989 


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Paź 2009
Posty: 2973
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 02, 2012 8:18 pm   

Izabella1989 napisał/a:
ochrzcic je chcemy

A zdajesz sobie sprawę z pytań jakie zadaje ksiądz podczas chrztu?
"Prosząc o Chrzest dla Waszego dziecka przyjmujecie na siebie obowiązek wychowania go w wierze, aby zachowując Boże przykazania, miłował Boga i bliźniego, jak nauczył nas Jezus Chrystus. Czy jesteście świadomi tego obowiązku?"

"wyrzeknijcie się grzechu i wyznajcie wiarę w Jezusa Chrystusa. Jest to wiara Kościoła, w której wasze dzieci otrzymują Chrzest. Czy wyrzekacie się grzechu, aby żyć w wolności dzieci Bożych?"

Jak zamierzasz wychować dziecko w wierze i wyznać wiarę skoro sama nie wierzysz?
Sorry ale to już jest dla mnie hipokryzja, o której wspominasz.
_________________
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Pon Sty 02, 2012 8:27 pm   

mimeczka napisał/a:
Co do ślubu kościelnego w plenerze to zależy to od tego czy uda ci się przekonać danego księdza, jak najbadziej jest to możliwe i żadnym wypadku nie jest zabronione przez prawo kanoniczne. Podobnie jak ze ślubem cywilnym musi być zapewniona powaga miejsca itd. Musisz popytać w poszczególnych kościołach, no i oczywiście cena jest wyższa niż "zwykłego" ślubu. Nasi znajomi mieli taki ślub załatwiony, ale niestety ze względu na pogodę ostatecznie odbył się w kościele.


mimeczka napisała wlaściwie wszystko. Za granicą to nie problem, u nas - owszem, a na koniec i tak pogoda może popsuć plany. Ja na początku chciałam organizować łsub plenerowy i bardzo się cieszę, że tego nie zrobiłam, bo u nas na zyczeniach padał deszcz.
W Polsce odradzam.
Ewentualnie
PositiveAga napisał/a:
jeśli koniecznie chcesz ślub w ogrodzie to ja bym ci radziła znaleźć bardzo dobrą organizatorkę ślubów która już robiła taki ślub i ma dojścia w urzędach stanu cywilnego ... na własną rękę raczej nic nie wskórasz w tym temacie


Pod Warszawą jest hotel, który ma ogród do ślubu, zdaje się w Michałowicach
http://www.veneciapalace....e_warszawa_1082


agulka1989 napisał/a:
Jak zamierzasz wychować dziecko w wierze i wyznać wiarę skoro sama nie wierzysz?
Sorry ale to już jest dla mnie hipokryzja, o której wspominasz.

Aga, daj spokój, to nie o tym wątek - skoro wszystkie na forum takie wierzące, to skąd seks przed ślubem? Też można powiedzieć, że para, która uprawia seks przed ślubem i bierze katolicki ślub to hipokryzja...nie oceniajmy, nie po to dziewczyna napisała - chce mieć po prostu wyjątkową ceremonię, dla mnie ceremonia w urzedzie jest bardziej formalna i nie ma tej wagi i piękna co kościelna przysięga.

PS: taki wątek ślubu na świeżym powietrzu już jest - zdaje się w watku o ślubie konkordatowym.
Ostatnio zmieniony przez Malena Pon Sty 02, 2012 8:32 pm, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
Izabella1989 

Dołączyła: 02 Sty 2012
Posty: 32
Skąd: Łódz
Wysłany: Pon Sty 02, 2012 8:34 pm   

tak tak, jak dla mnie to skoro ksiądz mówi" nie musicie moi drodzy, ale to będzie drożej" i nie widzi problemu, to dlaczego ja mam widzieć? gdyby wiara nie byla tak scisle związana z krajem, to nawet nie myslalabym o chrzcie. ale niestety po nieprzyjemnosciach żydowskiej koleżanki, oraz podobnej sytuacji w rodzinie, gdzie maluch ochrzczony nie został, wolę wybrać ten sposób.
moje indywidualne przekonania nie powinny raczej nikogo obchodzic, bo jego to w żaden sposób nie dotyka;)

nie jest to dobry temat do dyskusji, bo wkraczamy w indywidualne kwestie, a mnie chodzilo jedynie o salę z ogrodem, zdolnym do organizacji takiej rzeczy, a nie wszelakie dywagacje;) więc prosiłabym o zakonczenie rzucania głazami, bo nie pragnę opinii na temat mojej wiary, czy postanowieć, a opinie o SALACH :)

Cytat:
A jeśli chodzi o temat to z USC da się załatwić ślub poza urzędem, warto przejrzeć forum, bo dziewczyny pisały, gdzie idą na takie ustępstwa. Natomiast jeśli chodzi o ślub kościelny to może być większy problem, nie sądzę, żeby ksiądz się zgodził na taki układ.


bardziej chodzi mi o salę, bo sądzę, ze skoro ksiądz zgodził się na wirtualne nauki i wirtualne bierzmowanie to domyslam się, ze za jakąs kwotę również się zgodzi, dlatego jedynie szukam sali, która da radę spelnic takie wymogi :)
 
 
kinix21 


Wiek: 34
Dołączyła: 07 Sty 2011
Posty: 474
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 02, 2012 8:43 pm   

dziewczyny, nie róbcie offa :roll: wiara i sumienie Izabella1989 to je prywatna sprawa, niech robi jak uważa. wydaje mi się, że gdzieś już na forum był temat o ślubie w ogrodzie przy jakiejś sali, ale nie pamiętam o jaką chodziło ;/
 
 
mietka 
double trouble


Wiek: 46
Dołączyła: 28 Cze 2007
Posty: 1749
Skąd: Łódź/Żabiczki
Wysłany: Pon Sty 02, 2012 8:51 pm   

Izabella1989, a Pałac Poznańskiego?? ewentualnie Instytut Europejski. tam też mają piękny ogród

[ Dodano: Pon Sty 02, 2012 8:52 pm ]
aaaaaaaaaaaaaa i jeszcze bym zajrzała do Białego Pałacu w Niesięcinie. Właśnie go kończą i muszę przyznać, że robi wrażenie. Ogród też jest konkretny
_________________
 
 
Izabella1989 

Dołączyła: 02 Sty 2012
Posty: 32
Skąd: Łódz
Wysłany: Pon Sty 02, 2012 8:55 pm   

mietko, pałac poznanskiego przeraża mnie tłumem okołomanufakturowym, mieszkamy z narzeczonym w łagiewnikach, drugi dom na wsi, i raczej wolimy spokój, niekoniecznie ogromną izolację, ale gosci też ograniczamy do minimum, sądziłam ze jakas sala np Brethill organizuje tym podobne cuda, ale chyba nikt z forumowiczów nie próbował :(

bardzo Ci dziękuję, bo o pałacu nawet nie pomyslałam
 
 
martula_87 

Wiek: 36
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 833
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 02, 2012 8:59 pm   

Izabella1989, ja proponuje najpierw zapytac księdza czy udzieli Wam ślubu w plenerze bo ja jeszcze o takim przypadku nie słyszałam w Polsce chyba że są to takie ołtarze przy kosciołach gdzie latem odprawia się mszę ale nie sądze żeby udzielił slubu w ogrodzie.
Chodź życze powodzenie w osiągnięciu celu.


A odbiegając od tematu gdybyśmy z mężem nie wierzyli to napewno bym nie brała ślubu kościelnego dla samej oprawy. :-?
_________________

 
 
ewa.krzys 


Dołączyła: 17 Lut 2011
Posty: 2643
Skąd: z niedaleka
Wysłany: Pon Sty 02, 2012 9:03 pm   

Izabella1989, a Jaśminówka? Zawsze możesz zadzwonić do Brethill i podpytać, czy są w stanie coś takiego zorganizować.
_________________


 
 
mietka 
double trouble


Wiek: 46
Dołączyła: 28 Cze 2007
Posty: 1749
Skąd: Łódź/Żabiczki
Wysłany: Pon Sty 02, 2012 9:32 pm   

Izabella1989, moja przyjaciółka chciała ochrzcić syna we własnym ogrodzie i ksiądz nie miał nic przeciwko temu. (jakby co, mam na niego namiary :) udzielał ślubu zarówno mnie jak i jej, co prawda w kościele, ale myślę, że dałoby radę go z niego "wyprowadzić")

my mieliśmy wesele w Poleskim Ośrodku Kultury, z zewnątrz (od strony ulicy nie wygląda może za specjalnie, ale sale są bardzo ładne z pięknym parkietem. jest też tam duży taras i ogród. wesele mieliśmy na 70 osób i to jest absolutne maksimum dla tej sali.
catering załatwialiśmy na własną rękę - co akurat w naszym przypadku było najlepszym rozwiązaniem, bo sami jesteśmy związani z gastronomią.
Sala jest na przeciwko Atlas Areny, ale jest w miarę schowana i ruch uliczny był nieodczuwalny.

[ Dodano: Pon Sty 02, 2012 9:34 pm ]
Izabella1989, a nie macie na tyle dużego ogrodu, żeby sobie w nim rozstawić namioty i zrobić wesele? bo to też jest możliwe, aczkolwiek nieco karkołomne przedsięwzięcie.
_________________
 
 
Izabella1989 

Dołączyła: 02 Sty 2012
Posty: 32
Skąd: Łódz
Wysłany: Pon Sty 02, 2012 9:46 pm   

mietka, mamy ponad 7 ha na których rosną łąki, własny kawałek lasu, nawet strumien, ale ja sie nie podejmuję takiego wyzwania :) wydaje mi się to mało realne rozwiązanie, stanowczo zbyt wiele roboty, a niestety choc jeden dzien chcialabym byc królewną z wielką suknią i eleganckimi wnętrzami, zwłaszcza, ze planujemy okolo 50 gosci, wiec mała ilość, nie widzimy sensu zapraszac nie związanych z nami mocno tłumów :)

myslę nad madame synowiecką, tam jest ogród, ale opinie mnie nie zachęcają, i dwupiętrowe rozwiązanie do mnie nie przemawia niestety.

a namiary, jesli moglabys wysłać na pw, byłabym bardzo zobowiązana ;)
 
 
mietka 
double trouble


Wiek: 46
Dołączyła: 28 Cze 2007
Posty: 1749
Skąd: Łódź/Żabiczki
Wysłany: Pon Sty 02, 2012 10:02 pm   

Izabella1989 napisał/a:
ale ja sie nie podejmuję takiego wyzwania :)


nooo takie coś to już trzeba komuś zlecić :)

Izabella1989 napisał/a:
wydaje mi się to mało realne rozwiązanie,


eeee, do zrobienia :P moi znajomi taki mieli, sam ślub co prawda był w kościele, ale cała reszta w ogrodzie przy pałacu w Ksawerowie (nie wiem co się z nim teraz dzieje). było kilka namiotów, w tym jeden z parkietem. zupełnie jak na filmach.... :) :)
jak macie taki teren, to może warto pójść w tę stronę, tym bardziej, że gości niewiele?
_________________
 
 
Izabella1989 

Dołączyła: 02 Sty 2012
Posty: 32
Skąd: Łódz
Wysłany: Pon Sty 02, 2012 10:23 pm   

boję się niestety, ze to będzie zbyt wykraczało ponad potencjalny budżet, którym będziemy dysponować ;) ja niestety rodziny żadnej nie posiadam, mąż przyszły troszkę jej ma, ale raczej nie liczymy na zwrot choc 50% wydanej sumy, a obawiam się, ze taka organizacja, plus noclegi dla gosci to stanowczo nie nasz pułap ;)
 
 
olivka_ja
[Usunięty]

Wysłany: Wto Sty 03, 2012 10:29 am   

mietka napisał/a:
Izabella1989, a Pałac Poznańskiego?? ewentualnie Instytut Europejski. tam też mają piękny ogród

byłam w tym roku na ślubie (cywilnym), który odbył się w Instytucie, a potem na uroczystym obiedzie i faktycznie mają tam duży ogród gdzie goście mogli posiedzieć i pospacerować a młodzi robili zdjęcia
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Sro Sty 04, 2012 2:10 pm   

Anna Korcz (aktorka) organizuje takie śluby plenerowe
http://annakorcz.nazwa.pl...id=73&Itemid=39

[ Dodano: Sro Sty 04, 2012 2:12 pm ]
Izabella1989 napisał/a:
boję się niestety, ze to będzie zbyt wykraczało ponad potencjalny budżet, którym będziemy dysponować ja niestety rodziny żadnej nie posiadam, mąż przyszły troszkę jej ma, ale raczej nie liczymy na zwrot choc 50% wydanej sumy, a obawiam się, ze taka organizacja, plus noclegi dla gosci to stanowczo nie nasz pułap


No ale albo jedno albo drugie - od razu się nastaw, że jak chcecie ślub plenerowy to dużo więcej zapłacicie - dopłacicie do załatwiania, a jeśli znajdziecie odpowiednie miejsce, to prewnie trzeba będzie tam zakwaterowac gości. Niestety za takie rzeczy się płaci..
 
 
 
Michasia 


Wiek: 41
Dołączyła: 01 Paź 2009
Posty: 266
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Sro Sty 04, 2012 2:21 pm   

Nie wiem czy dokładnie o to Ci chodzi ale Walewicach jest piękny pałac, zresztą moim marzeniem było zorganizować tam wesele i mają własną małą kapliczkę gdzie ksiądz udziela ślubu.

Pałac jest w pięknym parku. Można tam chyba zorganizować imprezę w plenerze.


www.walewice.pl/index.php...&id=7&Itemid=46
_________________
,
Ostatnio zmieniony przez Michasia Sro Sty 04, 2012 2:25 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Izabella1989 

Dołączyła: 02 Sty 2012
Posty: 32
Skąd: Łódz
Wysłany: Sro Sty 04, 2012 5:53 pm   

Michasia, Walewice znam, jako jezdziec zawodowy, raczej pas ;)

Malena napisał/a:
No ale albo jedno albo drugie - od razu się nastaw, że jak chcecie ślub plenerowy to dużo więcej zapłacicie - dopłacicie do załatwiania, a jeśli znajdziecie odpowiednie miejsce, to prewnie trzeba będzie tam zakwaterowac gości. Niestety za takie rzeczy się płaci..


Malena, ale slub plenerowy zorganizowany w łodzi nie będzie baaardzo drogi, bo wszyscy goscie są z łodzi, i nie ma potrzeby ich kwaterować ;) a gdybysmy chcieli tak jak bylo wspomniane, ustawic namioty i zrobic wesele na naszym terenie, to jest to juz 50 km za miastem, wiec trzeba byloby wynajac samochów, i eskortowac gosci do poddębic, do których mamy jeszcze 10 km. poza tym sądzę, ze za katering, ustawianie namiotów, budowę parkietu itp zaplacimy wiecej niz na jakiejkolwiek sali w łodzi, badz bliskich okolicach :) a z doplatą za organizację slubu w ogrodzie, przed salą, na której bedzie wesele się liczę, na slubie będzie sporo ludzi, ale na wesele na ten moment miescimy sie w 50 osobach spokojnie :)
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Sro Sty 04, 2012 6:49 pm   

Izabella1989 napisał/a:
slub plenerowy zorganizowany w łodzi nie będzie baaardzo drogi, bo wszyscy goscie są z łodzi, i nie ma potrzeby ich kwaterować

ale właśnie o tym mówię, że sama w Łodzi tanio takiego miejsca raczej nie znajdziesz - jesli już są takie miejsca, jak np ten zajazd Anny Korcz (tam jest punkt "organizujemy śluby plenerowe - z urzędnikiem lub kapłanem", czyli tam się da), pokaż mi w Łodzi jedną parę, która miała ślub plenerowy (konkordatowy)....
 
 
 
Hellen 


Wiek: 44
Dołączyła: 18 Paź 2010
Posty: 1861
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Sty 07, 2012 8:31 pm   

Izabella1989, na pewno ślub cywilny można zorganizować w Starym Folwarku w Tworzyjankach. Tam blisko jest kaplica i wiem, że właściciel Folwarku "miał pertraktować" z Ojcami Franciszkanami z Brzezin aby móc organizować tam w ogrodzie także śluby kościelna, ale nie wiem czy w 2012 będzie to już możliwe. Do ślubu kościelnego bowiem potrzeba specjalnych pozwoleń kościelnych.
_________________

 
 
Paolina 


Dołączyła: 03 Cze 2012
Posty: 511
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Cze 03, 2012 8:00 pm   

W trakcie poszukiwań sali na moje wesele znalazłam stronę internetową Pałacu w Ksawerowie. Piękna sceneria i na ślub i na wesele :) Niestety jako nowa użytkowniczka nie mogę jeszcze umieszczać linków, ale na pewno bez problemu każdy zainteresowany znajdzie stronę pałacu w internecie.
Ostatnio zmieniony przez Paolina Nie Cze 03, 2012 8:04 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Rusałka_Maja 


Dołączyła: 12 Kwi 2012
Posty: 3448
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lip 02, 2012 8:51 pm   

Paolina napisał/a:
W trakcie poszukiwań sali na moje wesele znalazłam stronę internetową Pałacu w Ksawerowie. Piękna sceneria i na ślub i na wesele :) Niestety jako nowa użytkowniczka nie mogę jeszcze umieszczać linków, ale na pewno bez problemu każdy zainteresowany znajdzie stronę pałacu w internecie.


Niestety zdjęcia z ich strony możesz sobie włożyć pomiędzy bajki, bo tam nie ma takiego wielkiego ogrodu i dostępny jest tylko parter, a góra nie - więc zdjęcia niektórych pomieszczeń w ogóle nie powinny się tam znajdować. Ogólnie powinni przerobić stronę - ale rozumiem, że takimi zdjęciami przyciągają ludzi i a nóż ktoś mimo wszystko się zdecyduje..
 
 
palacowa_n 


Dołączyła: 25 Sie 2014
Posty: 17
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 26, 2014 4:09 pm   

Dziewczyny, podbijam temat. Któraś ma jakieś doświadczenia z imprezą weselną (nie ślubem :) ) w plenerze przed salą? Bo ja właśnie taką planuję, tylko przeraża mnie wizja potencjalnego deszczu...
_________________
Mój dziennik - weselne party w plenerze :)
 
 
thorin_bw 

Wiek: 37
Dołączył: 06 Kwi 2018
Posty: 17
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Pią Kwi 16, 2021 9:57 am   ślub w ogrodzie

Jak najbardziej da się zorganizować zarówno ślub kościelny jak i cywilny w plenerze. Oczywiście z tym drugim łatwiej. Ślub w ogordzie i plenerowe wesele to też mega fajny pomysł. Zobaczcie tutaj jak mój znajomy fotograf udokumentował taki właśnie ślub plenerowy w ogrodzie w Łodzi: https://lukesezeck.com/slub-w-plenerze-lodz/
Wydaje mi się że takie śluby i wesela na powietrzu to teraz idealne rozwiązanie na pandemiczne czasy.
_________________
Kamil
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl