Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Ile za ślub?
Autor Wiadomość
Bandora 

Wiek: 45
Dołączył: 20 Kwi 2005
Posty: 15
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 01, 2005 7:20 am   

My właśnie byliśmy podpisać kilka papierków w kościele i dać na zapowiedzi. I tu zaskczenie. Ksiadz nie chciał bo powiedział że po pierwsze płacimy już za ślub 300 zł, a po drugie mamy tyle wydatków że przda nam się kasa. No byliśmy w szoku. Sumam sumaru to my "wepchneliśmy" w księdza 100 zł na zapowiedzi. Po tym co słyszeliśmy że ksieża doją i wołają kaske, byliśmy w szoku, oczywiście pozytywnym.
Ten "przyjazny" dla młodych kościół to Matki Boskiej Bolesnej, przy al. pasjonistów. POLECAMY :D
_________________
Nasz ślub 03-09-2005 r.
Zapraszamy na nasz serwis przedmałżeński
http://jaroniek.fm.interia.pl
 
 
 
Kasiawka 
Żonomama


Wiek: 44
Dołączyła: 17 Lut 2005
Posty: 1150
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 01, 2005 8:45 am   

Właśnie od ślubów jest tam ksiądz Hieronim, człowiek niesamowity, tak jak u nas na Pasjonistów traktuje się młodych tak powinno być wszędzie. Cieszę się, że mamy w tym kościele ślub
_________________

Kasiawka szczęśliwa żona swojego męża
 
 
 
monique 


Wiek: 45
Dołączyła: 26 Lut 2005
Posty: 102
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lip 09, 2005 7:57 am   

My z J. płaciliśmy tak:
- za zaklepanie ternimu - 50 zł
- za zapowiedzi - po 50 zł ja i J.
- akt chrztu - po 20 zł ja i J.
- zaświadczenie z USC - 80 zł
z tego co wiem to w mojej parafii organista kosztuje 70 zł, co do innych kosztów to nie wiem.
Zapytałam w kancelarii ile kosztuje ślub pytaniem " co łaska nie mniej niz" a ksiądz z oburzeniem że oni cenników nie maja a jak chce znac konkretną cenę to mam iśc do parafii gdzie ten cennik jest. Zobaczymy jak przyjdzie co do czego. Za ślub nie przewidujemy dać więcej niż 200-300 zł. Mój probosz to starszny chytrus jest i tylko kasa się dla niego liczy.
 
 
 
Anion 

Wiek: 40
Dołączyła: 27 Sie 2004
Posty: 240
Skąd: śląsk
Wysłany: Sob Lip 09, 2005 4:42 pm   

?lub jest w moim kościele parafialnym wiec wyszło taniej niż w innej parafii. Za świadectwo chrztu Miś w swojej parafii zapłacił 20 zł. Ja nic. Za zapowiedzi Miś zapłacił 40zł. Ja nic. ?lub kosztuje 200zł. i w cenie jest organista i wystrój kościoła kwiatami. Uważam że to bardzo rozsądne ceny.
_________________
 
 
joanna_25 


Wiek: 43
Dołączyła: 02 Lut 2005
Posty: 357
Skąd: łódź
Wysłany: Nie Lip 24, 2005 9:04 am   

A ja jeszcze nie byłam załatwiać formalności ale jestem dobrej myśli.Nawet jak ksiądz chodzi u nas po kolędzie to zawsze mówi że możemy nie dawać kasy jeśli to kłopot i że wie jak teraz ciężko itp. :shock: Więc myślę że koszty ślubu nie będą duże...jak się zapisywaliśmy na termin to też nic nie chciał...no ale zobaczymy co będzie.
_________________
Pozdrawiam Cię Gość!


 
 
Żaneta 
Jestem mamusią

Wiek: 39
Dołączyła: 17 Lip 2005
Posty: 925
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: Nie Lip 24, 2005 9:04 pm   

My placiliśmy 200 PLN za ślub tak się dogadaliśmy i po 50 PLN za zapowiedzi i jeszcze organista 50 PLN! ?lub braliśmy w parafii męża ?więtego Antoniego! :graba: ?wietnego księdza tam mieliśmy!!! Takie cieple podejście do ludzi,a tym bardziej do mlodych!!!!
Mój kolega też bral tam ślub u tego samego księdza i ma takie samo zdanie jak my z mężem!!!!
_________________
 
 
Dotka 


Wiek: 43
Dołączyła: 12 Mar 2005
Posty: 562
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 29, 2005 6:55 pm   

Slub mamy w Wojciechu, koszty są ogromne!
Sam ślub kosztować nas będzie 400zł (ceremonia ślubna z mszą kosztuje 450zł), dodatkowo musimy jeszcze umówić się z organistą i siostrą, która organizuje dekoracje kościoła. A nie wspomnę ile już wydaliśmy na zapowiedzi i akty chcrztu i pozwolenie.



Organista 150zł (granie tradycyjne), dekoracje kościoła 100zł (było 5 par i każda zapłaciłą po 100zł). Dla mnie wszystkie wydatki były bardzo drogie w porównaniu z innymi kosciołami.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Dotka Sro Sie 24, 2005 9:31 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Mika 


Wiek: 44
Dołączyła: 19 Mar 2005
Posty: 1034
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lip 30, 2005 12:57 am   

:przytul: Dotka mnie czeka to samo ...
_________________
http://www.biurotassa.pl
 
 
 
Calinka 


Wiek: 43
Dołączyła: 21 Lip 2005
Posty: 190
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 01, 2005 1:01 pm   

Dotko wiecie juz ile bierze organista i siostra? Jak możesz to podlicz te wszystkie koszty ok?
_________________
 
 
Mika 


Wiek: 44
Dołączyła: 19 Mar 2005
Posty: 1034
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 01, 2005 1:07 pm   

Koszt dekoracji zależy od ilości par bo wszystkie się składają po równo, natomiast organista bierze ok. 200 zł.
_________________
http://www.biurotassa.pl
 
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Pon Sie 01, 2005 1:26 pm   

Miko u mnie było tak samo :( ?lub - 450 + organista (wraz ze skrzypcami) - 200+ dekoracja 150

:roll: drogo
_________________

 
 
 
Calinka 


Wiek: 43
Dołączyła: 21 Lip 2005
Posty: 190
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 01, 2005 1:33 pm   

To pewnie w przyszłym roku cena ślubu + "dadatki" w Wojciechu dojdzie do 1000 :(
_________________
 
 
Mika 


Wiek: 44
Dołączyła: 19 Mar 2005
Posty: 1034
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 01, 2005 1:34 pm   

Dla mnie to zdzierstwo :| Kati mam nadzieję, że za te pieniądzę miałaś naprawdę piękną oprawę muzyczną i dekorację.
_________________
http://www.biurotassa.pl
 
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Pon Sie 01, 2005 1:35 pm   

Dodam, że ja brałam ślub w ?w katarzynie w Zgierzu


oj zgadza się, to duuużo jak za 30 min ceremonię
na pocieszenie dla mnie - ślub i cała oprawa była wg mnie super...
_________________

 
 
 
Agnesia 


Wiek: 44
Dołączyła: 18 Maj 2005
Posty: 187
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 01, 2005 10:44 pm   

W mojej parafii, moi znajomi w 2003r zapłacili za ślub + organistę 250 zł.
_________________
Szczęśliwa żona i mama!!!

Cieplutkie pozdrowienia Gość
 
 
 
Kot 


Wiek: 44
Dołączyła: 27 Kwi 2005
Posty: 1423
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 24, 2005 8:53 am   

Koszty:
za metryki chrztu nic
za zapowiedzi u mnie 30 złotych u K to się dopiero okaże
ślub z mszą a więc godzinna uroczystość 400 złotych w tym jest już organista i przybranie ołtarza
jeśli chcę dodatkowe kwiaty- taki typowy szpaler to muszę dodatkowo dopłacić -ale nie wiem ile bo jeszcze nie wiem czy chcę :30:
_________________
... pamiętasz była jesień....

 
 
Kasiawka 
Żonomama


Wiek: 44
Dołączyła: 17 Lut 2005
Posty: 1150
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 06, 2005 8:09 am   

Wczoraj byliśmy spisać protokół w naszym Kościele.

Ksiądz sam do nas dzwonił sie przypomnieć, że już najwyższy czas dać zpaowiedzi.

Umówiliśmy się na 19 - chociaz kancelaria jest czynna od 15 do 17, daliśmy mu dokumenty, pospisywał, był bardzo symaptyczny.
Na koniec jak R. spytał o "wyrównanie rachunku" ksiądz powiedział, że jesteśmy sąsiadami ( mamy blok na przeciwko kościoła, z naszej klatki jak się wyjdzie jest prosta linia do wejścia do Kościła nie dłuższa jak 15 metrów) i sąsiedzi muszą się trzymać razem i na ślub daje się co łaska. Na wielokrotne prośby R. w końcu usłyszeliśmy, że pary dają 300 zł. R. dał chyba nieco więcej.
A na pytanie ile za zapowiedzi powiedział, że u nas w Kościele sie nie czyta, tylko pisze na kartce, napisania naszych nazwisk na kartce - to żadne koszty, więc oni nie biorą za trochę tuszu i kartkę bo to śmieszne :shock: a zreszta mamy chyba innych wydatków wystarczajaco. :shock: więc lepiej żebyśmy oszczędzali a nie tak szastali kasą :wink:

Oczywiście zaraz Ksiądz dodał, ze w "cenie" jest dywan, krzesła i świeże kwiaty na ołtarzu, a jak chcemy coś więcej to juz we własnym zakresie. Ale nam chyba to wystarczy, bo widzieliśmy na innym ślubie i nam sie podobało.

jeszcze tylko organista 50 zł.

Takie podejście do sprawy rozumiem. Normalnie, bez zdzierstwa, dało sie wyczuć, ze jakbysmy dali 100 zł albo 200 zl to nic by to nie zmieniło. Bardzo jestem zadowolona z takiego obrotu spraw. :mrgreen:
_________________

Kasiawka szczęśliwa żona swojego męża
 
 
 
Calinka 


Wiek: 43
Dołączyła: 21 Lip 2005
Posty: 190
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 06, 2005 8:29 am   

KasiaK gratulacje!! A jednak sa jeszcze tacy księża, którzy nie traktują dawania ślubów jak dobrego interesu.
_________________
 
 
Mika 


Wiek: 44
Dołączyła: 19 Mar 2005
Posty: 1034
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 06, 2005 8:06 pm   

KasiuK super szkoda, że wszyscy księża nie podchodzą do sprawy ślubu i opłaty za niego w ten sposób :roll: Nam wyszło razem za ślub 350zł, zapowiedzi 100zł (w obu parafiach), organista 150zł i pewnie 100zł dekoracja kościoła, ale to się okaże dopiero w czwartek na spotkaniu z siostrą zakonną.
_________________
http://www.biurotassa.pl
 
 
 
Anion 

Wiek: 40
Dołączyła: 27 Sie 2004
Posty: 240
Skąd: śląsk
Wysłany: Wto Wrz 06, 2005 8:31 pm   

Z tą zapłatą za ślub wyniknęła dla nas bardzo niemiła sytuacja i to dosłownie na kilka minut przed ślubem. Pani w kancelarii jasno powiedziała, że opłata za ślub wynosi 200zł. Kwota ta obejmowała: mszę, kwiaty przy ołtarzu i organistę. Od razu powiedzieliśmy że na naszym ślubie nasza koleżanka zagra na flecie i że jeśli to mozliwe to mamy swojego organistę-ojca tej koleżanki (od razu mówię że z tego tytułu nie chcieliśmy zapłacić mniej). Zadzwoniliśmy do organisty, zgodził się na tego naszego, powiedział że to jego kolega i że wszystko ok. 2 dni przed ślubem okazało się że nasz organista jednak nie będzie mógł zagrać. Zadzwonił do tego swojego kolegi co gra w naszej parafii i wszystko ustalił. Tamten powiedział że mamy się nie martwić że jak flecistka przyniesie mu przed ślubem nuty to zagra co tylko będziemy chcieli. Zapewniał że wszystko jest załatwione i ok. Przed kościołem dowiedzieliśmy się że szwagier organizuje jakieś dodatkowe pieniądze bo organista powiedzial że sprawa jest nieuregulowana i nie zagra!!!!!! Ale my sie tym zbytnio nie przejelismy bo ufalismy ze rodzina wszystko zalatwi. I faktycznie zalatwili, na slubie bylo ok. Tyle wiedzielismy w dzien ślubu i cale szczęście że tylko tyle. Na poprawinach usłyszeliśmy więcej szczegółów. Otóż nasza flecistka przyszła do kościoła 20 minut przed ślubem a organista jej mówi że nie zagra bo sprawa nieuregulowana. Więc ona dzwoni do swojego brata a on do naszego szwagra i mowi ze trzeba zorganizowac pieniadze. Flecistka powiedziala organiscie ze doplacimy. A on jej na to ze idzie do kiosku na chwile. Ona rozlożyła sobie nuty, czeka i czeka a jego nie ma. Godz. 13.00-organisty nie ma, 13.02- nie ma. Wychodzi ksiądz- organisty nie ma!!!!!!!!!!!! W momencie kiedy ksiadz podchodzil do nas zeby nas poprowadzic do oltarza zjawil sie organista i flegmatycznie oswiadczyl "o, juz 13.05". i zaczal grac. Flecistka miała zagrać 4 utwory, a zagrała tylko 2 bo organista powiedzial " nie, nie, juz wystarczy, panstwo młodzi i tak nie dopłacili tyle ile trzeba". A szwagier z pieniędzmi czekal na niego az ten wroci z kiosku. Dał mu 50 zl. dodatkowo, ale to widac jeszcze bylo malo. W kancelarii przed ślubem zostawilismy nasz nr telefonu wiec jak cos jeszcze chcial to mógł dać znać przed ślubem!!! Jak chciał dodatkowo za akompaniament to przecież są telefony!! Nie robi się coś takiego!!! Według mnie po prostu ściąga dodatkową kasę od młodych za plecami proboszcza! A ponieważ my nic dodatkowo nie daliśmy to postanowił nam zepsuć nasz dzień i spóźnić się! Całe szczęście mu się to nie udało, wszystko wyszło dobrze, a my o wszystkim dowiedzieliśmy się na drugi dzień. I dobrze, bo normalnie się we mnie zagotowało!!!!!!!!!!

[ Dodano: Wto Wrz 06, 2005 9:32 pm ]
Aha, i nie wiedział który to utwór "Zima" Vivaldiego!!!!! A w tym tygodniu idziemy sobie pogadać z proboszczem!!!!
_________________
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 06, 2005 9:00 pm   

No faktycznie zachował się bardzo nie w porządku. I macie rację, że idziecie pogadać z proboszczem... Mam nadzieję, że uda Wam sie coś osiągnąć :!:
_________________

 
 
 
Kasiawka 
Żonomama


Wiek: 44
Dołączyła: 17 Lut 2005
Posty: 1150
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 07, 2005 6:41 am   

Anion to przykre. Mam nadzieję, ze proboszcz jakoś zareaguje na tego typu zachowanie. Dobrze, ze bliscy Was oszczędzili i nie dowiedzieliscie się o tym w czasie slubu, bo zepsuło by Wam to ceremonię, a na głupote ludzka szkoda marnowac nerwów, swojego zdrowia i psuć sobie jedyny taki dzień.

Daj znak jak zareaguje na to proboszcz.
_________________

Kasiawka szczęśliwa żona swojego męża
 
 
 
Calinka 


Wiek: 43
Dołączyła: 21 Lip 2005
Posty: 190
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 07, 2005 7:40 am   

Ale paranoja :evil: .
Dla mnie niewporzadku jest (i to chyba we wszystkich kościołach tak jest praktykowane) takie ściemnianie, że w opłacie za ślub jest opłata za organiste. Każdy wie, że i tak organista bez dopłaty nie zagra żadnego marsza weselnego ani Ave Maria, a dla mnie to jest na ślubie standard, a nie jakieś dodatkowe widzimisie Młodych. Księża sami na to pozwalają! Albo powinno się płacić oddzielnie księdzu za samo udzielenie sakramentu, a organiście za oprawę muzyczną (wtedy nie byłoby tych niedomówień i fochów ze strony organistów, że za mało się im dopłaciło), albo połączyć tą opłatę, ale tak żeby było wiadomo, że organista zagra ślubne utwory, a nie tylko coś pobrzęka z obrażoną miną. Dość z tą obłudą!
_________________
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 07, 2005 7:53 am   

Calinka napisał/a:
Dla mnie niewporzadku jest (i to chyba we wszystkich kościołach tak jest praktykowane) takie ściemnianie, że w opłacie za ślub jest opłata za organiste. Każdy wie, że i tak organista bez dopłaty nie zagra żadnego marsza weselnego ani Ave Maria,[...]!

W Łagiewnikach, gdzie brałam ślub, opłata za ślub obejmuje rówież organistę. :D My ani razu nie rozmawialiśmy ani nie widzieliśmy się z organistą i nie było problemu, chociaż rodzice strasznie się martwili że nie zagra. :wink:
A żeby było śmieszniej to na dodatek bez żadnego uzgadniania z nami nie zagrał Ave Maria, za co jestem mu bardzo wdzięczna, bo nie trawię tego. :30:

Więc znowu się potwierdza że wszystko zależy od ludzi, na jakich się trafi.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 07, 2005 9:18 am   

A Nam na przykład ksiądz od razu powiedział, że organisście płaci się oddzielnie, bo wtedy od razu można z nim różne rzeczy ustalić, a nie potem biegać pięć razy :)
_________________

 
 
 
Agatka_P 


Wiek: 41
Dołączyła: 07 Wrz 2005
Posty: 1093
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 08, 2005 8:03 am   

xxxxxxxxxxxxxxxxx
Ostatnio zmieniony przez Agatka_P Wto Kwi 10, 2007 11:02 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 08, 2005 9:00 pm   

hihihi :)
_________________

 
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Pią Wrz 09, 2005 7:05 am   

Ależ komiczny to musiał być widok :lol:

A swoją drogą jak zliczyłam koszty całego ślubu - z dekoracją i oprawą muzyczną oraz organistą to też wyszło mi 1000 :?
_________________

 
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 09, 2005 12:02 pm   

My dziś płaciliśmy za ślub i kościelnego... kościelny 50 zł, a za ślub co łaska :) Teściowa dała 500 zł :) Jeszcze trzeba dogadać się z siostrą która robi dekoracje i z organistką
_________________

 
 
 
joanna_25 


Wiek: 43
Dołączyła: 02 Lut 2005
Posty: 357
Skąd: łódź
Wysłany: Pią Wrz 16, 2005 4:05 pm   

No a my byliśmy dzisiaj u księdza. Narazie powiedział żeby zapłacić za zapowiedzi "co łaska".A jak pytaliśmy ile za ślub(bez mszy) to też powiedział że "co łaska" ale ludzie dają od 300 do 500 zł. :smut: Już nie pytaliśmy ile ludzie dają za zapowiedzi tylko mój M. powiedział że dzisiaj chcemy zapłacić za całość i daliśmy 370 zł (wszystko co przy sobie mieliśmy):(Ksiądz nie liczył kasy przy nas tylko schował więc chyba się nie doczepi...ale kto tam wie...
Ogólnie coś marudził że u nich jest co łaska a potem na pogrzebach na własny koszt kościół musi przewozić zwłoki na cmentarz :smut: Nie wiem co to ma do ślubu...pewnie to jakaś aluzja miała być :lol:
I dał nam nr. telefonu do organisty i do sióstr bo im oddzielnie mamy zapłacić.
A i powiedział żeby tylko żywymi kwiatami przystroić kościół bo sztuczne się nie nadają dla Boga (nawet nie miałam zamiaru stroić kościoła sztucznymi).

No więc jeszcze muszę spytać organisty i sióstr ile biorą i wtedy Wam podam koszt całkowity... :roll:
No i miejmy nadzieję że nie wyjdzie na to że za mało daliśmy i że nie będzie jakiegoś gorszego ślubu przez to :?
_________________
Pozdrawiam Cię Gość!


 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 20, 2005 2:53 pm   

Dekoracje kosztowały Nas 150 złotych, a organistka 80 :) tak więc razem za wszystko 780 zł
_________________

 
 
 
vaniliaxxx 


Wiek: 40
Dołączyła: 06 Wrz 2005
Posty: 101
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 21, 2005 12:25 pm   

KasiaK napisał/a:
Właśnie od ślubów jest tam ksiądz Hieronim, człowiek niesamowity, tak jak u nas na Pasjonistów traktuje się młodych tak powinno być wszędzie. Cieszę się, że mamy w tym kościele ślub


Miło jest słyszeć takie wieści...Ksiądz Hieronim uczył mnie religii w liceum i jest na prawdę wspaniałym człowiekiem :) Zaczynam się zastanawiać czy nie wziąć ślubu w tym kościele mimo, że jest daleko od naszego miejsca zamieszkania :)
 
 
 
monique 


Wiek: 45
Dołączyła: 26 Lut 2005
Posty: 102
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Paź 07, 2005 6:59 am   

u Nas koszty wyglądały następująco:
50 zł przy rezerwacji terminu + 30 zł przy załatwianiu formalności i to miało juz byc dla organisty, a za śłub dalismy "co łaska" czyli 200 zł - u Nas ksiądz zapisuje ile kto dał :shock: w kajeciku. Za dekoracje kościoła nie płacilismy nic bo w nawale zajęć zapomnieliśmy :( . I bałam sie że będzie nie udekorowany ale jednak był
_________________
serdecznie pozdrawiam Gość i życzę miłego dnia ;-)
 
 
 
mischelle22 


Wiek: 42
Dołączyła: 27 Gru 2003
Posty: 1211
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Paź 07, 2005 12:29 pm   

My za ślub daliśmy 250zł a i tak ksiądz i siostra zakonna krzywo na nas popatrzyli.
50 zł dekoracja, 50 zł zapowiedzi a organista zawołał 150 zł - powiedziałam że nie stać nas na aż tyle więc stanęło na 100.
Całkowity koszt -450 zł
_________________

 
 
 
karmelcia 


Wiek: 44
Dołączyła: 07 Lis 2005
Posty: 177
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Gru 05, 2005 1:40 pm   

mischelle22 napisał/a:
My za ślub daliśmy 250zł a i tak ksiądz i siostra zakonna krzywo na nas popatrzyli.
50 zł dekoracja, 50 zł zapowiedzi a organista zawołał 150 zł - powiedziałam że nie stać nas na aż tyle więc stanęło na 100.
Całkowity koszt -450 zł


Takiego kosztu sie spodziewam. Dzisiaj idziemy z moim T. do Koscioła - zobaczymy ile ksiadz sobie zazyczy za slub:)
 
 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 42
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 05, 2006 12:56 pm   

Hmmm. Czy ktoś zna aktualne ceny za ślub??Ale AKTUALNE. Dlaczego to podkreślam bo to co czytam nijak ma się z rzeczywistoscią...albo inaczej - moze mój proboszcz ma iiny cennik. Biorę ślub w Częstochowie i musze powiedzieć żę ceny są następujące:
- ślub 600 - 800 zł !! !!!
- zapowiedzi kolejne 200zł
- zgoda na ślub w innym kościele ok.100zł
- do tego organista.... na razie nie wiem ile (?)
Ktoś ma kalkulator to niech sobie podliczy ----> to tylko sam kościół. A gdzie reszta? :o
A gdzie sala? 100 zł od osoby, 600 zł DJ sobie bierze! Idzie oszaleć.
A moze to w Czestochowie w Kosciałach tak sobie liczą?? Nie wiem juz sama. :cry:
_________________
 
 
 
Agatka_P 


Wiek: 41
Dołączyła: 07 Wrz 2005
Posty: 1093
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 05, 2006 1:02 pm   

xxxxxxxxxxxxxxxxx
Ostatnio zmieniony przez Agatka_P Wto Kwi 10, 2007 3:22 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 05, 2006 1:03 pm   

za slub w Lagiewnikach dalismy 600 zl (w cenie jest juz organista i przystrojenie kosciola). nie wiem jeszcze ile bedzie za zapowiedzi, zgode na slub w innym kosciele i inne takie ... mam nadzieje, ze nie za duzo ...
_________________
 
 
Agatka_P 


Wiek: 41
Dołączyła: 07 Wrz 2005
Posty: 1093
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 05, 2006 1:16 pm   

misia-misia a może się z nami przywitasz w dziale powitania http://www.forum.wesele-l...ecf2decb3249f4. Z chęcia cia poznamy :)
 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 42
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 05, 2006 9:16 pm   

Agatka_P napisał/a:
misia a gdzie bierzesz ślub w tej częstochowie?? Bo jak w klasztorze to ja mam ceny z sierpnia 300 zł za całość szwagierka płaciła. ?lub odbył się pod obrazem i była tam tylko rodzina

Ja biorę ślub w zwykłym kościele nie na Jasnej Górze. I bardzo się zdziwiłam ze tam biorą tylko 300zł. U mnie w parafii proboszcz zawoła sobie 800zł i dodał ze cyt: "Darmo parafianki nie odda..." Jak się później okazało ten sam proboszcz od innej dziewczyny zażądał tylko(!!) 700zł. I o co w tym biega?? Tam gdzie biorę ślub bedzie 600zł chociaz może po znajomości :wink: uda cie wytargowac mniej.
_________________
 
 
 
nula22 

Wiek: 40
Dołączyła: 02 Mar 2006
Posty: 57
Skąd: Radom
Wysłany: Sro Mar 15, 2006 11:22 am   

my już po wizycie księdza.
no różowo to nie wygląda bo to katedra radomska. więc powiedział nam tak, że jak wiemy to śluby w katedrze to wydatek 700, 800 zł w tym już mamy mieć wszystko, z organistką lub organistką do wyboru, oraz kwiaty, bo siostry zawsze o to dbają no i czerwony dywan :lol:
ponoć i tak powiedział przyzwoicie, bo koleżanka jak pytała to 1500 zł, a druga która miała ślub w zeszłym roku zapłaciła 1100 zł. no ale to ksiądz znajomy więc to dlatego. z resztą innej opcji nie mieliśmy, nasza parafia nie wchodziła w grę, mieszkamy na dość zamożnym osiedlu, do tego mamy taki mini kościółek, ja to bym powiedziała kapliczkę. do tego za księdzem nie przepadam ,a proboszcz pewnie się ceni :lol: :lol: do tego zabrali dzieciakom plac, na którym było boisko i tam będą budować 2 kościół i to dosłownie za tym pierwszym, a nie chciałam mieć placu budowy w tle :lol: ojj u nas się działo z tą budową ojj działo. mamy kościółek dosłownie między domkami, chcięłi budować juz 5 lat temu na terenie na którym posadzili mieszkańcy drzewka między 4 rzędami domków z każdej strony, to im krzyż ścięli mieszkańcy!! no i stanęło na tym że zabrali boisko dzieciom, echh szkoda słów.
 
 
 
anna_b 


Wiek: 44
Dołączyła: 11 Gru 2005
Posty: 101
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 16, 2006 11:39 am   

No a my teraz mamy kłopot :cryingtomato:
Otóż "zaklepaliśmy" sobie ślub na 9 września 2006 w Katedrze. I niestety już po tym fakcie, a w sumie dopiero przedwczoraj przeczytałam wypowiedź Marti (pierwszą wiadomość): http://www.forum.wesele-l...er=asc&start=50
i mowę mi odjęło [smilie=b007.gif]
Nie wyobrażam sobie płacić za sam tylko wystrój kościoła 500 zł!!! Istne zdzierstwo, bo inaczej tego się nie da nazwać!!! A trzeba dodać, że mamy już rok 2006, więc Skrzydlewska mogła i cennik zmienić ... No i nie wiadomo ile par prócz nas będzie brało tego dnia ślub ...
I w sumie dopiero jak przeczytałam post Marti zrozumiałam, czemu ksiądz przy ustalaniu terminu ślubu, nie puścił "pary z gęby" na temat cen - wymawiał się, że nie wie ile bierze kwiaciarnia i organista! A jak może nie wiedzieć, skoro wszystko się odbywa na jego "podwórku"...
Aha, za samą tylko posługę księdza podczas ślubu mamy zapłacić 550 zł - to udało nam się z księdza wyciągnąć. A przecież 550 zł to też bardzo dużo :smut: a z Waszych powyższych postów wynika, że są jeszcze kościoły i księża (przede wszystkim - w końcu to oni dyktują cenę "co łaska") gdzie cała uroczystość zaślubin jest tańsza, a przecież przez to wcale nie mniej ważna czy mniej piękna.
No i niestety chyba muszę się pożegnać z moją ukochaną Katedrą :( A pomyśleć, że ja tam ładnych 6-7 latek byłam scholanką ...
W sobotę H. jedzie z moją Babcią :cool: (ja jestem chora i wszystkim "dyryguję" z łóżka :mrgreen: ) do kościoła, gdzie byłam chrzczona - do św. Franciszka, i mają załatwiać sprawy ślubne. Problem tylko czy będzie termin i odpowiednia godzina wolna... (no bo w tej sytuacji, to wszystko mamy załatwione, prócz kościoła... :sciana: )

PS. Dobrze, że zaproszenia na razie mamy w przygotowaniu - jedyna pociecha...
_________________
Ściskam Cię serdecznie Gość !
 
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Czw Mar 16, 2006 6:01 pm   

anna_b, to przykre faktycznie :?

Ale może zanim zrezygnujecie ostatecznie - spróbujcie się dowiedzieć u źródła, jak to wszystko wygląda? Może cennik dla "swoich" parafian jest inny niż dla "obcych"? Albo może coś się zmieniło? Sprawdźcie!

A terminem się nie martw, na pewno się znajdzie.
_________________
chez alma |
 
 
anna_b 


Wiek: 44
Dołączyła: 11 Gru 2005
Posty: 101
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 16, 2006 8:46 pm   

Alma dzięki za otuchę, ale z tego co widzę, to scenariusz jest taki sam jak u Marti - od księdza usłyszeliśmy na razie 500 zł. A reszty mamy się dowiedzieć w swoim czasie tj. w czerwcu/lipcu kiedy będziemy załatwiać ostatnie formalności. No i kiedy będzie już za późno na zmianę kościoła...
A niestety już od jakiegoś czasu nie jestem "swoją" parafianką, bo "zaliczyłam" przeprowadzkę na Bałuty. Więc jeżeli nawet mają jakiś ciekawszy cennik dla "swojaków", to on już mnie od kilku latek nie obowiązuje :(

No trudno, kościół św. Franciszka (tam gdzie byłam chrzczona) może nie jest taki duży i nie mam do niego takiego sentymentu, ale też jest ładny i jeśli tylko będą mieli terminy, to niestety ale decyzja już została podjęta...
_________________
Ściskam Cię serdecznie Gość !
 
 
 
bajeczka 


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Mar 2005
Posty: 940
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 16, 2006 8:47 pm   

anna_b napisał/a:
Alma dzięki za otuchę, ale z tego co widzę, to scenariusz jest taki sam jak u Marti - od księdza usłyszeliśmy na razie 500 zł. A reszty mamy się dowiedzieć w swoim czasie tj. w czerwcu/lipcu kiedy będziemy załatwiać ostatnie formalności. No i kiedy będzie już za późno na zmianę kościoła...
A niestety już od jakiegoś czasu nie jestem "swoją" parafianką, bo "zaliczyłam" przeprowadzkę na Bałuty. Więc jeżeli nawet mają jakiś ciekawszy cennik dla "swojaków", to on już mnie od kilku latek nie obowiązuje :(

No trudno, kościół św. Franciszka (tam gdzie byłam chrzczona) może nie jest taki duży i nie mam do niego takiego sentymentu, ale też jest ładny i jeśli tylko będą mieli terminy, to niestety ale decyzja już została podjęta...


Który kościoł sw Franciszka?
_________________


Życzę miłego dnia i pozdrawiam Cię gorąco Gość :)
 
 
 
anna_b 


Wiek: 44
Dołączyła: 11 Gru 2005
Posty: 101
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 16, 2006 9:04 pm   

Bajeczko chodzi mi o kościół św. Franciszka z Asyżu na ul. Przyszkole 2

Tam miałam chrzciny, więc aktu chrztu nie będę musiała wyciągać :mrgreen:
Większość mojej rodzinki mieszka w pobliżu (są tam parafianami) a i rodzina H., która silną grupą zjedzie z Ksawerowa :) będzie miała tutaj bliżej niż do Katedry, więc i dla gości będzie to duże ułatwienie.

Te dywagacje powyżej, to rozumiecie - jakoś trzeba się pocieszać, kiedy sprawy idą nie po naszej myśli... :doubletear: A mój H. twierdzi, że w wymyślaniu pozytywów kiedy wszystko się wali, jestem specem... I jak tak czytam te plusy ślubu w kościele św. Franciszka, to jakoś mi tak lżej na sercu i mniej żal Katedry...
_________________
Ściskam Cię serdecznie Gość !
 
 
 
Lucky 

Wiek: 41
Dołączyła: 07 Lis 2005
Posty: 748
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 16, 2006 11:09 pm   

anna_b napisał/a:
chodzi mi o kościół św. Franciszka z Asyżu na ul. Przyszkole 2


O znany mi kościółek :lol:
Byłam tam parafianką przez prawie 20 lat i mam do niego sentyment :smile:
Wcale nie jest taki zły, mam swój urok i klimat.
I jeśli nic sie nie zmieniło to księża są naprawde w porządku :lol:
 
 
Kasiawka 
Żonomama


Wiek: 44
Dołączyła: 17 Lut 2005
Posty: 1150
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 17, 2006 10:32 am   

Anik "gonimy się " po Łodzi, ja też tam byłam z 15 lat parafianka, a teraz Teofilów [smilie=e058.gif]
_________________

Kasiawka szczęśliwa żona swojego męża
Ostatnio zmieniony przez kryszka Pią Mar 17, 2006 3:56 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Lucky 

Wiek: 41
Dołączyła: 07 Lis 2005
Posty: 748
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 17, 2006 2:41 pm   

Kasiu to fakt :D

A gdzie mieszkałas na starych śmieciach??
Może znowu byłyśmy bliskimi są siadkami [smilie=14.gif]
Ostatnio zmieniony przez kryszka Pią Mar 17, 2006 3:57 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bajeczka 


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Mar 2005
Posty: 940
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 17, 2006 8:46 pm   

anna_b napisał/a:
Bajeczko chodzi mi o kościół św. Franciszka z Asyżu na ul. Przyszkole 2

Tam miałam chrzciny, więc aktu chrztu nie będę musiała wyciągać :mrgreen:
Większość mojej rodzinki mieszka w pobliżu (są tam parafianami) a i rodzina H., która silną grupą zjedzie z Ksawerowa :) będzie miała tutaj bliżej niż do Katedry, więc i dla gości będzie to duże ułatwienie.

Te dywagacje powyżej, to rozumiecie - jakoś trzeba się pocieszać, kiedy sprawy idą nie po naszej myśli... :doubletear: A mój H. twierdzi, że w wymyślaniu pozytywów kiedy wszystko się wali, jestem specem... I jak tak czytam te plusy ślubu w kościele św. Franciszka, to jakoś mi tak lżej na sercu i mniej żal Katedry...


Ja też tam biorę ślub :) A chrzciny i komunie i bierzmowanie dla odmiany miałam w Katedrze :)
_________________


Życzę miłego dnia i pozdrawiam Cię gorąco Gość :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl