Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Ile płacicie za wynajem...
Autor Wiadomość
All-me 


Wiek: 38
Dołączyła: 23 Kwi 2011
Posty: 1018
Skąd: Łódź
  Wysłany: Nie Sty 22, 2012 12:42 am   Ile płacicie za wynajem...

Ile płacicie za wynajem...na jakim osiedlu i jaki metraż?
_________________

Nasz Skarbeczek
 
 
paulinkaaMU 


Wiek: 37
Dołączyła: 15 Sie 2009
Posty: 1509
Skąd: Pabianice/Wrocław
Wysłany: Nie Sty 22, 2012 8:16 pm   

Co prawda nie w Łodzi (we Wrocławiu) - ale może dla porównania: kawalerka typu "studio" ok.35m2, blok z 2007r., Śródmieście (10 min piechotą na Rynek), mieszkanie w pełni umeblowane - 1200zł/mies + woda i prąd wg zużycia (internet i tv we własnym zakresie)
_________________


 
 
 
All-me 


Wiek: 38
Dołączyła: 23 Kwi 2011
Posty: 1018
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sty 22, 2012 11:28 pm   

paulinkaaMU, to dużo...
_________________

Nasz Skarbeczek
 
 
Aliana 


Dołączyła: 05 Lis 2010
Posty: 97
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 23, 2012 8:27 am   

All-me napisał/a:
paulinkaaMU, to dużo...


W centrum Wrocławia, w nowym budownictwie? No nie wiem... Moim zdaniem cena bardzo ok przy wliczonym czynszu. Nie porównujmy Wrocławia do Łodzi i nowych bloków do PRL-skiej płyty.
_________________

 
 
Bian 


Wiek: 37
Dołączyła: 04 Maj 2010
Posty: 938
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 23, 2012 8:33 am   

Biorąc pod uwagę lokalizację, wielkość miasta i metraż mieszkania to nie jest jakoś źle. My płacimy w Łodzi porównywalnie. Lokalizacja - Górna, mieszkanie 2-pokojowe z kuchnią i łazienką (łazienka razem z wc) w wieżowcu z płyty, 38 m2, w pełni umeblowane. Płacimy 1000 zł plus czynsz, w który wliczona jest woda (300 zł bez paru groszy) plus prąd i gaz (to drugie co drugi miesiąc) - średnio wychodzi w okolicach 1400 zł. TV i internet we własnym zakresie.

Wiem, że można znaleźć tańsze mieszkanie nawet o większym metrażu. Póki co odpowiada nam lokalizacja, bo M. ma do pracy tylko 3 km, a że jeździ na 4:30 to duży komfort.
_________________

Ostatnio zmieniony przez Bian Pon Sty 23, 2012 8:34 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ppola 
Birdwoman


Wiek: 41
Dołączyła: 05 Wrz 2008
Posty: 2189
Skąd: Kanzas
Wysłany: Pon Sty 23, 2012 11:03 am   

Cytat:

Biorąc pod uwagę lokalizację, wielkość miasta i metraż mieszkania to nie jest jakoś źle
dokładnie
5 lat temu wynajmowałam mieszkanie na Retkini, w niskich blokach, okolice skrzyżowania Retkińska/Maratońska, 2 pokoje, kuchnia, łazienka, ubikacja, umeblowane, parter 42 m2, koszt 1000zł + internet i tv
Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---

Więc cena paulinkiMU absolutnie mnie nie dziwi i nie zaskakuje
_________________

Obudź się Gość :D
 
 
All-me 


Wiek: 38
Dołączyła: 23 Kwi 2011
Posty: 1018
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 23, 2012 11:56 am   

Od kwietnia będziemy wynajmować mieszkanie na nowym osiedlu...blok z 2006 r.-apartamentowiec.
Dwa pokoje 16m. kw, 18m. kw., osobno duża kuchnia, balkon, piwnica.
Nowoczesne meble, plytki w kuchni i przedpokoju, parkiet w sypialni i większym pokoju.
Mieszkani w pełni umeblowane i rozkladowe.
Za wszystko będziemy placić 1400 zł. w tym już jest samo wynajęcie, czynsz, tv, internet, woda, energia.
Chyba nam się trafiło...patrząc na to ile Wy płacicie :lol: ...
_________________

Nasz Skarbeczek
 
 
szaraczarownica 
zgryźliwy tetryk


Wiek: 39
Dołączyła: 15 Mar 2008
Posty: 1429
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 23, 2012 12:00 pm   

All-me napisał/a:
apartamentowiec.

Czepię się jak zwykle.
Apartamentowce o ile wiem mamy w Łodzi dwa - Solaris II i Solaris III.
Jakos nie wydaje mi się, żebyście płacili taki czynsz za wynajem lokalu w jednym z nich. Nie mówiąc już o metrażu.
Jeżeli nie masz siłowni, basenu i sauny, to o apartamentowcu możesz sobie pomarzyć.

EDIT: przepraszam, 3, zapomniałam o Solaris I.
4 możliwy do realizacji - Solaris Park, chociaż chyba jeszcze części rekreacyjnej nie ma.

Ale tak czy siak jakoś nie wydaje mi się, żeby ktoś rzucił w apartamentowcu 1400zł czynszu. Ludzie kupujący takie lokale mają świadomość ich wartości.
_________________

Ostatnio zmieniony przez szaraczarownica Pon Sty 23, 2012 12:07 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
koniczynka84 


Wiek: 40
Dołączyła: 29 Wrz 2011
Posty: 1649
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 23, 2012 12:04 pm   

All-me, naprawdę tanio Wam się trafiło... :)
_________________
 
 
All-me 


Wiek: 38
Dołączyła: 23 Kwi 2011
Posty: 1018
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 23, 2012 12:06 pm   

szaraczarownica napisał/a:
apartamentowiec.

Czepię się jak zwykle.

Nowe bloki tak są opisywane w ogłoszeniach...
Dla porównania...w tym bloku co Wam teraz wyśle nie ma silowni,basenu itp a opisali, ze jest to apartamentowiec..także 8) napisałam apartamentowiec bo to nowe bloki..i rowniez te osoby ktore sprzedaja mieszkania na tym osiedlu tak podpisuja te mieszkania.
http://dom.gratka.pl/tres...12-procent.html

Dla mnie to nie ma roznicy...wazne, że to nowy blok nie z płyty...ogołnie jestem przeszczęśliwa :smile:
Co do metrażu to ok 48m kw.jak dobrze pamiętam...
_________________

Nasz Skarbeczek
Ostatnio zmieniony przez All-me Pon Sty 23, 2012 12:07 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
juta79 


Wiek: 44
Dołączyła: 05 Paź 2007
Posty: 394
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 23, 2012 12:07 pm   

koniczynka84 napisał/a:
All-me, naprawdę tanio Wam się trafiło... :)


też myślę że tanio, chyba :wink:
_________________

 
 
 
szaraczarownica 
zgryźliwy tetryk


Wiek: 39
Dołączyła: 15 Mar 2008
Posty: 1429
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 23, 2012 12:10 pm   

All-me napisał/a:

Nowe bloki tak są opisywane w ogłoszeniach...
Dla porównania...w tym bloku co Wam teraz wyśle nie ma silowni,basenu itp a opisali, ze jest to apartamentowiec..także 8) napisałam apartamentowiec bo to nowe bloki..i rowniez te osoby ktore sprzedaja mieszkania na tym osiedlu tak podpisuja te mieszkania.

Aha, wszyscy piszą, że sprzedają własność, a jak się człowiek zagłębi w dokumenty, to jak spółdzielcze własnościowe to czasami dobrze, bo bywa i lokatorskie.
To, że ludzie wypisują głupoty nie oznacza, że należy je powtarzać na prawo i lewo.

Ja nie piszę, że jeżdżę Infinity, tylko Nissanem. Chociaż to ten sam koncern produkuje, więc co za różnica, może nawet razem stały.
_________________

 
 
All-me 


Wiek: 38
Dołączyła: 23 Kwi 2011
Posty: 1018
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 23, 2012 12:20 pm   

szaraczarownica napisał/a:

Aha, wszyscy piszą, że sprzedają własność, a jak się człowiek zagłębi w dokumenty, to jak spółdzielcze własnościowe to czasami dobrze, bo bywa i lokatorskie.
To, że ludzie wypisują głupoty nie oznacza, że należy je powtarzać na prawo i lewo.

Ja nie piszę, że jeżdżę Infinity, tylko Nissanem. Chociaż to ten sam koncern produkuje, więc co za różnica, może nawet razem stały.


Nie wiem..nie znam się na tym..nie zagłebiałam sie w to bo nas interesuje na razie sam wynajem...chociaż planujemy kupic nowe mieszkanie...ale to z ajakiś czas.
Dlatego napisalam tak jak inny WSZYSCY piszą...w każdym ogłoszeniu..nawet prywatnym :) .
Szczerze mowiąc dla mnie to nie ma różnicy czy nazwe to nowym blokiem czy apartamentowcem :lol:
_________________

Nasz Skarbeczek
Ostatnio zmieniony przez All-me Pon Sty 23, 2012 12:22 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Bian 


Wiek: 37
Dołączyła: 04 Maj 2010
Posty: 938
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 23, 2012 1:10 pm   

All-me cena zależy też od okresu, w którym się szuka mieszkania. My obecnie wynajmowane szukaliśmy w sierpniu trzy i pół roku temu. Wtedy właściciele wręcz castingi robili, ludzie przebijali ceny, ogłoszenia były nieaktualne po pięciu minutach od wystawienia. Akurat taki był gorący okres, bo w końcówce sierpnia i we wrześniu zaczynali szukać mieszkań studenci, a do tego my jeszcze szukaliśmy w konkretnej części Łodzi.

W zeszłym roku na wiosnę patrzyłam mieszkania do wynajęcia, bo zastanawialiśmy się czy nie zmienić miejscówki. Było mnóstwo atrakcyjnych mieszkań w dobrej cenie, także jakbyśmy się uparli, to mogliśmy spokojnie zmienić na większe, a jednocześnie tańsze. Także jeśli chodzi o Łódź to pora roku, w której się szuka mieszkania dla mnie jest bardzo istotnym czynnikiem.
_________________

 
 
ava 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lut 2008
Posty: 3728
Skąd: Bełchatów/Łódź
Wysłany: Pon Sty 23, 2012 3:01 pm   

All-me napisał/a:
w tym bloku co Wam teraz wyśle nie ma silowni,basenu itp a opisali, ze jest to apartamentowiec..
Widocznie jaki kraj, takie apartamentowce :wink:
_________________
Nasz ślub - 05.09.2009r.

 
 
ola88 
Żona ;)


Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 2026
Skąd: Tu i tam ;)
Wysłany: Pon Sty 23, 2012 3:27 pm   

All-me, powiem że bardzo, ale to bardzo tanio będziecie wynajmować, my na Teofilowie przez ponad 2 lata płaciliśmy 800zł za wynajem + opłaty. Ale koniec końców wyszło tak że zawsze płaciliśmy 1300zł za wszystko obojętnie ile zużywaliśmy energii, wody itp. bez żadnych luksusów... i dwa lata komuś spłacaliśmy kredyt :?
_________________
 
 
mietka 
double trouble


Wiek: 46
Dołączyła: 28 Cze 2007
Posty: 1749
Skąd: Łódź/Żabiczki
Wysłany: Pon Sty 23, 2012 3:34 pm   

a jak ja chcę komuś wynająć 38m mieszkanie koło manufaktury za 500 + opłaty to jakoś chętnych nie ma....
może za mało chcę?
_________________
 
 
Bian 


Wiek: 37
Dołączyła: 04 Maj 2010
Posty: 938
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 23, 2012 3:41 pm   

mietka może ludzie nie wierzą, że to 500 plus opłaty :twisted: śmiechem żartem, ale wielokrotnie jak rozmawiałam z ogłoszeniodawcami to okazywało się, że koszty podane w ogłoszeniu nie były ostateczne, tylko to był "chłyt marketingowy" :P
_________________

 
 
klarysa 

Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 895
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 23, 2012 3:45 pm   

szaraczarownica, jest jeszcze Marina :)
 
 
mietka 
double trouble


Wiek: 46
Dołączyła: 28 Cze 2007
Posty: 1749
Skąd: Łódź/Żabiczki
Wysłany: Pon Sty 23, 2012 3:45 pm   

no ale opłaty to czynsz, prąd i gaz :)
_________________
 
 
szaraczarownica 
zgryźliwy tetryk


Wiek: 39
Dołączyła: 15 Mar 2008
Posty: 1429
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 23, 2012 3:56 pm   

ava napisał/a:
Widocznie jaki kraj, takie apartamentowce :wink:

ava, rozbroiłaś mnie :smile:

klarysa napisał/a:
jest jeszcze Marina

No tak, zapomniałam o Marinie :)
No proszę, nie wiedziałam, że u nas taki urodzaj 8)
4 gotowe, w perspektywie kolejny (Solaris Park). No i ponoć mają budować Rezydencję Solaris i dobudować nową Marinę.

Swoją drogą, tak jak o mieszkaniu w Solaris Parku śnię po nocach (bo jak dla mnie Studio3 jest jedynym developerem, który projektuje mieszkania o całkiem sensownym układzie), to Marina mi się nie podoba. Przejeżdżam koło niej prawie codziennie i za każdym razem odrzucają mnie te dziwaczne balkony zamknięte za szklaną ścianą.
_________________

 
 
niesia2708 
Kociara :)


Wiek: 38
Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 2700
Skąd: Piotrków/Tomaszów
Wysłany: Pon Sty 23, 2012 7:23 pm   

Ja my przez 3 lata mieszkaliśmy koło Kurczaków, w nowych blokach. Ponad 50 m2- 3 pokoje, łazienka, kuchnia płaciliśmy najpierw 1000 zł ze wszystkim, później 1200 :)
_________________

 
 
 
All-me 


Wiek: 38
Dołączyła: 23 Kwi 2011
Posty: 1018
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 23, 2012 11:48 pm   

mietka napisał/a:
a jak ja chcę komuś wynająć 38m mieszkanie koło manufaktury za 500 + opłaty to jakoś chętnych nie ma....
może za mało chcę?
mnie się wydaje, że może chodzi o rejon... :?
Ja osobiście nawet za 500 zł nie chciałabym mieszkać w tamtej okolicy ... :roll:
_________________

Nasz Skarbeczek
Ostatnio zmieniony przez All-me Pon Sty 23, 2012 11:49 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mietka 
double trouble


Wiek: 46
Dołączyła: 28 Cze 2007
Posty: 1749
Skąd: Łódź/Żabiczki
Wysłany: Pon Sty 23, 2012 11:57 pm   

All-me napisał/a:
Ja osobiście nawet za 500 zł nie chciałabym mieszkać w tamtej okolicy ... :roll:


tzn?

hmm.. może niezbyt dokładnie to określiłam, ale jeżeli gdzieś mogę dojść pieszo i nie upaść, to dla mnie jest blisko. aaa.. tak samo blisko jest do parku na Zdrowiu czy jak to się nazywa :D :D:D
_________________
 
 
All-me 


Wiek: 38
Dołączyła: 23 Kwi 2011
Posty: 1018
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sty 24, 2012 12:04 am   

mietka napisał/a:
All-me napisał/a:
Ja osobiście nawet za 500 zł nie chciałabym mieszkać w tamtej okolicy ... :roll:


tzn?

hmm.. może niezbyt dokładnie to określiłam, ale jeżeli gdzieś mogę dojść pieszo i nie upaść, to dla mnie jest blisko. aaa.. tak samo blisko jest do parku na Zdrowiu czy jak to się nazywa :D :D :D


Hmm...może tak troche po **** to napisałam...ale ja osobiście szukając mieszkania ...brałam pod uwagę : widzew, olechów, radogoszcz, retkinie.
Każdy ma inne upodobania...może daj ogloszenie na gratce w internecie?
_________________

Nasz Skarbeczek
 
 
cosola 
full-time mum


Wiek: 40
Dołączyła: 04 Sty 2007
Posty: 730
Skąd: Łódź/Leicester, UK
Wysłany: Wto Sty 24, 2012 12:12 am   

mietka napisał/a:
a jak ja chcę komuś wynająć 38m mieszkanie koło manufaktury za 500 + opłaty to jakoś chętnych nie ma....
my mamy podobnie tylko na Retkini 500 zł + opłaty ok.300, dwa pokoje (48m2), 3. piętro, a chętnych brak. Tylko, że nie dawaliśmy nigdzie ogłoszenia, bo wolimy polecone osoby i na długi czas. Może na forum znajda się jacyś chętni? (piszcie na priv)
_________________
 
 
Ambrozja 


Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 1434
Skąd: Katowice
Wysłany: Wto Sty 24, 2012 12:08 pm   

Ja za mieszkanie w Katowicach płacę 1000 zł + co dwa miesiące prąd i gaz ok 100 zł. Kawalerka, 31m, w pełni umeblowana, wyposażona w sprzęty AGD. Nowy blok (nie apartamentowiec :smile: ), duży balkon i spora piwnica.
_________________
Kobiety są niewolnicami tylko tych, którzy potrafią je mocno trzymać i dogadzać ich kaprysom - Bolesław Prus
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl